ogressief blok heeft n zwak, zelfs cht besef van recht Geïntegreerd onderwijs 12- tot 15-jarigen vies KVP en AR: etal formateurs Frontale botsing bij Horst: drie doden Begrip hebben voor acuut beëindigen van ondraaglijk lijden krachten Blijetijds v Gereedschap Inbrekende agent en koopman maken buit van ruim ton Het weer Kleinste lagere school 'bedreigd' Dr. u. d. Heuvel spreekt voor oereformeerde jeugd Discussienota ligt klaar op ministerie T4/1/KWARTET MAANDAG 9 APRIL 1973 BINNENLAND T3/K5 RVti AJ.OW.. Bgwiem i jr. op congres van DS'70: pze parlementsredactie BOSCH Dr. W. Drees jr. van DS'70 heeft 'de radikale drie' waar- lij PvdA, PPR en D'66 bedoelt zaterdag op het congres van zijn van 'een zwak, zelfs slecht rechtsbesef' beschuldigd omdat z(j niet lijk stelling willen nemen tegen diegenen die langs democratische weg mdgekomen wetten saboteren. e met name op de college- Hij beschuldigde ex-forma- ger ervan dat hij de tegen- saboteurs tegen die wet als hebben gebruikt om gale activiteiten halverwege te komen met het voorstel, end. maar vijfhonderd gul- ik iet verder drs. Den Uyl dat loende invloed heeft op de koers van de PvdA. De matigende invloed op de partijlijn moest, vol gens Drees, eerst van D'66 en nu van Burger komen. Bijzonder scherp keer de Drees zich tegen de plannen van de progressieve drie om het staats recht zo te veranderen dat voortaan de formateur rechtstreeks zal worden gekozen. Hij noemde dergelijke voor stellen 'belachelijk en absurd'. Drees vond het een primitieve beslissing -ihristen-democratische kring van het PvdA-congres en tekenend voor de onverantwoordelijkheid van het kader, te doen alsof de gekozen formateur er al is door de verkie zingsleus 'Kies Den Uyl in de rege ring' aan te heffen. Drees viel verder de minister van sociale zaken drs. J. Boersma aan omdat hij de inflatie niet zou hebben gestopt, de arbeidsrust niet heeft ge handhaafd en niets aan een betere inkomensverdeling heeft gedaan. Het kabinet kreeg een veeg uit de pan omdat het 'nadat DS'70 eruit was gedrukt' de ministerssalarissen had verhoogd en de WD verweet hij, niets te willen doen aan de inkomens verhoudingen. Overigens bestreed hij dat er met de VVD geen goed sociaal beleid kan worden gevoerd omdat de ze partij naar samenstelling breder is dan men vaak denkt en ook omdat zij vaak coöperatief is gebleken wanneer zij in een coalitie meedoet. Oud-minister De Brauw is op het congres van DS'70 gekozen tot par tij-voorzitter. Hij is hier in gesprek met fractievoorzitter Berger. Van een verslaggever HORST Bij een verkeersongeluk in de Limburgse gemeente Horst zijn zaterdagavond drie mensen om het leven gekomen. Een Neder landse personenauto kwam door nog onbekende oorzaak frontaal in botsing met een Duitse, die uit de richting Venray kwam. De be stuurder van de Nederlandse wagen, de 36-jarige F. Camps uit Ven ray, overleed ter plaatse. b parlementsredactie AG Na de fractieleiders van KVP, ARP en CHU, hebben ijle fractieleiders van WD en DS'70 de koningin geadviseerd mateur te benoemen uit christen-democratische kring. i. (KVP) en Aantjes (ARP) i, gezien de ingewikkelde (a sociale problematiek, de geven aan een tweetal dan wel naar een forma- amenwerkt met een 'co- Steeds meer worden hier- men genoemd van de demis- vóó ainister van justitie mr. A. eige (KVP) en de voorzitter van lesproi ï's- J- W. de Pous. Links 'Ziezi he» last bos oi. Di mid 1 De t sleej Vei •t van thuis e lauw erkeli nadat hij zijn advies en, dat'hij van het grootste ht dat een verdere verhar- politieke verhoudingen en in wordt vermeden. Dit zou m ook tot uitdrukking moe- Jen in de persoon van de hpt Hnnr hpm tp nnhirer. het door hem te ontwer- (program en de samen- - het door hem te vormen a P De opdracht van de forma- Ótb vol2ens ^em *n beginsel •t vin zou moeten zijn, als die des- ïormateur Burger werd ge- ook ruimte moeten bieden e.rtra-parlementair kabinet, lil» uit geestverwanten van en CHU, als mede niet- of rtijgebonden figuren. werking ieleider Wiegel vindt dat de rmateur de opdracht moet en kabinet te vormen dat vruchtbare samenwerking folksvertegenwoordiging zal omen': volgens hem een for- die ruimte laat voor een iskabinet. Dat is dan ook Iil met de bijna gelijkluiden- t die prof. De Quai in 1959 it hij moest een kabinet dat 'kon rekenen' op een samenwerking met het een formulering die ook ieleider de koningin advi- formulering sluit een j idskabinet uit. iteur uit progressieve hoek Iviseerd door PPR-fractielei- Gaay Fortman, in navol- VdA-leider Den Uyl en naar wordt voorafgaand aan een- Ivies dat fractieleider van djdaag aan de koningin zaJ Mdv twee: laden e tot i ran Gi st de .02 Ne urnaaL 02 De :rsclf>mg. 1 ws. 23 02 Rad 12.08 act., ursber Nws.) r med. aamste organisaties die hier aan zijn het Genootschap van bij v.w.o. en havo en de an mavo-leraren. De heer R. n, voorzitter van het ge- zei ons niets van de plan een federatie te weten. Drs. J. W. DE POUS geven. Volgens De Gaay Fortman 'is er alleen voor een progressief kabinet een meerderheid onder ons volk te vinden, wat ook tot uiting moet ka men in de volksvertegenwoordiging', 'In de huidige situatie zou elke po ging tot het vinden van alternatieven, zoals het reeds voorgestelde kabinet van hoogleraren', vervolgde hij, 'slechts neerkomen op knoei- en knut selwerk en niet leiden tot vorming van een stabiel kabinet. Daarentegen zou het de politieke ontbindingsver schijnselen in onze parlementaire de mocratie in de hand werken' aldus de fractievoorzitter van de PPR. Jhr. mr. M. de Brauw, die vrijdag avond als opvolger van dr. F. L. Polak tot voorzitter van DS'70 was gekozen, zei in een toespraak dat zijn partij links in het politieke krachtenveld moet worden geplaatst. De gedachte dat DS'70 een centrumpartij zou zijn, wees hij van de hand. 'Ik kan niet geloven in een centraal geplaatste plant in Nederlands politieke tuin, die al naar gelang de wind waait dan weer naar links, dan weer naar rechts overhelt', zei De Brauw trouwens. Het congres aanvaardde een motie waarin om een duidelijker politieke opstelling wordt gevraagd. De partij moet een omlijnder, indringender po litiek voeren en actiever en agressie ver reageren op sociale en politieke gebeurtenissen. Voorts sprak het con gres zijn ernstige verontrustheid uit over het door PvdA, PPR en D'66 bij de kabinetsformatie ingenomen stand punt. De progressieve drie zoeken al dus de motie, hun heil in verder polariseren en het krampachtige vast houden van Keerpunt '72, hetgeen in strijd zou zijn met ons volkskarak ter, waaraan het conflictmodel vreemd is. Vrijdagavond was ter vergadering het voorstel geopperd, de naam van DS'70 te veranderen in: Sociaal-Democrati sche Partij. Het bestuur wees deze suggestie voorlopig nog van de hand, omdat zoals de scheidende voorzitter dr. Polak zei, een dergelijke ingrij pende maatregel eerst diepgaande stu die in de partij vereist. De bestuurder van de Duitse auto, de 18-jarige A. Cladders uit Rheurdt en een van zijn passagiers, de 24-jarige H. Cuhnekath uit Schaephuysen (W- Duitsl.) vonden eveneens op de plaats van het ongeval de dood. Een tweede Duitse passagier de 19-jarge W. Moh- ner, is zwaar gewond in het zieken huis van Horst opgenomen. HILVARENBEK De 40-jarige J. H. Schuurman uit Tilburg is zaterdag in Hilvarenbeek om het leven gekomen toen hij met zijn auto door onbeken de oorzaak tegen een lantaarnpaal reed. DALFSEN De heer G. Hoeve (74) uit Dalfsen is vrijdagavond in Dalfsen door een vrachtwagen overreden. Hij was direct dood. Het ongeluk gebeur de toen het slachtoffer achterom de bus, waar hij net uit was gestapt, liep en de straaat over wilde steken. WESTDORPE De 17-jarige R. van Vooren uit Westdorpe (Zeeuws-Vlaan- deren) is zaterdagavond in zijn woon plaats om het leven gekomen toen hij op zijn bromfiets tegen een stoep, reed. De jongen overleed op weg naar het ziekenhuis. DEN HAAG De heer J. Hofstra (56) uit Den Haag is zaterdag, toen hij de Javastraat in Den Haag over stak, aangereden door een personen auto. Het slachtoffer overleed direct WASSENAAR Bij een verkeerson geluk op de Rijksstraatweg in wasse naar is zaterdagavond de 31-jarige N. Koenrades uit Leidschendam om het leven gekomen. De man wilde met rijn auto even voor acht uur de voorrangsweg vanuit de Rozen weg oversteken. Vermoedelijk heeft hij een aankomende auto niet gezien. Er ADVERTENTIE Dwangmatig DS'70-fractieleider Berger zei zaterdag op een congres van zijn partij in Den Bosch, dat het mislukken van de formatie-Burger te wijten zou zijn aan de houding van PvdA-leider Den Uyl, 'die weer eens aarzelde toen hij al zijn gewicht in de partijpolitieke schaal had moeten werpen. Dit heeft een dwangmatige opstelling van de progressieven tot gevolg gehad, waar mee zij noch het landsbelang, noch hun eigen partijbelang een dienst be wezen hebben', meent hij. Hij vindt dat 'die democratische partijen die elkaar wel als gelijkwaardige partners willen behandelen, nu de plicht heb ben na te gaan of zij elkaar in het landsbelang niet moeten vinden.' De heer Berger doelde daarmee kennelijk op het herstel van de oude coalitie van KVP, ARP, CHU, WD en DS'70. Vraag de DHZ-brochure aan bij Nooitgedagt, Postbus 1IJlst Prof. Meyler over euthanasie Van een verslaggever AMSTERDAM 'In de begeleiding van de eindfase van het leven heeft de behandelende arts een belangrijke taak. Maar wanneer hij tetkortschiet, en de patiënt ondraaglijk lijdt, kan het een daad van piëteit zijn da een familielid of vriend deze taak overneemt wanneer de patiënt daar nadrukkelijk, bij vol bewustzijn en bij herhaling om vraagt'. ontstond een hotsing, watrbij de heer Koenrades uit zijn auto werd geslin gerd en overleed op weg naar het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Drie andere inzittenden raakten licht gewond. HAARLEMMERMEER De 22-jarige F. A. Bisschop uit Alkemade is zon dagmorgen vroeg met zijn auto op de Weteringweg in Haarlemmermeer in een slip geraakt, tegen een boom gebotst en op slag gedood. Volgens de politie is het slachtoffer waarschijn lijk geslipt door het gladde wegdek; het had even tevoren gehageld. AMSTERDAM De 22-jarige Am sterdamse politieagent S. van D. wordt ervan verdacht samen met de 40-jarige Amsterdamse koopman F. de C. een reeks invraken in ons land te hebben gepleegd. De buit zou naar schatting ten minste een ton aan goederen bedragen. De agent, die werkzaam was aan het bureau Over toom, is inmiddels buiten dienst ge steld. Hij kwam in 1969 bij de Am sterdamse politie. De mannen werden vrijdagmorgen om 4 uur aangehouden in Amersfoort, nadat zij met hun auto een verkeerso vertreding maakten. Omdat Van D. geen papieren bij zich had, werden beiden overgebracht naar het politie bureau. De Amersfoortse politieman nen waren stomverbaasf toen bleek dat zij met een collega te maken hadden. Het kenteken van de auto stond al sinds 6 februari bij de poli tiekorpsen genoteerd. Bij het verhoor bekenden de verdach ten onder meer een inbraak in Soest, die geen inbraak was. Een 30-jarige fabrikant in damesconfectie, R. de V. zat omhoog met een grote partij tex tiel ter waarde van 75.000 gulden. Deze partij werd op verzoek gestolen. De fabrikant was inmiidels aangehou den. De agent en de koopman opereerden m het hele land. Hun voorkeur ging uit naar radio- en televisiezaken Voor zover tot nu toe bekend braken zij in in radiozaken in Zaltbommel. Heerde. Nijkerk, Raalte, Wolvega, Joure en Terborg. In Terborg pleegden zij een inbraak in de nacht van 6 januari j.l. De waarde van de buit was ongeveer 13.000 guden. In J oure namen zij voor circa 10.000 gulden mee. De inbraken of pogingen daartoe in juwe lierszaken werden gedaan in Sneek, Schoonhoven en Oudenbosch. ADVERTENTIE 'In zo'n geval wordt de wens van de patiënt, het leven te beëindigen, opge roepen doordat de behandelende arts in gebreke is gebleven in een goede begeleiding van het sterven. De arts zal nooit tot een dergelijke ingreep hoeven te besluiten wanneer hij daar zelf niet achter staat, maar in dat geval moet de patiënt de gelegenheid hebben, een andere arts te kiezen.' Dit schrijft prof. dr. L. Meyler in het Nederlands tijdschrift voor genees kunde, waarin hij op verzoek van de hoofdredactie zijn visie geeft op eu thanasie. De hoofdredactie hoopt daar mee een discussie over dit onderwerp in het tijdschrift op gang te brengen. Prof. Meyler is buitengewoon hoogle raar in de klinische geneesmiddelen- leer aan de rijksuniversiteit te Gro ningen. De schrijver heeft begrip voor het acuut beëindigen van het leven bij een ondraaglijk lijden, op nadrukkelijk verzoek van de patiënt die zijn volle geestelijke vermogens bezit Maar 'ik heb dat zelf nooit gedaan', schrijft prof. Meyler' 'men heeft mij dat ver langen nooit kenbaar gemaakt. Ik meen dat ik het niet nodig heb ge had, omdat ik steeds een goede be strijding van de klachten heb voorge staan, in het bewustzijn daardoor eventueel het stervensproces te bekor ten'. Actieve "euthanasie 'kan volgens hem alleen geoorloofd zijn in de laatste fase van het stervensproces. Het mo tief dat door eerder ingrijpen de patiënt ernstig lijden kan worden be spaard, verwerpt hij- 'Het is mogelijk dat, mede door een goede begeleiding, er voor de patiënt nog positieve erva ringen en waardevolle ogenblikken komen waardoor het leven ondanks alles nog de moeite waard kan zijn.' Onnodige pijn Wel wordt er volgens prof. Meyler teveel onnodig pijn geleden. Het nog al eens gehoorde excuus dat de arts van zijn patiënt 'geen morfinist wil maken, begrijpt hij niet: 'Wanneer die patiënt nog maar beperkte tijd te leven heeft, wat doet het er dan toe? Bovendien zijn er genoeg werkzame geneesmiddelen die de geest niet af stompen'. Voor de arts die gewetensbezwaar heeft tegen het wettelijke verbod van actieve euthanasie, moet volgens prof. Meyler in een bepaald geval onthef fing mogelijk zijn. Het zou te over wegen zijn, een college van vertrou wensartsen in het leven te roepen, dat de arts in zo'n geval kan raadple gen. Maar bij goede begeleiding van het stervensproces zal dat naar de opvatting van de Groningse farmaco- loog een grote uitzondering blijven. Van een verslaggever LEEUWARDEN De kleinste openbare lagere school, die staat in het Friese dorpje Nes, gaat een moeilijke tijd tege moet Van de negen leerlingen gaan er dit jaar drie de school verlaten. Dan komt de school met twee leerlingen benden het wettelijke toegestane minimum. De hoofdondenvijzer rekent er op dat het tekort niet van lange duur zal zijn, want in 1974 verwacht hij weer nieuwe leer lingen. De onderwijzer heeft een brief gestuurd aan alle Tweede kamerleden om te plei ten voor het voortbestaan van zijn school. Hoj wordt gesteund door het gemeentebestuur van Westdongeradeel (de gemeente waartoe Nes behoort) en door de inspecteur van het lager on derwijs in Friesland. De dichtstbijzijnde school in de omgeving is die in Dokkum op ten kilometer atstand. Alle leerlingen op de school zitten in hetzelfde lokaal, maar niet in dezelfde klas. (drie in de eerste klas, twee in de vier de. een in de vijfde en drie leerlingen in de zesde klas. DRIEBERGEN CNV-voorzitter Jan Lanser, ds. Hans Bouma en dr. Albert van den Heuvel zijn de sprekers op de jongerendag, die het landelijk centrum voor gereformeerd jeugdwerk op he- melvaartsdag, 31 mei, in het gebouw Treslong in Hilegom organiseert Thema van deze dag is 'samen leven'. Het thema zal zichtbaar gemaakt wor den door het dokumentair actueel theater uit Amsterdam, terwijl NCRV's Hier en Nu Noortje van Oost veen de leiding heeft van een forum over het thema. Voorts verleent het koor 'The Rivals' onder leiding van Rob van Dijk medewerking. De deel- nemersprijs bedraagt tien gulden Der persoon. Jas aan Van onze weerkundige medewerker De bovenlucht is nog danig uit zijn evenwicht. Met diepvriestemperaturen van —36.7 en 36-2 respectievelijk zaterdag en zondag op 5.5 kilometer hoogte te De Bilt en 34 en 36 graden in Emden en 35.5 en 38 graden in Sleeswijk ,is het niet ver wonderlijk dat vandaag en morgen nog buien met hagel of natte sneeuw op ons neerdalen. De situatie is bo vendien rijp voor nachtvorst met op anderhalve meter hoogte temperatu ren tussen 1 en 3 graden vooral in het binnenland. Het weer blijft koud nu de luchtdruk hoog blijft (meer dan 1035 millibar) op het oos telijk deel van de oceaan en laag van Finland tot de Oostzee. Een kleine, snel naar het zuidzuidoosten doorlo pende depressie (1018 millibar) bij de zuidpunt van Groenland zal niet meer dan een tijdelijke windafneming be werkstelligen. Het kleine minimum zal er niet in slagen de koude stroming definitief af te snijden en het weer blijft dan ook wisselvallig met later een nieuwe stimulans tot hagel- en sneeuwbuien. Medewerker Folkert IJnsen te Wog- num deelt mee dat de winter van 1972-'73 een vorstqetal van 11.2 heeft gekregen tegen 11,6 het vorige jaar. Daarmee komt deze winter tussen die van 1859 en 1874 op de 94ste plaats. De buurtgenoten zijn 1852: 11.7 (90ste plaats), 1943: 11.6 (91ste plaats). 1972: 11.6 (92ste plaats), 1859: 11.4 (93ste plaats), 1973: 11.2 (94ste plaats) en 1874 10.6 (95ste plaats). Gerekend vanaf het jaar 1200 hebben gemiddeld 78 pet. van de winters meer winterweer geproduceerd dan in het afgelopen seizoen het geval is ge weest. De afgelopen winter zat opge sloten tussen twee orkanen. vrij koud hebben wij daar ook geen aan', zei hij. In 1972 heb- lerarenorganisaties zich verenigd in het nieuwe ge- cbêsórC'- daarmee is gekozen voor progr. uilde organisatie per soort P1.31*! wijs. De v.w.o.-havo-leraren rinig voor al te hechte sa- ing met collega's -in 'lagere' ran onderwijs. de laatste tijd pogingen om een fusie tot stand te met de mavo-leraren. Twee '<Jen, toen het genootschap was hiervan nog geen spra in de praktijk is gebleken iderscheid onhoudbaar is. Op Va»i °iengemeenschappen werken ;rz. zij aan zij met v.w.o.- ten. uitvoeren van deze fusie ?°'n 25.000 leraren betrokken Hoin doen zich wel problemen zijn twee confessionele mavo- ere' t ?.ie waarschijnlijk min- 19 30 gelijk hun zelfstandigheid 20.15 fcn dan de confessionele sec- 21.45 jen het genootschap gedaan m de openbare mavo-leraren wie't h aansluitin§ hij de alge- "d van onderwijzend perso- 'loten bij het NW. Daar 'ootschap niets voor voelen, v.w.o.-havo-leraren zijn erg hun status van hogere OPKLARINGEN Van onze onderwijsreda«'tie LLNTERiEN Op het ministerie van onderwijs ligt een discussie-nota klaar over de invoering van geïntegreerd onderwijs voor kinderen van twaalf tot vijftien jaar. Dit bevestigde de directeur-generaal van het voortgezet onderwijs, dr. P. J. Gathier, zaterdag in Lunteren, tijdens de vergadering van de Vereniging van chris telijke leraren en leraressen bij het beroepsonderwijs (VCLBO). REGEN JSfcH.OEL BEWOLKING 10 MAX. TE MP. De voorzitter L. ter Haar, had de discussie-nota eerder aange kondigd en hij toonde zich zeer verheugd over deze ont wikkeling. Het tot stand ko men van één onderwijsvorm voor deze hele leeftijdsgroep brengt ook veel problemen en twijfels mee. maar bij de heer Ter Haar won het enthousias me het duidelijk van de be denkingen. Volgens de heer Gathier ligt het discussiestuk over geïnte greerd onderwijs bij de minis ter op tafel en zal het stuk binnenkort worden toege stuurd aan het Onderwijs overleg. Het is de bedoeling dat eerst in het onderwijs zelf een discussie op gang komt. De nota is nog niet bedoeld als stuk voor de Tweede Ka mer (al mogen de kamerleden het natuurlijk wel lezen en, zo zij dat willen, op de agenda zetten). Grenzen overwinnen Bij geïntegreerd onderwijs voor kinderen van 12 tot 15 jaar gaat het om de ontwikke ling van een brede schoolge meenschap, waarin de bestaan de grenzen tussen afzonderlij ke schooltypen (gymnasium tot en met lts) zijn overwon nen. Na de lagere school krij gen de leerlingen dan drie jaar de tijd om hun verdere weg door het onderwijs te kie zen. Het onderwijs wordt al wel afgestemd op hun interes sen en mogelijkheden, maar ze blijven nog bij elkaar. In het discussiestuk wordt niet alleen gezegd welke kant het uit moet, maar ook hoe we dat kunnen bereiken na melijk door verbreding van scholengemeenschappen: sa menwerking tussen lager be roepsonderwijs en mavo ener zijds en samenwerking tussen vwo en havo en mavo ander zijds. Daarnaast zullen dan ook brede scholengemeen schappen tot ontwikkeling ko men die alle schooltypen van lts tot gymnasium, omvatten. De discussie-nota zal een aan tal scholen met name noemen L. ter Haar: verheugd. die volgens het ministerie ge schikt zijn om die nieuwe weg te verkennen. VCLBO-voorzitter Ter Haar riep zaterdag de leden van zijn vereniging op enthousiast mee te werken aan deze ont wikkeling. Vanuit het beroep sonderwijs gezien lijkt die ontwikkeling op een hink-stap- sprong, zei hij. Het nu door de ministerraad goedgekeurde besluit lbo-lavo is de hink. Daarbij wordt deze onderwijs vorm vierjarig en de eerste twee jaar zijn algemeen. De stap die daarop volgt is het overbruggen van de kloof tussen lager beroepsonderwijs en algemeen voortgezet onder wijs. In eerste instantie komt daarvoor de mavo in aanmer king. De heer Ter Haar vond dat het algemeen onderwijs nog wel wat kon opsteken van het beroepsonderwijs. 'Wij hebben al lang ervaring met werkplaats-onderwijs, waarin de leraar de leerlingen niet meer klassikaal les geeft, maar hun begeleider is bij het zelf standig werken'. Ook het nieu we vak 'algemene technieken' biedt mogelijkheden voor "het algemeen onderwijs. Eigenlijk is onderwijs niet 'algemeen' als er geen stukje technologie in zit, aldus Ter Haar. Na de hink-stap volgt dan de sprong. Dat kan nog wel jaren duren, maar we moeten naar die nieuwe school toewerken. Dat is dan de nieuwe sghool voor 12-15 jaar. De leerlingen zullen er individueel werken, maar ze mogen geen individu alisten worden. Vooral op een school die uitgaat van het evangelie moeten de leerlin gen ook leren dat ze verant woordelijk zijn voor elkaar, voor de groep en voor de hele maatschappij. Datzelfde verband werd ook gelegd in de middagvergade ring door CNV-voorzitter J. Lanser. Hij spitste zijn ver haal vooral toe op de samen hang tussen vakbeweging en onderwijs vanuit de gemeen schappelijke evangelische op dracht. WINDRICHTING Amsterdam zwaar bew 8 gr. 2 mm. De Bilt licht bew. 8 gr. 0 mm. Deelen regenbui 7 gr. 3 mm. Eelde regenbui 8 gr. 0.2 mm. Eindhoven regenbul 8 gr. 1 mm, Den Helder licht bew 7 gr. 2 mm. Luchthaven R.dam licht bew. 7 gr. 0.3 mm. Twente regenbui. Vlissingen licht bew. 8 gr. 0.1 mm, Zd. Limburg regenbul 7 gr. 4 mm. Aberdeen licht bew.. Athene onbew. 18 gr. 0 mm. Barfelona geheel bew. 14 gr. 0 mm. Berlijn onbew. 9 gr. 0.1 mm. Bordeaux zwaar bew. 13 gr. 0 mm. Brussel licht bew. 8 gr. 1 mm. Frankfort regenbul 9 gr. 0.1 mm, Geneve geheel bew. 11 gr. 0 mm. Helsinki onbew. 5 gr. 0.3 mm. Innsbruck geheel bew. 7 gr. 0.1 mm, Kopenhagen half bew. 7 gr. 4 mm, Locarno regen 13 gr. 1 mm. Londen regen, bul 9 gr. 0.1 mm. Luxemburg licht bew. 8 gr._ 0 4 mm. Madrid regen 20 gr. 1 mm. gr. 1 mm. Rome zwaar bew. 18 gr. Split geheel bew. 16 gr. 0 mm. Stockholm zwaar bew.. Wenen half bew. 11 gr. 0 mm ZUrich geheel bew. 9 gr. 0 mm. Casa Blanca zwaar bew. 21 gr. 0 mm. Istanboel onbew. 15 gr. 0 mm. Las Palmas zwaar bew. 22 gr. 0 mm, Tunis onbew. 28 gr. 0 mm. HOOG WATER 10 april Vlissingen: 6.56-

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5