1 f9 peugeot, een eiland van veiligheid in ieder verkeer autobedrijf Devilee-Reizevoort B.V. Autobedrijf Den Hollander B.V. /probleem ikhet onze Leerlingenconcert in St. Agatha 'KWARTET DONDERDAG 12 APRIL 1973 Lil Een onderwijzeres bij het bij- onderwijs heeft tengevolge van itratieve fouten gedurende vijf 1200 te veel salaris ontvangen, loolbestuur eist dit bedrag te- aar weet intussen nog niet hoe dit bedrag precies is, omdat ig bezig is met de berekenin- )e onderwijzeres heeft thans nkomen meer. Zij is volkomen der trouw geweest. Hoe zit het belasting, die ze al die jaren betaald heeft? ird: Als zij in de periode ze werkte georganiseerd is t. kan ze zich wenden tot haar IVas ze niet georganiseerd, dan ze niet in een dergelijke zaak isten. maar kan een vriendelij- ■f aan het schoolbestuur schnj- it het verzoek de zaak nader te overwegen en daarbij in aanmerking te nemen dat ze volkomen te goeder trouw is geweest, dat de betalingen over vijf jaar hebben gelopen en bovendien dat de zaak nog steeds niet behoorlijk is uitgezocht. Leidt dit niet tot een bevredigend resultaat, dan kan ze zich tot een wetswinkel wen den. Verzoek van lezer: De Christelijke vereniging van maatschappelijk werk herdenkt binnenkort dat ds. C. S. Acema van Scheltema 110 jaar gele den zijn werk in de Jordaan begon. Hij heeft veel boeken geschreven en vertaald en ook vele gedichten op zijn naam staan. Bij naspeuringen komen telkens weer nog niet gekende werken aan het licht, bijvoorbeeld nog kort geleden uit een familiearchief of het archief der Hervormde Gemeente te Amsterdam. Er werden voorbereidin gen getroffen voor een historisch overzicht van zijn leven en werken. Gaarne zal ik gegevens ontvangen. Ds. C. S. Adema van Scheltema werd 16 januari 1832 geboren en 26 decem ber 1883 te Arnhem overleden. Hij studeerde te Leiden, was predikant te Borssele, Colijnsplaat, Hoorn en Am sterdam. Na zijn emeritaat vestigde hij zich eerst te Ede. daarna te Arn hem. Vraag: Als een zangkoor een nieuwe penningmeester benoemt, moet de vo rige dan zijn kasboek inleveren? Antwoord: Het is de algemene gang van zaken dat op de jaarvergadering de penningmeester verslag uitbrengt. Een kascommissie heeft van tevoren reeds de boeken, rekeningen en kas gecontroleerd en brengt dan op de vergadering verslag uit. Waarna de vergadering het verslag van de pen- inngmeester als dit in orde is, goed keurt en hem dechargeert Daarna kan de penningmeester met een ge rust hart zijn kasboek aan de nieuwe penningmeester overdragen. Vraag: Een suikerpatiënte moet per week gebruiken: 6 flessen karnemelk, 7 flesjes zoutloze melk, 23 mager rundvlees, 7 eieren, boter, zoutloze kaas, sinaasappelen, appelen en zout loos brood, alles tezamen ongeveer 46. Wat mag hiervoor van de in komstenbelasting worden afgetrok ken? Antwoord: Veel van de door u ge noemde kosten zijn niet aftrekbaar, omdat zij niet verschillen van de normale kosten van levensonderhoud. Volgens de wet mag er voor een suikerdieet maar 120 per jaar wor den afgetrokken. Dit bedrag is bin dend. Vraag: Een negentigjarige heeft zijn vrouw verloren cn moet nu aangifte doen voor de successierechten. Beiden waren in gemeenschap van goederen gehuwd. Hun enige rijkdom waren een paar stukjes, samen zo'n 2000 waard. Wat moet. hij doen? Antwoord: De man behoeft geen suc cessierechten te betalen. Wel moet hij aangifte doen op een voor dit doel uit te reiken formulier. Vermoedelijk zal het voor hem te bezwaarlijk zijn naar het belastingkantoor te gaan. Is hij in een rusthuis, dan zal daar wel een deskundige zijn, die hem helpen kan. Anders verzoekt hij het belastingkan toor iemand te zenden, die deze for maliteit voor hem regelt Vraag: Gaarne zou ik willen weten hoe het salaris van de minister gere geld is en hoeveel miljonairs er in ons land zijn. Antwoord: Vorig jaar hebben we een uitvoerig artikel gepubliceerd over ministerssalarissen. We zenden u een fotokopie. In november publiceerden we een stukje over het aantal miljo nairs. Hoe moeilijk het verzamelen van gegevens is blijkt wel uit het feit, dat de cijfers het jaar 1967 betroffen. In dat jaar nam het aantal miljonairs met 1200 tot 6700 toe. De meesten hadden niet meer dan 3 miljoen. Op 1 januari 1968 bezaten 126 tussen de 5 en 6 miljoen, 64 tussen de 6 en 7 miljoen, 53 tussen de 7 en 8, 60 tussen de 8 en 10 miljoen. Natuurlijk heeft ook de inflatie grote invloed op deze toeneming. Vraag: Binnenkort ga lk met pensi oen. Ik weet dat zij die in het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds zitten ook over hun militaire diensttijd en de mobilisatieperiode pensioen kun nen ontvangen. Is dit ook voor ande ren mogelijk? Antwoord: Vijf jaar geleden is er in ons blad uitvoerig geschreven over de mogelijkheden om alsnog een derge lijk pensioen te krijgen en toen is er een streep onder gezet. Veel kansen heeft u niet, ook omdat u niet pensi oen uit het A.B.P. krijgt. Ga eens naar het spreekuur van het ABP. Daar zal men u alle mogelijke inlich tingen verschaffen. .Vraag: Iemand heeft A.O.W. plus een pensioentje van 779.38 en ƒ161,16 aan rentezegels. Daarvan kan zij niet leven, en daarom krijgt zij krachtens de bijstandswet in 1971 ƒ5.845,44 waarop 667,90 loonbelasting was in gehouden. Vervolgens kreeg ze een aanslag in de inkomstenbelasting over een inkomen van 11.594 van 520 na aftrek van de betaalde loonbelasting. Geld om dit te betalen heeft ze na tuurlijk niet. Dus dan zal het weer krachtens de bijstandswet betaald moeten worden, met gevolg dat haar inkomen wéér hoger wordt en de belastingaanslag eveneens omhoog gaat. Antwoord: Inderdaad is het verbijste rend maar het klopt met de tabellen. Vraag aan de gemeentelijke sociale dienst of de daar aanwezige deskundi gen aan deze eindeloze wedren tussen fiscus en bijstandswet een einde kun nen maken. De wetgevers schijnen het niet te kunnen. Vraag: Wat zijn de grootste Neder landse gemeenten? Antwoord: De vereniging van Neder landse Gemeenten gaf ons de volgen de cijfers: Noordoostpolder 469, Apel doorn 341, Ede 320, Emmen 280 vier kante kilometers. Vraag: Kan u mij inlichten over alter natieve dienstplicht? Antwoord: Op het ministerie van de fensie afdeling dienstplichtzaken weet men slechts dat de zaak van de alter natieve dienstplicht alleen nog bestaat in besprekingen en zeer vage moge lijkheden. Nu kan het zijn dat u lets anders bedoelt. Het zou kunnen zijn dat u als werker in een ontwikke lingsland (ontwikkelingsproject) wilt worden aangesteld. Als de mogelijk heid daartoe op het ministerie van buitenlandse zaken van alle kanten overwogen is en de uitzending een feit wordt, kan u waarschijnlijk van militaire dienst worden vrijgesteld. Het kan ook zijn dat u als dienstwei geraar uit gewetensoverwegingen op een andere manier werkzaam wilt zijn. Waarschijnlijk kan de ambtenaar militaire zaken op het gemeentehuis uw vragen direct beantwoorden. L1SSE Op zaterdag 14 april zal Ernest Gervais met zijn leerlingen een concert geven insde St. Agatha- kerk te Lisse. Er zijn deelnemers op orgel, fluit i en gitaar. Ernest Gervais zal zelf de avond besluiten met Les Rameaux (de palmen) van Jean Lan- glais. Aanvang 8.15 uur- 'Ons Grunnegerlaand' had toneelavond LEIDEN 'Ons Grunnegerlaand' be sloot het seizoen, waarin het 50-jarig jubileum werd gevierd met een to neelavond verzorgd door de eigen to neelclub. Opgevoerd werd een toneel stuk in vier bedrijven van Barend v. d. Veen: 'De roege Bast'. Het werd heel goed voor het voetlicht gebracht. Volgend seizoen zal het vervolg van dit stuk, 'De blanke Pit', in studie worden genomen. Als altijd verleende het Leids Kamer orkest o.Lv. de heer J. Trouwee gewaardeerde medewerking. Schrijf anders een brief aan de afde ling voorlichting van het ministerie van defensie, Plein 4, Den Haag. De 104 rijd hem zelf en ontdek de koploper van een nieuwe auto-generatie De 104 is wezenlijk anders dan andere kompakte auto's. Hij is niet gebouwd als „prijskonkurrent" maar, geheel in Peugeot traditie, als volwaardige en kwalitatief uitnemende gezins-reisauto. Inhaerent hieraan is, dat aan de veiligheid de grootste aandacht is besteed. Het koetswerk is degelijk. Voor- en achterdeel van de carrosserie zijn schok- absorberend, terwijl de passagierskabine een bijna onvervormbare veiligheidskooi vormt. Wij zeggen u nog dat de Peugeot 104 een ruime en komfortabele 4 deurs, 4 persoons auto is met royale beenruimte voor iedereen. maar laat u hem verder zelf aan het woord. Rijd hem. Al is 't maar 'n enkel proef-rit uurtje om die nog-niet-beleefde ervaring van behagen en veiligheid in een auto. Om te genieten van een geweldig weggedrag. Van een auto die speels luistert naar uw hand, die flitsend optrekt, formidabel remt. Bewijs u dat werkelijke verschil in klasse. Bij elke Peugeot dealer staat de 104 op uw scherp-kritische testrit te wachten I Zuinige en krachtige 50 pk motor met bovenliggende nokkenas 135 km/u. Voorwielaandrijving Versnellingspookje Draaistraal slechts 492 centimeter Schijfremmen vóór, trommelremmen achter Automatische remkrachtverdeler en rembijstelling 4 portieren •Rondom veiligheids sloten Instelbare kindersloten op beide achter deuren Voorstoelen voorzien van 3-punts veiligheidsgordels Bekleding stof/teppluxe kombinatie. (Teppluxe is een superieur kunstleder.) Grote bagageruimte 300 dm3 Aanhangergewicht 700 kg Achterruitverwarming f. 8.595.- (excl. btwf. 7.409.48) een wonder op wielen Imp. Gebr. Nefkens' Automobielmij. N.V. Postbus 2097 Utrecht, tel. 030 - 44 30 44. Na medio april030 - 44 97 11. Peugeot-dealer voor Leiden en omstreken IEIDEN: Levendaal 71-79, telef. (01710)-4044f OEGSTGEEST Rhijngeesterstraatweg 42-46, tel. 01710-52945- Peugeot-dealer voor Katwijk en omstreken KATWIJK A/ZEE, Koningin Julianalaan, telefoon (01718)-71041

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11