Opvangcentrum van daklozen is dit jaar nog niet gereed li» Neuzen in het gemeente-archief s. Poort wordt Agenda voor Leiden leraar L en G. geeft zaterdag gen showfestival Auto Heemskerk Twee meisjes ernstig gewond Eerste paal school aan Alphenplein KATALÖGUS tjESM^ÈuüMM Leidse kok bekende 18 inbraken Nieuwe Leidse Courant Suriname-avond in academiegebouw Beroep voor Ds. Bijl {ROUV/KWARTET DINSDAG 27 MAART 1973 REGIO IA geleid wellicht santen met Stichting migranten centra, een hamer bemiddelingsbureau en de stichting H .W .J door WILLEM SCHRAMA LEIDEN De voormalige Witte Poortkazerne aan het Noordeinde zal dit jaar nog niet kunnen worden opengesteld als opvangcentrum voor daklozen. Lag het aanvankelijk in de bedoeling de Witte Poort reeds in het begin van dit jaar te hebben verbouwd, een nog niet ge heel juiste architectonische indeling alsmede het zoeken naar een passende beleidsvorm hebben ertoe geleid dat de kazerne vermoede lijk pas begin volgend jaar als opvangcentrum kan gaan fungeren. bouwplan kan worden aangevangen. Is de Witte Poort begin volgend jaar gereed, dan kan het gebouw gaan functioneren. Niet als behandelings centrum voor probleemgevallen en voor zwervers, maar als tijdelijke huisvesting voor mensen die dakloos zijn geworden als gevolg van een gerechtelijk vonnis, een calamiteit, uitzetting uit gekraakte panden of door een conflict bij inwoonsituaties. Anderzijds staat het centrum open voor de z.g. ongebonden jongeren, die niet of nauwelijks in staat zijn in eigen onderhoud te voorzien en huis vesting te vinden. Ook hier geldt het tijdelijke karakter. len deel van het interieur van de Witte Poortkazerne. Naar verwachting zullen vóór 1 januari 1974 de wooneenheden jn verwezenlijkt. (ADVERTENTIE EIDEN Het tcijd-en-zijd vermaar- e drum-, pijper- en trompetterkorps 'unst en Genoegen (kortweg K en G) estaat, zoals bekend, 45 jaar. Ter elegenheid hiervan wordt aanstaande aterdag 31 maart een groots showjes- iial in de Groenoordhal gegeven. en G. is door enthousiasme, maar net minder door discipline en de zin oor orde en stiptheid groot gewor- en. Daarom mag men de mededeling, lat het feest precies acht uur begint, eslist niet voor kennisgeving aanne- ïen. Een Leids kwartiertje heeft K. n G. nooit gekend, niet willen ken en. Om acht uur gaan de deuren voorlopig) diicht. Men kan trouwens m zeven uur al in de hal terecht. Over het programma kan en móg ik niet alles vertellen. Het houdt name- lijk drie verrassingen in petto. Als die van te voren bekend zouden zijn, is de aardigheid er af. ''oorzitter A. J. Truijers en leden van iet seniorenkorps verrichten de ope- ling. long K. cn G. (8 tot cn met 14 jaar) ralgt met een muzikale show. Onder liding van J. IJzerman verzorgen de senioren 'een show met stilte', waar van de buitenwereld nog niet weet, wat die werkelijk inhoudt. Vervolgens mogen de K. en G.'ers een tijdje gaan zitten om Henk van Mont- foort (van de t.v.) met zijn orkest de gelegenheid te geven een showparade 'Met de muziek mee' op te voeren. Van Montfoort zélf presenteert; ook de (charmante) zangeres Conny Mil ler, de zanger Tonny Gamo en de showman René Dexter doen mee. De K. en G.-seniores leiden daarna met de 'show-1972 voor oog en oor' de pauze in. K. en G. en de Marinierskapel zijn nauw met elkaar verbonden, want de mannen die Kunst en Genoegen met zoveel succes instrueren, zijn leden van het beroemde Rotterdamse korps, dat altijd van heinde en ver de mu ziekliefhebbers aantrekt. Welnu, ze zullen ook zaterdag weer te horen zijn in een 'show vol verrassin gen', door dirigent-majoor J. P. Laro geleid. Na een verrassing 'Komisch?' brengen de senioren hun 'Forto, rithm and piano show 1973' op het toneel en verzorgen alle K. en G.'ers de finale. II. Freijsen, J. de Jong, H. Lemmens en B. de Jeu (de vier mariniers instructeurs) voeren de muzikale en J. IJzerman de show-leiding. Kaarten zijn verkrijgbaar (tot en met 30 maart) aan de VVV-kantoren te Leiden, Katwijk en Noordwijk. Joh. van W. DATSUN DEALER ROELOFARENDSVEEN LEIDEN Alkemadelaan 1 Herengracht 79 01713 -2866 01710-33861 LEIDEN Doordat een 17-jarige Leidse bromfietster zondagavond op het kruispunt Botermarkt/Koornbrug- steeg geen voorrang verleende aan een bus, moest zij met een schedelba- sisfractuur en hersenletsel in het AZ BcZWarCFl worden opgenomen. Een vijftienjarige duopassagiere kreeg een rechterbeen fractuur. Sinds B. en W. hieromtrent hun ge dachten in een nota hebben neerge legd, (oktober 1972), is het de bedoe ling geweest het beheer en de exploi tatie van het gebouw in handen te geven van het Leger des Heils. Met het beleid zou een stuurgroep worden belast, die zou moeten bestaan uit vertegenwoordigers van de gemeente lijke sociale dienst, het bureau huis vesting, de Stichting Huisvesting Wer kende Jongeren, de stichting Release, de stichting Leidse Jeugd Actie, de gemeenteraad, de gezondheidszorg en het Leger zelf. Thans bestaat echter het voornemen om deze stuurgroep nog breder samen te stellen, opdat uiteindelijk een overkoepelende stich ting kan worden gevormd, die kan worden belast met een gezamenlijk beleid van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren, de Stichting Mi granten Centra, een nog op te richten kamerbemiddelingsbureau en het op vangcentrum voor daklozen (Witte Poort). Een geheel nieuwe ontwikkeling, die wellicht een oplossing zou kunnen bieden voor het grote aantal 'kamer zoekenden' onder de minder kapitaal krachtigen in Leiden. Deze categorie stoot zich tot op de dag van vandaag nog altijd tegen een botte muur van hoge huren, uitbuitende particulieren en relatief slechte voorzieningen. Ten aanzien van het nog op te rich ten kamerbemiddelingsbureau gaan de gedachten uit naar een organisatie vorm. waarin de werkgroep Huisves ting Werkende Jongeren (van het vormingscentrum Troef) en het 'Am sterdamse Maatschappelijk Advise- rings' Instituut (M.A.I.) zouden kun nen deelnemen. De genoemde vier instellingen zouden vervolgens één beleidsformule krijgen in de vorm van een zeer breed samen gestelde stuurgroep (stichting), die onder meer zou kunnen worden belast met opvang, opname en begeleiding. Dit 'brede' raam biedt op zich weer mogelijkheden voor nauwe samenwer king tussèn de verschillende instellin gen. Immers, de Witte Poort zal als opvangcentrum een tijdelijk karakter krijgen. Daklozen zullen worden gesti muleerd om andere huisvesting te zoeken, waarbij bijvoorbeeld de Stich ting Huisvesting Werkende Jongeren weer behulpzaam kan zijn. Witte Poort: dit jaar nog geen opvangccntrt LEIDERDORP Vrijdag 30 maart gaat om 16 uur de eerste paal in de grond voor het nieuwe schoolgebouw voor de onderwijsgemeenschap 'samen Onderweg' aan het Alphenpleun. De voorzitter van de Protestants Christe lijke Schoolvereniging te Leiderdorp, de heer T. van Ingen Schenau, zal de officiële handeling verrichten. Het beheer en de exploitatie van het opvangcentrum zijn reeds enigermate in handen van het Leger des Heils. Door een eigen architect van het Leger zijn een aantal bouwtekeningen ingediend, die voorzien in het creëren van een aantal wooneenheden voor daklozen in de nu nog lege 'zalen' van het kazernecomplex. Zo is het de bedoeling om op de benedenverdie- pung tijdelijke woonruimte te creëren voor dakloze gezinnen met kinderen, en op de bovenverdiepingen wooneen heden voor alleenstaanden. Deze teke ningen ondervinden nog een aantal bezwaren van de afdeling monumen tenzorg. De bedoeling is nu om een wat juistere indeling te verkrijgen, waarna met het gecorrigeerde ver- Dinsdag 27 maan De Lakenhal. 7.30 uur jaarvergadering Oud-Leiden, na afloop demonstratie Oud- Katwijk. Breestraat 19. 7-8 uur spreekuur Chr. Emi gratiecentrale Stadhuis. 7-8 uur: spreekuur Bouwfondss- Ned. Gemeenten. Hooigracht 38. 7 30-8.30 uur spreekuur huis vesting werkende jongeren. Arbeidsbureau Herengracht 9.30-10.30 uur spreekuur parttime-werk Man-Vrouw-Maat- schappij. Driftstraat 49. 10 30-11.30 uur spreekuur sociale raadsvrouw. Zuiderkerk Lammenschansweg 9-12 en 2-4.30 uur bevolkingsonderzoek. Woensdag 28 MAART Oegstgcest Rijnlands Lyceum 8 15 uur Revue, crazy show nte' zang. dans. poppen spel. mime en muziek. Dtjkstraat 2a. 10-11 uur spreekuur sociale raadsvrouw Stadhuis. 4 30-6 uur spreekuur sociale raadsvrouw. Zuiderkerk Lammenschansweg, 2-4 30 en 5 30-8 uur bevolkingsonderzoek. Donderdag 29 niaarl Stadhuis 6-S uur spreekuur sociale raads- Vrijdag 30 maart Doopsgezinde kerk. Pieterskerkstraat 1. 9 uur- concert Wim van der Reijden. orgel en Koos Hunnego viool: werken van Van Xoordt. J S Bach. Corelli. G F Handel. Wim van der Reijden. Henk Badings, Albert de Klerk. Hans Fr. Michielsen en Max Reger. Vesteslraat 40 8.30 uur Microtheater 'Impe rium'. fragmenten uit 'Fantastische vertel lingen' van Edgar Allan Poe. Oegstgeest Rijnlands Lyceum. 8.13 uur Lilteris Sacrum niet 'Mercadet' (blijspel Honoré de Balzac). Petrakerk Surinamestraal 2-4.30 en 5 30-8 uur bevolkingsonderzoek. Zaterdag 31 maart Oegstgeest Rijnlands Lyceum, 8 15 uur 'Op hoop van zegen' (Amsterdams Volksto neel). Groenoordhal. 8 uur: Showfestival 45 jaar K. en G. (ADVERTENTIE) Vestestraat 40, 8.30 uur: Microtheater 'Impe rium'. fragmenten uit Fantastische vertel lingen' van Edgar Allan Poe. FILMS TOT 29 MAART Camera: 'De Peetvader' 14 Jr Dag 20 cn ma-di-do en vr 14 Matinee 'Robin Hood en zijn schelmen' a l wo en za 14.30 zo 14 cn 16.15 uur. Nachtv.: 'The Damned' 18 jr vr za 23.30 uur Lldn: 'Turks fruit' 1 8jr Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. zo 16.45 extra Studio: The Salzburg Connection" 14 Jr Tijden z:e Lido Luxor: 'Niet voor de poesen' 18 jr. Tijden zie Lido. Trianon 'The Poseidon adventure' 18 Jr das 14 30. 19 en 21.15. zo 14 15. 16 30. 19 en 21 15 uur Re\'Johan Cruyff' a I Dag. 14.30. 19 en 21.15. zo 14 15. 19 en 21.15 uur. APOTHEKEN LEIDEN Apotheken tot 30 maart 1973 apotheek Herdingh en Blanken Hogewoerd 171 Leiden, apotheek Voorschoten en apotheek Oegst geest. TENTOONSTELLINGEN Sted. Museum De Lakenhal. Oude Singel 28. ma t.m. za 10 16 uur. zo en fd 13-16 uur. vanaf 1-4 Molententoonstelling Galerie Van der Vlist: Botermarkt 3. di t.m za 10-18. De gehele maand Rob Brouwers met schilderijen. Ding Henkes emet kera- «EIDEN Ds. Joh. Poort, hervormd redikant te Leiden (Zuid-West) is lenoemd tot leraar godsdienstonder wijs aan de Chr. scholengemeenschap oor atheneum en havo te Katwijk, lij geeft daar al enige uren per week es. maar hem is nu een volledige letrekking aangeboden. Ds. Poort leeft deze benoeming, die 1 augustus ngaat, aangenomen. )at betekent een afscheid van Zuid- Vest en ook als dienstdoend predi- ant. Poort werd in 1918 geboren. In 946 werd hij predikant te Giessen- ludekerk, in 1949 te Koudekerk aan ien Rijn, in 1956 te Oosterbeek en in 962 te Leiden. In Leiden was hij tot 968 werkzaam in de wijkgemeente Cooiwijk (Bethlehemkerk) en van dat aar af in de wijkgemeente Boshuizer- njk (Zuid-West), waar hij de naar lilversum vertrokken ds Bouter op volgde. Dw woning aan de Jan Keldermans- Btraat zal ds. Poort t.z.t. aan zijn ppvolger moeten afstaan. LEIDEN Een 20-jarige Leidse kok heeft bij de Leidse politie achttien inbraken bekend. Vijftien pleegde hij in Leidenr twee in Den Haag en een in Oegstgeest. De totale buit bedroeg enige duizenden guldens. De inbraken werden tussen januari en maart gepleegd. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving Z0R6 VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS door THIJS JANSEN LEIDEN Deze week begon in het gemeentearchief aan de Boisot- kade een voorjaarstentoonstelling. Tot en met 13 april laat deze in stelling zien wat haar dagelijks werk is. Een affiche zegt genoeg 'De Gemeentelijke Archiefdienst bewaart en verzamelt al dié bronnen waaruit iedereen ook u, en uw kindskinderen, wetenswaardigheden kan putten over de stad Leiden en haar bewoners'. Ongeveer vier- duizend mensen hebben deze belangrijke instelling jaarlijks op de juiste waarde kunnen schatten, want dagelijks komen zo'n dertien belangstellenden in het verleden spitten. Vooral de registers van de sinds kort afgestoten Pieterskerk geven vele autochtone Leidenaren een unieke kans iets van hun voorouders te weten te komen. In een gids van de gemeentelijke archiefdienst wordt het nut van het archief in een paar kostelijke volzin nen beschreven: 'Globaal gesproken is een archief de neerslag op papier van de werkzaamheid van een organisatie. Degene die door zijn arbeid archief vormt, bewaart dit in de eerste plaats om het zo nodig als bewijs te gebrui ken, verder als steun voor het geheu gen. In de archieven van de gemeente liggen dus haar rechten verankerd, zowel tegenover de rijks- en provinci ale overheden als tegenover particu lieren; maar ook omgekeerd de rech ten van die anderen tegenover de gemeente'. Beeld En dan te denken dat al dit moois al generaties ligt te wachten op belang stellende mensen die iets te weten willen komen over een illuster brok Leidse geschiedenis. In de zaal waar de expositie wordt gehouden, heeft men gepoogd alle facetten van deze instelling te belichten. Niet alleen een aantal oude boekwerken, maar ook prenten, waarbij een leek zich tenminste een beeld kan vormen van sommige situaties in het Leiden van toen en nu. Met registers en andere geschreven informatie over de ge meente wil de leek zich nog wel eens stuklopen op het middelnederlands. Dit kan men echter niet als een probleem zien, want in de vorm van een paar deskundige archivarissen wordt aan een ieder zo veel mogelijk informatie verschaft. In 1893 is in het archief aan de Boisotkade al het historische materi aal dat door de gemeente werd afge stoten. opgeslagen. Terwijl al dit moois eerst door een gepensioneerde militair die in 1855 in dienst van de gemeente kwam als archivaris, werd beheerd, groeide het archief uit tot een modern geheel, waarin ook waar devolle documenten over de Pilgrim Fathers zijn opgeslagen. Het grootste en belangrijkste archief dat in bezit is, is die van de secretarie van de stad. Deze begint al in de dertiende eeuw en gaat door tot omstreeks 1880. Voorts bevat het gebouw archieven van gerechtelijke instellingen vóór 1838, van notarissen vóór 1842 en collecties doop-, trouw- en begraafboe- ken enzovoort van voor 1811. Behoudens enkele uitzonderingen is dit alles openbaar. Dit betekent, dat ze kosteloos geraadpleegd kunnen worden door iedereen die een onder zoek wenst in te stellen. Daar de eerste taak van deze dienst is: het ongeschonden bewaren van de archie ven, bestaat er een aantal gedragsre gels voor de gebruikers ervan. Uitle nen van archiefstukken is alleen toe gestaan aan bepaalde erkende instel lingen. Hulpmiddelen Ter illustratie en aanvulling en ter verhoging van de bruikbaarheid van de archieven staat de bezoeker een aantal hulpmiddelen ter beschikking. Allereerst zijn er alfabetische klap pers. Verder de bibliotheek over Lei den en omgeving, bevattende boeken, periodieken, handschriften, krante knipsels enz., waarin op de meest uit eenlopende wijze het leven van het verleden en heden van Leiden en rijn bewoners wordt belicht. Daarnaast dient de algemene of handbibliotheek voor meer algemener informatie. Tenslotte wordt in een gids de pren- tenverzameling vermeld, die hetzelfde gebied als de bibliotheek over Leiden en omgeving bestrijkt. Zij bevat teke ningen. aquarellen, etsen, gravures, steendrukken, foto's, enz. Deze stellen o.a. plattegronden voor en gezichten in cn op de stad en de dorpen. Zoals al eerder is opgemerkt, ver strekt de in de studiezaal aanwezige ambtenaar de gevraagde stukken ter inzage. Desgevraagd geeft hij inlich tingen en kan hij elke hulp bij het onderzoek verlenen. In uitzonderingsgevallen kan het ech ter onvermijdelijk zijn, dat men voor ma t m. za 1017 april Haj-ry van maskers, eisen Franc-Tireur van liek. Galerie Hcufl: Hoflaan uur. di 20-22 uur Lm. Kruiningen met eisen naar e minnebrieven v Multatuli Kninet Gaper: Joh. de Witstraal 40. di .t.m za 14-17 30 uur. t.m. 27-4 wisselende exposi. tie, 2S 4. 24-uurs grafiektentoonstelling. Gemeentelijk Archiefdienst: Boisotkade 2a. ma t.m. vr 9-12. 14-17 uur. za 9-12 t.m. 13-4 'Wat is en doel ae archiefdienst'. Galerie 'l Hoekje bij de Pomp: Warmond ma t.m. za 19-22, zo 12-22 uur: tan. 7-4. de heer Herk met aquarellen en mevr. Herk-Konlj- nenburg en mevr Dienier met olieverfschil derijen. 8.4 t.m. 4.5 Fia Schipper, abstracte Rijksm. v. Volkenkunde: Steenstraat 1. ma t.m. 19-17 uur cn zo en fd 13-17. In het prentenzaallje 'Japanse Prentkunst uit eigen bezit' van 1670 tot 1750. LAK-Theater: Levendaal 150: een expositie yan oude en nieuwe speelkaarten, t.m. 17 Academiegebouw Rapenburg 73. t.m. 17 april Kees Sabee met reliëfs WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag in de hal van het Gemeente centrum Lijtweg 9 van 11 tot 3 uur. ACTIE VOOR MOEDERS Hofdijk 32 Oegstgeesi: Actie Moeders voor Moeders mevr. zr. E. Janssen-Niemever. tel. 01710-53652. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tot 21 00 u. i 04 00-14.00 Lczoekhuren ACAD. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor alle patiënten (behalve kinderen' zijr de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.00— In de studiezaal staat nieuwsgierigheid centraal. Dagelijks komen hier mensen om de Leidse geschiedenis in te duiken. langere tijd assistentie van een mede werker van het archief nodig heeft. Daarin voorziet men, maar dan moet er een bepaald bedrag per uur op tafel worden gelegd. De tentoonstel ling over het archief is van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur geopend, zaterdag van 9 tot 12 uur. Bovendien is de tentoon stelling op de donderdagen 29 maart, 5 en 12 april en vrijdag 6 april van 19.30 tot 22.00 uur. De toegang is gratis. 16 00 uur en van 18.30—20.00 uur: voor de kinderafdelingen elke dag: 15.0016.00 uur en van 18.3019 00 uur. Voor de prematurenafdeling gelden de vol gende bezuekuren (alleen voor ouders Maandag t.e m. vrijdag 18.30-18.45 uur en zaterdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan dc hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekker.. LEIDEN DIENSTVERLENING DUINSTREEK Rijnstraat 20 te Katwijk (01718-733441: Ge. zinszorg, mej. T. Lijster: bejaardenverzor ging. mevr. M. Boskamp-Van Gorkum: maat schappelijk Werk, mevr. T. Sanders. Spreekuren: Gezinszorg en bejaardenverzor ging: maandag t.m. vrijdag 9.0010.00 uur; maatschappelijk Werk: maandag 13.00—14 00 uur, dinsdag 19 oo—20.00 uur, woensdag en vrijdag 9.00—10 00 uur. Hulpverlening voor Noordwijk: Huis Ier Duinstraat 28 te Noordwijk (01719-2437). Gezinszorg en Bejaardenverzorging: mej. w. de Bruin; maatschappalljk werk; mevr. G. van Eik-de Gorter. Spreekuren: Gezinszorg en bejaardenverzor ging: maandag t.m. vrijdag 9.00—10.00 uur; maatschappelijk werk: maandag t.m. vrijdag 9.00—10.00 uur. dinsdag 18.3019.30 uur. Voorstraat 31 te Noordwijk (01719.3593): Gezinszorg en bejaardenverzorging: mej. C. J. M. Schneiders: maatschappelijk werk: mej. li. J. cle Groot. Spreekuren: maandag t.m. vrijdag 9.00 10 00 uur, dinsdag 19.0020.00 uur. Hulpverlening voor Rijnsburg en Valken burg: I Centrum. Kerkstraat 7 te Rijnsburg (01718-14298). Gezinszorg, mevr. A. Tlmmcr- Schravesande. bejaardenverzorging, mevr N. van Duin-Bamhoorn; maatschappelijk werk: mevr. T. Sanders. Spreekuren: Gezinszorg en bejaardenverzor ging. maandag, woensdag en vrijdag 9 00 10 (10 uur: maatschappelijk werk: dinsdag en donderdag 9.00.10 00 uur. Bezoekuren ziekenhuizen Bezoekuren St. Elisabeth-ziekenhuis LEI DERDORP Ouders 18 00-18.30 u. Klasse-afdelingen: Volwassenen: dag. van 11 15 tot 12.00 uur van 14.00 tot 14.45 en van 18.45 tot 19.45 uur Kraam klasse-afdeling van 11.15 t»t 12 00 (alleen voor echtgenoten) 15.00 tot 16.00 en van 18.45 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dag van 15 00 tot IS 30 uur. Derde klasse dag. van 15 00 tot 16.00 en van 18 45 tot 19 45 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 00-14 00 u. s zondags 11 00-12.00 u en 14.00-15.00 u. Ie klasse de gehele dag. Annakliniek; dag. 13.30-14.30 u en 18.00-19.00 DIACONESSEN HUIS le klas dagelijks van 11-12 uur. van 13 15- 14 uur en van 18.45-19 30 uur. 2e klas dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45 19 30 uur 3e klas dagelijks van 13.15-14 uur cn van 18.45 19 30 uur Kinderafdeling dagelijks van 14 19 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord le en 2e klasse: 10 30-11 00. 14.00- 14 45 en 18 00-19 (10 ti 3e klasse 14 00-14 45 en 18.00-19 00 u. Kraamafdel:ng 16.00-17.00 u alleen voor echtgenoten 19.00-20.00 u. Kin. derafdeling 15.00-15 30 u. ARC II HEKTENInfor mail (centrum Rijnland: donderdagavond 19.30-21 30 uur zitting In Lcids Volkshuis. Apothekersdijk 33. TelUoni- sclie afspraak noodzakelijk. Tel. 01710-26385. op alle werkdagen tussen 2 cn 5 uur. LEIDEN Op dinsdag 27 maart houden het Suriname-komité. de Leid se Studenten-Bond en de S.S.U. in de filmzaal van het Academiegebouw, Ra penburg 73, een Surinameavond. Op deze avond, die om half acht begint cn voor alle belangstellenden toegan kelijk is, zullen Eric Paërl en Humphrey Mijnals spreken over de progressieve bewegingen en de onder wijsstructuur in de huidige sociaal- economische structuur van Suriname. Er zal een film over Mariënburg wor- defi vertoond. Daarna volgt een dis- LEIDEN Ds. C. H. Bijl heeft een toezegging van beroep ontvangen van de Hervormde Gemeente te Castri- cum. classis Haarlem-ring Velsen. Hij deed op 8 juni 1969 in Leiden zijn intrede als jeugdpredikant, als opvol ger van ds. Lamping. Later werd deze opdracht gehalveerd ten gunste van dc wijkgemeente Staalwijk, die ds. Kloek aan de hervormde gemeentes van Soest had moeten afstaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3