tSC nog steeds in de problemen ?r Leede óók en Quick Böys pover JAC-Koudekerk: slot zonder hoogtepunten atwijk kan het heus wel Lovende woorden voor Noord wijk Roodenburg meest regelmatige ploeg -Jiurgse Boys opnieuw inproduktief: 0-2 Paasseries VES RCL verslaat HBSS met 1-0 Zwammerdam heeft ritme te pakken I KWARTET MAANDAG 16 APRIL 1973 SPORT LI.3 loze vuurlinie speelt Brabanders parten tegen ZCFC: 0-2 )LDER Achteraf bleek het gekrakeel in de kleine, over- og naar verf ruikende DOSC-bestuurskamer, onnodig. Het irbij om de vraag wat er moest gebeuren wanneer de degra- jd tussen ZCFC en SSC na negentig minuten spelen gelijk ligen. 'Mijn naam is haas' zei scheidsrechter Kiers uit Drie- 'en ik weet van niks'. Wanneer er van een remise aan het 1 de rit sprake is, gaan we definitief naar de kleedkamers' een krantenknipsel bijge- ja hoor, daar stond het wit: 'Er komt een staartje leer er van een draw sprake dat is dan afgesproken', et later zo bedrijvige, vrolij- Kiers uit Driebergen, die geweld, goed leidend de jeerde te stelen. ;aankanters, die stijf van de zenuwen het veld rondijsbeerdcn, raakten die nervéusiteit gedeeltelijk kwijt toen er 25 minuten vart romme lig, wel spannend spel, achter de rug waren Onderwijzer Boorsma van de oranje-Zaankanters, joeg het ronde at tribuut naar de voorste linies, waar langharige Telegraaf-redacteur Ivo Dijkman, het geval te pakken kreeg. De scribent dirigeerde de bal naar zijn collega Henk Evenblij van het Noordhollands dagblad, die zonder veel omhaal ingenieur Rob Meijer in staat stelde om doelman Treffers, kop pend, trefzeker te verslaan. Die 'één-nul, om in een goud randje te zettenl maakte duidelijk, dat het voor SSC, dat qua veldspel niet on derdeed voor de opponenten, heel moeilijk zou worden, voor een omme keer in de score te zorgen. Achterin konden ze de zaken goed worden gestabiliseerd door (de gebroe ders Van Roon en Vrijhoeve, terwijl good old Marry van der Schans op een puntgave manier zijn voorwaart- sen in staat stelde om de doelrichting op te zoeken Maar de kansen die er kwamen werden door Baks, Hartman en later de beide snelle Timmerman netjes zo fantasieloos behandeld, dat er geen ombuiging van de score viel te verwachten. De Brabanders, die vooral in de eer ste twintig minuten ongecompliceerd, 'recht-voor-zijn-raap-voetbal' speelden, bereikten niets met al hun inspan ning vanwege die nonchalance. Hoe wel veel minder in de aanval, kregen de Zaandammers bij weloverwogen uitvallen, de beste kansen op nog meer buit. Al was daar, kort voor tijd een strafschop voor nodig, om dit tot een realiteit te maken. Henk van Peer drukte, wat al te ijverig, Evenblij tegen de grasmat. Scheidsrechter Kiers draafde naar de witte stip en Ko Dijkman maakte door de verzilvering de 2-0 eindstand tot een feit. SSC heeft nu nog één kans op behoud in de tweede wedstrijd. Het is dan echter noodzakelijk de dorpsomroeper in Sprang-Capelle rond te laten bazui nen dat SSC dringend om een schut ter verlegen zit. Wanneer die er niet komt, moeten de bewoners van deze nijvere Brabantse gemeente zich het volgend seizoen met derde klas voet bal tevreden stellen. ZCFC: Stronks, Krom, Boorsma, Mar- bis (Fuikschoten), Roepert. Laks. Dorjee, Evenblij, Meijer, Dijkman, Duyvis. SSC: Treffers, C. de Roon, Vrijhoe ven, J. de Roon, Dekkers, Van Peer, Van der Schans. Baks, A. de Roon. A. Hartman (W. Timmermans). L. Tim mermans. AN DRIES TROUWBORST HEIM Voetballers zijn hobbyisten. Zeker amateurvoetbal- het trappen tegen een bal zien als een waardevolle afwisse- de dagelijkse beslommeringen des levens, waar die ook uit estaan. In dat licht bezien valt het ook te begrijpen dat in nstreek één week na het beëindigen van de competitie al tart wordt met een voetbaltoernooi, met als inzet de Tulpen- ker van dat Tulpentoernooi afgelopen zaterdag in Sas- iTer Leede en Quick Boys Leiliee elkaar van a tot z ken- fegen omdat beide formaties competitie elkaar al twee- loet hadden. Een competitie ide ploegen niet helemaal p zoals dat voor de aanvang fzoen werd voorgesteld. Ter ers slaagde er eerst op het nippertje in degradatie peede klas te ontlopen, ter Boys ook al bepaald geen was en Quick Boys zien het nooi als een ideale moge- m 'uit te voetballen', zoals een wedstrijd even 'uit ben' en zwemmers na het pn hun baantjes even 'uit remmen'. Derhalve is nau- •ake van het spelen van een strijd, ofschoon het beslist it te stellen dat Ter Leede l*C 1 Boys er met de pet naar L gooid. !k Boys niet, dat zowel voor rust een aantrekkelijke ;bal liet zien. Dit in tegen >t Ter Leede, dat weinig •d het veld inkwam, waar Boys, zeker na de rust, 1 over de Sassenheimers lopen. ite helft was dat nog nauwe- geval. In die fase bleek ,'ooral het achterste gedeelte £ede een bepaald niet zwak waardoor de Quick Boys veelal geleid door Piet Haasnoot en Sistu Pan, in de meeste gevallen in de kiem gesmoord konden worden. Niet alle overigens, want Van der Plas liet Quick Boys met een 10 voorsprong rusten, Na de rust domineerde Quick Boys over alle linies. Vooral op het mid denveld waren de Katwijkers supe rieur. Dit vooral door uitstekend schakelwerk van Mouter, Pan en de voor Piet Haasnoot ingevallen Klin kenberg. Slechts de frontlinie van Quick Boys liet het zo nu en dan enigszins afweten. Met nanve vleugel- aanvaller Herikhuizen en Leo Pluym- graaff misten enkele malen in kansrij ke positie. Tekenend was dan ook dat Quick Boys de zege naar zich toe trok door toedoen van middenvelders en verde digers. Met name dient dan Arie Haasnoot (centrale verdediger) go noemd te worden, die tot tweemaal in de voorste linies opdook en scoorde Het kwartet doelpunten werd volge maakt door Ter Leede-verdedigei Spaargaren, die een goede wedstrijd speelde, maar bij een ongelukkig mo ment in eigen doel schoot. Ter Leede zelf kwam In die tweeda helft nauwelijks aan tegenstoten toe. Gebeurde dat wel dan hadden Ver does, Den Hollander, Remmelzwaal en Haasnoot in de meeste gevallen wei nig moeite de aanvalsactiës van Ter Leede te ontrafelen. Die paar keren dat Ter Leede wel langs het verdedi- gingsblok van d e Katwijkers glipte, was daar altijd nog doelman Schaap, die zijn heiligdom op betrouwbare wijze voor doorboring behoedde Arie Haasnoot in duel met Van der Heiden tijdens het bollenslrerktreffen Ter LeedeQuick Boys was Cweerj de sterkste. DEN HAAG De baard van de keizer werd uiteindelijk door mid den geknipt. Om het wat begrijpelijker te maken: JAC en Koudekerk deelden in het competitiestaartje, waar noch JAC noch Koudekerk nog veel belangen op het spel had staan, de punten. Dat gebeurde dan in een uiterst matige wedstrijd, waarin duidelijk werd dat in Den Haag sprake was van een verplicht competitienummer, die dan ook de weinig sprekende 00 cijfers met zich meekreeg. V y O eenvotRG Katwijk heeft zowel technisch als taktisch' een uit- "^^ploeg, zoals wij dat in de loop van het seizoen al meerdere rgen d«deze kolommen hebben geschreven. Desondanks slaagde de bij «miet in de competitie met een kampioenschap af te sluiten, Katwijk daar misschien voetbaltechnisch bekeken het mees- raak op maakte. Zoals wij echter ook al signaleerden mist n Hp het kritieke moment mentale hardheid enerzijds en een anderzijds, waardoor Katwijk in sleutelwedstrijden ins op onfortuinlijke wijze een of meerdere punten moest la- ik kan voetballen heeft de open zaterdag in Rijnsburg gedemonstreerd. Katwijk ar in het kader van het nooi (een voetbaltoegift nu tie al zo snel is afgelopen) sburgse Boys. Een op pa- pre tegenstander, die ten- voor niets het afgelopen de tweede klasse uitkwam, minder succesvol dan fer- isburgse Boys-aanhangers loopt. eek in het vrijblijvende pjtje tegen Rijnsburgse Boys vooral technisch een uitstekende ploeg. Goede combinaties, uitstekend bewegen (ook zonder bal!) en meer dan voldoende anticiperen. Onderde len van het voetbalspel die Rijnsburg se Boys beduidend minder goed bleek te beheersen. De gastheren speelden veel te statisch waardoor het wat vlotter spelend Katwijk vrijwel iedere persoonlijke krachtmeting won. Het was dan ook een volstrekt norma le zaak dat Katwijk zowel voor als na de rust het beste van het spel had. In de eerste helft leverde dat geen doel punten op, omdat enerzijds het ach terste gedeelte van Rijnsburgse Boys betrouwbaar speelde (onder het motto 'niet mooi, maar nuttig') en ander zijds de aanvallers van Katwijk de neiging hadden de combinaties iets te ver door te laten lopen. De tegenstoten van Rijnsburgse Boys in die eerste helft waren overigens beslist niet slecht. Doortastendheid en inzet bleken echter niet in al te ruime mate aanwezig te zijn, waar door Katwijk steeds op het beslissen de moment, in kon grijpen. De eerste helft leverde derhalve, ondanks moge lijkheden voor zowel Rijnsburgse Boys als Katwijk geen doelpunten op. Die doelpunten kwamen in de tweede helft wel. In die fase bleek Katwijk niet alleen wat agressiever, maar ook wat meer steunend op conditie dan Rijnsburgse Boys, waardoor het Kat- wijkse overwicht alsmaar groter werd. Dat nam echter niet weg, dat ook in de tweede helft Rijnsburgse Boys en kele malen gevaarlijk counterde. Zon der succes echter, omdat de Katwijk verdediging vaardig genoeg bleek om de wat steriele aanvallen van Rijns burgse Boys op te vangen. Aan de andere kant kwamen die doel punten wel. Geheel overeenkomstig de krachtsverhouding liep Katwijk in eerste instantie door Wim van Beelen weg van Rijnsburgse Boys. Merkwaar dig genoeg speelden de Rijnsburgers na die achterstand iets gemotiveerder. Ook nu echter zonder succes omdat de laatste lijn van Katwijk heer en meester bleef over de frontlinie van Rijnsburgse Boys. Katwijk had daarbij het voordeel dat de aanvallers wat meer vrijheid kre gen door het opdringen van Rijns burgse Boys. Van die vrijheid profi teerde de slimme I-Ienk van Duiven voorde door Katwijk op een veilige 20 voorsprong te brengen. Een ver diende zege voor een bepaald niet slechte ploeg waarvan wij benieuwd zijn hoe het speelt tegen eerste klas- sers als Ter Leede en Quick Boys. Het lijkt ons beslist niet uitgesloten dat Katwijk ook die ploegen (ondanks een competitieverschil van maar liefst drie klassen) voor lastige problemen kan plaatsen. e actieplaat uit het duel om de Tulpencup tussen Katwijk en Rijnsburgse Boys. Gerrit van Egmond ziet in het midden een beetje be. JACKoudekerk: eigenlijk een wed strijd waar weinig over te melden valt. Beide ploegen verzuimden deze laatste gelegenheid aan te grijpen om eens heerlijk alle aanvalsremmen los te gooien. Het vechten om de pun ten is kennelijk zo ingeworteld bij JAC en Koudekerk dat zelfs in deze vrijblijvende wedstrijd zo min moge lijk risico werd genomen, waardoor er voor het publiek eigenlijk bitter wei nig te genieten viel. JAC had ongetwijfeld het beste van het spel. De Hagenaars toonden zich over alle linies net iets slagvaardiger dan Koudekerk, waardoor een geringe overwinning voor de Hagenaars de verhouding goed weergegeven zou hebben. JAC weigerde echter, on danks enkele goede kansen, te scoren, waardoor het overwicht niet in de score tot uitdrukking kwam. JACKoudekerk begon aantrekkelijk. Vooral via de middenvelders De Jong en Koopman zette JAC het bezoeken de Koudekerk onder druk. Zonder echter tot doelpunten te komen. Dit enerzijds omdat de achterste linie van Koudekerk het beste gedeelte van de ploeg bleek en anderzijds omdat met name Van der Maas, Polman en Jol wat al te slordig omsprongen met de scoringsmogelijkheden. Na het eerste helf uur kreeg Koude kerk wat meer greep op het spel, waardoor de achterhoede van JAC, met naast doelman Gort ook Frits de Jong en Gordijn als betrouwbare sluitposten, kon aantonen uit het goe de hout gesneden te zijn. Lang duur den die aanvalsgolven van Koudekerk overigens niet, want toen JAC bij een tegenstoot via Polman gevaarlijk werd besloot Koudekerk al dan niet bewust het verder nemen van risico's te ver mijden. Een en ander had tot gevolg dat de tweede helft plichtmatig werd afge werkt. De strijd speelde zich veelal af op het middenveld, waarbij JAC zich via De Jong, Koopman en Sleyster iets vaardiger toonde. Zonder dat dat echter aanvallende gevolgen had, om dat Van der Maas en Polman wat te statisch opereerden, waardoor de ver dediging van Koudekerk moeiteloos kon ingrijpen. Slechts de beweeglijke linkervleugelaanvaller Jol maakte het de achterste linie van Koudekerk zo nu en dan moeilijk, maar hij kreeg toch te weinig steun om het de Kou dekerk-defensie te moeilijk te maken. Ook aan de andere kant bleven doel punten uit. De tegenstoten van Kou dekerk waren namelijk te steriel om de hechte verdediging van JAC, waar in na de rust rechtervleugelverdedi ger Welling opviel, ernstig te veront rusten. Derhalve kon het gebeuren dat het meest plezierige onderdeel van JAC-Koudekerk in de tweede helft het laatste fluitsignaal was. HAAG °P 2e Paasdag houdt VLS zijn Paasseries. Daaraan wordt dit jaar deelgenomen door talrijke teams. Excelsior. KVS. Pernix. Rust Koest en VES zijn ingedeeld in de hoofdklasse. Het tournooi, dat officieel wordt geopend om 9.30 en plaats vindt op het complex aan de Roemer Visscherstraat te Den Haag. zal eindi gen 's middags om 5.00 uur. Leidse formatie kampioen in 1B LEIDEN Gisteren was het de dag der beslissingen in de eerste klas B. Zowel bovenaan als on deraan de ranglijst moeten we tot de laatste competitiedag, in sommige gevallen zelfs tot de laatste competitie-minuut, wach ten eer bekend was welke forma tie zich kampioen in de eerste klasse B mocht noemen en welke twee ploegen het eerste klasser- schap moesten ruilen voor het tweede klasserschap. Aan de top van de ranglijst hadden nog drie ploegen kans op het kampi oenschap. Dat waren Hermes DVS. Gouda en Roodenburg. Het werd laatstgenoemde ploeg, dat door een 10 overwinning op het Rijswijkse RVC onbereikbaar werd voor Hermes DVS en Gouda tegen elkaar gelijk speelden: 11. Onderaan was het een drama voor Noptunus, dat zelf op eigen veld knap van Xerxes won en dat wist dat het bij De MusschenCVV twee minuten voor het einde nog 00 stond, waar door Neptunus. De Musschen en CVV met een gelijk aantal punten op de onderste plaats zouden eindigen. Twee minuten voor het einde bracht CVV zich echter in veiligheid ten koste van het in-en-in-bedroefde Neptunus. dat samen met De Musschen volgend jaar in de tweede klas zal uitkomen. GOUDA—HERMES DVS 1—1. Een wedstrijd beheerst door de zenuwen. Beide ploegen waren niet alleen met hun eigen wedstrijd bezig, maar ook met die van RVC-Roodenburg. De eer ste helft was van goed voetbal nauwe lijks sprake. Hermes kreeg in die fase de beste kansen, maar de aanvallers van de Schiedaimmers sprongen daar mee te nonchalant om. Na de pauze leek Hermes op de winst en op de titel af te gaan toen Van Buuren Gouda op een 10 achterstand zette. Vlak voor tijd werden de Schiedam mers echter verrast door Brouwers die de kampioens-aspiraties van Her mes in rook deed opgaan. UVS—DRL 2—1. UVS heeft het laat ste competitie-duel afgesloten met een nuttige overwinning op het Rotter damse DRL. Dat gebeurde in een aantrekkelijke wedstrijd, waarin UVS via Desar de leiding nam. DRL be paalde daarna echter via Tempelman de ruststand op 11. UVS trok in de tweede helft de overwinning naar zich toe door toedoe.i van Lagendijk. RVC—ROODENBURG 0—1. Het Leid se Roodenburg heeft zich in Rijswijk door een 10 overwinning op RVC naar de afdelingstitel in de eerste klasse B gespeeld. Dat gebeurde in een wedstrijd waarin Roodenburg het zo nu en dan te kwaad had met de zenuwen, waardoor de Leidse formatie nauwelijks indruk maakte. Toch bleek Roodenburg mentaal sterk genoeg om het sportief verwerende RVC te ver slaan. Dat gebeurde door een doelpunt van De Klerk in de eerste helft. Door bijzonder sterk te verdedigen in de tweede fase bleef Roodenburg in deze uiterst spannende wedstrijd knap overeind, waardoor Roodenburg onbe reikbaar werd voor de concurrentie. DE MUSSCHEN—CVV 0—1. De knap pe eindsprint van De Musschen heeft niet mogen baten. Voor het eerst sinds oefenmeester Cees van den Bosch zijn intree bij de Rotterdam mers maakte leed De Musschen een nederlaag. Dat gebeurde in een ui terst dramatische wedstrijd, die twee minuten voor het einde nog een 00 stand kende. Toen echter maakte een doelpunt van Aad van Neutegem een eind aan alle spanning en bezorgde hij CVV de zege en het behoud van het eerste klasserschap. NEPTUNUS—XERXES 2—1. Span nende wedstrijd, waarin Neptunus aan het langste eind trok. Hetgeen echter niet mocht baten, want door de overwinning van CVV op De Mus schen kwam Neptunus toch nog één puntje te kort om degradatie naar de tweede klas te ontlopen. RCL-HBSS 1-0. Onder bekwame lei ding van scheidsrechter Bregman heeft RCL aangetoond ook in de twee de klas met succes te kunnen opere ren. Tegenstander HBSS moest ten minste aan den lijve ondervinden dat RCL een aanwinst voor de tweede klasse genoemd mag worden. Deze aantrekkelijke wedstrijd, met kansen aan beide zijden, werd enkele minu ten voor het einde in het voordeel van RCL beslist toen Ad Braat een voorzet van De Berg met een fraaie kopbal doeltreffend afrondde. ZWAMMERDAM—HERMANDAD 3-2 Aantrekkelijke wedstrijd, waarin bei de ploegen uitstekend tegen elkaar opwogen. Een gelijkspel zou de ver houdingen dan ook beter weergegeven hebben Vooral de eerste helft was doorspekt met tal van spectaculaire momenten. Dat leverde in die fase maar liefst vier treffers op. Na een kwartier kwam Zwammerdam via Pfaff op 1-0. Bazuinen 1-1, De Jong 2- 1 en Buising 2-2 bepaalden de rust stand op 2-2. Na de pauze kansen aan beide kanten slechts Zwammerdam wist er hiervan een te benutten. Dat gebeurde in de laatste minuut via Ruardi, die daarmee Zwammerdam beide punten bezorgde. De heer Dusee van de afdeling Leiden van de KNVB overhandigt Noordwijk-voorzitter Korbee een bal tijdens de kampioensreceptie. In het midden penningmeester Van Resteren. Op kampioensreceptie NOORDWIJK Talrijke lovende woorden werden afgelopen vrij dagavond gericht aan het adres van de spelers, trainer, begeleiders en bestuur van het dit jaar jubilerende Noordvvijk, dat in het bom volle Lido-theater recipieerde ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in de eerste klas. Vele bezoekers beklommen daarbij het spreekgestoelte, zoals Noordwijks burgemeester mr. J. M. Bonnik. 'Het gemeentebestuur is vreselijk trots op deze vereniging', merkte hij op in zijn speech. 'De populariteit van de voetbalvereniging Noordwijk is gren zeloos'. Onder regie van ceremoniemeester G. J. Grama kregen óók andere bezoe kers het woord. De heer Van der Haak sprak namens Noordwijk Actief en de heer Dusee vertegenwoordigde de afdeling Leiden van de KNVB. Oud-voorzitter dr. J. van Nes (tevens erelid) was eveneens aanwezig. 'Voet bal tegen IJsselmeervogels nou eens. zoals jullie kunnen', adviseerde hij de spelers, 'want de laatste tijd was het echt niet zó best'. Voormalige elftalleider Blitz overhan digde de spelers gouden balletjes. Tot de vele andere sprekers behoorden óók de heer Bruin Noordam van de NCRV, die attendeerde op het feit dat een opname van een wedstrijd van zo'n drie munuten nog altijd ongeveer drieduizend gulden kost. Alvorens voorzitter L. Korbee de" aan wezigen bedankte voor hun bezoek en welgemeende woorden bood trainer Harrie van der Horst zijn gehele team een taart aan. Dat er daarna nog tot in de kleine uurtjes werd gefeest wekt geen verwondering

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15