Jeugdige drankdieven op heterdaad betrapt harde tocht verwacht De Gaay Fortman in jeugdmeeting Boete: rotje gegooid op voetbalveld en jongen gewond Voor ƒ50.000 aan kleding gestolen Vrouw mishandeld Federatieband in de piste Leraar J. de Bode vraagt kerkelijke (herv.) status Geref.-West stopt het beroepingswerk tot het najaar GEMEENTE NAALDWIJK ADMINISTRATIEVE KRACHT FAMILIEBERICHTEN ET in Al uil TROUW/KWARTET DINSDAG 3 APRIL 1973 K12 RO ROTTERDAM In de Adventkerk te Overschie zal dr. B. de Gaay Fortman jr zondag 8 april spreken in een jeugdmeeting. Als tekst voor zijn toe spraak heeft dr. De Gaay Fortman de gelijkenis van de onrechtvaardige rechter gekozen, met name de tekst in Lucas 18:8b: 'Doch. als de Zoon des mensen komt, zal Hij dan het geloof vinden op aarde?' Aan de dienst werken verder mee ds. J. Blonet, het IJE-koor Overschie en het duo Luc Aalbrecht en Kees Koe- dood. Aan het eind van de meeting die om 17 uur begint, wordt een extra collec te gehouden voor de Stichting Oecu menische Hulp aan kerken en vluch telingen. De opbrengst is bestemd voor een prothese voor een invalide vluchteling. Voor de inzameling kan ook een bedrag worden gestort op gironummer 628531 ten name van de penningmeester hervormde jeugdraad te Overschie onder vermelding 'vluch telingenhulp'. DEN HAAG Een 19-jarige maga zijnbediende is door de politierechter onder meer veroordeeld tot een boete van 200 gulden. Verdachte had tijdens de wedstrijd FC Den Haag-Ajax een 'rotje' in de richting van het veld geworpen, maar het stuk vuurwerk kwam terecht in de buurt van een jongen, die door de vonken aan het oog werd getroffen. Op dit moment kan nog niet worden vastgesteld of er van blijvend letsel sprake is. Reke ning houdend met de leeftijd van de verdachte veroordeelde mr. Höweler de verdachte conform de eis tot een maand voorwaardelijk en een proef tijd van een jaar. (ADVERTENTIE) RIJSWIJK Ruim tienduizend mensen hebben zaterdag het tuinbouwgebied Sion tussen Rijswijk en Ddlft bezocht, 3000 meer dan vorig jaar. Deze open dag was voor het tweede jaar georganiseerd door de tuinbouwstudieclub Delft en omstreken en 16 tuinders en kwekers hebben de deuren van hun kassen open gedaan om de belangstellenden naar hartelust door de interessante kassen met Gerbera's, Strelitzia's, Chrysanten, tomaten, komkommers en paprika's te la ten dwalen. In een ruimte werden agrarische films vertoond beschikbaar gesteld door het Ministerie van Landbouw en Visserij, men kon koffie drinken en de afdeling Rijswijk van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde verzorgde doorlopend bloemschikdemonstraties. In de kassen kregen de bezoekers een duidelijk beeld van het vele werk dat de kwekers in de kassen verrichten en men kon kennis maken met de ketelhuizen, thermostaten, verwar ming, gietsystemen, klimaatregeling, biologische bestrijding. De kwekers waren zeer enthousiast over de contacten en de enorme goodwill tussen stedeling en tuinder. Warm en druk was het (zie foto). Nog meer arrestaties verwacht Haal tesa moll zelfklevend tochtstrip. Snel en gemakkelijk aan te brengen. DORDRECHT De politie heeft drie jongens in de leeftijd van 15 tot 17 jaar gearresteerd op verdenking van diefstal van drank bij de Z.B.-centrale aan de Daltonstraat. De politie verwacht nog drie an dere knapen binnenkort te kunnen arresteren. De laatste tijd is ver schillende malen drank gestolen bij de Z.B.-centrale. De drie knapen die nu in de cel zitten konden worden aangehouden na een telefonische waarschuwing van omwonenden in de Daltonstraat. Zij Postduiven zagen de jongens bij het bedrijf rond scharrelen en alarmeerden de politie. gens die verdacht worden van diefstal bij de Z.B.-centrale. jarige bewoner van de Anna Paulona- straat. In de tuin van deze bewoner was een voetbal terecht gekomen en de man had de bal 'in beslag genomen'. Toen de jongens met hun demonstratie be gonnen, belde de man de politie. De agenten namen de borden met leuzen in beslag, want vo-or de demonstratie was nu eenmaal geen vergunning aan gevraagd De agenten zagen de knapen met flessen drank onder de arm langs de Rijksstraatweg lopen. Toen de jongens de politie zagen gooiden zij de flessen in de berm en in de sloot. Daar zijn ze inmiddels uit opgevist. De politie zoekt nu naar nog drie andere jon- DEN HAAG Bij een kledingzaak aan de Oostduinlaan hebben dieven in het weekeinde voor 50.000 aan her enkleding gestolen. Zij verbraken een ruit aan de achterkant van de winkel en namen een partij kleding met rekken en al mee. Ook wordt gezocht naar de daders van diefstal van 42 postduiven uit een hok van de heer K. Barendrecht (56) aan de Nieuwbrug. De dieven hebben ter plaatse ook enkele duiven gedood. Voor de diefstal hebben de daders een hele expeditie moeten onderne men. Zij klommen over een schutting aan de achterzijde van het pand, drongen de keler binnen, bereikten vandaar de werkplaats en klommen vervolgens naar de zolder. Daar zaten in totaal 85 duiven in de hokken. De waarde van de 42 gestolen wedstrijd duiven is niet bekend. Ook is ingebroken in de mavo-school aan de Patersweg. Er wordt niets vermist, maar de schade aan openge broken kasten en ingeslagen ruiten bedraagt circa 350. 'Demonstratie' De politie moest ook handelend optre den bij een kleine vreedzame demon stratie van een aantal ongeveer 12- jarige jongens die met borden waarop 'Wij willen onze bal terug', heen en weer liepen voor het huis van een 84- DEN HAAG De politie heeft twee jongemannen aangehouden en zoekt nog naar een derde omdat zij ervan worden verdacht de 44-jarige mej. A. van Reenen in haar woning aan de Falckstraat te hebben mishan deld. Aangehouden Zijn de 25-jarige plaatwerker L. J. C. en de 21-jarige koopman K. F. W. E. Zij zouden bij de vrouw hebben aangebeld. Toen zij bij de deur kwam, zeiden zij dat de politie er was. Toen heeft de vrouw de deur geopend. In de gang werd zij mishandeld, o.m. door middel van een staaf ijzer. Op haar gegil kwam een 77-jarige mede-bewoner van het huisje naar beneden. De mannen sloegen toen op de vlucht. De vrouw moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Waarom de vrouw het drietal op bezoek kreeg, is niet bekend. DEN HAAG De Federatieband CJV is uitverkoren om tijdens de landelijke première van het curcus Toni Boltini, vanavond op het Malie veld, een optreden te verzorgen. Het jeugdtamboer-, pijper en majoretten- korps, de Jong Federatieband CJV zal zaterdagmiddag optreden in de pisten. DEN HAAG De heer J. de Bode, theologische kandidaat, die als full time-leraar godsdienstonderwijs is ver bonden aan de Chr. scholengemeen schap Groen van Prinsterercollege heeft aan de centrale kerkeraad van de Hervormde Gemeente van Den Haag-Loosduinen verzocht hem als predikant te willen beroepen. Hij zal daardoor dan een kerkelijke status ontvangen. Woord en Sacrament mo gen bedienen, maar komt dan finan cieel niet voor rekening van de kerk voogdij. De kerkeraad benoemde een commissie om deze zaak kerkordelijk te regelen. DE NHAAG In de Geref .Kerk van 's-Gravenhage-West is ter verhoging van de vaste vrijwillige bijdrage een rondgang gehouden, die heeft opge bracht voor de Kerk 45.000, voor de zending ƒ7700 en voor de evangelisa tie 68.00 Daarnaast werd een be drag ineens voor het jeugdwerk bij eengebracht 4.800. Ondanks deze vermeerderde inkomsten blijft de fi nanciële situatie moeilijk. Het zielen tal loopt terug en bedraagt nu onge veer 5.300 met inbegrip van de doop leden. De leden brengen totaal onge veer ƒ1.000.000 per jaar op tafel. Ondanks dit is er voor 1973 een tekort van ongeveer 30.000 alleen voor de kerk. Daarom besloot de ker keraad voor Algemene Zaken om het beroepingswerk in de nog bestaande vacature tot het najaar stop te zetten, en wijk 5 voorlopig vacant te laten. Dat betekent dat er, wat de wijkver- deling betreft, vermoedelijk een nieu we herverkaveling tot stand moet ko men. In wijk 5 (Zuiderparkkwartier) verricht de Scheveningse emerituspre dikant dr. R. J. v. d. Meulen thans hulpdiensten. DEN HAAG Tot en met 29 april wordt in het Museum voor het Onderwijs, Ilcmsterhuisstraat 2E, de tentoonstelling gehouden Barnsteen en Grafiek uit Letland. Het barnsteen is door Letlandse kunstenaars tot sieraden bewerkt en bij voorkeur gezet in koper, messing of nieuw-zilver. Er gaat vaak een bijzonder suggestieve werking vanuit. De grafiek is dikwijls tot stand gekomen onder invloed van de wervende Sow jet-grafiek. Zoals men weet werd Letland na de tweede wereldoorlog door de Sow jet-Unie genaast. De grafiek op de ten toonstelling is ook te koop. Ds. Hans Bouma HOOP DOET LEVEN Alles wordt nleuwl De hoop die de christen leven doet Overwegingen van bijbelge deelten die Inspireren en be moedigen met betrekking tot de toekomst. Goede woorden voor deze tijd. Bij elk hoofdstuk een passend lied van de predikant-dichte: Hans Bouma. IN DE HORIZONREEKS 7,50 Verkrijgbaar In de boekhandel ZOMER KEUNING WAGENINGEN Op de afdeling financiën c.a. ter gemeentesecre tarie wordt gevraagd een met enige ervaring. Vereist is tenminste het diploma mulo/mavo. Het bezit van of vergevorderde studie voor het praktjjkdiploma boekhouden strekt tot aanbeve ling. Geboden wordt: eer. goed salaris (van ƒ782,- tot 1.230,- maximum bruto per maand) 7'/é vakantietoelage 3V6 week vakantie per jaar premie AOW voor rekening van de ge meente studiefaciliteiten Indien Uw belangstelling naar een dergelijke baan uitgaat, kunt U een brief schrijven aan de burgemeester van Naaldwijk, Herenstraat 7. Wilt U meer over deze baan weten, bel dan even 01740-24445, tst 19, waar men U dan gaarne na dere inlichtingen verstrekt. Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020 - 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw -f Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. 1913 1973 Zo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Groot- en Overgrootouders Arie van den Oever en Johanna Petit op 17 april a.s. de dag te herdenken dat zij voor 60 jaar in de echt werden verbonden. Gelegenheid tot feliciteren in het gebouw Salvatorie, Wagenstraat te Lisse op 17 april van 16.00 tot 17.30 uur. Hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Lisse, 3 april 1973 Julianastraat 65. Zij is verlost, God, heejt haar wel' gedaan. Heden heeft de Heere na een geduldig gedragen lijden tot Zich genomen onze lieve moeder, schoonmoeder, oma, zuster, schoonzuster, tante en nicht, Neeltje Johanna Schneider op de leeftijd van 66 jaar. Correspondentie-adres: Rembrandtstraat 62, Zoetermeer. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Dlaconessenziekenhuis, Fon- te.vnenburghlaan 5 te Voor burg. Bezoekuren van 11-12 en van 2.30-4 uur. De rouwdienst zal worden gehouden donderdag 5 april om 1 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats Westduin', Ockenburgh- straat Loosduinen, waarna de teraardebestelling aldaar zal plaatshebben. De Heer is mijn Herder. Heden behaagde het de Here tot Zich te nemen, voor ons geheel onver wacht, mijn innig geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader, Schoonvader, Opa en Schoonzoon, onze Broer. Zwager en Oom Frans Pieter van den Berg in de leeftijd van 57 jaar. J. C. van den Berg-Telle W. van den Berg K. van den Berg- Van der Zwan Frans en Karin L. van den Berg M. van den Berg-Kratz Robert en Sander L. Telle H. C. Telle-Staa) en verdere familie. De teraardebestelling zal plaatsvinden donderdag 5 april a.s. omstreeks 1.45 u., op de begraafplaats "West duin" aan de Ockenburgh- straal te Loosduinen. 'Zij is verlost; God. heeft haar welgedaan'. Heden heeft de Here tot Zich genomen onze lie ve, zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante Lijdia van der Nagel-De Vries weduwe van Johannes van der Nagel in de leeftijd van 87 jaar. H. van der Nagel L. van der Nagel-Boekee A. van der Nagel E. van der Nagel-Imthorn N. van der Nagel J. van der Nagel-de Mooij J. van der Nagel B. van der Nagel-de Wit T. C. van der Nagel klein-, achterkleinkinderen en verdere familie. Valkenburg Z.H., 31 maart 1973. Broekweg 7. De rouwdienst is bepaald op woensdag 4 april a.s. om 2 uur in de Ned. Herv. Kerk te Valkenburg Z.H.;, waarna de begrafenis op de algemene be graafplaats aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 8-9 uur, Kruisweg 17 en na de begrafenis in de Kerk- zaal van de Ned. Herv. Kerk. ALGEMENE KENNISGEVING Heden overleed na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden onze geliefde Zuster, Schoonzus ter en Tante Neeltje van der Wiel weduwe van Krijn Verloop in de ouderdom van bijna 84 jaar J. Jonker-van der Wiel W. Jonker Wed. C. Verloop-Haasnoot Wed. L. E. Verloop-Kruyt Wed. H. C. Verloop-Haasnoot D. Verloop N. Verloop-de Wit Neven en nichten Katwijk aan Zee, 2 april 1973. „Huize Salem", Duindoornlaan 34. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 3 april a.s. 's middags van 3.005.00 uur en 's avonds van 7.009.00 uur in de aula van „Huize Salem". Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 4 april a.s. des nam. 1.45 uur in het Herv. Ker kelijk Centrum, Voorstraat 74 te Katwijk waarna de begrafenis zal plaatsvinden Omstreeks 2.30 u. op de algemene begraafplaats aan de Zuidstraat te Katwijk aan Zee. Heden overleed na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden onze geliefde Tante Neeltje van der Wiel weduwe van Krijn Verloop in de ouderdom van bijna 84 jaar K. Verloop L. Verloop-van Duijn Johan An ja Leen Nella Corina Katwijk aan Zee, 2 april 1973. Voorstraat 132. Op 24 maart 1973 nam God tot Zich onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader Dirk Brouwer oud-burgemeester van Den Bommel, Molenaarsgraaf, Brandwijk en Wijngaarden, in de ouderdom van 81 jaar. A. P. D. A. Brouwer A. P. Brouwer-Leeuwensteijn Arie Gerard Dordrecht, Groenekruislaan 3. Heden nam God uit ons midden weg, nog vrij on verwacht, na een geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde en zorgzame Man, Vader en Opa Izak Stolk echtgenoot van Maria Verkade op de leeftijd van 70 jaar M. Stolk-Verkade kinderen en kleinkinderen Naaldwijk, 2 april 1973. F. V. v. Alstarplantsoen 17. Geen bloemen De rouwdienst wordt gehouden op donderdag 5 april a.s. om 14.00 uur in de Gereformeerde „Ontmoetingskerk", waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Naaldwijk. fl Van Joh. 14 1 en 6. „In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen, anderszins zo, zou Ik. het U gezegd hebben. Ik ga heen om uw plaats te bereiden". Op Zijn tijd, maar voor ons volkomen onver wacht, heeft de Heere tot Zich genomen mijn innig geliefde Man, onze lieve, zorgzame Vader Arie Nuis op de leeftijd van 60 jaar W. Nuis-Boellaard Anne-Marie Cora en Piet Wilma Schoonhoven, 31 maart 1973 Edisonstraat 13. De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum van de Monuta-stichting, Westhaven 16 te Gouda. Condoleantiebezoek daar dinsdag- en woensdag avond a.s. van 78 uur. Na de rouwdienst welke D.V. gehouden zal wor den donderdag 5 april a.s. in de Ned. Herv. Bartholomeüskerk te Schoonhoven en aanvangt te 12 uur, zal de teraardebestelling plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Schoonhoven. Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Het Hervormd centrum aan de Kortedijk te Schoonhoven. ALl doel naa: sten 1 ufo vak wee len ierr m t ilani war lalf nen, ;eho net lat rord ion< uclv 003 wal Stee e fc n di iet i llich iade Iet ras loei ijd nee Met grote droefheid geven wij kennis, dat de Heere voor ons nog vrij onverwacht uit ons mid den heeft weggenomen mijn zeer geliefde Man en mijn lieve, Zorgzame Vader Leendert van der Wilt op de leeftijd van 79 jaar. H. van der Wilt-Hofman A. A. van der Wilt Rotterdam, 30 maart 1973. Kralingseweg 141. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 3 april a.s. in het familiegraf op de begraafplaats "Oud-Kralingen". Kralingseweg 334. Vertrek vanaf het woonhuis om 12.45 uur. Aankomst in de kapel op de begraafplaats om pl.m. 13 uur. Een le p fis ersl uil at lub ewe end egr e e >err velll egei net k bi Heden overleed tot onze diepe droefheid na een zeer kortstondig ziekbed onze lieve Moeder, Schoonmoeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Abigael Aletta Kramp weduwe van Mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder, op de leeftijd van 84 jaar. Arnhem: W. J. Borgerhoff Mulder R. L. Borgerhoff Mulder-Boonstra, 's-Gravenhage: F. Borgerhoff Mulder Velp: H. R. Huges-Borgerhoff Mulder J. P. Huges Timo Roelien. 's-Gravenhage, 31 maart 1973. Hart Nibbrigkade 67, flat 31. lepa mgs reef sti ilo. cht Cerr ook ile Bij els leir Corr.-adres: Weissenbruchstraat 8, Arnhem. Thuis liever geen bezoek. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Burg. van Karnebeeklaan 13; bezoek dinsdag van 10-12 uur. Er zal een uitvaartdienst worden gehouden woens dag 4 april om 11.30 uur in de Duinzichtkerk, Van Hogenhoucklaan 93, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatshebben om 1 uur op Oud Eik en Duinen, Laan van Eik en Duinen 38. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de uitvaartdienst in de kapel van de kerk. Heden nam de Heere geheel onverwacht tot Zich onze lieve zorgzame, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, onze Zuster, Schoonzuster en Tante Suzanna Johanna Noordijk op de leeftijd van 76 jaar Psalm 23 (onberijmd). Hardenberg: A. B. Verkade-Korsten J. Th. Verkade Almelo: A. Korsten M. D. J. Korsten-IIatenboer Schweerte (Did.): P. Korsten J. Korsten Schiedam: S. Oomes-Korsten J. Oomes Schiedam: L. Korsten F. M. J. Korsten-Elbers Kleinkinderen en verdere familie. Schiedam 1 april 1973. Vlaa'dingerdijk 239b. De begrafenis zal plaatshebben donderdag 5 april 'a.s. op de Algemene Begraafplaats, Laan van Spieringshoek, Schiedam, te 13.00 uur. Vertrek vanaf het woonhuis te 12.45 uur. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7-9 uur. Voor liet bewijs van medeleven, ons betoond na het heengaan van mijn innig geliefde Man, onze beste Broer, Zwager en Oom Zwerus Adrianus Plomp betuigen wij onze welgemeende dank. Uit aller naam: M. Plomp-van Vuuren Voorschoten, april 1973. Bijdorpstraat 71. Aan U die tijdens het leven vriendelijk voor haar zijn geweest en belangstelling na het overlijden van onze Moeder Johanna Elisabeth van der Kwaak-Van Leeuwen hebben betoond, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie: D. van der Kwaak kill tuu leef che afd ■aak mal lfta ianj trorc niet tot >ver litsi leizc JAN Ali net leef n i leht tan do Dj al uitk nen De spoi lanc vier net in e op Coh den. GEr strij nooi voet in C won veer vier (62)

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12