Eerste ontslag op Witte Huis Amerikanen bewapenen burgerwacht in Thailand Arafat en Habasj verzoenen zich Parijs volgt fatale koers FBI-chef verbrandde belangrijk bewijsmateriaal Overleg op de tuinbank Meer dan de helft Nederlanders voor Europese regering Engelse soldaat in Ulster gedood Nieuw Zeeland loopt naar Den Haag Chileense oproerpolitie vecht met scholieren El-Al medewerker doodgeschoten Obaharok wil vergoeding voor varkens TROUW/KWARTET ZATERDAG 28 APRIL 1973 WASHINGTON (UPI. Reuter. AP) Het Watergate-afluisterechandaal blijft groeien. De eerste hoge f|§ functionaris ui», de regering Nixon is afgetreden, terwijl dagbladen onthulden dat de leider van de Sf FBI documenten A an één van de samenzweerders beeft vernietigd op verzoek van dewerkers. presidentiële me- ppPj De Amerikanen en Noordvietnamezen hebben gisteren in een villa buiten Parijs gesproken over de naleving van het bestand in Vietnam Na een uur gingen de partijen voor onderling overleg de tuin in. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, William Sullivan (links) en de juridische adviseur Georges Aldrich nemen de proble men op een bank door. BEIROET (DPA, UPI) Nadat zij elkaar zes jaar lang hebben be concurreerd, zijn de leiders van de twee grootste Palestijnse guer rilla-organisaties Jasser Arafat van al Fatach en dr. George Habasj van het Volksfront voor de bevrijding van Palestina het erover eens geworden in de toekomst te gaan samenwerken. De afgetreden functionaris is Jeb Ma- gruder, die Nixon diende als raadge ver en als onderdirecteur van het ver kiezingscomité en sindsdien een kop stuk was op het ministerie van handel. Volgens krantenberichten heeft Ma- gruder de FBI ingelicht, dat oud-mi nister John Mitchell en Nixons raad gever John Dean de afluisteroperatie hadden bedacht en dat de zaak in fe bruari 1972 besproken was door Mit chell, Dean, hemzelf en Gordon Liddy, de leider van het ttam, dat het hoofdkwartier van de Democraten binnendrong. De 38-jarige Magruder werkte als as sistent van Bob Haldeman, de chef van Nixons staf, voordat hij ging wer ken bij het verkiezingscomité. Na Nixons mammoet-overwinning organi seerde hij het inauguratiefeest in Washington en ging hij als directeur van beleidsontwikkeling werken op het departement van handel een bettrekking die hem een jaarsalaris van 36.000 dollar opleverde. Volgens verklaringen, die afgelegd zijn voor de grand jury, die het schandaal on derzoekt, was Magruder de man, die Gordon Liddy aantrok voor het ver kiezingscomité. Verwacht wordt dat Magruder de eerste is uit een lange rij functionarissen, die tot aftreden gedwongen zullen worden. Vals materiaal Drie kranten hebben gisteren onthuld dat het waarnemend hoofd van de FBI, Patrick Gray, politiek gevoelige documenten heeft vernietigd, die toe behoorden aan de bij het schandaal betrokken Howard Hunt. De presiden tiële medewerkers John Dean en John Ehrlichman (de binnenlandse Kissin ger) hadden Gray gezegd dat deze do cumenten 'het daglicht nooit zouden mogen zien'. De dossiers bevatten on dermeer valse telegrammen van het ministerie van buitenlandse zaken, waaruit zou moeten blijken dat presi dent John Kennedy betrokken was bij de moord op de Zuidvietnamese dicta tor Ngo Dinh Diem. De telegrammen waren vervaardigd door Howard Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Van de Nederlan ders vindt 58 procent, dat er een Eu ropese regering moet komen, die zich bezig houdt met de voornaamste vraagstukken en dat elk land daar naast een eigen regering moet houden voor de andere problemen. Dit cijfer kwam uit een onderzoek 'naar de doelstellingen van een soci aal beleid van de EEG', dat werd uit gevoerd in opdracht van de Europese commissie. Ook in andere landen bleek een Euro pese regering voor een meerderheid wel aanvaardbaar. In de gehele EEG was 56 procent van de ondervraagden er voor. Elf procent was zelfs voor een Europese regering, die de natio nale regeringen volledig vervangt. Het onderzoek wilde vooral aan het licht brengen wat de mensen van de EEG verlangen. Het bleek, dat de Eu ropeanen vooral sociale zekerheid ver wachten. Zaken als: 'het verzekeren van de werkgelegenheid en het waar borgen van een ouderdomspensioen', staan hoog op de ranglijst. Verhoging van salarissen komt in de meeste lan den pas op de negende plaats en in Nederland zelfs op de dertiende, dat is de op écn na laatste plaats van het verlanglijstje. De EEG hoeft er voor de meeste Eu ropeanen ook niet zo hard voor te zorgen, dat de werknemers meer te zeggen krijgen in de bedrijven. Deze eis staat zeer laag. In het algemeen lopen de verschillende landen niet zo sterk uiteen. Hier en daar zijn wel aardige verschillen. Zo staat 'handha ving van de openbare orde' bij de Duitsers al op de tweede plaats, bij de Nederlanders en Luxemburgers pas op de zesde. Het onderzoek is gehouden in de zes _'oude' EEG-landen. BELFAST (Reuter. UPI) In Ulster is gisteren een Britse soldaat door een sluipschutter doodgeschoten en is op het terrein van een Britse kazerne in de buurt van Belfast een auto met explosieven de lucht ingevlogen, waar bij alleen materiële schade werd aan gericht. Volgens de officiële gegevens zijn bij de nu al bijna vier jaar du rende burgeroorlog in Ulster reeds 778 mensen omgekomen. PARIJS (AFP) Xieuw-Zeeland zal de kwestie van de Franse kernproeven in dc Stille Oceaan aanhangig maken bij het internationaal gerechtshof in Den Haag, aldus een communiqué dat vrijdagavond door dc ambassade van Nieuw-Zeeland in Parijs' is uitgegeven. Doodgeschoten HELMSTEDT (Reuter) Westduitse douanebeambten hebben gisteren in Hclmstcdt meegedeeld, dat de Oost- duitse grenspolitie twee mannen heeft doodgeschoten, die het afgelopen week einde met een zware vrachtwagen naar West-Duitsland wilden vluchten. 4 Xf k: Jeb Magruder: eerste ontslag Hunt, die op het Witte Huis werkte. Het was reeds bekend dat Hunt bezig was met het aanleggen van een dos sier over senator Edward Kennedy, van wie verwacht werd dat hij de te- SANTIAGO (EFE, UPI) Met traangas en waterkanonnen heeft de oproerpolitie in de Chileense hoofd stad donderdagavond strijd geleverd tegen duizenden middelbare scholie ren, die voor het ministerie van on derwijs demonstreerden tegen onder wijsplannen van de regering. Tijdens deze gevechten, die de gehele nacht hebben voortgeduurd en waar bij de leerlingen met stenen en bran dende fakkels naar de politie-atuo's gooiden, werden volgens de politie meer dan 70 mensen gewond en zeker 250 demonstranten gearresteerd. Volgens nog onbevestigde berichten zou een der betogende scholieren zijn gedood. De politie heeft de ongeregeldheden de ergste sinds de grote stakingen van vorig jaar oktobr genoemd. De mi nister van onderwijs. Jorge Tapia, die in een radiotoespraak tot kalmte op riep en met 'drastische maatregelen' dreigde, noemde de incidenten van politieke aard'. De regering wil met ingang van vol gend jaar het onderwijsstelsel dras tisch wijzigen door de invoering van een 'socialistisch-humanistisch' leer plan. De burgerwacht, die een uit breiding vormt van de bestaande dorpsmilitie, komt in eerste instantie in een gebied van vier provincies in het arme noordoostelijke deel van Thailand, waar leden van de commu nistische verzetsbeweging op het ogenblik ongeveer tien pet. van de dorpen onder controle hebben. Volgens genoemde kringen hebben de Amerikanen en de Thaise regering tot dusver geen ruchtbaarheid aan de plannen gegeven omdat men kritiek vreest van hen, die vinden, dat een voortduren van de Amerikaanse be moeienis met de zaken van Thailand alleen maar de opstandige beweging van communistische zijde zal verster ken. Onder deze critici bevindt zich de oud-minister van buitenlandse zaken van Thailand Thanat Choman, die ge pleit heeft voor terugtrekking van de 45000 Amerikaanse militairen, omdat hun aanwezigheid nieuwe communisti sche acties zou uitlokken. Zowel hoge regeringsfunctionarissen in Bangkok als Amerikaanse functionarissen ver werpen deze theorie. Volgens hen ont vangen de opstandelingen steun van China en van de Noordvietnamese troepen in Laos. In deze situatie zou genkandidaat van Nixon zou worden. Met name het ongeluk op het eiland Chappaquiddick, waarbij een secreta resse die in Kennedy's auto zat om het leven kwam, had zijn bijzondere aandacht. Onmiddellijk nadat de in braak in het Watergate-gebouw werd ontdekt, liet Dean de safe van Hunt in het Witte huis openbreken en het materiaal eruit halen. Politiek dynamiet Ehrlichman zou tegen Dean gezegd hebben: 'Je rijdt elke avond over de brug. Waarom gooi je de documenten niet over de leuning?' Tenslotte wer den de documenten overhandigd aan FBI-chef Gray en ze werden omschre ven als 'zeer geheime documenten, be treffende de nationale veiligheid, poli tiek dynamiet'. Dean had Gray gezegd dat ze 'het daglicht nooit zouden mo gen zien', waarop de FBI-directeur ze verbrandde. Volgens de kranten wist Gray toen hij de documenten ver brandde niet dat Hunt één van de topfiguren was in de Watergate-affai re. Gray heeft de onderminister van justitie, die het onderzoek leidt, van zijn daden op de hoogte gesteld. Ehrlichman bevestigde gisteren dat Dean aan Gray een gesloten envelop pe had gegeven, die iets van de in houd van Hunts safe bevatte. Dean zou Gray gezegd hebben dat de in houd 'gevoelig materiaal' bevatte, dat niets had te maken met de Watergate- affaire. Ehrlichman ontkende dat op dracht was gegeven ze te vernietigen en dat hij bekend was met de inhoud. Gray is sinds mei vorig jaar waarne mend chef van de FBI en is voorge dragen de definitieve opvolger te wor den van Edgar Hoover, maar Gray heeft zich teruggetrokken, nadat hij was ondervraagd door een senaatscom missie. Daarbij kwam grote kritiek naar voren op de wijze, waarop het onderzoek naar de Watergate-affaire had geleid. Gray onthulde dat hij Dean inzage had gegeven in FBI-docu- menten ovei de zaak en dat Dean te genover hem gelogen had, toen deze verklaarde niet te weten of Hunt een bureau in het Witte Huis had. Verlamming Een van de gevolgen van het Water- gate-schandaal is het feit dat de rege- ring-Nixon de benoeming van 50 zeer hoge functionarissen vooralsnog heeft moeten uitstellen. Tot die func tionarissen behoren 23 ambassadeurs. Het schandaal drukt op de regering en dat leidt tot traagheid en uitstel. Tot de openstaande vacatures behoren die van 26 hoge posten in diverse mi nisteries. Het aantal vacatures op la ger niveau bedraagt ruim 400. Een aantal rapporten, die de presi dent bij het congres moet indienen, is over tijd, in sommige gevallen al lang. Een medewerker van het minis terie van landbouw zei: 'U zou er van opkijken als u wist hoe de Watergate het moreel hier heeft beroerd.' Een regeringsfunctionaris verklaarde dat het schandaal ertoe bijgedragen heeft dat het moeilijk is om een hoge per soon, die men bij de overheid nodig heeft, te vinden. Inmiddels heeft de leider van de Republikeinse partij doen weten dat iedereen, die ook maar in dc verste verte iets te maken heeft met het schandaal, geen rol meer zal kunnen spelen voor de par tij. Een advocaat van de columnist Jack Anderson heeft een paar kilo docu menten afgeleverd bij de federale rechter, nadat Andersons personeel kopieën had getypt van de verslagen van ce bijeenkomsten van de grand jury. geen verandering komen als de Ame rikanen zouden verdwijnen. Wapens Om te beginnen hebben de VS ruim 5.000 wapens uit de tweede wereldoor log en de Koreaanse oorlog beschik baar gesteld, als onderdeel van het program voor militaire steun aan Thailand. Deze wapens zijn bestemd voor leden van de dorpsmilitie, die daarvoor eerste een opleiding krijgen. Naar in genoemde kringen verluidt zijn de eerste wapens al uitgedeeld in streken van de provincie Nachon Pha- nom. Dit gebied is een belangrijke haard van verzet. Er bevindt zich ook een Amerikaanse luchtbasis, waarop het nieuwe Amerikaanse militaire hoofdkwartier voor Zuidoost-Azië-is ge vestigd. Het burgerwachtproject in Thailand zal, naar verluidt, aanzienlijk kleiner van opzet zijn dan de militie in Zuid- Vietnam, die honderdduizenden leden telt. Volgens de bestaande plannen zouden in Thailand in de komende vijf jaar tussen de 7.000 en 15.000 dor pelingen worden gerecruteerd. Gedeeltelijk zouden zij worden inge deeld bij eenheden van hun eigen dorp, zoals dat ook gebeurt bij de Dit is gisteren in goedingelichte krin gen in de Libanese hoofdstad Beiroet vernomen. Beide Palestijnse leiders hebben elkaar onlangs voor de eerste maal sinds twee jaar weer ontmoet om deze samenwerking te bespreken. Zij zouden hebben besloten een ge meenschappelijk militair commando in te stellen en in de vluchtelingen kampen gemeenschappelijke comité's in het leven te roepen. Als gevolg van deze samenwerking kan het Bevrij dingsfront dat voortdurend met ge brek aan geld en wapens te kampen heeft, voortaan op de steun van al Fa tach rekenen. Volgens de zegslieden in Beiroet zou dr. Habasj die zich tot dusver niet Staking voorbij TOKIO (AFP) In Japan is vrijdag avond een einde gekomen aan de grootste staking bij het openbaar ver voer, die het land ooit heeft gekend. Regering en vakbonden hebben over eenstemming bereikt over de funda mentele punten van het conflict en hebben een plan van zeven punten opgesteld. De regering zal de stakers niet vervolgen. Vliegtuigkaping MOSKOU (UPI) Een geesteszieke uit Leningrad heeft vorige week een lijnvliegtuig van Aeroflot gekaapt en na een behouden landing zichzelf en de piloot met een handgranaat ge dood. Dit is vrijdag in luchtvaartkrin gen in Moskou vernomen. Van officië le zijde kon geen bevestiging van dit verhaal worden verkregen. eenheden van het Zuidvietnamese volksleger, terwijl de anderen 'reactie troepen' zullen vormen, die zullen worden gebruikt waar het nodig is, met als basis een districtscentrum. Jachteenheden De bestaande dorpsmilitie is verspreid over de uiteenliggende nederzettin gen. Daarnaast zijn er speciale 'jacht eenheden', waarvoor mensen opgeleid zijn door Amerikaanse commandotroe pen. Hun taak is het opsporen en ver nietigen van verzetsgroepen. In vier gewesten Nachon Phanom. Oedorn, Kalasin en Sachon Nachon opereren naar verluidt ongeveer 1.500 goedbewapende guerrillastrijders, die de steun zouden hebben van naar schatting circa 3.000 actieve sympathi santen. Thaise en Amerikaanse functi onarissen vinden toestand in het noordoosten zorgwekkend. Volgens hen breiden de guerrilleros hun infra structuur uit Naar schatting van Amerikanen, die de regering in Bangkok adviseren bij het bestrijden van het verzet, hebben de communisten het in feite voor het zeggen in ongeveer 300 dorpen. Via het burgerwachtproject zou men er naar streven tenslotte in elke neder- heeft willen onderwerpen aan het door Arafat gevoerde opperbevel van de commando's, zich nu akkoord ver klaard hebben met de positie van de leider van al Fatach. Zijn links-radicale Bevrijdingsfront zou echter ondanks de samenwerking met al Fatach politiek onafhankelijk blijven. Het front zal volgens Habasj alleen actief zijn als links-politieke partij der Palestijnen. VERDUISTERING Als onderdeel van voorbereidingen op een hernieuwd uitbreken van vijande lijkheden met Israël heeft de Egypti sche regering bepaald, dat de straat verlichting met een kwart moet wor den verminderd, zo meldt het Egypti sche dagblad al Achram. De maatregel gaat onmiddellijk in. De gedeeltelijke verduistering zal geleidelijk aan wor den uitgebreid. ROME (Reuter) Een Italiaanse werknemer van de Israëlische lucht vaartmaatschappij El Al is gisteren doodgeschoten door de Palestijnse or ganisatie Zwarte September in een drukke straat, zo heeft de politie be kendgemaakt. De moordenaar, een .Li banees, werd gearresteerd en verklaar de lid te zijn van Zwarte September. Volgens zijn verklaring was hij op 19 april uit Beiroet naar Rome gekomen met de opdracht de werknemer te do den, maar de precieze reden voor de moord was hem niet bekend. De Liba nees wachtte de werknemer op buiten een drukke winkel in het centrum van Rome. zetting een eigen verdedigingseenheid te vestigen. Als de plannen voor het noordoosten een succes blijken te zijn, zou men op dezelfde wijze te werk willen gaan in andere verzetsgebieden in het noor den en oosten van Thailand. Naar van gezaghebbende zijde wordt vernomen bestaan de uitgedeelde wa pens uit geweren, machinegeweren mortieren, die de Amerikanen van het Thaise leger hebben teruggekre gen, toen deze strijdmacht in de afge lopen jarfen geweren van het type m- 16 en ander modern materieel ont ving. De ingenomen wapens waren op geslagen in een Amerikaanse depot bij de basis in Oedorn. De uitgedeelde exemplaren voor de burgerwacht zou den ongeveer een half miljoen dollar waard zijn. Hulp Hoewel er officieel niets bekend is. kan de Amerikaanse militaire hulp aan Thailand voor dit jaar op onge veer 60 miljoen dollar worden ge raamd. Men verwacht, dat Amerika in de ko mende drie jaar materieel voor de verbindingen en enige wapens van het modernste type beschikbaar zal stellen. Volgens genoemde kringen zullen de VS wellicht op hoger niveau bij de uitvoering van het burger wachtproject 'adviseurs' leveren. Het merendeel van de opleiding zou ech ter in handen zijn van Thaise militai ren. door dr. F. Boerwinkel Boven het artikel op de voorpa gina van Trouw/Kwartet stond dezer dagen: Franse regering zet (met wat kernproeven) betrek kingen met Australië op het spel. Als het alleen dat was, wat op het spel staat, zouden we er waar schijnlijk niet koud of heet van worden. Maar er staat meer, veel meer op het spel. Wat dan wel? Om dat duidelijk te maken moeten we ons eerst realiseren wat de Franse regering met de kernproeven wil. Kort gezegd: Frankrijk tot de eerste continentale atoommacht van Europa maken en zo Frankrijk's prestige in de volkerenwereld omhoog stoten. Daar had de Concorde aan moeten meewerken. Maar die ging kennelijk de mist in. Nu dan in ieder geval de ze bijdrage aan de glorie van Frank rijk: leidende militaire macht van Europa's vasteland te zijn. Daarmee gaat Frankrijk door op het oude prestigepatroon, dat al zoveel el lende over de volken heeft gebracht nl.: z'n eer, z'n waardigheid zoeken in z'n fysieke overmacht. In een vroege re fase in onze Europese geschiedenis heeft de Duitse keizer hetzelfde spel gespeeld en toen zijn land Duits land groot willen maken. Zijn mid del was toen: een Hochseeflotte, een vloot die het op de wereldzeeën tegen Engeland zou kunnen opnemen. Wie zich de jaren voor 1914 voor de geest kan halen, weet hoe dat toen ging èn waar het op uit is gelopen. Ook Hitier heeft het Duitse volk zo gek gekregen nog eens op dat machts- paard te wedden. Duitsland heeft z'n trekken ook toen thuis gekregen en is sindsdien wijzer geworden. Van men sen als Brandt en Heinemann kun je een herhaling van dit soort* waanzin niet meer verwachtei* Frankrijk, het Frankrijk van de Gaulle en Pompidou, heeft deze rol overge nomen. Laten we ons niet vergissen: als ook nu weer dit spel op ellende uit zal lopen, zal niet alleen Frank rijk maar zullen wij alleen de reke ning gepresenteerd krijgen. Dat zal geen kleine rekening zijn. Derde wereld Toch is daarmee nog niet alles ge zegd. Frankrijks kernproeven zijn niet alleen de voortzetting van het oude machtsspel ze zullen de hele we reld het klinkend bewijs leveren dat Europa wil blijven leven op de kosten van de derde wereld: de proeven wor den niet op Europees gebied gehou den maar in gebieden die in hoofd zaak door niet-blanke volken worden bewoond. Eerst is Europa op de rug van die volken rijk geworden. Nu wil om de maat vol te maken, een Europees land (en waarachtig niet het kleinste) op de ruggen van deze volken naar zijn prestigetop klimmen, de laatste stap doen naar de eerste rang onder de Europese militaire machten. Wil er nauwelijks over praten. Wil door niemand gestoord worden in z'n op mars naar die glorie. Wat gaat er gebeuren als dit alles in derdaad zo zal doorgaan? In ieder ge val wordt het beeld van de westerse mens die op z'n weg naar macht en bezit over de ruggen van de gekleur de volken gaat, er bij die volken nog weer harder ingchamerd. Die westerse mens is immers begon nen met de atoommacht te gebruiken welnu hij is kennelijk van plan er mee door te gaan als het er om gaat z'n macht en bezit te handhaven: Als die proeven doorgaan zullen mil joen Fransen zelf daarover in de diep ste ellende verkeren. Het is duidelijk dat deze hele atoompolitiek niet ge dragen wordt door het hele Franse volk. De unie van links was er vierkant tegen. Door het disctrictenkiesrecht hebben de aanhangers daarvan het echter moeten aflegen tegen de ver kalkte vertegenwoordigers van de vol maakt verleden tijd. Daarom, zo min als het protest tegen de Vietnampolitiek ging tegen het Amerikaanse volk, zo min gaat ook deze aanklacht tegen het hele Franse Volk. Integendeel, hij wil 'het andere Frankrijk' het Frankrijk dat niet in deze machtsprotserij z'n glorie zoekt, een steun in dc rug geven. Duidelijk nee Maar wat te zegen als dit alles toch zou doorgaan zonder het meest felle verzet van de kerken, zowel in als buiten Frankrijk, zowel katholiek als protestant? En dan niet als een voor zichtig geformuleerd protest, of een 'betreuren' van deze houding van de Franse regering. Maar als een duide lijk nee met de oproep tot verzet te gen deze wierook op het altaar van de Almachtige Staat. Op dezelfde wijze als er indertijd nee gezegd en geleefd moest worden tegen Hitier. De geschiedenis herhaalt zich nooit precies. Pompidou is niet precies ge lijk aan Hitier. Daarom herkennen de meeste mensen niet dat in Frankrijk dezelfde machts- en staatsverheerlij- king in opmars is als destijds in Duitsland onder Hitier. Frankrijk is op een fatale weg. Ook al met zijn wapenleveranties aan wie ze maar wil hebben (waar de kerken reeds tegen protesteerden). Nu met de kernproeven. Wie het goed met dit land meent, zal nu niet mogen zwijgen. Indertijd in de jaren dertig hebben wij tegenover het Duitsland van Hitier te lang gezwegen, waren we als de dood een 'bevriend staats hoofd' te kwetsen. Dat hebben we duur moeten betalen. Kunnen we nu wèl doorgaan met onze onderhande lingen op allerlei gebied met Frank rijk zonder protest alsof er, let terlijk en figuurlijk, geen vuiltje aan de lucht is? Moeten we maar zwijgen en doorgaan totdat al die vuiltjes de atmosfeer totaal verziekt hebben er geen weg terug meer is? (Dr. F. Boerwinkel is oud-directeur van Kerk en Wereld en van de aca demie De Horst) BANGKOK (UPI) De erenigde Staten geven Thailand wapens en andere bijstand om in dat land een burgenvacht op de been te brengen voor de bestrijding van opstandelingen. Deze strijdmacht wordt gevormd naar het voorbeeld van soortgelijke regionale eenheden in Zuid-Vietnam. Dit is van gezag hebbende zijde in de Thaise hoofdstad Bangkok vernomen. BUITENLAND DJAKARTA (Reuter( Stamhoofd harok in Irian Jaya, die het huwelijk trad met de se Wyn Sargent, heeft van de sische regering vergoeding geëist de 25 varkens die ter gelegenheid de bruiloft waren geslacht, meldt het blad Berita Buana. Sargent is in februari van dit Indonesië gezet na haar huwelijk. Obaharok wil ook tie voor kleding en wapens zich bedrogen door de schrijfster. NAIROBI (Reuter) Twee sche generaals en een kolonel momenteel een bezoek brenger Oeganda, zijn door president opgenomen als eresoldaten in Simba-brigade. Amin zei, dat h banden met het Kremlin wil ken. De enige andere staat die wapens van de ontvangt is Somali. Jusos ESSEN (AFP) Eenentv sos' (jonge socialisten) uit uit de socialistische partij van kanselier Willy Brandt getred lid geworden van de nieuwe nistische partij van Het is de tweede maal in één dat de SPD jeugdige leden van linkervleugel aan de verliest. Commissaris MARSEILLE (AFP)' De missaris van politie van Germain Bezert, is beschuldiging van aan koppelarij en het aannemen steekpenningen. Zijn aanhoud! houdt verband met de ontdekking I een clandestien bordeel in novem van het vorig jaar. Dit tehuis werd gedreven door i voormalige beroepsvoetballer Olympique Marseille, Barbhelemy I sas en zijn vrouw. Dreigementen STOCKHOLM (UPI) De Zwei politie heeft onthuld, dat de dref menten met moord en ontvoerini snel tempo toenemen. 'De bedrel gen zijn een ware epidemie gei den', zo zei de hoofdinspecteur vai centrale recherche in Stockholm.* Zweedse kroonprins is onder bescjf ming van de politie geplaatst er| Israëlische ambassadeur in StockhJ diens Finse collega en dé gouveri van de provincie Stockholm zijng dreigd. Onderzoek BONN (Reuter) De Westduitse[ A. gering heeft opdracht gegeven een onderzoek naar de lonen, die taald worden aan niet-blanken, dienst van Westduitse onderm in Zuid-Afrika. Alle Westduitse ondernemingen Zuid-Afrika, waarin de regering Bonn belangen heeft, zal verzot .Ï-! worden de volledige gegevens te IJ strekken over de lonen en andere; «J beidsvoorvvaarden van de negers, i bij hen in dienst zijn. y or Noodgebieden S?eH WASHINGTON (DPA) PresidS,e Nixon heeft vrijdag ook de Am kaanse staten Arkansas en Louisi tot noodgebied verklaard met het 1 op de zware overstromingen. EerPren was dat al gebeurd met Missouri 'mai Missisippi. t- Vrijdag bereikte de ramp in MissiD pi en Missouri een nieuw hoogtepi10 1 Boven St. Louis, waar de rivier e1?01 woonlijk 730 meter breed is, stron 1Icl de massa's water nu over een bree hnt, van 16 km. ft 1 a: itair Onderscheiding

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8