Zwembond versiert de realiteit fraai Blokkeer neemt zonder trainer revanche Uitslagen Liebregts gokt verkeerd Vultink wint op punten Oost-Duitsland leidt na zege op Albanië L< Lubbers-Notten leiden weer FAMILIEBERICHTEN TROUW/KWARTET MAANDAG 9 APRIL 1973 Problemen tijdens wintercompetitie omzeild Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Leerkrachten en baddirecties moeten welhaast gaan denken, dat het weer opval lend goed gaat met het Neder landse zwammen. Cees de Vos, coördinator van de zwembodnd, heeft namellijk de taak gekregen voor meer dan dertig talenten fa ciliteiten te versieren. Het be langrijkste argument zal dan lui den, dat de betreffende zwemmer of zwemster is opgenomen in de kandidatenploeg voor de strijd om het wereldkampioenschap. Een fraaie versiering van de rea liteit. Want als deze zomer tij dens de nationale kampioenschap pen de definitieve selectie voor 'Belgrado' zal plaatsvinden, zal de inmense ploeg van nü tot een zeer bescheiden afvaardiging te ruggebracht worden. De weer eens veranderde opzet in de wijze van selecteren van dit seizoen betekent in ieder geval een niet te onderschatten stimulans voor de breedte. In tegenstelling tot de voor gaande twee jaren bleek de strijd om het winterkampioenschap, dit week einde in Den Haag, veel minder kwaliteit en inspanning van de zwem- top te vergen dan voorheen. RUWE ZEE Werden er vooral vorig jaar nog kei harde eisen gesteld om tot de selectie voor de Olympische Spelen door te dringen, dit keer stond de poort voor iedereen wagenwijd open D e zwem bond heeft zo vroeg in het seizoen, bewust voor een zeer ruwe zeef geko zen. Dit officieel alleen maar met de mogelijkheid om voor de komende maanden zoveel mogelijk tijd en ruimte voor de potentiële kandidaten voor het eerste wereldkampioenschap te forceren. In plaats van limiettijden moesten de liefhebbers in het broei- hete 25-meterbad van De Morgenstond niet meer dan een eenvoudig hinder- nisje nemen. Daardoor kon het voor komen, dat naast een aantal jonge, nog vrij onbekende talenten, ook een aantal routiniers, die in de nadagen van hun carrière zijn, tot de kandida tenlijst konden doordringen. Voor beide categorieën zal de realiteit in juli pas schrijnend duidelijk worden. Dan zal blijken, dat een plaats in de kandidatenploeg opmerkelijk simpel blijkt te veroveren, maar dat het zich handhaven in de selectie voor velen een onmogelijke zaak is. De eisen zullen dan zo scherp blijken (geba- PHILIPPINE (ANP) De Neder landse stayerskampioen Gaby Minne- boo, die in de Omloop van de Baronie waarin hij derde werd, dit seizoen al had bewezen ook in het grote werk op de weg goed mee te kunnen, heeft zaterdag de Omloop van de Braakman gewonnen door Toine van de Bunder en Aad van den Hoek in de sprint te kloppen. In deze bijzonder zware klassieker met start en finish in Philippine waarin de renners (114 gestart en 25 aangekomen aan de finish) bijna on ophoudelijk veel last hadden van re- gen- en hagelbuien, viel de beslissen de slag bijzonder vroeg. Reeds na vier van de in totaal 158 kilometers sprongen zeven renners weg. Gaby Minneboo, Toine van den Bunder. Aad van den Hoek. Cees Priem, Al- bert Huizebosch, Hans Rinkel en Grant Thomas. De laatste drie vielen, hetzij door materiaalpech hetzij door onmacht af. De vier koplopers, die overbleven hadden aanvankelijk een comfortabele voorsprong van meer dan twee minuten. Die liep geleide lijk terug tot een halve minuut. Toen was het geluk echter met de leiders. Bij de achtervolging deed zich een zware valpartij voor, waardoor het ritme in die jachtgroep verstoord werd. Het groepje met Fedor den Hertog, Jan Raas. Fons van Katwijk, Henny Gijsel en Piet Legierse kwam daarna nog dicht bij de eersten. Nadat ploeg leider Piet Liebregts tegen Den Her tog echter had gezegd niet door te gaan om te voorkomen dat een snelle sprinter als Jan Raas bij Den Hertog's ploeggenoot Priem zou komen werd het gat niet meer kleiner. In de finale scheen Cees Priem de beste papieren te hebben, maar de coureur uit Goes moest vier kilometer voor de finish van de fiets wegens een lekke band, waardoor hij zijn collega's moest laten gaan. Priem maakte nog veel van de afgelopen achterstand goed, maar reikte niet ver genoeg om zich in de door Minneboo gewonnen spurt te mengen. Joost Voesenek uit Prinsenbeek liep bij een ernstige valpartij een hersen schudding op .Hij werd naar het zie kenhuis in Terneuzen vervoerd. De winnaar van de Omloop van de Braakman Gaby Minneboo. is door bondscoach Joop Middelink benaderd voor de ploeg voor Berlijn-Warschau- Praag, de Vredeskoers. Minneboo heeft dat verzoek afgewezen omdat hij het staveren belangrijker vindt. Ten tijde van de Vredeskoers zijn er na melijk twee stayerskoersen in Brno. Het is thans definitief zeker dat er een Nederlandse pleeg naar dc Vre deskoers wordt afgevaardigd. Rond Fedor den Hertog zal een team wor den geformeerd. UITSLAG AMATEURS 1 Gaby Minneboo (Hecnvllet) dc 158 km In 3 uur 56 min 27 sec: 2. Toine van de Bunder IJzendlJkeiz.t. 3 Aad van den Hoek (Dirkslandi z.t 4. Cees Priem <G«e op 39 sec: S. Ion Raas lleinkrnxzanri i op 2.12: 6. Pon1, van Kattrifk (Oplno> op 2 23: 7 Henny Gl|sel (Heikoni): 8 Fedor den Hertog (Ermeln 9. Piel Leclcrse 'O-n Haai!i r t. 10. Henk Slander «Oude Tonge» op 6.23. seerd op een achtste plaat stijdens de Olympische Spelen), dat evenveel kan didaten als illusies zullen sneuvelen. De zwembond wekt nu de indruk de beste mensen een geweldig cadeau voor te houden. Op het beslissende moment echter zal het presentje weg getrokken worden en buiten bereik blijven. Zoals de haas bij de windhon- denrennen tóch niet te vangen blijkt. Daarom is 'kandidatenploeg voor het wereldkampioenschap' een veel te groot woord voor degenen, die aan de slappe limieten van deze winterwed- strijd moesten voldoen. Zoals aan ie der selectie-systeem kleven ook hier voor- en nadelen. Hoewel de zwem bond voortdurend roept, dat de nu geselecteerde kandidaten zich nog geen enkele illusie mogen maken, is het logisch, dat er onbewust toch bepaalde verwachtingen worden opge wekt. Daarom zal straks, bij de defini- tiepe schifting, de klap niet zachter aankomen. Anderzijds is de bond via dit veelbelovende, maar oppervlakkige systeem erin geslaagd de animo bij een brede laag warm te houden. Ter wijl vorig seizoen de winterkampioen schappen zo goed als beslissend voor de Olympische afvaardiging bleken, moeten nu de kaarten in feite nog worden geschud. In het qua interesse en inzet altijd lastige jaar na de Spelen heeft <je zwembond in ieder geval een situatie gecreëerd, waarin de belangstellenden zeker tot het zomer- kampioenschap nog enthousiast wor den meegetrokken. Vandaar, dat deze editie van de win- terstrijd niet meer mocht betekenen dan de presentatie van een algemeen beeld van het huidige peil in de Nederlandse zwemwereld. Een niveau, dat in vergelijking met vorig jaar bepaald niet meeviel .Enige progres sie was nauwelijks zichtbaar. De 'ge vestigde' top handhaafde zich moeite loos. Van de afvaardiging, die in München zwom, waren alleen Hennie Penterman, Gerda Lassooy, Tineke Hofland, Peter Prijdekkcr, Roger van Hamburg en Francois van Kruysdijk dit keer van de deelnemerslijst ver dwenen. Omdat de limieten in de meeste gevallen vrij licht waren, kon het gebeuren dat een zwemmer als Bob Schoutsen zich zonder noemens waardige training opnieuw in de kan didatenploeg werkte. Dat gold ook voor Frieke Buys, die in de slotfase van haar carrière conditieloos alsnog de barrière op de 200 meter vlinder slag nam. Het gros van de 'Mlinchen-gangers' heeft afgelopen winter aanzienlijk minder trainings-kilometers afgelegd dan in dezelfde periode van het vori ge jaar. Desondanks bleven zij ook op deze kampioenschappen als heersers overeind. Anke Rijnders besteedt veel meer tijd aan haar studie, Hansje Bunschoten heeft haar trainingspro gramma iets verlicht en Enith Brigi- tha is pas sinds januari weer keihard aan het werk. Deze 'vertraging' in de top heeft de achtervolgers de gelegen heid te geven iets van de achterstand in te lopen. Bert Sitters, de nieuwe bondsadviseur, constateert dat als het meest verheugende feit van dit wat vage toernooi. Sitters: 'Vooral bij de meisjes is dat duidelijk. De oude kern was weer goed op gang. Daarnaast is er een heel stel jongeren gekomen, dat er vlak achteraan jaagt. De top is een stuk breder geworden'. Bij de dames zorgden bekende namen als Hansje Bunschoten (twee nationa le records, op de 400 meter wisselslag 5.08.8 en op de 200 meter 2.27.8) en Enith Brigitha (de 100 meter vrije slag tot twee keer toe in 58.8) voor verrichtingen van internationaal ge halte. Minder florissant is de situatie bij de heren. Slechts Hans Elzerman leverde opvallende verrichtingen af. Hij ver beterde de beide nationale records op de schoolslag (100 meter: 1.08.8 en 200 meter: 2.18.1). Sitters: 'Het zwem men van de heren is me meegevallen. Maar de meeste jongens, die nu in de kandidatenploeg zijn opgenomen, zie ik echt niet zo gemakkelijk naar Bel grado gaan. Toch ben ik blij met een ploeg van deze grootte. Als we de limieten werkelijk scherp hadden ge steld, dan hadden we nu een ploegje van een stuk of tien kandidaten ge had. Nu hebben we het cement voor het gebouw. Degenen, die in de voor lopige ploeg zijn opgenomen, kennen alleen maar voordelen. Ze krijgen een extra keuring, kuranen met een video recorder werken, worden opgenomen in vertegenwoordigende ploegen en de bond gaat proberen faciliteiten voor hen te krijgen. De trainers hebben echter de taak die pupillen zo goed mogelijk te begeleiden. Alles hangt af van de inzet Er zal in de komende maanden keihard gewerkt moeten worden'. Toch lijkt de zwembond enigszins in verlegenheid gebracht, doordat de kandidatenploeg een dergelijke om vang heeft aangenomen. Pas deze zo mer zal blijken of deze wijze van selecteren meer resultaat oplevert dan het 'harde' systeem, dat vorig jaar in de winter al gevolgd werd. Klaas van de Pol, voorzitter van de zwemcom- missie van de KNZB: 'Dit grote aantal hadden wij ook niet verwacht- De limieten staan nu eenmaal en dat laat je de zaak niet in de steek. Van iedere limiet leer je. Die van de 100 meter vrije slag bleek goed, die op de 200 meter vlinderslag in feite te licht. We hebben nu in ieder geval bereikt, dat de onderlinge competitie vergroot wordt. Iedereen moet overigens wel keihard weten wat er gevraagd wordt. En de eisen zullen deze zomer poor de definitieve ploeg voor Belgrado messcherp blijken'. De KNZB beschikt nu over een breed arsenaal aan kandidaten voor de wed strijden in de komende maanden. Ko mend iceekeinde neemt een sterke ploeg deel aan een vierlanden-wed- strijd in de Westduitse stad Dort mund, een week later verzamelt de internationale top inclusief Shane Gould) zich in Londen. Via het toer nooi om de Europa Cup (deze zomer voor de dames in Utrecht) keert de realiteit vanzelf terug. De nationale kampioenschappen zullen de rekening ongetwijfeld presenteren. Dan ook kan de KNZB zich gaan opmaken voor de opvang van teleurgestelde kandidaten. Dat probleem is dit wee keinde alleen maar op geslaagde ma nier omzeild, en uitgesteld. GERRIT DEN AMBTMAN DAMES: 100 meier vrije slag limiet: 1.01.5: 1. Enith Brigitha (IJ) 58.8: 2. Hansje Bunschoten (Naarden) 59.5: 3. Anke Rijnders (AZPC) 59.5: 4. Atle Radersma (DSZ) 1.00 9: 200 meter vrije slag (2.13.6): 1. Hansje Bunscho ten (Naarden) 2 06 2: 2. Anke Rijnders (AZPC) 2.07.6: 3. Veronica Stel (PSV) 2.09 1; 4. Astrid Verver (PSV) 2.11.9: 400 meter vrije slag: (4.40.1) ;l. Hansje Bunschoten (Naarden) 4.23.5: 2. Yolanda Aggenbach (KNZB) 4.32.3: 4. Astrid Verver (PSV) 4.33.9; 100 meter schoolslag (1.18.6) 1. Alie te Riet (Zwemlust-Den Hommel) 1.16.8; 2. Corry Gramme (IJ) 1.16.8: 3. Betty Schuit (VZC VI) 1.18.1; 3. Wilma Boon (De Ham) 1.18.1; 200 m schoolslag: (2.48.5) 1. Alie te Riet (Zwem! Homm) 2.43.12. Corry Gram me (IJ) 2.47.0; 3. Wilma Boon (De Ham) 2.48 3; 4. Betty Schuit (VZC VI) 2.50.7; 100 m vlinderslag (107.6); 1. Anke Rijnders (AZPC) 1.06.2; 2. Tineke Wolthuis (GZPC) 107.7: 3. Annette Segaar (Surae) 1.07.7; 4. Frieke Buys (VZCU) 1.07.7; 200 m vlinder slag (2.30.1); 1. Jose Damen (BZV Fort) 2.25.4; 2. Tineke Wolthuis (GZPC) 2.26.5: 3. Yolanda Aggenbach (KNZB) 2.28.4; 100 m rugslag (109.2) 1. Enith Brigitha (IJ) 1.07.1; 2. Joslen Elzerman (Zian-Vit) 1.07.4; 3. Marianne Vermaat (VZC VI) 1.09.0; 4. Anne- marie Groen (Naarden) 1.09.0; 200 m rugs lag (2.28.2) 1. Josien Elzerman (Zian Vit) 2 22.8; 2. Enith Brigitha (IJ) 2.23.5:: 3. Annemalre Groen (Naarden) 2.27.1; 4. Paula van Eijk (HPC) 2.28.3: 200 meter wisselslag (2.30.5) 1. Hansje Bunschoten (Naarden) 2.27.2: 2. Wijda Mazereeuw (KNZB) 2.31.0: 3. Annette Segaar (Surae) 2.31.8; 4. Tineke Wolthuis (GZPC) 3.33 8; 400 m wisselslag (5.20.9) 1. Hansje Bunschoten (Naarden) 5 08.8; 2. Jose Damen (BZV Fortuna (5.12.7; 6 Yolanda Aggenbach (KNZB) 5.12.9; 4. Wijda Mazerewu (KNZB) 5.20.8. HEREN 100 meter vrije slag limiet: (54,3) 1. Bert Bergsma (Zian/VIt )53.4.- 2. Bob Schoutsen (IJ) 53.7; 3. Herman van Lienden (HPC) 54.5; 4. Henk Mulder (ZianA'it) 54,6; 200 meter vrije slag (1.59.4) 1. Bert Bergsma (Zlan/Vltesse) 1.58,4; 2. Ton van Klooster (Naarden) 1.58,9; 3. Henk Mulder (Zian/Vit) 1-58,9: 4. René van der Kuil (SZC) 2.00.7. 400 meter vrije slag (4.14.1) 1. Ton van Klooster (Naarden) 4.09.8; 2. René van de Kuil (SZCi 4.10.0: 3. Henk Mulder (Zian/. Vit) 4.14.9. 4. Henk Elzerman (Zian/Vit) 4.17.3.100 meter schoolslag (1.08.5) 1. Hans Elzerman (Zian/Vit) 1.08.0 (Ned. ree.); 2. Robin Wouterlng (Zeemacht) 1.09,0; 3. Rob Spijkerman (Octopus 1.09,2; 4 ronald Hond (IJ) 1.09,9. 200 meter schoolslag (2.30,2) 1. Hans Elzerman (Zian/VIt) 2.28.1; 2. Robin Wouterlng (Zeemacht) 2.31,8; 3. Rob Spij kerman (Octopus) 2.32,3; 4. Ronald Hond (IJ) 2.33,5. 100 meter vlinderslag (59.0). 1. Arnold Rood (IJ) 59.1: 2. Ruud Pijper (SZC) 100.7; 3. Robin Wouterlng (Zeemacht) 1.01.5: 4. Bert Elzerman (Zin/Vit). 1.01.6; 200 meter vlinderslag (2.10,0). 1. Arnold Rood (IJ) 2.11.6; 2. Ruud Pijper (SZC) 2.13,0. 3. Bert Elzerman (Zian/Vit) 2.15,0. 100 meter rugslag (1.01,1). 1. Bob Schoutsen (IJ) 1.00.0; 2. Karlm Ressang (PC) 1.00.2; 3. David Schaddenhorst (Zian/Vit) 1.02,2: 4. Rob de Gier (VZC/V1) 1.03,5. 200 meter rugslag (2.13.0) 1, Karlm Ressang (HPC) 2.11,2; 2. David Schaddenhorst (Zlan/Vlt) 2.14.3; 3. Rob de Gier (VZC/V1) 2.17,7; 4 Peter van Os (Zlan/Vlt) 2.19,4. 200 meter wisselslag (2.15.2) 1. Hans Elzerman (Zian/- Vit) 2.15.0; 2. Karim Ressang (HPC) 2.15.9: 3. Robin Wouterlng (Zeemacht) 2.19.8; 4. Bert Elzerman (Zian/Vit) 2.20.1. 400 meter wisselslag (4.50,7). 1.' Hans Elzerman (Zi an/Vit) 4.45,1; 2. Robin Woutering (Zee macht) 4.46,7; 3. Frank van Haaien (Zian/- Vit) 4.54,3: 4. Eddy de Wit (Zian/Vit) 4.55.0. Wrang afscheid voor Jaap Kor sloot AMSTERDAM Het gesprek na af loop van de met 32 door Blokkeer van landskampioen AMVJ gewonnen wedstrijd was natuurlijk de leegloop bij de Amsterdamse kampioenen. Maar het was niet het enige. Voor het eerst ontbrak bij de ontmoeting van de twee volleybalgiganten Henk IIoo- gerwaard- De trainer van de Voorburg- se ploeg is na het matige resultaat van zijn ploeg tegen Corbulo veertien dagen geleden dermate teleurgesteld, dat hij het niet meer zo ziet zitten. Het is niet de eerste keer, dat Hoo- gerwaard zich bij Blokkeer terugtrekt. Tweeënhalf jaar geleden gebeurde iets dergelijks. Blokkeer kon zijn vertrek toen opvangen door de komst van de Hongaar Racz, die inmiddels met stil le trom vertrokken is en weer werd opgevolgd door Hoogerwaard. De te rugkeer van Hoogerwaard bracht nieuw leven bij de Voorburgers. Dat duurde tot de enkele weken geleden gespeelde eerste wedstrijd in de kam pioenspoule tussen Blokkeer en AMVJ, waarbij de Voorburgers met 30 kansloos van de Amsterdammers verloren. Hoogerwaard heeft zich toen nogal negatief over zijn ploeg uitgelaten. Hij verweet ze gebrek aan inzet en het missen van conditie. Wel, zaterdag avond in de Voorburgse sporthal De Vliegermolen heeft zijn ploeg buiten zijn aanwezigheid zich dus gerevan cheerd. Goed AMVJ was toch al kam pioen en de wedstrijd had op zich maar weinig betekenis. Dé Stoop, di recteur van een liftenfabriek die de Voorburgse ploeg nu sponsort wilde van de ontmoeting toch nog een hap pening maken. Zeer letterlijk werd echter ook hier mee de boot gemist. Er had een macht publiek moeten komen. Het radiostation Veronica dat voor de no dige reclame had moeten zorgen zond sinds de storm in het begin van de/e week niet meer uit. De wens, dat dit radiostation elk uur het belangrijke treffen tussen de twee volleybalgroot machten zou aankondigen verzandde /eer letterlijk. Zoals ook aanvankelijk de wedstrijd zou dreigen te verzan den. (ielukkig was er iemand op de sch iars gevulde tribune die over een schcidsrechtersfluitje beschikte. Op een voor AMVJ zeer ongeschikt mo ment klonk dat snerpend door de zaal. AMVJ was na de 1315 winst in de eerste, het verlies met 1512 in de tweede, de 1215 zege in de derde set bij 67 voorsprong aardig op weg de wedstrijd te beslissen. De mentaal toch al aangetaste landskampioen raakte geheel uit het ritme. Ook al door de lastige Blokkeerserve kwam de pas er steeds slechter uit, terwijl aan de andere kant het Blokkeer-blok steeds meer vat kreeg op de combina ties tussen Geert Trompetter, Harry Veldhuis, Thieu de Jager en Hans Valkenburg. Ondanks een duidelijke inzinking van het Blokkeer-talent Loek Willemstein en enkele missers van Frank Constandse maakte Blok keer via 1614 gelijk. Voor de vijf internationals, Geert Trompetter, Wim Hoeboer en Henri Scholten van AMVJ, Frank Constand se en Loek Willemstein van Blokkeer dus nog een extra training. De Blok- keer-formatie met Joop Tinkhof, Jur- rien Kooien een van de twee trai ners van het nationale team dat in Napels de Spring Cup moet zien te heroveren, Johny Groen, Jacques de Vink, Frank Constandse, Loek Wil lemstein en Peter Pilon werd het een volledige revanche voor de eerder ge leden nederlagen dit seizoen. Via 55 en 85 werd met 158 landskampi oen AMVJ de eerste nederlaag van dit seizoen toegebracht. Een nederlaag dus ook voor de van AMVJ scheidende trainer-coach Jaap Korsloot, die met inzet en kennis de landskampioenen naar een vooral in het vorige seizoen ongekende hoogte heeft gebracht. Een wat wrang af scheid vooral ook door de gespleten heid die zich ook rond de naar buiten toe gesloten coach heeft geopenbaard. Rein de Wit, vorig seizoen na de degradatie van het Enkhuizense DTS in de ploeg opgenomen Alkmaarder daarover: 'Bij Korsloot heb ik tech nisch niets nieuws geleerd. Hij ha merde voortdurend op het ploegver- band van het basiszestal. Er zijn ge noeg aanleidingen geweest ook de wis selspelers meer in te zetten. Het leek wel of hij onder druk van een aantal oudere spelers zat en daar niets tegen durfde te doen.' Voor AMVJ en Blokkeer zit in ieder geval de competitie erop. Kooien kan nu met Korsloot de aandacht besteden aan het nationale team. Dat team zal het voorlopig nog zonder de Pool Krysik moeten doen. Alhoe- besluiten om het toernooi met negen, of zelfs tien, deelnemers te houden, een tamelijk kostbare zaak. EINDSTAND (resp. punten, hoogste serie en algemeen gemiddelde). 1. Hans Vultink (Ned.) 12 399 100,73 2. Dieter Muller (Wdl) 12 400 63,58 3. Jose Galvez (Spa) 10 397 45,14 4. Robert Guyot (Zwi) 8 350 50,13 5. Roland Dufetelle (Fra) 6 244 36,32 6. Tonnie Schrauwen (Bel) 4 356 42,47 7. Franz Stenzei (Oos) 2 218 27,02 8. Andre Burgener (Zwi) 2 163 21,69 GENEVE (ANP) Hans Vultink, de 35-jarige handelaar in horeca-artikelen uit Groenlo, is gisteren in Genève, dankzij een beter algemeen gemiddel de dan de Westduitser Dieter Muller Europees biljartkampioen anker kader 27/2 geworden. Vultink, die zaterdagavond door een nederlaag tegen Galvez twee punten op Muller was achtergeraakt, maakte die achterstand weer goed door in de 'finale' in vier beurten van de West duitser te winnen: 400-80. Beiden ein digden daardoor met twaalf punten, het veel betere gemiddelde van de Nederlandse kampioen (100, 73-63, 58) was beslissend voor het kampioen schap. Vultink heeft deze titel ook in 1967 in zijn bezit gehad, toen hij in de slotpartij de Fransman Jean Marty versloeg. Er is een kunstgreep nodig om te bewerkstelligen dat de Belg Tonnie Schrauwer, zijn in het voorjaar van 1969 te Groningen behaalde wereldti tel in het 47/2 kan verdedigen. Zo'n kampioenschap namelijk blijft drie jaar tellen voor plaatsing in het vol gende toernooi. In dit geval is zijn recht dus verjaard. Doordat Schral- wer in het Europese toernooi pas op de zesde plaats eindigde, hangt het van de goedwillendheid van de Duitse organisatoren af of hij in Krefeld in het wereldtoernooi aan de start zal kunnen komen. Zij zullen dan moeten MAAGDENBURG (AFP) C Duitsland heeft zaterdagmiddag Maagdenburg in een wedstrijd i groep 4 van de voorronden van wereldkampioenschap voetbal met 2-0 gewonnen van Albanië. »e 25.000 toeschouwers moesten tot minuten na de rust wachten voor chim Streich het eerste doel: rde scoorde. Jürgen Spanvasser bepa acht minuten later de eindstand el 2-0. Oost-Duitsland 2 2 0 0 4 Roemenië 2 110 3 Finland 3 1113 Albanië 3 0 0 3 0 o Zwitserland won verder in groe met 0-1 van Luxemburg. De 8000 schouwers zagen hoe in de 20ste nuut Karl Odennatt de winnende fnni fer scoorde. Italië 5 3 2 0 8 10 Zwitserland 2 110 3 1 Turkije 4 112 it bl£< ïit ;n 1 Luxemburg 5 10 12 2 HOLTEN (ANP) Rikus Lubl en Bart Notten hebben in Holted eerste twee wedstrijden van de r-; - om het Nederlands kampioensi# motorcross in de zijspanklasse opl^ naam gebracht. De tweede plaatf® het klassement wordt na dit weru de ingenomen door Ben ten met passagier Van Heek. wel de besprekingen met het NeVoBo- bestuur vlot verlopen is het contract met de Pool nog niet rond. Wel heeft het NeVoBo-bestuur besloten volgend seizoen de oude puntentelling weer in te voeren. Of alle Nederlandse topspe- lers dat echter mee zullen maken AMSTERDAM Niet alleen in Roemenie is belangstelling voor Blokkeer-speler en inter, national Frank Constandse. maar ook de volleybalafdeling van Real Madrid wil zaken met de Hagenaar doen. De Spaansé club wil in het komende Europa Cuptoernooi hoge ogen gooien en wil naast de Belg Van Ponimeren ook Constandse aantrekken. De besprekingen zullen dinsdagavond In Am sterdam voortgezet worden. wordt inmiddels ook al weer twijfel achtig. Zoeken enerzijds enkele Ne derlandse ploegen naar aanvulling uit het buitenland, anderzijds zit men in het buitenland niet stil en hebben enkele Nederlandse topvolleyballers de volle aandacht. Bekend is bijvoor beeld dat Roemenië bijzonder gechar meerd is van bijvoorbeeld Frank Con- sttndse. Heren, eredivisie, poule A: Blokkeer-AMVJ 3—2 (13—15, 15—12, 12—15, 16—14, 15—81, SFC-ROtt. Comb 3—2 (15—7, 15—5, 11—15, 1115, 1511), Corbulo-Tornado 30 (152. 15—13, 15—12): poule B: DS-US 3—2 (12—15. 17—15, 10—15. 15—12, 15—7). Libanon-Gel- drop Comb 3—2 (15—9, 15—12. 4—15, 10 15. 15—5). Valuas-Orawi 3—2 (15—8, 13—15, 14—18, 15—8, 15—12). Eerste divisie A: EAVV-Vredestein 2—3. DTS-Isala SOS/DPC- Vonk 32. Dynamo-NSH 32. Octopus.Vios 23. Lycurgus-Clto 30, B: Bekkerveld- Kangeroes 1—3, PVC-Were Dl 0—3, HVS- Bermi 32. Radlus/MVC-Valbovol 31. Del ta -WC/Excellent 3—2, Petrus en Paulus- Heer 30. Dames, eredivisie: Bekkerveld-Vredestein 3— 0 (151. 15—10, 15—8). SFC-Athlon 3—2 (15—9. 15—12. 3—15, 12—15, 15—13), Valu- as-DVC 0—3 (4—15, 5—15. 13—15). Dynamo- Valbovol 3—0 (15—11, 15—8, 15—10) Octopu. s-Energo 1—3 (15—9, 9—15. 14—16, 14—16), Haag •68-CorbulO 3—2 (15—9, 15—11, 14—16, 14—16. 15—6). Eerste divisie A: Be Quick TLC-Isala 13. Olympus-Armixtos 3 2, SOS/DPC-Lycurgus 03. Drachten-Amster dam/Boemerang 1—3, VIC/BRC-Orion 2—3 B: Bokkerveld 2-Advendo 30. PVC-Rotl. Comb. 3—1. Die Raeckse-AMVJ 2—3. VC Tilburg-Set Up 31. Oikos-Orawi 03. Haag '68 2-Karanoi 3—0. Dcgrdatlepoule: Geldrop Comb. 819 Valuas 810 Orawl 814 Libanon 88 US 8—13 Delftse Stud. 8— 8 Dames, eredivisie. Bekkerveld 21—60 Vredestein 20—26 Haag 68 21—57 Dynamo 20—26 DVC 20—34 Corbulo 21—25 Octopus 20—28 SFC 20—23 Valuas 20—27 Athlon 20—17 Enevgo 21—27 Valhovol 20—Ifi KOOS HAMER Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no 020 - 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. Jaarlijkse Algemene Ledenver gadering van de Afdeling Rot terdam van HET NEDERLANDSE RODE KRUIS op d'insdag 8 mei 1973 te 20.00 uur in het gebouw der Afde ling, Koningin Emmapleln 12. Rotterdam-2. De agenda bevat o.a. de vol gende punten van behandeling: Notulen Algemene Ledenver gadering van 17 april 1971: Jaarstukken 1972. De volledige agenda met bijbe horende. stukken liggen voor de /eden ter inzage op werkdagen van 09.0012.30 uur en van 14.0017.00 uur. uitgezonderd des zaterdags. GEHUWD J. H. Leenaars architect en Dr. E. Solleveld- van Driest oogarts Den Haag, 9 april 1973. Na een kortstondige ziekte heeft het de Heer behaqgd tot Zich te nemen onze lieve Man en Vader, Grootvader, Broer en Zwager Roelof Leonard Micliaël op de leeftijd van 78 jaar. J. Michaël-Pfeiffer J. J. W. Rahard-Michaël J. Rahard Christine Thierry en verdere familie. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Bauter- semstraat 1 (zijstraat N.W. Buitensingel). Bezoekuren De crematieplechtigheid is bepaald op woensdag 11 april a.s. om 2.15 u. in het crematorium „Nieuw Eyken- duynen", Kamperfoeliestr. 4a Bestuur, Direktie en Medische Staf van de Stichting "Bronovo-Nebo" geven met grote verslagenheid kennis van het plotseling overlijden op 4 april van hun zeer gewaardeerde staflid en collega Catharinus Marinus de Bruin longarts op de leeftijd van 54 jaar. Dr. J. C. Hooijkaas, voorzitter F. P. Bol, geneesheer-direkteur L. D. J. Reeser, voorzitter medische staf 's-Gravenhage, 7 april 1973. De crematie heeft inmiddels in stilte plaatsge vonden. ENIGE KENNISGEVING* Heden nam God tot Zich onze lieve Moeder en Grootmoeder Roeloffina Geertruida Harmsen weduwe van Ds. W. A. Zeydner op de leeftijd van 76 jaar. Chaville (Frankrijk): H. Zeydner W. H. Zeydner-Adriani Arnhem: N. J. Zeydner Wassenaar: B. C. van Hoogstraten- Zeydner F. G. van Hoogstraten Geertrui, Martine. Jan-Willem en Aniek Wassenaar, 7 april 1973 'Sophiekehuis' Van Zuylen van Nijeveltstraat .313 Corr.-adres: Persijnlaan 9, Wassenaar. De rouwdienst is bepaald op woensdag 11 april a.s. om .11.30 uur in de aula van het 'Sophieke huis' te Wassenaar, waarna de begrafenis in stilte zal plaatsvinden. „Gij hebt mijn rechterhand gevat" Op Zijn tijd nam God tot Zich onze lieve Vader en Opa Vincent Kuyvenlioven sinds 6 april 1960 weduwnaar van J. M. Kuyvenhoven op de leeftijd van 83 jaar. Zaltbommel: J. H. Fontein-Kuyvenhoven P. Fontein Herman Vincent Naaldwijk: N. Kuyvenhoven Naaldwijk, 6 april 1973 Dijkweg 14 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van de Gereformeerde „Ontmoetingskerk", An jerlaan, Naaldwijk. Gelegenheid tot condoleren: maandag 9 april van 15.30-16.30 uur en van 19.30-20.30 uur. De rouw dienst wordt gehouden op dinsdag 10 april a.s. om 13.30 uur in de Gereformeerde „Ontmoetings kerk", waarna de bijzetting in het familiegraf /.al plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Naaldwijk. .zijn strijd is gestreden, zijn geloof blee behouden". Van mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Op, en Broer Hendrik Arie Herman Amptmeijer werd het aardse leven beëindigd. Hij werd 63 jaar. Uit aller naam: C. M. Amptmeijer-Vennik 's-Gravenhage, 6 april 1973 Thorbeckelaan 220 Liever geen bezoek - Geen toespraken De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden woensdag 11 april om 13,00 uur in d(Lei aula van „Oud Eik en Duinen", Laan van Eik eiCj T)llinnn 38 Ia 'c CravonViaffD wnor-nn Ho lioorofn INE rbi wis e bi ste fro eed prol lige Duinen 38 te 's Gravenhage, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden. 'Rust mijn ziel, uw God is Koning^ re Heden nam God tot Zich Anthonie Broos Hij was 88 jaar. Wij gedenken met liefde, eerbied en dankbaar lerl?: heid het vele dat hij voor ons heeft betekend al<[chtil Man, Vader en Opa. Vlaardingen: 's-Gravenzande: Vlaardingen: J. Broos-van Buuren C. Frecn A. A. Freen-Broos A. Broos-Miskotte J. van Wasbeek H. van Wasbeek-Broo&( Kleinkinderen en [ai achterkleinkinderen. ont t a ken iwel to to erdi ste ns Le as Ji bij ste ïte 1 ir I P Vlaardingen, 5 april 1973 Huize 'Vaartland', Holysingel 4 Onze Man en Vader ligt opgebaard in de aull van huize 'Vaartland', Holysingel 4. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis ii de wachtkamer van de begraafplaats. De bijzetting zal plaatshebben dinsdag 10 aprü- a.s. om 11 uur op de Algemene Begraafplaatjt/ 'Emaus'. Vooraf zal een rouwdienst gehouden worden de aula van huize 'Vaartland' om 10.15 uur. Geen bloemen. 'Uw goedheid, Heer is hemelhoog Psalm 36 1 Heden heeft de Heere, na een geduldig gedrag^ lijden tot Zich genomen, onze lieve zorgzai Vader en Grootvader Maarten van den Oever weduwnaar van Johanna Grootveld in de ouderdom van 83 jaar. Scheveningen, 7 april 1973 Noordwijkstraat 4 J. van den Oever A. van den Oever H. J. van den Oever-Verbal T. den Dulk-van den Oever C. den Duik Geen bloemen. Vader is opgebaard ten huize van zijn zooi Jurriaan Kokstraat 41. Condoléance-bezoek a s daar van 24 en van 79 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdi UWei 11 april te 12 uur op de Algemene Begraafplaa st<j aan de Kerkhoflaan. Vertrek van Jurriaan Ko straat 41 te 11.30 uur. „Ruwe stormen mogen woeden Gez. 178 7 de k lanv jk v ep?e Dankbaai dat wij hem zo lang in ons middesucci mochten hebben, moeten wij nu de droeve plicl an vervullen, U mede te delen, dat onze lieve Ma Vader, Groot- en Overgrootvader Aart Brouwer echtgenoot van E. J. Brouwer-de Voogt fferi- DOT' op de leeftijd van 87 jaar, is heengegaan na: erg het Vaderhuis. E. J. Brouwer-de Voogt A. Brouwer-van der Plas H. Brouwer R. C. Brouwer-Houweling A. Brouwer A. J. Brouwer-Hertog v. Klein- en achterkleinkinden" Katwijk aan Zee, 7 april 1973 Voorstraat 25 Gelegenheid tot rouwbezoek van 3-5 7.30-8.30 uur. Geen toespraken De rouwdienst is bepaald op woensdag 11 api st a.s. om 2 uur in de Ned. Herv. Kerk, Kerklai lensc te Katwijk aan den Rijn, waarna dc begrafen ijn op de begraafplaats aldaar zal plaatsvinden. in f Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis i Ar. .V' de kerk. DO de k wi »ret og ft S{ g v dii fi de inval >e k Ikaar met een Tasi rde 1 ooi n a op uit 1 nde

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12