d)e bezem door cheveningen Denkbeeldige whisky leste de dorst niet toon karakter ANWB wil prijzen in recreatie aan banden *Hkcaimft8 beginnen vandaag wmaatschappijenKurhaus, Grand Hotel en ice Hotel weg voor modern recreatiecentrum 'Interessante overeenkomst' =1 finde verdachte hetiese moordzaak JE vrijgelaten oep om nota contactraad e wijzen fectiefabriek tura failliet Poging tot oplichting van bank mislukt voor de attente belegger... de Spaar Bank S 22 Na ongeluk overleden 'savonds Rechten studeren is niet makkelijk, j maar het kan Mig Utrechtse Repetitoren bv 'DlW/KWARTET WOENSDAG 25 APRIL 1973 BINNENLAND T9/K11 rlini Nedk ■li zal het rf aclï1 onzer verslaggevers olen 1 ou ni. e de ïstani AAG, SCHEYENlNGEN Kurhaus weg, Grand Hotel ilace Hotel weg. In de plaats daarvan een modern recreatie- juna, hotels, een golfslagzwembad en woniiigen/appartemen- voorzjeze plannen voor de reconstructie van de badplaats Sclieve- ameni, zijn geformuleerd door een werkgroep in opdracht van de ;n wfaatschappijen Hollandse Beton-groep, Wilma N.V. en Bal- sch0Wam N.V. aam toep bedrijven, ook wel de ipUVilma' genoemd, heeft tot 1 Itli optie op de hiervoor genoem- j ndommen van Reinder Zwols- Gi xploitatie Maatschappij Sche- nfecti?1 (EMS). Daarna komen deze j.ji 'op de vrije markt' en zou tivitra eens zeer lang kunnen 8aan 'ens £oordat in Scheveningen ook 'n Js gerealiseerd kan worden. "t ellers van de 'Doeleindennota 1 t ingen', die gisteren publiek 1 werd, manen de gemeente l, die voor de sloop van het toestemming moet geven, tot spoed. Scheveningen ver- het slop, en hoe eerder men is hoe beter. Zou men het laten staan en gaan bouwen imgeving ervan, dan moeten ide bestemmingsplan-procedu- -erking gezet worden en kan wel zo'n vijf jaar duren ook maar iets van de grond olgens de opstellers kunnen vijf jaar voor Scheveningen rorden. 'Alleen ter plaatse van •haus kan op korte termijn een goedgekeurd bestemmings- 'euwbouw van betekenis wor- ealiseerd, welke in de toekom- izet van Scheveningen zal pas- idien op korte termijn vergun ning voor sloop wordt gegeven, kan voorjaar 1974 reeds met de eerste reconstructie-fase begonnen worden. 'Om de vicieuze cirkel: verkommeren- wachten- plan maken- wachten- ver kommeren te doorbreken, hebben wij afbraak voorgesteld. Wat is belangrij ker, de badplaats Scheveningen of wel het behoud dan wel afbraak van het Kurhaus? In de publieke discussie van de laatste maanden is het ons opgevallen, dat vrijwel voortdurend wordt gesproken over het al of niet behouden van het Kurhaus. Misschien is het Kurhaus wel Haags symbool bij uitstek en als zodanig belangrijker dan de badplaats, of misschien heeft iedereen de badplaats al helemaal af geschreven', stelt de groep-Wilma, 'Het Kurhaus synoniem verklaren met de badplaats achten wij een misvat- Emotionaliteit mag volgens de opstel- ting'. Iers in deze nuchtere feiten niet over heersen. 'Als er zekerheid zou kunnen bestaan, dat een bestemmingsplan-pro cedure niet door emotionele belangen zou worden opgehouden, zou nieuw bouw naast het Kurhaus verreweg te prefereren zijn, zodat in rustiger vaar water over het Kurhaus zou kunnen worden beslist'. 'Onverteerbaar' Het is voor de bouwmaatschappijen 'onverteerbaar eigenaar te worden van twee grote hotels, welke in verband met grote exploitatieverliezen geslo ten zijn en waarbij zij de komende tijsei ■odul en d< sief eelt, ng d te zekei De liteui bedi DEN HAAG In een reactie op de plannen van de zg. 'Groep Wilma' om Kur- haus, Grand Hotel en Palace Hotel te slopen om in Scheveningen een modern recreatiecentrum te bouwen, zeggen B en W van Den Haag 'dat er in grote lijnen een interessante overeenkomst bestaat tussen wat de groep bouwers en het college zien als mogelijkheid tot het ontwikkelen van een moderne bad plaats'. Het college zegt toe alle gevraagde medewerking te zullen verlenen bij het ontwikkelen van dit deel van Scheveningen. Ook voor het college lijkt de sloop van het Kurhaus de enig aangewezen weg. Het college lijkt een exploitatie van het Kurhaus door de gemeente irreëel. Het zou volgens B en W ook schadelijk zijn voor Scheveningen als zo'n gebouw voor andere dan badplaatsdoeleindcn gebruikt zou gaan worden, bijvoorbeeld voor de stedelijke muziekschool of als onderkomen voor het Residentie-orkest, zoals al eens is voorgesteld. Hart Wat in die nieuwbouw zou moeten komen, wordt in de nota summier aangeduid. 'Scheveningen, het aan zee gelegen deel van Den Haag, was en moet weer worden het toeristische hart van de stad'. De opstellers vra gen zich af of Den Haag niet bezig is terug te zakken naar het niveau van een grote verouderde woonconcentra- tie van ondergeschikte betekenis. De recreatiemogelijkheden in het nieuwe Scheveningen zouden niet al leen zomerseizoen- gebonden moeten zijn, maar juist het gehele jaar door toeristen moeten aantrekken. Dit kan volgens de groep alleen maar bij een zogenaamde 'fijnkorrelige' structuur, waarvan de invloed van slechte weers omstandigheden tot een minimum beperkt blijft. In die structuur passen 'tochtvrije' winkelstraten, promenades en pleinen met een zekere besloten heid. De groep noemt in de nota een groot aantal recreatieve elementen die in Scheveningen in elk geval aanwe zig moeten zijn. Men streeft daarbij naar een 'zichzelf bedruipen', wat be tekent dat overheidssubsidies tot een minimum beperkt moeten blijven. '0- verheidssubsidie„ zouden alleen gege ven moeten worden ter ondersteuning van functies waarvan de betekenis meer omvattend is als het tot leven brengen van dp badplaats'. Feestelijk het Kurhaus synoniem verklaren met de badplaats Scheveningen is een misvatting jaren vrijwel alleen de mogelijkheid hebben vele miljoenen te investeren in een onrendabel blijvend Kurhaus'. De Hollandse Beton-Groep C.S. zien voor de gemeente Den Haag dan ook maar weinig keus. Men kan kiezen tussen een in stand houden van het Kurhaus ('wat alleen kan geschieden als de gemeente het gebouw koopt dan wel dat van overheidswege grote renovatie-subsidies worden verstrekt') of het medewerking verlenen aan de sloop van het Kurhaus en het op korte termijn maken van een begin met de opzet van een op toekomstige behoeften gericht recreatiecentrum. Om het de gemeente Den Haag nog 'makkelijker' te maken, voegt de groep eraan toe, dat zij reeds is begonnen met het opstellen van een plan van eisen voor de nieuwbouw. Men noemt in dit verband een caba ret. concertzaal en een golfslagzwem bad met verwarmd en gereinigd zee water. Andere zaken zouden moeten zijn: golfterreinen, sauna's, massage inrichtingen, nachtclubs, bioscopen, hotel en woningen. Deze verlangens zouden gerealiseerd moeten worden in wat men een 'feestelijke bouwvorm' noemt, met terrassen en verspringe- de niveau's. De zomersocieteit van 'De Witte' aan de boulevard zou verblijfs- centrum moeten worden voor gasten van de Nederlandse regering of de gemeente Den Haag. De groep-Wilma vraagt aan de ge meente Den Haag om een spoedige uitspraak, waarna op grond van deze nota een bestemmingsplan opgesteld zou kunnen worden. i. HP verslaggever ><*&AAG De Haagse politie -registeren de 41-jarige Chinese anthouder S. C. K. uit Rotter- rijgelaten. De man was aange- verdacht van moord of mede- jheid aan moord op de 60- Chinees Yo Pio Tschin en vrouw, die vorige week woens- hun huis in Den Haag zijn Het door K. opgegeven ali- :egaan en blijkt te kloppen, ee andere Chinese restaurant- s van 33 en 38 jaar die ook na zijn vrijgelaten, waren de pions van de heer Tschin in iinees gokhuis op het Rotter- Katendrecht De Haagse politie, t onderzoek in Rotterdam en dam voortzet, vermoedt dat de chin schulden had in het gok je en dat de moord (volgens nogelijk het werk van huur- naars) daarmee te maken ADVERTENTIE DE SPAARBANKTE ROTTERDAM 40%-groeispaarbewijs |i onzer verslaggevers Drs. A. Schouten, Tweede id voor de ARP en de heer J. iord hebben in een manifest besturen van AR-Kamer- en mtrales de leden van de ARP f|pen de nota van de Contact basis voor een christelijke te wijzen. |;||len de voorgestelde basis 'on principieel onaanvaardbaar', de nota 'velen in ons volk met hun eigen bezieling het dat wij moeten geven op de sche oproep mee te willen en uit de context blijkt, dat bezieling bedoeld wordt: een istelijke.' Uit het manifest irder naar voren, dat de onder- bezwaar hebben tegen het it de nota spreekt over 'het is uniek, maar niet exclu- het manifest wordt gesteld, eindprodukt van de contac- Öat op 19 mei door de partij- bl worden besproken, slechts EN!11 zeer gering deel een aandui- »n hef karakter van de chris- locratische beweging bevat, lootste deel van de nota be- DE strategische en beleidsoverwe- In dat opzicht beantwoordt de et aan het gestelde doel. 1RDAM De confectiefabriek 1 in Amsterdam, die medio Ji besloot haar activiteiten per te beëindigen wegens de struc- moeilijkheden binnen de be- (k, heeft een verzoek bij de ink ingediend om het faillisse- lit te spreken. jductiebedrijf in Rijsenhout en de het gehele produktieperso- erd al overgenomen door Slin- fectie. Zeer intensief heeft de npar zij mededeelt, getracht een samenwerking met een 'abrikant tot stand te brengen Coutura-product zeker te stel- ich zonder succes. De directie et tegenover crediteuren niet verantwoord het bedrijf voort EEN DUIZEND GULDEN -M. »—..- f 1400 -4— jfJ Een goed idee voor een hoog rendement voor een lange termijn, zonder koersrisico: 40% - groeispaarbewijzen aan toonder in coupures van f 1000Zonder meer aan de balie van al onze kantoren verkrijgbaar. Geen aan- of verkoopkosten. Aflosbaar: aan toonder 5 jaar na afgifte in bedragen van f 14001 voor al uw geldzaken DEN HAAG De ANWB is bezorgd over de stijging van de huren van bepaalde recreatieobjecten, zoals staanplaatsen voor caravans, tenten en ligplaatsen voor pleziervaartuigen in jachthavens en winterstallingsbedrijven. Het gaat hier om prijsstijgingen van tien tot honderd procent of meer per jaar. Van een onzer verslaggever* AMSTERDAM De officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank, mr. J. J. Abspoel, veroorloofde zich gisteren in zijn re quisitoir tegen de 44-jarige Amsterdamse commissionair Bernard K. en de 39-jarige Belgische hcndelaar Joseph P. aanzienlijk luch tiger bewoordingen dan liij in de dagvaarding had gebezigd. In meer journalistiek dan juridisch aandoende taal repte hij van 'een grote dorst', waardoor de beide ver dachten en hun medeplichtigen zich hadden laten leiden. Overigens nam hij van de tenlastelegging, waarin ge sproken werd van 'valsheid in ge schrifte' en 'poging tot oplichting', geen woord terug. Dorst, zo stelde mr. Abspoel vast. had K. en P. op 20 november 1972 naar het hoofdkantoor van de Amro-bank in Amsterdam gedreven. Het tweetal was, nog steeds volgens de redenering van de officier, minder belust geweest op de whisky waarin het voorgaf te handelen, dan op het geld dat het in één klap bij de bank had willen binnenhalen. Doordat de bank er tij dig achter kwam dat de whisky niet bestond, bleef het geld in de kluis en belandden K. en P. in de cel K. werd op 21 november 1972 op het hoofdkantoor van de Amro-bank inge rekend; de arrestatie van P. volgde op 1 december. Tegen de welbespraakte, eertijds welvarende, maar bergaf waarts geraakte commissionair eiste de officier een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. Joseph P. uit Brussel hoorde wegens zijn aandeel in het, volgens mr. Ab spoel, 'gecompliceerd en kleurrijk ge beuren' een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, tegen zich eisen en. De minister van economische zaken is in een brief verzocht de mogelijkheid te onderzoeken de prijzenbeschik- kingswet ook van toepassing te ver klaren op de verhuur van onroerend goed in de recreatiesfeer. Herhaaldelijk ontvangt de ANWB de klachten over uitzonderlijke prijsver hogingen. Het zou hier slechts om een flauwe afspiegeling gaan van de werkelijke situatie, aangezien velen gedwongen zijn elk bedrag te accepte ren, .gezien de schaarste aan lig- en staanplaatsen. Veel mensen durven niet eens te klagen of althans hun naam niet te noemen uit vrees voor vergeldingsmaatregelen. 'Met name in het westen van ons land zijn de plaatsen zeer schaars. Je bent al lang blij als je een plekje voor je tent of caravan hebt. Wanneer de prijzen van de staanplaatsen verhoogd worden kun je daar wel bezwaar te gen maken en vertrekken, maar waar moet je heen?' Er spelen, aldus de ANWB. verschil lende factoren mee bij een prijsstij ging. Hiertoe behoren verbeteringen aan de accommodatie, de pachtprijs die de kampbeheerder aan de grondei genaar moet betalen en de forensen belasting die sommige gemeenten hef fen. 'Maar waar het ons om gaat en daar hebben ook de talloze klach ten betrekking op zijn de ongenu anceerde en ongemotiveerde verhogin gen waar geen evenredige verbete ring van de accommodatie tegenover staat.' Zo is de ANWB een voorbeeld bekend van een kampbeheerder in Loosdrecht die zijn pachtprijs verhoogd zag van tweehonderdvijftig tót vijftienhonderd gulden per hectare per jaar. De ANWB wijst er hierbij op dat dit geen al te grote gevolgen hoeft te hebben, daar op een hectare heel wat neergezet kan worden. Iemand die een vaste staanplaats op deze camping had ontving echter een brief waarin werd aangekondigd dat de prijs van zijn plaats was verhoogd van vierhon derd tot veertienhonderd gulden per jaar. Een stijging van meer dan drie honderd procent. In het algemeen gaat het hier om oudere bedrijven die hun prijzen op trekken tot de hoogte van veel nieu were bedrijven, zonder daar evenwel gelijke accommodatie tegenover te stellen. De ANWB wil niet een gezonde be drijfsvoering aanvechten, maar wel het misbruik dat van de huidige fi- nancieel-economische situatie en het ruimtegebruik gemaakt wordt. De klachten nemen vooral sinds vorig jaar sterk toe. Dergelijke gevallen van misbruik vallen niet als onroerend goed onder de bestaande prljsbeschik- king. Kruimels Welke rol P. heeft gespeeld, was de vertegenwoordiger van het openbaar ministerie, naar hij gisteren toegaf, niet geheel duidelijk geworden. Mr. Abspoel hield het erop dat de Belg, die tot vorig jaar een uitstekende reputatie genoot, in het komplot niet meer is geweest dan de knecht die 'moest wachten op de kruimels die van 's meesters tafel vielen'. Ook die meester, de 50-jarige Aharon V., verscheen gisteren voor de recht bank. In zijn requisitoir tegen K. en P. maakte mr. Abspoel er geen ge heim van de Duitstalige V., wiens nationaliteit de justitie niet heeft kunnen achterhalen, als de hoofd schuldige te beschouwen. In de zaak tegen V., die gisteren afzonderlijk werd behandeld, zullen vandaag het requisitoir en het pleidooi worden gehouden. De bij de affaire betrokken verdach ten hadden bij de Amro-bank een bedrag van 1.8 miljoen gulden willen innen met behulp van vervalste cog nossementen en certificaten. De docu menten hadden betrekking op een grote partij whisky die zich aan boord van het tussen Antwerpen en Ham burg varende schip Boreas zou bevin den. De verdachten beschikten over door firma's in Zwitserland en West- Duitsland verschafte en op naam van K. gestelde accreditieven tot een waarde van 2,3 miljoen gulden. Op 20 november vervoegde K. zich bij het hoofdkantoor van de Amro-bank; hij was vergezeld van P., die zich uitgaf voor 'monsieur Georges' en voorwendde slechts Frans te spreken. De documentencontroleur van de bank constateerde enkele technische onvolkomenheden in de papieren en verzocht het tweetal de volgende dag terug te komen met goede documenten. Op 21 november kwam bij de bank een telefoontje binnen van een bij de zaak betrokken firma uit Hamburg, die erachter was gekomen dat met dc Boreas helemaal geen whisky werd verscheept. Toen kort daarop K. op nieuw ten tonele verscheen, werd hij door de inmiddels gewaarschuwde po litie aangehouden. Geldzorgen K., afkomstig uit een liberaal-joods handelsmilieu en na het faillissement van een eens welvarende textielzaak in geldzorgen gekomen, verklaarde gisteren dat hij na zijn eerste bezoek aan de bank het fiasco al had zien aankomen. Hij zou toen zelf zijn rela ties die de accreditieven hadden ver schaft, van de vervalsingen op de hoogte hebben gesteld. 'Als ik', zei hij gisteren, 'een door trapt, listig en geslepen oplichter was geweest, zou ik daarmee gewacht heb ben tot na de inning \'an het geld.' Hij zou de volgende dag teruggegaan zijn naar de bank in de hoop dat hij de, naar hij vermoedde toch al waar deloos bevonden, documenten terug zou krijgen. Hij gaf wel toe dat hij zijn mond zou hebben gehouden als het geld hem toch was uitbetaald. K. zei gisteren ook dat hem pas begin november gebleken was dat de whisky, waarover V. hem in de arm had genomen, helemaal niet bestond. Voor hem kwam de aap uit de mouw. toen V. hem om blanco congnosse- menten vroeg. Vanwege zijn geldzor gen en omdat hij al voor duizenden guldens kosten had gemaakt, had K. zich toen niet meer van de zaak gedistantieerd. Als de oplichting was gelukt, zou hij er ongeveer 350.000 gulden aan overgehouden hebben. K. schilderde V., tegen wie hij met P. ook getuigde, af als de grote boosdoe ner. Hij had V., die ook in het buitenland wegens oplichting wordt gezocht, medio '72 in Brussel leren kennen; beiden waren toen betrokken bij een handel in roomboter. Ook P.. volgens K niet meer dan een 'luite nant' van V., zou slechts een marionet zijn geweest. De verdediger van K. bracht naar voren dat deze door V. is gebruikt als vlag om een lading die er niet was te dekken. Ook de raadsman van P., die van een 'papieren bankoverval', sprak, ■wees erop dat zijn cliënt in de ban van V. is geraakt. Aharon V. bleef onder de door K. en P. als getuigen geuite beschuldigingen onbewogen. Hij ontkende op enigerlei wijze betrokken te zijn geweest bij de vervalsing van de documenten; hij zou die papieren zelfs nooit gezien hebben. Naar zijn zeggen probeerden P. en vooral K. hem als zondebok te gebruiken. K trad gistermiddag ook op als getui ge tegen drie kooplieden die een rol zouden hebben gespeeld bij de verval sing van de cognossementen. Volgens K. zou deze drie, de 37-jarige Karl de L.„ de 51-jarige Frans van de S. en de 40-jarige Willem L., daarvoor een flinke beloning in het vooruitzicht zijn gesteld. Het drietal, dat enkele dagen in hechtenis heeft gezeten, ont kende categorisch ooit iets van een ruime vergoeding gehoord te hebben. De drie gaven alleen toe dat Bernard K., een neef van Karl de L., van hun gezamenlijke kantoorruimte in Am sterdam gebruik had gemaakt. De be handeling van hun zaak zal op 22 mei worden voortgezet. In de zaak tegen Bernard K. en Joseph P. zal de recht bank op 8 mei, of mogelijk vroeger, uitspraak doen. Van onze onderwijsredactie Vandaag beginnen de eindexa mens. Voor sommige scholen is dat nog wel waar, maar dan pra ten we wel over een steeds klei ner wordende groep leerlingen. De mammoetwet rukt steeds verder op en daarmee verdwijnen de ouder wetse eindexamens een voor een. De MULO is al niet meer, de vijfjarige HBS en de MMS brengen dit jaar alleen nog bezemklassen op de been, en alleen de gymnasia en de zesjarige HBSen beginnen nog aan een echt examen. Toch doen in deze maanden ongeveer tweehonderdduizend leerlin gen eindexamen. Het ouderwetse schriftelijk examen bestaat alleen nog in een deel van het oude middelbaar onderwijs. Bij het lager beroepsonderwijs, het MAVO, het HAVO, het atheneum en het nog experimentele gymnasium nieuwe stijl groeit een nieuwe examentraditie. Het examen is dan niet meer geconcen treerd in de laatste maanden van het laatste schooljaar, maar begint met een serie toetsen die in de loop van het laatste jaar worden afgenomen. Was de volgorde bij de oude examens zo, dat je eerst schriftelijk deed en daarna mondeling, nu krijg je eerst een schoolonderzoek en pas daarna (in mei) een centraal schriftelijk exa men. Ook in het lager beroepsonder wijs zal het schoolonderzoek volgend jaar ingang vinden. De schriftelijke examens worden op gesteld door het Centraal Instituut voor Toetsontwikkeling in Arnhem (CITO)i Daar komen bijvoorbeeld ook de toetsen voor de zesdeklassers van de basisschool vandaan. Het CITO zorgt niet alleen voor de samenstel ling, maar ook voor de correctie van het examenwerk. Dankzij de methode van meerkeuze vragen (kies uit vier antivoorden het goede) kan die cor rectie per computer geschieden. De leraren hebben wel meer werk door het schoolonderzoek, maar daar staat tegenover dat de computer van het CITO ook weer een deel van het werk uit handen neemt. Nieuwigheidje Een nieuwigheidje voor de athenea en de experimentele gymnasia is de luistertoets. Het instituut voor toege paste taalkunde in Utrecht heeft al eerder luistertoetsen gemaakt voor de HAVO. Een luistertoets bestaat uit een serie fragmenten die op de band zijn opgenomen en voor de leerling worden afgedraaid. Voor elke vraag die daarover gesteld wordt kijrgt de leerling twintig seconden om te ant woorden. Gevraagd wordt dat de leer ling in staat is een tekst over een niet-specialistisch onderwerp te vol gen. Bij het HAVO is men begonnen met luistertoetsen in het schoolonder zoek. De leraren die aan het experi ment deelnamen hebben toen geadvi seerd deze toetsen in het centraal schriftelijk examen op te nemen. Een gevolg van de vernieuwing van de examens door de mammoetwet is dat de examentijd veel langer duurt. Ook het aantal verschillende examens is groter geworden. Daarom zullen wij dit jaar geen dagelijkse 'versla gen' geven over de eindexamens. Om op een of andere manier toch een bijdrage te leveren aan de examen stemming, zullen wij volgende week een bijlage uitgeven die geheel gewijd is aan het onderwerp selectie. U zult daarin alles vinden over cijfers, toet sen, testen, examens en andere fijn zinnige selectiemethoden. Van een onzer verslaggevers AMERSFOORT De 42-jarige D. H. Horst uit Markelo is gistermorgen in het academisch ziekenhuis te Utrecht overleden na een verkeersongeluk bij Kootwijk. De man was kort tevoren met zijn wagen driemaal over de kop geslagen op de autoweg E-8 en was daarbij uit zijn wagen geslingerd. (ADVERTENTIE) Investeer uw vrije tijd en 1.200,- per jaar in een succesvolle, effi ciënte opleiding tot Meester in de Rechten (gecombineerd mondeling en schriftelijk onderwijs). De maatschappij en het bedrijfs leven zullen u els afgestudeerde academicus, die reeds over prak tijkervaring beschikt en naast een werkkring moest afstuderen, weten te waarderen. Normale studieduur is candidaats- opieidlng 2 jaar, daarna doctoraal opleiding 3 jaar. Versneld tempo Is mogelijk. Per 4 juni, 1 oktober en 4 februari starten weer rechtencursussen voor tentamens in augustus, januari en mei daaropvolgend te Amsterdam (dinsdag en zaterdag), Arnhem (donderdag), Eindhoven (dinsdag en zaterdag), Groningen (zaterdag). Den Haag (maandag), Rotterdam (donderdag en zaterdag), Utrecht (woensdag en zaterdag) en Zwolle (maandag). UitbreitJfng met de cursusplaatsen Alkmaar (maandag), Breda (woens dag), Hengelo (vrijdag), Leeuwar den (dinsdag), Middelburg (vrij dag), Sittard (donderdag) en Venlo (vrijdag) tijdens het studiejaar 1973/74 Is in voorbereiding. Bij definitieve verlaging van de leef tijdsgrens van 30 tot 25 jaar voor het universitaire toelatingsonder zoek (Geschiedenis, Nederlands, Duits, Engels en Frans), voor hen, die niet in het bezit zijn van HBS- of Gymnasiumdiploma, zullen cur sussen hiervoor vanaf 3 september en 7 januari a.s. naast de cursus te Utrecht (dinsdag en zaterdag), ook te Amsterdam (maandag), Eindhoven (donderdag), Rotterdam (woensdag) en Zwolle (vrijdag) worden voorbereid. Instituut voor Rechtswetenschappen, ynJtfi'eliiJtHa itT'dw Veemarktplein 35. pb 11Ó15,Utrecht. wederzijdse verplichtingen.1" iderwijs en Wetenschappen. Erkenning door de Inspectie Schriftelijk Opdorwfjs houdt In, dat deza blijvend tdeeiet apde&BWtotbaar-

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11