Op 11-jarige leeftijd met de groentekar er op uit tftnert Ü€ët€M' Geen onderverhuur op Camping-Noord 'Het is een rotzooi in de horeca-wereld Sanering in dorpskern van Rijnsaterwoude Kort nieuw uit de rei Seaside en de Echo Raadsvragen over de tour in Leiden Corso staat in het teken van sterrebeelden TROUW KW \RTKT VRIJDAG 30 MAART 1973 REGIO L. ran der Ziram: 50 ja ar lid ran De 1 erpleging KATWIJK AAN ZF.E De lieer L. van der Zwan (84) uit de Varkevisserstraat 251 is vijftig jaar lid van de Vereniging De Verpleging voor Katwijk en omgeving en was vele jaren voorzitter. Dat laatste is liij ondanks zijn leeftijd trouwens nog. 'Ik was 34 jaar toen ik de Vereniging hielp oprichten. In die dagen was ik voorzitter van de Christelijke Bestu renbond. Ze kwamen op mij af met het verzoek of we geen vereniging konden oprichten om de ziekenhuis kosten te betalen. Ik vond het mooi om te doen, was zélf middenstander en nodigde verenigingen uit, zoals de middenstandsvereniging, voor een ge sprek. Op 5 februari werd De Verple ging opgericht. Het waren vooral de heren J. Ippel en A. Rovers, alle twee timmerlieden en werkloos, die bijzon der veel deden om de vereniging op poten te helpen zetten. Direkt vanaf het begin was er al grote belangstel ling. Toen de mensen eenmaal wisten waar het om ging waren ze enthousi ast.' aldus Van der Zwan. Van der Zwan komt oorspronkelijk uit Katwijk-Binnen. 'Volgens mijn stamboom, die ik onlangs in m'n bezit kreeg, zaten mijn voorouders wèl in de vis. Mijn vader had echter al een groentezaak in Katwijk-Binnen. Ik was elf jaar toen ik er met de kar op uit trok. Al 46 jaar zit ik nu met m'n groentewinkel in de Varkevisser straat'. Formateur Groenten, Verpleging en politiek na men nemen overigens nóg een belangrijke plaats in, in het leven van Van der Zwan. Hij werd in 1962 Ridder in de Orde van Oranje Nassau, ondermeer omdat hij 39 jaar in de raad van Katwijk zat. voor de CHU. Politiek interes seert hem ook nu nog: 'Ik geloof dat Burger niet slaagt met z'n formatie. Als er toch een kabinet komt met Den Uyl aan het hoofd, dan wordt dat kabinet wel gauw weg gestemd. Sa menwerking tussen de ARP, CHU en KVP is nodig; dat moet ons volk behoeden voor de ondergang', meent de heer Van der Zwan. Hij volgt de verrichtingen van formateur Burger op de voet. 's Morgens vroeg zet ik de radio al aan, dan hoor je altijd wel wat nieuws. Terugkomende op de Verpleging, met welke vereniging Van der Zwan deze week jubileerde. 'Wij hadden duizen den leden. In 1941 waren bijna alle Katwijkers wel lid. Toen kreeg je echter het verplichte ziekenfonds. Ik was óók bestuurslid van het Haarlem mermeerfonds en wij probeerden een samenwerking aan te gaan, wat helaas mislukte. Wij kregen een behoorlijke klap te verwerken. Tweederde van de leden kwam in het ziekenfonds en bedankte als lid voor onze vereniging. Opnieuw begonnen wij alléén in Katwijk. Katwijk-Binnen wilde niet mee doen. Daar was een katholieke, een protestantse en een algemene vereniging. Later kwamen ze tóch bij ons. Rijnsburg had twee flinke afdelingen, maar toen enkele jaren geleden de nieuwe rijksregeling afkwam, werd Rijnsburg bij ons on dergebracht. Gezien die nieuwe rege ling hadden wij in Katwijk ook te weinig kapitaal, maar daar kon een mouw aan worden gepast'. Secretaris Na de oprichting van de Verpleging was Van der Zwan drie jaar voorzit ter. 'Het ging in die jaren wel eens hard tegen hard', zo zegt de bejaarde Katwijker. Drie jaar later bedankte hij voor de funktie, maar bleef wel in het bestuur. Gijs van Duyn was voor zitter van 1925 tot 1932. Hij overleed onverwachts en het was D. C. van Leeuwen die daarna de voorzittersha mer hanteerde. In 1943 werd Van Leeuwen penningmeester en kwam Van der Zwan weer in de voorzitters- stoel. Sindsdien is hij voorzitter ge bleven: 'Wij hebben een geweldige secretaris. Die is mijn grote steun. Zonder hem zou ik het niet kunnen. Hij is admini stratief bekwaam'. Hij heeft heel wat bestuursleden zien komen en gaan in die vijftig jaar. Hij is nog de enige van de 'werkers van 't eerste uur' die aktief is en..in leven is. Van der Zwan is middenstander. Nog steeds staat hij in de winkel tussen de peentjes, de andijvie, aardappelen, appelen en peren en noem maar op, op de hoek van de Varkevisserstraat en R. van Limburgstraat. De zaak is eigenlijk niet meer wèg te denken. Toch zal de groentewinkel van Van der Zwan over enige tijd gesloten zijn. 'Het is gebeurd met de middenstan der' zegt Van der Zwan somber. Vroe ger hadden wij hier een drukke zaak. Zesenveertig jaar lang. Maar het is nu bijna afgelopen. Dit deel van Katwijk staat op het punt te worden gesa neerd. Het kan best zijn dat wij over drie maanden de zaak moeten sluiten. Ik ben er te oud voor om opnieuw te beginnen. Dat hoeft ook niet meer. Wat ons ook parten speelt is dat er steeds meer grootwinkelbedrijven ko men. Het grootwinkelbedrijf neemt het van ons over. Daar kunnen wij niet tegenop. Zij adverteren met groenten tegen kostprijs. Op andere artikelen halen zij de winst binnen.' Vijftig jaar in de verpleging, drieën zeventig jaar in de groente en fruit en bijna veertig jaar in de politiek als raadslid. De heer Van der Zwan heeft een rijk leven achter de rug. 'Ik heb er wel eens over gedacht als voorzitter van de Vereniging te be danken. Maar ik voel me nog best en waarom zou ik het dus doen KOUDEKERK Morgenavond, vrijdag 30 maart om 7 uur zal de eerste paal worden geslagen voor het vrijetijdscentrum 'De Ridderhof'. Na de plechtigheid zal er open 'hof' worden gehouden in "t Voorhof' in het kader van de finan ciële aktie ten bate van 'Dc Ridderhof', waarvan de start samenvalt met het slaan van de eerste paal. Voor dc paal zal worden geslagen, zal hij met muziek voorop door het dorp wor den gereden. Deze week werd huis-aan-huis een envelop in de bus gedaan, die vrijdagavond wordt opgehaald. Dc bedoeling is uiteraard dat de Koudekerkers er een bijdrage in doen, om de kosten van de bouw te dekken. Voor de aktie gingen leerlingen van de christelijke basisschool 'De Rank' aan het tekenen (foto). Zij maken vlaggetjes waarmee zij vrijdagavond ongetwijfeld de feest vreugde zullen verhogen. bewering. 'De aankopen, van gronden zijn indertijd tegen extra lage prijzen tot stand gebracht. Ze zijn bij de uitgifte in overeenstemming gebracht met de marktwaarde. De prijzen wor den steeds hoger. Na deze winstgeven de dorpsuitleg moeten we maar eens een verlies durven nemen om de prijzen redelijk te houden.' CHU-er Berkheij vond dat de waarheid in het midden lag. De Hoornes-bewoners zijn inderdaad zwaarder belast dan de rest van de bevolking. Door middel van straatbelasting zou van de andere dorpsdelen een bijdrage voor de riool zuiveringsinstallatie moeten worden verkregen, vond de heer Timmer mans. Het voorstel bejaardenwonin gen te creëren aan de Boslaan vond warme bijval in de raad. Mevr. M. Ouwehand-Pluimgraaff appelleerde te gen het feit dat de Stichting Gezins vervangende Tehuizen niet is inge licht over het intrekken van de ge meentegarantie voor rente en aflos sing voor het te stichten tehuis in de Kerkstraat. Niet de gemeente, maar het rijk zal het projekt financieren. Dat zal naar mevr. Ouwehand vreest vertraging geven bij de totstandko ming. De SGP-fractie toonde zich te genstander van het verstrekken van een lening aan zondag-voetbalclub KRV. Tandarts Hagen vertrekt uit Katwijk, wist raadslid Buitendijk. 'Er blijven er nog zes over in onze ge meente en die kunnen er geen patiënt meer bij nemen. In noodgevallen zul len ze helpen, maar alleen voor trek ken.' Hij vroeg het college dringend naar een mogelijkheid te zoeken om tandartsen naar Katwijk te krijgen, desnoods voor tijdelijk. Raadslid Berkheij vroeg of het waar is dat in Molenblokzuid een koekfabriek wordt gevestigd. L. van der Zwan: nog steeds actief. LEIDEN Het raadslid ir. M. Hout man (SGP, prot. chr. fractie) heeft B. en W. een aantal vragen gesteld over de eerste officiële sprint van de Tour de France, die op zondag 1 juli in Leiden zal plaatsvin-den. Hij vraagt o.a. of het college niet van mening is dat beroepssport, zoals die onder meer in de Tour de France beoefend wordt, op geen enkele wijze meer iets te maken heeft met sport als lichame lijke ontspanning maar slechts dient om een 'brood en spelen'-mentaliteii te bevorderen. Ook vraagt hij of der gelijke manifestaties door de overheid aktief gestimuleerd moeten worden. In dit verband wil hij weten hoeveel pblitie-agenten op zondag 1 juli voor de Tour dienst moeten doen, en of ook personeel van andere gemeentelij ke diensten beschikbaar inoet zijn. Houtman besluit zijn vragenlijst met B en W. te vragen welke maatregelen zij menen te nemen tegen de zondags wet Wethouder ran Leeuwen (Noordwijk): NOORDWIJK De arbeids- en andere sociale omstandigheden in de horeca zijn bepaald niet voorbeeldig. Aan bijvoorbeeld perso neelsbeleid. beloningssysteem, arbeidstijden en sociaal overleg ha pert nog het nodige. Het seizoenbedrijf r.eemt bij dit alles nog een extra ongunstige positie in. Woorden van deze strekking sprak bestuurder W. van Santé van de Kath. Bond van personeel in agrarische, voedings- en genotmiddelenbedrijven A.V.G. tijdens de jaarlijkse, door de Noordwijkse afdeling van de A.V.G. georganiseerde, openbare bijeenkomst voor horecapersoneel. De AVG-be- stuurder trok nogal van leer tegen de wat hij noemde 'onmogelijke situate tijdens het toeristenseizoen' Hij vond het een verfoeilijke zaak, dat arbeidsweken van 80* uur en lan ger als normaal .beschouwd worden. Van Santé sprak de verwachting uit, dat de arbeidsinspectie dit jaar extra streng zal controleren en dat de on dernemers bij overtreding fikse boe tes te wachten staan. De A.V.G. heeft hier namelijk op aangedrongen bij de directeur-generaal van arbeid. KATWIJK Bezwaar had vrijwel de gehele raad gisteravond met het in voeren van een seizoensabonnement voor kampeerders op Camping-Noord. Men zag gevaar voor onderverhuur van de caravans voor de periode, dat ze niet bezet zijn door de eigenaar. Mr. J. van der Plas wilde daartoe een regeling treffen in de voorstellen, waarin de campingprijzen worden vastgesteld. 'Een vaste bezetting van de camping was niet de opzet. Ook niet voor de noordcamping. Toch blij ken er mensen het gehele seizoen te blijven. Voor hen is deze regeling bedoeld', vertelde wethouder H. Haas noot, die zijn collega Bergman ver ving. Wethouder Bergman is op va- kantic. evenals het raadslid N. Parle- vliet. Burgemeester A. G. Vermeulen was nog ziek, waardoor loco-burge meester C. van der Plas de vergade ring leidde. De raad ging met het voorstel akkoord onder voorwaarde, dat een regeling voor onderverhuur zal worden getroffen. De nabeschou wing van raadslid drs. A. J. van Raalte op de wijk Hoornes deed heel wat discussie opwaaien. 'Als je het totaal overziet is het een zwaar belaste wijk. Niet alleen wat betreft het verkeer, maar ook wat betreft de prijzen.' Er is oen batig saldo van 1.1 miljoen gulden op de exploitatiebegroting voor de Hoornes. Dat bedrag zal moe ten worden aangewend ten nutte van deze wijk. Dc bewoners van de Hoor nes hebben bij de uitgifte van de gronden een bedrag betaald voor een rioolzuiveringsinstallatie. De oudere dorpsdelen moeten daar nog voor op brengen. 'Het is een terrein van dis criminatie ten opzichte van de oudere dorpsdelen'. betoogde hij. Mr. J. van der Plas ging heftig in tegen deze NOORDWIJK Het Noordzeekoor The Seaside Singers en het christelijk harmoniegezelschap De Echo der Dui nen concerteerden samen of afzonder lijk onder respectievelijk de heren A. de Ru en Wieb Schoon, in de matig bezette hervormde kerk. Dit bleek al spoedig een goede keus, de klank heeft in deze ruimte beter effect dan in andere door het koor gewoonlijk gebruikte zalen, hoewel het fortissimo beslist te veel van het goede is. De Noordzee-koristen houden van po pulaire, nogal bonte programma's waarop, tussen minder edel gewas, ook menige fleurige bloem prijkt. Men begon a cappela, met Bruckners mooie Locus iste, statig, echter niet te zwaar opgevat. In de Spiritual Rhapsody, van Yoder waarin het koor en het orkest samen werkten, ontbrak nog wel wat aan de nauwkeurigheid. Het kinderkoor van de Singers zong fris en pittig, echter niet steeds perfect zuiver, allerlei liedjes, onder andere van Paul van Westering en gaven bovendien een bijzondere glans aan door het grote koor fleurig uitgevoerde bekende stukken, zoals Rejoice in the Lord en Ketelbeys Perzische markt. De Singers werden door De Ru met muzikaal begrip geleid. Het stemmen- materiaal is grotendeels deugdelijk. De zang klonk welluidend, zolang het niet te hoog en te sterk ging. Dan zakten de kwaliteit en de zuiverheid. Mooie vertolkingen kregen, onder meer, Von Webers Jagerskoor en Glory Halleluja, waarvan het publiek de refreinen meezong. De Harmonie kon ik. behalve in enke le begeleidingen, het meest waarderen in het vlot en in goede stijl weggebla zen jolige Vastenavond van Van Lijn schoten. Johan van Wolfswinkel CAO-overleg RIJNSATERWOUDE De gemeente raad van Rijnsaterwoude is er tegen dat de op- en afritten naar en van rijksweg 4 ter plaatse van dc aanslui tingen van de Bennebroekerweg en Vcnneperweg aan het openbaar ver keer worden onttrokken, omdat an ders een verkeerschaos het gevolg zal zijn. Het verzoek van de heer A. J. de Roode de door hem bewoonde wo ningwetwoning te kopen werd afgewe zen. De Chr. Nationale School ont vangt over 1972 14.715.66. De ver goeding voor het vakonderwijs over 1972 werd vastgesteld op 2.714,05. Bovendien werd voor 1973 een voor schot van 3000 verstrekt. De panden Herenweg 48 en 50 werden van L. Eikelenboom gekocht voor een bedrag van 35.000 gulden. Een perceel grond van 700 vierkante meter werd gekocht van P. van Dorp voor 20.000 Voorts werd voorgsteld na enige tijd ook de panden Herenweg 42 en 44 aan te kopen nog in eigen dom van W. Kroon. De bedoeling is deze dorpskern te saneren en er een complex bejaardenwoningen te bou wen in 2 woonlagen. De gemeente Rijnsaterwoude moet hiervoor wel een financieel offer brengen. De personeelsbezetting en huisvesting van de gemeentesecretarie laat te wensen over. B. en W. stelden voor een krediet beschikbaar te stollen ten behoeve van de advisering op d-; gebied. Deze advisering gaat 15.000 kosten. Verkeersborden met de aanduiding 'gevaarlijke kruising' of 'splitsing van wegen' worden verwijderd. Subsidies werden beschikbaar gesteld aan Scouting '63 200, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen 40, Leger des Heils, afd. reclassering 50 en de EHBO-afd. Leimuiden-Rijnsaterwoude 300. Tot lid van de algemene raad van een te stichten Streekenergiebedrijf voor de electriciteit en gasvoorziening werd wethouder M. A. Vink benoemd. P. J. Wenmakers stelde voor de Woudse Dom met schijnwerpers te verlichten. De voorzitter vond de 'Dom' wel waard in het licht te zetten, maar hij had geen idee van de kosten. Hij zal er naar informeren. A. P. M. Hartveld vroeg om meer beveiliging op de Vriezenweg nabij het smalle bruggetje tussen Provincia le weg en Geerweg. De voorzitter was het roerend met hem eens. Het is inderdaad een smerig punt en levens gevaarlijk. Er is volgens hem wel een mogelijkheid de brug aan beide zijden een meter breder te maken. Het polderbestuur moet medewerking verlenen. A. P. M. Hartveld sprak zijn vrees uit dat de Groenoordhal te Leiden als veemarkt gesloten zal worden. Dat zou een ramp betekenen voor de veehouders van Rijnsaterwoude. Toch is dit in de eerste plaats een zaak van de landbouworganisaties. Zij moeten protesteren bij de Leidse gemeente raad, adviseerde de voorzitter. ADVERTENTIE Sportieve beige herenschoen van soepel materiaal voor een soepel prijsje. Maten 39-46. Nederlands fabrikaat. Inleider Van Santé confronteerde de vergadering ook met de moeilijkhe den rond het cao-overleg. Er ligt nog zoveel conflictstof, dat de A.V.G. zich ernstig beraadt over de vraag of ver der onderhandelen nog wel zinvol geacht moet worden. Als voornaamste geschilpunten noemde hij het ontbre ken van vaste lonen in de horeca-cao. Het bedieningsgeldsysteem werkt on verantwoord lange arbeidstijden in de hand. Verder dient een minimum vakantietoeslag van ƒ1100,- tot stand te komen om voor de laagstbetaalden iets extra's te doen en moet voorko men worden dat loonsverhoging opge slokt wordt door prijsstijgingen. Daar om zal vier maal per jaar aanpassing van de lonen dienen plaats te vinden. Tenslotte noemde bestuurder Van Santé nog het bereiken van een 40- urige werkweek in 1975. Wethouder Van Leeuwen, die door zijn aanwezigheid het belang van deze vergadering nog eens onderstreepte, kwam tot de ontboezeming 'dat het een rotzooi is in de horeca-wereld'. Hii merkte op, dat van alle WWV- gevallen te Noordwijk 80 procent uit deze bedrijfstak komt. Er volgde een uitgebreide discussie, waarbij de voor- en nadelen van vast loon nog eens onder de loep werden genomen. Duidelijk werd, dat veel van de horeca-problemen terug te voe ren zijn op het bedieningsgeldsysteem. ysteem. RIJNSBURG Het Rijnsburgse bloe mencorso, dat 4 augustus van Rijns burg naar Leiden z'n bloemenweelde laat zien, staat in het teken van de sterrebeelden. De praalwagens, waar van de eerste het volledige sterren beeld draagt en de andere ieder één apart beeld voordragen, zijn ontwor pen door de heer Visser, die bij deze ontwerpen ook rekening heeft gehou den bij het vervolg van dit corso. Door het rijden van dit corso op 5 september (nationale feestdag) in Den Haag e.i op 15 september in Hamburg, zijn de wagens zó gemon teerd dat ze in delen uiteengenomen kunnen worden in verband met het transport. Ook zal het corso op zaterdag 4 en zondag 5 augustus weer in de Groen- oordihal in Leiden te bezichtigen zijn. De Tros-tv zal de activiteiten van het corso op het scherm brengen. Eveneens zal in deze feestweek het kindercorso weer door Rijnsburg trek ken. De bloemenmeisjes zullen door Jean Pierre Couture uit Leiden in een aangepast pakje worden gestoken. De algehele leiding berust bij de heer Buurman, die de te gebruiken kleu ren zal" bespreken in een vergadering met binders en arrangeurs. De voor zitter van het corso-comité, de heer C. Leeuwenburg, meent dat het uitbren gen van deze bloemenweelde zal bij dragen o«n het afzetgebied te vergro ten, te stimuleren en te verbeteren. KATWIJK Kraamverzorgster. 01 april is mej. A. Minnee kraamvera ster van het Groene Kruis. Deze zal haar van 19-20.30 u. een rece worden aangeboden in restaurant ton' te Katwijk. NOORDWIJK In verband met opening van het 'Bollenseizoen' zu de openingsuren van het VW-kant worden aangepast. Met ingang zaterdag zijn de openingstijden volgt: maandag t.e.m. vrijdag 9-18 zaterdag 10-17 uur en zondag l uur. WOUBRUGGE Geboren: Arjan A J Heusinkveld en G Hiddink, liëtle M C d v J C van Leeuwen t M Leijgraaff, Martijn C z v H Groot en M B van Ommeren. Getrouwd: Johannes J H Verdel Anna M Kraan, Jan Rietdijk en S ke N Heidstra, Ilendricus N M Vo ter en Cornelia C M van Leem Paul Kapper en Petronella J Goozen. WOUBRUGGE In de kantine de voetbalvereniging reikte voorzi L. Noordergraaf de prijzen uit aan winnaars, die hadden deelgenoi aan het toernooi van de klaverjasv niging van de voetbalvereniging, uitslag werd: 1. F. den Dolder, wi beker, 2. T. van Luling, 3. L. Koon (vorig jaar kampioen. HAZERSWOUDE Het tweede mesteam van de Hazerswoudse ti tennisvereniging Avanti leed Smash 1 een 8-2 nederlaag. Avan verloor met 4-6 van Sanocel Scyll Salamanders 4 verloor met 2-8 Avanti 4. Bij de heren versloeg A ti 3 DOCOS 8 met 7-3. Avanti 4 met 64 van Steeds Vooruit. Avan verloor met 3-7 van plaatsgenoot S vaardig 3. HAZERSWOUDE Het tamboer trompetterkorps 'Hazerswoude' binnenkort proberen het donateui stand drastisch uit te breiden, burgerij zal via een schrijven woi opgewekt, steun te verlenen aan nu cén jaar bestaande korps. De j taties van de 42 leden zijn goei noemen, maar de belangstelling de eerste algemene ledenvergade was miniem. De vereniging heeft tussen de koninklijke goedkeuring kregen. HAZERSWOUDE De Vredesw groep Hazerswoude gaat in de per tussen 16 en 22 april een huis huis-collecte houden, waarbij de j 'Heel Vietnam' en Medisch Coi Nederland-Vietnam elk vijftig pro van dc opbrengst zullen krijgen, gens de secretaris van de Vredesw groep, Cees Stolwijk, hebben bu meester en wethouders reeds mo ling vergunning verleend. KOUDEKERK De klaverjascoi titie 'Koudekerk' is gewonnen doo van Eijk. Tweede werd T. van ten, vervolgens H. Hogenes, P. Vclzen en B. Colijn. Vrijdag 30 m js_ er in het clubgebouw van de 'Koudekerk' een klaverjasavond. opbrengst is voor dc Stichting Vrienden der Blinden uit Gouda Omstreken. LEIMUIDEN Het 85 jarig jubï bij één werkgever, aanvankelijk vclfabriek Holland en later Ned. 5 unie ging aan de werknemer W Verkade en zijn gezin niet ono merkt voorbij. In zaal Keyzer kwa directie en personeel bijeen om jubilaris loe te spreken. Uit han van de directeur, de heer Schep ontving hij naast het NMU-spe een getuigschrift van de Maatscha van Nijverheid en Handel en zilveren medaille. Ook werd woord gevoerd door de vroegere recteur, de heer E. de Jong. De 1 Van Beek, ds. J. H. de Vree, college C. Zemel en een bestuui van het C.N.V. NIEUWVEEN Op zondagavui april is er 's avonds 6.30 uur jeugddienst in de Herv. Kerk. I dienst zal worden geleid door de kende jcugdvoorganger Sipke van Land De samenzang begint om 1 uur. Het thema is: 'Je kunt geloven of niet'. ZOETERWOUDE Toerusting. I derdagavond wordt het tweede i van het Pastorale plan 'Toerusting' gesloten met een gespreksavond in Christus Dienaarkerk. Het the 'Dienst aan de wereld'. De gespr onderwerpen zijn gebundeld on twee titels: 'De opdracht van de ken: en de opdracht van de plaats ke kerken'. NOORDWIJK Pech. Een 14 ja Noordwijkse jongen had in alle zichten pech. Met een 'gelee bromfiets overschreed hij de ra mum-snelheid, negeerde vervol) het stopteken van een agent en i tenslotte uit pure nervositeit pan tegen de politieman op. Beiden k men op het wegdek terecht en lie schrammen en blauwe plekken op. NOORDWIJK Betrapt. Een 22-j ge assistenbaccountant uit Aarlam veen, die zijn Fiat-personenauto I vonds nabij Club 71 had geparkei kwam tot de ontdekking, dat autoi ven er met zijn wagen van d waren gegaan. Korte tijd later V de auto op de Beeklaan gesignalei Een politiepatrouille rekende t' jongemannen in, die bezig waren wagen in de verkeerde richting v< te duwen. De daders, een 17-ja inpakker en een even oude bijriji beiden uit Rijnsburg, kregen een ces-verbaal. LEIDEN Afscheid. Vrijdagmid a.s. neemt de heer J. van den H afscheid van de Dienst Sociale W voorziening, waar hij als opzichte de leiding had over de borstelmak* De heer Van den Hoed, die op oktober 1937 als werkman in dif trad bij de blindenwerkplaats van afdeling Groenesteeg, verlaat i werkkring in verband met het be ken van de pensioengerechtigde li tijd. Tijdens een informele bije komst vrijdagmiddag in de kant van de D.S.W. zal direktie en pe neel afscheid van hem nemen. LISSE Donors. Omdat door gebrek aan donors het benodi bloed is teruggelopen, doet het R Kruis een beroep op de burgerij. 0 mei is er een avond van het R< Kruis in hervormde kleuterscl waar men zich kan opgeven. Dit ook per brief zonder postzegel antwoord nummer 11, ten name het Rode Kruis Lisse, of telefoni onder nummer 02521-13358. on

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4