randt wijst dicalen in D terecht Top van Al Fatach na actie in Beiroet zeer verzwakt China wordt grote militaire macht Vierkant in defies Polen zoekt naar getuigen tegen oorlogsmisdadiger Diplomaten laten gezinnen uit Phnom Penh vertrekken .itduitse itie inklaart "5 'mann dood Voorkeurbehandeling Roemenië in overweging Londen blijft tegen hangen aan de strop T4y - '/KWARTET DONDERDAG 12 APRIL 1973 BUITENLAND T7/K7 - NOVER (DPA„Reuter, UPI, AP) De West- kanselier Wilïy Brandt heeft gisteren op het es van zün Sociaal-democratische partij gezegd dat het programma, waarmee de in november de verkiezingen is ingegaan, er discussie kajn staan. PARIJS (AFP) De militaire macht van de volksrepubliek China wordt zienderogen groter en het zal niet lang meer duren of men kan dit land tussen de grote militaire mogend heden rangschikken. Deze ontwikke ling is het gevolg van een 'uitzon derlijke verhoging van het militaire budget' dat in zeven jaartijd meer dan verdubbeld is (tot 40 a 45 mil jard gulden in de periode '70-71, hetgeen neerkomt op 10 procent van het bruto nationaal produkt). Dit staat in het tijdschrift 'Franse strijdkrach ten' dat een studie over China heeft gemaakt. Frans legerblad concludeert na onderzoek: De auteur van het artikel Is de Franse luitenant-kolonel C. Mainguy. Deze is van mening dat de Volksrepubliek mo menteel bezig is aan de opbouw van 'de moderne strijdkrachten' die niets meer van doen hebben met het zelfver- dedigende volksleger dat nauwelijks ge schikt is voor offensieve operaties van enige omvang. China beschikt thans over voldoende uranium 235 en plutonium 239 om zo'n 300 kernwapens te produceren. Een eerste serie van 25 kernraketten met een draagwijdte van 1500 kilometer en een lading van enkele tientallen kilo- tonnen is al voor gebruik gereed. In 1973 moet de tweede generatie ver schijnen met kernwapens die doelen op 3000 kilometer afstand kunnen berei ken. De geboorte van de eerste inter continentale operationele raketten is voorzien voor 1975. De Volksrepubliek bezit daarnaast al sinds meer dan twee jaar twee behoorlijk zware kunstmanen die in een baan om de aarde cirkelen en men vermoedt dat het In snel tem po een program voor verkennings- en telecommunicatie-satellleten in ontwik keling heeft. Luitenant-kolonel Mainguy beklemtoont vervolgens dat China een leger heeft met de grootste infanterie ter wereld (2.800.000 manschappen en 150 divi sies). Daaraan kan men gevoeglijk nog een volksleger van vijf miljoen man toevoegen. Hoewel de strijdkrachten nog erg zwak zijn uitgerust, krijgen zij met een steeds grotere regelmaat lich te en middelzware tanks (t-59, t-60 en t-62), voertuigen en artillerie. De pro- duktie van dit materieel is al voldoen de om er ook van naar het buitenland te exporteren. Het grootste deel van deze strijdkrachten staat opgesteld te genover 45 Russische divisies ten oos ten van de Oeral. De Chinese luchtmacht beschikt over ongeveer 4000 toestellen waaronder 1700 Migs-17, 1000 Migs-19 en 150 van het type f-9 (specifieke Chinese make lij. Van deze toestellen worden er sinds 1971 maandelijks een stuk of tien op geleverd). De Volksrepubliek maakt ver der zelf ook bommenwerpers van het type tu-16 met een regelmaat van on geveer 30 per jaar. Hoewel de Chinese vloot de belangrijk ste is van Azië is ze in totaliteit nog betrekkelijk zwak. De grootste eenhe den van de Chinese vloot zijn escorte vaartuigen. Men heeft echter al een nieuw model van dit vaartuig ontworpen en geproduceerd, dat uitgerust is met korte-afstands-raketten. Aan de 28 on derzeeboten van Russische makelij, die tot 1965 aan China werden geleverd, moet men een twintigtal nieuwe model len toevoegen. Tenslotte is men in Pe king volop bezig aan de ontwikkeling van kernonderzeeboten. 'Aan het begin van het komende decennium,' zo be sluit de auteur het artikel, 'zal China een vooraanstaande militaire macht ge worden zijn.' per de afgevaardigden, alle ten achterwege te laten die splitsing in de partij .kunnen leed een beroep op de tradica- jn partij, die een groot deel congres achter zich zouden Thieu geen geen vraagtekens te achter het beeld van ile SPD partij, zoals dat 14 jaar gele den partijcongres in Bad Go- bij Bonn werd vastgesteld, j op het 'grootste succes uit lenis' dat de SPD met deze comnjunisten. De kanselier waar schuwde dat ook de samenwerking met de FDP als coalitiepartner schade zal lijden, als de SPD scherp naar links zou afbuigen. ADVERTENTIE Q I?ie( null tijdens zijn rede vooir het 2 Ke' an de SPD. goed arl. eft behaald bij de verklazin- Sjai november. de binnenlandse politiek l zei ed e at de SPD zal blijven weajken Je politiek van medezeggenschap fde «toren van de maatschappij, s m een hartstochtelijk pleidooi chleginselen van de democ»ati- torg, tsstaat, waarvan het funetio- te J; et belemmerd mag worden. frerheffing verdedigde hij'het ferhe 4ptred< dim B er hit tot opmele had tegen de radicalen, Bonn en eerder ook: in it hevige gevechten met opmele hadden laten komen, za^ I l ■de Brandt zich tegen pogüm- de linkervleugel van de SR3D, or de Jusos (Jonge Socialis- Atlantische bondgenootscliap nijnen. 'Wie dit doet ondjer- feite onze ontspanningspoli- het. Oosten en daardoor maze vredespolitiek. Zonder de inse aanwezigheid in Eurcipa realistisch worden onderhan- ir de Europese veiligheid', andt. dier verwierp de linkse eisen onventie resoluties aanneetnirt, vordt opgeroepen tot terug, van de 200.000 Amerikaanse i in West-Duitsland en be- van de defensie-uitgaven, i'ees ook het verlangen vian rvleugel van de hand dat land zijn evenwichtige Ue- aanzien van het Middan- Pgeeft en de Arabieren g#at egen Israël. In juni gaat ;de een officieel bezoek aan ps- 22fcgen. edjej ekelde de 'illusionaire roe'te- van sommige sprekers op erencongres van enkele we den en merkte op dat \ier- toespraken 'reden tot ver- iven'. Dc afgevaardigden ap- erden geestdriftig bpen erklaarde dat in de SPD gtten P?o- glsfs voor communisten of Kennelijk doelend op de president van Zuid-Vietnam, Ngoejen Van Thieu, die een kort bezoek aan Bonn heeft gebracht, waar hij door presi dent (Heinemann werd ontvangen, zei Branictt: 'Er zijn bezoekers die je lie ver zifet gaan dan komen'. Voor deze opmerking kreeg de kanselier een langdnrig applaus. Brandt vertelde dat Heinemann slechts met Thieu heeft igesproken over kwesties die in zet waren van de demonstraties tegen diens Aezoek, zoals de marteling van politieke gevangenen. Na Brandt sprak de afgevaardigde Joerg Jordan, die toegaf dat men zich moet inhouden wat betreft de kritiek op Amerika, maar er aan toe voegde dat men 'niet over het hoofd mag zien dat de Verenigde Staten hebben bijgedragen tot belemmering van de democratie in vele delen van de we reld'. Hij drong er op aan dat de regering van kanselier Brandt nieuwe wegen zoekt voor een collectief veilig heidsstelsel. aangezien de NAVO een hinderpaal vormt op de weg naar vre de. Van een verslaggever DEN HAAG De Poolse ambassade in Den Haag zoekt naar Nederlanders die iets afweten van de oorlogsmisda diger David Gertler. Deze is als Gesta- po-medewerker actief geweest in de ghetto's van Warschau, Lodz Cesto- chowa en Wielnu. Als chef van de 'Jüdische Sonder- dienst' organiseerde hij de economi sche exploitatie van het ghetto in Lodz en de roof van joodse eigendom men. Nederlanders die iets over Gert ler weten wordt gevraagd zich in verbinding te stellen met de commis sie tot onderzoek van Nazimisdaden in Polen te Warschau. Konvooi trucks breekt blokkade PHNOM PENH (Reuter, AP, UPI) Voor hef eerst sinds april 1970, na het uitbreken van de oorlog in Cambodja, zijn vrouwen en kinderen van buitenlandse diplomaten uit de hoofdstad Phnom Penh geëvacueerd. De Cambodjaanse hoofdstad is meer dan 20 dagen geblokkeerd geweest door Cambodjaanse guearilleros en Noordvietnamezen. Gisteren is een konvooi van 387 vrachtwagens via Hoofdweg Vier in Phnom Penh aan gekomen. Daarmee is de blokkade voor het eerst doorbroken. De belege ring van de stad heeft de bevoorra ding ernstig in gevaar gebracht. Ame rikaanse vliegtuigen zijn begonnen met de aanvoer van materialen en brandstoffen via een luchtbrug. De vrachtwagens hebben nu ook rijst en ander voedsel aangevoerd, waaraan gebrek was ontstaan. Het tekort aan benzine heeft tol storingen in de electriciteitsvoorziening geleid. Omdat de watervoorziening afhankelijk is van electrische pompen zitten ver scheidene gebieden al een week zon der water. Vooral de minder bedeelde Cambodjanen, en dat is het overgrote deel van de bewoners van Phnom Penh, zijn door de schaarste in grote moeilijkheden gekomen, zo is gemeld. De rijst is drastisch gerantsoeneerd tot 300 gram per persoon per dag. De prijzen van voedingsmiddelen zijn met 50 tot 100 procent gestegen. Gisteren heeft generaal Alexander Haig, president Nixons gezant die een werkbezoek aan Zuid-Vietnam, Thai land en Laos heeft gebracht ook Phnom Penh bezocht. Haig is later op de dag naar Washington teruggekeerd om Nixon verslag uit te brengen. Haig heeft in Phnom Penh onder meer overleg gevoerd met president Lon Nol. PENTAGON Functionarissen van het Amerikaanse ministerie van defensie hebben ver klaard dat Hanoi een deel van het noorden van Zuid-Vietnam feitelijk heeft geannexeerd door het Noord- vietnamese luchtverdedigingsnetwerk uit te breiden tot en met de gedemili- pre ite i ate 1'2 TORT (AP, Reuter, DP A) Radftln Bormann, Hitiers retïh- gva£ en in 1946 bij verstek ter eroordeeld op de Neunan- processen, is door Weist- nd officieel dood ver- Parti 19. rul» Eurde gisteren door de affi- reeri justitie bij het parket in ey: De officier Horst Gauf -fer- t op een persconferentie dai-de g«o k er nu van overtuigd iS; dat to i op 2 mei om het leven is 5inf in de eindfase van de sjhajd 'jn. lusies van de rechtbank zijn d op een onderzoek door het ndm Iaborat°rium van de sphe- uit n dere en tanden van een at kortgeleden in Berlijn, is 2i'( 'i VolSens Ga"f heeft Bor- •ep. !'fmoord gepleegd door een cyanide te consumeren. Tus- asi6, anden van de schedel wrsren Ven gevonden. Naar Borman ogr. aar gezocht. Het bevej tot van de oorlogsmisdadiger 5 sp 'en ingetrokken. 21.J Urder ir. Simon WiesejJthal. teen de perscoferentin in Wie 1 bijwoonde heeft zich min- getoond van de dood van Korf. Maar hij verklaarde iprifet te «gil» de grote ernst wanxmee juitse justitie het onderzoek tgevoerd. M tariseerde zone tussen noord en zuid. Volgens de zegslieden van het Penta gon heeft Hanoi acht tot tien lucht doel-raketinstallaties van hét type SAM geïnstalleerd in het gebied rond Khé San, waar eens Amerikaanse ma riniers waren gestationeerd. DEN HAAG Nederland staat wel willend tegenover het Roemeense ver zoek in het handelsverkeer met de EEG gelijksoortige voordelen te ge nieten als de geassocieerde ontwikke lingslanden hebben. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft dit be kend gemaakt. De EEG-ministerraad zal zich nog voor de zomer om dit Roemeense verzoek betreffende voor men eerst een oplossing moet worden keur van tarieven bezighouden. Ne derland en ook Frankrijk, h ebben zich tot nu toe een tegenstander ge toond van inwilliging van het Roe meense verzoek. Dit hield onder meer verband met de scherpe concurrentie van de Roemeense glastuinbouw. Een woordvoerder van buitenlandse zaken deelde mee dat voor dit soort proble- gevonden. Meer ratten BOEDAPEST (DPA) De Wereldge zondheidsorganisatie WHO heeft mee gedeeld dat er thans evenveel ratten als mensen op de wereld leven. De ruim 3,7 miljard ratten zorgen jaar lijks voor de vernietiging van 33 mil joen ton levensmiddelen. Welke bij dragen de mensen hieraan leveren is niet gemeld. De WHO houdt in Boe dapest echter een conferentie over uitroeiing van ratten. Israël wil Palestijnen ook in guerrilla verslaan door Michael Stein TEL AVIV (woensdag) De Israëlische commando-actie in Bei- roet heeft de Palestijnse guerrilla-beweging beroofd van twee van haar belangrijkste leiders. Vooral de dood van Mohamed Yoessoof Jajjar, bijgenaamd Aboe Yoessoef, stemt de Israëli's zeer tevreden, omdat hij verantwoordelijk wordt geacht voor de planning van de overval van Zwarte September in München, vorig jaar Aboe Yoes soef was, samen met Yasser Arafat, in het midden van de jaren vijftig, één van de oprichters van al Fatach. De tweede zeer belangrijke leider, die in zijn flat door Israëlische over vallers werd gedood, was Kamal Ad- wan, commandant van de westelijke vleugel van al Fatach (westelijk in de aardrijkskundige betekenis, om dat hij de planning verzorgde van de Palestijnse guerrilla-overvallen vanuit Libanon in Israël). De Israë lische commando's maakten in zijn woning een aantal documenten buit over de organisatie van guerrilla cellen binnen Israël en de bezette gebieden. De Palestijnse radiozen ders zonden dan ook in de nacht van dinsdag op woensdag voortdu rend code-boodschappen uit, zoals de volgende: 'Van Alef voor Aboe An- tar. De leider is dood. Wees in staat van maximale paraatheid. Beveel uw kameraden zich te verspreiden, Al lah zij met u.' Kamal Nasser Veel minder belangrijk was de der de gedode guerrilla-leider, Kamal Nasser, de officiële woordvoerder van de Palestijnse Bievnijdings Orga nisatie (PLO). Als intellectueel en als christen (hij was grieks-ortho- dox) gold hij binnen de guerrilla toch als een buitenbeejslje, naar wie niet of nauwelijks geftiisterd hoefde te worden. Afkomstig uit Ramallah, vlak bij Jeruzalem, sloot hij zich al vroeg aan bij de Ba'ath Partij en werd een verwoed tegenstander van koning Hoessein van Jordanië, die hem dan ook in de gevangenis gooi de. Hij werd kort na de juni-oorlng door de Israëli's gedeporteerd, nadat hij de bevolking had opgeroepen zich gewapenderhand tegen de bezet ting te verzetten. De Israëlische commando-overval, zo onmiddellijk na de mislukte Pales tijnse aanslagen op Cyprus, is een zeer harde klap voor de guerrilla beweging. De operatie in Beiroet was volgens een zeer betrouwbare woordvoerder hier, gebaseerd op in formaties die men binnen Fatach had vergaard. De overval moet bo vendien door een zeer klein aantal mensen zijn uitgevoerd, aangezien de Israëli's zich in zes huurauto's door de Libanese hoofdstad begaven. Het kunnen er dus nooit meer dan 36 geweest zijn. De Israëlische stafchef David Elazar heeft gisterochtend opnieuw meege deeld. dat men in Israël van plan is dergelijke overvallen te blijven uit voeren. De Israëli's willen hiermee kennelijk de guerrilla-eiders aanto nen dat zij niet alleen in de klassie ke oorlogvoering, maar ook in de guerrilla de Palestijnen de baas zijn. Verscheidene mensen hier, die zeer goed op de hoogte zijn van de Israëlische oorlogvoering tegen de Palestijnse guerrilla-beweging, heb ben nogmaals met nadruk verklaard dat de inmiddels zo befaamde orga nisatie Zwarte September gewoon niet bestaat. 'Zwarte September is alleen mythe', zei iemand. 'Het is precies hetzelfde als de Jihaz al- Rasd, de ondergrondse organisatie van Fatach.' Deze organisatie, die bekend staat als Rasd, is na de juni- oorlog van 1967 opgericht nm mili taire inlichtingen over Israël in te w.'inen, recruten voor Fatach aan te werven, de leiders van Fatach te beschermen en eventueel Palestijnen te doden, die er van verdacht wer den voor Israël te werken. De eerste leden van de Rasd werden in 1969 door tie Egyptische geheime d.enst getraind. I cider van de Rasd werd Salah Kh.ilef, wiens eigen naain Aboe lyyad is. Hij werd lij- De chef van de Israëlische generale staf. generaal David Elazar, heeft op een persconferentie verklaard, dat nieuwe acties van Is raëlische commando's in Arabische landen niet uitgesloten moeten worden geacht. clens en na de burgeroorlog van sertember 1970 enige tijd door het Jordaanse leger gevangen gehouden. Na zijn vrijlating ontwikkelde hij ziel: tot een van dc fanatiekste vij anden van het Jp-Jaanso regime. Hij was de man die de andere l'ataeh-leiders erioe overhaalde, de Rasd voortaan te gebruiken in de strijd in het buitenland legen lsraë! en Jordanië. Daarmee gingen de Fa- tach-leiders volkomen overstag, want tot aan de september-oorlog van 1970 in Jordanië verzettyn zij zich heftig tegen aanslagen in het bui tenland en het kidnappen van vlieg tuigen. zoals de marxistische guerril la-organisatie Volksfront voor de Be vrijding van Palestina die propa geerde. Maar de Fatach-leiders wilden om politiek-strategische redenen en met name vanwege hun banden met de overige Arabische landen niet officieel toegeven, dat Fatach van nu af aan 'een totale oorlog' voerde, dat wil zeggen een oorlog buiten het bezette Palestina. Om die reden wer den de activiteiten van de Rasd in het buitenland op naam gezet van een nieuwe geheimzinnige guerrilla organisatie, de Zwarte September, die niemand officieel kende en waarvan niemand ooit gehoord had. De eerste openbare manifestatie van deze Zwarte September was de moord in het Sheraton-hotel in Cai ro op de Jordaanse premier Wasfi Teil eind 1971. Daarna êing Rasd, alias Zwarte Sep tember, over tot allerlei andere spectaculaire acties, waarvan de aan slag in München het 'hoogtepunt' vormde. Eèn van de leiders van de Rasd en/of Zwarte September is Ali Hassan Salamah, oftewel Aboe Has san, wiens vader een geducht Pales tijns leider was, die in 1948 tijdens de eerste Israëlisch-Arabische oorlog gedood werd. Deze Aboe Hassan, een boezem vriend van Yasser Arafat, kreeg na de september-oorlog in Jordanië ru zie met Aboe lyyad. die toen com mandant was van de Rasd. Waar schijnlijk ging het conflict om het gedrag van Aboe lyyad tijdens diens gevangenschap in Amman. Wat ook de reden moge zijn. Arafat steunde Aboe Hassan, en Aboe lyyad moest verdwijnen. Zijn plaats werd ingeno men door de nu in Beiroet gedode Aboe Yoessoef. Dat Aboe Yoessoef en Kamal Adwan door de Israëli's gelequideerd wer den, is van Israëlisch standpunt uit gezien volkomen begrijpelijk. Zij be hoorden immers tot de zeven man sterke top van al Fatach. Aboe Yoes soef was verantwoordelijk voor de planning van aanslagen buiten Is raël, Kamal Adwan voor de aansla gen binnen Israël. De liquidatie van Kamal Nasser echter heeft geen en kele militair-strategische betekenis. Niemand heeft mij dan ook kunnen uitleggen, waarom het voor de Israë li's zo belangrijk was om juist hem te vermoorden. De aanval op het hoofdkwartier van het Democratisch Volksfront voor de Bevrijding van Palestina in Bei roet, waarbij ongeveer vijftig Volks front-leden en twee Israëli's om het leven kwamen, lijkt op het eerste gezicht ook erg vreemd. Het Demo cratische Volksfront gaf namelijk korte tijd geleden in Parijs een scherpe verklaring uit, gericht tegen de activiteiten van Zwarte Septem ber. Volgens die verklaring speelde Zwarte September in de kaart van allerlei 'avonturiers', waardoor aan de Palestijnse en de Arabische vrij heidsstrijd alleen schade kon wor den berokkend. BOMAANSLAG Maar toen ik vroeg waarom uitgere kend het hoofdkwartier van het De mocratische Volksfront was aange vallen, luidde het antwoord, dat de ze organisatie zich officieel verant woordelijk heeft gesteld voor de bo maanslag in het busstation van de stad Hadera van een paar weken geleden. 'Dergelijke aanslagen, die zonder aanzins des persoons op de burgerbevolking worden gepleegd, zullen wij nooit en te nimmer onge straft laten passeren', zei een voor lichter op het Israëlische ministerie van defensie. 'We zullen nu afwach ten of Hawatmeh (de leider van het Democratische Volksfront) de wenk heeft begrepen.' Premier Edward Heath LONDEN (Reuter, UPI) —Het Brit se Lagerhuis heeft gisteren met 320 tegen 178 stemmen een poging verij deld de doodstraf opnieuw in te voe ren voor bepaalde misdrijven. De po ging werd gedaan in een initiatief voorstel van de conservatief Edward Taylor. Taylor wil de doodstraf weer ingesteld zien voor moord op politiea genten of gevangenisbewakers. In En geland is de doodstraf door ophanging in 1969 afgeschaft. Premier Edward Heath heeft kortgeleden de dood als straf resoluut afgewezen. De kwestie werd onlangs actueel toen in Ulster, waar de doodstraf formeel nog van kracht is, een protestant ter dood werd veroordeeld. De man heeft in middels gratie gekregen. Doden in Ulster BELFAST (Reuter, UPI) In Noord-Ierland is gisteren de 771ste dode gevallen. Het was een Britse soldaat, die in de roomskatholieke krottenwijk Bogside in Londonderry tijdens patrouilledienst werd doodge schoten door een sluipschutter. Hij is de 167ste Britse militair die in Ulster is gesneuveld sinds het uitbreken van de gewelddadigheden in 1969. Eerder op de dag is een lid van de reservemi litie. Ulster Defense Regiment, in noordelijk Belfast gedood doordat het geweer van een collega per ongeluk afging. In Ulster heeft een protestantse groep die zich TARA noemt terroristenleger voor wraak en moord aldus Noordier- se roms-katholieken, alle geestverwan ten opgeroepen bereid te zijn hun huizen te verdedigen' zodra de crisis zich verder ontwikkeld'. Volgens de politie is de groep twee jaar geleden opgericht en begon zij als organisatie ter verdediging van protestantse buur ten tegen aanvallen van de IRA. Zij zouden niets te maken hebben met de reeks geheimzinnige moorden, die in de afgelopen periode in Ulster zijn gepleegd. Denen zonder tv KOPENHAGEN (AP) Een belang rijk aantal Deense kijkers is tijdelijk gedwongen van tv-loze avonden voor zien. Oorzaak is de vernieling van de tv-zender in de Kopenhaagse buiten wijk Gladsaxe door een brand, die alleen de zendmast intact heeft gela ten. Volgens de politie is er sprake van brandstichting. Het zal zeker twee weken duren voordat de uitzendingen kunnen worden hervat en dan eerst via een hulpzender die uit Engeland moet komen. Er zijn ruim een mil joen tv-kijkers in Denemarken. Een deel van hen moet het nu doen met het Zweedse tv-programma. Zwijggeld in VS WASHINGTON (UPI). James W McCord jr, één van de Amerikaanse Republikeinen die bij het Watergate- schandaal zijn betrokken, heeft een federale gerechtelijke jury, papieren gegeven waaruit blijkt dat hij drie duizend dollar per maanu toegestopt kreeg naar alle waarschijnlijkheid om zijn mond te houden over het afluiste ren van het hoofdkwartier van de Democratische partij in Washington. Dit heeft een nauw bij het onderzoek betrokken figuur, verklaard. Het geld zou McCord zijn gegeven door wijlen Dorothy Hhnt, vrouw van Howard Hunt jr., één van de betrok kenen in het Watergateschandaal. Me vrouw Hunt kwam op 8 december van het vorig jaar bij een vliegtukgonge- luk in Chicago om het leven. Ze bleek in het bezit te zijn van tienduizend dollar. McCord en zes anderen zijn veroor deeld wegens inbraak in het Democra- tische-partijbureau in juni van het vorig jaar, om er electronische afluis terapparatuur te plaatsen. McCord. met een staat van dienst van negentien jaar in de CIA, de Ameri kaanse inlichtingendienst, vertelde de gerechtelijke jury deze week dat hij en andere leden van de Watergate- groep betaald werden om over de zaak hun mond te houden. 'Hij kreeg drieduizend dollar per maand', aldus de bij het onderzoek betrokken bron. 'De gerechtelijke jury heeft alle betrokken papieren in haar bezit. Voor een deel hebben ze betrekking op het zwijggeld'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7