>SV mist opnieuw eindstoot )da JC i kop NAC komt niet aan gelijkspel bij FC Groningen Laagterecord Feyenoord Prisma Eenvoudige winst van België op DDR: 3-0 Twente neemt hindernis in Eindhoven dank zij treffer van René Notten met 0-1 Volleybal winst Steur blijft bij Volendam Helenio Herrera naar Inter Milan Manchester United verrast Leeds Bayern München uit beker gewipt Sijbrands en Wiersma winnen Sosonko en Boersma op eerste plaats dames sport SF/KWARTET DONDERDAG 19 APRIL 1973 SPORT T11/K13 ze speciale verslaggever OVEN De toch al bepaald niet zwijgende aanvoerder Epi •an FC Twente heeft in een wedstrijd zelden zoveel tegen zijn »noten gepraat als gisteravond in het duel tegen PSV (0-1). ichreeuwde zijn oververmoeide elftal als het ware naar de fi- 5j bleek echter tegelijkertijd de belangrijkste pion in de ver- ig van de oostelijke formatie. jhet een uiterste aan krachts- ag vergde, slaagde FC Twen- idens de aantrekkelijke wed de al na zeven minuten via fotten veroverde voorsprong houden. In de 83 minuten bleef PSV aanvallen. Maar zoveelste keer slaagde de van trainer Kees Rijvers er »en voortdurende meerderheid doelpunt af te ronden, moeting met PSV was de steiger waar het deze perio- al zo zwaar beproefde FC smoest aanleggen. Een overla- ogramma, waarbinnen voor Spitz Kohn nauwelijks speeö jestaat voor experimenten met al of het op stal laten van ran zijn vedetten. Twente ïm- ig zich nog even de deelnemer toernooi om de UEFA-Cup Belangrijker nog is het gege- i het in de competitie nog i de slag blijkt voor de derde Den positie, die aan het einde seizoen de formatie alweer ,d over een heroptreden in het e bekervoetbal kan verschaf een aantrekkelijk perspec- ^1 de prijs van een alles ver- Izoen. Twente bezit nog lang pheldering over die derde te sportcorrespondent ^DE Roda JC is gistera- jploper geworden in de eerste door in een inhaalwedstrijd pt 21 te verslaan. De Lim- I maakten het zich echter moei- lan nodig was door in het half uur, toen het snel donker l het sportpark Kaalheide, wei- »t meer te tonen. Maar SW er toch niet in daarvan hele- jbruik te maken, ferste helft was Roda JC duide- sterkste ploeg. SW werd heie de vei-dediging gedrukt maar Idoor de voortreffelijk werk Iman Van der Velden kwamen lurgers niet verder dan 20. 7e minuut had Kooien succes geven van Langenhuizen, ter- szelfde Willy Kooien na 28 1 opnieuw doel trof, nadat dc tmse verdediger Broeksz een d gemaakt. it kwam SW na ruim tien 1 dichterbij. Toen een uitval n Beek door Van de Korput ffend werd afgerond (2-1). hield Roda de Schiedammers 1 onder controle, maar van fel èn w^s geen sprake meer. Ook de invallende duisternis srechter Vermeij moest een ge- Itte bal laten aanrukken) raak- I de inzet kwijt. SW kon daar niet van profiteren. C-SVV 2—1 (2—0) 7. Kooien 1—0, en 20, 56. Van de Korput 21. echter: Vermel). Toeschouwers: 5500. oongenNAC irdTelstar C Twente 29 26 29 23 29 18 29 18 fa Haag 29 15 29 13 29 11 sterdam 29 11 3 52 89-15 3 49 74-23 6 41 74-30 41 43-21 6 38 41-26 IC—SW oan de kop: QM plaats, de enige boeiende, nog overge bleven, aantrekkelijkheid in het qua spanning zieke eredivisie-voetbal. Voorlopig is zelfs Sparta nog da meest serieuze kandidaat voor die der de stelling. Daarom kan FC Twente zich nauwelijks nog misstappen ver oorloven. OPENING FC Twente tracht dan ook uit een zo gering mogelijke inspanning een maximum aan rendement te halen Afgelopen zondag, tegen FC Utrecht lukte dat met drie doelpunten in de eerste tien minuten meer dan voor treffelijk. De formatie kon na die spectaculaire opening met een gerust hart tot een lagere versnelling terug draaien en in een feauteuil plaats nemen. Spitz Kohn had tegen PSV op een zelfde luxe gehoopt. Al spoedig leek die wens vervuld te worden. FC Twente, dat dit seizoen vaak zo moeizaam op gang kwam, nam ook in het druilerige Eindhoven op verrat send snelle wijze afstand van de zor geloze opponent. Na zeven minuten al profiteerde René Notten van een merkwaardige aarzeling in de verdedi ging van PSV. Onder supervisie van laatste verdediger Nordqvist verroer de geen Eindhovenaar zich op het moment, dat de sterke middenvelder van Twente op de rand van het strafschopgebied de bal ontving. On gestoord kon hij aanleggen voor een feilloos schot. Onhoudbaar voQr doel man Jan van Beveren, wiens uitzicht volledig werd ontnomen OPWINDEND Twente forceerde dus al na luttela minuten een voorsprong. Maar zo wil lig als FC Utrecht stelde dit PSV zich die fase bepaald niet op. Ondanks de marge van een doelpunt kon Twente zich enige verslapping van de aan dacht niet veroorloven. Sterker zelfs: PSV bleef even fanatiek jagen als voor die treffer en gaf de tegenstan der direct daarna in de aanval nog minder ruimte. FC Twente loerde vergeefs op een reprise van zondag. Al leek die 10 voorsprong toch een welkome ruggesteun voor een reeks opwindende momenten, die de aanva van PSV afdwong. Via snel opkomen de acties vanaf het middenveld, waar ook Schmidt Hansen acteerde, bleef PSV het doel van Piet Schrijvers bestoken. De Enschedese goalie tastte zelfs volledig mis op een hoge inzet vanaf de rechtervleugel, maar Kick van der Vall gaf op de doellijn nog kans de fout van Schrijvers te corrx geren. Die situatie bleek illustratief. De ver- 33 16 13 4 45 45—23 33 18 8 7 44 56—34 9 40 60—43 5 39 48—35 I 38 43—35 33 16 8 mbuur 33 11 17 nd Sport 33 11 16 ringen 33 15 8 10 38 52—45 bveen 33 12 13 8 37 40—35 R: FC Dordrecht-Veendam, Fortuna Soven. 'R: PEC-Fortuna, VI. Heraclés-De Vo ir», Roda JC-Willem II, De Graaf- ecndain. Wagenlngen-Heerenveen. SC fr-Vitesse, Volendam-FC. Dordrecht. '-HVC. Fortuna SC-EIndhoven, SVV- "1 Sport. Renee Notten (rechts) heeft aangelegd voor het beslissende schot tegen PSV. Van Kraay (links) is kansloos. dediging van Twente liet ook daarna een serie kostbare steken vallen, maar door een gebrek aan stootkracht, a*. tentie en soms ook geluk kon de aanval van PSV niet direct de gebo den mogelijkheden benutten PSV bleef ook in de tweede helft op een jammerlijke manier tonen, hoe zeer het een goede afwerker in de aanval ontbeert. Begrijpelijk was daarom de gretigheid, waarmee Twen- tes tweeling Van de Kerkhof zich in Eindhoven presenteerde. René en Willy zijn officieus al tot een akkoord met PSV gekomen over hun transfer aan het einde van dit seizoen. Juist de snelheid en doortastendheid van de Brabantse broers kunnen PSV'a frontlinie straks wat meer gewicht geven. Want ook tegen FC Twente etaleerde PSV bij vlagen weer goede Doelpunten van Lambert (2) en Dockx Van onze sportredactie ANTWERPEN In een oefenwed strijd heeft België gisteravond met 30 gewonnen van Oost Duitsland. Bij de rust gingen de Belgen die in november tegen Nederland een beslis send duel spelen om een plaats in de eindronde van het wereldkampioen schap, stonden bij de rust al met 10 voor dankzij een doelpunt van Raoul Lambert In de tweede helft drukte België door. De DDR die vrijwel geen offensieve akties kon ondernemen werd toen door doelpunten van Jean Dockx en nog eens Raoul Lambert op 30 gezet. Overigens was het in het stadion van Beerschot ook al door het zware veld bepaald geen goede wedstrijd. België was duidelijk de betere ploeg, speelde ook moderner voetbal. Martens die als linkervleugelverdediger was ingezet kwam veelvuldig op en onderscheidde zich daarmee als beste speler van het veld. Wel bleek dat België zich on danks alles kan oppeppen om in een nietszeggende wedstrijd tot een maxi maal resultaat te komen. De belang stelling voor deze wedstrijd was mini maal: in de gestaag neervallende re gen hadden slechts 5000 toeschouwers een plaatsje gezocht op de tribunes. combinaties, vooral op het midden veld, forceerde ,het vrij simpel zelfs uitstekende kansen, maar faalde op het beslissende moment hopeloos In de afwerking van de aanvallen. Willy van der Kuylen, de grillige, vuurde weliswaar enkele keren zeer gevaar lijk vanuit de tweede lijn en Oeki Hoekema bleef, steeds bewegend, aan dacht opeisen, een eindstoot kon PSV opnieuw niet plaatsen. Dat gaf Twen- te-doelman Schrijvers in ieder geval volop gelegenheid een aantal fraaie staaltjes van zijn capaciteiten te tonen en enigszins af te rekenen met de dubieuze hoofdrol die hij precies een week eerder tegen Borussia Mönchengladbach had gespeeld. Dit alles bleek voor FC Twente voldoende om opnieuw een belangrijke hinder nis in de competitie te nemen. Het deed dat zelfs op een bewonderens waardige manier. Met een inzet en karakter, waaraan minder druk bezet te en met minder belangen belaste ploegen in deze fase van de competi tie een voorbeeld kunnen nemen PSV-FC TWENTE 0—1 (0—1) 7 Notten u1 Scheidsrechter: Korver. Toeschouwers 15.000. ,PSV: Van Beveren: Van Kraay. Krljgh. Nordqvist, Kemper (Van den Dungeni; Van Esdom (Van Dinter), Strik, Schmidt Hansen; Hoekema, Van der Kuijlen, Lubse. FC TWENTE: Schrijvers. Van Ierssel. Drost. De Vries, Oranen; Willy van de Kerkhof, Van der Vall, Notten, Rene van de Kerkhof, Jeurlng (Achterberg), Pahlplatz GERRIT DEN AMBTMAN Bredase ploeg blijft in de zorgen Van onze speciale verslaggever GRONINGEN NAC sjokte tenslotte gedesillusioneerd van de gras mat terug. De ploeg die na de winterstop vrijwel geen punt meer heeft veroverd, werd in Groningen opnieuw met een nederlaag ge confronteerd: 1-0. Een volkomen verdiende zege van de noordelijke formatie, trouwens. OSNABRUCK (Reuter) Het Neder lands damesvolleybalteam heeft in de eindronde van het toernooi om de Westeuropese beker met 3-0 gewon nen van België. De setstanden: 15-13, 15-10 en 15-5. Voor de eindronde heb ben zich ook Frankrijk (door Neder land in de voorronde verslagen) en West-Duitsland geplaatst. 10 30 40-35 i 12 28 4142 29 11 6 12 28 2947 29 8 9 12 25 3341 29 11 3 15 25 3342 29 8 8 13 24 3546 29 8 7 14 23 3049 ead 29 7 7 15 21 2645 iningen 29 5 11 13 21 29-54 5 7 11 17 21-50 n Bosch 29 3 7 19 13 17-61 )r 29 3 7 19 13 16-64 AjaxFC Den Haag. FC Twente-FC Den Bosch. FC Utrecht-Go Ahead. PSV-FC am, NEC-Haarlem. Feyenoord-AZ'67. •nlngen.MVV, NAC-Sparta. Telstar- kAG De vijf winnaars van Sportto- 'an 14 en 15 april zuilen elk bruto ontvangen. De cijfers van deze Aantal deelnemers 558.555: Bruto 1Ï92.889; Prljzenbedrag: 546.892.04: tweede en derde prijs plus premie 723.oi Eerste prijs: 5 winnaars die Ji'o 27.344,60 ontvangen. Tweede '78 winnaars, die per kolom 286.- jtn. Derde prijs 5854 winnaars die lom 23.30 ontvangen. Goedivillend Telstar op slechts 2-0 gezet Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Het goedwillen de Telstar heeft gisteravond in het kille en lege stadion Feye noord, dat nog geen 16.000 toe schouwers herbergde Feyenoord weinig problemen bezorgd (2-0). De Rotterdammers étaleerden constant een veldoverwicht en hadden in feite de wedstrijd al na tien minuten beslist door twee vernietigende projectielen van Van Hanegem en De Jong. Die snel opgebouwde 20 voorsprong ontnam de confrontatie meteen al haar aantrekkelijkheid, ook al tracht te Telstar dan met enkele niet-onver- dienstelijke pogingen van Van Essen en De Wit het spanningselement te rug te brengen. De acties van de IJmuidenaren ontbeerden echter de nodige overtuiging om Feyenoord in werkelijke moeilijkheden te manoeu vreren. Feyenoord heeft in de eerste helft legio mogelijkheden gehad om de marge te vergroten. De Telstar-verde diging (met name André) was bijzon der gul in het weggeven van kansen, maar noch Kristensen, noch Schoen maker, noch Ressel waren bij machte dat in efficiënte daden uit te drukken. In de tweede helft toen bij Feyenoord Ladinsky de plaats van Jansen innam en Driessen en De Wit bij Telstar het veld hadden geruimd voor De Vries en Bond, viel er nauwelijks meer iets opwindends te constateren. Feyenoord zocht wanhopig naar een opening in Telstars laatste linie, maar dat ge- Wim van Hanegem scoort uit een vrije trap beurde zo doorzichtig, onsamenhan gend en onintelligent, dat Telstar een grotere nederlaag niet hoefde te vre zen. Integendeel: door het slordige en non chalante spel ran de Rotterdammers konden de IJmuidenaren in de slotfa se enkele moedige initiatiefjes nemen. Zo was Van Kooten, dankzij de wel willende medewerking van Treytel, die mistastte bij een inzet van Bont, bijna bij een tegentreffer, terwijl Wil- lim Feyenoords doelman een fractie later opnieuw tot actie dwong. Feyenoord-Telstar week in niets af van de vele voorgaande demonstraties van onmacht, die dit seizoen in het stadion Feyenoord te zien zijn geweest. Het magere aantal toeschou wers, een nieuw laagte-record, is sympthomatisch voor de steeds verde re terugval van de Feyenoord-équipe FEYENOORD-TELSTAR 2—0 (2—0) 3. Van Hanegem 10, 18. De Jong 20. Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 16.000. FEYENOORD: Trevtel; Rijsbergen (Van Dae- le), Israel. Schneider. Vos; De Jong. Jansen il.adinszky). Van Ressel. Schoenmaker, Kris tensen. TELSTAR: Van der Meeren; Driessen (De Vries), André. Zwaan. Bisschot; Van Eg- mond. Jonker. Van Essen; De Wit, (Bond). Van Kooten. Willim. RICHARD MATTHIJSSE De ploeg van trainer Ron Groene- woud deponeerde een aantrekkelijke vertoning in de eerste helft om ver volgens gas terug te nemen. Maar daar kon het armetierig rondzwalken de NAC niet van profiteren. Sterker zelfs, trainer Peeters mocht zich later gelukkig prijzen dat de schade slechts tot één doelpunt beperkt bleef. Met NAC val je van de ene verbazing in de andere. Terwijl de Bredase formatie zich verscheidene keren na drukkelijk in de kijker heeft gespeeld (finale van de KNVB-beker!) vergeet de ploeg intussen de positie in de eredivisie veilig te stellen. Wat in december nog onmogelijk leek, wordt nu wekelijks meer een realiteit: on verwachts verkeert NAC nog in degra datiegevaar. De voorsprong op FC Den Bosch bedraagt nóg vier punten, maar daar staat tegenover dat het Bredase ritme volkomen verdwenen is. Een ontmoeting als gisteravond tegen FC Groningen moet bijvoor beeld aangegrepen worden om de af stand tot FC Den Bosch te vergroten. De noordelijke formatie liet zich ech ter niet voor een desbetreffend kar retje spannen. Hoewel de competitie voor FC Groningen geen enkel aspect meer kent, wil men in eigen omge ving toch een aanvaardbare prestatie leveren. Een volkomen terecht uit gangspunt, natuurlijk. En nog be loond ook. Want in de stormachtige openingsafse nam de ploeg van trai ner Groenewoud onmiddellijk afstand. TREFFER De opportunistische strijdwijze lever de een wonderschone treffer op. Bos en Gritter flitsten op de rechter flank langs en door de NAC-defensie, die moest constateren dat sluitpost De Jong geen antwoord had op de schui ver van Ab Gritter. Vreemd genoeg betekende die treffer geen stimulans voor de Groningse elf. In plaats van gretig gebruik te maken van de wan orde die er toen in de Bredase defen sie heerste, werd het tempo geredu- ceerd, en werd het spel teruggedron gen tot de middenveldstrook, waar ondermeer Piet Fransen en Chris Bouman de gelegenheid kreeg om zijn mogelijkheden breeduit te etaleren. De aanvoerder van FC Groningen, 36 jaar oud nu, drukte daarmee opnieuw zijn stempel op de ploeg. Zoals zo vaak. Desondanks twijfelen èn FC Gro ningen en Piet Fransen over continu ering van zijn loopbaan. Zegt trainer Ron Groenewoud: 'We zijn er nog niet uit. Piet moet nog een beslissing nemen en voor ons telt mee, dat er in het B-team enkele Jonge spelers op de drempel staan te trappelen. Fransen speelt nog steeds goed, maar moet je de ontwikkeling van de ploeg tegen houden?' Dankzij Groningens soms vertragende acties kon NAC zich herstellen. Een pakket 'succesmaatregelcn' kon de ploeg echter niet formeren. Quaars, de spelbepalende middenvelder, deed daar wel pogingen toe, maar hij on- Van een onzer verslaggevers VOLENDAM Rondom de po sitie van Joep Steur, trainer van de voetbalvereniging Volen dam, hebben zich merkwaardige ontwikkelingen voorgedaan. Steur, die aan het begin van dit seizoen hoofdtrainer werd van Volendam, besloot enkele we ken geleden zijn ontslag in te dienen in verband met de te genvallende prestaties van het eerste elftal. Nu Volendam de laatste paar wedstrijden heeft gewonnen en de club alweer in optimistische stemming is geraakt ten aanzien van een eventueel (vierde) periodekam pioenschap, heeft Steur, op aandringen van de spelers, het bestuur met succes verzocht de ontslagaanvrage te vernietigen. 'Als Volendam in de eredivisie komt', aldus Steur, die als eer ste Volendammer de plaatselij ke vereniging traint, 'gaan we een spits kopen'. De onderhan delingen met Ben Peeters (de bij NAC vertrekkende oefen- meester) en andere sollicitanten zijn door de herbenoeming van Steur gestaakt. MILAAN (UPI)' Internazionale Mi laan heeft aangekondigd Helenio 'de tovenaar' Herrera in dienst te nemen. Herrera werd een week geleden door AS Roma ontslagen. De Argentijn die al eerder coach was van Inter, heeft nog niet officieel gereageerd op het bod, Tnaar volgens Inter gaat hij met het aanbod accoord. Er werden geen bedragen bekend gemaakt waarvoor Herrera in dienst was genomen, maar het moet een uiterst groot bedrag zijn, in aanmerking genomen dat Ro ma de coach jaarlijks meer dan 1,2 miljoen gulden betaalde. LONDEN (Reuter) Leeds United is gisteravond vrijwel alle kans kwijt geraakt dit jaar de Engelse voetbalti- tel te veroveren. Op eigen veld ver loor Leeds met 0-1 van Manchester United. Het betekende een grootse triomf voor de Mancunians die eerder dit seizoen lang op een van de degra datieplaatsen stonden, maar zich ui teindelijk toch nog uit de gevaren- hoek hebben kunnen werken. De be slissing tegen Leeds viel een kwartier voor het einde toen Trevor Anderson- kon scoren. Anderson, een Ier, was een van de eerste spelers die door Manchester Uniteds coach Tommy Do- cherty die in de zwarte dagen naar de club kwam, gecontracteerd werd. Met nog vijf wedstrijden te spelen heeft Leeds nu 49 punten. Liverpool de lijstaanvoerder moet nog driemaal aantreden, maar heeft al 57 punten veroverd. Het stadion van Leeds was met 45.000 toeschouwers helemaal uit verkocht, buiten de poorten verdron gen zich nog duizenden toeschouwers die het nog immer populaire Man chester United aan het werk wilden zien. In een andere wedstrijd voor de eer ste divisie verloor titelhouder Derby County met 1-0 van Tottenham Hot spur. Het enige doelpunt werd door Derby's Roy Macfarland gemaakt, toen hij een vrije trap van Joe Kinnsar ineens achter zijn eigen doelman schoot dervond van zijn collega's te weinig steun. Vooral in de frontlinie miste NAC 'venijn'. Ad Brouwers werd vrij wel lamgelegd door rechtsachter Schipper en de Pool Musialek demon streerde opnieuw over te geringe kwa liteiten te beschikken om als een aanwinst te kunnen worden be schouwd. Trainer Peeters was echter wel gedwongen om de Pool te hand haven, want zijn absentielijst groeit wekelijks: na Bish, Vermeulen en Van Gorp kon ditmaal ook geen beroep worden gedaan op Frans Bouwmees ter. Hetgeen een duidelijke verzwak king impliceerde. FC Groningen do mineerde op het middenveld, daar waar NAC doorgaans de basis van zijn successen legt Voor Ad Brouwers wegens een blessure vervangen werd. miste NAC helemaal stootkracht Rechtsachter Piet van Dijk werd wel- iswaar naar de spits gedirigeerd, maar werd daar dermate weinig èn onzuiver aangespeeld, dat hij niet gevaarlijk kon zijn. Wat ook het gevolg was van het resolute ingrijpen van het laatste talent dat door Groe newoud in Groningen naar voren werd geschoven: voorstopper Bloemberg. Alhoewel nog te bescheiden opere rend (hij kwam geen enkele maal op) imponeerde hij door agressieve tac kles en een voortreffelijke timing. NAC dreigde slechts als Vreijssen werd ingeschakeld. De UEFA-interna- tional gleed enkele keren langs oppo nent Oosterwold, maar zocht vervol gens tevergeefs naar de Ideale afspeel- mogelijkheid. Ondanks het slotoffen- sief slaagde NAC dus niet in hetgeen waar het voor gekomen was: een ge lijkspel. De ploeg ontsnapte zelfs nog aan enkele tegentreffers. Eimers kop te op de lat en Gritter vond slechts het zijnet toen hij alleen voor doel man De Jong verscheen. FC GRONINGEN-NAC 1—0 (1—0) 15. Gritter 10. Scheidsrechter: Geurens. Toe schouwers: 7500. FC GRONINGEN: Nordström: Schipper. Kor- nelis (Jensen). Bloemberg. Oosterwold; Van der Heijden. Franssen (Oldenburger), Ho- venkamp. Bos, Gritter. Eimers. NAC: De Jong; Van Dijk. Delmotte, Graau- mans, Bakker: Bouman (Van den Drlesch), Dierlckx, Quaars; Vreijssen, Musialek, Brou wers (Blom). JOHN LINSE DUSSELDORF De uitslagen van de returnwedstrijden voor de halve finales in het toernooi om de Duitse voetbalbeker zijn: 1. FC Küln-Ein- tracht Braunschweig 3-2, Bayern MUnchen-Kickers Offenbach 24. Door deze resultaten hebben 1 FC Köln, dat de eerste wedstrijd met 5-0 had gewonnen en Kickers Offenbach, dat de eerste ontmoeting tegen Bayern München in een gelijk spel (1-1), zag eindigen, zich geplaatst voor de fina le. APELDOORN (ANP) Ook na de tiende ronde van de strijd om het Nederlands damkampioenschap staan de favorieten Ton Sijbrands en Harm Wiersma nog samen op de eerste plaats. Beiden wonnen. Sijbrands van Drost en Wiersma van Bronstring. Tiende ronde: Vlsser-Hermellnk 02; Gor dijn-Toet 11, Bronstring-Wlersma 02; Prinsen-De Ruiter 11; Tielrooy-De Jong 0—2, Van der Sluis-Varkevisser 1—1, Drost- Sljbrands 0—2. Stand: 1. Sijbrands en Wiersma 17 punten. 3. Hermeilnk en de Jong 13, 5. de Ruiter 11. 6. Bronstring. Gordijn en Varkevlsser 10. 9. Drost 9. 10. Toet. 8. 11. Van der Sluis 7. 12. Prinsen. 6. 13. Tielroov 5. 14. Visser 4. LEEUWARDEN (ANP) De Russi sche meester Sosonko en de Nederlan der Boersma delen na de derde ronde van de strijd om het open Nederlands schaakkampioenschap de eerste plaats met 2.5 punt uit 3 partijen. Sosonko versloeg gisteren Scholl en Boersma was te sterk voor Henneberke. Derde ronde: Sosonko-Scholl 10, Henneber- ke-Boersma 01, Zuidema-Hartoch 'A—Yn ADVERTENTIE PRISMA V amazone chroom met edelstalen bodem, waterwerend met dag- ||A en datum aanwijzing Prisma Amazone-modellen verkrijgbaar vjl 85,-

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13