iesultaat Akzo tan dit jaar jtuk beter zijn Geen enorme winsten uit ontwikkelingslanden f34,50=135,50 Esso Nederland leed f 31 miljoen verlies Cijfers Aardgas uit Nederlands eel van Noordzee I nzekerheden bij herstel vezelindustrie Ie 'Nederland is geen eiland' Bruynzeel overweegt bod op Halberg BigBusiness-allure voor het kleine bedrijf: frankeren met PB6300. V Maanman In toom houden van inflatie probleem voor Zwitserland Kwartaalomzet Philips boven verwachting De elektrische PB6300 kost bijna 't zelfde als een handfrankeermachine. Maanman DOW JONES INDEX Wessanen praat met Lijempf Ned. Fondsen in New York Wall Street vast gestemd Sphinx-Céramique werkt verlies weg Voor f 1495,- (exc. btw) kunt u frankeren met de elektrische PB6300. Maanman KI jIL'W/K WARTET DONDERDAG 19 APRIL 1973 FEV.ANCIëN EN ECONOME T17/K19 ADVERTENTIE We hebben een zetfout gemaakt In één van onze advertenties. Die advertentie verscheen in Tros Kompas van 7/4, Libelle van 17/3 en Margriet van 24/3. 't Ging over ons Novilon, de enige vloerbedekking die 't Gouden Keurmerk vergeeft, van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen draagt. Omdat-ie én praktisch èn oersterk èn toch niet duur is. Echter geen 34,50 per strekkende meter, zoals wjj schreven. Maar 35,50. Wü hopen, dat u ons die gulden Krommenie De enige die ook nadelen noemt. i een onzer verslaggevers NHEM Het laat zich aan- i, dat de Westeuropese vezel- u'strie zich in 1973 enigermate i de zware inzinking zal kun- i herstellen. In de Verenigde ten zijn de vooruitzichten voor zona gunstig. Dit zegt de raad i bestuur van Akzo in het jaar slag. Voor de overige sectoren wacht Akzo in het algemeen rere omzetten en een ongeveer [jkblijvend winstniveau. «■opgesteld, dat er geen nieuwe fta-onrust ontstaat en geen sta- Egolven het bedrijf zullen treffen, en de resultaten over 1973 een i beter kunnen zijn dan die in het tlopen jaar, aldus jhr. G. Kraijen- f, voorzitter van de raad van be- ïr. 'Het herstel van de markt en prijzen, die zich in het vierde jrtaal begon af te tekenen, is ech- nog onvoldoende'. De prijsdaling I vezels scheelde Akzo vorig jaar pO miljoen in de omzet. pleiding het herstel van de Kunstvezel- tkt er inderdaad zal komen, hangt voor een belangrijk deel van af of consumentenuitgaven voor textiel de tweede helft van dit jaar zullen nemen. Het herstel van de vraag nog toe is vooral te danken aan weer vullen van de pijpleiding, t Akzo. Daar bedoelt men alle akels mee tussen de vezelprodu- |t en de uiteindelijke consument kleding. Die pijpleiding was zo'n fjaar geleden goeddeels leeg. De gstijging in de Verenigde Staten wel tot in 1974 voortduren menen eldeskundigen, die de wat aan- :ende prijzen tevens toeschrijven de aankoop door China van Ja- se vezels. De export van Japan r andere landen viel daardoor en r de grotere 'thuisvraag' gedeelte- weg, de Japanse produktie stag- rde trouwens in 1972. hoge wolprijzen betekenen niet, de kopers nu ineens van wol rschakelen naar synthetische ve- de wereldproduktie van wol is in gelijking met kunstvezels zo klein, een belangrijke invloed op de rkt niet* te verwachten ls. Toch ft de prijsstijging van wol de stvezelprijzen wel enigszins naar Ven getrokken. Ook katoen kan dat Door zware regenval en over- imingen in de Amerikaanse ka- ingebieden zal de oogst dit jaar t best zijn. Polyester, de vervan- jde syntetische grondstof kan ïrvan profiteren. ereldverbruik i algemene verwachting is, dat het reldverbruik van synthetische ga- ïs en vezels de komende zeven a it jaar zal verdubbelen. Dat geldt •rigens niet gelijk voor alle groe- n vezels. Het zorgenkind is steeds de :tor filamentgarens, die de grond- f is voor kleding, kousen, enz. In ropa zal het nog jaren duren voor de produktie in het veel te ruime je van de grote capaciteit is ge leid. Een nadelige factor daarbij is. nog steeds een derde .van de -Europese vezel- en kledingpro- ktie naar de Verenigde Staten gaat, t echter steeds moeilijker zal wor- n door de devaluatie van de dollar de eigen produktie van de Ameri- pen, die gepaard kan gaan met icherming van de eigen markt. Op t ogenblik is de capaciteit van fila- entgarens voor 60 procent benut, list in deze sector wilde Akzo vorig ar het grote reorganisatieplan door- Prototype van een door Akzo Research ontworpen automatische res- pirometer. Deze registreert elk half uur hoe bacteriën, die het afval water moeten zuiveren op het binnenstromende afvalwater reageren. ARNHEM Akzo-topman jhr. G. Kraijenhoff acht het, spre kend over de inkomensnivelle- ringn zorgwekkend, dat men zich in Nederland geïsoleerd denkt te kunnen opstellen tegen over het buitenland. 'Wij zijn nu eenmaal geen eiland', aldus de Akzobestuurder. Hij vertel de, dat een multinationale on derneming als Akzo ook buiten landse staffunctionarissen in Nederland wil laten werken. Daar was volgens hem door het fiscale klimaat toch al weinig animo voor en door de inko mensnivellering zou het nog slechter worden. Akzo wil een studie opzetten, die zal moeten uitwijzen of de hogere functiegroepen bij infla tiecorrecties daar niet overma tig van profiteren. Akzo is niet bereid gevonden de eisen van de bonden over een herverde- - ling van de inkomens geheel in te willigen. Beseft wordt, dat de vraag of de lagere inkomens in overeenstemming zijn met de welvaartssituatie aan de orde is en blijft. Groeiende verantwoor delijkheid moet echter adequaat beloond worden, aldus jhr. Kraijenhoff. ZAANDAM-BEST Bruynzeel te Zaandam wil Halberg te Best (vork heftrucks-magazijnsystemen kopen Tussen beide bedrijven zijn bespre kingen aan de gang over een nauwe samenwerking. Indien het overleg po sitief uitvalt zal Bruynzeel een bod op de aandelen Halberg uitbrengen, wei nig afwijkend van de huidige beurs koers van 1760 per aandeel van 1000. De vakbonden, het 23 man tellende personeel van Halberg en de ondernemingsraad van Bruynzeel zijn inmiddels ingelicht. Nadere medede lingen ?ullen zo spoedig mogelijk vol gen, zo hebben beide besturen be kendgemaakt. Halberg, een van de kleinste beurs- fondsen, kwam vorige week in het nieuws door de bekendmaking dat voor het eerst sinds 1949 dividend zal worden uitbetaald. Over .1972 wordt 6 pet voorgesteld. Dit jaar positief resultaat verwacht DEN HAAG De geconsolideerde omzet van Esso Nederland uit hoofde van verkopen en diensten heeft vorig jaar 1,6 miljard be dragen. Dit betekent een daling ten opzichte van 1971 met 16 pet. Het jaar werd afgesloten met een verlies van ƒ31,2 min. Over 1971 bedroeg het verlies 39,8 min., zo blijkt uit een jaaroverzicht van de maatschappij. In de loop van 1972 werd tot een ingrijpende beleidsaanpassing besloten om op korte termijn tot verbetering van de bedrijfsresultaten te komen. Dit beleid zal in 1973 worden voortge zet. Uitgangspunt is dat elke functie in de onderneming winstgevend dient te zijn. Speciaal in de verkoopfunctie zijn opbrengstverbeteringen noodzakelijk om tot een redelijk rendement op het geïnvesteerde kapitaal te komen. Handhaving of vergroting van volume en marktpercentage zijn onderge schikt gemaakt aan rentabiliteitsver- betering. Verbetering van de struc tuur van zowel de benzinemarkt als die van middendestillaten en stooko lie is noodzakelijk om tot een gezon dere marktopbouw te komen, zowel voor de industrie als voor de handel. Doorlichting van het bedrijfskostenpa troon en efficiencyverbeteringen in raffinage, distributie en verkoop maakten het mogelijk de kostenstij ging per volume-eenheid in 1972 ondanks het inflatie-effect te ADVERTENTIE voeren, dat ondermeer had moeten leiden tot de sluiting van Enka-Breda. Het niet doorgaan- van dat structuur plan kost Akzo 40 miljoen per jaar. aanvankelijk althans. Later zal het verschil minder worden. Veel beter dan bij de filamentvezels was de situatie bij de twee andere vezelgroepen, nl. de stapelvezels (voor vloerbedekking, wegwerpartikelen en mengartikelen). De bedrijven waren nagenoeg volledig bezet. De derde groep, de zware technische garens, werkte met een bevredigende bezet- tingsraad. Deze sector, die een belang rijke grondstoffenleverancier is voor de autobandenindustrie zag de omzet deels dalen, deels stijgen. chemie De groep chemische produkten van Akzo heeft zich duidelijk van de in zinking in 1971 hersteld. Een min punt was de aanmerkelijke teruggang op de resultaten van zout in de Verenigde Staten als gevolg van mild winterweer. De produktie in de VS is ARNHEM Voor het eerst geeft Akzo, dat vorig jaar de nettowinst zag stijgen van 184 miljoen tot 188 miljoen in het jaarverslag een split sing van omzet en bedrijfsresultaat per hoofdproduktgroep. Omzet In miljoenen 1971 1972 Chemische vezels 3.840 3 798 Chemische produkten 2 210 2 404 Farmaceutische-, consumenten- en overige produkten 2.006 2 033 Bedrijfsresultaat na belasting 1971 1972 Chemische vezels 192 128 Chemische produkten 72 98 Farmaceutische-, consumenten- en overige produkten 72 93 Bij Akzo werkten op 31 december 1972 101.000 mensen tegen 104.500 een jaar eerder, derhalve een achteruitgang van 3.500. In Nederland liep het aantal werknemers met 1.900 terug. Bij de Enkabedrijven in binnen- en buiten land werkten aan het eind van het jaar 4.650 mensen minder dan een jaar eer der, wat betekent, dat bij alle andere Akzo-activiteiten samen het personeels bestand met 1.100 is gestegen. voor een zeer belangrijk deel bestemd als strooizout, dit in tegenstelling tot bijv. Nederland, waar van het gepro duceerde zout maar 5 procent op de weg terechtkomt en een zeer zachte winter maar een beperkte invloed heeft. In 1972 was de levering van strooizout in Nederland overigens maar één tiende van de gemiddelde hoeveelheid. Binnen die groep chemische produk ten zitten ook de coatings (verfen, lakken en kunstharsen), die de omzet vorig jaar met 8 procent zag stijgen. Ook het resultaat was beter, maar het wordt door de sterke kostenstijgingen (verfproduktie is arbeidsintensief) steeds moeilijker de winst op peil te houden. De concurrentie is groot en de prijzen van industriële lakken bijv. zijn de laatste tien jaar op hetzelfde niveau gebleven. overige produkten De farmaceutische activiteiten volde den aan de verwachtingen. In de loop van dit jaar hoopt Akzo met een nieuw produkt op de markt te komen in de sfeer van de antidepressiva. Ook de groep overige produkten beant woordde aan de verwachtingen. Deze groep is een samenraapsel van allerlei produkten, variërend van Biotex tot mayonaise (Duyvis). De meeste arti kelen verschillen in zoverre met de overige Akzo-produkten. dat zij be stemd zijn voor de consumenten markt. Akzo is voor het overgrote deel grondstoffenleverancier. Dat Ak zo deze produkten toch aanhoudt, is behalve am rentabiliteitsredenen ook een kwestie van voeling met de con sumentenmarkt. Akzo zal bij de investeringen de na druk meer op het buitenland leggen, met name op de VS. De investeringen in Nederland zullen teruglopen, om dat het industriële klimaat naar de mening van het bestuur verslechtert. een onderneming van Bührmann-Tetterode nv. Veenman, antw.nr. 1037, Rotterdam Rotterdam 010-134980 Amsterdam 020-248565 Eindhoven 040-62558 Groningen 050-132955 Hengelo 05400-18565 Philips-president in jaarvergadering: EINDHOVEN 'Het is een misvatting te menen, dat ondernemin gen uit geïndustrialiseerde landen tot enorme winsten zouden kunnen komen ten koste van die landen. Niets is minder waar', zo zei jhr. H. A. C. van Riemsdijk, president van Philips' Gloeilampenfabrieken gisteren op de algemene vergadering. De Philips-activiteiten in de ontwik kelingslanden leverden volgens jhr. van Riemsdijk tot nu toe nauwelijks een positief resultaat op. De vennoot schap blijft haar activiteiten voortzet ten omdat zij ervan uitgaat dat inte gratie in de nationale economieën van die landen op lange termijn de juiste strategie is voor een onderneming als Philips. In zijn rede stond de heer van Riems dijk uitvoerig stil bij de z.i. soms ongerechtvaardigde verwijten, als zou een onderneming als Philips princi pieel winst laten prevaleren boven werkgelegenheid, geen rekening hou den met do eisen die het milieu stelt en ontwikkelingslanden uitbuiten. Hij wees erop, dat de onderneming tot taak heeft die goederen en diensten voort te brengen waar naar vraag is en voorts dat zij middelen van be staan dienden verschaffen voor allen die bij de onderneming betrokken zijn. Dat is een continue opdracht. De onderneming dient derh-dve -voort te bestaan. Dit nee veronderstelt een vermogensgroei die alleen mogelijk is, wanneer de onderneming een batig saldo kan creëren. Over de relatie met overheden zei jhr. van Riemsdijk, dat aan onderne mingen als Philips wel eens een in vloed wordt toegeschreven die niet .n overeenstemming zou zijn met de pro cedure van democratische besluitvor ming. Hij merkte in dit verband op. dat Philips net zo goed als ieder Bovis ander onderworpen is aan wetgevin- Dom Far chem gen en richtlijnen van de overheid. "",sk£as Mass. Ferguson Nat Resources Shell Canada Vooral een onderneming die interna tionaal werkzaam is moet zich aan til van voorschriften houden. Ten aanzien var. de medewerkers zei jhr. van Riemsdijk, dat hun gezamen lijke activiteiten de activiteiten van de onderneming zijn. Het getuigt daar- rom van weinig realiteitszin de belan gen van de onderneming en die van haar medewerkers als twee geheel verschillende zaken te zien. Gezamen lijk moet worden gezocht naar de beste oplossing voor bepaalde vraag stukken. Het vasthouden aan tegenge stelde opvattingen kan slechts leiden tot een uitermate schadelijke conflict situatie. compenseren. In de laatste maanden van het jaar vertoonden de opbreng sten van de belangrijkste produkten een aanmerkelijke verbetering. Deze lijn handhaafde zich tot dusver in het nieuwe jaar. De vooruitzichten voor 1973 zijn dan ook gunstiger en na twee jaar verlies mag een positief resultaat worden verwacht ACCIJNZEN In het omzetcijfer van 1972 was 347 min begrepen aan rechten (accijnzen) hetgeen ondanks de teruggelopen omzet een toeneming betekent van bijna 15 pet to.v. 1971. De aan de staat afgedragen accijns maakte bijna 22 pet uit van de geconsolideerde omzet. Benodigde grondstoffen voor het produkt namen 48 pet van de opbrengst in beslag; transport, raffi nage en verkoop samen ruim 26 pet. Lonen en sociale lasten nog eens 2 pet. Bij het aldus samengestelde uit gavenpatroon werd twee cent verlies geleden op elke oftigezette gulden. Het kritische investeringsbeleid van de laatste jaren werd voortgezet In 1972 werd 44 (51) min geïnvesteerd, grotendeels in de Esso raffinaderij Rotterdam. De aanschafwaarde van de duurzame produktiemiddelen bedroeg per ultimo 1972 894 min, na af schrijvingen 549 min. PARIJS Zwitserland zal waar schijnlijk moeilijkheden ondervinden bij het in toom houden van de infla tie en het garanderen van een ordelij ke ontwikkeling van de economie in de eerstkomende jaren. Dat schrijft de Organisatie voor Economische Sa menwerking en Ontwikkeling (OESO) in haar jaarlijkse rapport over de Zwitserse economie. De OESO-deskundigen menen, dat moeilijk kan worden verwacht dat de prijsstijgingen vóór eind 1973 in om vang zullen afnemen. Tevens wordt gewaarschuwd dat georganiseerde be heersing van de vraag dringend nood zakelijk is. Ook is er meer geld nodig voor sociale voorzieningen en wel zijnszorg. De betrekkelijk lage belas tingen in Zwitserland vormen, vol gens de OESO, een aanwijzing dat er ruimte is om op dit gebied maatrege len te nemen. De OESO merkt verder op, dat de lopende rekening van de Zwitserse betalingsbalans de afgelopen jaren 'een opmerkelijke veerkracht' ten toon heeft gespreid. Dit ging gepaard met 'lawines van speculatieve midde len' die de economie herhaaldelijk onder grote druk hebben gezet. Koersen in Montreal 18,4 2.60 20', zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedriji linnen enkele jaren IEN HAAG Vier oliemaatschappijen, resp. groepen van oliemaat- thappijen zijn van plan binnen enkele jaren aardgas uit het Neder- Indse deel van de Noordzee te winnen. ;ing ihalve Placid Oil, die reeds heeft ngekondigd aanvankelijk vijf mil- rd en later 6>/2 miljard kubieke eter aardgas per jaar te gaan produ- ren, zijn dat de NAM (Nederlandse irdolie Maatschappij), Petroland en Noordwinning-Groep. De NAM Mikt in 1976 zover te zijn, dat zij uit 7ee gebieden' vap de Noordzee, gas lar het vasteland zal kunnen bren- in. e omvang van de te verwachten pro- iktie uit de Noordzee staat nog niet ist, aldus ir. .1. L. T. Bartlema, direc- ur van de NAM ptimisme owel bij Petroland als bij de Noord inning-Groep is de directie van oor- eel, dat de successen, die bij het oeken naar gasvindplaatsen zijn ge dekt, reden tot optimisme geven. Het is een duidelijke aanmoediging voor verdere activiteiten. Men ziet nu meer tekening en beweging komen in de gasexploratie op het Nederlands deel van het continentale plat. De NAM verwacht in de beide blokken, die zeker voor exploitatie in aanmerking gaan komen, een winbare hoeveelheid van 50 miljard kubieke meter gas te kunnen aantonen. De gasvondsten van de vier maat schappijen liggen alle in ongeveer dezelfde hoek van de Noordzee. Dit zal het mogelijk maken, dat de vier concerns gezamenlijk gebruik zullen gaan maken van één buizenstelsel, te weten de pijpleiding, die Placid Oil samen met DSM (staatsmijnen) naar het vasteland gaat aanleggen. Deze moet eind 1974 gereed zijn. Het plan is echter nog in het stadium van overleg. (ADVERTENTIE) erneming van Bührmann-Tetterode «r. Veenman, antw.nr. 1037, Rotterdam Rotterdam 010-134980 Amsterdam 020-248565 Eindhoven 040-62558 Groningen 050-132955 Hengelo 05400-18565 Hogere winst VMF AMSTERDAM Verenigde Machine Fabrieken (VMF) heeft in 1972 een netto resltaat behaald van 13.4 miljoen tegenover 3.15 min in 1971. Voorgesteld wordt de dividend beta ling te hervatten en vast te stellen np 8 per aandeel van 100. Voor het laatst werd dividend betaald over 1968 en wel 12. Voor 1973 rekent VMF op een verdergaande verbetering van de resultaten. Zowel bedrijfsresultaat als liquiditeits positie van VMF tonen een aanzian- lijke verbetering ten opzichte van 1971. Het bruto bedrijfsresultaat steeg van 69.5 min tot 91 min. De nettowinst per 1000 aandelenkapi taal ging 43 naar 184. De toevoe ging aan de voorziening voor buiten landse winstbelasting bedraagt 8.3 min. Océ-van der Grinten VENLO Omzet en nettowinst van Océ-Van der Grinten (inclusief Crosby, Australië) zijn in het eerste kwartaal van het boekjaar 1972-73 per 28 februari 1973 beide met 25 pet gestegen. De omzet steeg m deze peri ode van 97.7 min tot 122.3 min. het bedrijfsresultaat van 8.1 min tot 10.7 min. en de groepswinst van 3.4 min tot 4.4 min. zo is in de jaarvergadering meegedeeld. NBM-bedrijven RIJSWIJK De bedrijfsresultaten van de Verenigde NBM-bedrijven heb ben zich in 1972 gunstig ontwikkeld. De geconsolideerde omzet nam met 23 pet toe van 245 min tot 301 min. De nettoconcernwinst steeg met 29 pet van 3.348.000 tot 4.313.000. Uitgekeerd wordt een dividend van 3.40 (2.83) per aandeel van 20. In het afgelopen jaar traden zes on dernemingen met in totaal 550 mede werkers tot het concern toe. De over nemingen geschiedden door aandelen ruil. door het uitgeven van obligaties en betaling in contanten. De NBM beoogt op lange termijn de vele taken, annex aan de bouwnijver heid, samen te vatten in één orga nisch geheel. Het concern zal door zijn groeiende diversiteit meer en meer in staat zijn projecten uit te voeren tot voordeel van zowel op drachtgevers als van de continuïteit van het concern. Dit jaar zal een aanzienlijk hoger bedrag dan in vorige jaren worden geïnvesteerd. Verwacht wordt dat de omzettoename in 1975 procentueel niet zal achterblijven bij die in 1972. De toename van de resultaten zal procentueel weinig afwijken van de omzettoename. OviiiR-Diepe veen ROTTERDAM Oving-Diepeveen- Struycken zal over 1972 een onveran derd dividend van 14 uitkeren. De geconsolideerde nettowinst van Oving- Diepeveen-Struyckén over 1972 be droeg 2.5 min tegen een nettowinst van 2.1 min over 1971, behaald door Oving-Diepeveen exclusief Struycken. Als het dividendvoorstel door aandeel houders wordt aanvaard, kan aan de houders van de winstdelende achter gestelde obligaties per 1 juli een interest van 9 pet worden uitgekeerd. AIR geeft minder ROTTERDAM Automobiel Indus trie Rotterdam zal over 1972 een divi dend in contanten uitkeren van 160 (180) per aandeel van 1000 resp. 16 (18) per certificaat van 100. De winst, na aftrek van vennoot schapsbelasting en statutaire uitkerin gen, over 1972 bedroeg 581.000 te gen 801.000 over 1971. De omzet was 43.8 min tegen 45.1 min. Inventum BILTHOVEN Koninklijke fabriek Inventum stelt voor over 1972 11 pet uit te keren, waarvan 4 pet in agio- aandelen. Over 1971 werd 10 pet be taald, waarvan eveneens 4 pet in aan delen. EINDHOVEN In het eerste kwar taal van 1973 is de geldomzet van Philips 4 pet boven de verwachtingen uitgekomen. De omzetgroei was dit jaar begroot op 8 pet. In 1972 nam de omzet toe met 10 pet tot bijna 20 miljard. Op de jaarvergadering deelde president jhr. H. A.C. van Riemsdijk mee, dat uit de omzetontwikkeling van het eerste kwartaal nog geen conclusies kunnen worden getrokken vqor het uiteindelijke resultaat van new yokk 1973, 'vooral gezien de nog onzekere monetaire situatie' ifreo Een stijging van het winstpercentage ten opzichte van de omzet boven de American Brands 3,7 pet. van 1972 achtte de president American Can ni» r'J-ci pet is op korte termijn niet te ver- Am Meiai climax wachten. Motors Am Smelt C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant Richfield indust. Sporen 16 apr. 956.73 197.77 108.96 74.76 510.3 17 apr. 953.42 195.95 109.28 74.80 511.3 18 apr. 958.31 196.69 109.22 74.76 507.1 LEEUWARDEN-WORMERVEER Lijempf in Leeuwarden en Koninklh- - ke Wessanen in Wormeneer onder handelen over de mogelijkheid van het uitbrengen van een vast bod door Wessanen op de aandelen Lijempf. De vakbonden en de ondernemingsraden zijn ingelicht. De notering van de aandelen Lijempf op de Amsterdamse effectenbeurs is sinds maandag opge- uiii. om. Mods schort. De laatste koers was ƒ58.50 per aandeel van ƒ25. 16 apr. 11.350 16.180 1.743 564 •17 apr. 12.830 14.950 1.766 506 18 apr. 13.890 19 430 1.764 668 Kon. Olie noteerde gisteren S 43%-43% <41*4- 42 Philips 19%-20 19=4-20)Unilever »53%-54', i 53%-54cn KLM S 387'. <39%). Opgave du Pont. Glore. Forgan. Bendis Bethl Steel Boeing MAASTRICHT Koninklijke Sphinx Burlington ind stelt een herkapitalisatiebonus van 50 pet voor. wil 12,5 pet dividend uitbe- clianes""0 Ry talen en heeft alle verliezen wegge- chase Manhattan werkt, zo deelt het bedrijf mee. rhCsaiP 4 ul>'° K In 1972 werd een nettowinst behaald cities service van 10,2 min, na aftrek van 2,9 Colgate Paimoiive min vennootschapsbelasting Het uit industries voorafgaande jaren resterende verlies- con^Eduion saldo van 8,5 min is hiermee wegge- cont can werkt. Voorgesteld wordt de dividend- J;0"1. 0I' betaling die sinds 1969 stillag te her- cüïu" wri'fht a vatten en vast te stellen op 12,5 pet Dart ind (1969; 8 pet). Voor het personeel is neerrh"m rat een winstuitkering van ƒ375.000 voor- DiTponfiED zien. I Eastman Kodak 29% 29% 19% 19% 33 32% 18'i 18% 35'4 35',» 45% 45% 45% 45-, 34% 34% 45% 46% 93% 92 Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Getty Oil Gileite Gun hel Brothers Goodyear 1 and B Gulf Oil Illinois Centr Insilco Int Busin Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel 27 26' 73 73 21% 20% 27'. 28% 1163, 116", 583, 58i, 20 20% 26% 26% 253, 25% 21% 22 10% 425 420% 30% 30% 32 32 "8 38 37% 40% 37T» (ADVERTENTIE) r-3 k een onderneming van Bührmann-Tetterode nr. Veenman, anlw.nr. 1037, Rotterdam Rotterdam 010-134980 Amsterdam 020-248565 E odhoven 040 62558 Groningen 050-132955 Hengelo 05400-18565 Can Breweries Cello Chadhourn Goth Chase Select Fd Columbia Gas Cumlnco Cont Telephone 10.39 10.30 30 N. 30 29', 29% 23 23% Llng-Lemco Vough Litton Ind Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Douglai Mobil Oil Corp Nat Biscuit Nabisco Nat Distillers Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind lilt Bnk fur Ree Int Flav Frag Int Paper t 4) Leasco Lone Star Cement Lehman Madison Fund 17% 17% 33% 32% 38 35% 14% 14% 15% 15% 393, 39% Pac Gas and El Penn Central Pepsico Phelps Dodge Phil:p Morris Phillips Petr Procter Gambl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Dutch Petr Santa Fé Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Railway Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Studebaker.Worth sun Oil Texas Gulf Texas Inst Transamerica Unilever Union Carbide Uni Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel Westlnghouse El Woolworlh Nat Can NY Centr A North West R N Am Phillips Co Occidental Petr Standard Brands Union Electr United Corps United Gas Western Bancorp 15% 15% 28 27% 2% 82% 81% 46% 46% 129% 128', 46% 46% 1013, 102% 27% 28% 28% 29 45s, 45% 43% 43% 27% 99% 27% 100% 48 48 18% 19 34* 34% 37% 37 40% 40% 883;, 87% 1 88 88% «8 100 43% 44% 52 51% 39% 40% 161». 162% 13% 13% 53s, 42% 42% 13% 13 37% 38 8% 33% 34 36% 26% 34% 34-% 22 22 12% 12%'. 7% 7';. 65% 65%- 27% 27%- 9% - 22% 23 19% 1»%. 49% 49 %1 30% 30%" 17% wj- 81%e 8%* 18 18- 32% 32%"

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 19