iatijns Amerika il overheersing S afschudden Canada overweegt zich uit Vietnam terug te trekken u onferentie tegen de partheid begonnen 11 12 13 14 India keert zich nu tegen vorst Sikkim 16 Politiek sexblad Konkret aan de rand van de afgrond milieu'73 Pakistani's via Rotterdam naar Engeland (KOW/KWARTET DINSDAG 10 APRIL 1973 BUITENLAND T7/K11 )rganisatie van Amerikaanse Staten mikpunt van kritiek WASHINGTON (AFP) De conferentie van de Organisatie van Anieri- aanse Staten in Washington, die gisteren haar tweede week inging, wordt eheerst door een sfeer van rancune tegen de Verenigde Staten. Washing- >n zelf houdt zich op de conferentie erg afzijdig en reageert nauwelijks op e vele directe en indirecte aanvallen van de overige deelnemers. belangrijke Latijnsamerikaanse tden, waaronder Chili, Venezuela, ru, Argentinië, Colombia en Pana- i willen de voogdijschap van de VS ichudden. Latijns-Amerika beziet de ingo's' al lang met gemengde ge- ;lens, maar tot voor kort werd hun ïwezigheid algemeen als een nood- ielijk kwaad beschouwd, conferentie, waaraan wordt deelge- men door de ministers van buiten- idse zaken van de betreffende lan- wordt dan ook beheerst door Drstellen om tot nieuwe verhoudin- i tussen Noord- en Zuid-Amerika te men. Het verst gaat het voorstel de Chileense minister Clodomiro meyda: er zou een organisatie van tijnsamerikaanse staten zonder, de opgericht moeten worden. De;be lande structuur van de OAS zou gebruikt kunnen worden voor het derhouden van een 'dialoog' met shington. Want de Latijnsameri- leiders zijn zich er, ondanks hun sterkere oriëntatie op andere de len van de wereld, wel van bewust, dat het handhaven van 'bijzondere banden' met de VS in ieder geval op het ogenblik nog een noodzaak is. Peru, waar een progressief militair bewind aan de macht is, heeft ingrij pende hervormingen voorgesteld en gevraagd om de instelling van een 'commissie van wijze mannen', die een nieuw systeem zou moeten ont werpen. Terwijl samenstelling en taak van de commissie nog moeten worden besproken, zijn de meeste delegaties het er al over eens, dat de commissie haar vergaderingen - buiten Washing ton móet houden. Europa Tekenend voor de lossere banden met Washington, zijn ook de vele reizen, die Latijnsamerikaanse politici de laatste tijd naar Europa maken. Zo is de Mexicaanse president Luis Eche- verria op het ogenblik in Europa, maar hij zal ook steun gaan zoeken in Moskou en Peking. Opmerkelijk is, dat hij op zijn reis ook Canada bezocht, dat ook bezig is zijn houding ten opzichte van de OAS te herzien. De Canadezen hebben lan ge tijd de boot naar de OAS afgehou den, omdat ze daarin een door de VS beheerste feodale structuur zagen. Sinds februari 1972 stuurt Canada een waarnemer naar de OAS-vergaderin- gen. Washington, dat tot voor kort de dienst uitmaakte in de OAS, houdt zich nu erg afzijdig en heeft geen enkel voorstel gedaan. Minister van buitenlandse zaken William Rogers, deed niet veel meer dan beloven, dat de hulp aan Latijns-Amerika op het huidige niveau gehandhaafd zal blij ven. Cuba De Zuidvietnamese president Ngoejen Van Thieu heeft gisteren een bezoek van een uur aan paus Paulus gebracht. De kerkvorst deed een beroep op Thieu, en ook op zijn tegenstanders, de politieke gevangenen in Zuid-Vietnam mense lijk te behandelen. Bezorgdheid over de situatie, waarin de ongeveer tweehonderdduizend politieke gevangenen van het regime-Thieu verkeren, bracht de afgelopen dagen vele duizenden betogers op de been in Rome. Thieu is gistermiddag onder strenge veiligheidsmaatregelen in Londen aangekom en voor een kort onderhoud met premier Heath. Gisteren werd in drie Westduitse steden gedemonstreerd tegen het voorgenomen bezeok van Thieu aan Bonn. idoaj w !L0 (Reuter, DPA) In de Noorse hoofdstad Oslo is gisteren een 'oni nferentie begonnen 'ter ondersteuning van de slachtoffers van kiniartheid en kolonialisme'. De bijeenkomst is belegd door de Ver- ligde Naties en de Organisatie van Afrikaanse Eenheid. Noorse minister van buitenlandse ;en riep op tot handhaving van de ncties tegen Rhodesië en sprak er bezorgdheid over uit dat Zuid- rika, door zijn directe steun aan onwettige bewind in Salisbury, de elmatigheid van de sancties onder- tTjujJynt, De minister zei dat apartheid iolonialisme in zuidelijk Afrika i tragische realiteit' zijn, maar hij nog hoop dat de volkeren in dit il van Afrika door onderhandelin- hun onafhankelijkheid zelfbe- en rechten van de mens kunnen wezenlijken. schuldigingen dat Noorwegen door 1 lidmaatschap van de NAVO de regimes steunt, wees hij 'i de hand. De NAVO als organisa- levert Portugal geen wapens. 'Het j^jgjeekt vanzelf dat Noorwegen geen Taai!?ens of militaire uitrusting uit- 9 -fert naar Portugal', verklaarde hij. liens wm ternationale conferentie buiten Afri ka'. De conferentie duurt een week. Deel nemers zijn ongeveer 150 deskundigen uit 60 landen. De Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk, Italië en België, die waren uitgenodigd als leden van de Veiligheidsraad, laten verstek gaan. Zij verwijten de organisatoren eenzijdigheid, omdat Zuid-Afrika en Portugal niet zijn uitgenodigd. Doel van de conferentie is: het be spreken van vreedzame oplossingen voor zuidelijk Afrika en van hulpver lening aan de slachtoffers van de regimes in deze landen. Recente nieu we ontwikkelingen zullen in de verga deringen ook zeker een rol spelen, zoals het voorstel van de Rhodesische premier Ian Smith om nieuwe bespre kingen met Engeland te beginnen en de arbeidsonrust onder de negers in Zuid-Afrika. Maar het standpunt van Washington ten aanzien van de sancties tegen Cuba, die elf jaar geleden op initia tief van de VS werden afgekondigd, blijkt even star als vanouds. Welis waar zijn er enkele 'veranderingen' waar te nemen in Havana, maar die zijn niet belangrijk genoeg om over tuigend te zijn, aldus Rogers. De groepering, die Cuba tot de OAS wil toelaten bestaat op het ogenblik uit zes landen, maar ziet haar aanhang zienderogen groeien. Washington is zich overigens wel be wust van de veranderingen, die zich afspelen op het Amerikaanse conti nent, van Ottawa tot Santiago de Chili. In een boodschap aan de confe rentie beloofde president Nixon aan de Latijnsamerikaanse deelgenoten 'samenwerking zonder paternalisme' en stelde hij zich open voor een hervorming van de organisatie, die 'nieuwe, levenskrachtige betrekkingen mogelijk maakt'. Maar het is de vraag, of die- goede voornemens de Latijns-Amerikanen tevreden kunnen stellen. SAIGON (Reuter. UPI) Canada overweegt ernstig zich terug te trekken uit de Internationale Controle Commissie voor Zuid- Vietnam. nadat zaterdag een helikopter van de commissie werd neergeschoten, waarbij negen personen, onder wie een Canadees, een Indonesiër, en twee Hongaren om het leven kwamen. Opinie De 'nieuwe realiteiten' beginnen ook door te dringen tot de Amerikaanse publieke opinie. De invloedrijke Wash ington Pok bracht gisteren een hoofdartikel onder de kop 'Waarom gaan we niet uit de OAS'. 'Het oude idee, dat de landen van de Amerika's een natuurlijk geheel vormen en ge meenschappelijke belangen delen, wordt steeds meer omstreden', aldus de Post. Veron Turner, één van de leiders van de Canadese delegatie in de com missie, zei dat een definitief besluit zal worden genomen, als het onder zoek naar dit incident zal zijn afgeslo ten. Canada is er onlangs 'met ernsti ge twijfel over het nut van onze aanwezigheid' mee akkoord gegaan nog zestig dagen deel uit te maken van de commissie. Volgens Canadese functionarissen heeft een hoge Viet Cong-officier de Internationale Controle Commissie verontschuldigingen aangeboden, maar stelt de Viet Cong tevens, dat het toestel buiten de afgesproken luchtcorridor heeft gevlogen en dat het fatale schot mogelijk eerder door Zuidvietnamees luchtdoelgeschut is gelost dan door de Viet Cong. 'Wij beschouwen gewapende aanvallen op helikopters van de commissie, die van duidelijke onderscheidingstekens zijn voorzien, als buitengewoon ern stig', zo deelde Nixons woordvoerder. Ronald Ziegler, gisteren mee. INCIDENT Gisteren was er overigens weer een incident met een helikopter van de Internationale Controle Commissie, dit keer boven de Mekongdelta. De helikopter werd getroffen door vuur van kleine wapens, maar niemand raakte gewond. Ook op een begelei dende helikopter werd gevuurd, maar dit toestel werd niet geraakt. Op de grond wordt de strijd tussen de partijen in Zuid-Vietnam, die geacht worden de wapens te hebben neerge legd, fel voortgezet. Het opperbevel in Saigon maakte vooral melding van gevechten in het noorden en het wes ten van het land. De Viet Cong liet gisteren onverwacht 23 Zuidvietname se krijgsgevangenen vrij op enkele kilometers van de stad Kontoem. Nigeriaan Issoufou Djermakoye, ler-secretaris-generaal van de VN, dat aan de conferentie wordt deel- >men door de 'authentieke verte- voordigers' van de volkeren onder oniale overheersing. het eerst zijn vertegen- ordigers van bevrijdingsbewegingen de Portugese kolonies, Rhodesië, d-Afrika en Namibië als volwaar deelnemer toegelaten tot een in- ADVERTENTIE) 2e vakbeurs voor milieu- beheersingstechnieken. Dagelijks 9.30-17.00 uur BERNHARDHAL- UTRECHT iVUcNSUAG i/vikucnum NEW DELHI (Reuter) De Indiase staatssecretaris van buitenland se zaken, Soerendra Pal Sing, heeft in het parlement in New Delhi verklaard dat de politie van Sikkim excessen heeft begaan 'die resul teerden in een groot aantal slachtoffers en massale opstand tegen de regering. taris, 'zal alles worden gedaan om de belangen van het volk van Sikkim te beschermen en het land te leiden op de weg van politiek evenwicht en economische voorspoed'. De agitatie in het maar 64 kilometer brede en 110 kilometer lange Sikkim - een Indiaas protectoraat sinds 1947 - heeft in New Delhi bezorgdheid ver oorzaakt. vanwege de strategische lig ging van het koninkrijkje aan de grens van China. Waarnemers hebben verklaard dat door het Indiaanse ingrijpen een zwa re slag is toegebracht aan Namgyals hoop op groter onafhankelijkheid van India en eventuele volledige souverei- niteit zoals genoten wordt door Sik- k-ms oostelijke buurman, Bhoetan. Kayatyani Bajpai, de man in Sikkim die voorlopig met het bestuur is be last. zei dat zijn eerste taak het herstel van orde en rust is. Hij wordt bijgestaan door Avtar Sing, een India se afgezant die vorige week ijlings naar Sikkim werd gestuurd. Hij zei dat in Sikkim de rust cn orde zodanig verstoord waren door betogin gen tegen heerser Palden Thondoep Namgyal, dat India het bestuur had moeten overnemen'. Namgyal zou zich aan corruptie en verkiezingsfraude' hebben schuldig gemaakt. Eerder was gemeld dat India op verzoek van Namgyal had ingegrepen.' 'Nu India de verantwoordelijkheid heeft overgenomen', zei de staatssecre- oor het Westduitse llnksradicale tljd- chrift Konkret is het uur van de waar- eld aangebroken, zo lijkt het. Het vond tdusver zijn lezerspubliek voorname- k onder de 16- en 20-jarigen, met veel ouwelijk bloot en linksradlcale lec- ur. De redactie Is de sex echter beu eworden en wil van het sinds vorig wekelijks verschijnende tijdschrift En soort llnksradicale 'Der Spiegel' iken. ilgever Klaus Rainer Röhl, de vroe- echtgenoot van de op haar berech- •g wachtende anarchiste Ulrike Mein- of heeft echter vrijwel alle redactiele- en ontslagen en maakt nu met zijn oer en enkele andere getrouwen een loduitgave. De aan de kant gezette edewerkers hebben op hun beurt de ichter om een uitspraak gevraagd en Eze heeft hun toestemming verleend n het gebouw in Hamburg te 'betre- en'. Zij bezetten het nu dag en nacht n Röhl te beletten van telex, telefoon archief gebruik te maken. in geslaagd, zij het op niet al te fraaie wijze. Niemand minder dan Ulrike Mein- hof schreef al in begin 1969 zonder er doekjes om te winden in Konkret, dat het blad van haar echtgenoot een 'op portunistisch tijdschrift' was. Vijgeblad Wind tegen heeft de combinatie van sex en iksradicalisme kunnen handhaven zo ng duidelijk was, dat steeds meer ,°°t noodzakelijk was om de klandizie rant pen té tjouden. Hij heeft de laatste il echter de wind tegen. De oplage 'n Konkret, die vorig jaar nog bijna #000 exemplaren haalde, zou al tot 0-000 zijn teruggelopen, toen het con ti tussen Röhl en diens medewerkers tbrak. Loopt het aantal verkochte templaren terug tot beneden de 90.000 in is Konkret in de gevarenzone. Met zonder sex zal het daar waarschijn- k niet meer uit ontsnappen. P 25-jarige leeftijd begon Röhl in 1955 erg^et het uitgeven van Konkret als stu- Bntenblad. Hij leidde een vrij onopval- wd bestaan, totdat linksradicale stu- ergs enten een rol gingen spelen in de APO kiitenparlementaire oppositie). Uit die d dateren ook de vele sexfoto's en de rinlo 'ntactadvertenties, dip Konkret voor 'veel mogelijk jongeren en vermoe- jbui e,iïk ook ouderen aantrekkelijk pesten maken. öhl ging er van uit dat de linkse ra- ïbui 03160 de naaktfoto's wel op de koop - zouden nemen en dat de jongeren. Ie het biad om deze foto's kochten. -1 wat van zijn linksradicale graantjes "1en meepikken. Daar is hij terdege 'Het doet alleen alsof het de bestaande verhoudingen wil bestrijden, maar in werkelijkheid reproduceert het die slechts'. Als geëngageerde systeemver- anderaarster kon zij zich met een der gelijk opportunisme niet meer identifi ceren. Zij brak met Konkret. Röhl pro beerde haar opnieuw aan zijn blad te binden, maar Ulrike Meinhof wilde niet langer 'het vijgeblad' zijn voor.de zeer beperkte vrijheid van de redactie. Zij scheidde van man en tijdschrift, toen zij de dubbelhartigheid zag, waarmee Konkret-redacteuren het socialisme propageerden en zij de onoprechtheid gewaar werd, waarmee men bij het blad het thema 'vrouwen-emancipatie' be handelde. Op de ene pagina maakte men zich sterk voor de 'bevrijding van de vrouw' en ageerde men tegen het huwelijk. Maar op andere pagina's buit te Konkret de vrouw uit als seksueel object, dat als lokmiddel voor jonge le zers moest dienen. Dat was dus al In 1969 zo. Konkret was niet kieskeurig geweest bij het verwen nen van zijn jeugdige lezers. Zo schreef het uitvoerig (bijvoorbeeld op 30 de cember 1971) hoeveel abortus provoca- tus kostte, hoe snel aborteren gaat en tot wie men zich daarvoor moest wen den. Op 7 september 1972 besteedde het drie pagina's onder de titel 'Para graaf 218 en hoe men haar omzeilen kan', aan tips en adviezen op het ge bied van de abortus. 'Zwakken' De instelling van het huwelijk werd evenals de kerk afgéschilderd als een 'uitvinding van de heersende klasse tot onderdrukking van de zwakken' (be doeld werd vrouwen). Afschaffing van het huwelijk werd als een daad van zelfbevrijding geprezen. Naarmate de emancipatie van de vrouw zich ontwik kelde. zou zij gaan 'rebelleren tegen het huwelijk om aan die verbintenis een eind te maken' (Konkret van 23 maart 1972). Men vraagt zich hier wel af of de Opportunisme leidt tot confrontatie door Jaap den Boef druk van onderaf, door activiteiten van basisgroepen In bedrijven, ziekenhui zen, kazernes, woonwijken, op scholen en universiteiten, het SPD-establish- ment te dwingen tot 'democratisering van de maatschappij'. Steffen Ulrike Meinhoff persoonlijke ervaringen van Röhl met Ulrike Meinhof, de vrouw die van hem gescheiden was, bij de behandeling van dit onderwerp wellicht een onevenredig grote Invloed hadden. Dit neemt niet weg dat de Inhoud van Konkret als onwaarachtig bleef overko men, omdat het blad vervaardigd werd door 'Ideologen' die het socialisme In hun vanen hadden geschreven. ZIJ pro pageerden een mentaliteit die zij nuttig vonden om de bestaande maatschappe lijke verhoudingen te ondermijnen een mentaliteit die in een socialistische maatschappij krachtig bestreden zou moeten worden. Infiltratie Na de vorming van de coalitie tussen de sociaal-democraten en de linkslibe ralen in 1969 begon Konkret bewust te Infiltreren in politieke groeperingen. De SPD van Willy Brandt werd met be hoedzame kritiek bejegend. Na verloop van tijd zocht Konkret echter aanslui ting bij socialistische randgroepen. Het was duidelijk dat de SPD onder leiding van Willy Brandt de parlementaire de mocratie trouw zou blijven (Konkret van 9 maart 1970). Woordvoerders van deze randgroepen kregen gelegenheid in het blad uiteen te zetten waarom ze waren overgestapt van APO (buitenpar lementaire oppositie) naar IPO (opposi tie binnen de partij). Toen het de SPD op 19 november ge lukte, de sterkste partij van de Bonds republiek te worden, riep Konkret-me- dewerker Hermann M. Gremliza (in het nummer van 23 november) op. door De moeilijkheden bij Konkret begonnen met een brief van Gremliza en Peter Neuhauser, waarin zij Röhl schreven dat zijn manier van werken een rem mende invloed had op de activiteiten van de redactie. Een door de redactie gekozen produktieleider zou de taak (macht) van de uitgever moeten over nemen. Door vorig jaar in verband met de ver vroegde Bondsdagverkiezingen weke lijks inplaats van eenmaal in de twee weken te gaan verschijnen, kreeg Kon kret de mogelijkheid, volop aan de ver kiezingscampagne deel te nemen. We citeerden al wat het blad publiceerde, toen de SPD de grootste politieke partij bleek te zijn geworden. Sindsdien bevat Konkret behalve inter views met gelijkgezinde politici in Bonn ook artikelen van linkse socialisten als 'Roter Jochen' Steffen de man die in de deelstaat Sleeswijk-Holstein de CDU alleen in het zadel bracht, omdat hij tal rijke potentiële SPD-kiezers kopschuw had gemaakt met zijn rode toekomst plannen. Steffen stelt de laatste tijd po gingen in het werk, vra de beweging van de "Jonge Socialisten' (Jusos) 'naar boven te drijven'. FELIXSTOWE (UPI) De Britse immigratiedienst ondervroeg gisteren vier Pakistani's die van Nederland uit naar Engeland zijn gesmokkeld. De vier zijn met een vrachtauto van Rotterdam naar de haven van Felix stowe gebracht Dé Nederlandse chauf feur heeft de auto met de Pakistani's vrijdag op het haventerrein van Felix stowe geparkeerd en is toen verdwe nen. Zondagavond trof men de illegale im migranten (die twee dagen in een houten krat hadden doorgebracht en niets meer te eten hadden) in het havengebied aan. Drie hadden een paspoort bij zich. De Britse politie gelooft dat Rotter dam één van de belangrijkste vertrek- havens is voor het smokkelen van immigranten naar Engeland. De vier Pakistani's die zondag zijn aangehou den, zouden elk voor de overtocht een bedrag hebben betaald dat schommelt tussen de 1.400 en 2.800 gulden. Razzia op Mafia ROME (DPA, Reuter) Italiaanse politie heeft bij een grootscheepse razzia in de hoofdstad van Sicilië, Palermo en andere Italiaanse steden 32 leden van de Mafia gearresteerd. De arrestaties zouden verband houden met de aanslag op Angelo Mangano, een hoge functionaris van het minis terie van binnenlandse zaken, die vo rige week in Rome op straat werd neergeschoten. Mangano is belast met een onderzoek naar de activiteiten van de Mafia. Zijn onderzoek richt zich vooral tegen Luciano Liggio, die op Sicilië een legendarische figuur is. Hij zou zich in West-DudtsHiand of Zwitserland op houden nadat hij drie jaar geleden uit een streng bewaakt ziekenhuis in Rome wist te ontvluchten. Darius de Grote TEHERAN (AFP) Bij opgravingen in de voormalige Perzische konings stad Susa. het tegenwoordige Al-Soes ln Zuidwest-Perzië, ie een reusachtig beeld gevonden van Darius de Grote (die leefde van 550 tot 486 voor Christus). Volgens Franse oudheid kundigen is de vondst van groot be lang voor de kennis van de kunst, de architectuur, de geschiedenis en de religieuze gedachtenwereld van die tijd. Het beeld waarvan het hoofd ontbreekt, maakte deel uit van de versiering van een van de monumen tale poorten van het paleis van Dari us de Eerste. Uit de tekst op het voetstuk blijkt dat het beeld gemaakt is nadat Darius Egypte had veroverd. Duitse CIA-agent PEKING (DPA) De Chinese rege ring heeft de Westduitser Trutz Rit- ter von Xylander, die in 1969 wegens spionage voor de Amerikaanse Inlich tingendienst tot een gevangenisstraf van tien jaar werd veroordeeld; vrij gelaten. Hij zou vandaag al China kunnen verlaten. Xylander werkte voor de firma 'Lur- gi' uit Frankfort bij de bouw van een petrochemische fabriek in Lantsjau in de provincie Kansoe. In november 1967 werd hij (samen met vier andere personeelsleden van 'Lurgi' en drie familieleden) gearresteerd op verden king van spionage voor de CIA. De zeven anderen werden in oktober 1969 vrijgelaten. Xylander zou 'zelf hebben ingezien welk onrecht hij als agent van de Amerikaanse Inlichtingen dienst heeft begaan'. Anti-CIA WASHINGTON (UPï> De demo cratische senator William Proxmire heeft zich uitgesproken voor een dras tische beperking van het werk van de Amerikaanse geheime dienst (CIA) in het buitenland. Volgens hem kost de ze activiteit naar schatting zes miljard dollar (circa 17 miljard gulden) per jaar en wordt de zin er van schrome lijk overdreven. 'Onze geheime opera ties hebben niet veel meer opgeleverd dan pijnlijke ervaringen in het bui tenland en verwarring in eigen land! Proxmire is ook van oordeel dat de CIA geleidelijk betrokken raakt bij de binnenlandse aangelegenheden van andere landen. Dictaturen WENEN (AFP) Bruno Pitter- mann, de Oostenrijkse voorzitter van de Socialistische internationale, heeft 'de steun van de Verenigde Staten aan dictaturen in het belang van de monopoliepositie van het kapitalisme' krachtig veroordeeld. Op een bijeen komst van een socialistische organisa tie in Wenen zei Pittermann dat de Internationale zowel 'de dictatuur van de machthebbers in de communisti sche landen bestrijdt als de huichela rij waarmee de Amerikaanse regering dictaturen in de gehele wereld steunt'. Pittermann zei de NAVO noodzake lijk, zelfs nuttig, te vinden voor het in stand houden van het militaire evenwicht in Europa. Maar. aldus Pit termann. 'als het noodzakelijk is dat er NAVO-bases in niet-democratische landen zijn, dan moet men daarvoor in geld betalen, maar niet de dicta tuur in deze landen moreel steunen'. Verkiezingen Spiegel Overigens heeft Röhl de problemen waar hij nu mee te kampen heeft bij wijze van spreken 'in huis gehaald'. Van de redactie van Konkret maken nl. ook vier vroegere medewerkers van 'Der Spiegel' deel uit (onder wie Hermann Gremliza en Otto Kohier) die bij Rudolf Augstein al vergeefs geprobeerd had den de macht in handen te krijgen Röhl was een gewaarschuwd man. Als de zaken hem definitief uit de hand lo pen. heeft hij dat aan zijn eigen dub belhartigheid te wijten. STUTTGART (DPA) Bij gisteren in de Westduitse deelstaat Baden- Württemberg gehouden verkiezingen voor de plattelandsdistricten hebben volgens de eerste uitslagen de chris ten-democraten (CDU) een geringe winst kunnen boeken en moesten de socialisten enig stemmenverlies incas seren. De verkiezingen waren nodig geworden in verband met een dit jaar ingevoerde herindeling van de distric ten. Van de ongeveer 5 miljoen kies gerechtigden is slechts de helft naar de stembus gekomen. De uitslag zal nauwelijks van enige invloed zijn op de huidige politieke verhoudingen in de deelstaat, waar de CDU alleeD regeert Roofoverval DUISBURG (Reuter) Twee gemas kerde en met machine-istolen gewa pende mannen hebben gisteren in de Westduitse stad Duisburg een overval gepleegd op een geldtransportauto. Zij zijn er met 250.000 mark vandoor gegaan, die het bankpM-soneel juist met de auto had opgeftaald bij een warenhuis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11