Labour wint bij raadsverkiezingen SPD massaal achter Brandt Arafat beschuldigt Amerika van rol bij overval Beiroet Zo spaart u gunstig: Weinig speelruimte tussen Tunc en Nunc voor Praag en Bonn amro bank Italiaanse socialisten willen terug in regering Londen in handen van Wilsons partij Scotland Yard hield razzia's op Ieren in Britse steden Australië boos op Belgrado 'VS testen proefpil op vrouwen in arme wijken van Brazilië' Vrachtwagi van autowl' West-Duits Sri TROUW/KWARTET ZATERDAG 14 APRIL 1973 BUITENLAND LONDEN (AP, Reuter, UPI) De Britse Labourpartij heeft de eerste stap gezet naar een politieke 'come-back' door omvangrijke successen te Pp*' - boeken bij gemeenteraadsverkiezingen, Wales zijn gehouden. die donderdag in Engeland en HANNOVER (DPA) Met overweldigende meerderhj Westduitse kanselier Willy Brandt herkozen als voorzittel Sociaal-Democratische Partij (SPD). Op het gisteren gJ partijcongres in Hannover kreeg hij 404 van de 428 uitfl stemmen. De Labourpartij van oud-premier Ha rold Wilson heeft in 18 plaatselijke bestuursraden een overwinning be haald. De belangrijkste triomf was de overwinning in het bestuursgebied Groot Londen, waar Labour voor het eerst sinds 1970 weer een meerder heid heeft. Andere gebieden die on der controle van Wilsons' partij zijn gekomen zijn grote steden als Bir mingham, Liverpool, Leeds, Manches ter, Newcastle, en Sheffield. Hier zijn nieuwe stadsdistricten gevormd. De Conservatieven hebben in 13 nieu we districten de meerderheid vero verd. In combinatie met onafhankelijken wonnen de aanhangers van premier Heath voorts zes nieuwe districten en in vier districten behaalden onafhan kelijken de overwinning. Ook de kleine Liberale partij van Jeremy Thorpe heeft successen ge boekt. In Groot Londen kregen de liberalen voor het eerst twee zetels in handen. De 92-zetels tellende nieuwe bestuursraad van Groot-Londen be staal nu uit 58 vertegenwoordigers van Labour, 32 Conservatieven en twee liberalen. In 1970 toen Groot-Londen nog 100 bestuurszetels telde hadden Conservatieven er 65, en Labour slechts 35. De vreugde in de Labourpartij over de verovering van Londen was giste ren dan ook zeer groot. Ron Nayward, voorzitter van het dagelijks bestuur van de Labourpartij verklaarde: 'Dit magnifieke resultaat is zo uniform in het gehele land Schotland stemt pas later) dat dit een volledige veroorde ling betekent van het beleid van de regering Heath en van de gebroken beloftes. Het is het begin van een nieuwe opgang in steun voor Labour dat ons bij de volgende algemene verkiezingen naar de overwinning zal voeren.' Premier Heath hoeft echter pas uiter lijk in 1975 nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Volgens waarnemers heb ben de Conservatieven nog voldoende tijd om hun stellingen te versterken met het oog op de toekomstige verkie zingen. Het is bovendien gebruikelijk dat de oppositiepartij halverwege de regeringsperiode successen boekt. De verkiezingsuitslag zou mede het ge volg zijn van de harde inflatie-poli tiek die door de regering Heath wordt gevoerd. In de kleinere gemeenten in Enge land en Wales hebben de Conservatie ven hun posities kunnen handhaven. Sir Reg Goodwin, de leider van de Labourpartij in de bestuursraad van Groot-Londen heeft aangekondigd dat zijn partij een eind gaat maken aan de groeiende huisvestingscrisis in zijn agglomeratie. Ook het openbaar ver voer zal krachtig worden gestimu leerd. Labour wil in Londen een systeem van kosteloos openbaar ver voer gaan instellen. Een Italiaanse politieman, de 22-jarige Antonio Marino, werd gedood toen neo-fascistische demonstranten tijdens felle betogingen in Mi laan handgranaten naar de oproerpolitie gooiden. Door het gebruik van traangas konden de betogers worden verspreid. ROME AFP) De Italiaanse Socialistische Partij heeft zich voor standster verklaard van het initiatief van de sociaal-democraten om te onderzoeken of de coalitie van centrum-links met inbegrip van de socialisten kan worden hersteld. BEIROET. NEW YORK, TEL AVIV (Reuter, UPI, AFP, AP) De leider van liet Palestijnse be vrijdingsfront. Jassir Arafat, heeft de vroegere A merikaanse ambassadeur in Libanon, Armin Meyer, ervan beschuldigd, een leidende rol te hebben gespeeld bij de Israëlische aaanval op Beiroet en Sidon. Meyer (die op het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken werkt) coördineert volgens Arafat de werkzaamheden van de Amerikaanse en Israëlische veiligheidsdiensten in het Midden-Oosten. Hij zou ook de aanslag op de Palestijnse leider Mah- moud Hamchari in Parijs hebben voorbereid. De Israëlische commando's zouden dinsdag gebruik hebben gemaakt van Amerikaanse wapens en voertuigen. Vier aanvallers zouden hun toevlucht hebben gezocht in de Amerikaanse ambassade. Naar aanleiding van deze en soortge lijke beschuldigingen neemt Amerika ongewoon fel stelling tegen Arabische regeringen die toestaan, dat 'brutale en monsterachtige leugens' worden verteld over de beweerde rol van de Verenigde Staten bij de overval in Libanon. Minister van buitenlandse zaken Rogers heeft de ambassadeurs van 13 Arabische landen bij zich ge roepen om het Amerikaanse stand punt duidelijk te maken. Ook in de Veiligheidsraad deed Amerika stappen 'om te voorkomen dat de leugen ver der wordt verspreid'. wellicht directe aanvallen op Libanon gaat doen om de Palestijnse comman do's uit te schakelen. Hulp? De mogelijkheid van het zenden van Egyptische, Libische en Syrische mili tairen naar Libanon om dit land te helpen verdedigen tegen eventuele Is raëlische aanvallen, wordt bestudeerd President Soeleiman Franjieh van Li banon heeft het ontslag van de rege- ring-Saeb Salam aanvaard. Premier Salam bood deze week het ontslag van zijn kabinet aan na de geslaagde Is raëlische overval in Libanon. door de commissie van buitenlandse zaken van de Nationale Vergadering van de federatie van de drie betrok ken landen. In Israël worden steeds meer jonge Arabieren gearresteerd wier namen genoemd worden in de documenten, die begin deze week in Beiroet wer den buitgemaakt. De stukken zouden echter geen 'sensationele openbarin gen' bevatten. Bezetting Moskou MOSKOU (Reuter). Ongeveer 150 Jeminitische studenten hebben de am bassade van Noord-Jemen in Moskou bezet. Ze protesteren tegen een over eenkomst die volgens hen vorige maand is gesloten tussen Saoedi-Ara- bië en Noord-Jemen, en waarbij Nobrd-Jemen omstreden grensgebied aan Saoedi-Arabië zou hebben afge staan. De studenten achten de over eenkomst in strijd met het akkoord over toekomstige eenwording, dat vo rig jaar door de beide Jemens. is gesloten. In een verklaring, die met alleen de stemmen van de 1 nkervleugel tegen werd aanvaard, zegt de Socialistische Partij, dat een politiek van het mid den niet meer mogelijk is en dat bijgevolg naar een nieuwe meerder heid moet worden gezocht. Het onder zoek van de sociaal-democraten is be doeld om te zien of de huidige coali tie christen-democraten, sociaal-de mocraten en liberalen, die in het parlement de steun hebben van de republikeinen Van worden vervan gen door een samengaan van christen democraten, sociaal-democraten, socia listen en republikeinen. De kwestie is actueel geworden nu de regering-Andreotti zich in moeilijkhe den bevindt. Hoofdzakelijk als gevolg van verzet van de linkervleugel van zijn Christen-Democratische partij te gen de regering van het centrum zag de premier zich deze week gedwongen viermaal dc vertrouwenskwestie te stellen in een senaatsdebat over de rechtspositie van het onderwijsperso neel. Het kabinet kwam daarbij met de hakken over de sloot. Bij de laatste stemming kreeg de regering 1T8 stemmen, terwijl 150 senatoren tegenstemden. De vereiste meerder heid was 155 stemmen. Andreotti, die sinds juni van het vorig jaar aan het bewind is, gebruik te, zoals bekend, het middel van de vertrouwenskwestie om te voorkomen, dat 'rebellen' in de coalitiefracties zich in een geheime stemming niet aan de partijdiscipline zouden storen. PROBLEEM Een ander ernstig probleem, waar de regering mee te kampen heeft, vormt het geweld, waarmee het optreden van de buitenparlementaire oppositie van zowel links als rechts steeds meer gepaard gaat. Deze week viel in Mi laan bij ernstige incidenten tussen leden van uiterst rechtse groeperin gen en de politie een dode. Het was een politieman, die werd getroffen door een handgranaat van de demon stranten. Voorts vielen er 31 gewon den, onder wie een 14-jarige jongen die door een kogel zwaar werd ge wond. De politie hield 71 manifestan ten aan. Eerder was de Milanese politie slaags geweest met linkse studenten. Toen waren drie studenten en twee politie mannen gewond. De overheid had daarop alle betogingen tot 25 april verboden. LONDEN. BELFAST (DPA. Reuter, UPI). Rechercheurs van de Britse recherche Scotland Yard hebben in Londen. Glasgow, Liverpool, Manches ter en Birmingham bij ruim honderd leren huiszoekingen gedaan. Er werd speciaal naar wapens, munitie en ex plosieven gezocht. Kleine hoeveelhe den ervan zijn gevonden zo is gemeld. Veertien personen zijn aangehouden. Aanleiding tot de razzia's was het exploderen van een met explosieven volgeladen auto in het centrum van Londen op 8 maart. Daarbij werden toen 260 personen gewond. Aangeno men is dat de IRA achter de aanslag heeft gezeten. Onder de rooms-katholieken bevolking van Belfast is onrust en woede ont staan door het doodschieten van de 29-jarige katholiek Edward O'Rawe en het ernstig verwonden van zijn 18- jarige metgezel John Rowntree. Vol gens het Britse leger was geschoten omdat O'Rawe een vuurwapen bezat en beide mannen tijdens een razzia luchtten. Volgens katholieke oogge tuigen was geen van beide mannen gewapend en zijn geen schoten gewis seld. Brandt kreeg een minutenlange en thousiaste ovatie. De voorzitter van het congres noemde Brandts herver kiezing onder algemene bijval een enorm bewijs van vertrouwen. 'Willy Brandt blijft onbestreden de eerste man van de SPD. Als kanselier heeft hij niet alleen de partij, maar het hele volk onschatbare diensten bewe zen', aldus Wilhelm Dröscher. Een groot deel van de congresgangers die uit taktische overwegingen op Brandt hadden gestemd, keerden zich tegen Brandts voornaamste medewer kers in de partijleiding. Als vice- voorzitter kregen Helmut Schmidt en Heinz Ktihn (die de plaats van Her- bert Wehner gaat innemen) respectie velijk 286 van de 451 en 280 van de 426 uitgebrachte stemmen. Penningmeester Alfred Nau, die ver antwoordelijk is voor de publiciteits media van de partij en aan scherpe kritiek blootstaat, kreeg in de eerste kiesronde zelfs niet voldoende stem men. Brandt, Schmidt, Kiihn en Nau CANBERRA (AP, Reuter) Austra lië is boos op Joegoslavië dat drie Joe goslavische emigranten, die de Austra lische nationaliteit hadden verworven, heeft terechtgesteld. De Australische premier Gough Whitlam heeft giste ren een krachtig protest ingediend, via zijn ambassadeur in Belgrado, te gen het geheime proces en de uitvoe ring van het doodvonnis van de emi granten, die als leden van de Kroati- sch-extremistische Oestasja beweging Joegoslavië waren binnengedrongen om er guerrilla-operaties uit te voe ren. Whitlam heeft laten weten zeer ongerust te zijn over deze affaire en gevraagd of in Joegoslavische gevan genissen mogelijk nog meer Australi sche staatsburgers gevangen zitten. Whitlam zei verontwaardigd te zijn omdat zijn land reeds forse maatrege len neemt tegen Joegoslaven die in Australië actief zijn als extremist. HAVANNA (EFE) De Ford Foun dation, de Amerikaanse stichting voor wetenschappelijk onderzoek, gebruikt arme vrouwen in Bahia in Brazilië als proefkonijn om anticonceptiemiddelen te testen, zo heeft het Cubaanse dag blad Granma bericht. Het Amerikaan se experiment bestaat, aldus Granma, uit het geven van anticonceptiemidde len, die nog in een experimenteel stadium verkeren, aan zwangere vrou wen in arme wijken en vrouwen met gynaecologische moeilijkheden in de kraamkliniek van Bahia. Bescherming De Libanese vertegenwoordiger zei in de speciaal bijeengeroepen raadsverga dering, dat zijn land rekent op be scherming van de Verenigde Naties. Hij vroeg om 'zinvolle acties om een eind te maken aan de Israëlische agres sie' Israëls ambassadeur verklaarde dat de actie van zijn land was gericht tegen 'terroristische centra in Beiroet' en dat hierdoor veel levens zijn gered van mensen, die het slachtoffer zou den zijn geworden van Palestijnse terreurdaden. Hij achtte Libanon ver antwoordelijk. In Tel Aviv verklaarde Mosje Dajan, de Israëlische minister van defensie, dat zijn land Libanon verantwoorde lijk blijft stellen voor de Palestijnse terreurdaden. Hij zei dat Israël niet van plan is om in de toekomst alleen op te treden tegen individuele terro risten, zoals dinsdag, toen drie Pale stijnse leiders werden gedood. Deze verklaring kan betekenen, dat Israël (ADVERTENTIE) Bij de Amro Bank hebt u de keus uit tien verschillende spaarvormen. Van een spaarboekje met 4% rente tot een spaarrekening met een vaste looptijd van 5 jaar.die nu zelfs een gegarandeerde rente biedt van maar liefst Laat u bij de Amro Bank vrij blijvend adviseren over de voor u meest geschikte spaarvorm. door Jaap den Boef De hervatting (in Bonn!) van de verkennende besprekingen tussen de Bondsrepubliek Duits land en Tsjechoslowakije en het komende bezoek van de Russi sche partijleider Leonid Brez- njew aan kanselier Brandt zijn aanwijzingen, dat Moskou be sloten heeft vaart te zetten ach ter de normalisering van de be trekkingen van de landen van het Warschaupact met de BRD. Is Tsjechoslowakije eenmaal over de dam, dan moeten alleen Hongarije en Bulgarije het nog met Bonn eens worden en dat zal (naar verwacht wordt) geen grote problemen opleveren. De Sowjet-Unie begint haast te krij gen, nu het Basisverdrag tussen de BRD en de DDR (Duitse Democrati sche Republiek) nog niet door het parlement in Bonn is goedgekeurd en de door haar gewenste Europese conferentie voor veiligheid en sa menwerking in Helsinki nog niet het resultaat heeft opgeleverd, dat zij er van had verwacht. Lang heeft Moskou de Tsjechoslowa- ken toegestaan te proberen, in de onderhandelingen met de BRD het onderste uit de kan te halen. Dat betekende dat Bonn moest erken nen, dat het in 1938 door Adolf Hitler afgedwongen verdrag van München (waarbij Sudetenland aan het 'Derde Rijk' werd toegevoegd) 'van het begin af' ongeldig is ge weest. Brandts regering kon deze eis niet inwilligen, of ze wilde of niet. Zij heeft wel degelijk begrip voor het enorme leed dat het verdrag en alles wat daarna gekomen is. de Tsjechen (en Slowaken) heeft be rokkend. De al dan niet geldigheid van het verdrag 'van het begin af' (juridi sche term: Ex Tune) heeft echter ook alles te maken met de ongeveer drie miljoen Sudetenduitsers. die na de tweede wereldoorlog uit Tsje choslowakije werden gezet, nadat zij enkele jaren juridische en andere handelingen hadden verricht onder de wetgeving van Hitiers Derde Rijk. Deze mensen zouden zuiver for meel gezien nu nog in Tsjecho slowakije vervolgd kunnen worden wegens verraad tijdens de oorlog en zij zouden in het geheel geen aan spraken meer kunnen laten gelden op schadevergoeding voor hetgeen zij in 1945 op hun vlucht moesten achterlaten als de regering in Praag haar zin zou hebben gekre gen. Compromis Aangenomen wordt dat de Sowjet- Unie de autoriteiten in Praag ervan heeft overtuigd dat zij er beter aan doen naar een compromis te zoeken, omdat de inwilliging van hun eis in Bonn geen schijn van kans maakt. Van Leonid Breznjew wordt gezegd dat hij de Westduitse ambassadeur in Moskou, Ulrich Sahm, heeft ver zekerd dat de Tsjechoslowaakse re gering haar starre houding wel zou laten varen, als de onderhandelin gen eenmaal hervat zouden zijn en de Westduitse regering begrip zou tonen voor de pijnlijke herinnerin gen, die voor Praag aan de bespre kingen zijn verbonden. Ook uit andere informaties kon wor den opgemaakt dat de Tsjechoslo waakse autoriteiten bereid zijn naar een nieuwe formulering te streven die beide landen in staat stelt, er hun eigen juridische standpunt in terug te vinden. Er lijkt nu de onderhandelingen enkele dagen geleden werden hervat een regeling mogelijk te zijn, waarbij Tsjechoslowakije o.a. ver klaart af te zien van vervolging wegens verraad en Bonn uitdrukke lijk verzekert, geen aanspraak te zullen maken op schadevergoeding voor de verdreven Sudetenduitsers. Daarmee zijn echter alle problemen nog niet opgelost. Nietigverklaring 'van het begin af' zou nl. betekenen dat huwelijken, scheidingen, de overdracht van bezittingen en ande re handelingen met juridische con sequenties voor de Sudetenduitsers op losse schroeven komen te staan. Het ligt dan ook voor de hand, dat een andere formulering moet wor den gevonden, die het midden houdt tussen die van Tsjechoslowakije (Ex Tunc) en die van de Westduitse kanselier Willy Brandt, 'dat het ver- Voor de Duitsers komt daar nog bij dat het pact niet door Duitsland alleen aan Tsjechoslowakije werd opgelegd, maar dat ook Engeland, Frankrijk en Italië zich'in 1938 niet aan de felle oppositie van de Tsje choslowaakse regering hebben ge stoord. Deze drie landen zijn in wezen medeverantwoordelijk voor de gevolgen van handelingen, waaraan zij zelf hebben meegewerkt. Soepel Neville Chamberlain Clinks) en A'dolf Hitler, twee van de vier ondertekenaars van het beruchte verdrag van München. drag ten diepste onrechtvaardig en immoreel en nu (Ex Nunc ongeldig is'. Overigens is de Bondsrepubliek niet het enige land dat het verdrag niet 'Ex Tune' ongeldig wil verklaren. Het pact werd opgesteld en gete kend door Adolf Hitler namens Duitsland. Benito Mussolini namens Italië, Edouard Daladier namens Frankrijk en Nville Chamberlain na mens het Britse rijk. Het zijn de Britten die het verdrag niet ongel dig willen verklaren. 'Vrede' Chamberlain was de man die in 1938 na ondertekening van het pact in Engeland terugkeerde met de boodschap dat hij 'vrede voor onze tijd' had bereikt. Hij was dezelfde man die een jaar later Hitler-Duits- land dc oorlog moest verklaren. toen het ook Polen was binnengeval len, nadat het behalve Oostenrijk ook de rest van Tsjechoslowakije had bezet. Frankrijk en Italië, die bij het op stellen van het verdrag van München een minder prominente rol hadden gespeeld dan Duitsland en Engeland, hebben er geen moeite mee gehad, het pact ongeldig te verklaren. Engeland gaat er echter van uit, dat het geen zin heeft te doen alsof een verdrag niet heeft bestaan. In Bonn gaat men er ook van uit dat een document waarin zou wor den vastgelegd dat een ander docu ment nooit heeft bestaan, van het standpunt van het internationale recht uit bezien nogal dubieus zou zijn. Alen stelt voorts, dat veel ver dragen die onder dwang werden ge sloten, niet achteraf ongeldig wer den verklaard. Als de voorspelling van de Tsjecho slowaakse premier Lubomir Strougal moet uitkomen, dat een volledig ak koord tussen Bonn en Praag in de eerste helft van dit jaar nog moge lijk is zal zijn regering heel soepel moeten zijn bij de hervatte onder handelingen. Want de BRD heeft geen reden tot het doen van conces sies om een snel resultaat te kunnen verwezenlijken. Kanselier Brandt hoeft sinds 19 no vember geen rekening meer te hou den met Bondsdagverkiezingen. Hij .heeft zelfs reden om niet te hard van stapel te lopen, gezien het feit dat de met Rusland en Polen geslo ten verdragen nog niet hebben ge leid tot werkelijke toenadering tus sen de beide Duitse staten, die met het nog altijd niet geratificeerde Basisverdrag daarmee een voorzich tig begin wilden maken. Normalisatie van de betrekkingen met Tsjechoslowakije, Hongarije en Bulgarije zal voor de Westduitsers bovendien weinig praktisch voordeel opleveren. De handel met Tsjecho slowakije en in mindere mate die met de andere landen bevindt zich reeds in een periode van bloei. Voor Bonn is normalisatie dan ook voor namelijk een morele kwestie. De woordvoerder van het Westduit se ministerie van buitenlandse za ken, Rüdiger von Pachelbel, liet zich aan de vooravond van de onder handelingen na een onderbreking van negen maanden, voorzichtig uit over het te verwachten resultaat: 'Aan onze kant leeft de hoop dat we tenminste een stuk verder zullen komen wat de normalisering van de betrekkingen en het uitwisselen van ambassadeurs betreft'. En hij kreeg de lachers op zijn hand met de opmerking: 'Ja heren, na negen maanden heeft men hoop'. hadden geen tegenkandidati Brandt die kennelijk on e t verrast was over het feit da onmiddellijk werd herkoze ren geïmproviseerde rede gend beroep op het congi om zijn standpunt te herzii11 De leider van de linken Juso's Wolfgang Roth in tellende partijbestuur geki scheidene andere afgevaari de linkervleugel, waaronder saksische minister van cult von Oertzen en partijvoor Sleeswijk-Holstein Jochen j. werden eveneens gekozeq De sterkte van de 'linker de partijtop is nu ongeveer Verscheidene prominetnen niet herkozen. Tot hen beh zitter van de Bondsdag Renger, minister voor intei trekkingen Egon Franke ei cretaris Hans HermsdorJ LA r de ag pei iei: BONN (BPA). Ook dit j vrachtauto's gedurende de v n riode in de weekeinden gee mogen maken van de autof" andere hoofdwegen in West- De maatregel geldt voor d van 16 juni tot 16 augi I zaterdagochtend 7 uur tot vond 22 uur. Het verbod heij-i king op vrachtauto's met gewicht van meer dan 7.5 het transport van bederfeli, kunnen uitzonderingen wo maakt. Minder Duitsers WIESBADEN (DPA) In w Bondsrepubliek zijn in 197 e mensen geboren; 730.000 stiicoi is voor de eerste maal een |n daling van 29.000 personen an was er nog een geboorteifon van 48.000 personen. Ten op ui 1971 kwmen vorig jaar bij or (of tien procent) minder kir -ol wereld. Het aantal sterfgevae onveranderd. In de twee eer pa den van dit jaar is het geb( qu volgens de statistici no| ri; gedaald. ïvi Venetië redden st ROA1E (UPI) De Italiaan??' heeft een jarenlang omstrér sontwerp aangenomen voor!,' ding van Venetië, dat langzat weg te zinken. In de wff miljard lire (bijna 1.8 miUa den) uitgetrokken voor de al sluizen in de kanalen tussen I tische Zee en de Lagune vat en voor een nieuw acquaducl ring. Het wetsontwerp voorziet ini jarenplan voor de bouw vai 1 zen, waardoor de stand van I onder controle kan worden en aanleg van een aquad geen grondwater meer voor voorziening hoeft te worden Ook komen er maatregelen lucht- en watervervuiling, d bouwen en kunstwerken vai aantast. Paniek bierkelder MUENCHEN (AFP). A van paniek in de 'Löwenbraukeller' in het cei München is een 15-jarig het leven gekomen; 24 pei den ernstig gewond. Een had in de kelder een concoi niseerd. Toen de ongeveer geren het gebouw verlieten,) door onbekende oorzaak pai minder dan 24 bezoekers \i meisjes, moesten in een worden opgenomen. jQt Vliegtuigbotsing SUNNY ALE (Reuter). ft gend laboratorium' van he^o kaanse bureau voor lucht- ei vaart en een viermotorig p^. vliegtuig van de marine zijl nyale in Californië in de 1 )r elkaar in botsing gekomen e stort op een golfterrein. V inzittenden van beide toeste! leefde een marineman de r hl verkeert nog in levensgevaar fop Studenten betoger, ATHENE (AFP). In Patl noordwesten van de Peloppot Griekenland hebben studente toging gehouden. De politie be en nam een student van de i faculteit mee. De studenten 1 de universiteit een vergaderi! houden, maar ze vonden d( gesloten. Ze trokken daarop in onder het scanderen van d 'vrijheid, Volk, staat op. staat achter ons'. 9' ei Michael NICOSIA (UPI) Drie hoc M ste bisschoppen van Cyprus, ge maand verklaarden een slU hebben gevormd om aart president Makarios af te zet ben meegedeeld dat deze afz! van kracht is geworden. Zij il de bisschop van Paphos, mgi dios, benoemd tof 'fungerend Wl schop' in plaats van Makarios dc naam Michae. Christodouls kos krijgt. Turkse premier P! ANKARA (UPI) De nietf dent van Turkije, Fahri Korul senator Nairn Talu benoemen volger van de onlangs afgetre ste minister Ferit Melen. Talu i< kabinet samenstellen uit exp van de Rechtvaardigheidspart Tl Nationale Vertrouwenspartij- noemde partij zou vijftien, trouwenspartij zes ministers Daarnaast zouden drie onafhl ministers in het kabinet zit' men.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8