Afrika is bezorgd over Europese hulp Pakhoed: 10 procent hogere winst nodig wegens loonstijging Zeker optimisme bij Mees Hope Groep 'Geen onmin bij gesprek over overname CO-OP' Geldmarkt blijft voorlopig ruim weekstaat ned.bank OverNixdorf. En de situatie waar hij terstond uitkomst brengt. Nixdorf, dienstbaar tot&met. zig bedrijf bezig bedrijfbezig bedrijf Sow jet Unie stroomlijnt haar economie Ned. fondsen in New Vork EEG-geldfonds officieel rond Wall Street zet daling voort 5 TROUW/KWARTET WOENSDAG 4 APRIL 197S FINANCIëN EN ECONOMIE T15/K17 DEN HAAG De met de Europese Gemeenschap geassocieerde Afri kaanse landen zijn niet meer zo bevreesd voor de uitbreiding van de associatie met de Britse Gemenebestlanden. Veel benauwder is men voor de gevolgen van de komende handelsbesprekingen tussen Euro pa en de Verenigde Staten en voor een Europees ontwikkelingsbe leid, dat meer mondiaal is gericht en afbreuk zal doen aan hun ver kregen rechten. Maar de grootste zorg van deze lan den is de steeds slechter wordende ruilvoet, d.w.z. de daling van de grondstoffenprijzen die hun ontvang sten doen teruglopen en de prijsstij ging van industriële goederen, die hun import duurder maakt. Dit is tijdens een bijeenkomst van het zg. Associatieparlement, de vorige week in Kinshasa, geblekdn. Dit parle ment, bestaande uit 54 leden van het Europees Parlement en evenveel afge vaardigden uit de 18 geassocieerde staten (drie uit elk land), komt een maal per jaar, beurtelings in Afrika en Europa, bijeen. Het was de eerste bijeenkomst sinds de uitbreiding van de Geenschap met Engeland, Ierland en Denemarken, sinds de Parijse mo netaire topconferentie en sinds de Zuidvruchten RABAT Marokko zal voorlo pig geen zuidvruchten meer uit voeren naar de landen van de EEG. De regering heeft hiertoe besloten, omdat de prijzen, die men in Europa betaalde, zeer laag waren door de overvloedi ge oogsten in Spanje en Israël (ook geassocieerd met de EEG) en de scherpe concurrentie tus sen die twee. staten Tanzania, Kenya en Oeganda), of eenvoudig een handelsakkoord slui ten. Zij moeten zich, aldus Yacé, echter goed realiseren wat associatie bete kent. Veel Gemenebestlanden be schouwen het als een vorm van neo kolonialisme, gezien de belangrijke rol die de oude kolonisatoren, zoals Frankrijk en in mindere mate Italië en België, nog spelen. Engeland, maar ook de Afrikaanse buurlanden, moe ten Engelands vroegere koloniën dui delijk maken, dat de Engelse toetre ding tot de EEG consequenties heeft voor het Gemenebest. Over vier maanden, begin augustus, zullen de onderhandelingen beginnen over een nieuwe associatieovereen komst- Het huidige akkoord van Ya ounde loopt 31 januari 1975 af. In EEG-kringen is men het erover eens, dat het nieuwe akkoord op een aantal punten verbeteringen zal moeten in houden. Kritiek UNCTAD Conferentie in Santiago de Chile, die volgens de Afrikanen op een vólkomen mislukking is uitge draaid. Op de vorige bijeenkomst, in januari 1972 in Den Haag, kwam vooral d'd Afrikaanse vrees naar voren, dat de toetreding van 20 Gemenebestlanden tot de geassocieerde landen de spoe ling dun zou maken. Deze vrees is inmiddels door allerlei toezeggingen voor een groot deel weggenomen. Slachtoffer Nu vrdzéfc de 18 Afrikaanse landen (voor het merendeel vroegere Franse koloniën) het slachtoffer te worden van de komende handelsbesprekingen in het kader van de Algemene Over eenkomst over Tarieven en Handel (GATT), die in september in Genève beginnwi. De voorzitter van het Asso- ciatiep«%rlement, Philippd Yacé uit de Ivoorkust, bracht dit zeer duidelijk naar voren. 'Wij zijn sterk geïnteres seerd in de eisen, die de VS op handelsgebied stellen. Wij vragen ons af of Europa in staat zal zijn het hoofd te bieden aan de sterke Ameri kaanse pressie om een einde te maken aan het preferentiële regime van de associatie en om Amerikaanse artike len, met name verwerkte landbouw- produkten, dezelfde behandeling te geven als die uit ontwikkelingslanden. Wij willen steunen op Europese part ners die sterk en verenigd zijn, en zich aan hun afspraken jegens ons houden'. De Afrikaanse landen wensen de asso ciatie van een zo groot mogelijk Afri ka met c?n zo groot mogelijk Europa. Het ova. - rote deel is er zich zeer goed var» bewust, dat de toetreding van de Gemenebestlanden tot de asso ciatie de Afrikaanse eenheid kan be vorderen. De Gemenebestlanden kun nen toetreden tot hetzij het Associa tie-akkoord van Yaounde, hetzij tot 1 het minder vergaande Akkoord van j Arusha (met de drie Oostafrikaanse Weer geen divdiend bij J Landré en Glinderman DIEMEN Bij een omzet van bijna ƒ54.2 min. h£eft Landré en Glinder man in 1972 een winst van ƒ7.000 behaald. Over 1971 was het winstsaldo ƒ1.2 min. bij een omzet van ƒ47.1 min. Aandeelhouders wordt voorge steld het winstsaldo niet uit te keren. In 1971 werd voor het laatst onveran derd dividend van 12 pet. uitgekeerd. Over de verwachtingen van 1973 schrijft de directie in het jaarverslag dat de onzekerheid over het te ver wachten regeringsbeleid ongunstig is voor de verkoop. De kritiek op het huidige akkoord geldt niet zozeer het Europees Ont wikkelingsfonds, dat in het kader van de associatie is gevormd, als wel de handelsbepalingen. De uitvoer van de geassocieerde staten naar de EEG namelijk afgenomen, terwijl de invoer van de EEG uit de óntwikkelingslan- den in het algemeen is gestegen, eerde staten. Dit is voornamelijk het ropese markt verloren zonder dat dit gevolg van enerzijds de stijgende olie prijzen (geen der geassocieerde staten heeft olie) en anderzijds van de da ling der grondstoffenprijzen (cacao en koper). UNCTAD Ook de technische en financiële hulp in het kader van het Ontwikkelings fonds zal moeten worden verbeterd. Het fonds, dat krachtens de nieuwe overeenkomst van Yaounda zal wor den gevormd, dient over zodanige middelen te beschikken dat het ni veau van de hulpverlening niet wordt verlaagd door toetreding van Gemene bestlanden tot de associatie. Hulpver lening uit het nieuwe fonds mag ook niet worden beïnvloed door monetaire crises, waaraan de ontwikkelingslan den part noch deel hebben, en moet in overeenstemming met de besluiten van de UNCTAD-conferentie vooral de minst ontwikkelde landen ten goe de komen. (Van de 25 armste landen ter wereld behoren tien tot de geasso cieerde staten. Drie andere komen, als leden van het Gemenebest, voor asso ciatie in aanmerking). De geassocieerden hebben hun exclu sieve preferentiële toegang tot de Eu- AMSTERDAM Ondanks een toene ming van het saldo van de schatkist met ƒ301 min. tot ƒ1470.9 min. en een uitzetting van het bankpapier met ƒ310.9 min. tot ƒ11.153.9 min. ziet het er niet naar uit dat de geldmarkt voorlopig erg zal gaan verkrappen. De saldo's van de banken en de andere ingezetenen mogen dan flink zijn ge daald. cte terugkeer van bankpapier, en het vervallen van Amerikaanse schatkistpapier ter waarde van onge veer 670 min. staan er borg voor dat de geldmarkt ruim zal blijven. Hier aan kan ook de handhaving op het peil van vorige week van de reeds genomen maatregelen waardoor in to taal ruim ƒ2.5 miljard gebonden wordt, weinig veranderen. De ruimte op de markt zal zt'ker een half miljard blijven bedragen. Het daggeld doet in de praktijk dan ook nog steeds hoogstens 0.25 pet. en bijvoorbeeld driemaands kasgeld voor de lagere overheid ongeveer 1.75 pet. en het ziet er niet naar uit dat hierin grote wijzigingen zullen plaatsvinden. Van onze correspondent ROTTERDAM Pakhoed acht een voortgezette winststijging per aandeel van 10 15 procent per jaar nodig voor de zekerheid van de kapitaalwerving, die op haar beurt weer nodig is om de loonstijging bij te houden. ACTIVA Goua Vord. builen), geld Builen 1bet. mld Vord. buiten), cld Trekklngst IMK Discoptoporief. Gekocht papier Voorsch. rek. crt. Voorschot Staat Ned. munten Bel kap. en res. Geb. en invent. Uiv. rekeningen Totaal PASSIVA Bankbiljetten Rijks schatkist ln duizenden guldens 26-3-'7J 2-4-'73 Verschil 6.829.540 6.829.540 onv. 6.822.14S 6.931.627 +109.479 211 237 +26 2.351.661 2.351.6U1 onv. 42.029 24.809 —17.220 onv. 15.333 47.291 18.797 —1.867 376.452 —954 178.930 onv. 379.817 —98.315 8.062 20.664 377.406 178.930 478.132 17.108.78317.107.223 —1 560 10.843.00611,153.914 +310.908 o 1.169.886 1.470.855 +300.969 Banken Nederland 2.775.194 2.188.912 —586.282 Andere mgez. Btl. geldsoorten Buitenl. banken And. met ingez. tegenwaarde IMK Kapitaal Reserves Div. reken. Totaal Goud en deviezen Muntbiljetten Schatk. p. buitenl. Dekkingsperc. 27.160 1.840 855.985 20.000 357.420 367.689 1MM 17.108.78317.107.223 15.767.20515.870.047 13.775 13 767 446.966 211.565 30.708 1.937 855.985 20 000 357 420 368.961 5.176 3.104 3 548 97 onv. onv. 1.272 —1.560 102.842 62.4 onv. 62.4 onv. De opbrengst van de landbouw op de Europese markt daalt. ropese landen algemene preferenties op enigerlei wijze is gecompenseerd. Bovendien zijn het niet de armste landen die profiteren van vrije invoer van eindprodukten en halffabrikaten, maar die welke reeds enigszins zijn gedustrialiseerd, zoals India en Iran. Daarom vrezen de geassocieerden vooral dat aan tamelijk hoog-ontwik- kelde landen als Spanje, Israël, Grie kenland, Turkije en sommige Oosteu- ropese landen algemene preferentied zullen worden verleend. Het voordeel dat een bijzonder arm land als Tsjaad uit deze preferenties trekt, beloopt per jaar enkele tienduizenden dollars. Ongelukkig Een zaak die de Afrikanen bijzonder hoog zit en ook naar het oordeel van Europese parlementariërs politiek en psychologisch hoogst ongelukkig is is het stopzetten van de invoer van groenten en fruit in Europa geduren de de perioden dat deze invoer de Italiaanse telers kan benadelen. Het gaat om een hoeveelheid van 1.800 ton (in 1971), vergeleken met een Europese produktie van 21.000.000 ton erwten, bonen, pepers, aubergi nes, pompoenen, selderij, meloenen, etc. die notabene in veel gevallen met hulp van het Ontwikkelingsfonds zijn geteeld. Italië, dat in feite uitsluitend verantwoordelijk is voor deze invoer beperking, voert zelf alleen al 21.000 ton tomatenpuree naar de geassocieer den uit. Deze invoerbeperking dank zij de bemiddeling van oud-commissievoor zitter Jean Rey enigszins beperkt wettigt volgens Francois Perret, een afgevaardigde uit Niger, de vrees, dat de EEG een steeds meer protectionis tische landbouwpolitiek bedrijft. ADVERTENTIE Wij zoeken de geplaagde manager die er niet meer uitkomt. De man zit in machteloze woede achter z'n bureau, niet in staat tot verstandig beslissen omdat vitale bedrijfsgegevens chronisch ontbreken. Is' er nu niet iets, dat terstond voor hem kan gaan draaien en direct de gewenste klaarheid brengt. Zeker. Automatiseren met Nixdorf. Waardoorvia het geavanceerde Nïxdorf software-systeem MMS ogenblikkelijk een eind komt aan elke lang durige administratieve Crisis. Bij wijze van spreken volgende week al. Gewoon in eigen bedrijf, met eigen mensen. Zonder omverwerping van de gevestigde orde. Zonder een optocht van vreemde specialisten, wier taal een onbegrijpelijke is. Goede zaken! Nixdorf Computer bv. Rotterdam Prins Hendrikkade 15 010-149866 Utrecht Europalaan 101 030-8844 04 Eerste aanzet van 1973 gunstig AMSTERDAM/ROTTERDAM Voorlopige resultatencijfers over de eerste twee maanden van het jaar wijzen uit, dat de eerste aanzet voor het jaar voor Bank Mees Hope gunstig is geweest. Een zeker optimisme is niet ongerechtvaardigd, aldus het jaarverslag. :n De bank heeft een alleszins bevredi gend jaar achter de rug. Zowel het binnen- en buitenlandse bedrijf gaven een voortgezette groei te zien. Het geconsolideerde balanstotaal steeg met rond 15 pet van 3341.5 miljoen tot 3845.7 miljoen en bleef daarmee boven de procentuele stijging van het nationale inkomen. De Mees en Hope Groep, waartoe de bank behoort, meldt een totaalwinst van 22.0 tegen 19.5 miljoen in 1971, een stijging van 12.4 procent. Voorgesteld wordt, zoals bekend, een van 7 tot 7.50 verhoogd dividend per aandeel van 50. De aandelen a, die tot en met 1972 aan dividend beperking onderhevig zijn, krijgen 2 tegen 1.50 over 1971. Het bestuur benadrukte in een toe lichting nogmaals, dat de bank niet wil expanderen in de 'retailsector' (een groot filialennet met dienstverle ning aan het grote publiek), maar in de 'whole-sale'» de grote bankzaken. Van de andere 'benen' van de groep boekte Mees en Hope Investeringen een van 2.8 tot 3.3 miljoen geste gen nettowinst Deze werkmaatschap pij bezit onder meer schrootbedrij- ven, een scheepssloperij en onttin- ningsbedrijven. Verwacht wordt dat het resultaat hier in 1973 hoger zal zijn dan in 1972. De Assurantie Beheermaatschappij toont een winst van 687.000 tegen ruim 1 miljoen in 1971. Het resul taat van de assuradeurenbedrijven en van de verzekeringsmaatschappij stem den tot tevredenheid. Die van de niet geconsolideerde Rotterdamse Assuran tiekas bleef nagenoeg gelijk, namelijk 214.000. Frommer SCHIPHOL Hotel Schiphol From mer en AH restaurants hebben de twee jaar geleden begonnen samen werking beëindigd, omdat gebleken is, dat de uniforme formule van de Al berts Corner-restaurants niet meer paste in de hotelopzet, zoals deze zich de laatste twee jaar heeft ontwikkeld. De 80 personeelsleden van Alberts Corner treden in dienst van Hotel Schiphol Frommer. Bührmann-Tetterode AMSTERDAM Aandeelhouders Bührmann-Tetterode zullen zich op 19 april moeten uitspreken over een in grijpend voorstel tot stautenwijziging. Om een eventuele overval tegen te gaan stelt het bestuur een pakket van maatregelen voor. Behalve de in vén- nootschapsland zo langzamerhand ge bruikelijke mogelijkheid tot uitgifte van preferente aandelen acht het be stuur het noodzakelijk de volgende maatregelen te nemen: Behoudens ontheffing en met er kenning van de bestaande rechten van aandeelhouders, wordt de mogelijk heid gewone aandelen te verkrijgen beperkt tot natuurlijke personen en wel tot maximaal één pet, van het geplaatste kapitaal; In verband hiermee worden de aandelen op naam gesteld; Teneinde de verhandeling ter beurze te bevorderen worden certifi caten ter beschikking gesteld die steeds royeerbaar zijn in gewone aan delen op naam. Deze certificaten waarvoor beursnotering zal worden aangevraagd worden uitgegeven door een hiertoe op te richten onaf hankelijke stichting Administratiekan toor Aandelen Bührmann-Tetterode. Certificaathouders verkrijgen statutair het recht de vergaderingen van aan deelhouders bij te wonen en daar het woord te voeren. Fokker AMSTERDAM In opdracht van de Europese ruimtevaartorganisatie ES- ruimte-laboratorium ('space-lab') dat binnen het Amerikaanse post-Apollo- programma zal worden gebouwd. Een industriegroep staat onder leiding van ERNO, de Duitse ruimtevaartindus trie. behorend tot het VFW Fokker concern. In deze groep ontwerpt de Fokker VFW-ruimtevaartdivisie de luchtfiluis voor het naar buiten bren gen van personeel en instrumenten, alsmede enkele bevestigingsconstruc ties. Verder voert Fokker studies uit over de leefbaarheidsaspecten in het laboratorium. MOSKOU De regering van de Sowjet Unie heeft in een poging de economie te stroomlijnen een verandering in het management van de industrie afgekondigd. Bij de beleidsvoering van de 50.000 fabrieken in de Sowjet Unie krijgt de centrale regering in Moskou nu een minder grote stem in het kapittel. Haar plaats wordt ingenomen door een geheel nieuw orgaan, dat verant woording schuldig is aan de ministe ries. Dit orgaan zou een minder grote greep op de beleidsvoering binnen de bedrijven krijgen dan de centrale re gering in Moskou tot nu toe heeft gehad. Bovendien zou het aantal scha kels in de bureaucratische keten die de Russische planeconomie eigen is worden verminderd. Het decreet, afge kondigd door het centrale comité van de communistische partij en de minis terraad. vertoond overeenkomst met economische hervormingen elders in Europa. Westerse diplomaten in de Russische hoofdstad noemen het een 'conserva tieve' stap die 'werkelijke economi sche hervormingen tegenhoudt'. De strakke door de centrale overheid vastgestelde opsomming van cijfers die in Sowjet Rusland het 'Plan' wordt genoemd, heeft al vaker ter discussie gestaan. Deskundigen menen dat het Plan vaak meer verlamt dan activeert en dat derhalve een versoe peling noodzakelijk is. De ingewik keldheid van de planning leidt tot fricties, o.a. omdat in het centrum door gebrek aan informatie onjuiste taken worden opgelegd. Wellicht kan het nu voorgestelde systeem, dat al thans minder bureaucratisch lijkt dan het huidige, hierin enig verlichting scheppen, zo meenden gisteren wester se economen. Kon. Olie noteerde gisteren 42%-% <42%- Philips 20*4-% (20M-%). Unilever S 53% (53>i-%) en KLM $37% (37%). Op gave duPont. Glore en Forgan. NEW YORK EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- ACF Industries keer kwamen dinsdagavond de volgende Airco koersen tot stand (tussen haakjes staat de Allied Chemical officiële slotkoers van dezelfde dag). Alum Co of Am Akzo 86.40 (86.70). Hoogovens (89.00). American Brands Kon. Olie 125.80-126.00 (126.10). Philips American Can 60 50gb-60.70 (60.70). Unilever 157.70-157.90 Am Cyanamld 1157.90). KLM (111.80).Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt C Rcf Am Te) Te) Ampex Anaconda Armco Steel Atlanl Richfield Bendix Bethl Steel Boeing Burlington Ind Op grond van het uitgestippelde be leid en de gemaakte plannen vindt men -de verwachting van een gemid delde winstgroei per aandeel van 12.6 procent per jaar gerechtvaardig! Zelfs in de minder goede jaren moet een groei van 10 procent nog haalbaar zijn. Hoewel 1973 niet een topjaar zal zijn, aldus de raad van bestuur in het jaarverslag over 1972, voorspelt de budgettering toch een resultaat dat meer dan 10 procent hoger ligt dan in 1972. In dat jaar steeg de netto winst zoals bekend van ƒ19,7 miljoen tot ƒ23,2 miljoen. Het dividend wordt verhoogd van 3 tot 3,20 per aandeel van 20 bij een tot 59,2 miljoen vergroot kapitaal en wordt wederom een agio- bonus van 4 procent verstrekt De opbrengsten van Pakhoed namen in 1972 toe van 196,7 miljoen tot ƒ213,9 miljoen en het exploitatiere sultaat groeide van 51,2 miljoen tot 58,8 miljoen. Het eindresultaat van deenemingen steeg met bijna 2 mil joen tot ƒ7,2 miljoen. Per aandeel van ƒ20 komt de netto winst uit op ƒ7,77 tegen (gecorrigeerd voor bo nusuitkering en emissie) ƒ6,92 over 1971. Voor de jaren 1973 en 1974 schat Pakhoed de investeringen op 100 k 120 miljoen per jaar. Deze investe ringen zijn door beschikbare liquide middelen en verwachte cash-flow voor anderhalf jaar gedekt. Voor dit jaar zijn door beschikbare liquide midde len en verwachte cash-flow voor an derhalf jaar gedekt. Voor dit jaar zijn al leningsovereenkomsten aangegaan tot ƒ13 miljoen. Het ligt in de bedoe ling binnenkort een beroep op de kapitaalmarkt te doen om met een nieuwe lening de financiering voor de volgende periode te dekken en tevens om de ruimte ter beschikking te hou den die nodig is om goede kansen te benutten, aldus het verslag aan aan deelhouders. Divisies Over de divisie Paktonk schrijft de raad van bestuur dat deze onderne ming wegens de verwachting van spoedige kostprijsverhoging in de tweede helft van 1972 grotere op drachten voor nieuwe bouw heeft ge plaatst dan direct nodig is. De extra capaciteit kan enige druk op de winst groei van Paktank uitoefenen, maar over enkele jaren zal daartegenover ruime compensatie ontstaan. De op brengsten van Paktank stegen van 86,9 tot 103,2 miljoen. De opbrengsten van Pakhoed Trans portgroep stegen in 1972 van ƒ99,3 tot 102,4 miljoen. Verdere internati onale uitbreiding van de groep ligt in de bedoeling, zo zich goede gelegen heden voordoen andere gespecialiseer de bedrijven in de groep op te ne men', zo schrijft men over Distripak, dat zich toelegt op het wegvervoer van benzine en olie. In dit onderdeel van de transportgroep verwacht men nog belangrijke expansie. Bij Pak- vries bereikte ret resultaat weer een 'behoorlijk winstgevend niveau', voor namelijk daardat in 1972 de boterop- slag niet meer volledig wegviel zoals in 1971. Voor de Vastgoeddivisie Blauwhoed was 1972 een jaar van heroriëntering. Sinds 1972 wordt het beleid van Blauwhoed geconcentreerd op het be heer van het grote bezit aan vastgoed, respectievelijk op de verheffing daar van naar een hoger niveau van renta biliteit. De opbrengsten van deze Pak hoeddivisie stegen met ruim 9 ton tot ƒ7,1 miljoen. LUXEMBURG Het besluit tot de oprichting van een Europees Monetair Fonds, dat de voorloper is van een Europese centrale bank, is gisteren officieel genomen. Over de zetel van het fonds is men het nog niet eens. De ministers hebben afgesproken dat op 6 april voorlopig een kantoor in Luxemburg zal worden gevestigd. Over de definitieve plaats van vesti ging (het grote geschil tussen Enge land en Luxemburg) zal voor 30 juni een besluit worden genomen. Nu beschikt het fonds nog over een kapitaal van rond 5 miljard, maar vanaf 1 juli dit jaar zal dat 36 miljard moeten zijn. Een definitief besluit over de vesti gingsplaats bleek gisteren niet moge lijk. omdat de Britten bleven vasthou den aan Brussel of eventueel Londen. Luxemburg maakt, zich beroepend op een afspraak van april 1965 van de EE-lidstaten, aanspraak op de stad Luxemburg als vestiging van het mo netaire fonds. Het Europees monetair fonds moet de aanloop vormen tot een Europees 'fe deraal reservefonds'. Het heeft in dit kader drie taken: het goed laten func tioneren van de geleidelijke verklei ning van de marges der EEG-betaal- middelen, aan- en verkopen van mun ten van de lidstaten op de wissel markten als dat nodig is en het opstellen van een reglement voor de centrale banken om te komen tot een geconcentreerde politiek t.a.v. de re serves. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Er bestaat geen 'onmin' tussen de partijen die betrokken zijn bij het overleg over de overname van CO-OP Nederland en CO-OP U.A. De heer W. A. van der Scheer van het raadgevend bureau Berenschot zegt dit in een reactie op de schorsing van het overleg tussen CO-OP, de vakbonden en overnemingskandidaten Scholten-Honlg en Edah. Overigens is de schorsing niet van lange duur: morgen valt de definitieve beslissing over de overname van CO-OP. Voor die tijd zullen deskundigen een studie maken over de pensioenfondsen van CO-OP. Dit vraagstuk is van technische aard en bijzonder ingewikkeld. Het vormt de belangrijkste reden voor de schorsing van het overleg. In hoofd lijnen moet overeenstemming over deze zaak bestaan, aldus de heer Van der Scheer. 'De sociale paragraaf moet goed geformuleerd worden, vooral ook om- dat de overnemende partners met andere vakbonden te maken hebben dan CO-OPzo zegt hij. Verder moet de positie van de werknemers absoluut ge dekt zijn. De vakbonden willen daarover volstrekte zekerheid hebben. 45% 45% ia-» 13% 34 33% 52 52% 40% 40% 31% 31% 27 26% 25% 25% 33% 83% 8% 8%' 21% 21% 50% 50% 5% 5 21% 20% 21 21% 74 71% 38% 38%» 28% 29 19% 19% 33% 33% 157.90). KLM (111.80). Houtbelegging AMERSFOORT De winst van hout- 18.053 tot 14.845. De daling werd Chase Manhattan 43% 45', Phliln l. flhlr. O J7I. Uil'. ring bij Simons' emballagefabrieken citiês service en houthandel en een dividendhalve- Colgate Paimniive ring bij hout-, steen- en bouwstoffen- rli™ hZo handel H.S.R. Voorgesteld wordt een cons Ediaon dividend van 6,5 pet. tegen 8 pet. over c"n| Can 1071 Cont till la'1- Curtiss Wright Curliss Wright A Dart Ind 95% Koersen in Montreal 30/3 2/4 3/4 Bovis 2.80 2.75 2.75 Dom Kar Chem 20% 19% 19% Husky 21 21% 20% Nat. Gas 11% 11% 11% Mass. Ferguson 20% 20% 20 Nat. Resources 8.90L 8.94L 8.88L Shell Canada 56% 57% 57% Deere and Co Duw Chemical Du Pont (El) Admiral Corp 18% 17% 33». 33% 24% 24% 26% 26% 35% 35% 28% 28% 34% 35% 35% DOW JONES INDEX ludMti. Sporen uni. nol. M"d» 44% 103% 101 a 79% 76% 12% 12% 20 20% 28% 28% 10". 10% 37% 37% 49 'ib 49b 62% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Puhl Hul Gen Tel «r Tel Gettv 011 Gllette Glmhel Brothers Gmidyear I arid K Gulf Oil Illinois. Cenlr Insllco Int Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel 62% 62% 24% 23 72% 20% 21 27% 28 12 12% 428 *24% 33% 32% Ling-Leincu Vuugl Llttflfi Ind Lockheed Aircraft Martin Mariella May Dep Slores McDonnell Unugla Mobil Oil Corp Nat Biscuit Nabisco Nai Distillers Nat GypMim Nat Steel Nal Lead Ind Bavuk Cigara 12% 12% 30 rart. 951.01 200.13 108.00 74.45 501.5 can Breweries 2 april 936.18 197.69 107.97 74.45 504.9 Cal'® 3 apr. 927.75 195.45 107.23 74.39 504.3 chaae select M a•od. om. lak h u °a 30 mrt. 13.740 16.210 1.755 550 860 Taiupnona 2 april 10.640 17.040 1.753 414 999 3 apr. 12.910 18.260 1.768 380 1.036 Fluor (jorp 15 14% 1% lts 10.62 10.54 28% 28% 23 Vi 22% 10% 10% 7% 7% 21% 21% 18 17% 34% 34% 37 36% 69% 69% 51% 51% 29% 28% 34% 14% 15% 15% 38% 38% 15 14% 17% 17% l'ac Gas and El Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Phillips Petr Procter Gembl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Duich Petr Santa 1-6 Ind Sears Roebuck Shell oil Southern Southern Pacific Railway Sperry Band Stand Oil Calif Stand oil Indiana 86> Exxon Corp Studehuker-Wo'rth Sun 011 Texas Gulf Texas Inst Tranaamenca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands IIS Steel 27% 2% S2% 26% .26% 28% 28% 46% 46% 42% 42% 36% 36 38% 38% 42'-j 41*4 82% 81 '4 4 38'4 i 155% s 14% Iht Bnk In lm Flav 1 Int Paper HeC 97%b 97' Kansas i lly Ind Leasco Lone Star Cement Lehman Madison Fund 24% 24% 37% 37% 20% 20% 12 10% 17% 16% 16% 16% West Union Tel Westlnghbuse E) Wonlworth Nat Can NY Centr A North West R N Am Phillips Co Standard bram Union Electr United Corps United Gas 29% 29% 37% 36H 22% 22 7% 66% 27% 17$

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 17