Plannen om 'Veronica' nieuwe kans te geven daipecepf MIMOSA CHRYSAL n.j verkruisetb.v. amsterdam IFIÏI Een valk voor 'n koningin 1 Ellen Vogel in quizz bloesemtakken door Catherine Gaskin \v> TROUW-KWARTET DONDERDAG 26 APRIL 197.1 BINNENLAND RADIO-TV T4, OL'iW Van onze radio- en tv-redactie DEN HAAG Twee plannen om Veronica als popstation binnen de nonnen van de wet overlevings kansen te geven zijn dezer dagen bekend geword en. Eerst is er de brief die directeur Buil Verwey samen met programmaleider Rob Out en de andere medewerkers van Veronica heeft gezonden aan minister Engels en aan de vaste commissie voor omroepzakcn van de Tweede Kamer. MARY PERKINS Geen klandizie voor de TROS Daarin toont Veronica zich bereid een groot deel van de winst af te dragen aan liefdadige doeleinden. Een be stuursraad van een charitatieve stich ting bestaande uit vertegenwoordigers van de NOS. de Kroon en Veronica zou er moeten komen en deze zou moeten beslissen waar de gelden naar toe gaan. Veronica denkt in eerste op zet aan de werkende jongeren omdat men met hen als voornaamste luister publiek al een grote binding heeft. Veronica wil ook de stichtingskosten voor een klassieke zender financieren. Uit de hoorzitting verleden week in de Tweede Kamer is het de Veronica- Opbrengst STER was 105 miljoen Van een verslaggever HILVERSUM De STER heeft vorig jaar 20.000 tv-spots en 25.000 radio re clameboodschappen uitgezonden. Vrij wel alle beschikbare zendtijd werd ge bruikt, zo blijkt uit het jaarverslag. De netto-opbrengst bedroeg ruim 105 miljoen gulden. Tegenover de slechte verkoop in de zomermaanden staat, dat aan alle aan vragen in maart-april-mei en septem- ber-oktober-november niet kon wor den voldaan. De STER heeft de minis ter voorgesteld verandering in zend tijdaanbod voor de verschillende sei zoenen in te voeren. Hiervoor is echter wijziging van de omroepwet noodzake lijk. Wat betreft de radioreclame sig naleert de STER voor het eerst een groter aanbod voor Hilversum III dan voor Hilversum I en II samen. Dat wil echter niet zeggen, dat de belang stelling voor Hilversum I en II is af genomen. De verhouding tussen vraag en aan bod voor de drie zenders is normaler geworden. In 1969 was de vraag voor zendtijd op Hilversum I en II acht maal zo groot als het aanbod. In 1963 is de vraag nog maar 1.4 maal zo groot, en voor Hilversum III 1.6 maal zo groot als het aanbod. Radiogesprek met H. Ridderbos mensen meer dan ooit duidelijk ge worden dat het commerciële karakter een groot struikelblok vormt voor de overlevingskansen. Veronica zal in de nieuwe opzet ook als popstation weer 24 uur in de lucht blijven. Tussen de muziek zullen korte actualiteitenpro gramma's worden uitgezonden. Door middel van mobilofoons wordt het nieuws vergaard. En daarvoor zyn dan een aantal verslaggevers nodig. Vervolgens wil men zich naar de nor men van de NOS en de STER schik ken. Met deze voorstellen borduurt Veroni ca door op een bijzondere positie, die men binnen het Nederlandse omroep bestel wil gaan innemen. Degenen, die dit bestel moeten handhaven zul len waarschijnlijk niet direct gepor- prof. Actrice Ellen Vogel is gaste in het t.v.-programma 'Voor een briefkaart op de eerste rang', dat zaterdag wordt uitgezonden fNed. II van 19.05 - 19.55 uur). Van onze radio--en tv-redactie HILVERSUM Vanavond om 19.00 uur via Hilversum I zendt de NCRV een gesprek uit met prof. dr. Herman Ridderbos, hoogleraar aan de theologi sche hogeschool te Kampen. Prof. Ridderbos zal ingaan op vragen nruirMtnriric van zeer verschillende aard. Zo komt OVGl QOUQiXÜUlXb ter sprake of hij van mening is dat theologische kwesties zoals bijvoor beeld de hele discussie rondom de op vattingen van prof. Kuitert op de syno de moeten worden behandeld. Het gesprek gaat verder over het ver schil tussen de theologische opleiding te Kampen en aan de Vrije Universi teit van Amsterdam, over het hante ren van de tucht binnen de kerk en over de opvattingen wat christelijke politiek is. Gesprekspartners van prof. Ridderbos zijn Noortje van Oostveen en Wim Jansen. Het gesprek in verkorte vorm werd op 1 januari uitgezonden. Programma VPRO onder Moerdijk Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het bestemmings plan voor het industrieterrein in Moerdijk, West-Brabant, dat bedoeld was om de werkgelegenheid in west- Brabant veilig te stellen heeft slechts de vestiging van een petrochemische industrie tot resultaat gehad. Dit blijkt uit het VPRO-tv-programma 'Goudkoorts onder de Moerdijk', dat vanavond om 21.20 uur via Nederland 1 wordt uitgezonden. In 1968 werd met de komst van Shell- chemie het begin gemaakt voor de aanleg van een industrieterrein van 2500 ha. Volgens de opzet van de ge meenten Klundert. Zevenbergen en Hoge en Lage Zwaluwe zou er werk gelegenheid komen voor 20.000 man. Dit is nooit gebeurd. Slechts 100 ha werd bebouwd door een petrochemi sche industrie. De overige industrieën bleven weg. De werkgelegenheid in de streek is er niet op vooruitgegaan. De industrie heeft voornamelijk technici nodig en die komen veelal uit ande.e plaatsen. teerd zijn voor de plannen van Veron ica. Naar een alternatief heeft ook Jan Nagel, voorzitter van de vakgroep ra dio en televisie van de NW-bond Mercurius en voorzitter van de om- roepcommissie van de PvdA gezocht, zoals blijkt uit Vrij Nederland van deze week. Hij gaat ervan uit, dat de meerder heid van de Tweede Kamer Veronica niet wil laten verdwijnen zonder dat er een vervangend popstation is. Dat zal snel moeten gebeuren, zegt hij. Hilversum III moet voor het alterna tief zorgen, compleet met korte actua liteiten en handhaving van de huidige STER-formule. De zender moet de he le week 24 uur per etmaal in de lucht zijn met een horizontale programme ring. (Dat wil zeggen iedere dag op hetzelfde uur hetzelfde soort program ma, zodat herkenning snel mogelijk is red.) De commercie speelt hierin geen rol meer. Een deel van het tach tig man sterke personeel van Veroni ca moet het popstation bemannen naast programmamakers van de om roepen. De heer Nagel maakt een duidelijke scheiding tussen de commerciële on derneming Veronica en de popzender Veronica. Aan de commerciële onder neming heeft de heer Nagel 'geen boodschap'. 'Wel is er behoefte aan een werkelijk popstation en werkgelegenheid voor het Veronica-personeel. Voor het per soneel heeft de bond Mercurius waar bij praktisch alle Veronica-mensen zijn aangesloten al gepleit bij het NOS-bestuur. Uitbreiding van zend uren in de nacht op Hilversum III wordt gevraagd, zodat Veronica-men sen die programma's dan kunnen ma ken. medewerkers van Hilversum III en volledig etmaal uitzend-popstation te maken, becijfert Jan Nagel op twee miljoen. Over de horizontale program mering merkt hij op, dat een commis sie moet bekijken of de popzender ge durende het hele etmaal horizontaal geprogrammeerd moet zijn. of dat de hele zender onder de NOS-vlag zou moeten varen met zendtijdcompensa tie op de andere Hilversumse zenders voor de omroepen. VARA-voorzitter Andre KIqos heeft zich niet onsympathiek opgesteld toen hij het plan van Nagel ter inzage kreeg. Kritisch stelt hij zich echter op tegen een gemengde commissie van medewerkers van Hilversum Illen Veronica-personeel op voet van gelijk heid. Vervolgens meent hij, dat de ideeën over horizontale programme ring in het huidige omroepbestel moeilijk te verwezenlijken zijn. Voor al omdat elke omroeporganisatie een totaalprogramma moet verzorgen. Welwillend staat hij achter het ver zoek van 'Mercurius' om het Veroni- capersoneel prioriteit te verlenen bij eventuele zendtijduitbreiding op Hil versum III. ADVERTENTIE Als er twee Cup-wedstrijden over de beeldbuis gaan, ben je als televisie redacteur vlug uitgepraat. Het be schrijven van de strijd en het analy seren van de spelverrichtingen beho ren tot het terrein van de collega's van de sportredactie. Mij rest slechts iets te zeggen over de wijze waarop televisieteams de twee ontmoetingen in de huiskamers hebben gebracht. Bij FC TwenteBorussia Mönchenglad- bach gebeurde dat meer ad rem dan in Madrid. Nederlandse cameramensen zaten als het ware feller op de bal dan hun Spaanse vakgenoten. In Span je haperde bovendien het een en an der aau de kleuroverbrenging en bij snelle camerabewegingen ontstonden soms trilbeelden. Mag ik me een kleine vergelijking ver oorloven, dan is het deze: de kijker kon bij de spelers van Ajax en van Real meer sportiviteit ontdekken dan hij de Twentenaren die zo nu en dan ?2 neigingen tot beenhouwerij vertoon- den. Met zoveel profvoetbal moet de NOS weer een enorme kijkdichtheid hebben gescoord Vorig jaar keken naar AjaxInter Milan meei'dan acht miljoen Nederlanders. Zullen het er SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES deze keer een paar minder zijn ge weest, dan betekent het nog dat de TROS hoegenaamd geen klandizie heeft gehad. Shingti d onj Of de documentaire film over het le ren ran de beruchte Amerikaanse gangster John Dillinger nog een rede lijke aantrekkingskracht heeft bezeten, is twijfelachtig. Er zijn al zoveel re constructies van de misdadigheid in ie Verenigde Staten thuisbezorgd Het enige aparte is dat in deze film wat meer aandacht icordt besteed aan de fouten van een samenleving die een mens tot een agressieve houding dwin gen. 'The Goodies' moesten in het TROS- programma voor de leut zorgen, maar veel grappen van een aantal Britse ko mieken waren aan de belegen kant en zo voorspelbaar, dat er vaak weinig te lachen viel. De gezondheidslessen van dokter Haneveld werden vervan- yen door een natuurfilm. 'Kenmerk' informeerde de kijkers ten slotte over de politieke, maatschappe lijke en godsdienstige situatie in Aus tralisch Nieuio-Guinea. Er werd zeer veel kritiek geuit op het. blanke chris tendom TON HYDRA (ADVERTENTIE) 45: Boer Knolle had praats en schik voor tien in die oude auto van smidje Verholen. Hij was dan ook véél te gauw naar zijn zin in de grote stad Gravendrecht gearriveerd. De smid zette koers naar het centrum en stal de de auto in een parkeerhaventje vlak bij een druk kruispunt. 'Ziezo, boer Knolle', zei hij. 'We zijn er. Hier laat ik de auto staan. Als we nu ieder onze boodschapjes gaan doen, dan spreken we over een paar uurtjes weer hier af. Om twee uur ben ik weer hier'. 'Veur de bakker', ant woordde boer Knolle. 'Dan ben ik d'r ook. Tot straks dan, buurman!' Onvervaard stortte de brave boer zich in het grootsteedse stadsgewoel, waar hij natuurlijk danig opviel door zijn kleding en uiterlijk. Zelfs de plichts getrouwe brigadier P. Pakkum Pzn. kon niet nalaten even achterdochtig naar boer Knolle te kijken. Je kon per slot van rekening nooit weten. Boeven hadden soms zulke vreemde methoden om zich te vermommen Smidje Verholen begaf zich nu rechtstreeks naar de splinternieuwe showroom van de firma Sleutel en Knip. handelaars in brandvrije klui zen. In die showroom was op het eerste gezicht niet veel meer te zien dan een modieus gekleed heerschap, die in een indrukwekkende pose te gen een klein tafeltje geleund stond. Op dit tafeltje stond een modelletje van een brandkast, fabrikaat Sleutel en Knip'Wat had meneer ge zocht gehad willen hebben?' vroeg de modieus geklede showroombediende. 'Wij kunnen U een offerte doen uit een uitgebreide serie inbraak- en brandvrije stalen kistjes en kasten. Wij hebben een prachtige serie arti- de iO doll ttsen kelen in alle maten en uitvoer? en voorzien van deugdelijk De naam van de firma Sleut^31"1:1,5 Knip staat U er borg voor, dap6 H11 slechts artikelen worden verhak ln van de hoogste kwaliteit tegen sPezinÉ concurrerende prijzen '1H"° loof graag, dat U een mooie colPost hebt, al zie ik er hier niet veel? met antwoordde smidje Verholen. 'E'?e: dan maar eens even mijn notitie"6* je voor de dag te halen ja!lmm® heb ik het al. Ik zoek een ouc\ kluisdeur in de maten een f5001™ negentig drie streep bij een Paard twaalf zeven streepDe kilee™ bediende keek verbaasd op. 'Als5- op staat kan ik U natuurlijk wioor: losse deur leveren', zei hij. 'Ma#ramr U er niet een kluis bij nemen?uders heb je aan een deur alleen?' rde allerbeste voeding voor uw hond Orgels Stadhouderskade 116 telefoon: 721755 766787 Hond volgt al dagenlang trouw-auto's Als dc expeditïewagens Aan Trouw Co. N.V. het fabriekster rein iii Putten verlaten, -worden 7.U de laatste weken voortdurend gevolgd door een hond. ZU raken het dier pas kwijt aan het einde van de rit. Commentaar van een der chauffeurs (zelf een hondenliefheb ber):" Het dier weet precies wanneer wij Doko vervoeren. Hebben wij geen Doko-hondevoedsel aan boord, dan blijft het rustig voor de poort zitten. Dus wat doe je, als zo'n hond je een halve dag of nog langer is gevolgd? Dan geven wij hem een voerbak vol Doko. Volgens mij is hij daarom ook zo onvermoeibaar. Smakelijk en ge zond Doko geeft elke hond meer energie en verhoogt zijn prestaties". Doko is een complete brokjesmaal tijd. Bevat alles wat èen hond nodig heeft om in prima conditie te blij ven. Alleen verkrijgbaar in speciaal zaken voor dierbenodigdheden. Zabaglione 4 eidooiers 60 gr. suiker 2 dl. halfzoetc wijn kaneel lange vingers De eidooiers met de suiker, de wijn en de kaneel in een geëmailleerde pan goed schuimig roeren. Verwarm het mengsel au bain marie (dat is: de pan in een grotere pan met heet water zetten) al kloppende tot het mengsel de stijfte heeft gekregen van djkge- slagen room. Het gerecht in grote gla zen serveren en er lange vingers bij doen. Menutip: Rundvlees, andijvie, gebak ken aardappelen, zabaglione (ADVERTENTIE) voor Alle in knop gesneden bloesemtakken komen in de vaas prachtig tot ontwikkeling met Mimosa Chrysal. Ideaalvoor sering. Mimosa, Forsythia, Prunus, sierkers, wilge en andere katjes, appel, peer en andere bloesemtakken. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND Toen het allemaal voorbij was leunde ik buiten tegen de deur van de schuur, trillend van vermoeidheid en voorbije angst. Maar ik had Callums valk op mijn hand gedragen. Een vaag gevoel van vreugde en hoop welde in me omhoog. De volgende dag regende het nog steeds, en toen Margaret Campbell begraven was schuifelden de bezoe kers met paraplu's over het modderi ge pad van het kerkhof naar het open graf. Het lag precies tegenover het pad waar William en Christina lagen; het zou de volgende zijn in de rij van glanzende marmeren stenen met de naam Campbell. Niemand durfde naar het gezicht van Gavin te kijken gedu rende de dienst, waarin Gavin elk gebruik van muziek verboden had. noch toen hij bij het graf stond. Al die tijd hield hij Jamie stevig bij de hand, zelfs tijdens dat zware ogenblik waarop hij volgens de gebruiken een handvol aarde op de kist moest wer pen. Er waren geen bloemen, behalve het boeket dat Jamie droeg, septem- berrozen uit de tuin van Ballochtorra in de gouden kleur van Margaret. Hij legde ze naast het graf, en op dat moment drukte hij zijn gezicht tegen zijn vader aan en huilde voor de eerste maal. Ze haastten zich langs het pad naar beneden, waar het rij tuig wachtte. En al die tijd keek Gavin noch naar links, noch naar rechts, leek geen van de deelnemende handen te zien die naar hem werden uitgestoken. Hij noch zijn zoon droegen het gebruike lijke zwart, en evenmin hadden ze de hoofdstellen van de paarden van zwar te veren voorzien. Er werd gemom peld over de verschrikkelijke scène tussen Gavin en Ferguson over Ga vins weigering zich aan de gebruike lijke rituelen van de dood te konfor- meren. Gavin weigerde zelfs het con- doleancebezoek te ontvangen en Ja mes Ferguson vervulde die taak in de verduisterde salon. De dag voor de begrafenis had Gavin Jamie meegeno men voor een lange rit over de heide en was afwezig toen een rijtuig het hoofd van zijn clan bracht, de Thane van Cawdor. Het scheen dat zelfs James Ferguson onder de indruk was van deze ontmoeting. Het schandaal van Gavins vreemde gedrag ging als een lopend vuur. Ik staarde Gavin en Jamie na toen ze zich naar het rijtuig haastten. James Ferguson bleef dralen om de condole ancebetuigingen te beantwoorden. Hij zag er vreemd, verschrompeld uit, met nieuwe groeven in zijn rode, opgeblazen gezicht. Hij leek eerder zenuwachtig dan bedroefd; zijn tong streeks telkens langs zijn lippen. Hij bleef blijkbaar te lang talmen, want tot ieders ontzetting sloeg Gavin plot seling de deur van het rijtuig met een klap dicht en beval de koetsier te vertrekken. Hierdoor moest Ferguson in de tweede koets plaatsnemen, naast zijn advokaat. Het was bekend dat Gavin niemand had uitgenodigd om met hem naar Ballochtorra terug te keren, maar Ja mes Ferguson strooide invitaties rond; iedereen van enig belang was welkom op Ballochtorra om te eten en een borrel te drinken. Hij kon er niet mee ophouden James Ferguson te zijn. 'Laten we gaan, Kirsty', mompelde mijn grootvader in mijn oor. We probeerden langs de mensen te glip pen die bij het hek van het kerkhof stonden, maar James Ferguson had ons gezien. 'Je komt. Macdonald. Kom naar Bal lochtorra'. 'Niet vandaag, meneer Ferguson. Ik heb een bericht van deelneming ge stuurd naar de heer van Ballochtorra. namens mijn kleindochter en mij. Dat geldt ook voor u'. Ferguson verbleekte. Hij kwam heel dicht bij ons staan en zijn woorden waren alleen voor grootvader bedoeld, maar ik ving ze ook op. 'Telegrafeer naar Lachlan, dat hij moet komen. Ik zal morgenochtend op Cluain zijn'. Mijn grootvader fronste zijn wenk brauwen. 'Dit is een ongeschikt mo ment voor zaken. Dat behoort te wachten. Ferguson likte zijn lippen. 'De kwes tie kan niet wachten. Het kan nu nergens meer op wachten'. We reden zwijgend terug naar Cluain, de mistroostige stemming van het kerhof had zich als een mistige regen op ons vastgehecht; het was nog geen jaar geleden dat grootvader daar bij Williams open graf had gestaan. Ik schudde mijn natte jas uit en hing hem in de keukengang voordat ik naar de torenkamer ging. Ik was koud en moe. Ik was heel vroeg op pad gegaan om Giorsal het vlees te bren gen dat Mairi Sinclair had klaarge legd. De vogel had me zonder opwin ding begroet en reageerde onmiddel lijk op mijn stem, begerig uitziend naar het voedsel. Ik vroeg me af hoelang ze het in deze donkere schuur zou uithouden, voordat ze het verlangen naar de vrijheid vart haar eigen jachtvlucht zou uitschreeuwen. Mijn grootvader wachtte in de eetka mer, nog in zijn zondagse pak. Hij leek zenuwachtig en keerde zich met iets van opluchting naar me toe toen ik binnenkwam. 'Nou, dan. Neem een borrel. Dat verdrijft de kilte'. Ik stemde toe, maar de kilte van de dood liet zich niet door whisky ver drijven. De krant uit Iverness was gekomen. Mijn grootvader deed geen pogingen die voor me te verbergen. Er was een foto van Margaret een beetje groezelig, maar niets kon die lijnen van pure schoonheid verdoeze len. Vrouw van baron gedood door val van paard. Dochter van James Ferguson. Het bericht was kort cn diskreet, maar het vermeldde dat Ga vin de erfgenaam was van de Markies van Rossmuir en herinnerde aan het bezoek dat de prins van Wales on langs aan Ballochtorra had gebracht. (Wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (Si Dag met een gaatje. (8.00 Nws: 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. (9.35 Waterst.) 10.00 (Sz V.d kleuters. 10.10 (ged. S) Arbeidsvitami nen. (11 00 Nws; 11.03 Radiojournaal 11.30 (S) Rondom twaalf: een uur allerlei voor Iedereen. (11.55 Beursber.) 12.30 Mod plat teland. 12.35 (S) Sportrevue. 13 00 Nws 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Kinderkoor volksliedjes. 13.40 (S> Intern. Gitaarfestival te Beverwijk. 14.00 Notedop: gevar. progr. 15.00 (S) V.d. zieken. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Aspecten: kunst rubriek. 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen 17 53 Mcd. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal I' l' 18.20 Uitz. van de P.van de A IKOR 18 I. ur: inf. en comm. over zaken van kerk en samenl. NCRV: 19.00 Dc kerk vandaag: gesprek. 19.55 Kunst- en vlle:;wc:k: inf. over act. tentoonstellingen .'U 00 Veel ge vraagde gewijde muz. 20.35 iS> Dc laats op de nek. seriehoorspel 21 on i S Regio- Rechtstreeks: gevar pru-r 22 20 Avondover denking. 22 30 Nws ".'2 -tn 'Si llfer cn Nu. 22.50 Wcreldpanor;.in. no Doorgebladerd bespreking van bum- l Hjdschriften 23.20 S Promena"»- u k en zangsol amuse- mentsmuz 23 55 Nws HILVERSUM II NCRV: 7.00 \w>. 7.02 Hel levende woord. 7.08 (S. Preludium: klass.muz. 7 30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Progr. overz. 8.00 Te Deum Jaudanius: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangelisch comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. vrouw. 8.45 (S) Mod,muz. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Podium v.d vrouw: maatschappij-inf. 11.05 (S) v.d. zieken. 11.40 Poezieprogr. 11 55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volks- muz. 12.15 (S) Kinderkoor en instrumentaal ensemble: volksliedjes. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (Sl Hier en Nu. 12.50 Middagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Skylab 1973. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Mod. kamermuz. 15.15 Dc Bijbel maakt nieuwsgierig: gesprek over Schriftwoorden die vragen oproepen. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: middagmag. met verstrooiing en inf 16.30 <S> Hier en Nu. 16.32 (S) Regio- Rechtstreeks: gevar. muz regio- en nat. allerlei 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. In vrije tijd: koorzang met geestelijke liederen. 18.30 Nws. 18 41 (S) Leger des Hellsmuz. 18 54 Zojuist verschenen, boekbespreking. AVRO: 19 00 (S) O: jongerenprogr. 19.30 Trefpunt: act zaken Ier disc NOS: 19.50 Den Haag vandaag AVRO. 20 00 Nws. 20.05 Radiojour naal. 20 10 (Si Residentie Ork. 21.00 <S) Kerkorgelconc.: mod muz. 21.30 <S) Oorlog en vrede: hoorspelserie. 22.36 Muz. zonder podium: elektronische muz. 22.55 (S> Dich ter bij de muz nieuwe liedjes, chansons of songs. 23.20 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Ra(" naai. 23.55 Nws. {ei HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hug Gelderen Show. (8.00 Nws.) KRO: 9.^ 9.03 KRO-op-Drie: dlscjockeyshow. (ll 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Van twi twee: KRO's pauzeprogr. (13.00 Nwl Raden maar.) 14.00 Nws. 14.03 Dis< show. (15.00 Nws.) NOS: 16.00 Nws. li- daverende dertig. (17.00 Nws.) 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draayer TROS: 19.00 Nws. 19.02 U spreekt m|_ 20.00 Nws. 20.02 Poster. 21.00 NwsC Terug van weggeweest. 21.30 Kabaret ^/j 22.00 Nws. 22.02 De Hugo Show. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 Tros-Sport-Tijd: sport en muz. 24.0 00.02 Act. 00.12 Jazz-Sir. 00.55 Nws. BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. cn SOS-ber. 12.0| muz.progr. (12.50 Buitenl persoverj Nws. act., weerber. en schouwburgpil 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Lichl (15.00 Nws.) 16.00 Nws en beursbei Lichte muz. 17 00 Nws en med 17.1 voor oudere luisteraars. 17.55 schaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. Wegwijs wezen. 18 45 Spurt. 18.55 Ti ken. 18.57 Gramm muz. 19.00 Nws i 19.30 Lichte muz. 20.00 Country an tern. 20.30 Gevar. lichte muz. (21.00 ternws. 22.00 en 23 00 Nws.) 23.40 Nv| TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 1-8.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Zwijgen is goud: collages van stomme? filmfragmenten 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 Dick Cavett Show 21.20 Goudkoorts onder de Moerdijk, doc. film EO 22.00 Kerk en Theologie 22.45 Uptight NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Jonge mensen op weg naar het concertpodium: Het Omroepork. met conservatoriumlef?r- lingen uit Wenen NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Columbo: De beslissingswedstrijd, TV-film 21.35 Niets om aan te trekken- voorjaars mode 22.05 Is het nou uit met dat lawaai?, doc.film NOS 22.30 Journaal TELEAC 22.35 Nascholing huis artsen - les 1 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Traumspinner, tv-fllm. 11.10 Safaris des guten Willem, fllmrep. 11.55 Act. 12.50 Persoverz. 13.00 en 16.15 Journaal. 16.20 Die Welt unserer Kinder, tv-serie. 17.05 V.d. kinderen. 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30 Sesamstrasse. 18.00 Fllmrep. Hannover Messe. 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau-Mag. 19.26 Druben bel Lehmanns, tv-serle. 19.59 Progr. overz. WDR: 9.30 Sesamstrasse. 18.00 Rcg. nws. 18.10 V.d. kleuters. 18.15 Die 'ij? Heute. 19.20 Forschcr. Tiere und serie.) 20.00 Journaal cn weerber Korana spielt mit dem Feuer, sp 21.45 Kontraste. 22.30 Journaal, corr weerber. v DUITSLAND II f r" 17.05 V.d. kinderen. 17.30 Jounv weerber. 17.35 Showprogr. 18.05 Act. en rep. van de Han 1973. 18.35 Sechs unter Milllonen.I 19.10 Markhelm. tv-spel. 19.45 Act. ci ber. 20.15 Der Zarewitsch, operette, i journaal. 21.50 Econ. ber. 22.35 Jd comm. en weerber. 7 DUITSLAND 111 NDR f /7£| 18.00 Sesamstrasse. 19.00 Serie uit) Rep. 20.00 Journaal en weerber. 20.1: film. 21.00 Film. 21.45 Planosonate. DUITSLAND III WDR 9.30 Sesamstrasse. 17.00 Schooltv Schoolprogr. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Serle-prog^"" Zandmannetje. 19.05 Progr. v.d. werknemers. 1 BELGIE (Nederlands) TOT 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 Koning IV/L jeugdserie. 18.30 Tienerklanken. 19.OL. progr. 19.38 Zoeklicht. 19.43 MedKOlJ Journaal. 20.10 (juizprogr. 20.40 ZiJ,;-Ru< kaans tv.spcl. 22.10 Fragm. uit pmn! films. 22.50 Journaal. 22.55 Biljarten. BELGIE (Frans) Ute 1 14.00. 15.55 en 17.40 Schooltv. it g plda; Journaal.) oldfl- 18.10 l,2,3....j'al vu. kleuterprogr. j beltjeskrant. 18.30 Pop-Shop. 18.00 «nge d'Ortle. feuilleton. 19.30 Het ultgaa®Wg( 19.45 Weerber. en journaal. 20.15» pi progr. 20.30 Hol, misdaadfilm. 22.10 r uit nieuwe films. 22.50 Journaal. mli

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6