aure geeft Frans parlement meer aanzien hnom Penh steeds neer in de tang Westduitse bankrovers zoek met miljoen mark lodesische journalist rijgt 2 jaar dwangarbeid naar Jupiter Vrouwelijke gijzelaars vrijgelaten rdvoerder Sihanoek: slotoffensief begonnen Nixon Iaat eigen kandidaat voor FBI-top vallen Belgische pers krijgt cadeau van regering ff/KWARTET ZATERDAG 7 APRIL 1973 BUITENLAND T7/K9 g 10 ieer{, nis wekt verontwaardiging in Londen SBURY (Reuter, UPI, AP, AFP) Een rechtbank in Rhodesië gisteren de 28-jarige journalist Peter Niesewand veroordeeld wee jaar dwangarbeid, waarvan een jaar voorwaardelijk met TW6606 PlOülOr jroeftijd van drie jaar. Zijn advocaat heeft hoger beroep aan- ;end. Hoewel hij zich niet in alarmerende zin uitliet over de situatie in Cambod ja zei de minister, dat als de Cambod jaanse regeringseenheden niet meer in staat zouden zijn zich tegen de guerrillastrijders te verdedigen, de VS zich zullen moeten bezighouden met bestandsschendingen'. Maar hij wilde niets zeggen over de aard van zo'n Amerikaanse actie. Ook in Zuid-Vietnam werd gisteren op vele fronten gevochten. wand is op 29 februari gearres- Dat gebeurde nadat hij een artikelen had geschreven over iwerking tussen Rhodesische Fom?" en d'e van Portugal. Hij is .ildigd van het overtreden van op staatsgeheimen, roces is geheel achter gesloten gevoerd. Officieel is alleen leeld, dat Niesewand verklaard zich onschuldig te achten. Zijn ge vrouw, die een baby ver mocht de uitspraak volgen een raam van de rechtszaal, zij hoorde welke straf haar man ekregcn, brak ze in tranen uit rklaarde helemaal van de kaart n. onnis tegen Niesewand, die cor- ndent was voor The Guardian, f>m $c en een aantal internationale iireaus, heeft in Engeland grote bel; twaardiging gewekt. De waarne mend hoofdredacteur van The Guardi an, Geoffrey Taylor, noemde het von nis 'ongelooflijk streng'. 'Dit is duide lijk een politiek vonnis en geen juri dische zaak', voegde hij eraan toe. De Londense afdeling van de nationale unie van journalisten zal geld bijeen brengen om het gezin van Niesewand te steunen. Philip Whitehead, lid van het Lager huis voor de Labourpartij, kondigde aan dat hij zal proberen de zaak maandag in het parlement aan de orde te stellen. 'Dit is een onwaardig slot van een onwaardige zaak en dat nog wel op de dag dat premier Ian Smith in Rhodesië bekend heeft ge maakt dat hij nieuwe onderhandelin gen wil met Engeland', aldus White head. Buiten de rechtszaal hebben gisteren ongeveer 50 blanken tegen het proces geprotesteerd. KAAP KENNEDY (UPI) Het tweede Amerikaanse ruimtevaartuig met bestemming Jupiter, de Pioneer 11 vertrok gisterochtend vroeg van de lanceerbasis Kaap Kennedy. De Pio neer 10 aanvaardde vorig jaar maart eenzelfde verkenningstocht en moet in december bij zijn reisdoel aanko men. De foto's die daar gemaakt kun nen worden zullen tien maal duidelij ker zijn dan afbeeldingen die de beste telescopen van hier uit kunnen berei ken. Verder gaat een serie meetin strumenten magnetisch veld en atmos feer van de reuzenplaneet bekijken. Pioneer 11 zal, als de proeven met de 10 'ukken, wat dichter langs Jupiter gestuurd worden. Een van de dingen waar de onderzoekers zich ongerust over maken is namelijk mogelijke be schadiging van de instrumenten door de intensieve stralingsgordels rond de planeet KAISERSLAÜTERN (DPA, Reu ter, AP, UPI) De twee rovers die donderdag een bank in Mön- chen-Gladbach in de Westduitse deelstaat Noordrijn-Westfalen hadden overvallen en met twee vrouwelijke gijzelaars en een mil joen mark in een door de politie beschikbaar gestelde Mercedes er vandoor konden gaan, waren van nacht nog altijd op vrije voeten. De politie, gesteund door grenswach ters (zie onderste foto), helikopters en speurhonden zoekt in de omgeving van Göllheim in de deelstaat Rijn land-Palts Daar hadden de overval lers de 29-jarige bankbediende Ingrid Schwabe als laatste vrijgelaten. De rovers waren te voet verder gevlucht nadat zij er niet in geslaagd waren, een andere auto te stelen. Vermoedelijk heeft één van de over vallers familie of kennissen in het gebied waar zij de Mercedes (zie bo venste foto) hebben achtergelaten. Blijkbaar heeft de politie een vermoe den wie het zijn, maar wil zij nog geen namen prijsgeven. Uit het feit-. dat.-de speurhonder het spoor bijster zijO; geraakt op 3.5 kilometer ten wcejten van Göllheim meent de politie te kunnen opmaken dat de vluchtelin gen in contact staan met de bevol king Op hun vlucht hebben de overvallers velschillende kledingstukken en twee zijiien maskers weggeworpen. De buit 'van een miljoen mark zit volgens Ingrid Schwabe in een kleine akten- tas. De andere gijzelaarster, de '20- jarige Beate Peters, die al in Keulen was 'vrijgelaten', vertelde dat de ene overvaller lang, mager en bijzonder zenuwachtig was en de andere erg dik, haast zo rond als een voetbal en bijzonder kalm. Zij zouden gewapend zijn met een pistool en een licht 0eweer. De jacht 'over de grote wegen ging vannacht over een afstand van 350 kilometer van Mönchengladbach naar Kaiserslautern, waar Göllheim 40 km van is verwijderd. Onderweg dreigden de vluchtelingen Ingrid Schwabe te zullen doodschieten, als de politie hen nog dichter op de hielen zou gaan zitten. Het contact met de overvallers ging verloren, toen de politie op dracht kreeg een grotere afstand te bewaren. Als tegenprestatie zouden de rovers ook hun tweede gijzelaarster vrijlaten. Hetgeen gebeurde. Zij wor den nu gezocht in een gebied dat slechts 80 km van de Franse grens is verwijderd. De twee gegijzelde vrouwen vertelden dat zij wat 'reisgeld' van de overval lers hadden gekregen, voordat zij wer den vrijgelaten. Beate Peters kreeg 380 mark en Ingrid Schwabe 200 mark, toen de rovers haar meenamen in een bos. waar zij tot zonsondergang inoest blijven. Na een half uur zocht zij echter de bewoonde wereld op. In Göllheim belde zij in een telefooncel de politie. De politie heeft twee mannen gearres teerd, die met hun auto doorreden in een voor het verkeer afgesloten straat, nadat een stopteken was gegeven. Zij bleken echter niets met de bankover val te maken te hebben. phrandere politieke veteraan door Pompidou overgeplaatst NOM PENH (UPI, Reuter, AP) Guerrilla-eenheden sluiten de Cam- jaanse hoofdstad Phnom Penh steeds meer in. Zij zijn de stad tot op een ital kilometers genaderd en hebben alle bevoorradingswegen afgesloten. lor Chris Blankenburgh t Franse parlement, dat door president Charles de Gaulle tot saaie en tamelijk machteloze instelling was gedegradeerd, be lt weer boeiend Ie worden. Niet alleen is de positie van de kse partijen door de recente verkiezingen versterkt, maar bo- ïdicn is deze week de 64-jarige Edgar Faure tot parlement*- >rzitter gekozen. [ank t. politieke veteraan Faure, die tot kort Pompidou's minister van jjale zaken was. is een veelzijdig Scherpzinnig intellectueel, die zich ids aan de linkerzijde van het lisme heeft bewogen. Verwacht dt dat Faure, die de tamelijk 'loze gaullist Achille Péretti op- er zeker in zal slagen weer leven in de parlementaire brou- ij te brengen, en wat is Faure? Opmerkelijk hem is dat h.j op een leeftijd rop anderen met pensioen gaan, i steeds een opvallende geestelij- raTeerkracht en lichamelijke vitali- bezit. In de afgelopen twintig heeft hij alle politieke klippen nen omzeilen, is hij steeds in de leving van de machtscentra ge en en er daarbij in geslaagd als ische gaullist steeds een eigen ud te laten horen. Door zijn tuurlijke bekwaamheden en zijn cessen als minister heeft de soci- liberale Faure zich weten te dhaven. ondanks de tegenkanting hij herhaaldelijk ondervond van ïtse gaullisten, die in Faure's ale bewogenheid en soeplesse je- s de oppositie een bedreiging r de eig^n politieke groep zagen. oegrijp 're, die al heel jong met de Pen van het politieke vak ver- wd raakte, werd in 1908 in het dfranse Béziers geboren. Zijn va- was militair arts, moest vele en verhuizen, waardoor de jonge ?ar acht keer van school moest wisselen. Dit weerhield hem er van al op zijn vijftiende zijn Idelbare-schooldiploma te halen - een record voor die tijd (Pompidou verliet het gymnasium op zijn ze ventiende).Tegelijk met de rechtse Jean-Louis Tixier-Vignancourt en de linkse Pierre Mendès-France ging Faure rechten studeren. Met 21 jaar was hij advocaat. Om geen tijd te verliezen, zoals hij zei, had hij tege lijkertijd Russisch gestudeerd. Dit kwam hem goed van pas, toen hij twee jaar later, getrouwd met Lucv Meyer - die het tijdschrift La Nef heeft opgericht - op huwelijksreis naar de Sowjet-Unie ging. Faure was in die tijd al volledig hersteld van zijn jeugdsympathieën voor de rechts-nationalistische Action Fran- caise en deed zich kennen als een tegenstander van elk radicalisme. In de Tweede Wereldoorlog beland de het echtpaar Faure via Tunesië in Algiers, waar generaal de Gaulle zijn voorlopige regering had geves tigd. Faure werd een van de mede werkers van de Gaulle, hoewel hij het mythische nationalisme van zijn chef verfoeide. Na de oorlog ging Faure, die als jurist een goede naam had, als assistent van de openbare aanklager bij de anti-nazi-processen naar Neurenberg. Vierde Republiek Eenmaal bij de politiek betrokken, besloot Faure op deze weg verder te gaan. Hij trachtte in 1945 eerst kandidaat te worden voor de chris ten-democratische MRP, wipte over naar de Radicale Partij, toen dit mislukte, en was sinds 1946 niet meer weg te denken uit het Franse parlement. In de woelige en wissel vallige periode van de Vierde Repu bliek was Faure zeven keer minis- aan de steeds rechtser wordende gaullistische coalitie Faure bleef een man van het cen trum, die naar mogelijkheden bleef zoeken voor samenwerking met tie niet-communistische oppositie en zich diep bezorgd maakte over socia le misstanden. Volgens Faure diende er echter niet al te grondig hervormd te worden. 'Wat wij willen, is een socialisering van de economische groei zonder de economische struc turen te verstoren door nationalisa ties of door utopisch zelfbestuur. Ik geloof dat men de structuren van het kapitalistische economische systeem als middel moet handhaven, maar ze moet aanpassen, waardoor de economische groei een sociaal doel krijgt', verklaarde hij. Het was duidelijk dat de opvattingen van Faure vrijwel parallel liepen aan die van de Reformisten van Servan- Schreiber. Daardoor bleef Faure een gaullistisch buitenbeentje, die zijn ideeën uitsluitend kwijt icon in de door hem geleide 'studiecommissie voor een nieuw sociaal contract', en in kringen van gaullisten, die ver der wilden gaan met de eens door de Gaulle voorgestelde plannen voor 'participatie' (wel inspraak, maar geen beslissingsrecht voor de werk nemers). Wegens zijn bekwaamheden en on uitputtelijke werklust kon Faure door de conservatieve gaullisten moeilijk opzij worden gedrongen. Vooral niet, nadat hij er in 1968 als minister van onderwijs in was ge slaagd. een indrukwekkend pakket hervormingsmaatregelen door het parlement te jagen, waardoor de onrust op de universiteiten enige tijd luwde. Hoewel Faure in 1969 nadat Pompidou president was ge worden, buiten de regering werd gehouden, bleek al gauw hoe moei lijk hij kon worden gemist. In juli vorig jaar zat Faure weer in de regering, nu als chef van het super- departement van sociale zaken en volksgezondheid en met de rang van 'minister van staat'. Nu Faure parlementsvoorzitter is geworden, vraagt men zich in Frankrijk af, of dit moet worden gezien als een nieuwe promotie of als een degradatie. Vast staat, dat Faure's benoeming past in de koers wijziging die Pompidou wel moet maken om tegemoet te komen aan de vele eisen voor sociale hervor mingen. Maar tegelijkertijd heeft de Franse president met het ontslag van de conservatieve minister van defensie Michel Debré ,met de over plaatsing van de linksere Edgar Faure en met de reorganisatie van het kabinet, zich van machtige te genstanders ontdaan en een club trouwe volgelingen om zich heen verzameld. Faure heeft echter alle kans zich als prominent parlementschef op te werpen. Hij is een man die door zijn beminnelijkheid en intellect ve le vrienden heeft gewonnen. Door /ijn tegenstanders wordt hij ge vreesd om zijn vermogen hen op een subtiele manier met de eigen wapens te bestrijden. Molière Toen Faure ln oktober 1968 zijn controversiële program voor onder wijsvernieuwing op tafel legde, zei de conservatieve gaullist Robert Poujade in do wandelgangen tegen Faure: 'Ik heb een vreemd zwak voor u'. Faure plaatste deze opmer king meteen als een citaat uit Moliè res blijspel Le Misanthrope en ver volgde het citaat met: 'Hoewel u mij waarschijnlijk met zoete woorden bedriegt, wil ik uw hart tot in de diepte doorgronden en zien of het zwart genoeg is om mij te verra den'. Als Edgar Faure erin slaagt een gedegen antwoord te vinden op de uitdaging van zijn nieuwe functie, is het niet uitgesloten dat hij een belangrijke rol zal spelen in de presidentsverkiezingen van 1976. Hij zou zelfs een kans maken premier Pierre Messmer, die zichzelf als zo danig is opgevolgd, nog voor die tijd te vervangen ig 10 lorraden voedsel, ammunitie en huis, n Phnom Penh zullen, volgens g Zj eraers, over enkele dagen uitge- e be iJn- Zware Amerikaanse B-52 twij] ienwerpers bombardeerden gis- stellingen, die slechts enkele iters buiten de stad liggen, woners van Phnom Penh dreu- gevolg van de zware Ameri- bombardementen 's nachts bij- tterlijk uit hun bedden. Een kaanse bezoeker van de Cam- nse hoofdstad zei Let gevoel te n, dat een aardbeving de stad ■de. Met het oog op de opmars uerrillastrijders in de richting e stad kondigde president Lon inderdag al de 'staat van gevaar' werden processen aangekondigd de nog in de hoofdstad verblij- familieleden van het vorige idjaanse staatshoofd, prins No- Sihanoek. s militaire zegslieden in Penh zal binnenkort een rug van in Thailand gestatio- Amerikaanse vliegtuigen nodig n de stad te bevoorraden. On- het feit, dat de Mekong-rivier ilijks bevaarbaar is, omdat guer- rijders uitgestrekte delen van neroever beheersen, is gisteren de Zuidvietnamese havenstad Tau een convooi van vrachtbo- cii tankers in de richting van 1 n Penh vertrokken. Het convooi e* bewaakt door marineschepen en tsdaj in di door Amerikaanse vliegtuigen en wil proberen vandaag de Cambodjaanse hoofdstad te bereiken. Provincie Amerikaanse vliegtuigen bombardeer den gisteren ook de naaste omgeving van vier provincie-hoofdsteden. 'Het ziet er naar uit, dat de vijand zal proberen een provinciale hoofdstad te veroveren voor het Cambodjaanse nieuwjaar (13 april)', aldus een zegs man in Phnom Penh. 'Uit rapporten van de inlichtingendienst kan men afleiden, dat Prey Veng hun eerste keus is', zo voegde hij daaraan toe. Prey Veng ligt op ruim veertig kilo meter ten zuidwesten van de Cam bodjaanse hoofdstad en wordt al da genlang zwaar bestookt. Andere provincie-hoofdsteden, die on der zware druk staan, zijn Kompong Thom op tachtig km ten noorden van Phnom Penh, Svay Rieng op 125 km ten zuidoosten van de hoofdstad, en Takeo op negentig km ten zuiden van Phnom Penh. De vier bedreigde pro vincie-hoofdsteden kampen evenals /Phnom Penh met ernstige bevcorra- I dingsmoeilijkheden. In Parijs verklaarde gisteren een woordvoerder van het verbannen ex- staatshoofd Sihanoek, dat de pro-com munistische guerrillastrijders aan een slotoffensief zijn begonnen om de door de Amerikanen gestejinde rege- ring-Lon Nol omver te werpen. Vol gens de woordvoerder kan dit offen sief ook niet door de zware Ameri kaanse bombardementen tot staan worden gebracht, omdat de guerrilla- eenheden nu al negentig procent van Cambodja beheersen. Richardson In New York liet de Amerikaanse minister van defensie Elliot Richard son weten, dat de Amerikanen hun steun aan de omsingelde Cambodjaan se regeringsstrijdkrachten 'van dag tot dag' zullen bezien. 'Het is juist dat de communicatie-lijnen met Phnom Penh zijn verbroken. Maar de Cambodjaanse regering behoudt een aanzienlijke superioriteit op de grond en kan rekenen op de steun van de Amerikaanse luchtmacht', aldus de be windsman. Hij zei, dat er een 'aanzienlijke Noordvietnamese troepenmacht' in Cambodja vecht en dat nog eens der tig- tot veertigduizend Noordvietna- mezen de bevoorradingswegen bewa ken van communistische eenheden, die zowel in Cambodja als in Zuid- Vietnam vechten. 'De communisten schenden duidelijk artikel twintig van de bestandsovereenkomst, die het bui tenland verbiedt militaire activiteiten in Laos en Cambodja te ontplooien', aldus minister Richardson. Actie Edgar Faure: tienmaal minister en tweemaal premier. ter, onder meer van financiën en van buitenlandse zaken, en twee maal premier. Als zodanig haalde hij zich in 1955 de woede van vele politici op de hals door als eerste premier van de Vierde Republiek het parlement te ontbinden. Maar met Faures ministerschap was het voor lange tijd afgelopen.In 1958 werd hij zelfs als parlementslid ver slagen. Maar Faure koerste voorzich tig in de richting var de gaullisti sche gelederen, werd spoedig ip de Senaat gekozen en hield zich een tijdlang druk bezig met zijn proef schrift. Hij werd in 1962 op 54- jange leeftijd doctor in de rechtsge leerdheid, later nog hoogleraar aan de rechtenfaculteit van Dijon, legde zich toe op de studie van het Chi nees en gaf verder blijk van zijn veelzijdigheid door enkele romans te schrijven. In 1963 begon de politieke ster van Faure opnieuw te rijzen. Charles de Gaulle stuurde hem in dat iiar op reis naar China: de inleiding tot een herstel van de Frans-Chinese* betrek kingen. Drie jaar later wai Edgar Faure tot minister van landbouw benoemd. Dat gebeurde in uen peri ode van heftig boerenverz^t tegen het landbouwbeleid. Faure slaagde erin de boeren te pacifiaeren. In 1967 werd de minister era senator weer lid van de Frans& Tweede Kamer. Hij was nu gaulBst, maar weigerde zich bij de gaullistische partij (UDR) aan te sluiteri en ver zamelde prnnvnente Fransen om zich heen, om tegenwicht* te bicden h WASHINGTON (Reuter) Wegens zijn gedrag naar aanlei ding van de affaire Watergate komt de waarnemend directeur van de Amerikaanse federale in lichtingendienst (FBI) L. Pa trick Gray, niet meer voor een definitieve benoeming tot direc teur in aanmerking. President Nixon heeft, 'tot zijn spijt' een streep gehaald door de kandida tuur van Gray, die wijlen Edgar J. Hoover had moeten opvolgen. De Amerikaanse Senaat had de benoeming van Gray voor het directeurschap al enkele maan den in overweging. Gray, een 57-jarige oud-commandant van een onderzeeboot, had tegeno ver de Senaat verklaard, dat hij door de FBI verzamelde gege vens over de affaire-Watergate (het aanbrengen van afluister apparatuur in het Democrati sche hoofdkwartier tijdens de campagne voor de presidents verkiezingen van 1972) had doorgegeven aan John Dean, ju ridisch adviseur van Nixon. Nixon zelf vond daar niets vreemds aan, maar in het Ame rikaanse Congres deed deze ont hulling een storm van kritiek opsteken. Gray's optreden zou volgens zijn critici een inbreuk hebben betekend op het traditi onele beleid van de FBI, geen enkele buitenstaander inzage te verstrekken in papieren over een nog lopend onderzoek. Dat Nixon Gray heeft moeten laten vallen, is niet de eerste nederlaag op het gebied van het benoemingsbeleid die de Senaat de president heeft bezorgd. Eer der zag Nixon zich genoodzaakt, de kanidaturen van de federale rechters Haynsworth en Cars- well voor het Oppergerechtshof in te trekken. BRUSSEL (ANP) Een Belgisch ministerscomité heeft besloten de ge zamenlijk Belgische pers ruim 2.5 miljoen gulden cadeau te doen om 'het pluralisme bij de schrijvende pers te waarborgen'. Aan de Belgische Vereniging van dag bladuitgevers is het overgelaten de subsidie onder de uitgevers van de bladen te verdelen. Dat zal gebeuren op basis van de door de kranten verbruikte hoeveelheid papier. De 2.5 miljoen gulden stemmen overeen met het bedrag van 'n compensatie die de uitgevers in 1971 hebben betaald aan de papierproducenten. De legering had toen al besloten dat die compen satie ten laste van het rijk zou ko men. Het bedrag van 2.5 miljoen wordt bijgeschreven op de begroting van economische zaken. Pauze in Helsinki HELSINKI (UPI) De voorberei dende besprekingen voor een Europe se veiligheidsconferentie, die in Hel sinki door 34 landen worden gehou den, zijn voor een periode van drie weken gestaakt. Volgens de Russen is er 'geen politieke wil om vooruitgang te boeken.' De Britten menen dat over de twee eerste agendpunten een grote mate van overeenstemming is. maar dat er over de derde groep agendapunten fundamentele menings verschillen bestaan. Dat zijn de pun ten over 'vrijere uitwisseling en ver plaatsing van inlichtingen en men sen.' Dat gegeven moet aantonen of er politieke bereidheid bestaat tijdens de vierde ronde, die op 25 april begint. Mafia slaat terug ROME (AP) De grootste maffia jager van de Italiaanse politie is voor zijn huis neergeschoten. Zijn toestand is kritiek. Het slachtoffer Angelo Mangano, was juist uit zijn auto ge stapt toen een man hem met een revolver neerschoot. Met drie anderen verdween de dader in een gereed staande auto. De chauffeur van Man gano werd eveneens gewond. Mangano heeft drie jaar lang leiding gegeven aan het onderzoek naar misdaden in Italië, die aan de Maffia worden toege schreven. Havenarbeiders LONDEN (Reuter) De Londense havenarbeiders hebben besloten hun officiële staking maandag te beëindi gen. De havenarbeiders hebben een nieuwe loonovereenkomst aanvaard in het ka der van de anti-inflatiepolitiek van de Britse regering. Zij hadden echter verklaard zich niet te zullen houden aan een reeds van kracht zijnde pro- duktiviteitsovereenkomst. Hun besluit inzake de staking werd verwacht na dat de mijnwerkers met grote meer derheid hadden besloten niet te sta ken. Sikkim 'bezet' NEW DELHI (DPA) Indische le gereenheden hebben strategische pun ten in Sikkim bezet en daarmee een eind gemaakt aan de al dagen duren de onrust in het kleine koninkrijk in de Himalaja. Politieposten dfe in han den van de opstandigen en aanhan gers van de oppositie waren, zijn nu in handen van Indische soldaten. Koning Palden Thondup, die in 1963 bekend werd door zijn huwelijk met de Amerikaanse Hope Cooke, had op grond van het protectoraatsverdrag met India hulp gevraagd. Pokken in Londen LONDEN (UPI) De wereld-gezond heidsorganisatie heeft Londen tot pokkengebied verklaard. Een vrouwe lijke laboratorium-technicus die met pokkenvirus werkte, is besmet ge raakt. Zij is 16 maart met hoge koorts in een ziekenhuis opgenomen, maar pokken zijn niet geconstateerd. Ze is nu hersteld. Een echtpaar is echter door haar met pokken besmet toen zij pas in het ziekenhuis was opgenomen en deze mensen zijn erg ziek gewor den. De meeste mensen die het meisje in het ziekenhuis hebben bezocht zijn opgespoord en gevaccineerd. De overi gen moeten letten op koorts en uit-

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9