Piet van Dijk: model voor huidige misère van NAC Frans Verbeeck: ellende Egon Steuer in Nederland terug Alkmaarse invasie 'Bij bekerwinst moeilijk op korte termijn te verjongen' 'Plaats in halve finales van bekertoernooi geen tussenstation voor Bredase formatie Eddy Merckx verrast zekere winnaar in sprint van Gent-Wevelgem atig spel van ijechoslowakije Straattennis Ajax gelijk in Brussel Brouwer trainer van Willem II; Frits Korbach naar Wageningen LIS TROUW/KWARTET WOENSDAG 4 APRIL 1973 SPORT T11/K13 Van onze sportredactie AMSTERDAM De belangstelling voor de vanavond af te werken halve finales van het nationale bekertoernooi loopt sterk uiteen. Komt er vanuil Alkmaar cn wijde omgeving alleen al een contingent van zo'n 10.000 sup porters naar het Utrechtse stadion Galgewaard naast de 7000 'busklan ten' van het duo Molenaar verwacht men nog enkele duizenden AZ-suppor- ters per auto en trein voor bet treffen tussen AZ '67 en NEC, voor de wedstrijd SpartaNAC lopen de supporters niet zo hard. Het Feyenoord- stadion zal vanavond dan ook hoogstwaarschijnlijk een erg kil beeld te zien geven, met een bezetting van naar verwachting 10 tot 12.000 toeschou wers. Indien vanavond in Utrecht en/of Rotterdam geen beslissing zou vallen, wordt op woensdag 19 april voor de 'replay' aangetreden. De finale staat voor donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) op het programma met een eventuele tweede wedstrijd na gelijk eindigen op 7 juni. Hans Eijkenbroek praat binnenkort over nieuw contract Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Hans Eijkenbroek, le 33-jarige aanvoerder van Sparta al vanavond in het bekerduel tegen NAC weer van de partij zijn. De ijzige Spartaan is vrijwel hersteld •an zijn blessure aan het bovenbeen die hem zondag tot een passief toe- üjken dwong bij de wedstrijd tegen (EC (2-2). In die confrontatie ;wam bij Sparta nog eens duidelijk aan het licht dat het wegvallen van een organisator als Eijkenbroek fu neste gevolgen kan hebben. De ach terhoede van de Rotterdammers was zondag door de nodige omzettin- uiterst kwetsbaar. Niet zo'n irettig perspectief voor trainer Leo deegman, die volgend seizoen toch en proces van verjonging in het iparta-team op gang wil brengen, ■ijkenbroek: 'Ik voel me nog goed enoeg om een paar jaartjes mee te raaien. Er gaan geruchten dat ik parta zal gaan verlaten. Maar daar s geen sprake van. Ik heb welis waar een vrije transfer, maar dat letekent niet dat ik vertrek. Na 'eyenoord-Sparta wordt er gespro- en over een nieuw contract Als iat gunstig is, blijf ik. Ik kan me verigens levendig voorstellen dat r over verjonging wordt gesproken, losveld, Heijerman en ikzelf lopen heel wat jaartjes mee, maar als re de beker zouden winnen wordt bet toch moeilijk om op korte tcr- nijn aan verjonging te denken. In Europa Cupwedstrijden heb je erva- krachten nodig. Routiniers, die niet af laten bluffen door een jenstander.' laatste weken is in het elftal van aria enige onrust te bespeuren is niet veel meer over van de Ifverzekerde équipe, die in dertien impetitieduels ongeslagen bleef. Er duidelijk de klad in de prestaties Hans Eijkenbroek gekomen. Na het vriendschappelijke duel in Barcelona viel Sparta op het vaderlandse front plotseling sterk terug. Eevenals dat vorig jaar het geval was dreigt FC Twente, dat per traditie over een sterke eindspurt schijnt te beschikken, de Rotterdam mers van hun derde plaats te bero ven met de nare consequentie dat Sparta opnieuw verstoken zou blij ven van internationale contactdn. De mysterieuze terugval van Sparta, is ook voor Hars Eijkenbroek een on verklaarbare zaak. 'De een zegt dat we dachten dat we er al waren, de ander beweert dat we boven onze krachten hebben gespeeld. Ik geloof dat dat allemaal onzin is. Ik heb er tenminste geen goede verklaring voor. Wat in overige wedstrijden wel lukte, lukt nu plotseling niet Van onze speciale verslaggever BREDA Een plaats in de halve finale van het toernooi om de KNVB-beker geldt voor de meeste clubs als een tussenstation naar het mogelijke einddoel: Europees voetbal. Voor NAC is het kennelijk een mikpunt geweest. De voorbereiding van de ploeg, die vanavond moet optornen tegen Sparta in de Rotterdamse Kuip duidt daar ten minste op. Rond half vijf verzamelt trainer Ben Peeters zijn volge lingen voor het Bredase stadion. Op dat tijdstip hebben de meeste spelers juist hun dagelijkse werkzaamheden stop gezet. Ook dat is betaald voetbal. Anno 1973. Voor de buitenstaander mag het vreemd klinken, de spelers ervaren het als een normaal verschijnsel. Zij accepteren zonder meer het motief 'er is geen geld' en overwegen zelfs geen vorm van oppositie. NAC maakt zich geen zorgen om de nationale beker; richt zich op dit anoment voorname lijk op de competitie waar de proble men wekelijks groeien. Ben Peeters zegt daarover: 'Ik zou gelukkiger zijn met de wetenschap, dat wij niet meer kunnen degraderen, dan een positie in de eindronde van het bekergebeu- ren.' Piet van Dijk echter: 'Er is niemand in de groep die twijfelt aan behoud in de eredivisie. NAC ver keert momenteel in een impasse van tijdelijke aard. Binnenkort gaan we weer punten vergaren. Zelfs Sparta moet voor ons oppassen. NAC is een voor niemand te schatten tegenstan der. Dat hebben Ajax en FC Den Haag al eerder ondervonden.' Piet van Dijk staat model voor de misère waarin NAC zich bevindt. De Bredase formatie zorgde dit seizoen aanvankelijk voor enkele sensationele uitslagen, maar kan het ritme na de winterstop niet meer oppakken. Van Dijk bevindt zich in een identieke situatie. Toen hij na vier wedstrijden als rechtsachter naar de punt van de aanval werd gedirigeerd, maakte hij opvallend veel furore. In korte tijd haalde hij acht keer succesvol uit, wat hem destijds veel aanzien op de topscorerslijst verschafte. Uit die 'kij ker' is Van Dijk inmiddels verdwe nen. Hij scharrelt weer wat anoniem rond in het nationale gezelschap der semi-profs. De coming man is naar de achtergrond geschoven. Sinds vier we ken komt zijn naam zelfs niet meer in de basisopstelling voor. Een ont wikkeling die zo willen de geruch ten een gevolg is van een overdre ven gevoel van eigenwaarde. Van Dijk zou de hem plotseling ten deel geval len populariteit niet kunnen dragen. Er bepaalde pretenties aan ontlenen. Van Dijk kent die praatjes, maar wijst ze resoluut van de hand. Hij zegt: 'Ik ben inderdaad even het mid delpunt der belangstelling geweest. Van talrijke kanten werd ik voor interviews benaderd. Daar was ik voor gewaarschuwd. Ben Peeters heeft op een gegeven moment zelfs bezwa ren tegen alle publiciteit rondom mij geopperd. Terecht, want zoiets kan je van je wedstrijdconcentratie afleiden. meer, terwijl iedereen toch van goe de wil is. Er wordt bij voorbeeld keihard gewerkt.' Het streven naar internationale con tacten is voor Sparta bijna een ob- cessie geworden. Het wil. na zoveel jaar in de schaduw te hebben ge leefd van grote broer Feyenoord, eindelijk de erkenning waarnaar het al zo lang hunkert. Daarom is het bekerduel tegen NAC voor de Rotterdammers zo immens belangrijk. Eijkenbroek: 'Halverwege de competitie kon je overal duide lijk merken dat we bezig waren veel goodwill té kweken. Die goodwill hebben we nu in de laatste competi tiewedstrijden weer verspeeld, maar vanavond kunnen we in een klap alles weer terugwinnen. En als we zondag in het stadion' tegen Feyen oord ook een goed figuur slaan dan ben ik ervan overtuigd dat we FC Twente nog op afstand kunnen hou den. Optimistische woorden van een ka rakterspeler, die al elf seizoenen deel uitmaakt van het Rotterdamse team en in die periode vijftien maal in het Oranjeteam werd gekozen. Met Ger ter Horst vormt Eijken broek in het huidige Sparta nog altijd een hecht duo, ofschoon er de laatste tijd ook stemmen opgaan, die het hoog tijd vinden dat het com pagnonschap binnen de lijnen wordt beëindigd. Eijkenbroek: 'Ik zie niet in waarom dat zou moeten gebeu ren. Nu Sparta wat minder goed draait wordt alleen naar ons geke ken. waarom niet naar de rest. Ik geef toe dat mijn aanvallende kwali teiten niet de sterkste zijn. Ik ben een uitgesproken verdediger en al zeg ik hetzelf: ik heb een enorme goede instelling. Als het aan mij ligt draai ik nog een tijdje mee.' RICHARD MATTHIJSSE Piet van Dijk scorend in de bekerwedstrijd Elinkwijk-NAC. Van Dijk, tweede van links, brengt de eind stand op 0-4. Maar dat ik naast mijn schoenen ben gaan lopen, is beslist niet waar. Zo een type ben ik helemaal niet. Ik stap zelf wel van het voetstuk, waar ande ren me op willen plaatsen.' Piet van Dijk beschikt over de opmer kelijke gave voor een voetballer zijn capaciteiten op de juiste waarde te kwalificeren. Hij weet dat technisch vernuft voor hem vreemd is als zodanig vormt hij zelfs een uitzonde ring in de NAC-ploeg, die hoofdzake lijk uit 'tikkertjes' bestaat. Van Dijk is typisch de figuur die rommelt in de spits, lastig is voor de vijandelijke defensie, loert op een kansje hoe klein het ook is. Die simpele opvat ting over voetbal heeft hem niettemin erkenning geschonken. Breda, uitgeke ken op het verfijnde maar weinig effectieve werk van de meeste spelers, verhief de Tilburger tot een idool: Malle Pietje. 'Dat vind ik juist zo aardig, dat ik zo genoemd word. Van Hanegem heeft ook een bijnaam, niet waar? En waarom zou ik geen Malle Pietje mogen zijn. Ik doe voor het oog toch ook gekke dingen. Ondanks het feit, dat het de laatste tijd aan zienlijk minder gaat, handhaaf ik mijn populariteit. Dat doet me goed.' Blijft de vraag, waarom de vorm van Van Dijk plotseling terugliep. Hij heeft daar geen verklaring voor. Stelt dat er voldoende conditie en kracht om te exploderen is en schokschou dert: 'Het zal wel een gebrek aan zelfvertrouwen zijn. Tot Haarlem was ik geen moment bang om een kans te (gen iERARD DE LANGE R.C. EREN-AANVANG 19.00 UUR ÏTHLON WIES-AANVANG 17.15 UUR ATERDAG 7APRIL A S. PORTHAL"DE TIMP" HORBECKELAAN ASSEN RINK RAAK BIJ ELKE SPORT SKOU (AP) Rusland is de grote (riet voor het wereldkampioen- ap ijshockey 1973. Niet alleen zege- de de Russische formatie gisteren met 93 over Polen, het is ook vorm van Tsjechoslowakije die de isen de favorietenrol opdringt. De tchen, titelverdedigers in Moskou, loren dinsdag al met 20 van Zwe- en bleven gisteren maar. juist remd tegen het zwakke West-Duits- d: 42. Rusland had de Duitsers Ier al met 171 overspeeld Jslav Holik scoorde tegen West- tsland twee keer, maar ook zijn kon de Tsjechoslowaken niet in- eren. Via 1—0, 2—1, 1—1 werd de 2 eindscore bereikt. Machak en btz maakten de 'vier' vol. 6—34 'OETBAL Na twee nederlagen tegen ut zaalvoetbalteam van de Rotterdamse portiers wilde het team van trainers uit Jel betaalde voetbal graag revanche. In Ie volle sporthal van Hoogvliet werd hel la 1—0 en 2—0 nu met 3—2 de derde [ederlaag van de trainers in successie, lie voor dit prestige-gevecht Spitz Kohn Twente). Tim van der Meent (Amster. 'ami, Joop Brand (Haarlem). Joop Cas- enmiller (Excelsior), Henk Wullems Willem II). Cor Brom (Fortuna SCi. de ieblessecrd uitgevallen Bert Jacobs (U- recht) en doelman Jan Kutertnk hadden Pgesteld. Cees van Cuilenborg (VI) coorde voor hel perstcam 1—0. Kohn orgde met twee treffers voor een 1—2 Hststand. Richard Matthijsse «Trouw) naakte gelijk en Maarten de Vos (Tijd) «tte de in ademnood geraakte trainers verlies. Van onze speciale verslaggever WEVELGEM Frans Verbeeck was een toonbeeld van ellende aan de finish van Gent-Wevel gem. Daar was voor hem alle re den toe. Afgelopen zondag nog reed hij lek toen hij zich onder andere met Leman en Merckx op maakte voor de beslissende kilo meters in de Ronde van Vlaande ren en gisteren waande hij zich een zekere winnaar, toen hij met Merckx alle kopstukken van de Europese wielerelite had afge schud in de galop naar de eind streep in Wevelgem. Maar juist toen faalde hij, de betere sprin ter, in de laatste meters. Liet hij zich verrassen door een uitge kiende taktische manoeuvre van de sterkste man uit de wieier- pelotons. Verbeeck had meer dan één reden om deze Gent-Wevelgem op zijn naam te schrijven. Dit seizoen was de 32-jarige Verbeeck een maand later dan nor maal met de training begonnen. 'Ik wilde wat later in vorm zijn om ook in de laatste klassiekers van het voor seizoen winstkansen te hebben. Met de Ronde van Vlaanderen voelde ik mij in topvorm. Door een simpel lek bandje werden daar alle winstkansen weggevaagd. In deze Gent-Wevelgem wilde ik mij wreken. Wreken voor die pecht in de Ronde van Vlaanderen. Wreken ook voor mijn diskwalificatie van vorig jaar in deze zelfde klassie ker. Verbeeck werd toen teruggezet in de uitslag, omdat hij in de laatste meters Gimondi tegen de afzetting reed. De kopman van de Watney- formatie voelde dat als een grove onrechtvaardigheid. 'Op het moment dat ik met Merckx weg was, was ik er zeker van, te zullen winnen. Ik voelde mij sterk genoeg om het wiel van hem te kunnen houden. De eindsprint zou voor mij geen punt zijn.' MOEILIJK Verbeeck schuwde het werk niet. Kwam weliswaa minder vaak en vooral minder krachtig op kop dan de veelvoudig Tour de France winnaar, maar verschool zich niet ander diens rug. 'Alles ging goed tot de laatste kilometer; toen wilde Merckx niet meer aan de leiding rijden.' Eddy Merckx weigerde zich zonder meer over te geven aan de betere sprinter Verbeeck. 'Ik wist dat ik tegen Ver- Eddy Merckx juicht. Enkele meters \oor de streep is hij zeker van zijn (ver rassende) sprinttriomf over Frans Verbeeck. kelde naar een lagere verschelling in een wanhopige poging om Merckx te achterhalen, maar kwam op de streep nog een half wiel tekort. Merckx: 'Ik heb alles of niets gespeeld, Verbeeck laten rijden in de hoop hem te kun nen verrassen. Ik had niets te verlie zen.' WEVELGEM Heel wat beter dan hun col lega's in de beroepscategorie brachten de Nederlandse amateurs het ervan af in hun editie van deze Gent-Wevelgem. Na winnaar Alex van Linden (een broer van professional Rik) kwam Gerrie Kneteman over de streep, gevolgd door Cees Priem Jan Raas werd vijfde. Theo Smit zesde en Harrie van Groe- zen negende. beeck maar weinig kansen had. Zeker als ik van kop af zou sprinten. Daar om heb ik hem de leiding opgedron gen.' Verbeeck zat in een moeilijk parket, vertraagde, maar slaagde er niet in Merckx voor hem te. krijgen. In die laatste achthonderd meter ver speelden Merckx en Verbeeck 30 se conden van hun voorsprong van ruim een minuut op de achtervolgers. Tweelmnderd meter voor de streep demarreerde Merckx. Verbeeck scha- VERSLAGENEN Terwijl Merckx na de streep triomfan telijk zijn racefiets boven zijn hoofd tilde, stormde de groep verslagenen op de streep af. Verslagenen onder wie vooral Walter Godefroot, die met drie ploegmaats (Dierickx, Maertens en De Witte) vertegenwoordigd was in de kopgroep van zeventien man, die begon aan het moeilijkste gedeelte van deze Gent-Wevelgem: het par- missen; daarna durfde ik niet meer overtuigend uit te halen. Vreemd, maar waar. Ik sta er dan ook volko men achter, dat Peeters mc uit de basisopstelling verwijderde. Het kon niet langer. Een punt is echter, dat mijn vervangers ook niet scoren. Bou- man en Brouwers kunnen twee keer zoveel met een bal, maar falen even eens in de afperking. Stanley Bish is bovendien weggevallen, als gevolg van drie gele kaarten, alsmede een menis cus-blessure. Die blessures spelen so wie so een grote rol bij NAC. De selectiegroep is klein; de blessure van Daan Schrijvers kon nog wel opgevangen worden, maar de gevolgen werden groter toen ook Vermeulen, nog steeds niet hon derd procent fit trouwens, en doel man Jan de Jong zich absent meld den. Vooral De Jong is van kapitaal belang voor de ploeg. Volgens mij is hij Nederlands beste doelman. Kun je nagaan, hoe het scoutingsapparaat van de clubs werkt, dat iemand pas zo laat ontdekt is door een club uit de eredivisie'. Dat geldt voor van Dijk trouwens óók. Hij werd pas op 24-jarige leeftijd, nu twee jaar geleden, door NAC van NOAD gekocht (17.000 gulden) en maakte zijn entree in het betaalde voetbal twee jaar voordien. NOAD trok hem destijds aan als de opvolger van Cas Janssens. Van Dijk: 'voordien had ik toch al zes jaar in de tweede klasse amateurs rondgelopen. Ik schijn echter door niei..and te zijn opgevallen. Ik ben misschien wel een laatbloeier. Ja. Net als Cas Janssens, mijn voorganger bij NOAD. Daar houdt de vergelijking anders niet mee op. Janssens speelt net zo als ik. ongecompliceerd in de spits, werkt hard, incasseert makkelijk, trekt zich van tegenstanders niets aan. Cas is misschien nog brutaler dan ik ben. Die neemt voor niemand een blad voor zijn mond. Die stelt gewoon: ik hoor thuis in het Nederlands elftal. Dat zou ik niet durven zeggen.Ik kan het trouwens ook niet.' JOHN LINSE cours rond de Kemmelberg. Vlak voor de eigenlijke top van die berg was in feite de beslissing al gevallen, toen Merckx en Verbeeck op de Monteberg waren weggesprongen. Merckx: 'Ik verhoogde daar het tempo, kreeg Ver beeck mee en zag dat de rest achter bleef. De ontsnapping kwam min of meer toevallig tot stand.' Godefroot en zijn gezellen raakten niet in paniek. 'Waarom zou ik, zij hadden tweehonderd meter, maar ik had nog drie ploegmaats bij mij en Roger de Vlaeminck. Maar toen De Vlaeminck die twee achterna sprong, raakte hij een motorrijder, viel en sleurde Diericx mee. Er ontstond even paniek en dat werd ons noodlot tig.' Godefroot en Maertens (herhaalde zijn knappe prestatie van afgelopen zondag) organiseerden de jacht op de koplopers. Een jacht waarin Walter Planckaert en Frans Mintjes geen werk verrichtten, waarin sprinter Le man niet de macht bezat om veel kopwerk te doen, maar waarin ook Roger Rosiers een pupil van ploeg leider Demuèr zich tot meerijden beperkte. Demuèr: 'Rosiers had geen enkele kans. Ik heb hem verboden te werken. Mijn mannen spannen zich alleen maar in, als zij zelf winstkan sen hebben.' De grote verliezer in deze race was evenals afgelopen zondag de peperdu re formatie van Lomme Driessens. Van Springel, Van Linden, Van Vlier- berghen en Pintens misten de slag grandioos. Driessens die van spon sor-directeur Robert Kahl de wind van voren had gekregen nam op zijn beurt wraak, door zijn renners Van Roosbroeck en Van Linden in Wevelgem te laten staan. Zij moes ten op eigen gelegenheid maar zien thuis te komen. Het Nederlandse aandeel in deze klas sieker, waarin Zoetemelk niet aantrad, was nauwelijks nog de aanduiding 'bescheiden' waard. Hennie Kuiper, Jan van Katwijk, en Harrie van Leeu wen volbrachten de 250 moeilijke kilo meters tussen Gent cn Wevelgem er gens in de achterhoede. De andere Nederlanders beantwoordden aan het langzamerhand traditionele beeld: zij bekeken de finish vanaf de tribu ne. 1 Merckx «Belg) 250 km In 6 uur en 18 min. 2. Verbeeck (Belg) zt. 3. Planckaert «Belg) op 5/ sec 4. Godefroot «Belg). 5. Maertens «Belg). 6. Mintjens (Belg). 7. Leman (Belg). 8. Rosiers «Belg), allen zelfde tijd. 31 Van Katwijk (Ned) op 21.10. 46 Kuiper (Ned). 54. Van Leeuwen (Ned) beiden z.t. JOOP HOLTHAUSEN DEN HAAG (ANP) De Ko ninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) is van plan in 1974 op grootse wijze het 75-jarig bestaan te vieren. Het accent van de viering zal komen te liggen op propaganda van de tennissport. Onder meer zal op een bepaalde dag in juni in alle Nederlandse dorpen en steden op daarvoor geschikte plaatsen straattennis worden ge demonstreerd. Van onze sportcorrespondent BRUSSEL In het (verplichte) vriendschappelijke duel, dat Ajax gis teravond in Brussel tegen Anderlecht moest afwerken, heeft de Amsterdam se ploeg een aantal jongeren laten aan treden om de geblesseerde en ver moeide vaste kern-spelers rust te ge ven. Ajax met Braam. Van Gaal, Kle- ton. Wever en in de tweede helft ook Van Dord, Kist en Heyt kwam tot een 2-2 score. In de eerste helft liep An derlecht door Coeke en Ejderstedt tot 2-0 uit. Voor de rust nog verkleinde Rep de achterstand tot 2-1 en tien mi nuten na de wisseling werd het door Rep ook gelijk. Reserve-doelman We ver moest na een ruim een kwartier spelen al uitvallen, nadat hij met Krol in botsing was gekomen. In het Brus selse Astrid Park, waar Johan Cruijff alleen de aftrap verrichtte, waren 18.000 toeschouwers. Ajax- Wever (Sluy); Suurbier. Schllcher «Van Dord). Hulshoff. Braam: Krol. Nees- kens (Kist). Arnold Mühren. Rep iHeijt), Van Gaal. Kleton Van onze sportcorrespondent AMSTERDAM Jan Brouwer (32) wordt bij Willem II de opvolger van de naar de eredivisieclub NAC ver trekkende Henk Wullums. Jan Brou wer was voordat hij aan het begin van dit seizoen bij Gcorg Kessler assistent- trainer van Anderlecht werd, werk zaam bij Fortuna Vlaardingen en de KNVB. Bij de bond was hij belast met de uitvoering van het Jeugdplan. De tweede trainer van FC Utrecht, Frits Korbach (27) is bij Wageningen de opvolger van Maarten Vink, die aan het einde van dit seizoen naar MVV gaat. Korbach, die een tweejarig contract bij Wageningen heeft gete kend, was door de spelers als 'voor keur-trainer' naar voren geschoven. Een aantal Wageningen-spelers had hem als oefenmeester bij FC Utrecht meegemaakt. Piet de Visser blijft bij De Graaf schap. De trainer van de Doetinchem- se eerstedivisieclub heeft zijn contract bij die club, dat eind juli afloopt, met ,een jaar verlengd. Flamingo'spasseertR ob de Wit HAARLEM Egon Steuer (37), oud trainer-coach van de nationale basketbalselectie, keert terug in Nederland. Als trainer-coach 'met veel uren' bij de Haarlemse kampioensploeg Flamingo's. De Haar lemse vereniging, die zich geruime tijd geleden reeds geplaatst zag voor het vertrek van Jan Janbroers, passeert met de benoeming van Steuer de 'andere helft' van het Flamingo's-coachduo, Rob de Wit. De onderhandelingen met Steuer zijn door het bestuur van dc Haarlemse vereniging geheel in stilte geschied en inspraak van de spelers bij deze benoeming is er niet geweest. Egon Steuer kwaan in 1969 naar Ne derland als trainer-coach van de bas- ketbalbond. De onlangs nog tot Ne derlander genaturaliseerde Tsjechoslo- waak bereikte in korte tijd met de nationale ploeg redelijke prestaties, maar verdween uiteindelijk teleurge steld van het toneel. Na een jaar Landlust en het Tilburgse Poulus te hebben getraind accepteerde Steuer een aanbod uit Frankrijk: St. Antibes, waar hij tot het einde van deze maand nog onder contract staat. De benoeming van Steuer kwam voor de Flamino-spelers èn Rob de Wit als een volslagen verrassing. Het afgelo pen weekeinde nog, toen Flamingo's de laatste niet meer van belang zijnde competitiewedstrijd afwerkte en Jan Janbroers zijn vertrek uit Haarlem naar België vierde, was slechts be kend, dat het Famingo's-bestuur niet had gereageerd op een door Rob de Wit gesteld 'ultimatum', waarin hij zijn herbenoeming met naast zich een assistent vroeg. Bij de Haarlemmers zegt men dat men de rust rond het team tot het laatst wilde bewaren en daarom geen mededelingen had ge daan. De spelers van Flamingo's zijn inmiddels wel akkoord gegaan met de benoeming van Steuer, die voorlopig voor twee jaar is gecontracteerd. Het is de bedoeling dat hij naast de selectieploeg ook de nodige aandacht aan de jeugd zal besteden. Rob de Wit, die zich door deze gang van zaken terecht wat 'genomen' zou kunnen voelen, heeft de afgelopen jaren bij Flamingo's vooral in spel- technisch opzicht veel gedaan 'in de schaduw van Janbroers'. Het verhaal als zou hij door het Delftse Punch zijn benaderd, verwijst De Wit naar het rijk der fabelen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13