voor vas bedrog ITT-concern steunde Hitlers Luftwaffe Breznjew pleit voor Amerika en tegen China Teng Hsiao-ping keert verrassend op Chinese politieke toneel terug voe4 h "[Vakmanschap is v Meesterschap Dode in Wounded Knee Bolivia deporteert 20 'samenzweerders' Eerste ambassadeur DDR in Nederland Bomaanslagen Grote transactie van Control Data met Sowjet-Unie >v„ Jet Rode Leger Brits vliegtuig moest landen Cola-contract UftlAY KAVARTET DONDERDAG 26 APRIL 1973 'ashington Post meldt misbruik win Nixons verkiezing snelden )OtH 3ti| BUITENLAND T7/K7 kSiilNGflOiN (UiPI, Reuter) De Washington Post heeft gis- "bn gemeld dat minstens 8.400 dollar uit Nixons herverkiezings- s is besteed aan liet zenden van verzonnen telegrammen naar liet tie Huis om de mij«Blokkade van Noord-Vietnam te prijzen en l het plaatsen Aan een advertentie met dezelfde strekking. sluit?, h !kei lgemene rekenkamer stelt op het blik een onderzoek in naar de waarop verkiezingsgelden zijn Binnenkort kan een verslag ioet worden gezien, aldus de shington Post. Volgens het blad d ongeveer 4.000 dollar besteed de verzonnen telegrammen en 0 dollar werd uitgegeven aan het (tsen van een advertentie in The York Times, dat in een hoofdar- het plaatsen van de mijnen had :eurd. In de advertentie werd het aangevallen. dajïe uitgaven werden niet gerappor- erha^ de boeken van Nixons her- •:ezingscomité, hetgeen een over- van de regels is. De Washing- Post is van oordeel dat het be veel* met telegramanen is gepleegd »£,het publiek de indruk te geven leggen van de mijnen de in- jajaming had van vele Amerikanen, 'een oud-medewerker van het verkie- en jscomité had volgens de krant ,en ilaard dat het comité geheel gemo te ki)eerc* was 'voor het grootste be- •Ais?. Wij doen nooit iets eerlijk. Stel Ij wjoor: de president stuurt zichzelf 'Ma#rammen en s'aa^ zichzelf op de menders'. ^itchell dekt getuigenis voor de grand die het Watergate-afluisterschan- onderzoekt, zegt dat het fiat voor [fluisteren op een dergelijke wij- rerd gegeven, dat John Mitchell later kon ontkennen er zijn ;euring aan te hebben gegeven, •minister Mitchell heeft onlangs iuld dat hij wel wist dat plannen het afluisteren werden bespro-, maar dat hij zich ertegen had t en er nooit zijn goedkeuring had geveven. Een kopie van het genis van James McCord, één _1de gearresteerde samenzweerders, i^^Tn opnieuw in handen van de =5^3ndaalcolumiiist Jack Anderson, de fervente pogingen van de nd jury het lek op te sporen en te hten. 2ord verschafte een memo van e pagina's over wat Gordon Liddy de leider van de groep samen- erders hem had verteld over het afluisterplan was besproken jet kantoor van John Mitchell. De jïissies vonden plaats in februari f\. toen Mitchell nog minister van ,^_Jtie was. De bijeenkomst werd bij- ^^^iond door Mitchell, Liddy, presi- S^/iële raadgever John Dean en de y?>' 'malige assistent Jeb Magruder, rd»"»later onderdirecteur van Nixons ^njerkiezingscomité werd. r^TTyvoor- en nadelen van verscheidene ^steroperaties werden besproken, 3gf McCord. Er werd echter geen ak- jd bereikt, hoewel Liddy de bij- ^5|omst verliet met de indruk dat spoedig goedkeuring zou komen, paar dagen later vertelde Dean Liddy dat er een manier bedacht st worden om de operatie te on- Iemen zonder de minister van jus- er direct bij te betrekken, zodat Raihet later altijd kon ontkennen', {ens McCord leverde Mitchell, na- hij was afgetreden als minister om directeur te worden van het ver kiezingscomité, de medewerkers van dit comité inlichtingen van de FBI en andere geheime regeringsrapporten over" radicale groeperingen. 0 Nwl 3 Disc Nws. li— (ADVERTENTIE) ut tmnetjes, J beuflelfossen en ir m" Rogers President Nixon heeft inmiddels een beroep gedaan op zijn minister van buitenlandse zaken, William Rogers, hem te adviseren wat er gedaan moet worden om de 'smetteloze integriteit' van het Witte Huis te herstellen, zo heeft de Amerikaanse omroepmaat- schappij ABC gemeld. Rogers staat bekend als een integer politicus met een lange staat van dienst onder ver schillende presidenten. Rogers zal Nixon advies moeten uitbrengen over de beste wijze waarop de president zich kan ontdoen van in opspraak ge brachte stafleden en waarop hij het vertrouwen in het presidentschap kan herstellen. Rogers zou zich zelf met een eventuele zuivering moeten belas ten, maar -volgens vrienden van de minister zou Rogers er geen zin in hebben. Nixon is inmiddels teruggekeerd in het Witte Huis na de paasdagen te hebben gebruikt voor de Watergate-af faire. Er waren slechts weinig advi seurs bij. „hem. Opvallend was dat Nixons twee naaste medewerkers Bob Haldeman en John Ehrlichman ont braken. Deze twee heren worden er door de pers van beschuldigd betrok ken te zijn geweest bij een poging de zaak in de doofpot te stoppen. De on derlinge strijd tussen Nixons mede werkers is geëscaleerd, doordat Ehr lichman liet weten dat hij de afgelo pen zomer had voorgesteld het Witte Huis de beschuldigingen over spiona ge en ^sabotage te laten onderzoeken. Dit werd echter tegengesproken door Magruder, één van de leiders van het verkiezingscomité. Machtsdronken Een vroegere adviseur van president Nixon heeft een boekje open gedaan over Nixons medewerkers, die hij cor rupte mensen noemt, die dronken van macht zijn. De meesten van Nixons voornaamste adviseurs beschikten slechts over de kunst belangrijke mi nisters weg te houden van de presi dent. Bob Haldeman zou gepocht heb ben: 'Zelfs John Mitchell moet via mij komen'. (Mitchell is een persoon lijke vriend van Nixon). De presiden tiële medewerkers waren machtiger dan de ministers, aldus Clark Mollen- hof, die zegt te zijn afgetreden als ad viseur vanwege 'de geheimhouding op het Witte Huis, die onvermijdelijk tot corruptie moet leiden'. WASHINGTON (DPA, AFP) Het Amerikaanse concern International Telephone and Telegraph Corporation (ITT), dat wegens politieke schandalen in Chili en Argentinië al veel in opsraak is ge raakt, heeft tijdens het bewind van Adolf Hitler nauwe betrekkingen met vooraanstaande nazi leiders gehad, de Duitse bewapening gesteund en de bouw gefinancierd van 'Focke-Wulf'-bommen- werpers, die tijdens de oorlog zware verliezen aan geallieerde konvooien toebrachten. Dit schrijft de Britse journalist An thony Sampson in zijn binnenkort van de pers komende boek 'De ITT: super-staat'. De gegevens voor zijn boek zou Sampson uit Amerikaanse regeringsdocumenten geput hebben. In de jongste uitgave van het Ame rikaanse tijdschrift New York zegt de schrijver dat het TT zich later voordeed als 'oorlogsslachtoffer' en van de Amerikaanse regering 27 miljoen dollar schadeloosstelling voor zijn door bombardementen ver woeste fabrieken in Duitsland wist los te krijgen. Daarvan was vijf mil joen dollar voor de door de gealli eerden gebombardeerde Focke-Wulf- f abrieken. Volgens Sampson vestigde ITT zich in 1930 via de houdstermaatschappij, 'Standard Elektrizitatz-Gesellschaft', (SEG) in Duitsland. In augustus 1933 voerden de stichter van ITT, Sothenes Behn en zijn vertegen woordiger in Duitsland, Henry Mann, als eerste Amerikaanse zaken lieden besprekingen met Adolf Hit ler. 'Deze bijeenkomst was het begin van een zeer bijzondere band tussen ITT en het Derde Rijk', schrijft Sampson. Volgens de Britse journalist werkte Behn sindsdien ijverig met de nazi regering samen. Als resultaat kreeg ITT al zeer spoedig grote bewape ningsorders aan SEG en de later door het concern overgenomen be drijf Lorenz toegeschoven. In 1938 bezat Lorenz 28 procent van Focke- Wulf, die de door de geallieerden gevreesde bommenwerpers bouwde. ITT-president Behn, een voormalige kolonel van het Amerikaanse leger, liet de hoge posten in zijn Duitse bedrijven door vooraanstaande Na zi's bezetten. Eén van hen was de bankier Kurt von Schröder, die later generaal van de SS zou worden en de Gestapo financierde. ITT is momenteel negende in de rij van de grootste Amerikaanse onder nemingen. Het concern heeft 331 dochtermaatschappijen in 93 landen. ITT kwam in de afgelopen maanden in opspraak toen een commissie van de Amerikaanse Senaat onthulde dat het bedrijf veel geld had gestoken in pogingen om in 1970 de verkie zing van de marxistische president van Chili, Salvador Allende, te ver hinderen. Het bekend worden van deze schan dalen waarbij ITT betrokken is blij ken het vertrouwen van de beleg gers een ernstige knauw te hebben gegeven. Sinds enkele dagen is de koers van ITT-aandelen op de beurs van New York tot 36 dollar gedaald, de helft van hun waarde tegen het einde van 1972. LONDEN (UPI) De Russische partijleider Leonid Breznjew heeft deze week op een vergadering in het Kremlin van hoge staats- en partijfunctionarissen de stelling verdedigd, dat de Sowjet-Unie geen andere keus heeft dan samenwerking met de Verenigde Sta ten. Dit hebben diplomaten in Londen gezegd tegen een politieke commentator van het persbureau UPI. Het conflict tussen de bezetters van Wounded Knee heeft zijn eerste dode geëist. Gisteren overleed de indiaan Frank Clearwater aan de verwondingen van een vuurgevecht vorige week. Hier een opname van een van de slachtoffers van dat gevecht. Of deze gewonde Claer- water is, is niet bekend. LA PAZ (Reuter) De regering van Bolivia heeft een voorgenomen staats greep verijdeld en twintig samen zweerders over de grens gezet, zo is gisteren door het ministerie van bin nenlandse zaken bekendgemaakt. Alfredo Arce Carpio, sinds de kabi netswijziging van maandag minister van binnenlandse zaken, deelde aan de pers mee, dat twintig linkse politi ci op een vliegtuig naar Paraguay wa ren gezet Hij gaf geen nadere bijzon derheden. Sinds president Hugo Banzer na een korte maar bloedige burgeroorlog op 21 augustus 1971 aan de macht kwam, is een onbekend aantal linkse politici naai- het buitenland gevlucht of door de regering over de grens gezet. Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL Gisteren is op Schiphol de heer Klaus Wolf aangekomen, die als eerste ambassadeur van zijn land de DDR in Nederland zal vertegen woordigen. De heer Wolf, die 38 jaar oud is, heeft politieke wetenschappen gestudeerd in Moskou. In 1959 is hij in dienst ge komen bij het ministerie van buiten landse zaken. De nieuwe ambassadeur, die gehuwd is en twee kinderen heeft, spreekt Engels, Frans en Russisch. Op de luchthaven waren onder meer ter verwelkoming aanwezig de ambas sadeurs van Roemenië. Bulgarije en Hongarije en de zaakgelastigde van Cuba, Tsjechoslowakije en Rusland. Het belangrijkste argument van Breznjew was, dat binnen afzienbare tijd de betrekkingen met China niet zullen verbeteren. De betrekkingen tussen Rusland en China zijn nog al tijd uiterst koel, zoals vorige week weer bleek toen de Russische zaakge lastigde in Moskou wegliep van een receptie waar een Russische functio naris zich kritisch uitliet over het be leid van de leiders in Peking. Breznjew zou ook duidelijk hebben gemaakt dat de Sowjet-Unie zonder grootscheepse economische samenwer king met Amerika steeds verder ach terop zou raken bij het kapitalistische Westen. Volgens hem was Rusland nu op een tweesprong en moest het, zon der loslating van de marxistisch-leni- nistische principes, kiezen voor sa menwerking met het geïndustriali seerde Westen. Breznjew zou dit standpunt met verve hebben moeten verdedigen omdat in het politburo enkele leden gepleit zouden hebben voor een terughouden der koers met betrekking tot Amerika en voor een soepeler houding ten op zichte van China. Breznjew zou er ook op gewezen heb- MILAAN (Reuter) Rechtse extre misten hebben woensdag bomaansla gen gepleegd op gebouwen van de so cialistische en van de communistische partij in Milaan. Niemand werd ge wond, maar er is wel schade aange richt. ben, dat goede betrekkingen met het Westen de positie van de Sowjet-Unie in Europa consolideerden en dat dit tot gevolg kan hebben dat Amerika zich bij stukjes en beetjes uit Europa zal terugtrekken. MINNEAPOLIS (Ass. Press) Het Amerikaanse computerconcern Con trol Data gaat in de Sovjet Unie een enorme computer bouwen, die door de Russen zelf ontworpen is. Verder zal naar een ontwerp van Control Da ta een 'computer timesharing net work' worden aangelegd. Als de overeenkomst definitief wordt, wordt het de grootste transactie op electro- nisch gebied, die ooit tussen de Sov jet-Unie en het westen tot stand is ge komen. Control Data heeft nog geen commen taar gegeven op het bericht dat al eerder in de Sovjet-pers had gestaan en dat deze week is gepubliceerd in een Amerikaans vakblad. Dit schreef nog dat als de transactie doorgaat Control Data een zeer vaste voet aan de grond zal krijgen in de Sovjet-Unie waar de markt tot nu toe verdeeld is tussen veel Amerikaanse en andere westerse maatschappijen. Het zou evenwel nog maanden bun nen duren alvorens er een contract wordt getekend, zo is nog in Minnea polis vernomen. v.ci. MeikoU (AP).' Een briljante «O zii, {.Russische geleerde, die geen art en emmin8 heeft gekregen om naar 'il te emigreren, heeft woensdag op- hooitv.at gekregen zich te melden om öldaat in het Sowjet-leger te wor- is oó ingelijfd. De geleerde, de 24-jari- uitgaatewgeni Levitsj, zoon van de emi- ft'ior elektrochemicus Benjamin Le- 'aai. Z3l weigeren zich op 28 april te inlijven. PEKING (Reuter) Het verrassende lieroptreden van Teng Hsiao-ping, één van de belangrijkste figuren in de Chinese hiërarchie, die ten ouder ging aan de zuiveringen tijdens de culturele revolutie, heeft tot wilde speculaties geleid in Pekings diplomatieke kringen. De vraag staat daarbij centraal wie de volgende keer zal opduiken en wie voorgoed is verdwenen. Teng, een kleine, krachtige man in zijn donkere Mao-pak en zijn witte sokken, was vroeger een naaste me dewerker van het uit de gratie ge raakte Chinese staatshoofd Lioe Sja- o-tsji. Hij is al verscheidene keren in het openbaar verschenen na zijn eerste heroptreden op de Chinese planken tijdens een staatsbanket ter ere van het verbannen Cambodjaan se staatshoofd prins Norodom Siha- noek op 12 april. 'Hij is niet zonder meer van de boe kenplank gehaald, afgestoft en weer terug gezet', zo merkte een zaakge lastigde op. 'Men heeft kennelijk be hoefte aan het van hem bekende or ganisatietalent en hij zal nu wel blijven.' De terugkeer van de 69-jari- ge vroegere secretaris-generaal van de communistische partij is een van de belangwekkendste van een Chine se politieke leider sinds het einde van de gewelddadigheden tijdens de culturele revolutie. Hij scheen daar over zelf even verrast als de buiten landse funktionarissen in Peking die hem tijdens het banket zagen. 'Het leek erop alsof hij zijn uitnodiging pas een half uur tevoren had ont vangen', vertelde een diplomaat. Een week nadien zag men hem weer aan een banket ter ere van de Mexi caanse president Luis Echeverria. Teng stelde zichzelf in de schaduw en scheen zich niet te willen aan sluiten bij de andere Chinese leiders om de leden van Pekings diploma tieke corps te ontmoeten. Funktio narissen van het protocol zagen hem weglopen maar leidden hem snel te rug naar een plaats naast vice-pre mier Li Hsien-nien. Tegen een bui tenlandse diplomaat, die hem felici teerde, toen Teng werd voorgesteld zei de gerehabiliteerde leider in het Engels: 'Dank U.' Suggesties van deskundigen buiten China dat Tengs rehabilitatie van 'kapitalistische struikrover Nummer Twee' na Lioe Sjao-tsji tot lid van het huidige leiderschap heeft plaatsgevonden zonder de zegen van voorzitter Mao worden door de meeste buitenlanders in Peking met scepticisme aangehoord. Chinese funktionarissen hebben niet-officieel duidelijk gemaakt dat Tengs 'terug keer tot de hoger sferen' is geschied volgens de lijnen van Mao's uit spraak dat degenen die ernstige fou ten hebben toegegeven en gecorri geerd mits die fouten geen be trekking hadden op tegenspraken tussen 'onszelf en de vijand' kon den worden gerehabiliteerd. Mejuffrouw Wang Hai-joeng, Chi na's mysterieuze vrouw die de nicht van Mao is, bevond zich aan de zijde van Teng bij de officiële gelegenhe den waar hij tot nu toe is versche nen. Voor de Chinezen, die familie banden zo belangrijk vinden, moet het zien van Hai-joeng toen ze Teng bij de arm nam en hem naar de voorste rijen leidde symbolisch zijn geweest. Lioe Betekent de terugkeer van Teng nu dat misdadiger Nummer Een van de culturele revolutie Lioe Sjao-tsji, die de leiding van de staat van voor zitter Mao overnam en een verwater de vorm van het marxisme predikte tot hij werd afgezet, eveneens zal wederkeren? Het antwoord schijnt een duidelijk 'nee' te moeten zijn. Naar verluidt is Lioe, de 'verrader', 'politiek dood' en in China betekent dit niet meer of minder dan dat zijn lot definitief is bepaald. Hier en daar houdt men vast aan de mening Lioe Sjao-tsji: gevallen dat Lioe ook lichamelijk dood is, maar een directe vraag aan de Chi nezen hierover wordt ontweken. Volgens andere lezingen werkt hij op een fabriek in Woehen of bestu deert hij Mao's gedachten twaalf uur per dag binnen de muren van de verboden stad in het centrum van Peking. En wat is het lot van Lioe's opge wekte vrouw, de in Amerika gebo ren Wang Koean-mei, die in het openbaar door Rode Gardisten werd vernederd aan de universiteit van Peking en bekritiseerd voor het dra gen van een luxueuze riem en een gouden halsketting? Ook over haar lot zijn geen details onthuld en men kan er alleen maar naar gissen. Naast Lioe is er maar een ander vooraanstaand figuur die gedurende de culturele revolutie is gevallen en die bijna zeker niet meer zal ver schijnen. Het is de vroegere burge meester van de hoofdstad Peng Tsjen. Hoewel hij een lid was van de onheilige drie-eenheid van Lioe Teng en Peng worden Pengs misda den toch groter geacht dan die van de andere twee. Peng werd een 'anti- Maoïstisch leider' genoemd en be schuldigd van pogingen zijn eigen 'ondoordringbaar koninkrijk' te wil len vestigen. Over het algemeen gelooft men ech ter dat alle anderen die struikelden tijdens de culturele revolutie en geen natuurlijke dood zijn gestorven kunnen terugkeren. In tegenstelling tot de Sowjet-Unie namelijk hebben de Chinese politieke leiders niet een traditie van het lichamelijk likwide- ren van politieke vijanden. En in derdaad wordt uit betrouwbare di plomatieke kring vernomen dat Tao Tsjoe, vroeger een machtig man in het zuiden van China, reeds is gere habiliteerd en spoedig weer in het openbaar zal verschijnen. Tao werd door Mao naar Peking geroepen om de culturele revolutie mee te helpen leiden maar hij werd al gauw ver oordeeld als een 'verstokte reactio nair' en als een vijand van de voor zitter. Naar verluidt heeft hij zijn fouten erkend. Evenals Teng, die ge durende de zeven jaar dat hij uit de gratie was in Peking woonde, heeft Tao ongetwijfeld toegang gehad tot kranten en boeken en heeft hij de voeling met het politieke toneel niet verloren. Men vraagt zich in diplomatieke kring wel af hoe gerehabiliteerde personen als Teng het zullen kun nen vinden met de meer linksge- richte elementen die geleid worden Lin Piao: dood door Mao's vrouw Tsjiang Tsjing, het culturele opperhoofd van China en met name tijdens de culturele re volutie op de voorgrond trad. Hoe wel Tsjiangs' naam vermeld stond op de lijst van leiders, die aan het banket ter ere van Sihanoek zouden aanzitten, was ze niet aanwezig. Wellicht had ze op het laatste mo ment afgezegd. Lin Piao Twee andere linkse figuren die machtige funkties in de hiërarchie bekleden en die een duidelijke ande re achtergrond hebben dan Teng zijn de leden van het revolutionaire comité van Sjanghai, Tsjang Tsjoeng-tsjiao en Jao Wen-joean, beiden leden van het politburo. Een moeilijke kwestie wordt ook de eventuele heropstanding van figuren die vielen met de dood van vice- voorzitter Lin Piao, Mao's vroegere kroonprins. Bij deze laatste groep bevinden zich Mao's vroegere per soonlijke secretaris Tsjen Po-ta en de vroegere chef-staf Hoeang Joeng- sjeng. Of de leden van deze groep nog eens zullen terugkeren blijft voorlopig een open vraag. MOGADISHU (AP) Een Boeing 70 van de Britse maatschappij Dan Air met aan boord 83 passagiers heeft woensdag 'n gedwongen landing ge maakt op het vliegveld van Mogadis hu, nadat het toestel het Somalische luchtruim zou hebben geschonden. Het vliegtuig was opgestegen in Cairo en was op weg naar Mauritius. Het Somalische nieuwsagentschap meldde, dat het toestel tot landen werd gedwongen nadat het zonder toestemming het Somalische lucht ruim was binnengevlogen ondanks herhaalde waarschuwingen van een Somalisch grondstation. De gezagvoer der zal zich volgens het agentschap moeten verantwoorden voor een rechtbank. De passagiers zijn alle on dergebracht in hotels te Mogadishu. Maarschalk Boedjenny Boedjenny 90 jaar MOSKOU (UPI) De Russische maarschalk Semyon M. Boedjenny is woensdag negentig jaar geworden. Boedjenny, die in de gunst stond bij de Russische leider Josef Stalin, heeft de gelukwensen ontvangen van de communistische partij, het centrale comité en de Sowjet-regering en is bovendien onderscheiden met de Orde van Lenin. Boedjenny heeft verklaard, dat hij zich goed voelt ondanks schrijnende pijn van oude sabel- en granaatwon- den. Kranten in beslag ATHENE (AP) Een Amerikaanse, twee Franse en een aantal Grieks Cypriotische kranten zijn woensdag in Athene in beslag genomen, omdat zij de tegen het kolonelsregime gerichte verklaring van de vroegere premier Karamanlis hebben gepubliceerd. On der meer de international Herald Tri bune, de Figaro en Le Monde werden in beslag ge-nomen. Krantenverkopers verklaarden dat de veiligheidspolitie alle exemplaren van de betrokken bla den weghaalde, toen zij eenmaal op de hoogte was gebracht van de in houd. Een groot aantal ecemplaren was echter al verkocht. Saljoet stroomloos? WASHINGTON (AFP) Volgens de Amerikaanse deskundigen zou het nog steeds onbemande Russische ruimte station een paneel met zonnecellen zijn kwijtgeraakt, waardoor de stroomvoorziening ernhtig zou zijn ge stoord. Het opperbevel van de Ameri kaanse luchtmacht heeft vastgesteld dat er drie voorwerpen bij de Saljoet 2 zweven; een daarvan zou het losge scheurde paneel zijn. Volgens de laat ste Russische mededeling (van vorige week), werkte alle apparatuur nor maal. AMSTERDAM In Moskou is een contract ondertekend door de Amerikaanse Pepsi Cola Maatschappij en de Russische autoriteiten voor de bouw van een Pepsi Cola fabriek in No- vossyk aan de Zwarte Zee. De capaciteit wordt 72 miljoen flesjes Pepsi Cola per jaar. Pep- si levert de Sowjet Unie het concentraat voor bereiding van de frisdrank en zal toezicht houden op de fabricage. De Sowjet Unie levert de Pepsi Maatschappij Russische Wodka en Russische Wijnen voor de Amerikaanse markt. Het contract heeft een looptijd van 10 Jaar. Men is reeds be sprekingen begonnen over de bouw van nog meer Pepsi-Cola fabrieken, aldus heeft Kendall bekend gemaakt. De Pepsi Cola gaat in de Sowjet Unie 15 kope ken kosten iets meer dan 70 cent. Er zijn reeds fabrieken van Pepsi Cola in Hongarije en Polen. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7