UIPER: WEL KARAKTER Buitenlandse ruiters heersen op Haags concours hippique s >t dl tas reett oldrace allure O" Sport op school Vorm Trudy Walhof niet teruggelopen »a Merckx )k Joop Zoetemelk weer opvallend OUW/KWARTET MAANDAG APRIL 1973 SPORT Kll/Tll p onze speciale verslaggever ERSSEN Karakter. Een woord dat in het wielerjargon veel eldk- omvat dan de betekenis die er in het normale spraakgebruik wordt gehecht. Wielrenners ballen in dat ene woord een hele eigenschappen samen. Eigenschappen, die de ene renner, af- ien van zijn natuurlijke aanleg, boven de ander doen uitsteken, akter. Een woord dat past bij de jongste editie van de Amstel drace. Karakter. Bijna een synoniem voor de twee hoofdfiguren deze ijskoude race over de druipende Limburgse heuvels. De eer- Eddy Merckx, paart dat karakter aan pure klasse. De ander, M mie Kuiper, vecht zich door dat karakter met succes door de ste moeilijke maanden van het profmilieu heen. :h d; ïvoorc ten d aiden achtste Amstel Gold-race. De race Eddy Merckx. Van het fenomeen. Hnni *oerste zoals alIeen hij dat kan op beste dagen. Maar ook van Hen- Kuiper, de Olympisch kampioen, toonde over hetgene te beschikken het gros van het Nederlandse ■ssional-leger ontbeert: karakter, is de Nederlandse wielrennerij el afhankelijk van de prestaties Zoetemelk, ook zaterdag weer in opvallende rol. Nog is het niveau de Nederlandse professionals te om de Belgische hegemonie te sreken. Maar in Hennie Kuiper festeert zich het talent voor de ere toekomst. Dankzij alweer dat Icter. Kuiper liet dat al zien in de ische voorjaarsklassiekers. In Toesil Pj •chter [strijd ipioer ■inde"* .000.' 1. (1 can an onze speciale verslaggever ee' kiai IEERSSEN Het belang van en overwinning hangt mede af n fli an de kwaliteit van de wed- Aant trijd. Koersen als MilaanSan tbai. iem0) ParijsRoubaix en de v.d ,onde van Vlaanderen worden lidCR ntemationaal het meest ge- n je aardeerd. Sedert zaterdag 7 de 3 pril 1973 is er een nieuwe IOsche >Pwec*strijd bij: de Amstel loldrace, tot dan toe een wed- trijd, die nauwelijks erkenning ond. Eddy Merckx gaf door aad een imponerende solo V 3_ï - en woord de Goldrace de scheid ïlure, die zij verdient. 'Als dit na [een klassieker meer is, weet ik net welke koers die kwalifica- s7e j e wel verdient.' t 43e leer lof dan Merckx hem toe- scheid waaide kunnen organisator irukk! lennan Krott en zijn staf zich ,e au«-elij<ks wensen. Een wieler- (str tenement bovendien met een 25e ifitslag, die een organisator al- hSmimeen niaar kan dromen. Alle jureurs, die zich in de eerste edstrijden van dit seizoen heb- Jen laten zien, voorin de uit schei! lag. En een winnaar, die de ,v leest complete wielrenner is idert het tijdstip dat deze Ij! port werd uitgevonden. Een i innaar, die bovendien vanaf Toeséet moment dat hij Zoetemelk a8eiiik n KulPer Rit het wiel reed in 3 kilometer solo meer dan 3 30e n linuten °P zim concurrenten •t Hi itliep. Eddy Merckx, die in de itus tonde van Vlaanderen zijn me- e-vluchters niet kon lossen, 'ie in GentWevelgem tot op e streep het gezelschap van 'erbeeck moest dulden, maar op dit parcours wel de an- eren uit het wiel kon rijden, lérckx: 'Dit is een uiterst las- ig parcours. Ik ben weggegaan >P een moment dat ik de in ruk kreeg dat Zoetemelk wat ïoeilijk kwam te zitten. Kuiper ton ik los rijden omdat hij in ijn solo al teveel inspanningen ad moeten leveren. Maar een onge renner, die in deze kou, mder deze omstandigheden zich o goed weet te handhaven, is en belofte.' ien w lerckx had de inzinking van zoetemelk goed aangevoeld. De lopman van Gitane: 'Mijn ket- iirterri^n® sloeg over en toen er een paatje kwam, was ik door de «>u en de honger een moment machteloos dat lk niet meer ipnieuvv kon aanhaken. Ik kon liet meer van de ellende en de Nadat ik van ploegleider )esvages wat te eten had gekre ten, ging het beter. Tevoren 'ad ik al veel werk gedaan, oen ik samen met Merckx ach ter Kuiper aanging.' grote mannen, die deze ont- napping misten waren Ver- leeck, Van Sprlngel en Maer tens. Verbeeck: 'Zoetemelk werd door zijn supporters naar boven jeduwd. Die mensen stonden »ver op de weg dat Maertens !n ik even achter raakten. En oen waren Merckx en Zoete- nelk al weg.' *«?aast de Nederlandse toppers m deze klassieker, Zoetemelk Kuiper, waren er nog drie Nederlanders die bij de 28 'uit- rijders* van de 159 vertrekkers °P de uitslag voorkomen. Een man van de ploeg van Ton Vissers: Ben Janbroers en één man van Lomme Driessens: Wim Schepers en Zoetemelks ploegmaat Gerard Vianen. Zij reden in ieder geval door tot op de streep, al was het in de achterhoede. De overige Neder landers kwamen in het stuk et of nauwelijks voor. Een litzondering moet worden ge maakt voor Theo de Leeuw, die pet de Fransman Rouxel en de l^elg Peersman lange tijd een topgroep vormde, maar door tettingbreuk werd uitgescha keld. De materiaalwagen van Vissers reed op het moment dat De Leeuw pech kreeg achter {iet peloton. De Leeuw besloot wen maar ontmoedigd de be zemwagen op te zoeken. koersen die de zijne niet zijn. Maar waarin hij de moed had om in kanslo ze positie toch door te fietsen tot de laatste meters onder zijn bemödderde wielen waren doorgegleden. Hij liet dat vooral zaterdag zien in het Lim burgse heuvelland in een wedstrijd die én door het weer én door het parcours kon wedijveren met iedere andere klassieker. Hennie Kuiper. 23 jaar jong. Lid van de Haro-formatie. Min of meer de afvalbak van de Rokado-ploeg, die door dezelfde man wordt gesponsord. Robert Kahl. Een samenraapsel van coureurs, die bijna stuk voor stuk de klasse missen om een hoofdrol te vertolken. Eén uitzondering is er in ieder geval. Kuiper. De enige in zijn ploeg, die alle koersen tot nu toe volbracht. BEGIN Kuiper is nuchter genoeg om te besef fen dat het succes van afgelopen za terdag niet meer is dan een begin. Dat de weg naar een fUnctie als baas in de wielerpeletons even lang blijft. Zijn eerste zorg is: geaccepteerd wor den. Aanvaard worden door de vedet ten als een renner, die in een ont snapping zijn werk weet te dóen. Het middel daartoe: je laten zien. En dat deed Hennie Kuiper zaterdag. Want hij en niemand anders forceerde de beslissing. Kuiper: 'Ik had mij al eer der laten zien voordat ik de beslissen de demarrage plaatste. Na 100 kilome ter was ik weggesprongen. Ik kreeg Zoetemelk en Van Sprlngel mee. La ter werden wij weer ingelopen. Maar ik wist dat demarreren dé manier was'. Hij werd nog meer in zijn overtuiging gesterkt toen hij de Gul- perberg op danste in het wiel van Merckx. Merckx attaqueerde op die berg. Ik kon in zijn wiel blijven. En dat ging zo gemakkelijk, dat ik dacht: als ik de beste man uit de beroeps wielrennerij nog kan bijhouden, wordt het tijd dat ik eens de ruimte invlieg. En toen ben ik gegaan'. Dat gebeurde na 176 kilometer tame lijk saai wedstrijdverloop. Maar vanaf die demarrage van Kuiper kreeg de Goldrace een 60 kilometer lange en ongekende boeiende finale. Achter Joop Zoetemelk en Hennie Kuiper volgen de triomfator in de Amstel Gold Race, Eddie Merckx. De Nederlanders werden uiteindelijk dooi de Belg op grote afstand gereden. Kuiper maakten zich Merckx en Zoe temelk uit het sterk gedunde peleton los. Op de lange klim naar de top van de Fromberg klim naar de top van temelk bij Kuiper. Hennie Kuiper: 'Voor mij was toen de opzet gelukt. Ik had de slag gemaakt en ik zat erbij. Mijn enige zorg was toen bij Merckx en Zoetemelk te blijven'. Hen nie Kuiper had genoeg gezwoegd. Te gen de felle wind in, over die eindelo ze rij van korte maar uiterst venijni ge klimmetjes. Hij koos het wiel van Zoetemelk. Terecht. Hij, de debutant, hoefde in dit gezelschap geen kop- werk te verrichten. 'Dat deed Merckx voornamelijk. Zoetemelk kwam wel aan de leiding, maar Merckx gunde zichzelf nauwelijks rust'. 15 kilomer lang bleef het trio bijeen. Toen, op de steil omhoog lopende Sibbergrubbe, was het uur voor Merckx aangebroken. De Belg demar reerde niet. Hij reed gewoon weg van de twee Nederlanders. Hennie Kuiper: 'Zoetemelk zat in het wiel van Merckx. Tegen die heuvel op sloeg de ketting van Joop een keer over. Er kwam een klein gaatje. Ik wachtte op Zoetemelk, omdat ik ervan overtuigd was dat hij het wel zou dicht rijden. Ik aarzelde. Dat was fout. Ik had zelf naar het wiel van Merckx moeten springen. Dan had ik waarschijnlijk nog wel een tijdje bij hem kunnen blijven'. Zoetemelk kwam even in moeilijkhe den, verloor terrein op Merckx, maar ook op Kuiper. En op dat moment moet het binnenin die kleine Tukker even gejubeld hebben. Uiterlijk was er niets aan hem te zien. Daar is hij Wat Nice bood, ontbeerde Den Haag: Nederlandse prestaties Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Terwijl het derde internationale concours hippique in Den Haag kreupel ging door een gebrek aan publieke belang stelling, reikten Jan Maathuis, Johan Heins, Harry Wouters van den Oudenweijeren Leon Mel- chior in de Franse stad Nice naar een serie opmerkelijke presta ties. Wat Nice bood, ontbeerde Den Haag: Nederlands succes. Geen wonder, dat de vingers be schuldigend in de richting van Leon Melchior priemden. Deze Limburgse ruiter was toch de man, die het afgelopen jaar heeft uitgeroepen, dat hij 'Den Haag stuk zou maken'. Melchior, honderden kilometers zuide lijker van de vooral in de eerste dagen mager bevolkte Haagse Hout- rusthallen acterend, kreeg voor een groot deel zijn zin. Het drie jaar geleden moeizaam begonnen CSI Den Haag kan ook van deze editie van het hippisch evenement geen éclatante fi nanciële successen melden. De publie ke animo bleef opnieuw beneden de verwachtingen. De algemene versobe ring ten spijt is het zeer twijfelachtig of dit keer wel de positieve zijde van de balans gehaald wordt Den Haag heeft de afgelopen dagen overigens genoeg tegenslagen moeten incasseren. In het begin van de week vernietigde de storm de kostbare stal- tenten naast de hallencomplex. Het betekende een onverwachte extra schadepost voor de organisatie, die tijdens het sportief gezien zeer ge slaagde concours geconfronteerd werd met het gemis aan goede Nederlandse ruiters. Slechts de tweede plaats van Tjeerd Velstra in het puissance springconcours verdient vermelding. Dat ook in de ruitersport het publiek afkomt op bekende namen uit eigen land, staat nu wel vast. GERING 'Den Haag' mocht dan een keur van internationale hippische artiesten pre senteren, de Nederlandse inbreng was gering. Voornaamste oorzaak bleek dan ook het wegblijven van Maathuis, Heins en Wouters van den Ouden weijer, die samen met Leon Melchior en onder leiding van chef d'équipe Ben Arts naar het CHIO in Nice waren afgereisd. Het was een wegblij ven met een achtergrond. De sugges ties en zelfs beschuldigingen bleken in Den Haag ruimschoots voorradig. Melchior, dat is een feit, heeft bonje met de organisatie. En dat, terwijl hij zich drie jaar geleden voor een fiks bedrag nog graag beschermheer van het evenement wilde noemen. Melchior en Arts, lid van het dage- Gerd Wiltfang met Sieno in aktie tijdens het concours hippique in de Haagse Iloutrusthallen. lijks bestuur van de Nederlandse Hip pische Sportbond, de federatie van springruiters, secretaris van Jumping Amsterdam, lid van de technische commissie en voorzitter van de stich ting van indoor concoursen hippique in Nederland (een organisatie, dat Den Haag als lid heeft geweigerd) enz. waren onmiddellijk gecharmeerd van een trip naar Nice. Niet alleen zou deelname aan dat openluchtfestijn beter in de voorbereiding van het zomerseizoen passen, ook was er een voortreffelijke reden beschikbaar om Den Haag te mijden. Maathuis, Heins en Wouters van den Oudenwijer ble ken onmiddellijk bereid aan het 'plan' van dit duo medewerking te verlenen. Het CSI Den Haag, hoe zwak ook gestart, hoe moeizaam georganiseerd, verdiende een dergelijke boycot niet. Nu al lijkt vrijwel zeker, dat als er ooit een vierde aflevering komt, deze vermoedelijk uit Den Haafe naar het Westland zal verhuizen. De opzet moet dan ongeveer gelijk gaan wor den aan Zuid-Laren, dat vooral de landelijke en de nationale ruiters (met al hun supporters) weet te inte resseren. Den Haag bood goede sport, dat wel. Maar door het gebrek aan kwaliteit van eigen bodem bleek toch de sfeer en de spanning aangetast. De sportieve wraak in Nice van de vier wegblijvers accentueerde dat manco nog eens duidelijk. De Nederlandse ploeg nestelde zich tijdens de landen- wedstrijd in de Franse stad op de vierde plaats, Heins won met Antrieb de Grote Prijs van de stad Nice (voor d«* Brit Greenwood, de Westduitser Met kei pn Melchior) en Harry Wou ters van den Oudenweijer eindigde achter de Fransman Parot met Saler no als tweede in het hoofdnummer, de Prix du Prince Monaco. Een reeks opmerkelijke verrichtingen. De toeschouwers in Den Haag moes ten zich daarentegen tevreden stellen met een gave demonstratie van de buitenlandse vertegenwoordigers. Al- win Schockemöhle. 'baas' van Johan Heins. verzamelde een aantrekkelijk deel van de prijzenpot door met The Robber zowel de puissance als het jachtspringen te winnen. Zodat de gevierde Westduitser opnieuw alle ge legenheid kreeg de kwaliteiten van zijn in Nederland gekochte paard te bejubelen. 'The Robber is een droompaard. In het begin was het een echte wildebras. Maar The Robber heeft snel geleerd, is rustiger gewor den'. Toch was het duo The Robber-Schoc- kemrthle niet onverslaanbaar. Dat bleek tijdens de strijd om de Grote Prijs. Na twee zware manches waren drie deelnemers foutloos gebleven. Naast Schockemöhle ook zijn landge noot Gert Wilftfang met Askan en de Fransman Michel Pelissier met Sah- kar. Pelissier bleek 0.3 seconde snel ler dan zijn Westduitse rivaal, terwijl de als laatste opdravende Wiltfang zoveel risico nam. dat hij de zware muur tot een puinhoop degradeerde. VOORDEELTJE Een merkwaardig einde kreeg het springconcours volgens het knock-out systeem, dat voor de eerste keer in Nederland werd gehouden. De Zwitser Paul Weier en de Fransman Philippe Henry eindigden gelijk in de finale. De reglementen schrijven dan een barrage voor, (maar dat weigerde dit tweetal, omdat hun paarden toch al •zwaar belast werden. De jury meende toen de eerste prijs (1000 gulden) niet te moeten toekennen, zodat Wei- er en Henry slechts de tweede prijs (750 gulden) mochten delen. De ver liezende ruiters in de halve finale, de Bril Howe en de Ier Fitzpatrick, kre gen daardoor meer geld in handen dan de 'zegevierende' concurrentie. Deze jurybeslissing bespaarde CSI Den Haag in ieder geval onverwacht 1000 gulden. En dat voordeeltje kan de organisatie momenteel best gebrui ken achmprlngconcoursf lengte parkoers: 571 meter, 12 hindernissen. 14 sprongen, maxi mum hoogte: 1,40 meter, maximum tijd: 98 sec 1 Al win Schockemöhle (WDld) The Robber 67.9 sec.: 2. David Broome (Engi Sportman 68.9, 3. David Broome (Eng) Manhattan 672.0, 4. Paddy Macmahon (En) Pennwood Mtllbridge 73.1, 5. anou TlsQKJsJot Lefèvre (Kr) Alterllne 74,2. GERRIT DEN AMBTMAN te nuchter voor. Maar innerlijk juich te hij. Vergeten was voor een moment die bijtende kou, die striemende ha gel en die kleffe natte sneeuw, die de spieren verlamde. Vergeten die lij densweg over die Limburgse wegen, die op het laatst alleen nog maar omhoog leken te gaan. Hij droomde al van die tweede plaats. De beste uit slag die een renner kan maken: de man na Merckx. Maar in zijn jubel maakte Kuiper daar een tactische fout. Erkende hij zelf later: 'Ik had moeten wachten op Zoetemelk. Dan had ik even op adem kunnen komen en waren wij er misschien in geslaagd om Van Sprlngel en Verbeeck te houden'. Want achter Merckx. achter IQiiper en achter Zoetemelk, joegen die ande re twee Belgische toprenners. Zoete melk kwam bij Kuiper. Maar het duo was te vermoeid om nog te kunnen aanhaken bij de Verbeeck-Van Sprin- gel-express. In die laatste kilometers moest de onervaren Kuiper ook nog Zoetemelk laten gaan. ACCEPTEREN Hennie Kuiper heeft de eerste moei lijkheden in zijn nieuwe milieu over wonnen. In Parijs-Nice ging hem door een tactische blunder een etappe-over winning aan zijn neus voorbij. 'Ik stak 20 meter voor de streep de arm al op. Toen kwam Van Linden mij nog voorbij sprinten. Ik was toen nog teveel amateur'. In België viel hij in de voorjaarsklassiekers alleen maar op, omdat hij als een van de weinige Nederlanders de koersen uitreed. 'In België moet je met die vlakke wegen en die wind in waaier-vorm rijden. Dat ligt mij niet. Bovendien wordt er voor mij nog geen plaatsje in de waaier vrij gemaakt. Merckx en De Vlaeminck rijden continu achter de eerste waaier. Als Merckx roept komt er een plaatsje vrij. Als ik dat zou doen, gebeurt er niets. Maar als ze je accepteren, als ze weten dat je wat kunt, krijg je ook een plaats in die waaier. Toen ik professional werd, heb ik mij gerealiseerd dat ik hele maal opnieuw moest beginnen. Hier zegt een Olympische titel niets. Ik ben bereid van voren af aan te begin nen. Ik wil ervoor werken. En in dat werk trek ik mijn eigen plan. Ik heb nooit anders gedaan'. 1. Merckx (Belg) 6 uur 38 min 16 sec (gem. 33.640 km-u2. Verbeeck (Belg) Op 3.13; 3. Van Sprlngel (Belg) op 3.15: 4. Zoetemelk Ncd) op 3.49: 3 Kuiper (Ncd) op 4.18; 6 Van Vllerbergho (Belg) op 5.35: 7. De Witte (Belg) op 5.40: 8. Maertens (Belg) op 5.59: 9 Godefroot (Belg) op 8.05: 10. Lazcano Spop 8.10; 11. Pinions (Belg); 12. Van Clooster (Belg) op 9.30; 13. Roslere (Belg op 9.34; 14 Llevens (Belg) op 9.34: 15. Van Roosbroeck (Belg) op 9 59: 16. Houbrechts (Belg): z.t. 17. Schoeters (Belg) op 10.22: 18. Van Stayen (Belg): 19. Huysmans (B 20. Catlau (Fr) 21. Bouloux (Fr) 22. P (Fr) allen op 10.22; 23. Janbroers (Ned 10.40: 24. Cael iBelg) op 10.54: 25. Maes (Belg) op 11.00; 26. Cllson (Lux) op 11.43: 27. Vianen (Ned) op 12.08: 28. Schepers (Ned) op 12.16. JOOP HOLTHAUSEN ■li Van onze speciale verslaggever BREDA Kleuters spelen spontaan, bewegen vrij en speels. Met het klimmen der jaren verdwijnt de spontaniteit en moet het gymnastiekonder- richt op het terrein van bewe gen voor de nodige compensatie zorgen. Dat onderricht in de lichamelijke opvoeding is voort durend onderwerp van studie, van discussie. Vergeten wordt echter het onderricht aan de basis, aan de kinderen in de aanloop-periode. Die aan loop groep is, zo meent de Katholie ke Vereniging van leerkrachten in de lichamelijke oefening, St. Thomas van Aquino, dan ook een vergeten gebied. Daarom richtte St. Thomas zich het afgelopen weekeinde tijdens de 8e oriëntatie-daaen juist op die groep. Hans Vlasblom, lei der tan het congres: 'In het verleden benaderden we de on derwerpen paak technisch. Nu zijn we uitgegaan van het spe lende, bewegende kind en heb ben als vraag gesteld: waar gaan ive heenOplossingen kun je niet geven, je kunt we l van een tantal stellingen uitgaan. Je trapt daar misschien wel open deuren mee in, maar dan vraag ik me af: waarom gaat dan niemand over de drempel?' Ter nadere verduidelijking van het thema: de vraag rijst hoe het komt dat kinderen op een basis-school zoveel moeite heb ben, terwijl kleuters daarente gen zoveel 'kunnen'. Zou het onderwijs daar niet voldoende op inspelen, wordt te weinig gebruik gemaakt van de moge lijkheden die het kind heeft? Een voorbeeld tan hoe xoèl op het kind wordt ingespeeld, gaf de heer Wanrooy in een les aan kinderen van vier, vijf jaar. Hij legde het accent op de kleuter die speelt en beperkte zijn ei gen rol tot die van 'aangever', die organiseert tvaar dat nodig is en die, wederom wanneer het nodig is, stimuleert. Die les illustreerde duidelijk de bedoelingen, zoals die in de uit gangsstellingen waren neerge legd en waarin onder meer werd 'vastgesteld' dat de bestaanswijze van de kleuter en het kind een speels bewegen ts; het kind spontaan beweegt, maar dat het vraag i« tot hoe lang; 'vrijmaken' belangrijker is dtn 'aanleren'; lichamelijke opvoeding bij het basisonderwijs moet aan sluiten bij het speelse en explo- ratieve kind het zwaartepunt van de li chamelijke opvoeding te liggen dient bij het kleuter- en basi sonderwijs; dit niet gebeurt en daar door het voortgezet onderwijs gedoemd is te werken zonder grondslag. Terwijl St. Thomas in Breda congresseerde, kwam in Doetin- chem een andere organisatie van leerkrachten in de lichame lijke opvoeding bijeen: de, kort- weg, Koninklijke Nederlandse. Een wat merkwaardige situatie, maar in het najaar zullen beide organistties gezamenlijk een congres beleggen. In Doetin- chem behoorde ook dr. Wim van Ztjll, algemeen secretaris van de Nederlandse Sport Fe deratie, tot de sprekers. Zijn thema: 'De lichamelijke opvoe ding in een veranderende we reld'. Van Zijll voorziet voor de ko mende jaren een uitbreiding van de schoolsport, hoewel het gehele terrein van de schoolsport nog niet voldoende is doordacht. Een van de geva ren die hij benadrukte, is dat de schoolsport tot schoolwed- strijdsport kan worden Van Zijll: 'Het is niet juist Je op de schoolwedstrtjdsport te oriënt ren. Schoolsport mag geen ko pte worden van het nationale en internationale sportverkeer en dus ook een kopie voor het trainings- en wedstrijdwezen in de schoolsport. Er ontstaan te grote risico's met betrekking tot het welzijn van de leerlingen, tot de functie van de lichamelij ke opvoeding in de school en zeker ook in de verhouding tot de sportbonden'. En: 'De licha melijke opvoeding is er voor alle leerlingen en niet in hoofdzaak voor de bijzonder ge trainde en geselecteerde talen ten, wier sportprestaties moeten dienen voor het verhogen van het aanzien van school en leer krachten'. HANS SCHMIT Va onze tennismedewerker AMSTERDAM De tennisbond zal met tevredenheid hebben geconsta- eerd dat de vorm van oud-kampioene Trudy Walhof nauwelijks is terugge lopen. Trudy Walhof trad, nadat ze enige maanden geleden een zoon had gekregen, op de eerste speeldag van de eredivisie van de tenniscompetitie, voor het Haagse De Metselaars aan tegen de Australische Marilyn Tesch. Deze speelster was enkele dagen gele den door het Amsterdamse DDV met behulp van geld uit het partiuliere supDortersfonds en op voorpraak van DDV's trainer Stan Edwards, aange trokken. Marilyn Texch die achtste staat op de Asutralische ranglijst, werd door Trudy Walhof vrijwel weg- 6—1 en 6—3. De tevredenheid bijde KNLTB-auto- riteiten moet hieruit bestaan dat Trudy Walhof zich door deze overwin ning duidelijk kandidaat stelt voor de Nederlandse damesploeg, die begin mei in Bad Homburg aantreedt op het internationale Federation Cup toernooi. Door de definitieve afzeg ging van nationaal kampioene Betty Stöve was er namelijk een verzwak king in de damessselectie voor dit belangrijke toernooi ontstaan. De an dere kandidates voor het Nederlandse team, Elly Appel, die voor het Am sterdamse Popey Gold Star aantreedt met 62, 06 en 16 van de HLTC- speelster Vera Blom, en Tine Zwaan, die voor Tilburg debuteerde, met 57 en 4-6 van Dash-vrouw Judith Salomé.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11