)uitsland gelooft nog niet n Blankenburgs capaciteiten 'Cupfinal' met atletiek omlijst 'Weissweiler maakte dit Borussia groot' Zó paart u linsiig: ra bank Zuid Korea ontneemt Japan wereldtitel "Jiön zei me in München goedendag en liep meteen weer door jax wel met fruijff maar rader Mühren Koppelaar en Keizer terug Rinus Israel in 'wereldelf tal' 'Voetballer rijker dan bankdirecteur' Sprintoverwinning van Godefroot èt+soort+kort EDOX Z DELFIN JW/KWARTET DINSDAG 10 APRIL 1973 SPORT T11/K13 25, inze speciale verslaggever TERDAM Sterker dan waar ook het geval is, heerst in West- jland een onschendbaar geloof binnen de voetbalwereld in pro- van eigen bodem. Het Duitse voetbal is superieur zo wordt {dersteld, een discussie over dit onderwerp is vrijwel onmoge- Wat Ajax ook recentelijk presteerde tegen de toonaangevende atie uit de Bundesliga (4-0 en 1-2), het heeft het vertrouwen het voetbalpubliek in de vaardigheden van de vedetten niet ge kt. Talloze excuses worden verzonnen om die toch onthutsende rlaag te camoufleren. ng Horst Blankenburg, zelf een ir: 'Er wordt voortdurend naar chten gezocht. West-Duitsland het beste voetbal en als blijkt sen verlies toch mogelijk is, het eenvoudig niet geaccep- Dat kwam vooral treffend naar in de commentaren van de pers ns resultaat tegen Bayern- len. Er werd niet verteld dat zonder meer de betere ploeg nee, het verlies werd veront- ïgd door nadrukkelijk op de van Sepp Maier in de eerste, ul Breitner in de tweede wed- te wijzen. Er zit wellicht wat e achter, anders weet ik het - ook niet te verklaren. Ik kan vendig voorstellen, dat de reac- n Duitsland als irritant in Ne- id worden ervaren. Het stoort ók.' ide dat men zich in Duitsland ceptisch uitlaai over het voetbal buitenland, is het niet vreemd orst Blankenburg nauwelijks er- heeft verworven in zijn ge- ïland. Al speelt Ajax' ausputzer goed, hij zal nimmer be- wd worden als een potentiële daat voor de zo gelouterde 'Nati- Mannschaft'. Toen bondscoach afgéit Schön na afloop van het in gespeelde EEG-duel iets der- suggereerde, ontstak er een van protest. Wie is Blankenburg weke el, vroeg men zich af. Die vraag n oojde ex-werknemer van München München willen beantwoor- DSér voor eigen publiek, had e enburg veel van de twijfels kun- itifegnemen, het lukte hem niet. voortreffelijke minuten werd usdanig door Bayern's 'scheer- IS FC ld onze speciale verslaggever STERDAM In de 'blessu- zalerij' van Ajax staat mor- Inavond in ieder geval nog een i: Gerrie Mühren. De frêle Idenvelder van de Amster- ïmers is nog steeds niet her- Id van de blessure die hij lep in de uitwedstrijd tegen 'ern München. Hij zei giste- 'Ik speel definitief niet. moet nu helemaal herstel- daarom ga ik gewoon hier tig op het Ajax-veld trainen, en overbelasting, maar de ssure kans geven op herstel.' hren wordt vervangen door Inz Schilcher. lan Cruijff zal in het Olym- ich Stadion wel verschijnen, het wel niet voor honderd cent hersteld. De Ajacied l in tegenstelling tot Gerrie j hren wel is meegegaan naar trainingskamp in Wasse- ir, gaat dagelijks naar Am- rdam om door Salo Muller landeld te worden. Zelf stel- Cruijff zijn optreden afhan- ijk van de 'conditie van de Over zijn huidige conditie Cruijff: 'Het is nu wel slech- gesteld dan vorige week Jdag. Maar dat is logisch als spieren weer optimaal moe- functioneren in een wed- ijd. Dat kan dus woensdag er meevallen.' ADVERTENTIE 3ij de Amro Bank hebt u de suit tien verschillende irvormen. Van eèn arboekje met 4% rente tot spaarrekening met een looptijd van 5 jaar,die nu een gegarandeerde rente It van maar liefst pat u bij de Amro Bank vrij— md adviseren over de voor »st geschikte spaarvorm. mes' Schwarzenbeck geraakt, dat hij op een brancard naar de katacomben moest worden afgevoerd. Volkomen gedesillusioneerd zegt hij: 'ik had me in het üiympia-staclion op de voorgrond willen plaatsen. De in druk winen achterlaten dat Blanken burg meer kan dan vermoed wordt. Al nad dat voor wat de nationale iormaüe betrett niet veel uitgemaakt. Ik gelooi niet dat ik daar ooit voor in aanmerking kom. Die kans kan ik gevoegelijk aischrij'en. Nó Londen heb ik niets meer van Helmut Scnön gehoord. Hij zag me in Mün chen wei, zei me even goedendag en liep vervolgens stug door. Best moge- lijn, dal ScnÖai z'n ideeën onder druk van de Bayern-spelers heeft moeten wijzigen. Die hebben een grote mate van inspraak in zijn beleid. Ik zou voor de Duitse ploeg niet alleen ge schikt zijn als laatste man, al ben ik wèl van mening dat Franz Beckenbau- er (een unieke voetballer ondanks alle negatieve aspecten van zijn spel) veertig tot vijftig procent meer arbeid kan verzetten dan hij gewoonlijk pleegt te doen. Maar "bij een goede voorbereiding is het ook mogelijk als voorstopper in te passen.' Die bedoeling heeft bondscoach Fad- rhonc niet. De T*»cnnische leider van Neerlands nationale selectie heeft on langs het idee gelanceerd Blanken burg te neutraliseren, omdat hij de enige man is die de positie van een libero modern kan vertolken'. Blan kenburg wordt door bondscoach als zodanig duidelijk geprefereerd boven de nog altijd kwetsbare Rinus Israël en de nerveuze Mansveld. Blanken burg is niet ongenegen om op het aanbod in te gaan. Hij overweegt sowiezo al zich definitief iin Nederland te vestigen, waar het leven volgens hem zeer goed is. Hij stelt één voorwaarde: 'Ik doe het als ik weet dat ik zeker bij de selectie zal behoren. Die garantie wil ik hebben. Interesse heb ik voldoende. Het lijkt me voor de toekomstige wereldkampi oenschappen een nuttige zaak. Die formatie zal hoofdzakelijk bestaan uit Ajacieden en dan is het belangrijk dat er zc weinig mogelijk gesleuteld wordt aan het concept-Ajax. Het is natuurlijk een komische kwestie. Het tekent bovendien duidelijk, dat de top in Nederland te smal is. Dat geldt niet alleen voor de ausputzerplaats, het geldt ook voor andere figuren: op wie moet er een beroep worden ge- LONDEN (Rtr.) Voor de 'cupfinal', het hoogtepunt van het Engelse voetbalseizoen, zullen dit Jaar twee atletiekwedstrijden worden gehouden. De 100.000 toeschouwers In het Wembley-stadion kunnen op 5 mei voor de wedstrijd Leeds United-Sunderland genieten van races over 3000 en 800 meter op een baan, die speciaal zal worden uitgezet Deze zal 300 me ter lang zijn. Op de 3000 meter zullen onder meer starten wereldrecordhouder Emlel Puttemans (Bel) en de Britten David Beaford en Ian Stewart. Commen taar van Bedford: 'De omstandigheden zullen niet ideaal zijn en er zul len dan ook geen records sneuvelen. Maar we willen er allemaal het beste van maken'. Tafeltennisstrijd in Serajewo Heinz Schicher neemt Horst Blankenburg onder zijn hoede na de slag tegen Feyenoord (kort voor het eerste duel tegen Bayern München: 2-1) die van de Duitser alles heeft gevergd. Rechts: Theo van Dui- venbode. daan als Cruijff, Keizer, Neeskens, Hulshoff plotseling geblesseerd zijn. Volwaardige vervangers zijn er niet vooi die mensen'. Het Nederlandse elftal is voorlopig nog zeer ver verwijderd toekomst beeld voor Blankenburg. Zegt hij zelf: 'Het schijnt een enorm probleem te zijn om mij voor de volgende zomer de status Nederlander te bezorgen. Normaliter moet je dan 5 jaar lang in Nederland verblijven. Ik ben nu pas 2Y2 jaar hier'. Vandaar dat Blanken burg zich vooral nog concentreert op Ajax. 'De ongetwijfeld meest belang rijke werkgever voor mij', zegt hij. Daarom ook deed Blankenburg er de afgelopen weken alles aan om vóór het Europa-Cup treffen met Real Ma drid hersteld tc zijn. Een poging die met succes is afgerond, getuige ook de vlekkeloze prestatie die hij zater dag tegen FC Twente deponeerde. Blankenburg was er weer, alsof hij nimmer weggeweest was. Hij: 'Toen ik die blessure in München opliep. stortte er een wereld voor mij in. Temeer daar het een knieblessure be trof. Welke voetballer ziet een moge lijke meniscusoperatie niet als een enorm schrikbeeld. Daarom had ik aanvankelijk zo'n enorme angst. Ik heb me desondanks onmiddellijk voor genomen er tegen Real weer bij te zijn. Hard gewerkt. Zelfs 's avonds thuis nog via oefeningen geprobeerd mijn conditie op peil te houden. Dat is me dan net op tijd gelukt. Eigen lijk had ik tegen FC Twente nog niet moeten spelen, Dat is enigszins gefor ceerd gebeurd. Maar om een wedstrijd als tegen Real aan te kunnen moet je eerst een ander duel hebben afge werkt Teneinde het wedstrijdritme weer op te pakken. Gelukkig open baarden zich geen problemen. De knie was volkomen in orde. Ik voelde slechts pijn aan de spieren, maar dat was logisch, is me verteld. Een knie blessure is altijd een vervelende zaak'. JOHN LINSE ARNHEM (ANP) Kees Koppelaar en Hans Keizer gaan atleten en atle tes op de midden- en lange-afstand advis'eren en tegen betaling begeleiden tijdens internationale ont moetingen. De functie van t het duo moet gezien worden als eèn soort free-lance-bondstrainerschap. De Ko ninklijke Nederlandse Atletiekunie (KNAU) meent hiermee een oplos sing te hebben gevonden voor het vacuum, waarvan in het nieuwe natio nale trainingsplan sprake was. Voor Kees Koppelaar, wiens contract tij dens de Olympische Spelen in München afliep, betekent dit een ren tree in de atletiekwereld. Eerder werd de oud-bondstrainer aan gezocht tijdens de Europese indoor kampioenschappen in Rotterdam de heren midden- en lange-afstandatleten te begeleiden. SERAJEWO (Reuter) Zuid Ko rea heeft gisteren de tafeltennis- wereldtitel bij de dames overge nomen van Japan. De Zuidkore- aanse dames behaalden tegen Ja pan de twee punten die hen nog scheidden van de wereldtitel. De Japanse meisjes waren eerder overigens al kansloos geworden door een nederlaag tegen China. Omdat de onderling gespeelde wedstrijden de doorslag gaven, was China toen alleen nog titel kandidaat als Zuid Korea zou heb ben verloren van Japan. De Nederlandse dames opereren ln groep 3A met wisselend succes. Na een 3-1 overwinning op Spanje volgde een nederlaag met dezelfde cijfers tegen het sterke Denemarken. Bij de heren is de strijd om de titel nog volledig open. In een spannende, tot zondagnacht laat durende ontmoe ting, won wereldkampioen China met 5-4 van Japan. Het beslissende punt werd gescoord door Li Tsjing Koean die tegen verdedigingsspecialist Tadao Takasïkma tot een 17-21. 21-18, 21-19 overwinning kwam. Zowel Rusland, Zweden, China als Japan hebben nu een nederlaag geleden, zodat de laat ste ronde de beslissing moet brengen. HAMBURG (SID) Rinus Israël (Feyenoord) maakt deel uit van het 'wereldelftal', dat op 24 april in het Volksparkstadion van Hamburg ter gelegenheid van het afscheid van oud international Willi Schulz tegen de met Uwe Seeler versterkte HSV speelt. Bondscoach Hemut Schön zal voor deze gelegenheid de volgende spelers onder zijn hoede nemen: Vic tor (Tsj), Calros Alberto (Braz), Bec- kenbauer (Wdld), Moore (Eng, Is raël (Ned. Bobby Charlton (Eng, Law (Schot), Euseblo (Port), Müller WDId, Pele Braz) en Gordon (Schot De Nederlandse heren die in groep 2B spelen, boekten zowel tegen het sterke Singapore als Finland overwin ningen. De Aziaten verloren met 5-2, terwijl de Finnen met 5-1 het onder spit moesten delven. In het duel te gen Roemenië dat de groep aanvoert meest Nederland echter met 5-1 de vlag strijken. MADRID (EFE) De professi onalvoetballer zou de best be taalde werknemer in Spanje zijn. 'Hij verdient zelfs meer dan een bankdirecteur,' menen de Spaanse studenten. Die ge dachte blijkt uit een opinieon derzoek dat onder 2.000 studen ten werd gehouden door het Spaanse bureau voor de statis tiek. Volgens de antwoorden meent 24 procent van de studenten dat voetballers de best betaalde werknemers zijn, 16 procent houdt het op de bankdirecteu ren en 11 procent denkt dat de verdiensten van artsen en speel* alisten het best zijn. Het bureau vroeg niet alleen wie het meeste salaris kregen maar onderzocht tevens wie vol gens de studenten het meeste 'verdienden'. Volgens de toe komstige wetenschapsmensen zijn dit de wetenschappelijke onderzoekers (28 pet), de lera ren (22 pet) en de professoren. Spitsspeler Jupp Fleynckes sterk betrokken b ij wel en wee van FC Twentes tegenstander Van onze speciale verslaggever MONCHENGLADBACH Met een royaal gebaar overhandigde Gün- ther Netzer de beroemde vedette van Borussia Monchengladbach, on langs een biljet van 100 Mark aan zijn ploeggenoot Jupp Heynckes. De schutter had een weddenschap gewonnen. Netzer had hem voor het begin van dit seizoen uitgedaagd dat Heynckes in de competitie van de Bundesliga niet meer dan 20 doelpunten zou maken. Heync kes kon zijn banksaldo sneller dan iedereen venvacht had al met de fooi van 100 Mark uitbreiden. Met nog zo'n 10 wedstrijden op het programma had Heynckes al 19 keer gescoord. Waarmee Netzer het als de hoogste tijd oordeelde zijn verlies ruiterlijk toe te geven. ook de spelers. De man kent de voetbalsport tot in de kleinste fines ses. Hij maakt niet alleen zijn toppers zelfbewust, maar weet ook de jeugd op een unieke manier te begeleiden. Vaak is het niet eens zo moeilijk om jonge talenten te vinden. De kunst is alleen hen rijp te maken voor het profvoetbal. Weissweiler kan dat. Door zijn visie, door zijn takt. Iedere jonge speler vertrouwt hem volledig.' De begeleiding van veelbelovende jon geren betekent bij Borussia Mönchèngladbach niet een taak voor Weissweiler alleen. Zoals oudere, er varen spelers als Johan Cruijff en Piet Keizer zich als verantwoordelijke ouders over nieuwelingen in de selec tie van Ajax ontfermen, zo houden Voigts, Wimmer, Heynckes en Netzer zich steeds meer met de jeugd bezig. Heynckes: 'Ik vind dat mijn plicht als professional in dienst van een club. Het is in het belang van de voetbal sport in het algemeen als jongeren goed begeleid worden. Daar hebben ze recht op. Ik weet zelf uit ervaring hoe moeilijk het is als je plotseling alleen tussen allerlei internationals bij een club komt te staan. Ik ben blij dat ik dit voor Borussia terug kan doen. En ris ze straks beter blijken dan ik zelf, dan sta ik mijn plaats zonder meer af'. Hennes Weissweiler werd dit seizoen uitdrukkelijker dan ooit gedwongen om enkele pronkstukken van zijn ver zameling jeugdspelers te tonen. Zo veel blessures kende zijn formatie in de wintermaanden. Heynckes: 'We hadden door de vele geblesseerde spe lers een zeer moeilijke periode ge kend. We moesten plotseling met een reeks jeugdige talenten experimente ren. Daardoor konden we dit jaar geen wezenlijke concurrent voor Bayern München voor het kampioen schap zijn. Toch hopen we volgend seizoen van deze problemen te profite ren. Nooit heeft de jeugd zo'n ruime kans als dit seizoen gekregen. Daar door is onze top verbreed. Nu kan een van de internationals gerust ge blesseerd raken. Zijn positie wordt Heynckes scoort dit seizoen weer ver bazend gemakkelijk voor Borussia Mönchèngladbach. En dat druist tegen alle verwachtingen van voor de start van de competitie in. Heynckes: 'Na onze sterke start raakt Netzer gebles seerd. Anderen volgden hem. Iedereen dacht, dat ik daar onderdoor zou gaan. Maar ik heb het hele seizoen hetzelfde niveau vast kunnen hou den.' Jupp Heynckes (28) mag onderhand al aanspraken maken op een tweede biljet van 100 Mark bij zijn steenrijke ploegmakker Netzer. Met nog 6 wed strijden te spelen prijkt hij inmiddels met 22 doelpunten hoog op de door Gerd müller van Bayern München aangevoerde topscorerslijst. Heynckes, vaak gehaat, veel meer nog bejubeld, heeft geleerd uiterst laconiek te reage ren. Toen Borussia Mönchèngladbach na een florissant begin van de compe titie plotseling sterk terug viel, was het Jupp Heynckes, die twee andere oudgedienden van de Westduitse top- ploeg bij elkaar riep om gezamenlijk de zorgen rond het elftal te bespre ken. 'Herbert Wimmer, Berti Voigts en ik waren van de oude kern op dat moment alleen nog over. We hebben toen een zeer moeilijke periode door gemaakt. Achteraf kunnen we toch zeggen, dat ook tegenslagen gunstig voor een club kunnen zijn.' Een opmerkelijke uitspraak voor een voetbalprof, die eerst aan zijn porte monnee, daarna aan de resultaten van zijn ploeg en veel later pas aan de belangen van zijn ploeg pleegt te denken. Heynckes echter manifesteert zich als een opmerkelijk nuchter re denerende speler. Die instelling dankt hij ongetwijfeld aan trainer Hennes Weissweiler, de man, die al 10 jaar de 'veulens' uit Mönchèngladbach leidt en recent nog op de nominatie stond om naar Ajax te verhuizen. De waar dering voor de 'voetbalprofessor' Weissweiler klinkt alom. Ook zijn spelers wensen een in het profvoetbal vrij ongewone waardering voor hun trainer te uiten. Heynckes bijvoor beeld: 'Borussia heeft alles aan Weiss weiler te danken. Niet alleen de club, Borussia Mönchèngladbach trekt de veters strakker aan: V.l.n.r.: Günther Netzer, Berti Vogts, Luigi Müller en Jupp Heynckes. bijna probleemloos door een jongere speler overgenomen. Danner en Kulik zijn volwaardige eerste-elftal-spelers geworden. Daarom weet ik zeker, dat we volgend jaar weer volop voor het kampioenschap meedraaien'. Jupp Heynckes, opgegroeid bij Borus sia Mönchèngladbach en door Hennes Weissweiler tot een schutter van groot formaat ontwikkeld, verligt de club in 1967. Hij koos voor Hannover '96, dat toen bereid bleek grof geld voor een goede doelpuntenmaker neer te tellen. Drie jaar hield Heynckes het bij Hannover vol. Daarna was hij als een kind zo blij, dat zijn oude vereniging hem voor een aanzienlijk geringer bedrag weer terug wilde ne men. Drie seizoenen lang worstelde Heynckes met zijn vorm, maakte slechts moeizaam doelpunten en reik te twee keer naar het Westduitse elftal. Heynckes: 'De transfer naar Hannover was een misstap. Als prof moet je niet alleen tevreden zijn als je veel verdient en regelmatig doel punten maakt, je moet ook plezier in het spel beleven. Dat laatste vond ik niet bij Hannover, dat vind ik zeker wel bij Borussia. De club betaalt helemaal niet zo goed, in het buiten land, België en Nederland met name kan ik ongetwijfeld veel meer verdienen. Maar wie verzekert me dat ik daar miji vak met evenveel genoe gen uitoefen?' Heynckes is de komende twee seizoe nen nog aan Borussia verbonden. Hij tekende destijds zeer bewust een meerjarig contract, omdat hij volgend jaar in eigen land met het Westduitse nationale elftal het hoogtepunt van zijn carrière wil bereiken. Heynckes weer: 'Het wereldkampioenschap moet volgend jaar de toekomst van het voetbal in West-Duitsland redden. We hebben door het schandaal bij de Bundesliga veel goodwill bij de toe schouwers verloren. Dat prestige kan alleen door een mooi en zuiver we- reldtoernooi hersteld worden. De mas sa moet weer enthousiast worden door het zuivere voetbal. De publieke belangstelling is dit seizoen sterk te ruggelopen. Geen wonder, dat de mensen zijn gaan twijfelen. Daarom met de Bond zo snel mogelijk een eind aan het schandaal maken. We moeten opnieuw beginnen'. Toch verfoeit ook Jupp Heynckes, als zoveel Westduitse topvoetballers, het fanatisme waarmee aanklager Kinder- mann in het voetbalschandaal blijft wroeten. 'De zaak moet nu maar eens vergeten worden. Al vind ik, dat de in het schandaal betrokken spelers te hard en te subjectief worden aange pakt De bond had in de eerste plaats de clubleiders, de mannen met het geld, fors moeten straffen. Zij zijn de hoofdschuldigen, maar dat wordt te veel naar de achtergrond geschoven'. Jupp Heynckes leidt morgenavond de aanval van Borussia Mönchènglad bach tegen FC Twente tijdens de eerste wedstrijd van de halve finales in het toernooi om de UEFA-beker. Borussia moet zich in de komende weken opnieuw verzekeren van inter nationaal voetbal in het nieuwe sei zoen. Heynckes: 'De club is op dit moment schuldenvrij. Alleen maar dank zij de internationale contracten. Daarom zijn we als spelers verplicht om Borussia ook voor het volgend seizoen veilig te stellen. Het duel tegen Twente wordt lastig, heel lastig zelfs, maar ik ben wel blij met de Nederlandse tegenstander. Want Ne derland is voor mij een van de groot ste favorieten voor het wereldkampi oenschap. Een finale West-Duitsland- Nederland, ik geloof er echt in. Al leen weet ik dan zeker dat het Neder lands elftal dan wereldkampioen wordt Dat heeft de televisie in jullie land me wel duidelijk gemaakt'. GERRIT DEN AMBTMAN ZOTTEGEM (Belg.) Walter Gode froot heeft de eerste etappe van de Rond van België gewonnen. In de eindsprint van de rit van Oostende naar Zottegem versloeg hij Albert van Vlierberghe. De voorsprong van het tweetal na de etappe van 193,5 km op de eerste groep bedroeg ongeveer vijf tien seconden. In die eerste groep zaten onder andere Eddy Merckr, Walter Planckaert, Frans Verbeek, Ronnie van de Vijver en Tino Tabak. 1. Godefroot, 193 km van Oostende naar Zottegem ln 4 uur en 55 minuten, met tijds- vergoeding 4.54.50, 2. Van Vlierberghe 4.55.00. met tljdsverg. 4.54.55, op 17 seconden: 3. Merckx. 4. Walter Planckaert, 5. Verbeek, 6. Van Clooster, 7. Tabak (Ned.), 8. Hosiers, 9. Demeyer, 10. Pijnen (Ned 11. Van de Vijver, 12. Van Sprlngel, 13. Bouloux (Fra), 14. Swerts, 15. Houbrechts, 16. Wright (GBb). 17. Mortensen (Den), 18. De Witte, op 5 mi nuten en 26 sec: 19. Vanneste, op 5,29: 20. Van Sweevelt. op 5.42: 21. Van Rljckeghem. 38. Schepers (Ned), BILJARTEN Hans Vulttnk ls Europees kampioen anker kader 47/2 geworden door in de finale zijn laatste concurrent, de Westduitser Dieter Müller ruimschoots te verslaan. DAMMEN In de strijd om de nationa le damtitel is Harm Wlersma ln de derde en vierde ronde een punt voorsprong kwijtgeraakt aan Ton Sijbrands. Wlersma speelde remise tegen Douw» de Jong in de derde ronde, terwijl Sljbrandts twee. maal met de volle winst ging strijken. DAMMEN Het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Dambond heeft Aad Ivens. directeur van het' bondsbu- rcau op eigen verzoek per 1 Juli op de de bond financieel steunen. VOETBAL AGOVV, thans uitkomend ln de derde klasse amateurs van het ama teurvoetbal, heef t trainer Wlm Klein Klouwenberg met onmlddollljke Ingang op non-aktief gesteld, Ernstige menings verschillen met het bestuur over de begeleiding van het eerste elftal zijn de oorzaak van het ontslag. Arend Drost, eerder al AGOW-tralner neemt zijn taak tijdelijk weer over. GEWICHTHEFFEN De Finse supper- zwaargewicht Kalevl Lahdenrata heeft hei wereldrecord trekken gebracht op 181 kilo. Dat is een kilo meer dan de Rus Vasslli Aleksejev eerder deed. hoogspringen 5.41 m. gesprongen. In Sacramento kwam Al Feuerbach bij het kogelstoten tot een afstand van 21,38 m. Eerder al had Brian Oldfield In Alber- querque het indoorrecord dat al op zijn naam stond verbeterd en gebracht op 21,57 m. En tenslotte heeft de Westduit ser Gerd Weidner in Dülsberg-Süd (bij Hanburg) het wereldrecord snelwandelen op de 50 kilometer gebracht op 4 uur en 27,2 seconden. De Rus Soldatenko was me t4.03.42,6 houder van het record. BILJARTEN In Antwerpen heeft de Nederlandse biljartploeg een 62 neder laag geleden tegen België. Alleen Rlni van Bracht kwam tot winst. Hij versloeg ln het driebanden Raymond Ceulemans met 8054. Hij had 40 beurten nodig. ADVERTENTIE the water champion Het superwaterdichte horloge voor mannen die het onmogelijke verlangen. - 5 jaar garantie op waterdichtheid. - absoluut condensvrij! Handopwinding v.a. 120.- Automatlsch v.a. 180.-

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13