eoeo Sanox kalmeert, hetgeen een goede nachtrust bevDixlert. tot morgen Nationaal Ballet brengt nummer uit de ballethistorie Een valk voor 'n koningin trolleys rijden Politie arresteert een voortvluchtige inbreker Sanox Vier hectare heide door brand verwoest door Catherine Gaskin Ui TROUW/KWARTET DINSDAG 24 APRIL 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4JW, i 1 n-.n f A PVFRTFVT1F Van onze correspondent ARNHEM De gemeente Arnhem gaat vijf trolleybussen kopen. Dat be richt is in de Gelderse hoofdstad als een verrassing gekomen nadat eerder was verteld dat de stad er over dacht de elektrische trolleybussen, die het mileu niet verontreinigen, te vervan gen door diesels omdat die goedkoper zijn, De nieuwe aankoop betekent daarom een belangrijke ommekeer in het ge meentelijk beleid, hoewel men nog niet openlijk wil toegeven dat de trol ley het pleit heeft gewonnen. Van een correspondent VINKEVEEN In Vinkeveen is za terdagmiddag de voortvluchtige 26- jarige inbreker J. B. uit Amsterdam aangehouden. B. moet nog een jaar gevangenisstraf uitzitten wegens in braken. Bovendien wordt hij gezocht voor nog meer inbraken. Hij werd gearresteerd nadat de politie, die een rotine-verkeerscontrole hield, hem had herkend. Hij probeerde wel te vluch ten, maar nadat de politie waarschu wingsschoten had gelost, gaf hij zich over. B. is overgebracht naar Assen. Hij wordt ervan verdacht in deze plaats samen met anderen een inbraak te hebben gepleegd. 1 2 3 4 2 3 4 CITROENJENEVER CITROENTJE MET SUIKER* (ZOETE CITROEN JENEVER) CITROENBRANDEWIJN puur natuur Vraag Uw Slijter de gratia Voordealkaart voor het verzilveren van de puntenzegela, de extra attractie bij elk De Kuyper-artikel |fr(R|§? qiQI RUST-EN KALMERINGSMIDDEL (Bij apotheker of drogist) EVEN PUZZELEN Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. uitgebraden stukje vet, 2. wier, 3. op geld, 4. edelgas. door HANS W. LEDEBOER AMSTERDAM Met 'Les caprices de cupidon', eerste paasdag in de Amsterdamse stadsschouwburg, dinsdag 8 mei in de Rotterdamse schouwburg en woensdagavond 9 mei in het Nederlands Congresge bouw in Den Haag heeft het Nationale Ballet een hoogst interes sant werk op het repertoire genomen. OPLOSSING VAN VRIJDAG Hor. 1. roet, 4. aard, 7. lee, 8. oord, 10. Ee, 12. leek, 14. eend, 16. meel, 18. Eems, 20. A.M., 21. kern. 23. tel, 25. Mien, 27. deeg, 29. Pan, 30. geel, 32. es, 34. doel, 36. aalt, 38. room, 40. an na, 42. Io, 43. Erna, 45. rol, 47. tand, 48. pees. VerL 1. re, 2. oele, 3. toe, 4. ar, 5. adem, 6. den, 7. lama, 9. oker, 11. edel, 13. elke, 15. Este, 17. Emma, 19. ende, 22. enge, 24. egel, 26. indo, 28. elan, 29. Peri, 31. elan, 33. stal, 35. omen, 37. Aare, 39. oot, 41. nap, 44. R.D., 46. os. (ADVERTENTIE) Allereerst uit historisch oogpunt: Les caprices de cupidon is een van de twee oudste baletten, waarvan meer bekend is dan alleen de naam. Libret to en choreografie zijn van de in 1733 in Florence geboren Vincenzo Galeot- ti Tomaselli. Hij maakte dit ballet in 1786, ruim tien jaar nadat hij zich in Denemarken had gevestigd en tot Deen was genaturaliseerd onder de naam. Vencenzo Galeotti. Dat Les ca prices de cupidon zo goed bewaard is gebleven, dat men het thans nog in de oorspronkelijke choreografie kan opvoeren, is te danken aan Bournon- ville, die Galeotti opvolgde als ballet- meester en leider van het ballet van het koninklijk theater in Kopenhagen, waaruit later het koninklijk Deens ballet is gegroeid. Bournonville heeft heel nauwkeurig alles aangetekend en opgeschreven in speciale werkboeken en bovendien is dit werk in de loop van de eeuwen nooit zo lang van het repertoire ge weest, dat het kon worden vergeten. Een tweede interessante factor is. dat er mee wordt aangetoond hoe in de loop der eeuwen de theaterkunst een kringetje rond maakt. Les caprices de Cupidon is geen zuiver ballet, maar een totaaltheater, met ten minste evenveel mime als dans en de dans is in dit stuk evenals de mime uitdruk kelijk middel en geen doel. Pas veel later ging de dans een eigen leven leiden en we zien nu, dat vele groepen terugkeren tot die oude op vattingen en, natuurlijk in een andere vorm dan eeuwen geleden, alweer to taaltheater gaan maken, met de dans, net als toen, als middel en niet als voorstellinigsdioeL De dansers in Les caprices de cupidon staan niet op pointes: de dans op de teenspits dateert van veel later, toen in het ballet het zuiver om de dans ging en de virtuositeit van steeds meer belang werd. De passen en be wegingen zijn dan ook nog niet zo gecompliceerd, wat niet betekent, dat de dans 'gemakkelijker' is: was men nog niet toe aan de virtuositeit van de negentiende en twintigste eeuw. er was in ieder geval een grote mate van zorgvuldigheid en mooie afwerking nodig. Voor wat betreft het decorwerk had Toer van Schayk heel verdienstelijk werk geleverd. Ook hier weer totaal theater, zoals men op een affiche uit het begin van de achttiende eeuw kon lezen 'ballet met const ende vliegh- werk': Cupido daalt in een wolkje neer van de toneeüzjolder, en er is eclit brandend olympdsch vuur op het podium. De costuums zijn geheel in de bombastische barokke stijl van de achttiende eeuw, met pluimen, hel men, bloemslingers en wat niet al. Voor de toeschouwer, die belang stelt in de ballethistorie levert Les capri ces de cupidon niet alleen een schouwspel, dat bijzonder de moeite van het kijken waard is, maar ook een hoogst interessante belevenis', die een aantal lieden, die met ballet, muziek en toneel eens een meer 'tota le' kant op willen, aan belangwekken de ideeën kan helpen. (ADVERTENTIE) doko^de allerbeste voeding voor uw hond Hond protesteert tegen TV-reclame De houd van dc familie B. te H. reageert op merkwaardige wj'/.e op TY-reclame. Steeds wanneer er reclame voor hondevoedsei op het scherm verschijnt, heft hJJ een luid geblaf aan, rent naar de keu ken, neemt een hap van zUn Doko brokjes en gaat dan met een te vreden snuit voor de beeldbuis liggen. Een bekende dierenpsycho loog, gevraagd naar een verklaring voor dit vreemde gedrag, gaf als zijn mening: "Ook dieren is niet3 men selijks vreemd. Op deze manier wil de hond daadwerkelijk van zijn voor keur voor Doko getuigen. Hij wil de honden op de TV als het ware laten zien, dat hij met Doko beter af is dan zij." Smakelijk en gezond Doko is er nu ook in verpakkingen van 1 en 2'/. kg. Elke hond kan er van genieten. Doko is een complete brokjesmaaltijd. Alleen verkrijgbaar in speciaalzaken voor dierbenodlgdheden. Kaoenda man van allure Een dreigende werkelijkheid is schien een beetje verloren geraakt tussen de uiteenlopende televisiepro gramma's van de paasdagen. Panora- miek belichtte de weinig florissante toekomst van de blanke minderheid in Rhodesië. In een soms beklemmende reportage kwam Zambia's president Kaoenda naar voren als een man van bijzondere allure. Zijn tegenspeler premier Ian Smith maakte minder in druk. Het accent lag dan ook meer op de spanningen, die voor zijn blanke onderdanen snel ondraaglijk lijken te worden. Zij liggen immers in de voor ste linies wanneer de botsing tussen zwart en blank catastrofaal wordt. De NCRV zond zaterdag de laatste aflevering uit van de hooggewaardeer de serie Folly Foot. Het zullen niet uitsluitend jongeren zijn die het be treuren dat er een eind is gekomen aan de met zoveel verve gespeelde verhalen. Voor een natuurfilm van klasse zorgden de vermaarde biologe Jane Goodall en haar Nederlandse echtgenoot baron Hugo van Lawick. Zij hebben de wilde honden van Afri ka met zoveel inzicht en geduld geob serveerd, dat hun filni een soort stan daardwerk over deze diersoort is ge worden. Meer dan 5 uur televisiezendtijd be steedde de VARA aan de 'Van Onde- ren'-dag in Utrecht. Voorgaande uit zendingen en de begeleidende publica ties hebben stellig bij menigeen de sociale bewustwording gestimuleerd. Echter, zo lang te luisteren naar een paar honderd praters van wie een groot aantal de discussietechniek on voldoende meester was, vond ik een buiten te verwerken proporties ge trokken experiment. Nu ook al omdat er visueel weinig te beleven viel. Jarenlang heeft de klassenstrijd op een laag pitje geprutteld. Sommige medewerkers grepen nu de kans aan om het pitje aan te blazen tot een vuur. Als hei resultaat van deze dag te meten zou zijn, zou wellicht een verscherping van de tegenstellingen als eerste uit de bus komen. Het gebeurde aan het slot op niet mis te verstane wijze. Zij die de gebalde vuist omhoog staken, zullen er mis schien niet bij stil gestaan hebben, dat zeer velen het symbool van de opgeheven arm koppelen aan totalitai re systemen. Het AVRO-programma voor zondaga vond had niets met pasen uitstaande, maar was wel ijzersterk van samen stelling. Eerst een boeiende film over dolfijnen, met daarin prachtige opna men van de door deze vernuftige dieren opgejaagde scholen vliegende vissen vlak bij het strand van Maure- tanië. Dan Willem Duys in Spanje bij Rinus Michels. De ex-trainer van Ajax sprak niet alleen opmerkelijk openhartig (in waarschijnlijk zijn lang ste televisiemonoloog) over zijn erva ringen, maar was zelf een interessante kluif voor psychologen. De verrassen de ontwikkeling die hij doormaakt, zal er nog eens toe leiden, dat hij uit de prof-voetballerij stapt. Omdat zijn veranderend denken dan in conflict komt met de eisen die het vak nu eenmaal stelt. Hoofdmoot bij de AVRO was de her haling van het televisiespel 'Karakter' van Walter van der Kamp, naar de roman van Bordeioijk. Operaliefheb bers die er zondagavond naar gekeken hebben, zullen maandag wel in twijfel hebben verkeerd of ze het vervolg zouden bekijken, dan wel de voorkeur moesten geven aan de kleurige operet te 'Die Fledermaus' in het KRO-pro- gramma. Twee voorbeeldige avondvul lende voorstellingen. SMILDE In het zogenaamde Die- pendaal tussen Laaghalen en Smilde in Drente zijn gisteren vier hectaren heide door brand verloren gegaan. De brandweerkorpsen van Smilde en Bei- len, die het vuur bestreden, konden voorkomen dat het vuur naar de nabije bossen oversloeg. SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 43. 'Hallo, Verholen!' riep boer Knolle. 'Ik ben klaor veur de reis! Maor wat zie ik daor? Gao je d'r een fruitzaakie bij beginne? Da's een me- rakels mooie mand, man!' 'Dat is een onverwachts cadeautje', legde smidje Verholen uit: 'Ik "heb hen zo juist gekregen van twee dubieuze fi guren'. 'Dubieuze feguren? Wat bennen dat veur feguren?' wilde boer Knolle weten. 'Daar bedoel ik twee kerels van twijfelachtige gehalte mee', antwoordde de smid. 'Het waren vroe ger boeven en ik ken ze al héél lang. Maar ze doen nu erg hun best om mij ervan te overtuigen, dat ze tegenwoor dig héél brave jongens zijn'. 'Nou jao dubeleus of niet, daor breek je joe de kop netuurlijk niet over', vond boer Knollê. 'Eet de droeven en de appeltjes maor lekker op en laot die dubieuze feguren de pip kriegen!' 'Eigenlijk heb je gelijk', zei de smid. 'Allee, kom op, boer Knolle. We géén!' De brave landbouwer liet zich geen twee maal uitnodigen. Hij stapte blij en actief naar buiten en hees zijn tweehonderd pond moeizaam in de oude auto. 'Hèhèzuchtte hij, terwijl hij zijn tweehonderd pond sterk boerenvlees op de zitting neer liet. 'Hèhè zo'n automebiel da's toch héél wat fijner dan de elektriek- se trem!' 'Als die auto loopt ten minste plaagde smidje Verholen. 'Het staat immers altijd nog te bezien of mijn auto in staat is boer Knolle te vervoeren'. 'Daor heb ik ^ags verstand van', gaf boer Knolle e^st-E te kennen. 'Ik denk alleen, dat Jnha kunst mot verstaon om an de jerii handvatsels en knoppies te trogei Dan zal he'. wel gaon. Probeer j Tot grote opluchting van de I boer Knolle bleek smidje Verf héél goed overweg te kunnen i verschillende knoppen e want de motor sloeg zonder aan. Zachtjes snorrend gleed 1 wagentje weg en behendig stuurj smid zijn vehikeltje door de straatjes. 'Kiek zei boer 'Die elektriekse trem is ook vertrokke. Die kennen we zeke^sjn inhale, niet?' »nw' fens Radio vandaag HILVERSUM I 7.20 Maar schudde haar En Mairi Sinclair was vriendelijk en troostend en efficiënt, met haar eigen schone linnengoed van Cluain, en hing een in carbol gedrenkt laken in de deuropening van het vertrek waar het kind geboren werd. De grootmoeder beklaagde zich erover dat Mairi Sin clair onnodig vaak het wassen van ieders handen eiste en dat er te veel water aan de kook gebracht moest worden. En ze was razend dat haar niet werd toegestaan het kind of de moeder aan te raken zonder haar han den te wassen. Dc ochtend gloorde en het kind was geboren en gebaad en sliep vredig toen Callum Sinclair aan de deur van het stokershuisje verscheen. Hij wei gerde binnen te komen, en Mairi Sinclair ging naar buiten en praatte met hem op de weg in de stromende regen. Toen ze na korte tijd terug keerde leek ze, naar men vertelde onveranderd, maar van Mairi Sinclair kon je zoiets moeilijk vaststellen. Ze maakte haar werk af, gaf de moeder een slaapmiddel en verschoof de wieg heel voorzichtig naar een plaats, waar de moeder haar baby kon zien als ze haar ogen opende. Voordat ze insliep zei de moeder zachtjes: 'Ik zal hem Callum noemen 'Nee, noem hem niet Callum. Een andere naam Is veel beter'. Ze legde niet uit waarom. Op haar gewone manier beval ze de vader te zorgen dat het vuur gaande werd gehouden en dat het raam geo pend bleef, dat zijn moeder niet haar pijp moest roken in de buurt van de wieg en dat iedereen die moeder of kind aanraakte eerst zijn handen moest wassen. Hij waagde het haar hand te grijpen en in een gebar van dankbaarheid, en een zwarte omslag doek aan te bieden die zijn vrouw had gebreid als geschenk voor Mairi Sinclair, die naar iedereen wist nooit geld aanam. hoofd. 'Uw meoder zal er van de winter plezier van hebben'. 'Laat me u dan tenminste terugbren gen naar Cluain'. Mairi Sinclair had hem aangekeken met ogen die hij, zoals hij achteraf zwoer, nooit zou vergeten. Ze hief haar hoofd op en hij zag een heviger pijn, dan op het gezicht van zijn vrouw toen ze haar kind baarde. 'Dank u, ik zal alleen gaan. Het wordt al licht. En wat kan me nu nog overkomen in deze vallei?' Ik hoorde dat en nog andere verhalen van John en Neil Smith en de ande ren die naar Cluain kwamen, de bui tenstaanders die wellicht hoopten in ruil voor hun verhalen mijn versie te krijgen van wat Mairi Sinclair had gezegd of gedacht, alsof iemand dat ooit zou kunnen weten. De verhalen kwamen van de bedienden op Balloch- torra en werden aangevuld door de bpwoners van de weg naar Callums huis. Er was eerst de schok geweest van Margaret, die door Callum naar Bal- lochtorra werd gebracht Hij had haar naar het stallenerf gereden, omdat hij hulp moest hebben om haar van de pony te krijgen. Maar ze zeiden dat hij haar lichaam niet wilde loslaten voordat hij het op haar eigen bed had gelegd, en daarna had hij zelf een handdoek genomen en het koude, nat te gezicht gedroogd en geprobeerd het haar schoon te vegen. Toen was hij naar beneden gegaan om op Gavin te wachten. Niemand kwam ooit te we ten wat er tussen de twee mannen gezegd werd nadat Gavin eindelijk was gevonden, naar de slaapkamer van Margaret gegaan en daarna naar Callum in de bibliotheek. Volgens zeggen hadden de mannen die met hun oor tegen de deur stonden te luisteren niets gehoord dan een zacht gemompel. Dat, dacht ik, was al iets dodelijks. Het gesprek werd beëindigd door de plotselinge schreeuw van Ja- mie, die ontdekt had wat er met zijn moeder was gebeurd voordat Gavin het hem kon vertellen. Die schreeuw moest hebben nageklonken in Cal lums oren toen hij Ballochtorra ver liet. door het donker voorbij Cluain reed, een jongen meenemend uit de stal en een andere uit een van de huisjes langs de weg. Met hen was hij naar de plek onder de waterval gere den waar Margarets merrie lag. John Farquharson had haar uren tevoren neergelegd met een van mijn grootva ders geweren. Hij wachtte op Callum bij diens huis en gezamenlijk reden ze omhoog. Ze hadden een weidehek genomen en bonden de dode merrie erop vast en sleepten haar zo langs dat onmogelijke pad naar beneden. Niet ver van Callums huis groeven ze een graf en legden haar erin. Het was een zwaar karwei onder de stromende regen, en Callum was naar zijn huisje gegaan om een fles whisky te halen. Hij nam er zelf niet van. Toen het werk gedaan was zond hij iedereen weg; hij zou het graf zelf dichtgooien. Hij zei dat hij Gavin Campbells toe stemming had om de merrie te be graven. Dat alles werd me verteld, maar de rest was van mezelf, van mij en Mairi Sinclair. Ze kwam naar me toe terwijl ik versuft aan het ontbijt zat, en me afvroeg hoe ik deze dag moest doorko men. Ik had de hele nacht niet gesla pen. Zou ik naar Ballochtorra rijden om Gavin te zien? Ik schrok en-oor terug. Zou ik zomaar wat gaan rijden? Ailis was nog niet voldoende hersteld. Ik dacht aan de enige persoon die in haar kruidenkamer het middel bezat om me in slaap te brengen en mijn pijn te verlichten, en zij was de enige aan wie ik het niet kon vragen. AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymr ik) Das met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal 8 50 Morgenwijding. 9 00 (SI Klass muz. <9 35-9.40 Waters!.). 10.00 (Si V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvita minen. (11.00 Nws; 11.03-11.06 Radiojour naal). 11.30 (S) Rondom twaalf ->een uur allerlei voor ledereen, met De groenteman; Paris vous parle en li.55 Beursber. Over- heidsvoorl.: 12.36 Ultz v.d. landb. AVRO: 12.40 (S) Knipperlicht: wekelijks radiover- keersmagazlne. 13.00 Nws. 13.11 Radiojour naal. 13.21 (Si Mimosa: klass. en mod. muz. voert- zang en oude Instrumenten. 13 48 (Si Klass. blaaskwintet. EO; 14 00 Het woord der waarheid: theologie naar de Heilige Schrift. 14.15 (Si Klass. muz. 14.25 (S) V.d. vrouw 14.45 Het Reddingswezen: gesprek met een schipper. 14.55 Boekbespreking. 15 05 SLicht en uitzicht, gevar. progr. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord - act., inf. en comm 16.10 (S) Voor kleuter en kind. 16 30 (Si Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S> Mobiel - beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.51 Med. AVRO 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Cuba -73: serie van 4 ultz. over het Cuba van vandaag. 18.45(S) De Mariniers, kapel. 19.10 S Jeugd en Ritme. 19.30 Vanavond laat: act. progr. met muz. 23.55- 24 00 Nws. -Hl.LVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7,07 (S) Badinerle: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Echo. 7.50 (Si Badinerle: klass. muz. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet: verzoekpl. progr. v.d. huisvr. 10.00 (S) Aubade: In strumentaal trio met mod. muz. (10.30-10.32 Nws). 11.00 V.d. zieken.' 11.30 Bojaurden- progr. 11.54 Rondom AlfrJnk. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee- gevar. progr. (12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med. t.b.v. land en tuinb.; 12.30 Nws: 12 41-12.50 Echo; 13 00- 13 05 Raden maar 14.00 Gramm.muz. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag: met 15 30 Nws. 17 on Overheidsvoorl.: Nws uit de XeriGrl. Antillen Spreker: J.A. Hermelijn 17 10 V d kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO 18.00 (S) Licht ork. met zangsolis ten. 18 19 Uitz. v.d VVD. 18.30 Nws. 18 41 Echo. 18.50 Progr.-voorbeschouwing. 19 00 (S) Concoursmuz. 1973: Fanf.-ork 19.25 (S) Zin In muz.: amateurs geven de toon aan. NOS: 19.50 Den Hnag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Kerkorgelconc. klass. en mod. muz. 20.45 (S) Pianorecital: klass. muz. 21.15 Babel special: veertiendaags (kultu- reel) radiogram. 22.15 (S) Mod. muz. 22.50 Overweging. 23.00 Echo, waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23 30 <S» Binnen kijken: literair progr 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.00 Nws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 uJ P „"re Nws. 8.02 Onderweg 9.00 Nws. 9.03 v.d. pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. opvallend vrolijke gevar. visite. Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Eddy Becker (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Drlqen 16.00 Nws. 16.03 Mix. (17 00 Nws.) DINSDAG 24 APR. NA 18 UUR Jpo- NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Er^ Show. VARA 19.00 Nws. 19 02 Pof A 20.00 Nws. 20.02 Poprokonstr. 21.00hyo 21.02 Jazz en Blues. 22.00 Nws 22fPPf Eddy Becker Show. 22.55 Med. 23 oqet 23.02 Wachten op middernacht met HKe Stok. 24.00 Nws. 0 02 Tom Blom 0{i yi Nws. ja£ BELGIE 324 m NED. (n 1 12.00 Nws. med. en SOS.ber. en wCn 12 08 Lichte muz '12 50 Bultenl. perr" 13.00 Nws. act., weerber. en schout aa progr.) 13 55 Beursber. 14.00 Nws.fsgi Lichte muz. (15 00 Nws) 16.00 Nt-f. beursber 16.10 Lichte muz. 17.00 rt'c'; med. 17.10 Voor oudere lulsteraarsIOtt Weegschaal. jrag 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten.Ln Paardesportber. 18.30 Wegwijs wezen! Sportmagazine. 18.55 Taalwenken. f Gramm.muz. 19.00 Nws en act. 19.30Cht mezzo. 19.35 Vakbondskron. 19.45 feg muz. 20.00 Muz. v.d jeugd. 21.00 n. ternws 22.00 Nws. 22.05 Licht mu#°f 23,00 Nws. 23.10 Platenprogr. 23 teil Nws. ttot ite d. S TV vandaag (Wordt vervolgd NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar '18.55 Journaal VARA 19.05 Volgende patiënt 19.30 Koning Klant NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Waaldrecht: serie van 13 TV-spdlen: 9. De Ingreep 21.15 Van wie is die tekst?: Nederlands cabaretalbum 21.55 Achter het nieuws NOS 22.45 Journaal TELEAC 22.50 Kijk op kans. Les 0 (inf.les) NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Dier en vriend 19.30 Tweekamp - quiz voor middelbare scholieren NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Mensen, mensen mensen: gesprekken 21.15 Adam Smith 22.05 In pijn gevangen, documentaire 22.50 Koorzang NOS 23.00 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Relse durch mlch selbst. 10 45 Scaramouche. der galante Mar quis. Amerlk. speelfilm uit 1952. 12.50 Perso- verz. 13 00-13.20 Journaal. 18.15 Journaal. 16.20 Filmportret Sicco Mansholt. 17.05 V.d. kinderen. 17.25 V.d. kinderen. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse (61). 18.00 Fllmrep. 18.30 Act. 18.45 Zand- mann. 18.55 Reg. magazine. 19.28 Fllmrep. 19.59 Progr.overz. WDR: 9.30-10.00 Sesam strasse (61). 18.00 Rcg. nws. 18.10 Fllmrep. 18.40 Hier und Hcute. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Pariser Kammertheater.) 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Amusem.progr. 21.00 Bauern. Bonzen und Bomben (2). 22.30 Journaal, comm. en weorber. 22.50 Die Strlpperin. 23.20 Sportultz. bil. ;In DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17.3J1KK oudere kijkers. 17.55 Goede daden. 1 18.05 Act. en muz. 18.35 LokaltermliL-, Arpad - der Zigeuner. 19.45 Journal*7"1 en weerber. 20.15 Act. en aansl.: Jo|Vei 21.00 Jason King. 21.50 Cult, infjg j Journaal, comm. en weerber. 22.50-&. raune. Duitse stomme film uit 1927. DUITSLAND III NDR 18.00-18.30 Sesamstrasse. 19 00 Doe 19.30 TV-cursus. 20.00 Journaal en wl 20.15 Sociaal progr. 21.00 FllmrepJ Disc. I 9.30 Sesamstrasse. 17,30 TV-cursus. *Q DUITSLAND III WDR i O 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-cursus Zandmann. 19.05 Progr. voor Griekse I 19.15 Act. 19.45 Reg. nws. 19 55 Comnjp Journaal en weerber. 20.15 Doe. serltV Magazine v.d. dag. 22.05 TV-cursus TV-doc. BELGIE NEDERLANDS (en 15.00-16.00 Schooltelevisie. hpi DINSDAG 24 APR. NA 18 UUR 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 FolIvfooPn Tienerklanken. 19.05 Gastprogr. 19.1 D klicht. 19.40 Med. 19.45 Journaal-,,, Nationale loterij. 20.20 De kleine wsf" 21.25 Doe. progr. 22.15 Journaal. e BELGIE FRANS 14.00. 14.30, 15.00 en 17.40 SchooltcL (16.35-17.40 Journaal.) 18.10 Kinderprogr. gevolgd door IMJ" sprogr. 18.30 Gesprekken met kunstige 19.00 Gralne d'Ortie. 10.30 Waals r Weerber. 19.45 Journaal. 20.15 avontures de Vidocq. 21.10 Doe. u... Zigeunermuz. 22.55 Journaal. I h trz

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4