NUTSSPAARBANK Bossen krijgen nieuwe bomen als u nu komt sparen bij de ABN. hoofd interne controle Algemene Bank Nederland leraren/leraressen Zingend van een nieuw getij. GODSDIENST ONDERWIJS LENTE Doe mee, help mee. Vandaag begint de speciale spaaractie. Als nieuwe spaarder maakt u ons land groener. Nóg een manier om te helpen. Boekjes over bossen en bomen cadeau. Ja,ik wil helpen en sparen. TROUW/KWARTET MAANDAG 16 APRIL 107A Hardinxveld-Giessendam Calvijnschool voor Mavo Merwedestraat 1 Het bestuur vraagt per 1 augustus 1973 voor: ENGELS 16 uur GESCHIEDENIS 19 uur NEDERLANDS 8 uur AARDRIJKSKUNDE 4 uur Kombinaties van genoemde en niet-ge- noemde vakken mogelijk, evenals deel betrekkingen. Voor inlichtingen en sollicitaties kan men zich wenden tot de per 1 augustus a.s. benoemde direkteur: J. Koekkoek, Larixlaan 41, Sleeuwijk. telefoon 01833-2130. DORDRECHT „Het Christelijk Lyceum" Halmaheiraplein 5, tel. 01850-35655. Per 1 augustus 1973 moet voorzien worden in een vacature Aantal lesuren 20 k 22, door combinatie met een aantal uren Maatschappijleer is uitbreiding tót een volledige week taak mogelijk. Sollicitaties worden graag door de Rector, Drs. H. J. van Alphen, ontvangen. Esn bundel verzen van: Gerrlt Achterberg, Martien Beversluis, J. C. Bloem, Gerard den Brabander, Jan Campert, Chr. J. van Geel, Jan Engelman, Guido Gezelle, Herman Gorter. Jan H. de Groot, Jac. van Hattum. Willem de Mérode. Martlnu6 Nljhoff, Jan van NlJIen, Jan Prins, Paul Rodenko, A. Roland Holst, lec Schreur8.G. Stuiveling, Victor E. van Vriesland, lacquelint van der Waals en anderen. Met schitterende kleuren foto's die de sfeer van de lente vertolken. In gedichten en kleurenfoto's gebonden f 10.90 In de aerle Miniaturen van ZOMER t KEUNINO WAGENINGEN Verkn/gDaat <J< boekhand Elk ABN-kantoor staat voor u klaar. Kom even langs, of stuur de coupon. De Sticht'ng Nutsspaarbank te 's-Gravc —e vraagt een met belangstelling voor vraagstukken van interne organisatie. De Spaarbank heeft 68 kantoren in de regio's Den Haag en Leiden. Zij beheert een spaarderstegoed van 1250 miljoen en zij heeft 375 medewerkers in dienst. De te benoemen functionaris zal in overleg met de externe accountant de interne controle van de Spaarbank verzorgen. Hij zal de directie adviseren inzake vraagstukken van organisatorische aard. In verband met deze adviesfunctie zal de bezetting van de afdeling interne controle kwalitatief en kwantitatief zodanig zijn dat niet alleen ruimte aanwezig is voor bestudering en begeleiding van de interne controle, maar evenzeer van de interne organisatie. Wegens de belangrijke plaats, die het Philips' real time systeem in de naaste toekomst in het bedrijfsgebeuren zal innemen, zal naast het hoofd interne controle een interne adviseur voor automatiseringszaken werkzaam zijn. Onze voorkeur gaat uit naar een functionaris met een gevorderde accountantsstudie die minimaal het vak bedrijfseconomie moet omvatten. Sollicitaties van hen die een verwante opleiding hebben gevolgd en ook over de nodige ervaring beschikken, zullen eveneens gaarne in overweging worden genomen. Met vakantieafspraken zal rekening worden gehouden. Schriftelijke sollicitaties worden binnen een week na verschijning van dit blad ingewacht bij de Postbus 620, 's-Gravenhage. een man die in het casino zoveel geld vergokt had dat hij zijn schuldeisers niet meer kon betalen. In de vage hoop alles in één klap terug te win nen zette hij het resterende bedrag in en verloor. Daarna reed hij naar het oostelijk viaduct dat Monte Carlo met hot schiereiland Monaco verbindt en stortte in da diepte. De voorstanders van kansspelen in de Tweede Kamer zullen zeggen dat ik niets gewend ben. Het zij zo. Bij de liberaal Geurt- sen past me een bescheiden zwijgen maar voor een geloofsgenoot als dhr. Van Schaik voel ik de neiging in de hoek te gaar staan en me te schamen. Of dient de roulette o.m. om de slinkende stakingskassen van de vak bonden te redden? Amsterdam mevr. V. A. I. Lassing-Munnik Gezond verstand (5) De heer Jesse die in Tr/Kw 6.4 de heer Veenstra een onjuiste weergave van feiten uit de W.O. II verwijt gaat zelf met een grote boog om de objectieve benadering heen. Het hand vol mensschappen dat onder Rommel opereerde valt toch in het niet bij de enorme troepenmacht die Hitler in de zomer via Kaukasië naar Stalingrad liet oprukken. Reeds in 1941 voor Moskou, toen het front in Rusland verstarde, doemde voor ons het spook beeld van de komende ineenstorting op, a'dus een uitspraak van een hoge Duitse officier die bij de oorlogshan delingen in Rusland betrokken was. Het onweerlegbaar feit blijft dat in de lugubere heksenketel waarin ca. 20 miljoen Russen het leven lieten de Duitsers een klap werd toegebracht die bepalend is geweest voor het ver dere verloop van de W.O. II. Over welke hulp van Amerika aan het na oorlogse Rusland spreekt verder dhr Jesse0 Bij de Amerikaanse investeer ders is het woord socialisme of com munisme in welke vorm dan ook altijd een vies woord geweest, investe ringen daarin werden altijd als een schennis jegens de heilige zakelijke geest gezien. Het is juist de weigering van Amerika geweest om het onvoor stelbaar geteisterde Rusland de hel pende hand te bieden, waardoor de toch al wantrouwende geest van Sta lin schier pathologische vormen aan nam, een omstandigheid, die zekr niet vergeten mag worden bij de Russische houding jegens het westen. Amsterdam O. F. Dobber Staking ogen horen en zien hoe het daar reilt en zeilt. Ook zij zullen zich dan wellicht steens meer en dieper gaan schamen dat hun gezichtskring zo be perkt is. Haarlem C. Baars Formatie (12) In pers, radio en televisie wordt m.i. er te weinig op gewezen, dat slechts één derde an de werknemers in bonden welke de dienst willen uitmaken is georganiseerd; dat de weerstanden en tegen-akties van de georganiseerde werkers toenemen; dat deze eerlijke lieden echter door hun doordrijvende bondsbestuurders wor den afgeblaft. Daarom stel ik het volgende voor: Meneer Lanser (CNV) en meneer Mortens (NKV) gaan een reis maken naai Afrika, Brazilië en India. Niet logeren in dure hotels in de steden, maai logeren bij de zende lingen cn missionarissen in de bin nenlanden en met wijd open oren en Is het niet de hoogste tijd om tot reconstructie van het kabinet-Biesheu vel over te gaan, na zovele mislukte pogingen? Natuurlijk met aanpassing aan de gewijzigde volksvertegenwoor diging; b.v. 1 a 2 KVP-ministers plaats makende voor VVD-ers, moge lijk een DS'70 minder, maar ook een plaatsvervanger voor Boersma nu deze is overgelopen naar de formatie van de linkse zijde. Waarom nog langer doodgezwegen de kleinere groeperin gen, SGP, GPV, en BP welke toch zeker constructief mee willen werken en heus in staat Lijn b.v. 1 2 staatssecretarissen te leveren, opdat zo gezamenlijk een actief kabinet kan worden geformeerd. Wagen ingen W. Berghuis Formatie (13) ken voor de grote Koning, en op komen voor Zijn Heilig Woord. Rotterdam C. Deijkers Inkomstenverdeling (3) De inkomensverdeling is het gevolg van onze hiërarchisch gestructureerde produktiewijze en niet de oorzaak er van. In feite maken de bonden nu binnen de klasse der loontrekkenden terecht een onderscheid tussen hoog- en lagerbetaalden, doch het enige wat zij eraan doen is proberen de verhou dingen daartussen wat te wijzigen i.p.v. te veranaeren. Waarom ligt het zwaartepunt var. het eisenpakket dan ook niet veel meer op de democratise ring van het produktieproces, in com binatie met een begin van nivelle ring'' Waarovn proberen zij niet een degelijk plan op lange termijn uit te werken met als doel werkelijke zeg genschap binnen de onderneming, meer mogelijkheden tot het volgen van een goede opleiding voor ieder een teneinde inzicht te krijgen in alles wat met de bedrijfsvoering sa- manhangt. Een daadwerkelijk arbei- dersbestuur dus. Enschede F. Stccghs Is er geen uitweg anders dan naar VU-PU rechts of links? Er is voor Nederland en voor Europa maar één weg en dat is de weg niet links of rechts, maar recht vooruit, een goed soldaat achter Christus aan. Als een arbeider, die zich niet behoeft te schamen als hij voor zijn baas de akker ploegt en rechte voren trekt alzo moeten ook onze regeerders mensen zijn die wer- Verbreken van bestaande contacten met de heersers in Z. Afrika is een heel menselijke reactie, anaar is m.i. niet naar het evangelie van Jezus, die, zoals Kairos dat in h aar grondslag vermeldt, met zijn werk 'de weg open de voor gerechtigheid, verzoening en vrede tussen de mensen van alle ras sen'. In het evangelie klinl roep om zonder aflaten b.i rijken te bekeren en hen te van hun bezits- en angstobse terwille van de machtelozi Afrika en om een gewcldsu te voorkomen, ligt het m.i. c van de VU om het contact chefstroom één van overgebleven kanalen te en eindelijk eens echt in stellen van de raciale gerech Met verbreking van dit con de VU aan het christelijk andere vredesgroepen in Z. kennen, dat hun werk in loos is, dat niet meer geloofd in een vreedzame via bekering der machtigei machtelozen van Z. Afri daarmee te verstaan gegev een eind is gekomen aan en dat dus de oorlog het natief is. Er staat veel te spel. Laat toch onze stellinj doordacht zijn en niet een ke emotionele reactie, die ii weg van het geweld als alternatief sanctioneert, ruil tussen Trouw en Die de profetische tocht van V Z.Afrika is de weg van d< der machtigen. Dat moet tot re eind worden volgehouden! nooit zeggen, het is nu gei dan gelooft men niet in di VU kan nu haar grondslag) ken, ook door contacten a; met de veelrassige univei de onafhankelijke buurlani Afrika. Heerde tijd. Waarom zou men nog lid worden van een bond, die zich wel 'christe lijk' noemt, maar in zijn daden een lijn trekt met de rode praktijken van Arie Groenevclt c.s.? Het wordt som mige NVV mensen te bar, denk maar aan het aftreden van de vorige voor zitter, maar de leiding van het CNV blijft van harte en volop meedoen aan de stakingen en de strijd van het 'proletariaat'. Ik vind het veel gekker, dat er nog zoveel CNV-leden zijn de zwijgende meerderheid die dit nemen van hun bond. Dat ze nog niet in veel grotere aantallen voor deze praktijken bedanken en het lidmaat schap opzeggen. Wat wordt er door deze onzinnige polarisatie veel stukge maakt. dat in jaren aan vertrouwen was opgebouwd. Niet alleen stuk ge- maak: tussen werkgevers en werkne mers. Ook tussen werknemers onder ling moet blijkbaar een wig gedreven worden. Krommenie K. Jansen Roulette (3) Tijdens een bezoek aan Monte Carlo hoorde ik deze tragedie. Er was eens 1^4 men schrijft ons Sj 1 De redactie behoudt zich het recht voor ons ter opname ln deze rubriek ontvangen me ningsuitingen verkort weer te geven. BIJ publlkatle wordt met dc naam van de Inzen der ondertekend. Brieven kunnen worden ge stuurd aan het secretariaat hoofdredactie Trouw/Kwartet, postbus 859, Amsterdam. CNV Het CNV verliest zoveel leden schrijft u een dezer dagen. Inderdaad: in deze Samen met u wil de ABN helpen ons land weer wat groener te maken. Na die zware storm van april en die van verleden jaar november is dat echt hard nodig. Wij hopen dat u meedoet, sparend voor uzelf. Dan nemen wij een boom voor onze rekening. Als u een spaarrekening opent bij de ABN (en hierop f25 - of meer stort) krijgt u meteen een premie van f 5.- bijgeschreven. Bovendien ontvangt u een fraai bewijs dat de ABN ergens in Nederland jonge bomen voor u gaat planten. Staatsbosbeheer geeft ons daarbij advies. U kunt deze spaaractie ook steunen door f2.- bij een ABN-kantoor te storten. Ook u krijgt dan het bewijs dat de ABN een boom gaat planten. Natuurliefhebbers en deelnemers aan deze actie stellen wij gratis beschikbaar: een tweetal gidsen over zo'n honderd vrij toegankelijke natuurgebieden een leuk en leerzaam werkje 'Bomen van nabij bekeken' 'Blij met Bomen', een boekje van Bert Garthoff Neem over de spaaractie contact met mij op. i I tel.nr.: woonplaats: wel geen ABN-c!iënt bij kantoor- L. Opzenden in envelop zonder post zegel aan: ABN Spaaractie, Antwoordnummer 3502, Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12