Excelsior: dieptepunt VAGENINGEN KOMT WEER TERUG Ajax blundert met zwijgen in zaak 'Cruijff' amateurvoetbal zaterdagvoetbal iLTF/KWARTET MAAKDAiG 26 MAART 1973 SPORT T8/K9 VIJF UUR LANG hebben afgelopen zaterdag het bestuur van Ajax, de spelers, dokter Rolink en fysio-the- rapeut Kat de kwestie 'Cruijff' be sproken. Na afloop van die bijeen komst weigerden 'alle deelnemers van het gesprek meer commentaar te verstrekken dan het officiële commu niqué bevat. Dat luidt als volgt: 'Na een uitvoerige discussie is het be stuur van mening dat door een on juiste communicatie een verkeerde conclusie is getrokken betreffende het niet-v er schijnen van Joan Cruijff. Bestuur en spelers hebben tevens alle zaken betreffend de me dische begeleiding besproken. Over en weer is er een volledig vertrou wen uitgesproken. Bovendien spra ken de spelers het vertrouwen uit in de behandelingen van fysio-thera- peut de heer Kat'. TER HERINNERING NOG het vol gende: Johan Cruijff deelde het be stuur van Ajax enkele uren voor het vertrek van de ploeg naar München mee, dat hij niet kon ver schijnen. Zijn motivering: ik heb een knieblessure, waarvan de door mij geconsulteerde meniscus-specia list dr. Hans Tetzner van oordeel is dat absolute rust alsmede behande ling door een fysio-therapeut de meest aangewezen therapie is. Groot kabaal vervolgens bij Ajax en dok ter Rolink, die als bedrijfsarts van Ajax van mening is dat Cruijff wel iswaar mogelijk niet kan spelen maar wél mee kan naar München. Er ontwikkelt zich dan een hoogst dramatisch, emotioneel en kinder achtig spel. Vanuit München wordt Cruijff gesommeerd alsnog z'n bul len te pakken. Cruijff weigert en Van Praag, de voorzitter, kondigt parmantig aan dat die houding een disciplinaire maatregel ten gevolge zal hebben. DAT IS NIET gebeurd. Er is eigen lijk helemaal niets gebeurd. De spe lers van Ajax waren unaniem van mening dat Cruijff foutief handelde 'we voelen ons in de steek gela ten door de aanvoerder' en lieten doorschemeren Cruijff niet langer als captain te kunnen tolereren. Ook daarvan is geen sprake. Duide lijk is inmiddels dat Ajax de indruk wil wekken, dat het gehele probleem dat toegespitst was op die medische begeleiding van het Ajax-team is opgelost. Zo mag de verklaring niet geïnterpreteerd worden. Het pro bleem is verschoven naar later stadi um. Als de emotionele sfeer is ge temperd, als Ajax de competitie heeft afgesloten zal dit onderwerp opnieuw worden aangekaart. Door de spelers, die voelen dat hun indi viduele belangen gemanipuleerd worden door het beleid van dokter Rolink, die zich als bedrijfsarts van Ajax (ergens wel begrijpelijk) op het standpunt stelt dat de belangen van zijn werkgever vóórgaan. VANZELFSPREKEND zullen de Ajacieden meer en meer druk uitoe fenen op het bestuur teneinde de medische begeleiding te perfectio neren en niet in één (Rolink) hand leggen. Rolink wordt verweten, dat hij aan zijn eenzame positie machts- gevoelens ontleent en dat hij moei lijk kan delegeren. Kortom, Rolink heeft de schijn tegen. Wat op zich al geen basis is om een vertrouwens relatie arts-atleet op te bouwen. Typerend voor de figuur Rolink is een opmerking, die hij gistermiddag na Telstar-Ajax plaatste. Hij wilde op geen enkele manier commentaar leveren ('dat hebben we zo afgespro ken'), maar zei wél: 'Blankenburg is door dokter Cruijff naar Tetzner verwezen'. Om over chagrijn te spre ken AJAX WENST DE zaak dood te zwijgen. Tot een moment, dat de publiciteit niet op het vinketouw zit. Dat is een te begrijpen beslis sing. Maar daarom nog niet correct. Cruijff heeft vorige week juist of onjuist een bom geplaatst. Het bestuur van Ajax deed aanvankelijk iets zeer verstandigs: verbijsterd als men was raakte men toch niet in paniek. Na bliksemsnelle samen spraak met de spelers werd besloten de zaak afgelopen zaterdag door te praten, 's Avonds echter was het gedaan met de rust. In de nachtelij ke uren moest Cruijff zo nodig uit zijn bed gelicht worden om het be wuste telegram aan te pakken ('je komt of er volgt een straf') en daags daarna toonde Van Praag monter de tekst van het telegram om aan te tonen dat het Ajax-besiuur niet met zich laat dollen. DIE LATE REACTIES bevatten tkee psychologische blunders. Ten eerste kon je ervan overtuigd zijn dat de opgejaagde Cruijff zou weige ren dat deed hij dan ook ten tweede prikkelde men de achterban, het publiek. Dót publiek werd een 'rel' beloofd op zaterdag. Alle ins en outs van het conflict waren bekend. Rest de afloop, nietwaar. Die afloop heeft Ajax uit eigen beweging niet willen bekend maken. Misschien is er überhaupt geen sprake meer van een slepend conflict. Misschien heeft men elkaar in die vijf uur durende bespreking inderdaad gevonden. Maar zélfs dan blijft Ajax in gebreke wat betreft z'n verschafte informatie. De vraag 'waarom en hoe is men tot elkaar gekomen?' is niet beantwoord. En die kan beslist niet beantwoord worden door een nietszeggend communiqué met uitla tingen als 'door een onjuiste commu nicatie is een verkeerde conclusie getrokken' en wat er verder nog in voorkomt. Dat is namelijk 'dollen' met het publiek. Wellicht kan Ajax zich dat nu nog permitteren, maar over enkele jaren als de kracht van de ploeg is afgenomen dat ge beurt een keer wordt de reke ning gepresenteerd. Populariteit is een grillig begrip. JOHN LINSE varta na rust onmachtig (2-1) oor PSV uccesvol n onze speciale verslaggever JDHOVEN De metamorfose was opmerkelijk. Zelden zal Kees vers, de trainer van PSV, de tien minuten rust tijdens een wed- jd zö efficient gebruikt hebben als dit keer tegen Sparta. Rijvers ;lde, kort voordat zijn ploeg met een achterstand van 10 op- iuw het veld in ging nonchalant mee, dat Wim van Dungen terug est naar de laatste vier en dat de toen al uitblinkende voorstopper iun Strik naar het middenveld moest opschuiven. Het leek een lo- che ingreep. Maar zelfs Rijvers zélf moet zich verbaasd hebben !r het rendement van die wijziging. nt nadat PSV in de eerste fase ieuw al zijn onmacht vooral in vallend opzicht, had getoond, wal- het met een speels gemak over het luisterde Sparta. PSV heerste in linies en legde de feilen van zijn erkenbare opponent hooghartig )t. Het bracht PSV in die periode alleen een revanche voor de tien en geleden nederlaag (01) tegen slfde ploeg in het toernooi om de VB-beker, maar ook hernieuwd -vertrouwen. PSV denkt dan ook, p voorbarig als optimistisch, aan knallende eindsprint van het sei- n. 'Want', filosofeert Rijvers niet emaal ten onrechte, 'de vijfde ats op de ranglijst is eventueel nog nen bereik. En die kan straks toch goed blijken voor een plaats in toernooi om de UEFA-Cup, vol- d seizoen. Want het is toch moge dat FC Twente de UEFA-beker en dat Sparta als eerste eindigt iet nationale bekertoernooi?' ca ?ers' diep gezochte kansen werden 'v ehangen aan het vertoonde spel in Sparta. De kapstok gold dan Hter wel voor de tweede helft. Voor tijd koos PSV bewust voor een ■achtende houding, gaf Sparta (rate op het middenveld en probeer- aJ via een scherpe mandekking ge- jc,csd eaanvallers als Willy Kreuz en i.i Heijerman uit te schakelen. Spar- 1 verstikte zich echter opnieuw in ïe, m mogelijkheden. Charley Bosveld akte op de positie van de gebles- rde Jan van de Veen zijn rentree de basisopstelling, maar liet de ■cifieke rol van voorbereider over Jan Klijnjan. Bosveld werd daar- ir gedwongen vooral verdedigend ich niet mijn beste kant') werk te ïchten. De combinaties in die lelste linie duurden evenwel zo- g, dat de de defensie van PSV alle had zich te hergroeperen. Daar- t kreeg schutter Kreuz in het trum veel te weinig steun om iciënt actie te ondernemen. Leo egman, de trainer: 'Soms kon je i ien maar hopen dat de afstand !K sen het middenveld en de aanval f iner zou worden. De bal werd sjeuz echter op verkeerde momenten de voeten geschoven. Daardoor kon niets meer doen.' iuz vond daarnaast in Pleun Strik lastig 'klever' bij zich. Strik vol- sd moeiteloos aan de opdracht de Oostenrijkse international uit te scha kelen. Sparta bleek toch niet slim genoeg om andere plaagstoten in het centrum van de aanval te plaatsen. Klijnjan weigerde in de diepte te sprinten en toen ook nog Stef Wal beek, opnieuw aan de knie gebles seerd, moest afhaken, verloor Sparta vrijwel alle aanvalskracht. Dat de ploeg desondanks nog een voorsprong nam was niet zozeer Sparta's eigen verdienste, maar was te danken aan Eef Mulders, die een laag ingeschoten hoekschop van Klijnjan onnodig liet gaan, waardoor Heyerman attent kon inschieten. Achteraf bleek juist dat doelpunt een opluchting voor het aan zichzelf twij felende PSV. Pas daarna schudde het elftal alle complexen van zich af, durfde het initiatief te nemen en Sparta terug te dringen. Strik: 'We hadden toch teveel angst voor deze tegenstander.' Rijvers had die vrees in de laatste tien dagen niet weg kunnen praten. 'Daarom', zei Rijvers, 'hebben we in de eerste helft bewust op het handhaven van de nul ge speeld. We wisten, dat als dkt zou lukken we Sparta na rust konden pakken.' Hoewel die opzet niet volle dig slaagde, verspreidde PSV toch weer zoveel zelfvertrouwen en durf, dat Rijvers alsnog gelijk kreeg. De positie-wisseling tussen Strik en Van den Dungen was daarbij een belang rijke factor. Strik inspireerde PSV tot aanvallende daden, waardoor hij zijn directe opponent Klijnjan zo na drukkelijk terugdrong, dat Kreuz nog lastiger bereikbaar bleek. Kees Krijgh had tenminste geen enkele moeite met het uitschakelen van zijn nieuwe opponent. Strik: 'Ik kreeg wat ruimte, dat ligt me het beste. Kon dan ook eindelijk eens wat initiatief nemen. Klijnjan heb ik bijna niet gezien. Het viel mij op, dat zijn conditie ver schrikkelijk slecht was. Daarom heb ik hem maar achter mij aan laten lopen. Rijvers zei in de rust tegen me, dat ik maar eens wat sfeer in de wedstrijd moest gaan brengen. Dat is aardig gelukt, dacht ik zo.' Strik sti muleerde PSV. Ondanks een blessure blééf hij sjouwen en het centrum van de Sparta-verdediging met diepte- passes bestoken. Strik: 'Ik heb al tien dagen last van een bloeduitstorting op een teen. Daarom train ik bijna niet. Joop Castenmiller: 'Ik had geen trek in een afgang' Jan van Beveren valt tevergeefs uit naar een schot van Nol Heyerman, waarmee Sparta op 01 kwam. Op de foto van links naar rechts Van Kraay, Heyerman, Van Beveren, Nordqvist en Kreuz. Alleen afgelopen vrijdag heb ik wat gedaan. Bij iedere stap die in zette voelde ik pijn. Ik heb dit keer alleen maar op wilskracht gespeeld.' Ook Strik kon PSV's grote manco, het falen in de aanval aanvankelijk niet opheffen. Toch profiteerde de brigade van de onmacht die Sparta demon streerde. Het lukte Sparta niet onder de druk uit te komen. Gerrie Ter Horst: Tedere bal, die je in de verde diging wegwerkte, kwam net zo hard weer terug. We leden veel te veel balverlies. Een aantal spelers van ons kampt met een ernstige vormcrisis. Dat weet iedereen. Daarom moet je niet proberen een bal zo lang moge lijk bij je te houden of een mannetje te passeren. Dan moet je vooral trach ten zo direct mogelijk te spelen.' Zo zwak als PSV in de eerste helft regeerde, zo zwak deed Sparta dat na rust. De miskende weelde van een geringe voorsprong werd Sparta dan ook desastreus. Harry Lubse maakte na een kwartier via een slimme schui ver gelijk. Steegman: 'We hebben ons te snel ingesteld op het vasthouden van dat ene doelpunt. Juist op het moment, dat we met twee tegen één een schitterende kans kregen op de beslissende 2—0 volgde dat tegendoel punt. Normaal gesproken probeer je dan toch nog één punt te pakken. Zelfs dat lukte niet.' Oeki Hoekema, de verguisde, maar ook bejubelde en wisselvallige, produ ceerde kort voor tijd het beslissende doelpunt. Hoekema was even daar voor van de reservebank door Rijvers naar het centrum van de aanval ge stuurd. Dezelfde Hoekema die eerst bij PSV door zijn (mislukte) proef- wedstrijd bij Anderlecht volledig uit de gratie leek, maar over wie Rijvers nu stelt: 'Van mij mag hij bij PSV best blijven. Alleen is Hoekema teveel een denker. Hij wil te mooi voetbal len, combinaties opzetten en solo's ondernemen. Maar zo'n type is hij niet. PSVSparla 21 (0-1) 43. Heyerman 0-1. 62. Lubse 1-1, 88. Hoekema 2-1. Scheidsrech ter: Coerver. Toeschouwers: 11.000. PSV: Van Beveren. Krljgh. Strik. Nordquist. Van Kraay. Van den Dungen. Van Esdonk, (van Dlnter). Mulders. Schmidt Hansen, Van der Kuylen, (Hoekema). Lubse, Sparta: Doesburg. Venneker. Ter Horst, Eijkenbroek, Visser, Walbeek (Jansen). Klijnjan, Bosveld. Heyerman, Kreuz. Van Staveren (Sadek). GERRIT DEN AMBTMAN NIJMEGEN 'Ik had', veront schuldigde Joop Castenmiller zich slechts, 'geen trek in een afgang. Ik heb de jongens zo'n 70 score als Den Bosch hier opliep willen besparen. Ik heb er mijn princi pes voor overboord moeten zet ten. Het is dacht ik wel algemeen bekend dat Castenmiller geen voorstander van dit defensieve voetbal is, maar ik kon niets an ders.' Excelsior verloor in Nijmegen met 2-1 van NEC en Castenmiller kon wat die 'afgang' betreft tevreden zijn. Méér evenwel niet. Want wat NEC-Excelsi- or de schaarse toeschouwers in de Goffert bood, verdiende de kwalifica tie bedroevend voetbal niet eens. NEC Excelsior vormde een absoluut diep tepunt in het seizoen 1972-1973, dat maar erg moeilijk te overtreffen zal zijn. En behalve Excelsior was daar ook het zeer teleurstellende NEC de bet aan. Het gemis van de geschorste topscorer Cas Janssens had de ploeg al danig aangetast cn toen bleek dat Wim Meutstege in Nijmegen slechts op het veld stond om spelbepaler Jan Peters zoveel mogelijk voor de voeten te lopen en hem het spelen onmoge lijk te maken, was er van de dit seizoen bij vlagen toch aantrekkelijk voetballende Nijmeegse formatie nog maar weinig over. Tegen dit NEC had Excelsior zelfs kansen op meer dan de 2-1 nederlaag kunnen krijgen. Maar ook toen Aad den Butter in de zevende minuut de eerste de beste Excelsior-aanval reeds doeltreffend afrondde, ook toen heer ste er in de Rotterdamse gelederen slechts de angst. De angst om toch nog af te gaan. De achtergrond van bet standpunt van Joop Castenmiller is verklaar baar. Nog acht keer moet hij zijn ploeg het veld insturen voor een eredivisieduel. Komende zaterdag te gen Feyenoord bijvoorbeeld. Hij zegt: 'Ga je dan bij NEC af dan zit je met nog grotere brokken. Het is in zo'n ge val kiezen df delen.' En in het volhar den van het behoudende spel na kiezen of delen'. En in het volharden van het meer dan behoudende spel na Den Butters treffer: 'Dat doelpunt is gewoon te vroeg gevallen. Dat is ons de laatste weken meer overkomen. Tegen Amsterdam en PSV ook. Valt zo'n openingstreffer in de tweede helft, dan heb je meer mogelijkheden. Met 1-0 in de zevende minuut weet je dat het thuisspelende elftal blijft ko men. Zeker ook, wanneer dat elftal een aantal full-profs telt, conditioneel waarschijnlijk meer op kan brengen ook'. NEC-Excelsior speelde zich dan ook af op de Rotterdamse speelhelft voor het doel van de uitblinkende Eddy van der Roer. De de laatste weken fel gekritiseerde Excelsior-doelman had in de afgelopen dagen foto's van zijn voorhoofd laten nemen en daaruit bleek dat zijn klachten voortkomen uit een bepaalde vorm van migraine, die ook tijdelijke 'black outs' verklaart Van der Roer kende die zwakkere perioden in Nijmegen niet. De doel punten die hij toe moest staan waren niet houdbaar. De gelijkmaker, in de 36e minuut, kwam uit een kopbal van Jan van Deinsen. Een hakballetje van Frans Thijssen was terecht gekomen bij de oprukkende verdediger Sije Visser. Na diens van het doel weg draaiende voorzet behoefde Van Dein sen nog slechts te knikken. Het twee de doelpunt, in de 21e minuut van de tweede helft, was van Jos Peters. Hij rondde een 1-2 combinatie met Chris Kronshorst beheerst af. Die 1-2 combinatie met Kronshorst was uiteindelijk de enige goede com binatie uit negentig minuten tempo loos voetbal. Het zich steeds op de eigen helft posterende Excelsior, met nauwgezet uitgevoerde mandekking en Aad den Butter als 'vrije' middenvel- an onze sportcorrespondent HGENINGEN Wageningen dat d op weg leek een onopvallende Idenmoter te worden in de eerste j isie zette zijn sterk gedunde aan- j, ig eindelijk weer eens een overwin- v ig voor. Een verheugend feit voor 5 periode-kampioenen was voorts dat t konirigskoppel Hazelhekke-Meurs il h ook weer eens manifesteerde. Het ij o boog in de tweede helft in zeer t tijdsbestek een 0-1 achterstand in een 2-1 voorsprong. 'Waarom 'ben ze in de eerste helft niet i(ter gespeeld, dan hadden we stellig veel grotere ovenvinning ge- jïld', verzuchtte na afloop trainer arten Vink, die alvorens naar MVV te stappen Wageningen in de divisie hoopt te hebben gebracht. recht toonde de Wageningse oefen ester zich niet geheel content met matige verrichtingen van zijn équi- voor rust. De thuisclub mocht in i periode van gelijk spreken dat de i Kerstand beperkt bleef tot 0-1. :ant voor en na de openingstreffer n Senders, die in de 25e minuut n Schalks effectief afrondde, speel- n zich dikwijls hachelijke momen- i af voor de veste van doelman Giezen, de vervanger van de geschor ste Drost. Tegenover de nauwelijks te bedwingen aanvallen van Eindhoven kon de eens zo schotvaardige voorste linie van de voormalige Gelderse lijst aanvoerders weinig positieve daden stellen. De spelers die hun trainer met lede ogen zien vertrekken, wek ken de indruk van verminderde con centratie. Bij Eindhoven dat dit seizoen even eens voor het laatst onder de hoede van Hans Alleman staat, ontbrak het in die eerste helft allerminst aan overtuiging. Toen de lichtstad-bewo ners echter na rust ineens grote be langstelling voor hun verdedigende taktiek begonnen te tonen en de counters steeds meer achterwege ble ven, zag Wageningen zijn kans schoon. Aanvankelijk doorstonden doelman Beerendonck en consorten de hevige druk maar in de 65e minuut begon de malaise. Bij de doelworsteling die ontstond na een verre pass van Tolle naar ging Hazelhekke uiteindelijk het koelbloedigst te werk en scoorde via een omhaal de gelijkmaker. De Eind- hovense voorsprong ging een minuut later geheel te niet. Van Osenbrugge besloot een indrukwekkende rush met een dreigend schot dat door Meurs van richting werd veranderd en in de winnende treffer resulteerde. Het was geen groots spel dat Wage ningen in dit duel liet zien. Toch beschouwt trainer Vink de resterende wedstrijden niet als een formaliteit. 'Pas in laatste instantie zie ik deze periode als een voorbereiding op de na-competitie. We zullen voor aan trekkelijk spel moeten zorgen als we het publiek willen winnen', aldus Vink die niet gelooft dat zijn benoe ming bij MVV een storende factor is. Wagenlngen-Elndhoven 21 (81). -25: Sen ders 01. 65 Hazelhekke 11. 66: Meurs 21. Scheidsrechter: Hoppenbrouwer. Toe schouwers: 2000. Wageningen: Giezen: Block. Wellcriltck, Roe- lofs, Tollenaar: Van Osenbruggen, Ponsen, Ooms; Hazelhekke. Meurs, Van Vljfeljken. Eindhoven: Bccrendonk; Schalks. Kooiman, Guns. Van Renswouw; Van Ranzow, Bloe- mers. Theunlssen, Senders, Brands, Weber. De Graafschap-HVC 1—1 (0—0). -51: Van Londen 10. 72: Van Maurlk 11. Scheidsrechter: Beukman. Toeschouwers: 5000. geblesseerd) kreeg tenslotte in de laatste minuut nog een kans op de volle winst Guus Hiddink mocht toen een strafschop nemen, maar hij schoot de bal tegen doelman De Hoogt op. Do Amersfoortse ploeg die meer Inzet toonde kreeg met het gelljko spel niets teveel. In dit matige duel kreeg de HVC'er Van Loon de gele kaart voorgehouden nadat hij een tegenstander onderuit had gehaald. Heracles-Vitesse 20 (00). -53: Van Duiven 10. 85: Feyen 20 Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 3000. Hercles zorgde voor een grote verrassing door koploper Vitesse de baas te blijven. Daarvoor moesten de Heraclieden nadat zij met 10 voor waren gekomen, lange tijd met de rug tegen de muur. Vitesse drong sterk aan, maar slaagde er nauwelijks in ook werkelijk gevaar te stichten. De defini. tieve beslissing viel vijf minuten voor het einde toen Feyer doelman Berkhof passeer de nadat 1.achter Bosma geblunderd had. In de resterende minuten miste Heracles nog 2 tillen. SC CambuurHlmond Sport 11 (01). -10: Van de Kerkhof 01. 60. Spindelaar 11. Scheidsrechter: VermeiJ. Toeschou wers. 4500. In de eerste helft nam Cambuur een afwachtende houding aan. Helmond Sport was meer In de aanval en toonde meer overleg vooral dankzij het werk van Co Prins. Na rust moest Cambuur wel nadruk kelijk de aanval zoeken. Dat resulteerde uiteindelijk In de gelijkmaker van Spinde, laar. Het duel was erg hard. Cambuur kreeg 23 vrije trappen tegen. Helmond Sport 27. Bennie Hofs (Vitesse) kreeg de gele kaart. Roda JC-FC Dordrecht 40 (20) -3: Blalter 1—0. 20. Meuser 2—0. 58: Kooien 3— 0. 69: De Wit 40. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 5000. Roda JC was aanmerkelijk sterker dan de Dordtenaren Daardoor werd het een erg eenzijdig duel. waarin FC Dordrecht ccn forsere afstraffing nog ontging omdat Roda JC zich na rust niet meer ernstig Inspande. FC WV Fortuna SC 2—1 (l—O). -45: Haijnen 10. 54: Hermans 20. 73: Renen 21. Scheidsrechter: Pijper. Toeschouwers: 4000 in de aanval. Maar verder dan een treffer kwam de ploeg niet. Na afloop ontstond er enig tumult toen Benen naar Burhenne trapte Arbiter Pijper heeft van dat inci dent aantekening gemaakt op het wedstrijd- formulier. PEC-Wlllem II 2—0 (0—0). -53: Hoogendoorn 10, 86: Hoogendoorn 20, Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 5500. In de oerste helft van deze matige verto ning was PEC Iets sterker. Pas ln de tweede helft kwam er meer vaart ln toen Jan Hoogendoorn PEC de leiding gaf. De zelfde speler maakte ook het tweede doel punt vooral dankzij goed voorbereidend werk van Rorlje en Heskamp. Willem II was technisch duidelijk de mindere van de Zwollenaren. Volendam-SVV 2—0 (1—0). -17: Van de Korput (eigen doel) 10, 80: Ferelra 20. Een ontmoeting met veel sensatie. Volendam was voortdurend In het offensief maar miste de schotvaardlgheid om SW ln dit 'Kat en muls spel' een grotere nederlaag te bezor gen. Bij de Volendammers die do laatste periode aangrijpen om de slechte prestaties in dit seizoen te doen vergeten, is routinier Johan Pelk weer in training gegaan Via hem hoopt men de vorig seizoen verloren plaats in de eredivisie nog te kunnen herwinnen. De VolewIJckers-Veendam 11 (1o» -15: Waayenberg 10, 85. Pascal 11. Scheids rechter: Van Gastel. Toeschouwers: 4000. Vooral door de lankmoedig optredende scheidsrechter Van Gastel werd het een zeer harde wedstrijd waarin Veendam veel grote overtredingen beging. Slechts Blijhara kreeg echter de gele kaart voorgehouden. Sen overtreding van Derksen (Veendam) tegen Den Boer bleef onbestraft. Den Boer moest met een ernstige oogblessure van hel veld gaan. De VolewiJckers was de beste ploeg maar zag geen kans de lntimfdatietac. tiek van de Groningers via treffers af te straffen. FORTUNA VI.—HEERENVEEN 0—2 (0—1). 11: Toonstra 01, 67: Kist 02, Toeschou wers: 2.000. Scheidsrechter: Gans. Herenveen toonde zich op alle fronten Friese aanvalsllnle, met daarin uitblinker Prinsen, zaaide voortdurend paniek in de Fortuna-defensie. In de tweede helft van de overigens sportieve strijd kreeg Van der Weide (Heerenveen) de gele kaart gepresen. teerd wegens een harde charge contra Fortuna-splts Reijgersberg. EERSTE KLASSE A OVVO-AFC 0-0, Rood Wit A-Zilvermeeuwen 1-1, Uithoorn-De Spartaan 2-0, SCG-Ellnkwijk 0.1. Schagcn-CDN 2-1, SDW-Hollandla 4-1. SDW 19 13 5 1 31 56—22 Elinkwijk 19 11 7 1 29 30—12 De Spartaan 19 11 5 3 27 28—16 AFC 19 7 6 6 20 26—21 Uithoorn 19 5 8 6 18 28—27 Rood Wit A 19 4 9 6 17 18—21 OVVO 19 4 9 6 17 17—31 DCG 19 5 6 8 16 23—24 Hollandia 19 4 7 8 15 17—26 Zilvermeeuwen 19 2 9 8 13 20—30 CDN 19 6 1 12 13 24—41 Schagen 19 3 6 10 12 21—37 Zondag: OWO-Rood Wit A. Uithoorn-AFC. DCG.Zilvermeeuwen. Schagen-De Spartaan. SDW-EltnkwlJk. Hollandia-CDN. EERSTE KLASSE B Gouda-De Musschen 2-2, Unltas-UVS 3-2. Gouda 19 6 11 2 23 24—15 Roodenburg 19 7 8 4 22 18—15 Hermes DVS 19 7 8 4 22 24—22 Xerxes 19 8 4 7 20 29—25 RVC 19 7 6 6 20 20—19 Untas 19 7 5 7 19 23—17 DRL 19 7 5 7 19 25—26 UVS 19 7 4 8 18 18—19 Papendrecht 19 7 4 8 18 22—24 CVV 19 3 11 5 17 14—19 Neptunus 19 5 5 9 15 16—22 De Musschen 19 4 7 8 15 19—29 Zondag: Xcrxes-Roodenburg, Neptunus-Her- mes DVS. RVC-Papendrccht, Gouda-DRL. Ul- tas.UVS-De Musschen. EERSTE KLASSE C Emmen-Germanlcus 0-0. Harkema-Oosterpar- kers 2.1. Drachten-Velocitas 1-4. Munten- dam-Sneek 0.1, Jubbega-CEC 0-1. WVV-Leeu- warden 0-2. Emmen 19 10 5 4 25 27—10 Germanicus 19 10 4 5 24 29—19 Velocitas 19 9 6 4 24 30—21 CEC 19 8 8 3 24 22—13 Harkema 19 7 6 6 20 19—24 Oosterparkers 19 6 7 6 19 22—17 Drachten 19 7 5 7 19 20—21 Muntendam 19 5 7 7 17 22—23 Sneek 19 7 3 9 17 18—20 WW Leeuwarden 19 5 4 10 14 17—31 Jubbega 19 3 3 13 9 17—37 Jubbega degradeert Zondag: Leeuwarden-Germanicus, Oosterpar- kers-Emmen, Velocitas-Harkeina. Sneok- Drachten. CEC-Muntendam. WVV-Jubbcga. Hengelo-Ede 1-1. Quick '20-Quick N 0-0. Ellermark-De Treffers 1-1. Victoria Boys-Be Quick 0-1. Spel. Enschede-Achillcs '12 2-3. Enschedese Boys.Rietvogels 4-1. EERSTE KLASSE D Achilles '12 Eilermark Ede SC Enschede Enschedese B. Be Quick Z De Treffers Quick N Rietvogels Hengelo Quick '20 Victoria Boys der om de opkomende ausputzer Kees Kornelis af te stoppen, beperkte zich tot een zeer vertragend werk. Behalve Den Butters doeltrffende trap zag NEC^loelman Schellekens in de eerste helft slechts één bal op zijn doel afgevuurd worden (een schot van ver dediger Bron ging over) en pas na NEC's tweede doelpunt kwam het der de schot, van opnieuw Den Butter. Desondanks kreeg Excelsior nog (on verdiend) mogelijkheden. Een treffer van Bassant werd door de met de buitenspelregel nog stoeiende arbiter Beek afgekeurd en het was ook deze Beck die tien minuten voor tijd ver zuimde de voordeelregel toe te passen toen Bassant alleen op doelman Schel lekens afstormde. Excelsior-trainer Joop Castenmiller wees daar na afloop terecht niet op. Zoals hij ook De Hos de schuld voor NEC's tweede doelpunt niet in de schoenen wilde schuiven. Want het was de juist voor Van der Vaart in het veld gekomen De Mos geweest, die Jo Peters de paar meter ruimte had gegeven. Castenmiller slechts: 'Van der Vaart verspeelde teveel bal len. Daarom heb ik hem gewisseld. Het kwam nu zo uit, dat die man dat doelpunt maakte.' En over zijn eerste wissel met Bep van der Heyden-Van Nierop: 'Van der Heyden speelde niet slecht. Maar ik gaf de voorkeur aan een langere man in het centrum van de verdediging Van Nierop had zo'n vijf maanden niet gespeeld. Hij deed het niet slecht'. NEC—Excelsior 2—1 (1.1) 7 A den Butter 0-1. 36. Van Deinsen 1-1. 66. Jo Peters 2-1. Scheidsrechter: Beek. Toeschou wers: 2500. NEC: Schellekens. Visser. Kornelis. Gerrit sen (Hoevenbergi. Mellaard, Jan Peters. Kamps. Jo Peters. Thijssen, Kroonhorst. Van Deinsen. Excelsior: Van der Roer, G. den Butter. Tetteroo. Van der Heyden, (Van Nierop), Bron, A. den Butter. Van der Vaart. (De Mosi. Van de Helde. Meutstege, Kwakker- naat. Bassant. 19 11 5 3 27 27—13 19 8 8 3 24 23—13 19 8 7 4 23 32—19 19 7 6 6 20 18—21 19 7 5 7 19 30—28 19 7 5 7 19 34—33 19 6 7 6 19 29—29 19 6 6 7 18 27—26 19 5 7 7 17 14—20 19 4 9 6 17 16—23 19 5 7 7 17 16—24 19 2 4 13 8 10—27 degradeert iels.Ede. Quick N-Hengelo. De Treffers-Qulck '20. Be Quick Z-Eller- mark. Achilles '12-Vlctoria Boys. Enschedese Boens-Spcl. Enschede. EERSTE KLASSE E Sparta '25-ODC 2-1, RKC-SC Gastel 1-0. TOP- Schijndel 3-2. BVV-Geldrop 1-3, Helmond- DESK 2-1. RBC-TSC 1-0. RBC 20 13 5 2 31 39—17 Sparta '25 19 9 6 4 24 22—16 RKC 19 10 3 6 2? 22—16 BW 20 9 5 6 23 34—29 Helmond 20 9 4 7 22 25—25 DESK 18 8 3 7 19 27—23 TSC 18 6 7 5 19 20—18 Geldrop 19 6 5 8 17 29—29 Veerse Boys 19 5 7 7 17 17—19 TOP 18 5 6 7 16 25—35 SC Gastel 19 1 10 8 12 16—26 ODC 19 3 6 10 12 11—22 Schijndel 18 3 5 10 11 20—32 Zondag: DESK-Schijndel. SC Gastel-TOP. EERSTE KLASSE F Mlnor-SVN 2-3. Veritas SVN Caesar Limburgia Voerendaal Heer Almania MKC SVM Minor Roermond SC Irene De op 12 november bij de stand 51 gestaakte wedstrijd Caesar—Sportclub Irene is in de stand opgenomen, uit slag ongewijzigd, SC Irene 2 punten in mindering. Zondag: Veritas-SVM. Voerendaal.Limburgia. Hecr-SVN. MKC-Roermond. Caesar-Minnr, Almanla-Spcl. Irene. 18 14 1 3 29 39—19 18 10 5 0 25 43—24 18 9 6 3 24 29—17 18 9 4 5 22 35—26 18 8 5 0 21 25—16 18 6 7 5 19 24—22 18 6 5 7 17 24—27 18 5 6 7 16 29—27 18 4 6 8 14 11—25 18 4 4 10 12 11—22 18 3 3 12 9 20—42 18 2 4 12 6 13—35 PETER ONVLEE IE KLASSE A Zwart Wit '28-Noordwljk 0.1, Amstelveen- s Gravcnzandse SV 1-1, HecrJansdam-Ter Leede 5-1, Kozakken Boys-De Zwerver 1-1, DOTO-SHO 1-3, Quick Boys-Jodan Boys 3-0. Noordwijk 20 11 7 2 29 31—13 SHO 20 13 2 5 28 40—23 Kozakken Boys 20 9 9 2 27 2410 Zwart Wit '28 20 11 3 6 25 31—14 Amstelveen 20 8 5 7 21 228 De Zwerver 20 6 7 7 19 2819 Heerjansdam 20 6 7 7 19 23—22 Quick Boys 20 8 2 10 18 27—29 's-Gravenz. SV 20 7 4 9 18 19—34 Ter Leede 20 5 5 10 15 19—38 Jodan Boys 20 4 5 11 13 14—28 DOTO 20 1 6 13 8 18—45 Zaterdag: Noordwijk-'s Gravenz. SV. Zwart Wit-Ter Leede. Amstelveen-De Zwerver. Heerjansdam-SHO. Kozakken Boys.Quick Boys, Jodan Boys-DOTO. IE KLASSE B Spakenburg-VVOG 3.1, WVF-DOVO 2-2, Har- kemase Boys-Huizon 2-0, GVW.WHC 4-0, SDVB-IJsselmecrvogels 1-2, Nunspeet-ACV 0- 0. IJsselmeerv. 20 14 4 2 32 4112 Huizen 20 12 4 4 28 30—15 GWV 20 11 4 5 26 41—28 Nunspeet 20 7 9 4 23 29—25 Spakenburg 20 7 8 5 22 27—25 ACV 20 6 8 6 20 22—29 DOVO 20 7 5 8 19 33—27 VVOG 20 6 5 9 17 28—28 WHC 20 5 7 8 17 23—36 SDVB 20 5 6 9 16 2—33 Harkemase B. 20 4 3 13 11 19—33 WVF 20 1 7 12 9 13—35 Harkemase Boys en WVF degraderen. Zaterdag: VVOG-DOVO. Spakenburg-Hulzen. WVF-Harkemase Boy GVVV-Nunspeet, ACV-SDV!

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9