Weer vurig pleidooi voor overloop van ^-veemarkt Rotterdam De Sitterlaan moet na reconstructie geen racebaan zijn? Engelse belegger ontdekte Leiden en Grote Polder Zomerkledingbeurs in Leiden 10 en 11 april Ned. universitaire Werkgroep milieubeheer kampioenschappen dit jaar in Leiden Twee Leidenaars onderscheiden ^Muziek en toneel in SnShet LAK-theater Politie licht Leidse bejaarden voor PPR wil brede samenwerking Tentoonstelling Ars Aemula Dom Helder Camara naar Leiden Zendamateurs Eén postbestelling in Voorschoten Leidse reus geveld W/KWARTET WOENSDAG 4 APRIL 1973 REGIO L3 ij23ste VEB Paasten toonstelling ^an eei1 onzer verslaggevers Als hijLEIDEN Tijdens de 23ste Vebo paasveetentoon stelling in de Leidse Groenoordhal heeft de voorzit- aarPWetcr van Nederlandse Bond van Vee- en Varken sliandelaren, de lieer J. V. Diepenveen, andermaal 'Daar en vurig pleidooi gehouden voor de komst van de Rotterdamse veemarkt jiaar Leiden, nadat deze per verliefd januari 1974 definitief gesloten zal zijn. :ze eens J kon geen oplossing geven de veemarkt, die Leiden na 1 januari moet gaan opvangen, niet voldoende onderdak heeft aan de Groenoordhal. Mede uit technische overwegingen (het werken met pallets) is dit onmo gelijk. 'Kon je een koe nou maar los laten lopen in zo'n hal, dan gaat het wel. Dan zet je er een paar hekken omheen en handelen maar. Maar zo ligt de zaak niet. Een koe moet je vastbinden. En bovendien moet je zorgen voor een goed afvoersysteem van de uitwerpselen. Die dingen ma ken de investering voor Leiden zo duur. De extra hal, die noodzakelijk is voor de opvang van de Rotterdamse markt, kost al een half miljoen als alleen het grondwerk nog maar klaar is. Dat is nu eenmaal zo, maar er moet gewoon geïnvesteerd worden. Anders kunnen we wel inpakken. En het moet nog gauw gebeuren ook.' De heer Diepenveen op een vraag, wat te doen als de Randstad zonder veemarkt komt te staan: 'Dat zou een zeer groot verlies zijn. De handel zoekt nu eenmaal een gunstige markt, en daarvoor is Leiden de aangewezen plaats'. Afwachten leek hem een ge vaarlijke houding. 'Als het vee niet geplaatst kan worden, zoekt de handel weer een andere weg'. En in dit verband bracht hij zoals reeds eerder naar voren dat in dat geval Gouda voornemens is om te' gaan mtsamm investeren, teneinde de Rotterdamse handel op te vangen. geen oplossing geven kusseiw het Leidse bezwaar (althans in in een e gemeenteraad), dat het ministerie tNu een halt toeroept aan de markten in nacht (trecht en Den Bosch, die na 1 chatten', anUari eveneens hun poorten openzet- •n om een graantje van de Rotter- n Hitch 211158 J\andel mee te Pü&en- 'Maar "K 1L t i elk geval geen bezwaar hebben ifon egen het openstellen van de Leidse zo nan r - dus Diepenveen de zaak ligt nu aal zo dat Utrecht en Den Bosch «markt op maandag dinsdag, lits zij ook die vrijheid hebben. roenoorhal-directeur Ton Daey Ou- teat T)t is over dit laatste nauwelijks te ireken. Jarenlang heeft het ministe- yfrft ie met betrekking tot dit soort zaken 'kort iriSistisch gehandeld. In tegenstel- - ng tot bijvoorbeeld de situatie in rinderen £euwar^en> wordt hier in Leiden u/ant ieens het principe 'vrijheid, blijheid' kunne" Fwi®d- Dat is Seen «W :inderen It investering Anders '!ey Ouwens is er van overtuigd, dat huis werd gezegd, dat bij sanering van de bestaande slachthuizen toch ren grote markt van belang zal zijn voor de vleesgrossier, die het liefst zo dicht mogelijk in de buurt zit van een veemarkt. Nog een ander geluid van veemarkt deskundigen: zelfs al zou Leiden maar 60 procent van de Rotterdamse handel krijgen, dan zou de overige 40 pro cent toch binnen een maand terugko- korte duur, maar pronkend met schoonheden van zwartbonten, rood bonten, schapen, kalveren en schitte rende stieren en ossen, die sierlijk hun biefstuk keerden naar de menig te. Eén inzender presenteerde zelfs een stier van 1100 kg, een uitzonder lijk gewicht. Miss COW Sierlijk keerden gisteren koeien en stieren hun biefstuk naar de menigte. ADVERTENTIE Slagers Van slagerszijde een ander geluid: het wegblijven van een veemarkt uit de Randstad zou de consument wel eens kunnen beperken in zijn keuzemoge lijkheid, waar het gaat om 'een goed stuk vlees'. In verband met een moge lijke opheffing van het Leidse slacht- Terwijl de omvangrijke en deskundi ge jury gisterochtend nog druk bezig was alle beesten naar hun vleselijke kwaliteiten te beoordelen, verkoos men vanuit Den Bosch of Utrecht, burgemeester Vis in gezelschap van mevrouw H. Weima-Saatman en de heer G. Hekker (pottenbakker) de stunt van de Vebo-tentoonstelling: Terug naar de Vebo, zoals altijd van Miss Cow, waarvoor het vakblad Vee en Vlees een trofee beschikbaar had gesteld. Het werd een fraaie vaars met vier brede tanden, zoals dat in vakjargon heet, eigendom van de heer J. Schoonderwoerd uit De Bilt. Het niet-begrijpende beest kreeg de kwali ficatie 'het best getoiletteerd'. Onder de prijswinnaars vielen ook vele streekgenoten, die met ereprij- zèn, eerste prijzen en eervolle vermel dingen naar huis gingen. Onder de vele prijzen, die werden uitgereikt, bevond zich ook een beker van de Nieuwe Leidse Courant. LEIDEN Op dinsdag 17 en woens dag 18 april worden dit jaar voor de zestiende achtereenvolgende maal de Nederlandse Universitaire Kampioen schappen gehouden. Voor de eerste keer in hun geschiedenis vinden deze kampioenschappen, voor de universi taire wereld de grootste sportontmoe- ting van het jaar, in Leiden plaats. Dit is vooral mogelijk geworden door de bouw enkele jaren geleden van het Universitair Sportcentrum aan de Wassenaarseweg. Op het programma van de Nederland se Universitaire Kampioenschappen staan twaalf sporten te weten badmin ton, basketball, hockey, judo, rugby, schermen, tafeltennis, voetbal, volley bal, waterpolo, zaalhandbal en zwem men. De meeste wedstrijden zijn ge pland in de Groenoordhal, de Apolio- hal, het zwembad 'Poelmeer' en de hockeyvelden van I.M.H.C., alle in Oegstgeest en naast het Universitair Sportcentrum, de gemeentelijke sport velden van de Kikkerpolder in Lei den. De wedstrijden beginnen op bei de dagen om tien uur 's morgens. Van een onzer verslaggevers LEIDEN In een schrijven aan de gemeenteraad stelt de Werk groep Milieubeheer aan de Rijksuniversiteit Leiden zich achter de eisen, die de gezamenlijke oudercommissies van scholen rond de De Sitterlaan en de Burggravenlaan met betrekking tot de reconstructie van deze rijbaan aan het college van B. en W. heeft gesteld. Deze eisen zijn: weren van doorgaand verkeer, afremmen van de snelheid van het verkeer, beveiliging van het fietsverkeer en het creëren van een goede busroute zonder overlast aan de bewoners. claard: 122 te I, Ot VOO! jrlopij maak meer gebruik van onze uitgebreide service emers: LEIDEN De heer J. Bloem, die arteidstherapeut was in het psychia- (risch ziekenhuis Endegeest, ontving juit handen van burgemeester dr. A. J. Erin- Vis de koninklijke onderscheiding in 'Iver, verbonden aan de Orde van nje-Nassau. De huldiging had its in de koffiekamer van het ont- mnningsgebouw van Endegeest. De leer Bloem heeft ruim 38 jaar daar ewerkt. Hij heeft nu de dienst verla- m met functioneel leeftijdsontslag, i 1934 trad de heer Bloem als leer- Kruid."ng"verpleger in dienst- HÜ heeft in loop der iaren °P verschillende euxe jafdeiingen gewerkt. De laatste vier On^aren ^ad hij de leiding over een r Vol-rfdeIing arbeidstherapie. In het gebouw van het Rijkszuivelsta- aan de Vreewijkstraat werd, in 'and met functioneel leeftijdsont- siag, afscheid genomen van de heer D. {Chaudron, die ook een koninklijke A jonderscheiding ontving, te weten de eremedaille in goud, verbonden aan !de orde van Oranje Nassau. De heer Chaudron is werkzaam ge- *eest als laboratorium-assistent bij enoogtat rijkszuivelstation. Ook hier reikte Ti- ('r- Vis de onderscheiding uit. LEIDEN Op donderdag 5 april gee^ L>eids Studenten-Kameror- een concert onder leiding van ui ^urr'aan Röntgen. Het concert vindt e plaats in het LAK-theater aan het Devendaal en begint om half negen. Het programma omvat werken van Strawinsky, Géza Frid, Penderec- Rudzinsky, Peter Schat en Logo- - theüs. Solist is Frank van Kooten, ten hobo. "lfeeft In het theater van het Leids Acade- •erstemisch Kunstcentrum, Levendaal 150, nooit seeft °P woensdag 4 april de toneel- blik- groep 'Theatre Limited' uit Kampala, 0e§anda een voorstelling van 'Renga IMoi'. Deze groep die veel succes had in $dens het BJ.T.E.F.-festival 1972 in ïeens Belgrado, wordt geleid door Robert edeli- ^eruma"a- De toegangsprijs voor de Allen voorstelling, die om kwart over acht 5 go °eSint, bedraagt zes gulden, voor hou- sseld ders van een cultureel jongerenpas- t Ló poort drie gulden, a en *f°bert Serumaga is verbonden aan de n in- ™?kerere-Universiteit in Oeganda. Hij voor idt een geluidsstudio en de toneel van gr°?P 'Theatre Limited'. Tevens is hij eldjeiregisseur van de oudste Oegandese rofe-igroep' ,,phe Uganda Company Limi- het;"11' en e L LEIDEN Vandaag is de Leidse politie begonnen met het op verkeersgebied voorlichten van bejaarden. Hoofdinspec teur Oudman was daartoe te gast in Huize Groenhoven aan de Witte Rozenstraat. Ook waren daar enkele afgevaardigden van andere tehuizen, die deze voorlichtingsmiddag wilden volgen. De politie is van plan dit werk voort te zetten. Inlich tingen kan men krijgen van hoofdinspecteur Oudman, die onder telefoonnummer 49961 is te bereiken. LEIDEN Engelse financiers, die de laatste tijd een sterk verhevigde belangstelling blijken te heb ben voor het vasteland en vooral Nederland hebb en nu ook de weg naar Leiden gevonden. 3EN; sche huis die apen gen- C. Zijerveld overleden ALPHEN Op 31 maart is de heer C. Zijerveld (55), verkoopleider van Zijerveld's Limonade Industrie te Alp hen a.d. Rijn, plotseling overleden. De begrafenis zal donderdag 5 april om 14.30 uur op de Oosterbegraaf plaats te Alphen plaats hebben. De heer C. Zijerveld was sedert de jaren dertig aan Zijerveld's Limonade In dustrie verbonden. Van de N.V. Handelmaatschappij De Vijver, de particuliere ontwikkelings maatschappij (directeur Roest, Hilver sum), die ruim 27 ha van het totaal 40 ha grote industriegebied De Grote Polder in bezit heeft, kocht een En gelse belegger 9,5 ha. De Britse eigenaar laat de industrie- grond verder exploiteren door de Ino- gem. Deze ontwikkelingsmaatschappij heeft het voornemen halcomplexen neer te zetten van elk 20.000 m2. Of deze hallen verkocht dan wel ver huurd zullen worden; of er ook al gegadigden voor zijn is nog niet be kend, zo lazen wij in het blad 'Indus trie Rijnland'. De N.V. Handelmaatschappij De Vij ver, die ruim tweederde van De Grote Polder in eigendom en ontwikkeling heeft éénderde ofwel 2 ha is van het Industrieschap van de gemeenten Zoeterwoude en Leiden is nu bijna 'uitverkocht'. De heer Roest heeft nog 7 ha niet uitgegeven of bestemd, maar dat is voor hem niet problematisch. Op korte termijn zal hij een beslis sing nemen of hij op de nog resteren de grond voor zijn rekening hallen zal laten bouwen. 'Het zal waarschijnlijk die kant wel uitgaan', aldus de heer Roest, die al eerder in de Grote Polder veel animo trof voor de 2 hallen die hij 'voor verhuur' liet bouwen. In april-mei barst daarin de eerste bedijvigheid los en wel van 'Codan', een tot heden in Oegstgeest gevestigde importeur van Scandinavische meubelen, en Buhrs- Regna, een handelsmaatschappij van kantoormeubelen, die haar zetel ver plaatst van Zaandam naar de Leidse agglomeratie. Zowel de heer Roest als de Inogem is van mening, dat de markt op dit moment goed is voor huur-fabriekshallen in de Randstad. H. Roest: 'Industriëlen hoeven met huurhallen uiteraard veel minder te investeren en men kan er de dreigen de zware investeringsheffing nog net mee ontlopen'. Minnesota Na de Engelse belegger is 3 M Neder land B.V. (Minnesota van de Roose- veltstraat) de grootste koper in het gebied van De Vijver. Niet minder dan 6 ha werd eind vorig jaar bij de notaris overgedragen. De N.V. De Vijver kon verder zaken (koop) doen met het Automobielbe drijf Blom (5.500 m2), Bonda's Vee voederbureau (verwerker van Heine- kens bierbostel) voor 5.000 m2, Prince Cladding (dakbedekkingen) 2.500 m2 en het Waterleidingbedrijf De Rijn streek, dat op een terrein van 9.000 m2 reinwaterkelders gaat bouwen en een pompstation zal inrichten. De ver koopprijzen van de gronden bij De Vijver bedroegen gemiddeld 75 m2. Pas in enkele van de genoemde verko pen heeft de gemeenteraad van Zoe terwoude een uitspraak gedaan. Om dat het industriegebied op Zoeter- wouds gebied ligt moet de raad van die gemeente bij iedere transactie ak koord gaan na onderzocht te hebben of de nieuwe vestiging in overeen stemming is met het bestemmingsplan en de bepalingen van de Hinderwet. Nog een gegadigde Het restant gedeelte, dat het Indus trieschap De Grote Polder een joint venture van Leiden en Zoeter woude nog heeft is relatief heel wat groter. Van de 12 ha, die het 'schap' heeft uit te geven is nog 10 ha beschikbaar. De kans bestaat echter, dat men in één klap is uitverkocht als een belangrijke gegadigde, die al ge ruime tijd 'op het vinketouw' zit (de naam wordt zorgvuldig verzwegen) besluit om te kopen. Dat gaat om 10 ha. Bij het Industrieschap wilde men er slechts over los laten, dat deze gegadigde geen hallenbouwer of pro- jektontwikkelaar is, maar het hele terrein voor eigen gebruik nodig heeft. Aanvragen Het Industrieschap De Grote Polder kwam tot heden rond met de Leidse Lascentrale voor 1.500 m2, Lintsen, een elektrotechnisch bureau voor 1.500 m2, Bender Techniek (1.000 m2), handelsmaatschappij in metaal bewerkingsmachines en het vervoers bedrijf Jonker uit Amsterdam, dat praktisch geheel voor Heineken werkt. Aanvragen liggen er nog van een belegger, die een hal van 1.000 m2 wil laten bouwen en van Rijkswa terstaat, die 2 ha nodig heeft voor opslag van materialen. De aanvraag van Rijkswaterstaat zal niet gehono reerd kunnen worden als overeen stemming wordt bereikt met het be drijf van de 10 ha. De grondprijzen van het Industrie schap liggen boven die van De Vijver, wat veroorzaakt zou zijn door relatief meer wegen in het gebied. De Vijver zou ook tegen gunstiger voorwaarden en prijzen aan zand gekomen zijn voor de ophoging van de terreinen. De Werkgroep Milieubeheer heeft hiertoe zelf een plan uitgewerkt, dat wellicht door de gemeente nader zal worden uitgewerkt. Mocht echter de voorkeur worden gegeven aan een van de oplossingen, die de gemeente voor staat, dan stelt de werkgroep voor de geplande fietsstrook met tegels of klinkers te bestraten, zodat zoveel mogelijk de idee van een racebaan wordt vermeden. Een dergelijke 'sug- gestiestrook' lijkt de werkgroep overi gens verre van ideaal, omdat deze ook door auto's wordt gebruikt. Boven dien is de strook onveilig, omdat mensen in en uit auto's stappen, die geparkeerd staan tussen trottoir en fietsstrook, aldus het bezwaar van de werkgroep. Bomen Ten aanzien van de parkeerplaatsen wordt geadviseerd deze te beleggen met grastegels, teneinde de wortels van de bomen beter van zuurstof te voorzien. Ook tijdens de hearing, die in verband met de reconstructie van de De Sitterlaan is gehouden bleek dat de overgrote meerderheid der aan wezigen de bomen wilde laten staan. De bomen móeten dus blijven staan, aldus de werkgroep. Indien de voorkeur zou worden gege ven aan haar plan, met een vrije busbaan, dan zou het bij latere recon structie van de Burggravenlaan wel- LEIDEN Tijdens een ledenvergade ring heeft het actiecentrum van de PPR zijn gedachten gericht op de nieuwe raadsperiode na de gemeente raadsverkiezingen van volgend jaar. Men streeft naar een zo breed moge lijke samenwerking tussen de progres sieve partijen. Ook zal de PPR deel nemen in de PAK-werkgroepen, die met het oog op de verkiezingen zijn ingesteld. De vergadering vond het afhaken van AR en KVP geen belemmering voor de vorming van een progressief kabi net. Met betrekking tot de progressie ve samenwerking was er een duidelij- ka voorkeur voor een samengaan in een progressieve federatie. LEIDEN Van 4 tot 11 april zal werk van cursisten van Ars Aemula Naturae worden tentoongesteld in het gebouw van de vereniging, Pieters kerkgracht 9 te Leiden. Op deze expo sitie, die op 4 april 's avonds om 19.30 uur door voorzitter dr. W. Maan zal worden geopend, zullen tekeningen, schilderijen, grafisch werk en plastie ken te zien zijn. Met deze tentoonstel ling beoogt Ars een beeld te geven van de diverse mogelijkheden die de Vereniging biedt aan degenen die zich op het gebied van de beeldende kun sten willen ontplooien. De opening tijden zijn: dagelijks van 19.30 tot 21.30, zaterdag en zondag van 2 tot 5 uur. LEIDEN De Leidse studentenvere nigingen, vertegenwoordigd in de Plaatselijke Kamer Van Verenigingen, organiseren deze en de twee komende maanden een cyclus avonden over Brazilië. De reeks, die, zoals de orga nisatoren zeggen, ten doel heeft 'de Leidse studenten en de Leidse bevol king in het algemeen bewust te ma ken van de politieke en economische misstanden in de Derde Wereld en met name in Brazilië', zal culmineren in een bijeenkomst op donderdag 24 mei, waarop het woord zal worden gevoerd door Dom Helder Camara, de aartsbisschop van Recife. licht op bredere gedeelten mogelijk zijn het middenplantsoen aldaar te sparen. Of naast de vrije busbaan zouden aan beide zijden twee kleine plantsoentjes kunnen worden aange bracht. De werkgroep herinnert er nog aan, dat tijdens de hearing praktisch alle aanwezigen de functie van een door gaande weg van de De Sitterlaan ten stelligste afwezen. 'Tesamen met de ethische onmogelijkheid de Kanaal- weg te verbreden, betekent dit dat het wegenplan 1961 eenvoudigweg niet uitvoerbaar is. Wij verzoeken de raad dit te bekrachtigen', aldus de werkgroep Milieubeheer. Ingezonden Als legale, door de minister van Ver keer en Waterstaat gemachtigde zend amateurs hebben wij ons erover ver baasd, dat er weinig of geen kritische opmerkingen voorkwamen in een blad als het uwe voor w at betreft het artikel over het aanbod van (clande stiene) zendontvangapparatuur aan de Leidse politie door de CCL. Dit artikel verscheen op 22 maart j.l. onder uw rubriek 'Opvallers, meeval lers, etc.' Immers, u zou toch moeten weten dat de politie, in geval het aanbod geaccepteerd zou zijn, dat het plegen van misdrijven zou activeren. Clandestien zenden is n.l. in de zin der Nederlandse wetgeving een mis drijf. Het officiële, zelfs internationaal gere gelde, zendamateurisme heeft verschil lende facetten: zelfbouw, experimente ren, het uitwisselen van technische gegevens van proeven, e.d. Om deze hobby naar behoren te kunnen uitoe fenen. moeten aan de zendamateur bepaalde minimum eisen gesteld wor den. Dit om storingen in het radio verkeer te voorkomen. Hiertoe dient bij PTT een examen te worden afge legd, dat voor iedere Nederlander, die serieus is geïnteresseerd, haalbaar is. Onvoldoende kennis van de radiotech niek en illegale activiteiten van de 27MHz misbruikers hebben o.a. reeds tot storingen in het radioverkeer van hulpverlenende organisaties geleid. Als voorbeeld moge het volgende die nen. Door deze 27MHz misbruikers ondervond de Katwijkse reddingsbri gade op haar zendontvangers zoveel storing, dat de hulp van de PTT moest worden ingeroepen. Dit om er voor te zorgen, dat men bij reddings acties van verdere hinder gevrijwaard zou kunnen blijven. Ook het Rode Kruis heeft in het verleden zeer veel hinder van deze clandestiene 'ama teurs' ondervonden o.m. in Den Haag en Delft, waardoor hat niet mogelijk was op behoorlijke wijze de Rode Kruis apparatuur tijdens oefeningen te testen en te gebruiken. Tijdens een dreigende ramp op het stationsempla cement van Utrecht (waar in juni 1971 een tankwagen met gevaarlijke stoffen was gekanteld) werden de ver bindingen van het Rode Kruis door 'n illegale 27MHz gebruiker gestoord. Het is niet reëel eerst officiële instan ties het werken onmogelijk te maken en daarna te insinueren, dat men in staat zou zijn aan de overheid hulp te kunnen bieden, terwijl men toegeeft niet eens de elementaire beginselen der radiotechniek en radiowetgeving te kunnen beheersen. Dit wordt door deze mensen zelf onderschreven. Dit laatste is er o.m. ook de oorzaak van, dat jaarlijks vele honderden klachten over storing bij PTT binnenkomen. Een bewijs temeer, dat het onverant woord is om iemand zonder enige kennis van apparatuur, zoals die in het algemeen bij deze 27MHz piraten in gebruik is, toegang te verlenen tot het radioverkeer. Namens de officieel geregistreerde zendamateurs in Leiden c.o. Besturen (afd. Leiden) V.E.R.O.N. en V.R.Z.A. LEIDEN Op 10 en 11 april a.s. wordt door de U.V.V. en de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen voor het 5e jaar een zomerkleding beurs georganiseerd en wel in het Logegebouw, Steenschuur 6 te Leiden. Deze beurs is de aangewezen plaats voor een ieder die dames- tiener- of kinderkleding heeft die niet meer past of die men liever door iets anders wil vervangen, maar ook voor diegenen, die deze dames- tiener- of kinderkleding goed te pas komt en deze graag wil kopen. Er is een strenge selectie van kleding. Niet geaccepteerd worden: ouderwet se, vuile en versleten kledingstukken. Ook babykleding komt niet in aan merking. Inleveren: dinsdag 10 april van 14-16 uur en van 19.30-21.30 uur. (vlgnrs. vanaf resp. 13 en 19 uur). Er wordt aan 8 tafels ingenomen. Verkoop woensdag 11 april vanaf 9.30 uur tot 15 uur (volgnrs. vanaf 9 uur). Uitbe taling opbrengst verkochte goederen op woensdag 11 april van 16.30-17.30 uur. Telefonische inlichtingen: 31335, 62653, 26505. VOORSCHOTEN Op 10 april zal op het postkantoor het éénbestel- lingssysteem worden ingevoerd. Dit houdt in dat in plaats van de twee postbestellingen slechts één per dag zal worden uitgevoerd. De opzet is zodanig dat in het eerste gedeelte van de ochtend zoveel mogelijk post wordt bezorgd in die wijken waar overwe gend zaken en bedrijven zijn geves tigd, terwijl later in de ochtend en na de middag de wijken waar in hoofd zaak particulieren wonen de post zul len ontvangen. De zaterdagbestelling blijft ongewijzigd gehandhaafd. Om alle weekend post in de bestelling te kunnen opnemen gaat de postbe stelling op maandag eerst na de mid dag uit. LEIDEN En dat vlak na de nationale boomplantdag. Toen de orkaan van maandag eenmaal was losgebarsten, was er geen houden meer aan. Deze reus bijvoorbeeld, die zich voor eeuwen gevestigd leek te hebben aan de Nieuwe Rijn, bezweek onder de kracht van de storm, die overigens gisteren nog niet helemaal was geluwd. Gedurende de hele dag kwamen bij de brandweer nog meldingen binnen van gesneuvelde dakpannen, schoorstenen en bomen. In Lei den zijn zeker twintig grote bomen verwoest Volgens de plantsoenendienst zal het nog jaren duren voordat de schade weer is hersteld, temeer omdat de tijd van het jaar niet geschikt is om direct weer nieuwe bomen te planten. Terzijde: bij de Langeveldcrslag (Noordwijkerhout) is ruim tien procent van het 112 hectare grote bos verloren gegaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3