DEN HAAG ZET 'STILLE OPMARS' VOORT 'epressie Sparta og niet over TESSE PAS LAAT OP TOEREN Roggeveen weer terug eerste divisie tegen Groningen dieptepunt bereiding eurelftal t veranderd Hele winst Vil Hartog amateurvoetbal Twee doelpunten tegen NAC j/KWARTET MAANDAG 16 APRIL 1973 SPORT T8/K9 speciale verslaggever j FC Den Haag behoort [deloze en plichtmatig afge- tfase van de eredivisie tot uitzonderingen. Niet wat ift, want de Haagse ploeg laltijd het frisse en verras- 'a voorgaande jaren. FC Den ,§er heeft naast zijn sportieve ,5gen tegenover de geslonken oS getrouwen nog een extra ogen om uit de laatste alles te halen wat er in ^S)en Haag hoeft zich niet mfiwege de klantenbinding in maar richt zich ook op de I 2»ts, op het toernooi om de }?Haag slaagt redelijk in deze j;»t nog vijf wedstrijden te pan er nog drie punten tus sen Haag en het als derde Fejfde Sparta. FC Twente zit tussen met één punt meer, maar met een wedstrijd minder ge speeld. Drie punten in vijf wedstrij den moeten te achterhalen zijn, hoe wel FC Den Haag zaterdag naar Ajax moet afreizen. De Hagenaars krijgen daarentegen FC Twente nog op be zoek. Evert Teunissen, trainer van FC Den Haag, wil echter niet naar de programma's kijken: 'Je moet in ieder geval zorgen zelf te winnen.' Dat laatste gaat FC Den Haag de laatste maanden goed af. ondanks de niet geheel vlekkeloze uitvoering. De laatste tien wedstrijden werden 17 punten verzameld (alleen verlies te gen Feyenoord uit en gelijk tegen PSV uit) en dat is een uitstekend gemiddelde. Beter in ieder geval dan dat van Sparta, want tien wedstrijden terug, toen de Rotterdamse ploeg ook op de derde plaats stond, bedroeg het verschil met FC Den Haag geen drie maar acht punten. In de stille opmars werd gisteren tegen Telstar opnieuw een winst van twee punten binnengehaald en daar mee het totaal van zeventien uit tien bereikt. In de eerste helft van de competitie was de confrontatie van FC Den Haag met Telstar het begin van een teleurstellend slot van die competitiehelft. Met 41 verloren de Hagenaars in Velsen en in de daarop volgende wedstrijden werden te veel punten verspeeld. FC Den Haag ram melde toen in Velsen aan alle kanten, kon aanvallend geen vuist maken en kreeg, toen Aad Mansveld naar voren trok, aan alle kanten de klappen. FC Den Haag heeft daarna aanvallend steeds te kort geschoten en deed dat gisteren ook, maar heeft zich in ande re linies hersteld. Evert Tenissen: 'De oplossing voor het aanvalspro* bleem is nog niet gevonden, er wordt uit de voorste lijn niet gescoord.' Toch speelde FC Den Haag aanzien lijk solider dan destijds in Velsen. Het drong sterk op, vooral de opko mende Leo de Caluwé penetreerde diep, maar bleef veelal voor het straf schopgebied steken. Evert Teunissen: 'De laatste pass, het laatste tikje was niet goed.' FC Den Haag kreeg toch kansen, via De Caluwé bijvoorbeeld die twee vanuit kansrijke positie ge- losten schoten op doelman Van der Meeren zag stuiten. Telstar verdedig de in die fase hoofdzakelijk. De ploeg speelde sterk op balbezit en in de ogen van Evert Teunissen werd van een wat behoudend concept uitgegaan door André en Van Kooten uit de ploeg te laten. Trainer Jan Rab ech ter: 'André stond ernaast omdat hij de laatste wedstrijden niet meer zo op dreef is. En Van Kooten heb ik er uit gelaten om hem extra te prikkelen. Tegen Den Bosch heeft hij veel. te veel kansen laten liggen.' Telstar, dat evenals FC Den Haag met succes de buitenspelval als verdedi gend wapen hanteerde zodat de strook gras waarop de twintig spelers zich verdrongen vaak uiterst smal was, werd aan het eind van de eerste helft gevaarlijker. De komst van Van Koo ten (hij vervinig Ko Stout) was daar niet geheel vreemd aan. Zijn activitei ten veroorzaakten soms moeilijkheden in de Haagse defensie, maar uitge sproken kansen leverde het niet op. In de tweede helft dreigde FC Den Haag zich vast te lopen: alle aanvallen smoorden, bij gebrek aan een stevige man in de spits, in het strafschopge bied van Telstar waar lengte on kracht uitsluitend Velsense eigen schappen bleken. Evert Teunissen liet Simon van Vliet zich langs de kant inlopen met de bedoeling hem in dat zwak bezette centrum te posteren. Op dat moment echter viel de beslissing, geforceerd door de opmerkelijk sterk spelende Leo de Caluwé. Hij zag zijn doorzetten beloond met een confronta tie met Paul van der Meeren, die de bal echter ten dele wist te onder scheppen. De Caluwé kreeg de bal opnieuw, maar de inmiddels op de doellijn staande Jonker keerde diens schot. De rebound kwam echter voor de voeten van Harald Berg en dat betekende 10. Simon van Vliet mocht toen toch Leen de Graaf vervangen, maar niet om aan te vallen. Jan Rab had direct André voor Jonker ingezet en Evert Teunissen posteerde gelijktijdig Van Vliet naast André. Het gevolg: het duo kwam niet meer in het verhaal voor. FC Den Haag bleef de beste kansen krijgen, vooral via Harald Berg, die tot twee keer alleen voor Van der Meeren kwam. Telstar zorgde nawelijks nog voor gevaar, zodat ze ven minuten voor tijd bij FC Den Haag de jeugdspeler Wim Bercken- kamp mocht debuteren. Teunissen: 'Een wisseling zonder risico's. Uit de groep spelers waar Berckenkamp toe behoort zullen we in de toekomst moeten putten, want er is geen geld voor dure aankopen. Daarom heb ik nu Berckenkamp vast even laten meespelen.' FC DEN HAAG-TELSTAR 1—0 (0—0> 65. Berg 10. Scheidsrechter: Pijper. Toeschou. wers: 5.000. FC DEN HAAG: Thic: Wljngaarde. De Zoete, Mansveld, De Caluwé; Augustsson. Ad vocaat. De Graaf (Van Vliet);Bres, Berg, Van Eedcn (Berckenkamp). TELSTAR: Van der Meeren: Drlessen. Zwaan. Van Essen. Bisschot; De Wit. De Vries, Van Egmond: Stout (Van Kooten). Willim. Jonker (André). HANS SCHMIT i et) 4 4$ speciale verslaggever 9 4( 5 3JDAM Sparta is in de diepe depressie, waaraan de ploeg 5 3iee maanden ten prooi is, nog steeds niet te boven. Hoewel de 6 3[mse ploeg vorige week, in de tweede helft van het treffen Xg gflgenoot Feyenoord, na een achterstand van 3-0 plotseling 12 3feerde en wilskrachtig alsnog een gelijkspel afdwong in de 9 3jeek het tegen FC Groningen weer helemaal mis te zijn. Spar- 13 3Groningen was veruit de slechtste vertoning die dit seizoen j} gfen te zien is geweest en de slechts zesduizend toeschouwers io 2pbunes van het 'Kasteel' zullen zich meer dan eens hebben is 2tgd of Sparta eigenlijk wel gebrand is op het behalen van de 15 2kats. 13 2} 14 2V Wei', verzuchtte trainer 14 2fna afloop. 'Maar alles niis- daag. Er werd geen goede 13 2| :hap i OJEN (ANP) Met ingang 1 komende seizoen heeft de 2;er districtwsedstrijden inge- 2 einde via die weg de selectie 2 Nederlands amateurelftal te 2 Er zal eveneens een sleectie 3 1 amengesteld voor een ploeg 2 2 Oranje (spelers onder de 20 2 2 een aantal wedstrijden tegen 2 2uitenlandse ploegen zal spe- 1 3 2 2 moment heeft het selectie- 2 3>p een andere wijze gewerkt. 0 4lerlandse amateurelftal, dat 2 3jn Sneek het toernooi om het kampioenschap zal openen ii.cli|hotland, is geformeerd uit heiselecteerde spelers, die reeds ufsd oefenwedstrijden achter de en. Voor dit duel zijn uitge- fansen (Caesar), Muller (E- ■ertens (Emmen), Boyten am), Michielsen (Nunspeet), aayer OVVO, V. d. Linden ;cht), V. d. Ha (RBC, Van en Van den Oever (RVC irn (Sparta 25 V.d. Broek loys), Hansen (Veritas), De d. Leek en R. Meijster (ANP) Wil Hartog is de n geworden van de interna ti- ttorwegraces te Vessem, de Seks wedstrijden tellend voor nale titels. De renner uit bracht zowel de race in de sse als die an de halve liters pass gegeven, hoewel er toch wel degelijk hard is gewerkt. De spelers zijn zich er ten volle van bewust dat die derde plaats, en daarmee het Eu ropese voetbal, voor Sparta van levens belang is.' Enkele maanden geleden besloot men bij Sparta tot de aanleg van een lichtinstallatie, vooral ook omdat de successen die toen werden geboekt de zekerheid leken te bieden voor deel name aan één van de Europese beker toernooien. Het is echter uiterst du bieus geworden of die lichtinstallatie het volgend seizoen zijn geld zal op brengen, want na de uitschakeling in het bekertoernooi door het bescheiden m NAC en de povere prestaties tegen Groningen zou de laatste fase van het seizoen voor de Rotterdammers wel eens één grote desillusie kunnen wor den. Toch waren er gisteren wel een paar verzachtende omstandigheden aan te voeren. Zo bleek de FC Groningen een weinig inspirerende tegenstander, vaak achteruit voetballend in situaties waarin dat beslist niet noodzakelijk was en met een overaccent op de verdediging. 'Ach, neem het de spe lers een kwalijk', verontschuldigde trainer Groenewoud zich. 'Er valt voor ons toch geen eer meer te beha len in deze competitie, en dan is het logisch dat zo'n elftal een wat uitge bluste indruk maakt en zeer behou dend speelt.' GEVAARLIJKE SITUATIES Maar ondanks het ongeïnspireerde spel van de Groningers vielen de eerste gevaarlijke situaties toch voor het doel van Pim Doesburg te signale ren. Twee maal kon Gritter' ongehin derd oprukken omdat de buitenspel- val van de Rotterdammers niet functi oneerde en eenmaal ontstond er pa niek na een slippertje van Eijken- broek. Door attent uitlopen kon Doesburg de situatie echter steeds meester blijven. Na die eerste dreigende Groningse attaques speelde de wedstrijd zich nog vrijwel alleen af in of net buiten het strafschopgebied van de bezoekers. Maar ondanks een overweldigende veldmeerderheid en een aantal goede mogelijkheden kwam Sparta slechts zeer moeizaam tot scoren. Het leek wel of sommige spelers er met hun gedachten niet bij waren en daardoor werden de combinaties voortdurend verstoord. Dat gebrek aan concentra tie bij sommige Spartanen zou wel eens het gevolg kunnen zijn van de onrust die er in de kernploeg is ontstaan doordat een groot aantal con tracten aan het eind van dit seizoen afloopt De onderhandelingen over een mogelijke verlenging lopen nogal stroef, vooral ook omdat Sparta finan cieel ronduit krap zit GEMAKKELIJK Maar ondanks de weinig inspirerende tegenstander en de moeilijkheden in de eigen gelederen kwam Sparta toch nog vrij gemakkelijk aan een 20 zege. Na een half uur belandde de corner ,van Bosveld via het hoofd van Eijkenbroek bij de kleine Pool Kowa- lik, die na Fransen te hebben omzeild droog raak schoot. 10. Bijna was Groningen kort daarna weer op gelij ke hoogte gekomen, maar Eijkenbroek en Walbeek konden in een uiterste krachtsinspanning een inzet van Schipper nog van de lijn werken. Het doelpunt waarmee Sparta 6 minu ten na rust nog meer afstand nam kwam bepaald fortuinlijk tot stand. Oostenvold trachtte een schot van Walbeek te blokkeren. De bal schamp te zijn hoofd echter en verdween met een fraaie boog achter Nordstrom, die in een vertwijfelde poging nog een extra zetje gaf, het doel in. Daarna hadden de Rotterdammers ruim afstand moeten nemen van hun Groningse tegenstanders. Maar Kreuz, Kowalik en Heijerman misten in unieke situaties toch nog, en Schipper en Cornelis werkten de bal nog enke le malen van de lijn. Ook toen Steeg- man de uit vorm zijnde Kreuz naar de kant haalde en Sadek inzette bleef de Sparta-aanval verder improduktief al bracht de Pool wel wat meer leven in de Brouwerij. Het was overigens Steegmans tweede wissel, want daar voor was de geblesseerde Eijkenbroek al door De Munnik vervangen. Bij Groningen kwam Streijer; die voor Eimers in de plaats kvvam, nog in het veld, maar ook daardoor veranderde er niets. Tot aan het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Berrevoets bleef SpartaGroningen een wed strijd die het aankijken beslist niet waard was. SPARTA-FC GRONINGEN 2—0 (1—0) 32. Kowalik 10. 50. Nordström (eigen doel) 20. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschou wers: 4.500. SPARTA: Doesburg: Venneker, Eijkenbroek (Van der Munnik). Ter Horst, Visser; Jan sen. Walbeek. Bosveld; Heijerman, Kreuz (Sadek), Kowalik. FC GRONINGEN: Nordström: Schipper. Cor nelis, Bloemberg, Oosterwold; Van der Hei de. Hovenkamp, Fransen; Bos, Gritter. El mers (Timmermans). ROTTERDAM Is de 2-0 over winning van Excelsior op NAC te beschouwen als een laatste stuip trekking van de Rotterdammers of vormt ze de verrassende voor bode van een spectaculaire eind spurt? Feit is in elk geval dat Castenmillers formatie uit deze derde competitie-overwinning weer zoveel zelfvertrouwen heeft gepeurd dat ze zich nog niet bij het onvermijdelijke wenst neer te leggen. Een typisch karaktertrek- je van dit team, dat sinds zijn ver blijf in de eredivisie stilaan ver trouwd geraakt is met de idee te moeten vechten tegen degradatie. Zoals de ploeg gisteren tegen NAC speelde, met een herboren Sjaak Rog geveen (twee doelpunten!) in haar midden en met een grenzeloze ijver blijft er nog altijd dat minimale theo retische kansje op redding of een beslissingsduel met de overige zwakke broeders bestaan. Duidelijk is nu ook geworden dat NAC nog een zware 'struggle for life' zal moeten voeren om zijn eredivisieschap veilig te stel len. Zoals de Bredanaars zich tegen Excelsior manifesteerden wordt het een steeds groter mysterie hoe zij er toch in zijn geslaagd de finale te bereiken van de strijd om de Neder landse voetbaltroffee. 'NAC beschikt over enkele goede individuele spelers, wanneer die op het juiste moment hun dag hebben, is ze tot enkele uitschieters in staat', aldus de analyse van Excelsior-trainer Castenmiller. Tegen Excelsior kwam NAC daarente gen tot een intens trieste vertoning. De ploeg hing, om een cliché nog eens op te poetsen, als los zand aan elkaar. Er was geen enkel verband tussen de onderlinge linies, terwijl in de defensie chaos het parool was. Stelde Atie Graaumans, NAC's kleine vrije verdediger: 'Ik vrees dat we nog in grote moeilijkheden zullen komen'. Het was de verdienste van Excelsior dat het gretig en vol ambitie naar de zwakke plekken bij zijn opponent tast te. NAC slaagde er geen ogenblik in om het rendement te ontnemen aan de energieverslindende acties van spe lers als Roggeveen. Meutstege en Van der Heide. Toen Roggeveen na een half uur in het hart van de Bredase defensie een schot loste waarop doel- ze sportcorrespondent Wageningen-trainer ÏVink zei het zonder blikken 'Vitesse heeft een gelukkige Ïng behaald. Gewoon omdat minder kansen heeft gehad Maar ja, onze verdediging na rust lelijk laten ontmas toen ging het mis. Met wat Hj! akzaamheid in de achterste f Iden we 'de voordelige 2-1 waarschijnlijk wel kunnen i ren'. Deze visie was gezien spelbeeld van deze hart- gestreden Gelderse streek- el juist. Al vergat Vink te dat het in de eerste helft elende Vitesse na rust verras- He terugkwam en veel meer [ardeerde in zijn aanvallende Iponent, de opgeluchte Frans ik, kon dan ook in alle ge it verklaren dat 3-2 in het van zijn volgelingen een al- geflatteerde eindscore kon genoemd. De Munck: 'Het le eerste helft dermate slecht, ie langs de kant heb zitten S. De jongens hadden er ge- n hoofd niet bij, ze dachten i Den1 aan andere zaken dan aan eis. Maar wat we toen vergaten, edei. we na de pauze dubbel en ifnsi" ,ecl gemaakt'. Aldus de Vites- sen jr, die omdat 'n aantal van zijn vermoeidheidsverschijnselen tde trainingsintensiviteit uggebracht. tste wedstrijden zal het voor namelijk op kracht aankomen. Daar bereidt De Munck zijn spelers in alle rust op voor. Waarbij overigens de nadruk zal worden gelegd op het vlekkeloos uitvoeren van een taktisch concept. Volgens De Munck heeft het aan die uitvoering nog al eens ontbro ken. Wageningen, dat in centrale ver dediger Block zijn absolute uitblinker had, teert nog altijd op de eerste periodetitel. Sprak Maarten Vink: 'Daarom til ik echt niet zwaar aan deze nederlaag. Maar het blijft na tuurlijk wel jammer dat we die voor sprong zo knullig hebben prijsgege ven'. Technisch voetbalde Wageningen aan vankelijk veel beter dan Vitesse, dat weliswaar na twaalf minuten verras send de leiding nam door Van Wijk. maar daarna bedenkelijk terugzakte en de centrumdekking schromelijk verwaarloosde. Wat de altijd gevaarlij ke Hazelhekke in de negentiende mi nuut de kans bood de vak tot actie geroepen Gert Bals van dichtbij te passeren: 1-1. Vitesse raakte daardoor -nog meer in paniek. Vecncndaal. meestal toch wel een sterke pion in de spits, kwam er tegen Block nauwelijks aan te pas en aangezien de ook na ruim een half uur voor de geblesseerde Heezen op gedraafde Hofs vertwijfeld naar zijn vorm liep te zoeken kwam de Wage- ningse defensie nauwelijks in moei lijkheden. Wageningen daarentegen speelde plotseling veel zelfbewuster op de aanval, plaatste ook veel beter en het doelpunt, waarmee de snelle Van Osenbrugge zijn ploeg in de 32e minuut een verdiende voorsprong be zorgde deed het ergste voor Vitesse vrezen. Na rust evenwel een herboren Vitesse, dat na de in de 53e minuut door Veenstra gescoorde gelijkmaker nog sterker het accent op de aanval legde. De spectaculaire strijd waaraan scheidsrechter Van Gemert de handen vol had (de Wageninger Meurs kreeg wegens aanmerking op de leiding de gele kaart) kreeg in de 65e minuut de ontknoping, toen na een geslaagde een-twee tussen Hofs en Veenendaal de scherp opgestelde Bram van Kerk hof raak vuurde: 3-2. VITESSE-WAGENINGEN 3—2 (1—2) 12 Van Wijk 1—0. 19. Hazelhekke 1—1. 32. Van Osenbruggcn 12. 53. Veenstra 22. 70. Bram van Kerkhof 3—2 Scheidsrechter: Van Gemert Toeschouwers: 9.000. SVV—PEC 1—1 (1—0). 15: Zoetmulder 1—0. 6u: Rorije 11, Scheidsrechter Gans. Toe schouwers 2.000 PEC—Zwolle speelde giste ren voor hel eorst onoer leiding van de nieuw benoemde directeur-sportief Georg Kessler. Hl) kou zijn ploeg, vooral In de eerste helft, echter niet inspireren tot grote daden. SVV. dat door het rumoer dat ontstaan is door het gedwongen vertrek van trainer ïinus Gusens met veel inzet streed, was in de eerste helft veel gevaarlijker. Na rust kwam PEC vrij gelukkig aan de gelijkmaker. De Zwolse équipe mocht kort voor tijd ook van geluk spreken dat een handsbal binnen het strafschopgebied niet in een strafschop werd omgezet. DORDRECHT—SC CAMBUUR 0—0. Scheids rechter Hoppenbrouwer Toeschouwers: 1.000. Cambuur kon zijn hoge plaats op de ranglijst geen moment waarmaken. De ploeg trok het initiatief nauwelijks naar zich toe Alleen Hoekstra was een keer dicht bij een doelpunt, maar vond toen de lat op zijn weg. Dordrecht, dat gedupeerd was door drie invallers, kwam in deze slechte wed strijd nauwelijks tot daden, maar verdiende het punt door een grote Ijver ten volle. WILLEM II-HERACLES 1—0 (0—0) 88. Van Meteren 10. Scheidsrechter: Van Gas tel. Toeschouwers: 1.000. Nauwelijks ver diende zege van Willem II in een zeer slecht duel, dat geen moment attractief was. De enige opwinding werd bezorgd door scheidsrechter Van Gastel, die meteen na het doelpunt twee minuten voor het exaclie einde, de eindstand bezegelde. Dc stop watch bleek kapot te zijn. EINDHOVEN-FC VVV 1— 0 (0—0) 48 Webcr 10 Scheidsrechter: Draalsma. Toe schouwers: 2.000. Na een matto eerste helft, ontplooide Eindhoven na rust wat meer energie. Do rap ontstane voorsprong kwam in dc slotfase echter weer danig In gevaar Bij Venlo speelde Gerrit van Tilburg een opvallende rol. HELMOND SPOKT-FORTUNA SC 1—0 (0—0) 56 Kreckels 1—0, Scheidsrechter: Wellin- ga. Toeschouwers 3.500. Gezien de grote hoeveelheid kansen van Helmond Sport is de overwinning verdiend, hoewel Fortuna bijzonder knap tegenspel bood en het nu verkeken perlodekampiocnschap toch wel waardig zou zijn geweest. Dc Hclmondena. ren verbeterden hun positie op dc ranglijst aanzienlijk. HVCVOLENDAM 12 (l—O) 30. Van Mourik 10, 69 Kwakman 11. 70: Kwak man 12 Scheidsrechter Ram. Toeschou wers 1 500. de De Amersfoorters bobben de nederlaag volledig aan zichzelf te wijten. Door de hevige protesten tegen de gelkma- ker van Volendam (vermeend buitcnspql) raakten de Amersfoorters geheel It hun ritme. De Volendammers maakten hier on middellijk gebruik van door een minuut later de winnende treffer te laten aanteke nen. HVC-trainer Bas Paauwe sr. verzuchtte terecht voor de zoveelste keer: 'Als jo zoveel kansen onbenut laat, verdien Je de overwinning niet.' Vooral De Neeling en Middelkoop verschenen herhaalde malen oog in oog met de Volendam-doelman. HEERENVEEN-DE GRAAFSCHAP 2—2 (10) 37: Meljerlnk 10, 53: Prinsen 2—0. 57. Poulus 21, 75. Van der Lelj 22, Scheids rechter: De Vos. Toeschouwers: 4.000. Heer enveen en De Graafschap speelden een sportieve, boelende partij voetbal. Heeren veen had echter niet de morele kracht om de 20 voorsprong kozlbioedig in bezit te houden. Toch hadden zij het meest aan. spraak op de volle winst kunnen maken. De halen, het bleef echter 22. VEENDAM RODA JC 0—3 (0—1) 10. Van Leeuwen 01. 62. Coolen 02, 87 Van Rooy 0—3. Scheidsrechter: Vermel]. Toeschouwers: 2.500. Een aanvallend volkomen machteloos Veendam heeft de laatste kans om nog een beetje goodwill te kwken bij de als maar uitdunnende toeschouwersrijden, verspeeld. Roda JC. hoewel bepaald niet imponerend had zoveel meer kijk op het afmaken van goede scoringskansen, dat de wat geflat teerd aandoende 03 eindstand toch dik verdiend is Mede omdat de Veendammer Wleringa tot vier maal toe voor Roda- doelman Van Mierden faalde. DE VOLEWIJCKERS-FORTUNA VLAARDIN- GEN 2-1 (2-0) 35. Bachofner 1-0 42. Van der Plas 2-0. 76. Corver 2.1 Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 1.000. Met snelle counters is De Volewijckcrs er in geslaagd het Iels aanvallender Fortuna te overtroe ven. Toen de Amsterdammers eenmaal een 2-0 voorsprong hadden verkregen, liéten zij dc teugels wat vieren, hetgeen een tegen doelpunt opleverde Bij VolewIJckers voegde Dick Flcnc zich toe aan dc reeds lange lijst geblesseerden. EXCELSIOR-NAC 2—0 (1—0) EERSTE KLASSE A Uithoorn-OWO DCG-Rood Wit A Schagen-AFC SDW-Zilvermeeuwcn Hollandia-De Spartaan CDN-Ellnkwljk (Elinkwijk kamp.) 6—0 1—2 0—2 0—2 0—2 1—2 Elinkwijk 22 14 7 1 35 35-14 SDW 22 13 6 3 32 56-25 De Spartaan 22 13 6 3 32 33-18 A FC 22 8 8 6 24 29-22 Uithoorn 22 6 10 6 22 35-28 Rood Wit A 22 5 11 6 21 22-24 DCG 22 6 7 9 19 26-26 Zilvermeeuwen 22 5 8 9 18 26-34 OVVO 22 4 9 9 17 19-43 CDN 22 7 2 13 16 2944 Hollandia 22 4 8 10 16 19-31 Schagen 22 3 6 13 12 2545 EERSTE KLASSE B Neptunus-Xerxes RVC-Roodenburg Gouda-Hermes DVS Unitas-Papendrecht UVS-DRL de Musschen-CVV (Neptnus degr.) (De Musschen degr.) (Roodenburg kamp.) 2—1 0—l 1—1 3—1 2—1 0—1 Bosveld heeft uitgehaald en daar wordt Piet Fransen de dupe van; hij krimpt ineen. Naast Fransen staat Streüer. Links Kowalik (15), rechts Sadek. Roodenburg 22 9 9 4 27 22-17 Hermes DVS 22 8 10 4 26 30-24 Unitas 22 10 5 7 25 33-19 Gouda 22 6 13 3 25 25-18 UVS 22 8 6 8 22 23-23 DRL 22 8 5 9 21 29-32 RVC 22 7 7 8 21 21-25 Xerxes 22 8 4 10 20 31-30 Papendrecht 22 7 6 9 20 23-27 CVV 22 4 12 6 20 17-24 Neptunus 22 6 7 9 19 19-24 De Musschen 22 5 8 18 21-31 man De Jong zich verkeek (10), hadden de Rotterdammers de over- winmirog eigenlijk al op zak, want NAC's aanvallende aspiraties misten elementaire beginselen als intelligen tie en verrassing. Ad Brouwers, op nieuw als spitsspeler opererend, bok ste tevergeefs op tegen de koelbloedi ge voorstopper Van Nierop, Musialek, de 31-jarige Pool, heeft zich nog niet de kwalificatie aanwinst eigen kunnen maken en de kittige Vreijssen miste tegen Bron de nodige routine om gevaarlijk te zijn. Bovendien verloren Quaars, Van Dijk en Dierickx con stant de slag op het middenveld en daarmee is dan tevens het permanen te veldoverwicht van het hardwerken de Excelsior verklaard. Een over wicht, dat in de tweede helft voor de Rotterdammers een ongekende om vang aannam. 'NAC was in die perio de rijp voor een 40 nederlaag', zou Castenmiller later niet eens ten on rechte stellen. Kennelijk waren de Rotterdammers zelf zo verrast over de enorme bewegingsvrijheid die hun werd gegund, dat zij met een verba zingwekkende hardnekkigheid weiger den de marge te vergroten. Het was uiteindelijk Sjaak Roggeveen die uit een verwarring zaaiende inzet van Meutstege het trio Graaumans, Del- motte en Bakker de bal ontfutselde en vervolgens efficiënt uithaalde: 2 0. Het was het derde competitiedoel- punt van het voormalige Haagse ka non die vrijwel het gehele seizoen heeft gependeld tussen het B-elftal en het standaardteam, wanhopig zoe kend naar zijn vorm en het schot, dat hem in vroegere tijden zoveel furore heeft bezorgd. Roggeveen: 'lk hoop in de laatste wedstrijden te bewijzen dat Sjaak nog met heeft afgedaan. Het is voor mij een compleet raadsel, waar om het nu tegen het einde van de competitie plotseling wel lukt. Op de trainingen voel ik mij uitstekend en kan ik vrijwel alles, maar in de wedstrijden komt het er niet uit.' Dat juist Roggeveen in een kritieke fase iets van zijn glans heeft hervon den heeft op slag de berustende stem ming doen keren, al werd na afloop in de roes van de overwinning vergeten hoe een ontstellend groot aantal kan sen (Bassant, Van der Heide en Van der Vaart, terwijl Aad den Butter voor rust de paal trof) op haast pijnlijke wijze werden gemist NAC-trainer Ben Peeters, die bijna rond is met Volendam, greep na af loop de absentie van de geblesseerde spelers Vermeulen, Bouwmeester en Van Gorp niet aan om .zich te veront schuldigen voor het zwakke spel van zijn ploeg. 'We hebben uitgesproken slecht gespeeld. Excelsior heeft ver diend gewonnen'. EERSTE KLASSE C Oosterparkers-Lecuwardcn 14 Vclocitas-Germanicus 01 Sneek-Emmen 10 CEC-Harkema 2—1 WVV-Drachtcn 1—1 Jubbega-Muntendam 01 CEC 22 10 9 3 29 26-14 Germanicus 22 12 5 5 29 34-22 Emmen 22 11 5 6 27 30-14 Velocitas 22 10 7 5 27 32-23 Sneek 22 10 3 9 23 21-20 Muntendam 22 7 8 8 22 25-24 Harkema 22 7 7 8 21 20-27 Drachten 22 7 6 9 20 21-26 Oosterparkers 22 6 7 9 19 27-27 WW 22 5 9 8 19 20-26 Leeuwarden 22 6 5 11 17 21-33 Jubbega 22 4 3 15 11 2041 EERSTE KLASSE D Ede-Quick N 25 Ilcngclo-dc Treffers 10 Quick '20-Be Quick Z 2—0 Victoria Boys-Enschedese Boys 3l Rietvogels-Epcl. Enschede 2—0 Achilles '12 21 11 6 4 28 27-15 Eilermark 21 10 8 3 28 27-14 Ede 21 9 7 5 25 37-24 De Treffers 21 7 7 7 21 33-30 Ensch. Boys 21 8 5 8 21 32-31 Quick N 21 7 7 7 21 34-30 Hengelo 21 5 10 6 20 19-25 Spel Enschede 21 7 6 8 20 18-24 Be Quick Z 21 7 5 9 19 35-37 Rietvogels 21 6 7 8 19 16-23 Quick '20 21 6 7 8 19 18-28 Victoria Boys 21 3 5 13 11 13-28 Victoria Boys 21 3 5 13 11 13-28 EERSTE KLASSE E SchijndelODC 1—1 Geidrop-Sparta '25 1—2 DESK-RKC 0—3 TSC-TOP 1—1 Veerse Boys-BVV 0—3 RBC-Helmond 4—0 RBC 21 14 5 2 33 43-17 Sparta '25 21 11 6 4 28 32-22 BW 22 11 5 6 27 39-29 RKC 21 11 3 7 25 27-19 Helmond 22 10 4 8 24 27-30 DESK 21 10 3 8 23 31-27 TSC 20 6 8 6 20 20-20 Geldorp 21 7 5 9 19 33-33 TOP 21 5 8 8 18 28-39 Veerse Boys 21 5 7 9 17 18-24 ODC 21 4 7 10 15 16-24 SC Gastel 21 1 11 9 13 22-35 Schijndel 21 3 6 12 12 2441 EERSTE KLASSE F Veritas-SVN Voerendaal-Roermond Spel. Irene-Caesar (Veritas kamp.) 1—1 2—1 0—1 30. Rog geveen 10. 50. Roggeveen 2—0. Scheids rechter Weerink. Toeschouwers: 2.000. EXCELSIOR: Van der Roer: G. den Butter. Tettcroo, Van Nierop, Bron; A. den Bultor, Van der Vaart. Roggeveen; Meutstege. Van der Helde. Bassant NAC: De Jong; Van den Dries (Boumani. Graaumans. Delmotte. Bakker: Dierckx. Quaars. Vreijssen: Van Dijk. Brouwers. Mu sialek. Veritas 21 15 3 3 33 42-20 Caesar 20 11 6 3 28 31-17 SVN 21 10 8 3 28 45-26 Voerendaal 21 10 6 5 26 28-17 Limburgia 20 9 5 6 23 35-27 Heer 20 7 8 5 22 28-25 Almania 19 7 5 7 19 28-27 MKC 20 5 7 8 17 28-30 SVM 20 5 6 9 16 15-29 Minor 20 4 5 11 13 11-23 Roermond 21 4 3 14 11 2647 Spel. Irene 21 2 4 15 6 1544 RICHARD MATTHIJSSE SC Irene 2 punten in mindering.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9