eoeo Ti-Ta Tovenaar ook in komende seizoen Een valk voor 'n koningin Kloosterzuster omgekomen bij brand op kamer Als Kaar dof en kleurloos is: Lavona kleurversteviger. Lavona, Vlootschouw bij ambtsjubileum van koningin door Catherine Gaskin TROUW/KWARTET WOENSDAG 4 APRIL 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K 101 Van een verslaggever SITTARD In haar kamertje in het klooster van de zusters-carmelitessen in Sittard is de 39-jarige zuster Chris tine André bij een brand omgekomen. De in Duitsland geboren zuster is vermoedelijk op haar stoel naast twee brandende kaarsen in slaap gevallen. Een van de kaarsen moet daarbij haar kleren hebben aangestoken, waarop haar habijt vlam vatte. Toen de mede zusters, gealarmeerd door de brand lucht, op het kamertje kwamen, von den zij zuster André dood naast haar bed. ADVERTENTIE Uitlaatgas MARY PERKINS Horizontaal: 1. dispuut, 8. bevel, 9. eenjarig kalf, 10. Algemeen Kiesrecht (afk.), 12. koor van zangers, 13. door weekt, 15. godin van de aarde, 17. dwaas, 19. familielid, 21. zangstuk, 23. voertuig, 24. motorletterteken voor Denemarken, 25. geurigheid, 26. van de (afk.), 27. een weinig, 29. grond soort, 31. meisjesnaam, 32. tennisterm, 34. papegaai, 35. jongensnaam, 37. bouwland, 39. boom, 41. keur. 43. deel van de bijbel, 44. engelse gothiek. Verticaal: 1. rondhout, 2. rivier in Engeland, 3. uniek, 4. geheel de uwe (afk. Lat.), 5. tip, 6. godin van de toorn, 7. scheik. element, 8. belang hebbende, 11. Aansteller, 12. be kend gebouw in Amsterdam, 14. door- tochtgeld, 16. hoekbalkon, 18. lof spraak, 20. kant van een stroom, 22. lokspijs, 23. oudenvets dameskleding stuk, 8. achting, 30. vernis, 32. alleen zang, 33. niet goed doorbakken, 36. plechtige gelofte, 38. keurig, 40. stoomturbine (afk.), 42. titel (afk.), 43. aardrijkskundige aanduiding. Lavona haarkleurverstevigers worden in maar liefst 23 light-proof tinten gemaakt. Ze herstellen de kleur en verstevigen uw haar. Flakon voor 2 a 3 behandelingen f 2,30 een belofte voor mooier haar Vf/ELLA Vooral voor kleinsten succes OPLOSSING VAN GISTEREN 1. opera, 2. nevel, 3. schop, 4. kroos, 5. store, 6. stoet, 7. kreet, 8. vaart, 9. keten, 10. traan, 11. kraam, 12. staar, 13. gelei. OEHOE—STERN—KRAAI. Gevulde komkommer 2 komkommers 350 gr. gehakt 5 sneetjes oud brood 50 gr. boter peper, zout nootmuskaat paneermeel De komkommers doormidden snijden en met een lepel het zaad verwijde ren. De groente met water en zout in een kwartier gaar koken en laten uitlekken. Intussen het brood weken in water, goed uitknijpen en door het gehakt mengen en op smaak brengen met peper, zout en nootmuskaat. De boter in de koekepan smelten, het gehakt erbij doen en het vlees onder regelmatig roeren gaar laten worden. Leg de komkommerhelften op een vuurvaste schaal, vul ze met het ge haktmengsel, strooi er wat paneer meel over en leg er een klontje boter op. Laat de komkommers in de oven een bruin korstje krijgen. Menulip: Zalmslaatjc, gevulde kom kommer, gebakken aardappelen, fruit. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In het komende winterseizoen 1973/74 zal de kin- der tv-serie Ti-Ta Tovenaar wor den voortgezet. Uit kijkcijfers blijkt, dat veel kleuters van to venaar Lensink, zijn dochter Ti- ka en vooral van de aap genie ten. Waarschijnlijk zal de serie ook in Frankrijk en Duitsland worden uitgezonden. VARA wil herziening van zendtijd HILVERSUM 'Het is een merk waardige situatie, dat de NOS als gevolg van de omvang van haar zend tijd een aantal programma's uitzendt, die naar veler mening niet binnen haar opdracht vallen, terwijl andere zendgemachtigden hun opdracht tot het brengen van een volledig pro gramma door te weinig zendtijd niet kunnen waarmaken'. Dit schrijft de VARA in het jaarver slag over 1972, dat dinsdag al ver scheen. Naar de mening van de VARA zal de zendtijdverdeling opnieuw aan de or de gesteld moeten worden omdat in het afgelopen jaar de zendtijd niet is uitgebreid zoals de omroep wenste. Met namen de zendtijd van de NOS zal moeten worden bekeken. (Deze heeft thans het maximum van veertig procent van de totale tijd, terwijl de omroepen geen van allen toekomen aan de tijd waarop zij recht hebben - red.) In het jaaroverzicht van de VARA wordt veel kritiek gegeven op het beleid van minister P. J. Engels van CRM. 'Het cultuurbeleid in het alge meen en het omroepbeleid in het bijzonder waren in de zwakke handen van minister Engels, speelbal van de partijen, die het terugbrengen van collectieve diensten in hun vaandel hebben geschreven'. Dr. Van Minnen en Jan Wolkers in het Leerhuis HILVERSUM Met beeldhouwer en auteur Jan Wolkers en met de gere formeerde studentenpredikant dr. J. M. van Minnen heeft het IKOR twee geheel verschillende personen in het tweegesprek Leerhuis gehaald. Vana- tweegesprek Leerhuis gehaald. Van avond wordt dit gesprek uitgezonden van 22.10-22.50 uur via Nederland 2. Dankzij zijn werk onder de studenten is dr. Van Minrien voortdurend be trokken bij het overigens niet alleen onder jongeren levend verlangen naar vrijheid. Jan Wolkers, die oorspronkelijk uit hetzelfde kerkelijk klimaat stamt als de studentenpredikant is in veel van zijn boeken bezig met het thema 'Verlosing, het vrij worden van angst en onmacht.' De vraag is hoeveel de verlossing die Wolkers voorstaat te maken heeft met wat de bijbel als verlossing predikt. In de pauze in de zomermaanden, die van juni tot en met september duurt zal de NOS het kleuterprogramma Kiri de Clown van de Franse televisie ORTF op het scherm brengen in een Nederlandse bewerking van Chanow- ski productions die eertijds de Fabel tjeskrant gestalte gaf. De NOS heeft nog zo'n honderd fabels in voor raad, waarvan het nog niet bekend is wan n e'er ze zullen worden vertoond. BIJ KLEINSTEN Uit de laatste enquete blijkt, dat Ti- ta-tovenaar vooral bij de kleinste kij kers tot zeven jaar erg goed aanslaat. Maar ook de oudere kinde ren beleven er plezier aan. Van deze groep kijkt zelfs 68 procent, maar deze' groep waardeert het programma lager dan de 33 procent kinderen tot zeven jaar. De aap blijkt het meeste succes te hebben, daarna komt het tovereffect. Daarbij ver achter blijven het liedje en het meisje. Overigens kan men al deze zaken moeilijk van elkaar schei den. Minder dan bij de Fabeltjeskrant kij ken de ouders naar Ti-Ta Tovdnaar. Wel blijkt dat evenveel ouders Ti-Ta- Tovenaar net zo geschikt vinden voor kinderen van 3 tot en met 8 jaar als de Fabeltjeskrant. Het betreft 29 pro cent van de ondervraaede ouders. Als grote winnaar komt Pipo de Clown uit de bus. Van de ouders vindt 36 procent hem voor de kleinste kijkt'rs het meest geslaagd. Met één procent blijven de Woefs en de Lamaars in dit opzicht heel ver achter. De mate waarin de ouders de toverse- rie geschikt vinden voor de kinderen blijkt uit de cijfers: 72 procent ge schikt, 16 procent matig geschikt, 4 procent ongeschikt en 8 procent heeft, geen mening. Van een verslaggever ROTTERDAM De Christelijke Bond van Ondernemers wil ter gele genheid van het jubileum van konin gin Juliana in de haven van Rotter dam een binnenvaart-vloot-schouw or ganiseren. De Bond heeft de Rotter damse wethouder voor de havens, drs. H. J. Viersen, voorgesteld hiervoor een comité in het leven te roepen. Het voorgestelde evenement heeft, volgens de bond, pas kans van slagen als op grote schaal medewerking wordt verleend. In de eerste plaats door het bedrijfsleven, maar ook door de gemeente Rotterdam en gemeente lijke instellingen. Een aantal organi saties en instellingen zijn reeds ge polst. De reacties zijn' volgens de bond zeer positief. Wiegel trouwt op 1 juni Van een verslaggever HOuGEVEEN De liberale fractie leider in de Tweede Kamer, Hans Wiegel, trouwt vrijdag 1 juni met Jacqueline F. Frederiks. Het huwelijk wordt voltrokken in Hoogeveen. Zn het mini-programma 'Laten we wel zijn' heeft de NCRV aangetoond, dat het niet alleen in het belang van de volksgezondheid maar economisch ook haalbaar en zelfs voordeliger is om onze grootste milieuvervuilers, de auto, voor het rijden op aardgas om te bouwen. Het kan met eert investe ring van duizend gulden per wagen een prijsvoordeel op brandstofver bruik opleveren van 50 cent per liter benzine. Groningen heeft het voor beeld gegeven door het gemeentelijke autopark te laten ombouwen. He op aardgas lopende motor produceert hoegenaamd geen koolmonoxyde en zorgt niet meer voor loodvergiftiging Bij zoveel winstpunten voor de ge zondheid, zou de overheid stimule rend dienen op te treden om meer autobezitters tot overschakelen op aardgas te bewegen. Dit lijkt wellicht nog een onnozele gedachte, want de milieubewuste mens wordt misschien als dank voor zijn verantwoordelijk heidsbesef gehonoreerd met een ho gere wegenbelasting. Het waarom is waarschijnlijk gelegen in een vermin derde opbrengst van de accijnzen op benzine. Of we aan de uitlaatgassen kapot gaan is tenslotte een ander pro bleem. Met 'Het meisje met de blauwe hoed' heeft de NCRV bij een miljoenen pu bliek heel wat extra goodwill ge kweekt en daaraan heeft André van Duin als Toontje een behoorlijke por tie bijgedragen. Niet zo gek dus, dat men de jongen met het elastieken gezicht als mogelijk paradepaardje ziet in Montreux. Niet voor deze ron de, maar voor die van volgend jaar is zijn zestigminuten durende show, ge maakt onder de ttel 'Time is Money'. Of de Montreux-meute daarvoor straks de handen op elkaar zal brengen, is nu nog niet te zeggen. Op het gebied van appreciëren van humor kan er in een jaar veel gebeuren. Er is altijd wel ergens te lachen om André van Duin, bijvoorbeeld in de 'Dichter und Bauer'-scene op de bouwplaats, in het feestnummer met de hond Max en als harpist bij het Trio Los Allegres. Echter, tal van onderdelen duren te lang of missen het effect van het on verwachte. Dat het ondanks de regie van Paul Cammermans hier en daar een beetje slaapverwekkend is uitge vallen, geeft hij aan het slot min of meer toe door zelf in slaap te suk kelen. Het had de makers van de show moeten opvallen, dat André te vaak stereotiepe gebaartjes maakt. Onder andere bij het frutselen aan zijn das. Het was dinsdag voor het eerst dat ik Andrew Keir als dominee Adam Smith op een preekstoel zag staan. Hij hield een preek om u tegen te zeggen, al zag je aan de gezichten van veel lipbelij- ders dat ze het sermoen niet pruimden. Achter het Nieuws bracht een belang wekkende reportage over de angst voor stralingsgevaar bij mensen die in een Engelse atoom-fabriek werken. In een Nederlands commentaar sprak drs. Turkenburg over de noodzaak van uit stel van de bouw van atoomcentrales in ons land om te kunnen piekeren over alternatieve energievoorziening. Hier echter werd het onderwerp afge broken zonder dat we ie horen kregen welke andere mogelijkheden er zijn dan de kernenergie. Aan Pier Tania gaf drs. Den Uyl zijn mening over de slotfase van de forma tie-Burger. Het had voor mij wat min der omslachtig mogen gebeuren. Wel heb ik begrepen, dat de mogelijke pre mier als voornaamste taak ziet het op heffen van tegenstellingen. Aan onze abonnees Voor de incasso van abonne mentsgelden verzenden wij bin nenkort weer de acceptgiro kaarten. Graag hopen wij dat u van deze kaarten gebruik wilt maken, omdat onze administratie op verwerking hiervan is ingesteld. Mocht er voor u aanleiding bestaan toch een eigen giro- overschrijving te verrichten, dan verzoeken wij u met klem altijd het abonnee-nummer, dat op de acceptgirokaart staat, op uw girobiljet te vermelden. Wilt u verder, zowel bij ge bruik van de acceptgirokaart als bij een eigen giro-overschrij ving, geen mededelingen zoals kennisgeving van verhuizing e.d. vermelden? Doet u dit in een afzonderlijk schrijven? Onze administratie is u er zeer dankbaar voor. De Directie 70 Noch, dacht ik, zou Callum naar de wegkant komen om hem voorbij te zien gaan; Giorsals felle, trotse ogen /.ouden niet naar dat beroemde, baar dige gezicht staren, en zolang de jachtpartijen duurden zou ze alleen 's morgens heel vroeg mogen vliegen. Callum zou niet riskeren dat een of andere schietgrage dwaas uit het prin selijk gezelschap lust zou krijgen zijn kunnen op Giorsal te proberen. Mis schien kreeg Giorsal deze dagen al leen maar stukken konijn te eten. De dag ging voorbij en de schaduwen nestelden zich in de vallei; de bleke maan kwam op terwijl de noordelijke hemel nog volop verlicht werd door de dalende zon. Mijn grootvader kon- stateerde met voldoening dat er een paar wolken in zicht kwamen. 'We krijgen vast en zeker regen voordat de nacht voorbij is.' zei hij. 'Onzin,' zei Morag, toen ik mijn groot vaders mening herhaalde. Ze kwam de witte jurk halen om te zien wat er met een strijkijzer gedaan kon wor den. 'Het wordt een prachtige avond, en de halve bevolking van de vallei zal op Ballochtorra afkomen om de feestelijkheden te zien.' 'En jij, Morag?' Hetzelfde moment wist ik. dat ik haar krenkte. 'Ik. juffrouw? Nee, ik niet.' Haar kin stak scherp vooruit. 'Ik heb genoeg fantasie. Ik weet wat daar allemaal te doen is vanavond. En ik houd er niet om door vensters naar binnen te gluren. Ik zal uw japon nu gaan strijken.' Ik gebruikte een lichte maaltijd met grootvader, op een ongewoon vroeg tijdstip. Hij merkte dat ik zo weinig mogelijk at. 'Je kunt beter eten, nu dat nog kan, deern. Er zullen zoveel gangen zijn en zoveel lakeien om ze weg te nemen zodra Zijne Koninklijke Hoogheid z'n vork neerlegt, en zóveel te praten, eerst naar rechts, en dan naar links, dat je nauwelijks een hap naar bin nen zult krijgen. En drink een borrel met me voordat je gaat. Dat zal je inspireren. En raak de wijn niet aan. Whisky en wijn gaan nooit samen. Drink je borrel hier op Cluain, en raak niets meer aan, behalve limona de. Vanavond,ook al zou ik willen dat je helemaal niet ging, ben je Cluain. Het is aan jou om onze naam hoog te houden.' Ik dacht aan zijn woorden toen ik de trap op liep. 'Jij bent Cluain.' Hij investeerde zijn trots in mij. Ik wist dat ik geen fout mocht maken, in zijn belang, in dat van William, van mijn vader; dat ik me niet onhandig mocht gedragen. Ik moest alles zijn wat ze van me verwachtten. En toch voelde ik me erg onzeker. Ik had, bijvoor beeld, nooit leren dansen; voor dat soort dingen hadden we in Peking weinig tijd. Het was nog vroeg, maar het dalende zonlicht wierp schaduwen in de toren kamer. Ik liep eerst naar het hout vuur dat, naar ik aannam, door Morag was aangestoken; vandaar ging ik naar de wastafel en keek in de spiegel naar mezelf. Er was nog heel wat aan mijn haar te doen. Nog heel wat overal aan te doen. Toen voelde ik dat er iets niet in orde was, iets dat niet op zijn plaats lag. Ik draaide me om en keek door de kamer. Eerst zag ik niets ongewoons, maar toen mijn blik hoger ging, zag ik Mairi Sinclairs kat, niet op zijn gewone plaats voor het vuur of op het bed, maar bovenop de klerenkast. Hij kromde zijn rug in een houding van vijandige verdedi ging en de kleurloze ogen staarden me onheilspellend aan, alsof hij me iets kwalijk nam. Hij had nog nooit eerder op die manier naar me geke ken. Plotseling gingen mijn ogen naar het bed. Het lag in de schaduw, en eerst zag ik alleen maar de pasgestreken avondjurk die Morag had klaargelegd. Ik had er geen aandacht aan besteed toen ik binnenkwam. Die jurk was me al heel lang geleden begonnen te vervelen. Maar nu zag ik wat ermee gebeurd was. De wanorde bleek het eerst uit de beddesprei, die gerimpeld en verkreu keld lag in een huis waar alles altijd precies in de plooi lag. Ik liep lang zaam naar het bed, onwillig om te zien wat mijn gevoel me al had verteld. De jurk lag er, ja, waar Morag hem moest hebben gelegd, ter wijl ik met grootvader aan tafel zat. Wat toen een eenvoudig ding was, een witte meisjesbaljurk van plooien en linten, was nu een aan repen gescheurde wanboel. Nijdige klauwen waren door de onschuldige stof gesla gen en de naden hadden het begeven 27. 'Het is een mooie avond, Verho len', zei graaf Bennick van Rycken- steyn. 'Ik loop nog even een eindje met je mee tot aan het hek.' 'En de maten van Adriaan dan?' vroeg de smid. 'O.ik heb het hem gezegd, antwoordde de graaf. 'Hij komt ons wel achterna. En zelfs als-ie zich niet bij ons voegte dan nóg geen kind in het water. Ik kan je toch immers ook opbellen. Waar of niet?' Zo ge schiedde het, dat de twee heren met die langzame, gelijkmatige tred van tevreden mannen op de rijk versierde ingangspoort afliepen. Ze genoten van de heerlijke avond en smidje Verholen dacht, dat alles toch wel héél anders was gegaan dan hij oorspronkelijk van plan was geweest. Hij wilde immers een kijkje gaan nemen in dè oude uitspanning van Leendert de Sik, maar de geschiedenis had zich zódanig ge wijzigd, dat-ie tenslotte terecht was ge komen in een oud kasteel, waar anders nóóit iemand een voet zetten mocht. En hij had er nog een flinke opdracht ge kregen óók! 'Waar pieker je zo over, Verholen?' vroeg toen de oude graaf. 'Ik denk over alles vat mij van avond is overkomen', antwoordde ,de smid. 'Dat is heel wat en ik ben er eerlijk gezegd nog een beetje beduusd van.' Wéér was het een ogenblik stil, doch toen zei de graaf plotseling: 'Wat is dat toch voor een, verschrikke lijk gebonk, dat ik daar in de hoor?' De beide heren waren sen op de weg beland, buiten de anrijpoort. Smidje Verholen keek de aangewezen richting en de graal vroeg: 'En wat is dat voor een hel roof en wit lichtschijnsel, dat daar in verte tussen de bomen schijnt? Doch toen klonk er een bescheideiprof kuchje en de droge stem van Adriaajj antwoordde: 'Staat u mij toe, dat f Gerst even de propjes watten uit miff gehoorgangen verwijder. Vervolge# K zal ik U gaarne antwoorden op UjDp vragen, indien ge tenminste zo goel0oi zou willen zijn de betreffende vragebat nog éénmaal te stellen.' prijs prijs fvlae FERDNAND TON HYDRA Radio vandaag onder deze woeste aanval. Het lijfje was zo vernield, dat aan herstellen zelfs niet gedacht hoefde te worden, en de klauwen hadden decimeterlange repen uit de rok gerukt. Een geest van duivelse vernielzucht was hier aan het werk geweest. Niemand zou die jurk ooit meer dragen. Ik liep langzaam door het vertrek, duizelig en ongelovig, en toch al be grijpend dat de avond hier voor mij geëindigd was. Ik zou niet naar Bal lochtorra gaan. Ik stond onder de hangkast en keek op naar de kat. 'Waarom deed je dat, kat? Haat je me zo? Lag het je In de weg? Maar je hebt nog nooit iets aangeraakt. Je was altijd zo vredelie vend Waarom, kat?' Ik verstijfde van schrik toen hij zich bewoog. Maar in plaats van de dui kende klauwen die ik verwachtte, voelde ik alleen de harde eeltkussens van zijn voorpoten op mijn schouder. Hij stond daar, en aarzelend, terug houdend, stak ik mijn hand uit om hem te ondersteunen. Ik draaide mijn hoofd om zijn ogen te kunnen zien, en wat ik zag was niet die vijandige blik die ik in het halfduister had menen te zien, maar angst, en een smeekbede om troost. Voordat ik be sefte wat ik deed streelde mijn hand zijn kop, en toen, voor het eerst, gaf hij een blijk van genegenheid. Hij drukte zijn kop tegen mijn hals en ik hoorde hem spinnen. Het was alsof de stomme plotseling begon te praten. Hij had nooit tegen me gepraat HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag woensdag! muz. bij het ontbijt. (7.25-7.SO V.d. voorpag.). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA:-8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag. 8.23 (Si Dag woensdag - verv. (8.35 Van alle markten thuis). 9.00 (S) Radioweekblad - progr. .v.d. woensdagochtend, met 9.15 Koning Klant; 9.35 Watcrst.; 9.40 Schoolra dio: 10.45 V.d. kleuters; U.00 Nws. 12.00 Elten (Duitsl.) Centr.: gesprekken. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13.25 Muz. van gisteren. 13.45 Gèsproken portret. 14.00 (S) Speelruimte - hedend. progr. vol goede jeugdherinneringen. (16.00-16.02 Nws). 17.00 (S) Radiokoor: klass. liederen. 17.15 (S) Pianorecital: klass. muz. 17.35 (S) Omroep Kamerkoor:., volksliederen. 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 Uitz. v.d. C.H.U. VARA: 18.30 (S) Licht ork. met zangsolisten. EO: 19.00 Klankbord: act., inf: en comm. 19.15 (S) Kerkorgelconc.: klass. muz. 19.40 (S) Wij hebben een woord v.d. wereld: geestelijke liederen. 20.00 Studie en inf.: bijbelstudie. 20.35 (S) Gramm.muz. 20.50 (S) Ontmoetin gen op de Lijdensweg, godsd. openbare bijeenkomst. TROS: 21.30 (S) Specialiteiten a la carte: verzoekpl. progr. 22.20 Aktua. 22.30 Nws. 22.40 Apollo XXI (29). 23.00 (S) In Pim Jacobs' notenbar: licht muz.progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos), gevar. progr. met 7.30 Nws; 7.41 Aktua: 8.30 Nws en 8.36-8.45 Gymn. v.d. huisvr. 10.00 (S) Kaboutertijd. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d, vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaardenprogr. 1154 Ber. Vastenak- tie. 11.55 Med. 12.00 (S) :Van twaalf tot twee: gevar. progr. met. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.20 Nws; 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Huisbe zoek: pastoraal gesprek. NOS: 14.10 Vonken onder de as: nederl. volksverhalen en volksgebruiken. 14.30 (S) Aspecten v.d. dca- mermuz. 15.30 Nws. 15.33 Meer oYer minder: de stem v.d. sprekende minderh. 17.00 Jazz uit het hist, archief. 17.20 OverheidsvoorL: Tekst en uitleg, driewekelijkse rubr. v.h, min. van O. en W. 17.30 Nws. NCRV: 17.32 (S) Hier en nu. NOS: 18.00 Spiegel: van Duitsl.: inf-. en muz. uit de BRD. 18.30 Nws. 18.41 Voor blinden en slechtzienden. 18.50 (S) Lichte gramm.muz. 19.00 Openbaar Kunstbezit. 19.10 R.V.U. Muzikaal Spectrum. Samenst.: Cor Molenbeek. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdagavond Muz.- magazine. (22.30-23.00 De Prlrts der Duister nis: duivelse bestsellers en duivels geloof in een verlichte tijd. klankbeeld.) 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Steevast. (8.00 Nwi 8.02.8.05 Radjournaal.) 9.00 Nws. 9.03 D ten negen-uur-show. 10.00 Nws. 10.03 Arbeidsv taminen: pop. verzoekpl.progr. Nws. 12.00 Nws. 12.03 Radiojournaal. 12. Zet 'm op. (13.00 Nws.) 14.00 Nws. 14.03 hitvisscr: top-pop. 14.00 Nws. 15.03 Cees ï.ogest Pi Ooi vs, huit Zljtveld. (16.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.0, Radiojournaal. 17.06 Postbus 700: verzoekp verl „Me •Progr. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draayef' Show. 19.00 Nws. 19.02 Paul Meijer Sho«2 (12.00, 21.00, 22.00 en 23.00 Nws. 22.S Med.) 24.00 Nws. 0.02 Metro's Midnigl lyst Music: Metrop. Ork., licht instrumental^, trio en solisten. 0.55-1.00 Nws. 131 Wei invl Lid gen BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 muz.progr. (12.50 Buitenl. persoverz. Nws, act., weerber. en toneelagenda.) 13.5 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradli spr; 14.25 Intermezzo. 14.30 Tienerprogr. 14.5], Lichte muz. 14.00 Nws. 15.30 Schoolkorei n 16.00 Nws en beursber. 16.10 Intermezzi 16.15 V.d. kinderen. 17.00 Nws en med. 17.1 Lichte ork muz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. Lekenmoraal en -filosofie. 18.45 Sport. Taalwenken. 18.57 Lichte muz. 19.00 Nws act. 19.30 Lichte muz. (19.40 Keurig E 1 tels.) 20.00 Country, folk en pop. (21. pllntemws.) 22.00 Nws. 22.05 Licht progl 23.00 Nws. 23.10 Blues. 23.40-23.45 Nws. reijhet vo DE (ju kla rik TV vandaag NEDERLAND I NOST NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie KRO 17.00 Kinderprogramma NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Sjoko: kinderprogr. 19.50 Uitz. Stichting Socutera NOS 20.00 Journaal PP 20.20 Uitz. v.d. K.V.F. 20.30 Staatsloterij TROS 20.35 The desperate hours, speelfilm 22.25 Friewielen, een ontspannend programma over vrijetijdsbest. NOS 22.55 Den Haag vandaag 23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Piste: varieteprogr. NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Studio Vrij: verpo zende inf. over vrije tijdsbesteding en Zélf Doen Y IKOR KRO RKK 22.05 Kenmerk-Kort IKOR 22.10 Leerhuis-Twee gesprek NOS 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Hoe word ik de computer de baas? les 29 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Relig. progr. 10.45 Cult, progr. 11.30 S.O.S. - Charterboot. 12.30 Actprogr. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Dlerendoc. 17.05 V.d. kinde ren. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30.10.00 Sesamstras- se. 18.00 TV-film. 18.30 Act. 18.45 Zand- mann. 18.55 Nordschau-Magazlne. 19.26 Die Melchiors. 19.59 Progr. overz. WDR: 9.30- 10.00 Sesamstrasse. 18.00 Reg. nws. 18.10 Kinderprogr. 18.15 Plnocchlo. 18.40 Hier und Heute. 19.20 Plnocchlo.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Act. doe. 21.00 Frühbespre- chuiig-Der Held. 22.00 Dansmuz. 22.30 Jour naai. comm. en weerber. 22.50 Eurovlsii liedjes. DUITSLAND II 16.55 Dlnderprogr. 17.20 Gymn. 17.30 Jour naai en weerber. 17.35 Lassies Abentet 18.05 inf. en muz. 18.35 Von CowboyJ 1 Sheriffs und Banditen. 19.10 Schatzsuche unserer Tagc. 19.45 Journaal, act. en weer ber. 20.15 Act.progr. Aansl.: Journaal. 21.0 Berliner Antigone. 22.10 Journaal, comm. ei weerber. 22.25 Gesprek. 23.25-0.05 IJshbt key. DUITSLAND III NDR 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Doc. film. 19. Talking of Britain. 19.45 Weekjournaal het Engels. 20.00 Journaal cn weerber. 20. Filmrep. 21.00 Der Kampf ums überleben. 21.45-22.55 Klass. muz.progr. DUITSLAND III WDR 9.30 Sesamstrasse. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-cursus. 0 Zandmann. 19.05 Progr. voor Spaans» e werkn. 19.15 Handel en verkeer. 19.45 Reg nws. 19.55 Comm. 20 00 Journaal en weer r ber. 20.15 Die Milchstrasse. Frans-Italiaans s speelfilm uit 1968. 21.55 Act. 22.15 Gesprek t ken. BELGIE FRANS 16.40 Journaal. 16.45 Gevar. jeugd i progr. 1 18.25 V.d. kleuters. 18.30 Jeugdprogr 19.00 Arpad le Tzigane. 19.30 Waalse acl 19.45 Weerber. en Journaal. 20.15 Chansonsl ko 21.10 Medisch progr. Aansl.: Journaal. {jj BELGIE NEDERLANDS En 17.00 Jevanjong, jeugdprogr. 18.40 Fabeltjeskr. 1845 Tekenfilm. 18 51 ae Milieubescherming (12). 19.20 Polit. tribun»] en 19.35 Zoeklicht. 19.40 Med. en weerben u 19.45 Journaal. 20.10 Dubbeldekkers. 20.] Mary's magazine: amusem.progr. 21.25 C ne sprek over act. problemen. 22.10 Theatl lei kron. 22.30 Journaal, tei Zei

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6