.eger eden van uit Vietnam Nixon laat Zuid-Amerika een beetje links liggen Zaterdag retour Gematigde indianen nu aan de macht in Wounded Knee? ^Pompidou laat premier Messmer in funktie Straaljagers scheren laag over Ankara Militaire commissie enkele reis plus een piek Duitsers straat op tegen abortus Abernathy roept op tot protest in VS Sadat beëdigt nieuw kabinet Staatgevecht 26 gewonden 14/^ROUW/KWARTET DONDERDAG 29 MAART 1973 ia-1 Micieren van tie Viet Cong en Hanoi leggen op de gevoelige plaat vast hoe Amerikaanse soldaten het Tan Son Noet-vliegveld bij Saigon verlaten. Dick Wilson, de leider van het reser vaat Pine Riidige, waarop Wounderd Knee is gelegen, verklaarde, dat rege ringsfunctionarissen hem hadden ver teld dat Banks en Means door de omsingeling van het dorpje waren gebroken, tijdens de heftige schietpar tij van maandag. Daarbij werd een federale agent in de borst geraakt en ernstig gewond. Het was het ernstig ste vuurgevecht sinds de bezetting van Wounderd Knee, ruim vier weken geleden. Een gematigde groep van Oglala-Si- oux-indianen van het reservaat Pine Ridge schijnt nu het commando in Wounded Knee te hebben overgeno men. Jemas Abourzek, senator uit South Dakota, die de ontwikkelingen op de voet heeft gevolgd, zegt dat de gematigde indianen een onderhoud willen hebben met regeringsvertegen woordigers. Over hun eisen zou in vorige vruchteloze onderhandelingen reeds overeenstemming zijn bereikt. Wij zijn vol hoop, dat de zaak nu geregeld kan worden', zei de senator in Washington. De advocaat Ramon Roubideaux. die een belangrijke rol speelde bij de onderhandelingen, bevestigde dat de twee militante Indianenleiders waren SAIGON (Reuter, UPI, AP) De directe Amerikaanse interven tie in Zuid-Vietnam, die meer dan tien jaar heeft geduurd, wordt vandaag beëindigd met de terugtrekking van de laatste 2500 Ame- ^rikaanse militairen. De interventie van de Verenigde Staten in foid-Vietnam kostte 46.000 Amerikaanse militairen liet leven, be zorgde 300.000 Amerikanen verwondingen en kostte Washington peer dan 100.000 miljoen dollar. listeren vertrokken 1800 Amerikaanse er militairen uit Zuid-Vietnam. Hun ver dat rek viel samen met de vrijlating van n d eertig Amerikaanse krijgsgevange- k^en, die in handen van Hanoi waren van negen Amerikanen en een wel lanadees, die door de Pathet Lao in rel .aos werden vastgehouden. Tegelijk ha net het vertrek van de laatste Ameri- datfcaanse militairen uit Zuid-Vietnam, an uilen vandaag in Hanoi de laatste 67 •bbe Amerikaanse krijgsgevangenen wor- opeden vrijgelaten en overgevlogen naar go e Amerikaanse basis Clark op de pla 'ilippijnen. )p het hoogtepunt van de Amerikaan- c interventie in Zuid-Vietnam in gra»969 verbleven 543.000 Amerikaanse id, imlitairen in het land. Na vandaag ide pullen er nog maar vijftig over zijn, evfEüe zijn verbonden aan het bureau de -van de militaire attaché in de Ameri- dspkaanse ambassade in Saigon. De hhduizenden bars, die eens Saigon de wegen naar de Amerikaanse impen vulden zijn nu gesloten, dui nden prostitué's werden werkeloos. VS contra Libië WASHINGTON' (AP) De Verenigde [Staten hebben gisteren geweigerd een diplomatieke nota van Libië in ont vangst te nemen en deze 'onbevredi gend zowel in vorm als in ihhoud' ge- jnoemd. nota was in antwoord op de Ame- ikaanse beschuldiging van 21 maart, Jjlat twee straaljagers van de Libische Buchtmacht een niet bewapend Ameri kaans vrachtvliegtuig hebben bescho tten in internationaal luchtruim boven We Middellandse Zee. evenals duizenden Zuidvietnamese burgers, die op de Amerikaanse bases werkten. Onderhandelingen in Parijs tussen de Verenigde Staten en Noord-Vietnam om de levensduur van de militaire vier-partijencommissie te verlengen, die op verzoek van Washington wer den gevoerd, zijn mislukt. Dit is giste ren uit Amerikaanse bronnen in Pa rijs vernomen. 'Ik weet niet waarom, maar voor zover mij bekend is, zijn de onderhandelingen mislukt', aldus een Amerikaanse zegsman. 'De delega ties van Noord-Vietnam en van de VS gaan morgen en overmorgen naar huis'. Een officiële Amerikaanse woordvoer der bevestigde gisteravond in Parijs, dat de militaire commissie vandaag zal worden ontbonden, maar ontken de, dat er over een langere levens duur van de commissie in het ge heim zou zijn overlegd. Eerder op de dag had de Noordvietna- mese generaal Le Qoeang Hoa, hoofd van de delegatie van Hanoi naar de commissie die bestaat uit delega ties van de VS, N- en Z-Vietnam en de Viet Cong en die is belast met het toezicht op de naleving van de Viet namese bestandsakkoorden deze commissie al officieel opgeheven. De generaal zat de commissievergadering gisteren voor en kondigde aan. dat deze vergadering de laatste was ge weest. Dit in overeenstemming met het Vietnamese bestandsakkoord, dat voorziet in een bestaansduur van de commissie van zestig dagen na het van kracht worden van het bestand, d.w.z. tot 28 maart. De 57-jarige Mcssmer zal aan het :.sjhoofd staan van een nieuw te vormen kabinet, dat zoals Pompidou on langs liet weten meer zal luisteren naar 'de stem van het volk' en zal inhaken op de wens naar verandering, li zoals die bij de afgelopen verkiezin gen naar voren kwam. De grijze Mess mer, die vorig jaar juli premier werd, (ADVERTENTIE) Iets nieuws van NS: een zaterdagretour! Een retourtje voorde enkele-reisprijs plus een gulden. Een tijdelijk aanbod op de zaterdagen in februari, maart en april. Profiteer ervan. voordelig uit met NS De commissie van vier partijen moet worden vervangen door een commis sie van twee partijen, bestaande uit vertegenwoordigers van Saigon en van de Viet Cong. De leden van de Noord- vietnamese en Amerikaanse delegaties bij de vier-partijencommissie 825 man per delegatie zullen morgen en overmorgen Saigon verlaten. De Viet Cong had tot dusver zijn delega tie nog niet compleet en heeft nu aangekondigd, dat zijn delegatie naar de twee-partijen-commissie zal worden aangevuld afhankelijk van de mate, waarin de veiligheid van de delegatie leden van de Viet Cong in Saigon is verzekerd. Op het ogenblik telt de Viet Cong-delegatie nog geen twee honderd man. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft verklaard, dat de VS voortgaan met het bombarde ren van doelen in Cambodja zolang guerrilla-eenheden hun acties tegen de regering van generaal Lon Nol voortzetten. De Cambodjaanse rege ring heeft ons om luchtsteun voor haar grondtroepen gevraagd, aldus een woordvoerder van het ministerie, die tevens Noord-Vietnam er van be schuldigde, dat het zijn troepen niet uit Cambodja heeft teruggetrokken, zoals in het Parijse bestandsakkoord was afgesproken. Volgens militaire zegslieden in de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh rukken guerrillastrijders steeds ver der op in de richting van de hoofd stad. Regeringstroepen moesten de af gelopen dagen een bergdorp op slechts zestien kilometer afstand van het vliegveld van Phnom Penh prijs geven. De hoofdstad zou nu geheel door guerrillastrijders zijn ingesloten. vertrokken en dat de kans op over eenstemming nu was vergroot: 'Wij hadden dit probleem al eerder kun nen beëindigen, als die lui van AIM (American Indian Movement) er niet waren geweest, maar AIM heeft er nu niets meer mee te maken'. VLIEGTUIGJE Maar later op de dag landde een klein vliegtuig bij het bezejlte dorp en ver trok kort daarna Waar het vliegtuig je vandaan kwam was niet bekend, maar sommigen zeggen dat het uit Canada kwam. Federale autoriteiten vrezen dat het vliegtuig wapens heeft aangevoerd, voor de bezetters. Geruch ten zeggen echter dat Banks en Means met het toestel zijn teruggekeerd naar Wounded Knee. Advocaat Roubideaux zei dat tijdens het overleg met de regering onder handeld zal worden over een onder zoek naar het Bureau voor Indiaanse Aangelegenheden, (het regeringsde- partément dat de voogd is van de reservaat-indianen), een onderzoek naar de bestaande verdragen tussen de Amerikaanse regering en de AME- de Amerikaanse regering en de Ame rikaanse indianen, hel; aftreden van de leider van het reservaat, Dick Wil son, e n d e sch orsing van d e stam ra a d van het reservaat. VERVALLEN De eis dat Wounded Knee als een aparte indiaanse natie zal worden er kend is vervallen, maar de andere Sashlm Littlcfather toont de brief van de acteur Marlon Brando, die zijn Oscar weigerde uit protest tegen de behandeling van de Amerikaanse in dianen. Zie voor een verslag onze kunstrubriek op pagina 9. voorwaarden zijn nauwelijks afge zwakt. De indiaanse bezetters van Wounded Knee hebben zich tijdens het vier weken durende beleg steeds zeer eensgezind getoond. Of de gemel de machtswisseling in het dorpje van invloed zal zijn op het doen van con cessies tegenover de Amerikaanse re gering is daarom niet te voorspellen. Een gewapende Sioux-indiaan bemant een wegversperring, die moet voorko men dat voorraden cu versterkingen de bezetters van Wounded Knee be reiken. BONN (KNA) Aangemoedigd door de geslaagde Britse protestmars tegen abortus, waaraan zondag in Manches ter 60.000 personen hebben deelgeno men, gaan een aantal Duitse organisa ties de straat op. De katholieke werknemersbeweging, die ruim 250.000 leden telt, heeft bij andere katholieke organisaties aange drongen om samen in Bonn te demon streren, wanneer het wetsontwerp van de socialistische en de liberale partij aan de orde komt, dat abortus tijdens de eerste drie maanden van de zwan gerschap volledig wil vrijgeven. De katholieke jongeren en de 'Aktie le vensrecht voor allen' hebben opgeroe pen tot een massale betoging in Han nover, wanneer de socialisten daar op 12 april hun partijdag houden. Bij het protest van de zijde van de organisatie van katholieke leken tegen het abortus-wetsontwerp hebben zich de gezamenlijke Westduitse katholie ke vrouwenorganisaties volledig aan gesloten. De vrouwen bedanken de Duitse artsenvereniging voor haar krachtige stellingname tegen het wets voorstel. Deense rillingen KOPENHAGEN (AFP) Een 'spook- partij' heeft opschudding teweeg ge bracht onder de Deense parlementa riërs: uit een recente opiniepeiling zou zijn gebleken, dat in geval van parle mentsverkiezingen 'de Partij van de Vooruitgang", die overigens nog niet is ingeschreven, thans elf procent van de stemmen zou behalen en 21 van de 179 zetels in het parlement zou ver werven. ATLANTA (VS) Dominee Ralph Abernathy, opvolger van Martin Lu ther King als president van de zuide lijke conferentie voor christelijk lei derschap in de Verenigde Staten (SCLC), heeft een stroom van protes ten voorspeld tegen de voorgenomen verlaging van de staatsuitgaven ter bestrijding van de armoede in de Verenigde Staten. Op een bijeenkomst van de SCLC (die uitsluitend uit zwarte theologen be staat) zei Abernathy. dat de eerste demonstraties 4 april ïullen beginnen, wanneer voor de vijfde keer de moord op dr. King herdacht wordt. Franse kabinet dient ontslag in PARIJS (Reuter) Het Franse kabinet heeft teren formeel aat zijn ontslag ingediend, maar premier Pierre Messmer, een veteraan- gaullist, kreeg van president Georges Pompidou het verzoek in functie te blijven. diende het ontslag van zijn kabinet gistermorgen in, waarna president Pompidou de ministers dankte voor hun 'nuttige en effectieve arbeid'. De samenstelling van het nieuwe ka binet zal waarschijnlijk niet voor het einde van de volgende week bekend zijn. Maar in Parijs verwacht men een vrij grondige reorganisatie, omdat de gaullisten in het parlement weliswaar hun meerderheid behielden, maar hun comfortabele voorsprong op <k' politieke concurrentie toch zagen te ruglopen. De posten van buitenlandse zaken en van justitie zullen in ieder geval door anderen bemand worden, omdat mi nister van buitenlandse zaken Maurice Schumann en zijn collega van justitie René Pléven bij de verkiezingen van begin maart hun zetels in de Nationa le Vergadering verloren. De minister van financiën, Valéry Giscard d'Es- taing, de architect van de Franse eco nomische opleving van de afgelopen tien jaar, wordt genoemd als opvolger van Schumann. Maar andere waarne mers wijzen erop, dat Pompidou Gis card op financiën zal laten nu de belangrijke handelsbesprekingen met Amerika moeten worden gevoerd. Al gemeen wordt venvacht, dat tenmin ste eenderde van de ministers uit het demissionaire kabinet niet zal terug keren. HERVORMINGEN Een van de belangrijkste taken van het nieuwe kabinet zal de uitvoering zijn van een programma van sociale hervormingen, dat door president Pompidou aan de vooravond van de verkiezingen werd toegezegd. En om dat premier Messmer door de Franse publieke opinie niet als een dynami sche figuur of als een hervormer wordt gezien, neemt men aan, dat Pompidou de premier over ongeveer een jaar alsnog zal vervangen. Amerikaanse investeerders volop in aktie door Diana Page BUENOS AIRES Er steekt veel waarheid in de kritiek, dat de regering-Nixon tot dusver weinig aandacht heeft geschonken aan Latijns Amerika. In feite heeft de Amerikaanse president dit kort na zijn ambtsaanvaarding in 1969 ook voorspeld, toen hij aankon digde jegens de Latijnsamerikaanse buren een zogenaamde 'low- profile'-politiek te zullen voeren, oftewel een politiek, waarbij de Amerikaanse aanwezigheid in Latijns Amerika zo weinig mogelijk wordt geaccentueerd. Nixon heeft zich wat dit betreft aan zijn woord gehouden en Latijns Amerika, dat zich in het begin van de jaren zestig nog in de levendige belangstelling van president John Kennedy mocht verheugen, ver dween de afgelopen jaren in Was hington naar de rchtergrond. Kritici hebben de regering-Nixon in dit op zicht wel een 'arrogante minachting' voor de zuiderburen verweten, maar regeringsfunctionarissen hebben er steeds op gewezen, dat de huidige afwezigheid van een Noordameri- kaanse politiek ten opzichte van La tijns Amerika op zich toch een 'be paalde' politiek is. Waarnemers ver wachten, dat Nixon ook in de ko mende jaren Latijns Amerika een nederige plaats zal gunnen op het prioriteitenlijstje van de Amerikaan se buitenlandse politiek. Maar al besteden de Amerikaanse politici momenteel weinig aandacht aan La tijns Amerika, de Amerikaanse in vesteerders doen het tegenoverge stelde en hun activiteiten vormen m Latijns Amerika levendige onder werpen van discussie. Er bestaat geen overeenstemming over de ma te, waarin deze investeringen samen vallen met de nationale belangen in Latijns Amerika, omdat deze belan gen in de diverse landen verschil lend worden omschreven en gewaar deerd. macht zijnde militairen in het alge meen toegejuicht als nuttige bijdra gen aan de ontwikkeling en de op bouw van het land. Toch bestaat er in Brazilië onder de oppervlakte een wijdverspreide afkeer van de invasie van buitenlands kapitaal en van de toevloed van buitenlandse leningen, die het land nu al een buitenlandse schuld hebben bezorgd van bijna dertig miljoen gulden. Kritische stemmen hebben onder de militaire dictatuur in Brazilië weinig kans op gehoor, maar een leider van de enige legale oppositiepartij in het land, de door de regering in het leven geroepen Braziliaanse Demo cratische Beweging (MDB), Danton Jobim, zegt: 'Er zijn ernstige proble men, die nog kunnen toenemen, zo als de geweldige buitenlandse in vloed in de industrie ('de-nationali sering') en de vorming van grote multi-nationale bedrijven. Deze pro blemen worden nauwelijks op hun waarde geschat door de Braziliaanse autoriteiten, dij alleen maar belang stelling hebben voor opdrijving van de nationale produktie, hoe dan ook en door wie dan ook'. Ballingschap Toegejuicht In het economisch snel groeiende Brazilië worden de buitenlandse in vesteringen door de daar aan de De in ballingschap in Parijs levende econoom Celso Furtado heeft een boek geschreven, waarin hij de Ver enigde Stateh hekelt. Hij schrijft dat buitenlandse concerns, voor het grootste deel Amerikaanse, vijftig tot zeventig procent van de 'indus trieën beheersen, die het proces van ontwikkeling in Latijns Amerika op President Nixon gang brachten'. Hij voorspelt in zijn boek, dat dit zal leiden tot 'een verzwakking van de mogelijkheid nationale beslissingen te nemen, een groeiende druk op de betalingsba lans van de Latijns Amerikaanse landen en tot een groeiende multi nationale samenwerking, gebaseerd op de beslissingen die genomen wor den door de grote internationale bedrijven die in Latijns Amerika vestiging hebben'. Aan de andere zijde van het Latijns Amerikaanse continent ligt Chili dat koele betrekkingen onderhoudt met Amerika en te kampen heeft met ernstige economische problemen. Grillen De Chileens journalist Francisco Galdames, hoofdredacteur van het socialistische dagblad Ultima Hora, ziet de problemen van de Ameri- kaans-Latijnsamerikaanse betrekkin gen in een historisch perspectief. 'Noord-Amerika, zegt hij, 'werd ge regeerd door reusachtige kapitalisti sche consortiums en het ontwikkel de zich tot een geïndustrialiseerde staat. Het lot van Latijns Amerika werd bepaald door de grillen van de grote landeigenaren. Latijns Ameri ka verkocht zijn natuurlijke rijk dommen tegen de laagste prijs en begon industrieprodukten te kopen tegen hoge prijzen. Het werd spoe dig noodzakelijk uit te zien naar buitenlands crediet en nog later moest men zich in Latijns Amerika overgeven aan de uitbuiting van de. rijke geldschieters. Zo baande de Spaanse kolonisatie de weg voor een nieuwe kolonisatie, nu geleid vanuit Wall Street'. Galdames wijst er dan ook op, dat de eerste daad van de in 1970 gekozen marxistische regering van president Allende was de rijk dommen van het land te redden. In een historische daad. die zonder pre cedent was, nationaliseerde de rege ring de Noordamerikaanse bedrijven die de kopenmijnen exploiteerden. Alle politieke stromingen in het Chileense congres steunden de maat regel van de regering-Allende. Andere Latijnsamerikaanse landen volgen de route naar de vrijheid die is uitgestippeld door Cuba en Chili en men hoeft' geen profeet te zijn om te voorspellen, dat voor het eind van deze eeuw de wetten die de betrekkingen tusssen Noord-Amerika en Latijns Amerika regelen drastisch gewijzigd zullen zijn. Diana Page is correspondente van het Amerikaanse persbureau United Press International. Banks en Means zouden verdwenen zijn WOUNDED KNEE (Reuter, UPI, AP) De situatie in het door mi litante indianen bezette dorpje Wounded Knee is verward. De lei ders van de bezetting, Russell Means en Dennis Banks, zouden het dorpje hebben verlaten en de macht hebben overgedragen aan meer gematigde indianen. Hierdoor zouden de kansen op een vreedzaam einde van de bezetting zijn vergroot. BUITENLAND T7/K7 ANKARA (Reuter, AP). Turkse f- 102 en f-104 straaljagers vlogen gistt*- ren op geringe hoogte over het Turk se parlementsgebouw in Ankara, ter wijl de parlementariërs voor de elfde keer vergeefs een nieuwe president poogden te kiezen, als opvolger van Cevdt't Sunay, die gisteren aftrad. Het presidentschap wordt nu tijdelijk waargenomen door de voorzitter van de senaat, Tekin Ariburun. Morgenzal er opnieuw worden ge stemd om een opvolger voor Sunay te vinden. Ook vorig jaar augustus vlo gen Turkse straaljagers laag over het parlementsgebouw, toen er werd gede batteerd over de benoeming van ge neraal Fato<?k Gurler tot chef van de strijdkrachten. Gisteren vlogen de toestellen over om kracht bij te zet ten aan de eis van de Turkse militai ren tot benoeming van dezelfde gene raal Gurler tot president. Maar het mocht niet baten. Gurler kreeg slechts 81 stemmen en de enige kandidaat van de rechtse democratische partij, Ferruh Bozbeyli, 51 stemmen. Voorts werden 39 stemmen uitgebracht op personen, die tot dusver niet officieel kandidaat zijn gesteld. Aan de stemronde van gisteren namen slechts 171 van de 633 parlementariërs deel. Om tot president te worden benoemd heeft een kandidaat min stens 318 stemmen nodig. Parlements voorzitter Ariburun. een 68-jarige conservatief, die het presidentschap nu waarneemt, staat sterk afwijzend tegenover militaire interventies in de politiek. Men verwacht daarom, dat de militaire leiders hem niet voor langere tijd als president zullen laten fungeren en hun voorkeur voor Gur ler zullen handhaven. CAIRO (UPI, Reuter. APi Presi dent Anwar Sadat heeft gisteren zijn nieuwe ministers beëdigd en de eerste vergadering geleid van het nieuwe kabinet, dat het land moet voorberei den op een 'totale confrontatie' met Israël. Het ligt echter voor de hand dat de nieuwe ministers zich voorna melijk met de binnenlandse proble men zullen bezighouden. Het nieuwe Egyptische kabinet be staat uit Sadat als premier, vier vice- premiers en 32 ministers. Abd'al Ka- dar. oud m'nister van cultuur en lei ding. is de eerste vice-premier (en minister voor cultuur en voorlich ting) en dus na Sadat de machtigste man van het land. De minister van buitenlandse zaken Moechanimad Hassan al-Zajj'at heeft zijn post behouden. Dit is ook het geval met de minister van binnen landse zaken. Machmoed Salem. Er zijn nog meer 'oude' ministers in dezelfde functie gebleven, onder wie generaal Achmad Ismail (oorlog), ge neraal Achmad Karna Badri (produc tie) en generaal Achmad Noech (bur gerluchtvaart). Tot de nieuwe ministers behoren generaal Achmad Thabet voor bevoor- radmg en generaal Abd'al Hattach, minister van staat voor kabinetszaken. Van de 36 ministers en vice-premiers zijn 19 nieuwkomers. Het enige vrou welijke lid uit het vorige kabinet is aangebleven als minister van sociale zaken. Het nieuwe kabinet is liet vijfde sinds Sadat na de dóód van Nasser in 1970 president werd. FRANKFURT (DPA) Bij straatge vechten met voornamelijk jongelui zijn gisteren in het Westduitse Frankfurt 16 politiemannen gewond geraakt. Te vens liepen ongeveer tien demonstran ten verwondingen op. 20 jongelui wer den gearresteerd. Het kwam tot een harde confrontatie tussen politie en demonstranten, toen een woning moest worden ontruimd, die al maandenlang illegaal door en kele jongelui wordt bewoond. De politie kwam met ongeveer 500 man en maakte gebruik van traangas en wa terkanonnen om de bewoners het huis uit te jagen. Ze moest daarbij echter wel een hagel van stenen, flessen en ijzeren staven trotseren Europees milieu WENEN (DPA) Onder auspiciën van de Raad van Europa is gisteren in Wenen een ministersconferentie be gonnen over Europese samenwerking bii dc bescherming van het natuur lijk milieu. De ministers van de 17 aangesloten landen, die verantwoor delijk zijn voor milieubeheer, zullen tijdens de driedaagse conferentie pro beren een gemeenschappelijk actiepro gramma op te stellen. Op de agen-da staan onder meer: planning en beheer van het natuurlijk milieu in zijn tota liteit; maatregelen tot behoud van flora en fauna en van gebieden van natuurwetenschappelijke waarde; voor lichting, onderwijs en vorming met be trekking tot behoud en beheer van het natuurlijk milieu. Libië contra Italië TRAPANI (Reuter) Een vliegtuig van de Libische luchtmacht heeft dins dag zonder slachtoffers te maken met bommen een aanval uitgevoerd op een Italiaans vissersvaartuig. De van Sicilië afkomstige 'Borgea' viste op ongeveer 30 mijl uit de Libische kust. Anti-lawaai-protest NORDHORN (DPA) Het protest tegen het lawaai, dat straaljagers van de NAVO boven het schietterrein bij Nordhorn in Nedersaksen veroorzaken neemt steeds grotere vormen aan. Twee dagen zijn scholen in de streek geboycot en gisteren voegden zich daar nog de leerlingen bij van een vak school. Zij trokken met hun ouders door de binnenstad van Nordhorn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7