Tele onderscheidingen )n Leiden en omgeving De twee levens van Johan Leids tweetal bij herhaling schuldig aan aanrandingen Corso Kunstkring ter ziele laad Warmond wil wijzigingen _i ontwerp Plassengebied v fibraak tijdens r^rbouwing C. H. Juffermans kreeg goud u Etand bij Hooglandse Kerk Albert Heijn oogt op Groenoordhal Nieuwe Leidse Courant Patrimoniumpark zou wijkraadje kunnen vormen «W/KWARTET ZATERDAG 28 APRIL 1973 REGIO L3 f [DEN In het verschijningsgebied van de Nieuwe Leidse Courant zijn ter gelegenheid van de ver- rdag van H. M. de Koningin de volgende Koninklijke onderscheidingen bekendgemaakt. CH. 2 MACH. 2 gl. dr. H. Daalder, hoogleraar poli- Se wetenschapqen Leiden, ridder fe Ned. Leeuw. "■"^ogervorst (broeder Alexander) te jrhout ridder O.N. bostermeijer (broeder Ladislaus) voorhout ridder O.N. ze, krr. W. Th. A. Laken, adm. ambte en ir op bureau Leiden van de Raad eent de Kinderbescherming Den or. E. wonend te Leiden, gouden me- ei-vie O.N. offillieremet, voorzitter zondagsschool deze^l te Leiden, gouden medaille O.N. 'apjfersluis, adj. rijkspolitie Leider- d, mf. gouden medaille O.N. i. Eq Buurman, organist chr. geref. lit vf te Leiden, wonend in Oegstgeest, rtren medaille O.N. lat Uljee, organist van r.k. kerk H. urt'Pael te Hazerswoude, zilveren me- kife O.N. ni (geraas, wachtmeester rijkspolitie nngrfte klasse, te Leiden, zilveren me- ir 3e O.N. aar veester, lid Eerste Kamer te Kou- ■ht Gfrk aan den Rijn, ridder Orde ren Leeuw. q0(j dr. N. G. Geelkerken, oud-lid Biijkle^e Kamer- te Leiden, ridder Or- nder^ed- Leeuw. aat Vermeulen, burgemeester van wijk, officier Orde van O.N. int fan Leeuwen, wethouder Lisse, rid- om Prde O.N. laj JJ. H. Jongelie, oud-wethouder *"lemmermeer, ridder Orde O.N. c W. van Buijtenen, chef afd. be- "^ffeg te Noordwijkerhout, gouden ft nAT ille O.N. d. Hoorn, raadslid Nieuwveen, len medaille O.N. A. L. Beumer, adj.-commies A Binn. Zaken, te Lisse, zilveren tille O.N. dr. G. W. Locher, te Leiden, :r Orde Ned. Leeuw. ...J. W. Blom, rector Rembrandt- "^„Jlengemeenschap te Leiden, wo- te Leiderdorp, officier Orde jan n'c Kroft, dir. rk soc. academie n °j1lmsterdam, wonend te Alphen aan f6 i?ijn, officier Orde O.N. ïn ?fRavensbergen, hoofdcommies A 'st.ln. o. en W., wonend te Leiden, rid- 1 in'Orde O.N. >nze l^aman hoofdtechn. A bij universi- ndlfl Leiden, gouden medaille, bij ka Ordering, Oranje-Nassau. le W1'. M. A. de Wilde, hoofdverpleeg- ;ou nj^ige het Acad. Ziekenhuis te l zeijen, gouden medaille O.N. dat f P. M. Spuijman, adm. ambtenaar leveerste klasse bij het Acad. zieken- 1-24)1 Leiden, zilveren medaille O.N. Paats, adm. ambtenaar C eerste ise Belastingen te Leiden, zilveren De lintjesregen ging ook Katwijk niet voorbij. Burgemeester A. G. Vermeu len werd officier in de Orde van Oranje Nassau. Willem Laros: een pluim voor Ver- plance. medaille O.N. Adj. in buitengew. dienst van H.M. de Koningin E. Roest te Voorschoten rid der Orde Ned. Leeuw. Kapt. ter Zee vlieger jhr. A. W. v. d. Brandeler te Leiderdorp off. Orde O.N., met de zwaarden. Kap. ter zee van speciale diensten G. T. Vermeulen te Leiden off. Orde O.N., met de zwaarden. Kol. mr. T. H. Asselman te Voorscho ten off. Orde O.N., met de zwaarden. Luit-kol. S. I. van Nooten te Leider dorp off Orde O.N. met de zwaarden. Luit-kol. H. A. Baay te Alphen aan den Rijn off. Orde O.N. met de zwaar den. Luit. ter zee J. J. Leeflang te Voor schoten ridder Orde O.N. met de zwaarden. Luit. ter zee E. R. Filon te Rijnsburg ridder Orde O.N. met de zwaarden. Maj. J. Lammens te Leiden, ridder Orde O.N. met de zwaarden. Maj. P. de Weerdt te Leiderdorp rid der Orde O.N. met de zwaarden. L. L. T. van 't Hof, adm. hoofdambte- IRMOND De raad besprak de j gemeenschappelijke regeling ge- neritf Leiden. Het ontwerp werd aange- _enien onder voorbehoud dat met de ^enr de raad gemaakte bezwaren in definitieve ontweTp rekening mpt)dt gehouden. wonj. het ontwerp Plassengebied kwam unjeirpKdte- de raad van Warmond i-erpli )ineaiiDEN/DEN HAAG st. ifwee jongens uit Leiden maakten Oudi de gelegenheid gebruik om tij- ve. 5 een verbouwing van een mode- azijn aan de Haarlemmerstraat in aan jedrijf in tc breken. De buit 5600 bijs en aan suède jasjes. Een 19-jarige te I dwerker en een 20-jarige vloeren- er moesten zich voor deze zaak ntwoorden bij de Haagse politie- ter. Het plan van de diefstal was en café onder een glas bier gebo- - en daarna vlot ten uitvoer ge- aldai ht. Zoals gewoonlijk kwam de de van het gestolene allerminst zijn recht, de buit leverde nog vijfde deel daarvan op. Verdaeh- beriepen zich op het glaasje bier, op de bewuste avond was gedron- De Officier van Justitie wees er- erav< 'at verdachten behoorden tot een ,meis Pje jongeren, dat onlangs wegens t plegen van een aantal andere in- en terecht heeft gestaan. De poli- chter veroordeelde beide verdach- ;ot twee weken gevangenisstraf. Dt (81 stonden drie verdachten terecht ideliitzich aan heling van de jasjes theolJldig hadden gemaakt. Twee van GorS werden veroordeeld tot vier we- gevangenisstraf voonvaardelijk, J. j. Ha, lijst. Jarre ip te J. gee: F. e Dei izond te H •Zuid: naar luchtstrijdkrachten, te Leider dorp, ridder Orde O.N. D. Elzenga, hoofdtechnisch beambte bij het MEB te Oegstgeest, gouden medaille O.N. H. Verlint, commies min. defensie, te Leiderdorp, gouden medaille O.N. Maj.-vliegtuigtelegrafist W. J. Mol te Katwijk aan Zee, zilveren medaille O.N. met de zwaarden. Maj.-vliegtuigmaker-metaalbewerker A. A. Hazekamp te Katwijk aan den Rijn, zilveren medaille O.N. met de zwaarden. Ir. J. R. Fillié, hoofding. bij de centr. dir. volkshuisvesting en bouwnijver heid, te Voorschoten, off. Orde O.N. E. p. Bakels ing. te Leiden, alg advi seur afd. opleidingen en examens Ver. Alg. Verbond Bouwnijverheid, ridder Orde O.N. A. Th. Kleijs te Voorschoten, bouwk. hoofdambt, rijksgebouwendienst, rid der Orde O.N. Ir. A. de Graaff te Oegstgeest, hoofd- dir. Verkeer en Waterstaat, ridder Orde Ncd. Leeuw. J. W. Zuidema te Leiderdorp, referen daris, comm. Korps Controleurs Ge vaarlijke Stoffen, ridder Orde O.N. J. Visser te Hillegom, directeur PTT, ridder Orde O.N. Mej. M. P. Jongejan te Oegstgeest, bu reauchef PTT, ridder Orde O.N. J. H. M. Dofferhoff te Oegstgeest, be steller PTT, bronzen medaille O.N. H. Th. van Leeuwen te Warmond, be steller PTT, bronzen medaille O.N. B. F. J. v. d. Meer, te Hazerswoude, penn. Ned. Kath. Ondernemersver- bond, ridder Orde O.N. A. Reijngoud te Leiden, commies A min. Econ. Zaken, gouden medaille O.N. A. A. v. d. Maas te Benthuizen, voor zitter Raiffeisenbank Zoetermeer-Bent- huizen, gouden medaille O.N. A. P. Balkenende te Lisse, werkzaam bij bloembollenbedrijf M. Veldjuysen van Zanten, zilveren medaille, bij be vordering, O.N. D. van Iterson te Rijnsburg. hoofdkas sier bij Flora, zilveren medaille O.N. M. J. Wijnbeek te Voorschoten, werk zaam bij bloemisterij A. J. Sterner- ding, bronzen medaille O.N. G. H. J. M. Jansen te Leiderdorp, hoofd- Zes en vijf maanden geëist dit plan goedkeuren dan zullen tal van onderdelen in het plan gewijzigd moeten worden. Benadrukt werd dat Warmond gezien zijn ligging een ac commodatie een andere pbsitie in neemt dan de overige gemeenten die er bij betrokken zijn. Met betrekking tot de aankoop van percelen in het in voorbereiding zijn de plan 'Endepoel' kon nog weinig worden gezegd, omdat tot op heden geen exploitatiebegroting aan de raad is voorgelegd. Aan schadeloosstelling zal de gemeente aan de pachters een bedrag uitkeren van in totaal 481.017. OEGSTGEEST Statutair was voor de heer C. H. Juffermans, voorzitter van het bestuur van de Rabo-bank. het ogenblik aangebroken afscheid te nemen. Vijf en dertig jaar geleden trad hij toe als bestuurslid: de laatste veertien jaar was hij voorzitter. Don derdagavond werd hij tijdens een bui tengewone ledenvergadering gehul digd. Districtdirekteur P. Ideler uit Haarlem speldde hem de gouden draagmedaille van verdienste op. ADVERTENTIE In zijn woning aan de Toorenveltstraat in Oegstgeest heeft burgemeester Jhr. Van Eysinga gistermorgen de heer W. Buurman onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Buurman kreeg deze onderscheiding omdat hij vorig jaar als organist van de chr. geref. kerk aan het Steenschuur te Leiden (Opstandingskerk) jubileerde. adm. bij het directoraat-generaal voor Soc. Voorzieningen van het min. Soc. Zaken, off. Orde O.N. J. J. Sikking te Warmond, meester knecht bij fa Papót, kerk- en waskaar senfabriek, zilveren medaille, bij be vordering, van O.N. P. C. Olierook, werkzaam bij Voets Hazerswoude B.V., te Hazerswoude, zilveren medaille O.N. P. Kolderman te Leiderdorp, bedrijfs leider van Padox te Warmond, zilve ren medaille O.N. E.A. van Egmond te Alphen aan den Rijn, specietransporteur-hulpmolenaar bij Oosthoek Beton Zoeterwoude, bronzen medaille O.N. Dr. A. C. V. van Bemmel, wetenschap pelijk hoofdambt, bij het mus. Na tuurlijke Historie te Leiden, wonend te R'dam, officier O.N. Mevrouw R. Eerdmans-Clignett te Lei den, gouden medaille O.N. J. van Wolfswinkel te Katwijk aan Zee, gouden medaille O.N. C. Zandbergen, voorzitter Ned. Madri gaalkoor, wonend te Leiderdorp, gou den medaille O.N. C. van Delft, oud-secr. muziekver. Wilhelmina te Rijnsburg. zilveren me daille O.N. S. van Klaveren, controleur voetbal ver. Koudekerk, te Koudekerk aan den Rijn, bronzen medaille O.N. Ir. W. C. Reij, dir.-gen. voor de mi lieuhygiëne van het min. Volksge zondheid en Milieuhygiëne, wonend te Voorschoten, ridder Orde Ned. Leeuw. W. H. Th. Dalmijn, hoofd afd. comp tabiliteit van het min. Volksgezond heid en Milieuhygiëne, wonend te Voorschoten, off. Orde O.N. A. L. van Delft, voorzitter van afd. Valkenburg E.H.B.O., wonend te Val kenburg, gouden medaille O.N. J. J. Hoogendoorn, penningmeester van de chr. zangver. Advende te Bur gerveen, zilveren medaille O.N. A. Goudswaard, hoofdaccountant bij de rijksaccountantsdienst, wonend te Oegstgeest, off. Orde O.N. Van onze rechtbankverslaggever LEIDEN/DEN HAAG Tegen een 19-jarige koopman eiste de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank zes maanden gevangenis straf en tegen een 20-jarige koopman (beiden afkomstig uit een woonwa genkamp in Leiden), vijf maanden, voor beiden met aftrek van voorar rest. Het duo moet zich verantwoor den over het bij herhaling aanranden en verkrachten van meisjes. Een der de verdachte, een 30-jarige woonwa genbewoner, werd na een eis van zes maanden gevangenisstraf door de rechtbank vrijgesproken. Twee meisjes (twintig en achttien jaar) accepteerden enige tijd geleden bij een recreatiecentrum in Leiden een lift van de twee eerst genoemde verdachten. Na de richting van Kat wijk te zijn ingereden werd op een zandvlakte gestopt. Volgens de meisjes werden toen be dreigingen geuit. o.a. dat de mannen onderwereldfiguren waren en een mes bij zich hadden om de meisjes bij te genwerking te mishandelen. 'We wa ren doodsbang, we hebben gehuild. BOLLENSTREEK De ruim twee en een halve kilometer lange stoet van het 26e bloe mencorso vertrekt vanmorgen om tien over tien vanaf de Nas- saulaan in Haarlem richting Bollenstreek. Om kwart over elf is de optocht in Heemste, waar na tegen twaalf uur Benne- broek wordt bereikt. Na een rustpauze vertrekt het corso om twee uur van de Rijksstraatweg in Hillegom. Het komt om kwart over drie in Lisse aan Rond kwart over vier in Sassen- heim, waar na ruim een half uur de eerste praalwagens het eindpunt aan de Warmonder- dam bereiken. 50 jaar voor de klas, maar dat is lang niet alles iDEN De zolder van een huis aan de Hooglandse Kerk-choor- Boogig, tussen Middelweg en Hooigracht, is gistermiddag uitgebrand. Hanbrandweer zorgde ervoor, dat het vuur zich niet uitbreidde. Er uwerkien geen mensen op de zolder toen de brand uitbrak. KATWIJK 'De heer Van Wij len zei ons altijd: 'Als je gaat sol liciteren, kun je dat overal doen, maar ik zou voorlppig nog maar niet naar. Katwijk of Schevenin- gen gaan'. Wie dat verzonnen heeft, weet ik niet. Ik heb liever de kinderen in Katwijk dan in Rotterdam. Ze wrokken hier niet. Ze zijn net als de zee, zo weer stil'. Dat zegt de heer Johan van Wolfswin kel die vijftig jaar aan een basis school lesgeeft. Een respectabele tijd daarvan in Katwijk, vanaf 24 autustus 1938. Hij kan het weten want al een aantal jaren kijkt hij vanuit z'n woonkamer aan het Emmaplein 13 op de altijd anders uitziende Noordzee. Hij blijkt een verbazend geheugen te hebben voor jaartallen. 'Ja, data en jaartallen zijn. altijd m'n grote kracht geweest. Het is het geraamte. Als ik dat niet heb kan ik niets onthouden. Ik heb ook altijd goede cijfers voor geschiedenis gehad.' 'Er is veel meer fantasie gekomen', zegt hij over de onderwijsvernieuwin gen die hij in die vijftig jaar heeft meegemaakt. 'Dat ligt me wel. Ge schiedenis, kennis der natuur en ver tellen vind ik fijn. Ik fantaseerde er altijd lustig op los. Aan roosters stoorde ik me niet zoveel. Ik stelde me vrij op. Daarbij had ik alle medewerking van inspecteur Boogaard. Als een vriend heb ik hem altijd ontmoet. Hij vond het vanzelfsprekend dat ik me boven de roosters stelde. Ik had altijd graag combinaties: drie en vier of vier en vijf. Dan kon ik mijn gang gaan. Ze veel beter benaderen. Je kon dan niet op alle slakken zout leggen. Daar houd ik niet van. Verzet Als onderwijsvernieuwing dogitiatisch wordt gaat er iets in mijn ziel zich verzetten. Ik houd niet van dogmati sche dingen van dit moet zus en dat moet zo. Dat heb ik zelf ook nooit kunnen doen.' Wie veronderstelt dat het muziekon- derricht een ruime plaats krijgt in het onderwijs dat de heer Van Wolfs winkel geeft heeft het mis. 'Nee, daar kwam niet veel van. Ik heb ze wel veel laten zingen. Mooie liederen zo als psalmen en gezangen en ander soortige liederen. Maar muziekles is een groot woord, hoor.' 'Het onderwijs is inspannend als je het goed wilt doen. Uit school ging ik me verkleden en dan begon een ander leven. Dan werd ik een ander mens. 's Avonds in de journalistiek en in de muziek kruipen. Je zou kunnen vragen wat ik zou kie zen als ik het over zou kunnen doen. Maar dat wordt zo hypothetisch, hè. Beide doe ik heel graag. Ik mag geen onderscheid maken. Eigenlijk heb ik twee levens geleid. Eén in het onder wijs en één in de journalistiek. Dat is me uitstekend bekomen, tot vandaag. Eerst deed ik alleen muziek journalistiek. Later.pas na de oor log reportages en interviews. Ik ben ook een tijdlang medewerker geweest aan het Zondagsblad. Ik heb zodoende heel wat gereisd. In alle hoeken van het land ben ik geweest. Dat gebeur de vooral op vrije dagen.' Barok Gevraagd naar zijn eigen muzikale voorkeur: 'Van barokmuziek houd ik erg veel. En van goeie dingen uit de Romantiek.Bach, Mozart, Vivaldi, Corelli. De allermodernste muziek vind ik erg interessant. Niet de pop muziek, maar de serieuzere muziek zo als van Andriessen en Van Vlijmen. Jan Welmers (organist van de Kat- wijkse Triumfatorkerk) doet ook heel goeie dingen. Dat is ook een ultra-mo derne muzikant. Het kan best zijn dat van de moderne muziek maar vijf procent overblijft, maar het is inte ressant om te hebben meegemaakt. Op een gegeven moment ga je het ho ren. dit is muziek. Orgel- en groot- orkestmuziek vind ik mooi, en opera. Ik maak geen onderscheid tussen zwa re en lichte muziek. Voor mij is mu ziek goed of slecht, ongeacht de stijl.' De heer Van Wolfswinkel blijkt nog meer liefhebberijen te hebben: plant en dierkunde, fietsen en vooral rei zen. 'Een van onze dochters woont op Sicilië in Italië. De andere in Berlijn. Daar gaan we regelmatig heen. Dat vind ik heerlijk. Met de auto en dan overal er zo eens uit. Duitsland, Oos tenrijk en België, dat zijn zo de reis- landen. Ik ben ook ontzettend op kunstgeschiedenis gesteld. Vorig jaar ben ik op de fiets naar Canterbury in Engeland geweest. Vanuit België zijn we overgestoken met de Hovercraft. Dat was een aparte sensatie. Kan ik u ook aanraden.' Echtgenote De vraag dringt zich op hoe mevrouw Van Wolfswinkel .het vindt dat haar echtgenoot behalve overdag ook nog vaak 's avonds weg is. Ze blijkt haar man vaak te vergezellen naar de con certen. 'Ze is m'n secretaresse en m'n chauf feur. Mijn vrouw is veel praktischer, die zegt: vanavond moet je naar dat concert, of vandaag is die en die ja rig. Dat zijn dingen die gaan gewoon langs mij heen. Mijn vrouw rijdt. Ik heb zelf geen rijbewijs. Ze is in die dingen veel handiger dan ik.' Mevrouw Van Wolfswinkel: 'Ik wist het toen ik met hem trouwde. Ik vind vrouwen die zoiets erg vinden vrese- OP 1 JULI 1904 werd de heer Jo han van Wolfwinkcl geboren in het Rotterdamse stadsdeel Feijen- oord. Na de lagere school en de mulo werd hij leerling aan de Kweekschool met den Bijbel. De bekende pedagoog H. van Wijlen was er directeur. Eind april 1923 legde hij z'n examens af. Het kweekschoolexamen en het staats examen. Er bestond toen een groot tekort aan onderwijzers zo dat hij direct aan de slag kon aan een school op het Noordereiland van de Maasstad. Het jaar 1935 be gon hij als wachtgelder. Hij was toen al drie jaar aan het Kwartet blad De Rotterdammer verbonden als muziekrecensent. Vier jaar lang leidde hij een leven van allerlei korte 'invalsbetrckkin- gen' en een enorm aantal sollicita ties. Maar hij was niet de enige. Naar een baan in Santpoort bleken meer dan driehonderd anderen te hebben gesolliciteerd. Steeds pro beerde hij werk dichtbij Rotter dam te krijgen om voor de krant te kunnen blijven schrijven. Eindelijk, in 1938, kreeg hij een vaste benoeming in Katwijk aan de school van de heer K. Seinstra. ln dat jaar trad hij in het huwelijk. Het echtpaar Van Wolfswinkel dacht niet lang in Katwijk te blij ven, hoogstens drie jaar. Maar het ging hen er steeds beter bevallen zodat ze er nóg wonen. Een jaar na de benoeming in Kat wijk werd Van Wolfswinkel opge roepen voor dienst. Dat zou der tien maanden duren. In die perio de maakte hij het beleg van de Duitsers mee bij Oostende in Bel gië. Hij probeerde naar Engeland of Amerika uit te wijken. Dat mis lukte. Na de Belgische capitulatie keerde hij naar Katwijk tarug. Zonder in krijgsgevangenschap te hoeven gaan. Na zijn kweekschooltijd studeerde hij verder in vrije tijd. Eerst de hoofdakte 'een hele kluif was dat, die oude hoofdakte' later een akte godsdienstonderwijs. Toen volgde een muziekstudie, eerst harmonium en piano, later aan de Leidse universiteit. Behalve voor de Kwartetuitgaven werkte hij voor het muziekblad Eufonia en het blad van de Bond van Christelijke Muziekverenigin gen. De heer Van Wolfswinkel is secre taris geweest van de Katwijkse Kunstkring. Ook van de plaatselij ke afdeling van 't Nut. Beide orga nisaties zijn intussen ter ziele. Op 4 juli 1969 werd hij gepensioneerd als onderwijzer. Direct erna is hij weer begonnen, met onderbrekin gen op allerlei scholen. Nooit heeft Van Wolfswinkel zelf een of ficieel concert gegeven. Wel een respectabel aantal lezingen over muziek en verscheidene causerieën. lijk dom. Dan trouwen ze met een zeeman. En als ze dan eenmaal ge trouwd zijn moet hij maar niet meer naar zee omdat zij dat zo erg vindt. Dat is toch belachelijk? Ze wist het toch voordat ze hem trouwde? Dan had ze een ander moeten trouwen.' Nog steeds blijken we geen volledig overzicht te hebben van de interesses van de heer Van Wolfswinkel. De ar chitectuur ontbreekt nog, vooral die van kerken. Eens stond hij op een dag in de kathedraal van Florence, daags erna in die van Milaan om nog een dag later de voet over de drempel van de Keulse Dom te zetten. 'Architectuur is voor mij hetzelfde als muziek. Het is muziek in ruimte en in steen. Rome, Milaan en Palermo, dat is heerlijk.' Ook de komende vakantie zal Katwijk de heer Van Wolfswinkel niet zien. Hij gaat.naar Italië. Willem Chr. Nijeboer. maar we konden de auto niet uit', al dus de meisjes die meermalen werden verkracht. Valkenburg De jongste verdachte was twee weken na het gebeurde ook betrokken bij aanranding van twee andere meisjes, een van dertien en een ander van vijftien jaar oud. Zij stonden 's a- vonds op de Broekweg in Valkenburg op de bus te wachten om naar Kat wijk te gaan, toen verdachte, verge zeld van een 30-jarige woonwagenbe woner. stopte. Volgens de meisjes werden ze de auto in getrokken en onderweg verkracht. De jongste ver dachte hield echter vol alleen maar met het 13-jarige meisje te hebben 'zitten vrijen'. Bij de strafmaat tegen de 19-jarige koopman, hield de Offi cier rekening met de verkrachting van laatstbedoelde meisjes. Uitspra ken op 10 mei Produktschapsprijzen voor Katwijkers KATWIJK/DEN HAAG In het Congresgebouw te Den Haag zullen zaterdag 12 mei ('Vlaggetjesdag') de Produktschapsprijzen voor de beste aan boord verzorgde zeevis en haring worden uitgereikt. Schipper Arie Hof land van de Sch 6 'Alida' die in zijn schippersloopbaan al talloze produkt schapsprijzen won, krijgt er weer één. Andere winnaars zijn: A. Hazenoot van de KW 125 'Maarten Senior' (re derij gebrs. Kuyt en Hazenoot, Kat wijk): H. B. Krijgsman van de KW 213 'Jana' (rederij M. van der Plas, Katwijk); D. Hoek van de KW 29 'A- da' (rederij J. van der Plas. Katwijk); A. Romkes van de UK 1 'Albert' (ei gen reder); C. Roeleveld van de VL 105 'Elizabeth' (rederij Kwakkelstein. Vlaardingen) en Jac. van Duyn van de KW 43 'Rijnmond 2' (rederij en haringhandel N. Parlevliet jr.. Kat wijk). LEIDEN Gezien het sterk terugge lopen ledenaantal en de voortdurend stijgende exploitatiekosten ziet het be stuur van de Leidse kunstkring Voor Allen geen mogelijkheden meer voor verdere activiteiten. Het stelt daarom de leden voor, de vereniging per 31 mei 1974 te ontbinden. LEIDEN Albert Heijn heeft een oogje laten vallen op de Groenoordhal, voor het geval Leiden niet in aan merking kan komen voor algehele overname van de Rotterdamse vee markt, als gevolg waarvan de toe komst van de verliesgevende hal nogal dubieus wordt. Het AH-concern zou er een zelfbedieningshal van willen ma ken, maar de kans hierop moet als betrekkelijk gering worden gezien. Enerzijds zou hiermee de Leidse middenstand schade worden berok kend, anderzijds staat practisch de ge hele veehandel in de randstad positief ten opzichte van Leiden als vervanger van de Rotterdamse veemarkt, die aan het eind van dit jaar zijn poorten sluit. Niettemin is het door Leiden geëiste monopolie door de overheid nog steeds niet versterkt, zodat de plannen van Albert Heijn bij B en W vooralsnog in overweging worden gehouden. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS LEIDERDORP Het gemeentebe stuur was op volle sterkte tijdens do wijkavond voor het Patrimoniumpark en de Achthovenerweg. Heet hangijzer is al enige jaren het openbaar vervoer. Met ingang van au gustus zal ook 'West-Nederland' niet meer over de Achthovenerweg gaan. Wethouder Drenth gaf de bewoners de verzekering dat het gemeentebe stuur zal zorgen voor openbaar ver voer. Er is een gesprek gaande met de NZHVM en indien de gemeente zorgt voor o.a. een draaicirkel en een financiële tegemoetkoming bestaat de kans op een autobus. De Doesbrug wordt opgeknapt. Vol gens de omwonenden liggen er negen balken los. Het fietspad dat zal worden aangelegd vrijliggend van de Achthovenerweg wordt gezien als een verbetering voor al voor de schooljeugd. Via de burge meester werden boze woorden gericht tot het hoofd van de Engelendaal- school, dat kinderen uit het Patrimo niumpark liefst niet wil laten over blijven. Wethouder Tichler adviseerde contact op te nemen met het school bestuur en eventueel aan te bieden bij toerbeurt een moeder toezicht te laten houden. Vooral de 27 gezinnen uit het Patri- moniuinpark voelen zich veelal een stiefkind. De burgemeester adviseerde de bewoners een gezellig wijk- of buurtraadje te vormen en voorstellen te doen aan het gemeentebestuur. l

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3