Het is niet alleen de make-up die t em doet. V TEXEL Een valk voor 'n koningin bij spierpijn Ambtenaar zal giraal salaris moeten slikken Surinaamse onderwijzers staken door VROEGE VOORJAARS VAKANTIE Lavona, WELL/X Halve ton gestolen bij Toni Hartweger dsgpecept door Catherine Gaskin I TROUW/KWARTET DONDERDAG 29 MAART 1973 BINNENLAND/RADIO-TV Van een verslaggever UTRECHT De heer J. F. Abelman, ambtenaar op het ministerie van jus titie, zal alleen kunnen voorkomen dat zijn salaris op zijn girorekening wordt overgemaakt als hij zijn girore kening opheft. Als hij dit laatste niet doet, zal hij erin moeten berusten dat hij zijn salaris op die manier ont vangt. De centrale raad van beroep in Utrecht heeft de bezwaren van de heer Abelman tegen de storting van zijn salaris op de giro ongegrond verklaard, het ambtenarengerecht had dat al eerder gedaan. Volgens de centrale raad van beroep is er geen sprake van onbehoorlijk bestuur: de overheid heeft het besluit tot girale betaling destijds genomen in overeen stemming met de opvattingen van het georganiseerd overleg in ambtenaren zaken. De centrale raad meende dat de heer Abelman zich ten onrechte had beroepen op een artikel in het burgerlijk wetboek, dat zegt dat het loon alleen uitbetaald kan worden in de vorm van een wetttig betaalmiddel (girokaarten zijn nog steeds niet als zodanig erkend). Volgens de raad be oogt dit wetsartikel slechts uitbeta ling in vreemde valuta te voorkomen. 'Opheffing van mijn girorekening is nu. denk ik, het enige wat er op zit' verzuchtte de heer Abelman gisteren. 'Om zelf niet al te erg gedupeerd te zijn ten aanzien van andere zaken die ik tot nu toe via de giro afhandelde, kan ik mijn vrouw een girorekening laten nemen, waarover ik dan als gemachtigde weer kan beschikken'. (ADVERTENTIE) Van een speciale correspondent PARAMARIBO De Surinaamse re gering heeft gisteren opnieuw zonder succes geprobeerd scholen in Parama ribo open te krijgen door alle onder wijzers op te roepen. De stakingslei ding op haar beurt echter had de onderwijzers opgedragen geen gevolg te geven aan de regeringsoproep. Deze opdracht van de stakingsleiding werd voor ongeveer tachtig procent opgevolgd. De besturen van rooms-katholieke en protestantse scholen hebben geprotes teerd tegen de oproep van de rege ring. omdat deze komt op het moment, dat de commissie van goede diensten bezig is aan een compromisvoorstel, dat eind van deze week wordt ver wacht. De regering heeft intussen bekend gemaakt. dat ze spoedig zal overgaan tot invoering van een algemene kin derbijslagregeling. ook voor niet- landsdienaren. Dit plotselinge besluit wekt de indruk, dat de regering zon der gezichtsverlies en buiten de on derhandelingstafel om één van de stakingseisen wil inwilligen. De voorzitter van de stakingsleiding, Harold Rusland tevens president van de federatie van onderwijsleer- krachten heeft in een interview gezegd geen mogelijkheid tot een compromis te zien in het conflict met de regering. Hij heeft verder toegege ven, dat de overheidsdienaren slecht georganiseerd zijn en financieel na genoeg aan de grond zitten. Er wordt nu geprobeerd bij de industriebonden een lening van 150.000 gulden te krij gen om zonodig de staking nog een paar weken te kunnen voortzetten. ADVERTENTIE VOOR UW Voordelig* hotel-arrangementen. Redukties op huurprijzen. Volledige informatie geelt U VVV-TEXEL Groeneplaats 29 Den Burg Tel. 02220-2844 Wat mooi is heeft kleur. Kleur verandert u, maakt u mooier. Wel eens een andere make-up geprobeerd Nieuwe kleur aan uw gezicht gegeven? Gebruik dan ook een Lavona haarkleurspoeling. Heteffekt is fantastisch. Alle 25 tinten Lavona haarkleurspoelingen worden op basis van een verzorgende crème gemaakt. Deze zorgt voor het herstel van de natuur lijke glans van uw haar en geeft tevens een egale dekking. Uw Lavona-adviseur kan u precies vertellen welke kleuren bij uitstek voor uw haartype geschikt zijn. Tube voor 2 behandelingen f 3,- MARY PERKINS BP SOES 8A I STAL.KTMJAM w ha- N16K.MAAC».... Hid )SS1\6T SL€CMT MAfcy...HÉUS LOWIETJE I een belofte voor mooier haar Kwaliteiten Cees Nooteboom hoeft zich niet te schamen voor de kwaliteiten van zijn 15-jaar oud spel De Zwanen van de Theems en zeker niet voor de te levisiebewerking van dit stuk, uitge voerd in samenwerking met Dimitri Frenkel Frank. Dit goede debuut van Frenkel Frank als regisseur van een dramatische produktie vraagt om meer kansen tot verdere ontplooiing van een duidelijk aanwezig talent. De bezetting van het stuk leverde over de gehele linie voortreffelijke prestaties. Na een aantal teleurstellen de t.v.-spelen van de laatste tijd is deze verrichting tenminste weer een beioïjs dat Nederlanders tot iets bij zonders in staat zijn. Om door ge ïnspireerd acteren aan een voorstel ling die grote adem en spankracht te geven waardoor zij in de herinnering blijft hangen. AMSTERDAM Uit de woning van de Oostenrijkse zanger-pianist Toni Hartweger in de Edisonstraat in Am sterdam is bij een inbraak voor onge veer 35.000 gulden aan gouden siera den alsmede 15.000 gulden in contan ten ontvreemd. De inbraak werd dinsdagavond ont dekt. Alle kasten en laden waren overhoop gehaald. Petitie over sociale werkplaats HILVERSUM VARA-Ombudsman Marcel van Dam zal vanmiddaé ruim 170.000 handtekeningen aanbieden aan de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. A. Vondeling. Deze handtekeningen zijn het resultaat van een aktie voor werktijdverkorting op de sociale werk plaatsen in ons land. In een aantal uitzendingen heeft Van Dam aandacht gevraagd voor de voor hun gezondheid te lange dagen, die gehandicapten in de sociale werkplaat sen moeten maken. Computercursus herhaald DEN HAAG Teleac zal januari volgend jaar de computercursus her halen, gezien de overweldigende te- langstelling er voor. Teleac laat de cursus dan weer wekelijks op het scherm verschijnen, terwijl het Novi, net zoals bij de cursus die nu nog loopt, voor aanvullende studiedagen zal zorgen. RECTIFICATIE De documentatiemap van de Boycot Outspan Aktie kost niet ƒ2,50, zoals wij per abuis hebben bericht, maar ƒ5,—. Lo van Hensbergen overtrof zichzelf met zijn genuanceerde creatie van de verpieterde Knil-kolonel buiten dienst. Grotesk in zijn vegeteren op voze glo rie, ontroerend soms in zijn onttake ling. als hij beseft de liefde van zijn nichtje te zullen verliezen aan een rokkenjager. Els Ingeborg Smit wist het karakter en de gevoelens van deze vereenzaamde jonge vrouw gevoelig te accentueren. Bijna monumentaal pasten Rie Gilhuys cn Elise Hoomans als de zusters van de kolonel in de sfeer van vermolming de een venijnigde ander naïef geïso leerd. liet spelletje scrabble werd een geweldige scène waarin allerlei ver dringingen als giftige dampen naar buiten kwamen. Cor van Rijn speelde met een zekere dreiging de mislukte erotelingblaaskaak en egoïstische suf ferd tegelijk, maar Jelle Violet zorgde voor sensitieve contrasten als zijn min nares in verwachting. Johan Ooms, als Peter de enige stabiel lijkende figuur, vond ik een belofte voor de toekomst. Mooi introvert spel, niet bedorven door toneelmiddeltjes. Door een fijnzinnige toepassing van kleuren verkreeg decorontwerper Jaap Binnerts een bij oud-Indisch gasten passende omgeving zonder de vertrek ken vol te stoppen met typisch Ooster se attributen. Nootenboom schreef een somber ma kend stuk met facetten en expressies die menigeen icaarschiinlijk liever niet dan wel wil zien en horen maar met 'liet raakt niet. smaakt niet, roert niet aan' kunnen wij het bestaan van der gelijke mensen en hun situaties niet ontkennen, zij zijn er nog wel degelijk. Ook los van Indonesië en daarom is dit stuk niet een barok macabere folk lore maar heeft het meer algemene geldigheid TON HYDRA Ongehuwde vrouwen niet eerder aow, adviseert werkgroep Van een verslaggever DEN HAAG Voor ongehuwde vrouwen moet de leeftijd, waarop zij aanspraak maken op AOW, niet ver laagd worden. Tot deze conclusie komt een interdepartementale werk groep in een rapport, dat thans door minister Boersma (sociale zaken) naar de Tweede Kamer en Eerste Kamer gezonden is. De regering heeft over suggesties van de groep nog geen standpunt bepaald. Omdat het rapport ook toegezonden is aan een aantal maatschappelijke orga nen en instellingen, wordt een discus sie over de materie verwacht. De werkgroep meent, dat de omstan digheden, die een verlaging van de AOW-leeftijdsgrens zouden moeten rechtvaardigen, niet bij alle ongehuw de vrouwen voorkomen en ook niet uitsluitend bij deze categorie (gedacht is bijvoorbeeld aan gescheiden vrou wen). Ook een tijdelijke financiële nood maatregel wijst de werkgroep af. Zij wil de oudere ongehuwde vrouw niet als groep in een uitzonderingspositie plaatsen en stelt zich op het stand punt, dat eventuele maatregelen van financiële, sociale of andere aard zou den moeten aansluiten bij de indivi duele situatie van betrokkenen. SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 22 Toen de trouwe, maar wat al te formele Adriaan zich weer verwijderd had, hief de oude graaf Bennick van Ryckensteyn het glas en zei hij: 'Op je gezondheid, Verholen, daar ga jeMet een kwiek gebaar ledigde hij het glas in één teug, waarbij geen druppeltje verloren ging of in zijn snor bleef hangen. De oude baas had dus een zéér beheerste techniek en was kennelijk buitengewoon bedreven in dit soort van teugen. Smakkend proefde hij nog eens na van de port en toen vatte hij de draad van het gesprek weer op. 'Ik heb je dus al gezegd, dat je mijn schatten mag zien', vervolgde hij. 'Je kunt me gelo ven of niet, maar ik heb wel voor een slordige drie miljoen aan schatten. Oude. gouden beelden uit de voorma lige slotkapel, gouden vaatwerk, antie ke familiejuwelen, kisten vol gouden munten, zoals Spaanse matten, dubloe nen en rijders. Teveel om op te noemen'. 'Goeie help!' riep smidje FERDNAND Verholen. 'Bent u dan niet bang, dat er inbrekers komen?' 'Welnee lachte de graaf. 'Ze zouden nooit van zijn leven bij de schat kunnen zonder mij of Adriaan wakker te maken. De schat ligt volkomen inbraakvrij. Ik zal het je laten zien, jongen! Adriaan heeft het uitgevonden. Iets héél bij zonders. Het principe komt déérop neer, dat je eerst een'geweldige hoe veelheid lawaai, moet produceren om bij de schat te kunnen. En je moet dan nog precies weten wat voor la waai ook! Ja ja, die Adriaan is soms een stijve hark, maar hij is zeer handig'. 'Lawaai produceren?' vroeg smidje Verholen verbaasd. 'Wat voor lawaai dan wel?' 'Volg me nu maar eens goed', legde de graaf uit. Hij stond op, begaf zich naar een prachtige, antieke kussenkast en open de de deur. Dat deed hij met behulp van een sleutel, die hij opdiepte uit zijn broekzak. 'Haha lachte hij fijntjes. 'De moelijkheden voor de heren inbrekers beginnen hier Eerst zouden ze moeten weten, dat in deze kamer moesten zijn en zouden ze deze sleutel voor deze kapci moeten hebben. Ja jaen vervj gens zouden ze moeten weten wel grammofoonplaat ze uit het moesten kiezen De graaf hi de een plaat uit het platenrek, dat de kast stond en liet hem aan smid zien. 'Deze moeten ze hebbi legde hij uit. 'Eentje uit een opeilei van Richard Wagner. Die zijn gi hard, weet je. Dat zijn lekkere pis jes voor dit werk'. De edeln legde het glanzende, zwarte voorwi op de schijf van een electrische grj mofoon, die ook in de kast stond, m zette het motortje aan. Hij draaide fu i volumeregelaar helemaal uit en evdu later weerklonk een schetterende va donderende muziek uit het luidspka kertje. Het leek wel of het hidi kasteel op zijn grondvesten schildje" De ruiten trilden en het lawaai snfr' door merg en been ADVERTENTIE Bleekselderij met kaas 2 struiken bleekselderij zout Va liter melk 20 gr. boter 20 gr. bloem 35 gr. geraspte kaas Haal de bladen van de bleekselderij af en snijd er alle harde nerven en harde delen van de stengels weg. Ver deel de stengels in stukken van een vingerlengte en zet ze in kokend wa ter, waardoor ze net onder staan. Let erop dat er zout in het kookwater zit en in ongeveer drie kwartier is de bleekselderij gaar. Maak een sausje door de boter te smelten, er de bloem doorheen te roeren en vervolgens aan legen met de melk. Tot slot er de ge raspte kaas doorroeren en deze saus weer door de bleekselderij doen. Mcnutip: Bleekselderij met kaas, sau cijsjes, aardappelkrokctjes, hangop met appel. 65 'Waarom niet? Moet ik naast je zit ten. naast je rijden, van alles met je doen en voorwenden dat ik je niet wil kussen of door je gekust wil worden? Nou. dat wil ik wel!' Ik krab belde overeind en ging tegenover hem staan. 'En ik wil meer dan dat. Ik wil dat je me liefhebt En als je denkt dat een welopgevoede jonge vrouw zoiets niet hoort te zeggen, dan heb je nog veel te leren, ondanks alles wat je al geleerd hebt'. Ik keek in zijn gezicht terwijl ik sprak, en in die sekonden maakte een verschrikkelijke angst zich van me meester. Ik kan niet beschrijven hoe ik me voelde, of wat ik voelde. Er was niets redelijks in. Maar plotseling begreep ik wat ik niet onder woorden kon brengen. Er was een soort duis ternis tussen ons, die in mij de spiegel vond van hetgeen ik in zijn ogen las, verschrikkelijke verscheurende strijd van een man. Het had niets te maken met 6Chaamte. Het was iets veel gro- ters, veel diepers. en ik kende het niet en begreep het evenmin. En toch bewogen mijn lippen zich op die fatale, stompzinnige woorden. Ik voelde dat ik hem voor altijd weg joeg, en toch ging ik door. 'Ik wil jou, Callum, niet om je te verleiden, of om met je te spelen. Ik wil je voor mezelf, altijd. Ik wil jou als meester van Cluain. Ik wil met je trouwen'. 'Vrouw.Zijn stem was een wilde schreeuw. 'Ga van me weg. Ga weg! Er is niets tussen jou en mij. Niets. Er zal nooit iets zijn'. 'Hou je van iemand anders? Wie? Wie is het?' 'Wie? Als ik iemand liefheb, dan heb je het recht niet dat te weten'. 'Misschien niet. Maar ik zal het we ten. Ik zal he* weten en ik zal vechten. Ik weet hoe ik moet wach ten. Ik ben er goed in. En ik zal je hebben. Hij onderbrak me door naar zijn paard te lopen. 'Wacht maar niet. Je verspilt je tijd. Het is onvoorstelbaar. Er zal nooit iets tussen jou en mij zijn. Nu niet en nooit'. 'Maar je kuste me. Ik weet dat je me kuste'. 'Ja, ik kuste je en het beviel me, dat geef ik toe. Maar ik zal je nooit meer kussen'. 'Wil je me niet, Callum?' 'Daar heb ik geen antwoord op. Geen antwoord.Hij liep van me weg door de hei naar de ponies. En ik rende achter hem aan, struikelend over mijn rok en vallend; ik was buiten adem toen ik weer op mijn voeten stond. Ik schreeuwde in de wind. 'Geen antwoord, alleen trots, is dat het? Je kunt het niet verdragen iets te nemen van Angus Macdonald, zelfs niet zijn kleindochter, die van je houdt. Je zou mij niet willen met Cluain als toegift.Callum, stop! Luister.alsjeblieft. Maar hij was in het zadel gesprongen en trok de handschoen aan. Toen ze dat zag kwam Giorsal onmiddellijk, als op bevel, een flitsende zwarte schaduw langs mijn vertroebelde ogen, en toen zat ze op zijn hand, en de hond was al bij de hielen van de pony. Hij draaide eindelijk zijn hoofd om. 'Vergeet het, Kirsty. Vergeet het. In het belang van je eigen ziel, vergeet wat je hebt gezegd. Vergeet deze dag.De rest ging verloren toen hij de pony aanspoorde en ze gingen gevaarlijk snel de helling af. De valk schommelde en zwaaide op zijn hand, maar hield zich vast, alsof Callum haar leven was. Hij was mijn leven. Ik zou deze dag nooit vergeten. Ik zou die duisternis verdringen die tussen ons was neerge haald, dat zou ik vergeten. Maar ik zou wachten, zoals ik had beloofd. Liefhebben is iets groots, het is méér dan de meesten ooit zouden hebben. Ik zou liefhebben, en ik zou wachten, onverschillig hoe lang. Ik zou hém uitzitten en de tijd uitzitten en wel ke andere liefde dan ook die hem zou bezitten. Ik zei tegen mezelf dat ik desnoods eeuwig zou wachten. En toen, veel kalmer, liep ik naar Ailis. Ik was vriendelijk en geduldig, en ging voorzichtig op pad, ervoor zorgend niet te verdwalen. Ik had Callum mijn liefde bekend, en ik zou wachten om de waarheid ervan te bewijzen. Tenslotte zou hij weten dat ik hem liefhad. Tenslotte zou hij weten, dat ik kon wachten. Cluain zou wachten, alles zou wachten. On danks de verschrikkelijke manier waarop hij me had teruggewezen was ik vol vertrouwen. Ik stamde van een koppig ras; Christina Campbell, die in haar graf lag naast mijn broer, was daarvan het bewijs. We wisten hoe we moesten wachten, en hoe we moesten liefhebben, iets. of iemand, met hart stocht. Wat ik me niet kon voorstel len was hoe lang ik zou moeten wachten. Misschien had mijn grootvader me zien rijden, laat, mistroostig en nat van een van die plotselinge Hoogland se regens: misschien had mijn afwe zigheid aan het middagmaal zijn toorn gewekt. Wat het ook was, hij sprak ternauwernood met me gedu rende het diner. En toen er was afgeruimd haalde hij niet het schaak bord te voorschijn. Hij wachtte een tijdje tot de laatste schalen waren weggehaald door Morag, en wendde zich toen inet een smeulende woede tot mij. 'Ze zeggen dat je met Callum Sinclair reed'. 'Ze zeggen.wie zijn ze?' 'Wees niet brutaal. Ik weet wat ik hoor'. 'Ja, ik rijd met Callum Sinclair als ik hem kan vinden. Hij is votfr mij even ontoegangelijk als voor u'. 'Dan moet dat afgelopen zijn'. 'Waarom?' 'Omdat het ongepast is. Daarom. Denk je dat ik erop gesteld ben kletspraat jes te horen rondstrooien dat mijn kleindochter achter een stoker aan loop?' 'Mijn grootvader was.en is nog steeds, een stoker. Probeert u me uit te huwelijken net als James Furguson dat zijn dochter deed? Bent n uit op een titel, of geld, voor Cluain? U zult ze niet door mij krijgen'. 'Ik ben nergens op uit voor Cluain, behalve op wat het toekomt. En Cal lum Sinclair is niet voor jou'. 'Maar u houdt hem hier, u heeft zijn diensten nodig. U geeft hem privile ges die geen andere werker zou krij gen, omdat hij zoveel waard is voor Cluain'. (Wordt vervolgd) Radio vandaag HILVERSUM 1 AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgynin. 7.20 (SI Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.1 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 (S) V.d. kleuters, 10.10 Arbeids vitaminen. (11.00 Nws: 11.03-11.06 Radiojour naal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor ledereen met 11.55 Beursber. 12.30 Mod. plattel. 12.35 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Kinderkoor. 13.4^ (S) Gitaarmuz. 14.00 Note, dop. gevar. prógr. 15.00 (S) V.d. zieken. 16 00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Aspecten: kunstrubr. 17.00 (S) Mobiel - beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Ultz. v.d. P.V.d.A. IKOR: 18.30 Kleur: Inf. en comm. oyer zaken van kerk en samenleving. NCRV: 19.00 Bij de tijd: serie uilz. over De Ondernemingsraad. 19.20 De kerk vandaag nws en comm. 19.30 Beter samen - Op het tv-progr. van 20 mrt J.l. wordt nader ingegaan. 19.55 Kunst- cn vliegwerk - inf. over akt. tentoonstellingen. 20.00 (S) Veel gevraagde gewijde muz. 20.35 (Si De laars op de nek (26). 21 00 (S) Regio-Rechtstreeks (II): gevar. progr. 22.20 Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.40 <S) Hier en Nu. 22.50 Wereldpanorama. 23.00 Het stille Amerika - bezinning op het andere Amerika. 23.20 (S) Prom. Ork., Groot Om roepkoor en zangsolistcn. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 <S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.overz. 8.00 <S) Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evange lisch -komm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Klass. muz. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Podium v.d. vrouw: maatschappij-lnf. 11.05 (S) V.d. zieken. 11.40 Elementair: poezie progr.'s. 11.55 Med. 12.00 zingen met Ceclll- a: volksmuz. 12.15 (S) Orlmoaradio: kinder koor met instrumentale begeleiding. 12.26 Med. t.b.y. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Mlddagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensem ble. 13.45 Maakt geld de sport kapot?, gesprekken. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) In kleine bezetting: klass. kamertnuz. 15.15 De Bijbel maakt nieuwsgierig: gesprek over Schriftwoorden. 15.30 Nws. 15.33 <S) Studio 6: middagmagazine. 16.30 (S) Hier en nu. 16.02 (S) Radio-rechtstreeks (I): gevar. mu. zikaal. regio- en nationaal allerlei. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV:. 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: koorzang. 18.30 Nws. 18.41 (S) Leger des Heilsmuz. 18.54 Zojuist versche. nen: boekbespreking. AVRO: 19.00 (S) O: Jongerenprogr. 19.30 Trefpunt: aktuele zaken ter disc. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Residentleork., Toonkunstkoor uit Den Haag en solisten: mod. muz. 21.30 (S) Oorlog en vrede (13). 22.24 (S> Muz. zonder podium: serie uitz. over elektron, muz. 22.55 iter bij de muz.: nieuwe lied] of songs. 23.20 (S) Essay: pro, I jver kunst wordt doorgepraat. 231 f rnaal. 23.55-24.00 Nws. X (S) Dichter bij de muz. chansons waarin over Radiojournaal. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hugo Geldcren Show. (8.00 Nws.) KRO: 9.00 NI 9.03 KRO-op-Drie: discjockeyshow. (10.00 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf twee: KRO's pauzeprogr., met 13.00 Nws 13.03 Raden maar... 14.00 Nws. Discjockeyshow. (15.00 Nws.) NOS: Nws. 10.03 De daverende dertig. Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draaj Show. TROS: 19.00 Nws. 19.02 U spreekt ra Piet. 20.00 Nws. 20.02 Po ter. 21.00 Ni 21.02 Sentimental Journey. 21.30 Kabaret ketet. 22.00 Nws. 22.02 Hugo van Gelder Show, met o.a. de Nederlandstalige Tien. 22.55 Med. 23.00 Nws. 2 T S T Tros-Sport-Tijd: sport t muz 24.00 Nws. o 02 Aktua. 0.12 Jazz-! n' 0.55-1.00 Nws TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 School-tv 14.00 14.50 School-tv NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Zwijgen is goud 19.45 Popeye, tekenfilm 20.00 Journaal 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the family, tv-serie 21.00 Een portret van de grootvader, film 21.15 Namens vele huur ders, inf.progr. 21.45 Barend in België: showprogramma 23.15 Journaal 18.55 Journaal EO 19.05 19.30 20.00 20.20 21.00 21.30 21.50 23.15 23.25 EO-kinderkrant Tussen de compu ters, gesprek Journaal Big D Ranch, tv-film En nu mijn verzoek Nader Bekeken Het geluid van de trompetten, film U schrijft ons: be antwoording van brièven Den Haag vandaag Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Der Kommlssar. 11.35 TV-serie. 12.00 Act. progr. 12.50 Intern, persoverz. 13.00.13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 TV-rep. 17.05 V.d. kinderen. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30.10.00 Sesamstras- se. 18.00 Filmdoc. 18.30 Act. 18 45 Zand- mann. 18.55 Nordschau-Magazine. 19 26 Dru- bcn bei Lehmans. 19.59 Progr.overz. WDR: 8 20-12.15 Schooltelevisie. 9.30-10.00 Sesam- strasse. 18.00 Reg. nws. 18.10 V.d. kinderen. 18.15 Die Partrldge-Famille. 18.40 Iller und Heute. 19.20 TV-serie.) 20.00 Journaal cn weerber. 20.15 Mlnisterium der Angst. Amerk. speelfilm van 1944. 21.40 Doc. film 22.25 Journaal, comm. cn weerber. 22.45 Serie uitz. 23.30 Journaal. BELGIE 324 m NED 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Lil n: muz.progr. (12.50 Buitenl. persoverz. 13 Nws. act., weerber. en toneelagenda.) IJ Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolrad (15.00 Nws.) 13.25 Lichte muz. (16.00 Nw i'-00 Nws. 17.10 Voor oudere luisteraa 17.55 Wegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. Paardesportbcr. 18.30 Wegwijs wezen. IS Sportmagazlne. 18.55 Taalwenken. IJ Gramm.muz. 19.00 Nws en act. 19.30 Int mezzo. 19.35 Gevar. muz.progr. (21.00 Spü ternws. 22.00 en 23.00 Nws. 23.10 Muziki progr.) 23.40-23.45 Nws. *uziM DUITSLAND II 17.00 V.d. kinderen. 17.25 Weerber t{ wintersport. 17.30 Journaal en weerbi 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Muziki show. 18.05 Rep. en muz. 18.35 Drei Partni 19.10 Das verraterlsche Herz. 19.45 Joq naai, act. en weerber. 20.15 Herelnspazitl var'eteprogr. Aansl.: Journaal. 21.45 Dl) 22.45 Journaal, comm., weerber. en w« ber. v.d. wintersport. DUITSLAND III NDR 8.55-12.20 Schooltelevisie. 18.00-18.30 Sesamstrasse. 19.00 Ausbilduè der Ausbilder. 19.30 Diagnose sozialen V» haltens. 20.00 Journaal en weerber. 20| Uit Kunst en wetensch. 21.00.21.45 Econoi magazine. DUITSLAND III WDR 8.20 en 8.55 Schooltelevisie. 9.30 Seui strasse. 11.00 en 11.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Ausbildung t) Ausbilder. 19.00 Zandmann. 19.05 Pro» voor Turkse werkn. 19.15 Hierzulande-he2 zutage. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 201 Journaal en weerber. 20.15 Kerk en Sta» 21.00 Kerkelijk Conc. 21.45 Act. 22.05 Fil» rep. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 en 17.00 Schooltelevisie. 18.00 De Fabeltjeskr. 18.05 Koninr Arhtil 18.30 Tienerklanken. 19.10 Doe. natuurfilm 19.35 Cult. nws. 19.40 Med. 19.45 JournM 20 10 Qulzprogr. 20.40 Een avond bij Eti 21.25 Nieuwe films. 2205 Gastprogr IV Journaal BELGIE FRANS 18.10 Kinderprogr 18.30 Popmuz. 19.00 Arp« Le Tziga. 19.30 Inform, progr. 1». Weerber en journaal 2015 Sport 2030 verlte. speelfilm. 22.30 Nieuwe films. 23. Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6