Katwijkers hebben opvallende belangstelling voor Rijnreis Mauritssingel doortrekken naar de Achthovenerweg hard Matthaus Passion in Katwijks Nieuwe Kerk Morsweg gaat (j Versteeg gaf inspiratie mee hand loper mmp Varen zit ze in 't bloed TV-documentatie ds. A. v. d. Bosch Handtekeningen flatbewoners rV x i Sassenheimse t.v. voor gemeentebestuur kwamen |)ouwt door bij prins Claus terecht Visserij berichten gw Ccisll and Carry Afscheid Emmaschool Rijnsburg niet door 0 UFFELEfS N. C. Onck benoemd tot groepscommandant Boltini niet in Oegstgeest ra ft Radio Philharmonisch Orkest speelde in Duivenvoorde TROUW/KWARTET WOENSDAG 4 APRIL 1973 REGIO L4 TRI 0 KATWIJK Katwijk is een vakantiedorp! Jaarlijks trekken duizenden naar de zee; naar Katwijk. Het begint al in 't voorjaar. De vakantiegangers kómen en gaan met autobussen vol. In Katwijk worden ze allervriendelijkst ontvangen. De Katwijkers doen hun uiterste best het de bezoekers zo prettig mogelijk te maken. Graag zien zij ze het volgende jaar weer terug komen. Maar hoe zit het nu met de Katwij kers zélf? Blijven ze het hele jaar door thuis, of trekken ze er ook wel op uit? De heer A. J. J. Klaassens (47) weet daar alles van. Hij runt het oudste reisbureau van Katwijk, hoewel hij er zelf nog maar 4,5 jaar in zit. Hij nam het bureau over van de bekende Van Beelen. 'Daarvoor had ik een boek handel en déérvoor zat ik ook in het reiswezen. Toen ik het bureau van Van Beelen overnam, keerde ik tot mijn oude liefde terug'. Plezier Het reisbureau 'Katwijk' betetaat onge veer vijftien jaar en wat de VW is voor vakantiegangers die 'binnen ko men', is het reisbureau voor het uit gaande toerisme. Waar gaan de Katwijkers nu zelf heen met vakantie? 'Het varen zit ze in het bloed. Vooral de oudere Katwijkers. Dat blijkt wel uit het feit dat wij aan hen veel Rijnreizen verkop'dn. Zij willen véren. De belangstelling voor die Rijnreizen is opvallend. Ook Scandinavië raakt steeds meer in, nu zich de laatste jaren de mogelijkheid voordoet om met de TOR-lijn naar Noorwegen etc. te varen. Van de jongeren gaat echter zeker 80 procent naar Spanje met het vlieg tuig. Dat is een landelijk beeld waar Katwijk niet voor onder doet'. De heer Klaassens doet het werk graag, waarbij hij gedn enkel risico de Wilhelminastraat 7a. Men vindt er de folders te kust en te keur. evenals trouwens het geval is met d'd andere Katwijkse reisbureaus, zoals o.a. reis bureau Noordzee (Kon. Wilhelmina straat 12), reisbureau Jansen (Cl. Duynplein 20). Spanje A. J. J. Klaassens: varen zit ze in 't bloed neemt. 'Als ik mijn klanten ergens naar toe laat gaan, dan wil ik ook dat ze het goed hebben en van een plezie rige vakantie genieten. Je kunt geen risico's nemen. Ik moet zeker weten dat het goed is'. Reisbureau Katwijk is gehuisvest in Ondanks dat veel Katwijkers zélf ap partementen of kamer en huisjes ver huren en dus vooral tijdens het hoog seizoen de handen vol werk hebben, laten zij de vakantie er zdlf niet voor lopen, zo is de indruk. 'Ook hier geldt dat ouders van school gaande kinderen zijn aangewezen op de schoolvakanties. Maar als het even kan gaan ze in het vóór- en nasei zoen'. Spanje vooral, maar ook Griekenland en Joegoslavië zijn bij de jongeren in trek. In tegenstelling tot vier jaar geleden, toen het vooral Italië was dat een bijzondere aantrekkingskracht uitoefende. 'Het bevalt mij best hier in Katwijk. De reislust neemt nog ieder jaar toe, zodat er genoeg werk aan de winkel is. Zelf houd ik ook veel van reizen en wil dan ook graag goed zijn ver zorgd. Het is dus de plicht van de reisbureauhouder, of reisadviseur er voor t'd zorgen dat degenen die bij hém om advies komen, het allerbeste voorgehouden krijgen De heer Klaassens heeft één perso neelslid in dienst, 's Zomers wordt extra mankracht ingeschakeld. Henk Kamies. Van een onzer verslaggevers KATWIJK AAN ZEE Zoals wij gisteren al meldden, waaide tijdens de orkaan die over ons land raasde, de koepel van de tempel van de Soefi-beweging. De fraaie tempel staat in de Zuidduinen van Katwijk aan Zee. De schade die nu aan het gebouw is toegebracht, loopt in de duizenden guldens. Volgens een woordvoerder van de Soefibeweging is herstel van de koepel een groot probleem. Bij de vorige storm, in november, kreeg de koepel al een behoorlijke klap te verwerken. 'Wij wisten met het oog op 't klimaat, dat herstel niet direct mogelijk was. Er moest gewacht worden tot mei. Als er geen storm meer zou zijn gekomen, had de koepel het wel gehouden', zo vertelde men ons. De storm kwam er echter wél. De reeds beschadigde koepel hield het niet langer vol en werd om kwart over zes een prooi van wind kracht 12. Deskundigen waren gisteren bezig uit te zoeken op welke wijze de koepel, vervaardigd van een bijzonder soort polyester het best kan worden gerepareerd. Het gat dat is ontstaan, middellijn 4.60 meter, is voorlopig provisorisch afgedekt, zodat de tempel tóch nog kan worden gebruikt. Er werd géén schade aan de tempel zelf toegebracht. HAZERSWOUDE - De laatste leven* jaren van de 'in Hazerswoude gebo ren en getogen dominee Dirk Ai van den Bosch staan centraal in et, gedramatiseerde documentaire, die NCRV op zondag 15 april (Palmzo dag) via Nederland I om 21.30 uur o televisie brengt. Dominee Van den Bosch werd op 2 oktober 1884 als telg van een eeuwe? oud I-Iazerswoudis boerengeslacht gt boren op de boerderij van de famili A. Langhout aan de Voorweg 1. H trouwde in zijn geboorteplaats, een straat tegenover de Hervormt; Kerk naar hem is genoemd, met C trien Fortgens, de dochter van h toenmalige hoofd van de openba school ter plaatse. De latere domint studeerde theologie in Leiden. Op 20 maart was het dertig jai 1 geleden, dat ds. Van den Bosch in he concentratiekamp Amersfoort ove leed. Voordat hij vanaf 1916 in Den Has, werkzaam was, diende hij de He j vormde Kerk van Stedum (Gronit gen). Kanselredenaar van allure en voo vechter van een samenwerkingsorgaa in de Residentie tussen de 'recht( ethischen' en 'confessionelen' was h daarnaast een groot ijveraar voor Vereniging voor Christelijk Volksoi derwijs. Hij was ook vice-voorzitte van de NCRV en mede daardoor b| c kend radiospreker. Een van de door ds. Van den BoscU' geschreven boeken, '666-het Getal een C Menschen' was voor de bezettend} i Duitsers aanleiding om hem op december 1940 te arresteren. Ze von den dit werk 'een doorzichtige aanv! i op Hitier en zijn duizendjarig rijk c De predikant werd opgesloten in hij k Oranjehotel en werd eind oktobe v; 1941 naar Amersfoort overgebrachf t waar hij op 20 maart 1942 bezweek. de tv-uitzending zal Joan RemJ i melts de rol van ds. Van den Bosc i spelen. Ook de rollen van zijn vrou en kinderen (een is de bekende M spe dagsluiter ds. A. C. D. van den Bosc wai uit Ginniken) zullen door artiestes ger worden gespeeld. de der LEIDERDORP Een overvolle publieke tribune heeft de discussie in de raad van Leiderdorp gevolgd over de nota reconstructie van de Achthovenerweg. Mevrouw v. d. Molen (PAK) vond dat het college soepel heeft gereageerd op de nota van de werkgroep leefbaarheid van het centrum Milieuzorg. Zoals deze nota ook in de commissies is behandeld verdient alle lof. 'Het is een goede zaak dat u op basis van de argumenten uw eigen standpunt hebt willen wijzigen'. SASSENHEIM Flatbewoners van de Kagerpleinen hebben zich via de heer L. J. v. d. Ing, per brief tot de gemeenteraad gewend met suggesties en wensen, die de veiligheid van de kinderen en de leefbaarheid van de bewoners ten goede kunnen komen. Gevraagd wordt om een snelheidsbe perking van 15 km bij de in- en uitrit van de flats naar de Kagerdreef; plaatsing van een hek op het voetpad bij het rozenperk om doorrijden van bromfietsers te voorkomen; gele ban den langs de trottoirs bij de ingangen (ADVERTENTIE) van de flats om het parkeren van auto's tegen te gaan; het aanbrengen van betonnen randen om het onbe perkt oversteken van auto's te voorko men en het plaatsen van papierbak ken in de flathallen. Verder wordt gewezen op twee situa ties die zeer gevaarlijk kunnen zijn voor kinderen, t.w. de niet afgesloten brandtrappen aan het eind van de flats en de horizontale verstevigings- balken die zijn aangebracht op de schotten van de balkons. Gevraagd wordt om eenvoudige hekjes en schot ten. De bij de brief behorende handteke ningen (80) zijn door een misverstand bij het secretariaat van prins Claus terechtgekomen. Ze waren gevoegd bij een brief van 6 februari van bewoners van de Kooiwijk over het bouwen van een gymnastiekzaal. SCHEVENINGEN - TRAWLERS: SCH SCH 333 22.595. Noteringen per 40 kg: schelvis gm 41-55, schelvis km 50-60, schelvis 1 48-59, schelvis II 52-56. wijUng gestr. 52-58, hake gr. 130. 160, hake m 70-1.00, kabeljauw m 59-69, kabeljauw 1 64-71, II 69-70, III 50-72, koolvis m 31,80-36, koolvis I 33-35.80. II 30.80-33.80. verse haring 19.20-22, verse makreel 18.40- 19. Per 100 kg: kabeljauw 1.60-2.00, koolvis gr 79-85. Notering gez. haring: steurharing 69.10-70, gcz. makreel 56.90-57. Aanvoer: 20 kisten verse makreel. 15 kisten verse haring. 190 kisten kabeljauw. 140 kisten wijting. 625 kisten koolvis, 300 kisten schelvis, 30 kisten diversen, 144 kantjes gez. haring. 75 kantjes gez. makreel. Verwachte aanvoer voor woensdag: niets. Aan de dinsdagmarkt werden te IJmuiden aangevoerd: 2750 kilogram tong, 39 kisten tarbot en griet. 407 kisten kabeljauw, 686 kisten koolvis, 198 kisten leng. 801 kisten schelvis, 253 kisten wijting, 189 kisten schol, 17 kisten schar, 108 kisten heek. 122 kisten haring, 288 kisten makreel, J08 kisten di- BESOMMINGEN: KW 42 25.600, KW 144 27.300, UK 1 24.300, UK 78 2.270, VL 16 16.400, VL 34 27.800, VL 103 14.400, VL 121 25 900. VL 15-3 21 000. Ostende 32.480. SASSENHEIM Tijdens een langdu rige vergadering van de Sassenheimse Tennis Vereniging werd door een overgrote meerderheid besloten door te gaan met de plannen voor de bouw van een nieuw clubgebbuw, ondanks de hogere kosten, die nu inclusief de inventaris 220.000 gaan bedragen. Tevens werd het bestuur gemachtigd de contributie te verhogen om de extra kosten te dekken. Dit wordt nu van 81,50 tot 100 voor de senior leden en van 46 tot 50 voor de juniorleden. De bouwvergunning is inmiddels bin nen, waarmee de Welstandscommissie akkoord ging. Aan de gemeenteraad is een subsidie gevraagd van 20.000 en een gemeentelijke garantie van 100 of 140.000. Het verschil hangt af van een eventuele subsidie van de Nationale Sport Federatie van 25.000 en van een subsidie van de provinvie van 15.000. De vereniging brengt zelf 30.000 uit eigen kas en 40.000 uit obligatie-leningen van de leden, bijeen. Over één en ander zal volgende week dinsdag in de gemeenteraadsvergade ring worden beslist. Ook de vele reacties van de bewoners zijn een teken dat de Achthovenerweg in de belangstelling staat. 'Ik heb grote twijfels of de doortrekking van de Mauritssingel gerealiseerd kan worden als de provincie niet bereid is 75 procent in de kosten bij te dragen\ Et is hierooer op 5 apnil een bespre king met twee leden van Ged. Staten. Het zou' 'misschien verstandiger zijn een beslissing te nemen als de uit komst van deze bespreking bekend is. Ook met andere maatregelen kan mis schien de verkeersoverlast in het Doeskwartier op 'korte termijn worden teruggedrongen. De heer J. Nievaart (DS 70) zei dat de nota veel beroering heeft gebracht en stof gaf tot nadenken. Het is altijd de bedoeling van het gemeentebestuur geweest de Achthovenerweg als: .na tuurgebied te behouden en er geen industrie te vestigen. Koudekerk is er de oorzaak van dat er net op de grens met Leiderdorp wèl industrieën zijn gekomen waardoor het zwaardere ver keer is toegenomen. Hij drong er bij het college op aan bij Ged. Staten te protesteren tegen het besluit (je voorfinanciering nu op de schouders van Leiderdorp te leg gen. De heer J. Hekkelman (Prot.-Chr.) vond het jammer dat d'e financiën wel eens een struikelblok zouden kun nen zijn. 'Wij zijn voor de aanleg van een vrijliggend rijwielpad en door trekking van de Mauritssingel'. Drie zaken De heer R, Poels (VVD) zei dat het ging om drie belangrijke zaken: de verkeersveiligheid, het landschappe lijk schoon en de financiële conse quenties. De verkeersveiligheid wordt steeds onzekerder en de weg heeft niet de functie die een dergelijke weg be hoort te hebben. De financiële conse quenties zijn het moeilijkst. De ver nieuwing van de Doesbrug is een dringende noodzaak, evenals de aanleg van een rijwielpad. 'Welke plannen komen er in het gedrang, als wij dit plan zouden^ uitvoeren? Wij zijn er voorstanders van de reconstructie van de Achthovenerweg nog even te laten rusten'. Opk de heer Tieken (KVP) kon zich Denim doet je wat I Hij kan er tegen, voelt; zich behaaglijk en hoeft zich niet teï ontzien. Jack met grote over hemdkraag, fantasievol opgeluisterd mét ritsen en stiksels. Maat 140. Kleine stijging per maat. DJ 58.75 modehuizen P iitbuïP DAMES-, HEREN- en KINDERMODES LEIDEN Breestraat 103-105. ALPIIEN a/d RIJN Pieterdoelmanstraat 20. LEIDEN Het cash and carrybedrijf de 'Witte Prijzenmarkt' komt niet in de magazijnen van conservenfabriek Sleutels, v/h Nieuwenhuizen aan de Morsweg. Een dag eerder dan werd verwacht heeft de rechtbank in Den Haag uitspraak gedaan in het kort geding dat de directie van de 'Witte Prijzenmarkt' had aangespannen tegen de gemeente Leiden. De rechter stel de de gemeente in het gelijk omdat de vestiging van het bedrijf niet in overeenstemming is met het daar gel dende bestemmingsplan. RIJNSBURG In Rijnsburg is be noemd tot groepscommandant van de rijkspolitie de heer N. C. Onck. De heer Onck was plaatsvervangend groepscommandant te Schoorl. OEGSTGEEST De circus-voorstel ling van Toni Boltini op maandag 9 april in Oegstgeest gaat naar alle waarschijnlijkheid niet door. De storm heeft het programma in Den Haag enigszins in de war gegooid, zodat Oegstgeest wellicht zal moeten uitvallen. RIJNSBURG De heer C. Versteeg, hoofd van de Emmaschool, nam afscheid tijdens een drukke receptie in het Centrum te Rijnsburg van leerlingen, oud-leerlingen en medewerkers. De heer Versteeg die in Hillegom geboren werd heeft voor z'n benoeming hier 5 jaar in Woubrugge als onderwijzer dienst gedaan. In 1933 kreeg hij een aanstelling aan de Emmaschool te Rijnsburg waar hij in 1941 als hoofd werd benoemd. Hij heeft om gezondheidsredenen z'n werk voortijdig moeten stoppen. Velen van zijn oud-leerlingen en leer lingen zullen hem gekend hebben als een man met een 'groot volume' waar het zijn stem betrof en tevens als een geboren verteller. Dat de heer Versteeg een gezien man is en was, bleek wel uit de waarde ring die z'n oud-leerlingen hem toe dachten. Hij die altijd gezegd heeft dat hij zonder televisie in huis kon, was nu zeer verheugd met de hem geschonken kleurentelevisie. De inspecteur van het onderwijs, de heer Bogaard, sprak over de begaafd heid, liefde en toewijding die dit hoofd in zijn werk tot uitdrukking heeft gebracht. Een man ook die heel goed paste in Rijnsburg en die voor zijn school leefde, die veel eiste van z'n kinderen, maar die z'n kinderen de juiste inspiratie meegaf voor een verdere toekomst. Ook in het kerkelijke werk is de heer Versteeg geen onbekende. De periode 19331949 is een moeilij ke tijd geweest, vertelde de heer Versteeg. De leefbaarheid op school liet toen nog alles te wensen over. De gang bestond uit straatstenen, de ven sters waren op manshoogte en de tussenwanden bestonden uit glas. Maar de heer Versteeg die van nature een vechter was als het om het wel zijn van z'n kinderen ging, kon on danks de tegenwerking van het ge meentebestuur in 1949 een verbou wing van de school verwezenlijken. Van het schoolbestuur kreeg hij uit handen van de voorzitter J. Ravens- bergen een enveloppe met inhoud om die te besteden aan zijn woning in de wijk Frederiksoord. Namens de hoofden en het onderwij zend personeel werd hem een buiten lantaarn aangeboden, want zo werd gesuggereerd: het zal niet 'uit het oog uit het hart' zijn; 'achter deze lan taarn zullen wij altijd de heer Ver steeg met z'n gezin die zoveel heeft gedaan voor het welzijn van de ge meenschap in Rijnsburg (ongeveer 1300 leerlingen) kunnen vinden'. Als opvolger van de heer Versteeg is de heer J. Breedijk benoemd. KATWIJK AAN ZEE De koren Hallelujah en Lenteklokjes gaven, in samenwerking met vocale en instru mentale solisten en het Gewestelijk Orkest, voor de vierde keer in Kat wijk, een uitvoering van Bachs Mat- tëus-Passion, évenals verleden jaar in de Nieuwe Kerk. Johan Admiraal voerde de algemene directie. Dit 'alge mene' moet men wel letterlijk nemen, want deze begaafde dirigent bemoeit zich intensief met alle samenstellende delen, dus niet, zoals men nog al eens meemaakt, alleen met het koor. Bachs Passionen verlangen, evenals trouwens al zijn muziek, een tech nisch en voordrachtelijk perfecte ver klanking. Alleen door herhalen krijgt een koor de routine, nodig olm bevrijd van materiële belemmeringen, zich ge heel aan de muzikale zegging van de tekst te kunnen wijden. Ik geloof, dat Hallelujah het, wat dathbetreft, al een eind heeft gebracht. Admiraal is er alles aan gelegen, dat de bedoeling en ook de boodschap van de muziek zo duidelijk en indringend mogelijk overkomen. De toehoorders mogen van hem niet vrijblijvend zitten luis teren; ze moeten, na afloop iets waar devols mee naar huis nemen. Zo heeft Bach, de profeet-muzikant, het ook bedoeld, geloof ik. Admiraal had zich kennelijk voor de ze uitvoering opnieuw bezonnen. De zang klonk wat gemakkelijker, vrijer, zeker expressiever en ook rijper dan verleden jaar. Het beginkoor werd, op een paar hoge treffers na, zuiver en ook vloeiend gezongen en golfde als een kalme Siciliano. Verderop werd vaak een, het doorzicht bevorderend staccato in acht genomen en, ofschoon niet volkomen, de typische contrast werking uitgebuit. Nog niet tot in de perfectie, want het staccato kan nog droger en pittiger tegen de gebonden melodische lijnen afsteken. Het tref fen van grote intervallen gaf soms nog moeilijkheden. De massakoren klonken gedreven imponerend en toch beheerst, de niet te strak gehou den koralen welluidend en matig de voot. Hier en daar troffen zeer ge slaagde stukken, andere moeten nog aan spitsheid en lichtheid winnen. Als geheel was deze Passion-uitvoe ring een technisch reeds heel verdien stelijke, muzikaal en expressief vaak treffende prestatpe. Een beschaafd, keurig, wat beschei den, toch wel verjielderend aandeel hadden de oplettende Lenteklokjes. Daar ze niet het penetrante knapenge- luid bezitten, zou het voor de con trastwerking en het reliëf wellicht gunstig zijn, de klank van de beide andere koren nog wat te dempen of (ADVERTENTIE) verenigen met het doortrekken van de Mauritssingel en de aanleg van een fietspad. Wij moeten er van uitgaan, aldus burgemeester v. d. Have dat Ged. Staten met 75 procent subsidiëren. 'Is men daartoe niet bereid dat zal'het raadsbesluit niet worden, aanvaard. Wij zijn er blij mee dat u kunt meegaan met ons voorstel de Maurits singel door te trekken en over te gaan tot de aanleg van een rijwielpad. Welke plannen zouden moeten verval len als dit plan wordt uitgevoerd is nu nog niet bekend'. Wethouder Drenth zei dat het nog lang niet zeker is dat de Achthovener weg veiliger zal worden als de recon structie zou worden uitgevoerd. Een belangrijk punt is dat er borden ko men met een duidelijke aanduiding van de scheiding der verkeerssoorten. Wethouder C. Meerburg zei dat de Doeswijk voor het verkeer een gevaar lijk obstakel vormt. Het zou een aan tasting van het karakter van de Does- wijk zijn als men cr te veel gaat slopen. Wij moeten ook met de belan gen van de industrie rekening hou den, reeds met het oog op de werkge legenheid. Unaniem ging de raad akkoord met het voorstel de Mauritssingel door te trekken naar de Achthovenerweg, niet over te gaan tot reconstructie van de Achthovenerweg en een vrijliggend rijwielpad aan de Noordzijde van deze weg aan te leggen. iets puntiger te maken. Dit geldt dan 'alleen voor het openingskoor. Er bestaat in -de Passionen1 geen we zenlijk verschil tussen vocale en in strumentale koren. Het Gewestelijk Orkest speelde zorgvuldig, prachtig van klank, soepel aansluitend en dank zij de doeltreffende leiding, in dezelf de geest als de koren. De solisten (viool, fluit, hobo) blonken uit. Ook de clavecinist Tijn van Eijk en de organist Jos Carpay deden hun conti- nuo-voerend werk heel bekwaam. Onder de vocale solisten muntten de (aria-)tenor Willy van Hese en de (aria)bas Ruud van der Meer uit door bijzonder fraaie en lenige stemklank en aansprekende voordracht. Chris van Woerkom was weer de met sterke uitdrukkingskracht voordragende evangelist. Zijn detonaties af en toe waren misschien opzettelijk. David Hollestelle zong de Christus-partij so noor en waardig, maar in de hogere tonen niet zelden onvast. Soms viel ook even de expressiekracht weg. De beide dames, Arinette de la Bije en Elisabeth Cooymans zongen de so praan respectievelijk altaria's rein klinkend, gaaf gelijmd en beheerst- gevoelig. Johan van Wolfswinkel. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Donderdag 5 april: hoog water 4.17 en 16.33 uur, laag water 0.12 en 12.37 uur. Spring vloed. Hemd- pakin denim De jonge f generatie in Denim. Soe pel, sterk en speels, vooral in de schou- ders. Stiksels die modieus meedoen. Grote borstzakken, koperen knopen. Kèk pak. Maat 140. Kleine stijging per maat. 72.73 modehuizen DAMES-, HEREN- en KINDERMODES LEIDEN Breestraat 103-105. ALPHEN a/d RIJN Pieterdoelmanstraat 20. die Voor Evangelische Omroep VOORSCHOTEN In kasteel Dui venvoorde werden televisie-opnamen gemaakt van een concert door het Radio-Philharmoniseh Orkest dat uit gezonden zal worden ter gelegenheid van het regeringsjubileum van H.M. de Koningin. De uitzending wordt verzorgd door de Evangelische Om roep. Uitgevoerd werd de 'Holland Symphony' gecomponeerd door de Amerikaanse ambassadeur in ons land de heer Middendorf. Het werd in kasteel Duivenvoorde echter een 'stil- concert'; de grote Marotzaal kan een dergelijk geluid niet 'verwerken', en daarom werd het geluid in Hilversum AH gei gol he: opgenomen. no De zestig muzikanten mochten wel 0 di( het beroemde handgeweven tapijt val Ds 9 bij 12 meter plaats nemen. Normal da wordt dit tapijt afgedekt met doo de zichtig plastic. Het kostbare tapi ]ar werd in de tijd van de freule en d trc baron Schimmelpenninck van der Oyj ]ar eenmaal per jaar opgenomen. Dat ge ee beurde in de winter. Een sterk paan n( sleepte het tapijt dan naar buiten ej en op de sneeuw werd het door all' ze huisbedienden voorzichtig geklopt. I jn De E.O. moest niet alleen voor he! Va geluid een oplossing vinden, maar ooi Qe voor het kunstlicht. Hiervoor was eet agregaat uit Hilversum aanwezig. Mi

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4