11e Amerikanen Bonder dag bevrijd Russisch geleerde die naar Israël wil levend doodverklaard ipionageproces was chok voor Israëli's Tolksfront wil fusie net Arafats al Fatach Zuidelijke Filippijnen toneel van veldslag merikaanse militaire interventie in Vietnam eindigt Studie over toekomst Europese industrie Lang haar: geen televisie Wachtende vlieger knapt uiltje Hoger loon voor negers in Z.-Afrika Advies over eigen veiligheidskorpsen Suriname/Antillen Partijspion licht senaat van VS in 'Ik ben vergeten wat het betekent bang te zijn' Ook schandaal in Marseille OUWKmRTET DINSDAG 27 MAART 1973 BUITENLAND T7/K9 ti 2:2Y BISCAYNE (Reuter, UPI, AP) President Nixon heeft gisteravond een definitieve overeenkomst ngekondigd, die inhoudt dat donderdag alle Amerikaanse krijgsgevangenen zullen zijn vrijgelaten en talie 600 Amerikaanse militairen op dezelfde dag uit Zuid-Vietnam zullen zijn teruggetrokken. ro: xon maakte dit bekend, nadat een word over deze zaak was bereikt or de gemengde militaire commissie bi; Saigon. Nixons woordvoerder Zieg- zei dat minister van defensie Ri jt' ardson opdracht heeft gekregen om u |or te gaan met de terugtrekking i onze troepen'. Ziegler zei ook, dat i' 148 Amerikaanse krijgsgevangenen, val nu nog door Noord-Vietnam, de et Cong en door de Pathet Lao 'ao irden vastgehouden, donderdagmor- ,P| n vrij zullen zijn. j terugtrekking van de Amerikaanse >nd iepen werd zondag in opdracht van ;-V xon gestaakt, omdat Hanoi weiger- 'i garant te staan voor de vrijlating as; i de negen Amerikanen, die door de pro-communistische Pathet Lao-be- weging in Laos worden vastgehouden. Volgens de Vietnamese bestandsak koorden dienden alle Amerikanen ui terlijk morgen te worden vrijgelaten. Ook moesten alle Amerikaanse mili tairen op 28 maart zijn teruggetrok ken. Ziegler liet weten dat de 32 Amerika nen, die door de Viet Coilg worden vastgehouden, vandaag nog vrij zullen komen. De negen Amerikanen die in handen zijn van de Pathet Lao zijn en veertig in Hanoi verblijvende Amerikanen zullen morgen in vrij heid worden gesteld, terwijl 67 Ame rikanen donderdagmorgen uit Noord- AIFA (UPI, Reuter) De eerste fase van Israëls grootste spió- igeproces is gisteren beëindigd met liet uitspreken van gevange- •straffen variërend van twee tot 17 jaar voor vier Israëlische Ara eren en de eerste twee in Israël geboren joden, die ooit voor is ionage werden veroordeeld. mannen, leiders van een Syrisch onage-netwerk, begonnen eeen Ara die versie van de Internationale te gen, voordat zij de handboeien om- ijken en uit de rechtszaal werden eid. Een zesde verdachte, die al der spijt betuigd had over het dnemen aan het komplot, nam niet il aan het gezang. Hij was de enige dachte, die zich schuldig had klaard. Hij kwam er ook met de fitere sitraf ag: twee jaar. proces heeft de Israëli's geschokt, het verleden zijn wel eens joden uldig bevonden aan spionage, maar gunste van Oosteuropese landen, was de eerste zaak, waarin joden chuldigd en schuldig bevonden ajrden aan spionage en sabotage ten iste van een Arabisch land. oed Turki, de Arabische leider van groep, en Ehoed Adiv, de leider de joodse afdeling, kregen de engste straffen: ieder 17 jaar. Het verklaarde dat de straf zo zwaar omdat het tweetal geen spijt had 7^uigd over zijn daden. Turki was in begonnen het netwerk op te l en met het doel spionage en sabo- e te bedrijven teneinde de Israëli- regering ten val te brengen, rrtf, een boekverkoper uit Haifa, en fir, een voormalige Israëlische para, hebben gezegd dat ze zich bij hun acties hebben laten leiden door revo lutionaire ideeën. De tweede joodse verdachte, Dan Ver- ed, kreeg een straf van tien jaar, omdat zijn aandeel kleiner was dan dat van de anderen. Beide joden heb ben gezegd dat zij zichzelf niet be schouwen als spionnen of verraders. 'We hebben gehandeld tegen de auto riteiten en tegen het zionisme binnen het kader van een revolutie, die erop gericht moest zijn een communistisch regime te vestigen in Israël'. truc De laatste verdachte, Soebhi Na'arani, een tv-technicus, werd veroordeeld tot 15 jaar gevangenis. Hij heeft de be schuldiging uitgesproken dat zijn ver klaringen tegenover de politie waren afgedwongen met martelingen en inti midatie. Deze beschuldiging werd echter van de hand gewezen. De moe der van Adiv meende dat Ehoeds veroordeling tot 17 jaar een 'truc' was. De maximum-straf is 20 jaar. 'Ik geloof dat ze hem niet de strengste straf gegeven hebben, om niet de publieke opinie van progressieve men sen wakker te maken. Iedereen die hem kent weet dat hij geen spion en geen terrorist is'. loei: blokkeren vredesregeling i ilROET (AP, UPI) Het ilksfront voor de Bevrijding van lestina, een radicaal-marxisti- r3 he guerrilla-groepering, die on- 5 r meer verantwoordelijk was "lor de kaping van vier westerse 7ó(iegtuigen in 1970, streeft naar uwe samenwerking met het otere en relatief gematigder is Fatach, zo heeft een leider van [51 Volksfront gisteren bekend maakt. het radicale Libanese dagblad al iharrer gaf deze leider, Achmed al - imani ook wel bekend als Aboe fj iher verder bijzonderheden over n overeenkomst, die naar zijn zeg- 1 n zou zijn bereikt tussen de Jor- anse koning Hoessein en president 1 xon over een Jordaans-Israëlische edesregeling. Deze regeling zou, vol- ns Yamani, vorige maand zijn be- cfikt tijdens het bezoek van Hoessein n Washington. .et Volksfront was de laatste jaren n beetje op z'n retour geraakt, van- !ge de ziekte van zijn leider George 5 ibbasj en de bombriefaanslagen op 7 n aantal sleutelfiguren in de organi se, die vorig jaar plaatsvonden. ilgens Achmed al Yamani wil het ilksfront nu met de al Fatach-bewe- ng van Jasser Arafat een 'fusie' ngaan, die zou kunnen leiden tot lledige eenheid met als doel het lieden van een hechter nationaal ont'. j voegde daaraan toe, dat de guer- la-beweging meer dan ooit eenheid hoeft 'om zich te verzetten tegen de inenzwering tot overgave', waarmee i verwees naar een mogelijke vre- sregehn'g voor het Midden-Oosten, imani zei, dat de samenwerking tus- n zijn Volksfront en al Fatach niet richt zal zijn tegen andere Arabi- he guerrilla-organisaties. Yamani Bp verder op tot vorming van een rabisch Front van Verwerping' sa- mgesteld uit staten als Syrië, Irak, gerije en Zuid-Jemen, die in ieder val zijn gekant tegen een vreedzame geling met Israël. ederzettingen at betreft de overeenkomst, die tus- n Nixon en Hoessein zou zijn be- ikt, zei de Volksfrontleider, dat die geling met Israël de vestiging in- >udt van zogenaamde 'nahals', mili- ire nederzettingen langs de Jordaan, lodse nederzettingen in het gebied in Hebron en vrije toegang van oslems tot Jeruzalem, al zou de eilige stad niet opnieuw in tweeëen orden gedeeld. George Habbasj, de ziekelijke leider van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina. BRUSSEL De Europese Commissie in Brussel het 'dagelijks bestuur' van de Europese gemeenschapen, heeft een Nederlands instituut een studie opdracht verstrekt. Het Nederlands economisch instituut van prof. Tin bergen moet voor de EEG 'de vooruit zichten op lange termijn voor de Europese industrie' gaan uitzoeken. Het instituut moet speciaal de toe komstkansen van de industrie in de gemeenschap bekijken, in het kader van een internationale arbeidsverde ling. Vietnam kunnen vertrekken. Alle ge vangenen zullen door Amerikaanse vliegtuigen in Hanoi worden opgepikt. De bereikte overeenkomst markeert het einde van de directe Amerikaanse militaire inmenging in Vietnam, die ten jaar geleden goed op gang kwam. De verklaring van de Pathet Lao van gistermorgen, dat zij bereid was de negen Amerikanen op elk gewenst tijdstip vrij te laten, is van groot belang geweest voor het doorbreken van de impasse. Het enige probleem, waar men nog niet uit is gekomen de aanwezigheid van 159 Amerikaanse mariniers in Saigon ter bewaking van de Amerikaanse ambassade is voor lopig terzijde geschoven. Volgens een Viet Cong-woordvoerder wordt de dis cussie hierover morgen voortgezet. DREIGEMENT In Parijs hebben vertegenwoordigers van de regering in Saigon en van de Voorlopige Revolutionaire regering van Zuid-Vietnam hun besprekingen over de politieke toekomst van Zuid- Vietnam gisteren hervat. Mevrouw Ngoejen Tji Binh, die de afvaardiging van de Voorlopige Revolutionaire Re gering op het vredesoverleg in Parijs leidde, zei gisteren op een persconfe rentie in de Franse hoofdstad, dat de Viet Cong de strijd in Zuid-Vietnam zal hervatten, als de bestandsschen dingen voortduren. Zij verklaarde, dat de Amerikaanse en de Zuidvietnamese strijdkrachten sinds januari het be stand minstens veertigduizend keer hebben geschonden. Generaal Gilbert Woodward, hoofd van de Amerikaanse delegatie bij de gemengde militaire commissie van de vier oorlogvoerende partijen in Zuid- Vietnam heeft gisteren geweigerd de ze commissie te ontbinden, zolang alle Amerikaanse krijgsgevangenen in Noord-Vietnam en in Laos nog niet zijn vrijgelaten. De weigering van Woodward slaat op een voorstel van generaal Queang Hoa, het hoofd van de Noordvietnamese delegatie, de commissie op 28 maart op te heffen, in overeenstemming met de akkoor den van Parijs. DZOE Troeong Dinh Dzoe, een van de be kendste Zuidvietnamese politieke ge vangenen is gisteren uit de gevange nis ontslagen. Dzoe die in 1967 bij de presidentsverkiezingen van 1967 als tweede eindigde na president Ngoejen van Thieu, heeft bijna vijf jaar gevan gen gezeten. Zijn dochter verklaarde tegenover verslaggevers, dat hij zich na zijn vrijlating uit de gevangenis van Chi Hoa ziek en vermoeid voelde. Tijdens de presidentsverkiezingen van 1967 pleitte Dzoe voor onderhandelin gen met de Viet Cong en hij voegde daar destijds aan toe, dat deze onder handelingen zouden moeten uitlopen op een coalitie-regering. Na de verkiezingen, waarbij hij acht tien procent van de stemmen behaal de werd hij gearresteerd. De vrijla ting van Dzoe wordt door politieke waarnemers in Saigon gezien als een poging van Thieu om zijn positie in de delicate kwestie van de politieke gevangenen een gunstiger gezicht te geven. Volgende week zal Thieu een bezoek aan de VS brengen voor be sprekingen met president Nixon en leden van het Congres. PRAAG (AP) De Tsjechoslo- waakse sportleider Antonin Himl heeft gedreigd niet langer tv-reportages van voetbalwed strijden uit te laten zenden in dien de spelers weigeren hun haar korter te laten knippen. 'Toen onze spelers uit het trai ningskamp in Zeist, in Neder land, terugkwamen, zagen zij er uit als een stelletje meisjes uit een bar' aldus Himl. 'Misschien zullen we daarom moeten stoppen met het uitzen den van tv-reportages van voet balwedstrijden.' Himl sprak op een vergadering van de Tsjecho- Slowaakse voetbalbond. Een Amerikaans bemanningslid van een C-130 vrachtvliegtuig knapt op de Zuidvietnamese basis Bien Hoa een uiltje op zijn toestel, in af wachting van de vrijlating van de laatste groep Amerikaanse krijgs gevangenen. MANILLA (UPI, AFP) Filippijnse regeringstroepen hebben vrijdag in een slag, die zes uur duurde, tweehonderd opstandelin gen gedood, zo heeft het opperbevel in Manilla gisteren bekendge maakt. De slag werd geleverd 'tegen door maoislen geleide moham medaanse separatisten' in het zuiden van het Filippijnse eilanden rijk. Generaal Fidel Ramos deelde mee, dat de gevechten plaats hadden in de stad Labangan op negenhonderd km ten zuidwesten van de hoofdstad Manilla. Labangan ligt in de provincie Ambo- anga del Sur, een haard van moeilijk heden in de zuidelijke Filippijnen, waar moslems, die een afscheiding van de rest van de (katholieke) Filip pijnen willen, aktief zijn. Ramos, hoofd van de rijkswacht, ze>i gisteren, dat de stad in handen van de rebellen was gevallen, maar later door regeringstroepen werd heroverd. De sterkte van de rebellenstrijdmacht werd door de generaal geschat op acht a tienduizend man. Een aantal rebellen heeft, volgens Ramos, een 'buitenlandse vorming' gehad en was bewapend met wapentuig van Belgi sche en Engelse makelij. MARCOS Kort voor de bekendmaking van giste ren had de Filippijnse president Fer dinand Marcos verklaard, dat hij aan de moslem-opstand door 'economische, sociale en politieke' hervormingen een einde zou maken en niet door militair optreden. Al eerder had Mar cos de termijn, waarbinnen de rebel len amnestie konden krijgen als ze hun wapens inleverden, verlengd tot 15 april. Militaire zegslieden in Manilla hebben geschat, dat door de gevechten op Mindanao centrum van de rebellen- actnviteit driehonderdduizend mensen, christenen zowel als mos lems, van huis en haard zijn verdre ven. De gewelddadigheid in deze stre ken wordt door de moslems toege schreven aan het feit, dat steeds meer christenen zich gaan vestigen in tradi tionele moslemgebieden. LONDEN (AFP. Reuter) De lonen van ruim 120.000 negers die in Zuid- afrikaanse goudmijnen werken, zuilen- met gemiddeld 26 pet. worden ver hoogd, zo heeft de Anglo-Amerikcan Corporation of South Africa in Lon den bekendgemaakt. De mededeling volg op een campagne van het Britse blad The Guardian tegen Britse maatschappijen in Zuid- Afrika die hun personeel minder be talen dan het loon dat voor een minimaal bestaan vereist is. Ook in West-Duitsland is enige beroe ring ontstaan wegens de berichten over de onderbetaling van Zuidafri- kaanse negers door Europese maat schappijen. Enkele leden van de bondsdag zullen de regering Brandt vragen, een onderzoek in te stellen naar de lonen die Westduitse onder nemingen in Zuid-Afrika betalen. Van een verslaggever SCHIPHOL Binnenkort zal een tussentijds advies worden uitgebracht over de oprichting van speciale korp sen, die moeten zorgen voor de orde en veiligheid in Suriname en op de Nederlandse Antillen. Dit heeft de voorzitter van de koninkrijkscommis sie, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, gistermorgen op Schiphol meegedeeld na aankomst uit Curasao waar hij twee weken heeft vergaderd met de commissie, die een advies moet uit brengen over de toekomst van het koninkrijk aan de drie regeringen. In beide rijksdelen zullen para-mili taire veiligheidstroepen moeten wor den opgericht, waardoor de mogelijk heid om Nederlandse troepen in te schakelen bij interne moeilijkheden kan worden voorkomen. Er zullen na het interim-advies, dat waarschijnlijk nog voor eind april zal worden uitge bracht, ook voorstellen komen voor verdere uitwerking hiervan tussen Nederland en Suriname en Nederland en de Antillen. WASHINGTON (AP) James McCord, één van de mannen- die heeft deelgenomen aan politieke spionage tegen de Amerikaanse Democratische partij, is begonnen met het doen van zijn onthullingen aan een onderzoe kingscommissie van de Senaat. Dc voorzitter van deze commissie, Samuel Dash, heeft verklaard dat McCord hem de namen heeft verstrekt van nog meer mensen, die bij het plaatsen van afluisterapparatuur in het Demo cratisch hoofdkwartier waren betrok ken. Wie dat waren wilde Dash niet zoggen. De Los Angeles Times schreef echter aan de weet te zijn gekomen dat zowel John W. Dean III, adviseur van president Nixon, als Jeb Stuart McGruder, voormalig presidentieel ad viseur en nauw betrokken bij Nixons herverkiezingscampagne op de hoogte waren van de plannen. Beide heren hebben dit echter ontkend. Het Witte Huis liet weten: 'Het verhaal is rond uit foutief.' Geen dreiging DAR ES SALAAM (Reuter) Een commissie van onderzoek van drie leden uit Somalië, die een inspectie reis langs de grens van Tanzania en Oeganda hebben gemaakt, heeft geen bewijs gevonden voor de Oegandese bewering dat Tanzania zich voorbe reidt op een inval, zo is meegedeeld. Volgens Oeganda stond een strijd macht, bestaande uit Oegandese bal lingen en Aziatische en Tanzamaanse soldaten, klaar om Oeganda binnen te trekken. door Pieter J. Shaw MOSKOU Iedereen loopt weg als Benjamin G. Levitsj zijn kan toor binnenwandelt. Een jaar geleden, voor Levitsj probeerde naar Israël te emigreren, was het altijd een drukte van belang rondom zijn bureau. Levitsj is een van 's werelds meest vooraanstaande electro-chemici. 'Ik leef en werk nu volledig geïso leerd', zegt Levitsj. Hij is correspon derend lid van de Russische acade mie van wetenschappen en hij is de meest vooraanstaande geleerde on der de Russische joden, wiens aan vraag om naar Israël te mogen emi greren herhaaldelijk is afgewezen. Hij zal vrijdag 56 jaar worden. Het afgelopen jaar is het meest bewogen uit zijn leven geweest Levitsj, die getrouwd is en twee zoons heeft, vroeg vorig jaar maart visa aan om naar Israël te kunnen emigreren. Hij was het eerste lid van de gezaghebbende academie van wetenschappen in de Sowjet-Unie die te kennen gaf naar Israël te willen. Het officiële antwoord was niet alleen maar nee. 'Ik kreeg te horen, dat ik het land nooit zou verlaten, omdat dit niet in het be lang van het land was', aldus Le vitsj. Maar dan glijdt een glimlach over zijn ovale gezicht. 'Maar ande ren, die nu in Israël zijn, is hetzelf de verteld'. Zijn beslissing om naar Israël te emigreren, kostte Levitsj al gauw zijn hoogleraarschap aan de univer siteit van Moskou. Hoewel hij niet ontslagen werd op zijn research-in- stituut. werd hi; wel gedegradeerd van hoofd van de afdeling tot ge woon medewerker. Geen wetenschappelijk tijdschrift in de Sowjet-Univ publiceert de resul taten van zijn onderzoek meer. Zijn bijdragen aan het werk van andere geleerden worden niet meer erkend. Levitsj is een theoretische natuur kundige wiens werk nauw verstren geld zou moeten zijn met dat van zijn collega's. Isolement Zijn huidige isolement is echter nu van dien aard. zegt hij, 'dat ik geen idee heb van het uiteindelijke resul taat van mijn werk'. Toch werkt hij door. 'Sommige mensen vinden troost in wodka, anderen in werk. Ik geef de voorkeur aan werk, want ik hou niet van wodka'. Negen maanden geleden hebben de autoriteiten de telefoonverbinding met de gerieflijke flat van de fami lie Levitsj afgesneden. 'Alle post die misschien ons moreel wat zou kun nen opvijzelen, bereikt ons ook niet'. De autoriteiten hebben Levitsj ook laten weten, dat ook al is het niet wettelijk verboden, het aanbe veling zou verdienen geen buiten landse gasten te ontvangen. Levitsj liet zich daardoor niet afschrikken en verwelkomde talrijke buitenland se gasten in zijn huis tijdens belang rijke internationale conferenties die vorig jaar zomer in de Sowjet- Unie werden gehouden. Zelf werd hij voor geen enkele conferentie uitgenodigd. Conferentiegangers reageerden met het aanrichten van een banket in hun hotel ln Moskou waar zij Le vitsj eerden. Hij ging er zelf niet heen, omdat hij dat te onvoorzichtig vond, maar er werden wel toasts op hem uitgebracht en hij werd luid keels geprezen Elitair Het elitaire, gezellige wereldje van Russische topgeleerden, is verdeeld over Levitsj. Levitsj vertelt, dat op een recente vergadering van de aca demie van wetenschappen zijn naam geschrapt werd uit de tekst van een van de redevoeringen die gehouden zouden worden. De president van de academie, Mstislaw Keldysj had ge weigerd met hem over zijn lot te praten. Tijdens de zitting van de raad wilde tien procent van de aanwezigen mij openiijk en warm verwelkomen. Tien procent anderen wilden het minder opvallend doen en ongeveer 70 procent was nog voorzichtiger. De overige tien procent zat me al leen maar aan te staren'. Handicap Levitsj vertelt, dat hij en andere internationaal erkende Russische ge leerden als de cybernetica-expert Alexander Lerner, geen uitreisvisum krijgen omdat zij beschouwd worden als een soort veiligheidsbarrière te gen een mogelijke uittocht van ge leerden. 'Ons prestige is een handi cap', zegt Levitsj. 'Als men ons toe staat te emigreren, is de mogelijk heid niet uitgesloten dat andere ge leerden besluiten ook te emigreren'. Een Russische functionaris die te maken had me* de uitreiking van uitreisvisa verielde eens tegen Le vitsj dat de Sowjet-Unie liever niet ziet dat een geleerde ergens anders gaat werken ook al zou dat beteke nen dat hij nutteloos werk in de Sowjet-Unie moet blijven doen. Levitsj blijft kalm en blijft zijn emotioneel geladen situatie weten schappelijk benaderen op zoek naar een oplossing. 'Er bestaan geen ge drukte, duidelijke bestuurlijke re gels met betrekking tot emigratie. Niemand weet van te voren zijn lot. als hij vraagt of hij het land uit mag. Het zou een echte stap naar werkelijk humanisme zijn als er een eind kwam aan vage voorwendsels over de belangen van de regering en dat iedereen vrij was te emigreren op basis van gedrukte, nauwkeurige voorschriften', aldus Levitsj. Zulke voorschriften zouden ook aan wijzingen moeten inhouden welk werk als geheim beschouwd wordt. De meeste geleerden zijn het er over eens, dat een wachttijd van drie jaar meer dan voldoende is om iemand die werk gedaan heeft dat als geheim wordt beschouwd, onge vaarlijk te maken voor emigratie. De Russische autoriteiten hebben la ten doorschemeren, dat zo'n termijn in acht wordt genomen, maar er staat niets zwart op wit. Na een jaar als het ware dood verklaard te zijn geweest, is Levitsj niet bang, wel voorzichtig. 'Ik ben vergeten wat het betekent bang te zijn. We kunnen het ons niet meer veroorloven angstig te zijn. Peter Shaw Is correspondent van het Amerikaanse persbureau UPI ln Moskou. MARSEILLE (AFP) Na Lyon en Rljssel heeft nu ook Marseille te kam pen met een schandaal, waarbij een hoge politiefunctionaris is betrokken. Hoofdcommissaris Germain Bezert zou gunsten hebben verleend aan bepaal de bordelen in zijn stad. Bezert was vroeger hoofd van de zedenbrigade. De naam van Bezert werd genoemd door Mireille Mesas, die in december van het vorig jaar werd gearresteerd wegens het geven van gelegenheid in een gesloten huis in het hart van Marseille, en door het echtpaar Bar- thelemy. De oud-voetbalspeler Barthe- lemy heeft verklaard dat zijn bordeel 'hoge politie-bescherming' genoot. Hij noemde Bezert bij name. Bezert, die is overgeplaatst van de zedenpolitie naar een administratieve functie, is op het ogenblik met ziekteverlof. Bihari's naar Nepal KATMANDOE (UPI) Duizenden Bihari's zijn uit Bangladesj naar Ne pal gevlucht om via dat land in Pakistan te komen. In Katmandoe wordt het huidige aantal Bihari's in Nepal op 8.000 geschat. Nog 15.000 Bihari's hebben in Katmandoe Pakis taanse paspoorten weten te krijgen en zijn reeds ln Pakistan aangekomen. In Bangladesj worden de Bihari's gehaat, omdat zij ervan worden beschuldigd met het Pakistaanse leger te hebben samengewerkt tijdens de vrijheids oorlog in Bangladesj. Langharigen AMMAN (AFP) De politie van Irbid, de op één na grootste stad van Jordanië, heeft de oorlog verklaard aan de langharigen. Met tientallen tegelijk worden jongelui opgepakt en naar kapsalons gebracht, waar de kap pers hen met gefrustreerde beroeps- drift tegemoet treden. De kappers hadden sinds de mode van lange ha ren nauwelijks werk meer. Nu zijn ze 20 uur per etmaal in de weer. Peron en Campora ROME (Reuter) Hector Campora, de gekozen Argentijnse presidentskan didaat is gisteren in Rome aangeko men voor een emotioneel onthaal met oud-president Juan Peron en voor wederzijdse besprekingen over de toe komst van Argentinië. Campora en Peron omhelsden elkaar. Bedankt, oude vriend', zei Peron. 'Ik voel me zeer ontroerd', antwoordde Campora. Foto: Campora (links) cn Peron bij aankomst in hun hotel. Matses genoeg MOSKOU (UPI) De Russische jo den zullen dit paasfeest over zoveel matses kunnen beschikken als zij maar willen. Dit heeft het hoofd van de centrale synagoge van Moskou, Je- fim Kaploen. in een vraaggesprek verklaard. 'Wij zullen zelfs wat mat ses naar Israël sturen, opdat de joden ze daar kunnen proeven', aldus Ka ploen. Marxisten weg FRANKFORT (DPA) De marxis tisch georiënteerde vleugel van de Jonge Socialisten (Jusos) in de West- duitse sociaal-democratische partij (SPD), heeft zich afgescheiden. Aan genomen wordt dat de groep zich binnenkort bij de Duitse communisti sche partij zal aansluiten. De jonge socialisten hebben zich op hun afgelo pen congres duidelijk gedistancieerd van de opvattingen van de marxisti sche fractie. Rockefeller NEW YORK (AP) Volgens het Amerikaanse weekblad Newsweek zal David Rockefeller, president-directeur van de Chase Manhattan Bank. Ame- rika's nieuwe ambassadeur in Moskou worden. Een dergelijke benoeming wijst erop dat Amerika veel verwacht van de handel met Rusland. Hoop verminderd WAKEFIELD (Reuter) Reddings ploegen zijn er eindelijk in geslaagd door te dringen tot de plek in een kolenmijn in Wakefield in Engeland, waar zeven mijnwerkers opgesloten zouden zitten, maar ze vonden nie mand. 'De kansen dat iemand levend gevonden wordt, zijn nu wel heel erg klein geworden', verklaarde de mijn- directeur. Slinkend voedsel WOUNDED KNEE (UPI) Dennis Banks, een van de bezettingsleiders uit het Amerikaanse dorpje Wounded Knee, kijkt bezorgd naar dc slinkende voedselvoorraad. De indianen moeten sinds zondag genoegen nemen met een halve maaltijd per dag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9