atach en Zwarte September zijn één Gronheid negen uur Gevangenen van Saigon wilden niet meer naar Hanoi de stijl is jong wij nodigen uUTT: Adverteren doet verkopen ilerrillaleider onthult volgens Jordanië: Egyptes kabinet zou aftreden 69,- Van der Luit Verhuizingen piano-transporten Jan v. Duuren de koning LEIDSE SCHOUWBURG K&0 LAK BOORMACHINES HARTWUK Leiden-Delft TIPTOP ROOT/KWARTET MAANDAG 26 MAART 1973 L7 MAN (UPI, AFP) De Zwarte-Septemberbeweging bestaat niet; de viteiten die op haar naam staan, zijn uitgevoerd door een stoottroep van Palestijnse guerrillabeweging al Fatach. Deze onthulling is, volgens de jrdaanse justitie, afkomstig van een al Fatach-leider die in een Jordaanse evangenis een levenslange gevangenisstraf uitzit. Billy Graham: bedekte aanval op apartheid JOHANNESBURG (Rculer) Billy Graham, Amerikaans evangelist, Nlxons huispredikant en de man die onlangs zei in bepaalde gevallen voor doodstraf en castratie te zijn, heeft in Zuid-Afrika een bedekte aanval gedaan op de apartheidspolitiek. In een volge pakt stadion in Johannesburg zei Graham tegen zijn merendeels blanke toehoorders: 'Gaat uit en maakt u vrienden onder de mensen van het andere ras en hebt hen lief. Vervol gens merkte Graham op dat de wereld verandert en Zuid-Afrika bezig is te ontdekken dat het niet langer geïso leerd van de rest van de wereld kan leven. kentenissen die deze guerrilla-akn- 1 irder, Aboe Daoed, zou hebben ge- k in toen hij in februari door de tlaanse justitie werd ondervraagd, i zaterdag door radio-Amman om- oepen. Daoed en vijftien van zijn "jhmando's waren aanvankelijk ter veroordeeld omdat ze het op de •ring van koning Hoessein gemunt !n ïden, maar de koning schonk hun itie. oed zou hebben verklaard, dat de rarte-Septemberaanval' op het impisch dorp in München, in sep- ïber vorig jaar, in de Bulgaarse ofdstad Sofia was voorbereid door tweede man van al Fatach, Aboe CAIRO (UPI) De Egyptische regering van Aziz Sidky, die veertien maanden aan het be- ind is, heeft haar ontslag in gediend, zo is gisteren in poli tieke kringen in Cairo verno men. President Sadat zou het ontslag vandaag bekendmaken. Het aftreden zou bedoeld zijn om Sadat de mogelijkheid te bieden, zelf de leiding van het kabinet op zich te nemen en een nieuw program voor de bin- fti nen- en buitenlandse politiek uit te voeren. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat Sadat een militanter beleid jegens Is raël zal aankondigen en daartoe meer militairen in het kabinet is zal opnemen. Ayad. De zes commando's die de aan val hadden uitgevoerd zouden afkom stig zijn geweest uit Libië, vanwaar ze via Rome en Belgrado naar West- Duitsland waren gereisd. Andere onthullingen van Daoed: Aboe Ayad was ook verantwoorde lijk voor de moord op een agent van de Israëlische inlichtingendienst in Madrid en voor de mislukte poging van Aboe Daoed zelf om in Amman ministers te ontvoeren. Een andere leider van al Fatach, Ali Hassan Salamech, droeg de verant woordelijkheid voor het opblazen van olietanks in Triest en van aardgas installatie in Nederland, voor de moord op vijf Jordaniërs in Ham burg en het opblazen van een Israë lisch schip in Amerika. Dezelfde Salamech was het brein achter de poging tot moord op Zaid Rifai, de Jordaanse oud-ambassadeur in Londen, en voor een aanslag op Russische joden in Wenen, die onder weg waren naar Israël. Aboe Joessoef, weer een andere al- Fatach-leider, was verantwoordelijk voor het kapen van een Belgisch vliegtuig dat op weg was naar Tel Aviv. In de Israëlische stad Haifa zijn giste ren zes burgers van Israël vier Arabieren en twee Joden schuldig bevonden aan spionage voor Syrië. Welke straffen ze krijgen, zal later bekend worden gemaakt. De zes wor den beschouwd als de hoofdfiguren van een groep van in totaal 32 man die spionage- en sabotageplannen be raamde. De twee Joodse verdachten die gisteren schuldig werden bevon den, zijn de 26-jarige Ehoed Aviv, een voormalig parachutist, en de 28-jarige Dan Vered, een wiskundeleraar. Ze zeiden gisteren tegen journalisten, dat ze 'gewerkt (hadden) voor de omver werping van de regering met revoluti onaire middelen en voor de vestiging van een communistisch bewind in Israël'. In Israëlische diplomatieke kringen doet het verhaal de ronde, dat enkele maanden geleden in de Roemeense hoofdstad Boekarest een plan is ver ijdeld om de Israëlische ambassade te overvallen. Er zouden uit Joegosla vië afkomstige Arabieren bij betrok ken zijn geweest. Plundering Op het schiereiland Sinai, dat in 1967 door Israël werd bezet, hebben Israë lische reservisten en personeel van aannemingsbedrijven die een contract met het leger hadden, voor miljoenen dollars aan Egyptisch fabrieksmate- rieel en andere Egyptische eigendom men gestolen. Dit zou een vertrouwe lijk rapport staan, dat in de Knesset, het Israëlische parlement, is behandeld en dat half april zou worden gepubli ceerd (grotendeels tenminste, want twee pagina's waarvan de inhou schadelijk zou kunnen zijn voor Is- raëls betrekkingen met het buiten land, zouden geheim worden gehou den). Minimum-loon MADRID (Reuter) De Spaanse re gering heeft besloten het minimum dagloon van ongeschoolde arbeiders te brengen op 186 peseta's (9.30 gulden). Het was tot dusverre 156 peseta's. Society-arts NEW YORK (AFP) De New-York- se society-arts dr. Max Jacobson, die jarenlang patiënten van wie velen uit de wereld van de politiek en de amusementsindustrie met amfeta mine heeft behandeld, moet voor de medische tuchtraad van de staat New York verschijnen. Bij een aantal van zijn patiënten bleek de amfetamine schade te hebben aangericht; een van hen was zelfs aan amfetamine vergif tiging overleden. Een deel van de 210 Noordvietnamezen en leden van de Vict Cong, die na Zuidvietnamese gevangen schap weigerden zich naar Hanoi te laten brengen. SAIGON (AP, AFP, Reuter. UPI) Ruim tweehonderd Noord-Vietnamezen en leden van de Viet Cong, die als Zuid vietnamese gevangenen zouden worden vrijgelaten hebben gis teren voor een verrassing en op schudding gezorgd door te wei geren zich naar Noord-Vietnam te laten overbrengen. De gevangenen stonden op het punt op het vliegveld Bien Hoa bij Sai gon te worden gerepatrieerd. Maar op het laatste ogenblik weigerde de groep, waaronder een vrouw met een baby zich naar het noorden te laten transporteren met een gereed staand Amerikaans vliegtuig. Toen zij naar de luchtmachtbasis waren gebracht, haalden de gevangenen spandoeken tevoorschijn en riepen in spreekkoor dat zij vastbesloten waren in Zuid-Vietnam te blijven. Op de spandoeken stond: 'Wij willen niet terug naar het communisme en de communisten, weg met het com munisme, leve de menselijke politiek van de Zuidvietnamese regering'. Al le gevangenen zelfs de baby waren gekleed in een zwart pyjama-achtig gevangenisuniform. De groep gevangenen is na de wei gering naar het noorden te gaan weer naar het gevangenkamp terug gebracht. Een Noordvietnamese woordvoerder heeft de actie van de gevangenen een propagandastunt ge noemd. met een jeep in Can Tho (Mekong- delta) rondreden. Een van de Indo nesiërs werd ernstig gewond. Wie de schoten heeft gelost is niet bekend. Cambodja Impasse Waarnemers hebben bericht dat de groep van 210 gevangenen er uitste kend gevoed uitzag en geen sporen droeg van mishandeling. Een uur na de komst van de groep was een andere groep van honderd gevange nen wel naar Noord-Vietnam ge gaan. De waarnemers op het vlieg veld verklaarden dat deze gevange nen sterk vermagerd waren en zicht baar aan verwondingen schenen te lijden. Drie Indonesische leden van de In ternationale controlecommissie die toeziet op het Vietnambestand, zijn gisteren gewond geraakt. Een sluip schutter beschoot de Indonesiërs die De Cambodjaanse premier Hang Thoen heeft een brief van de ver zetsbeweging in zijn land ontvangen, waarin politieke en militaire onder handelingen worden voorgesteld. Maar een aantal voorwaarden in de brief zijn onaanvaardbaar voor de regering Lon Nol, zo is uit Phnom Penh vernomen. President Lon Nol heeft inmiddels ook zijn favoriete sterrewichelaar Man Pramoni ontslag gegeven. Re den zou zijn dat de man niet tijdig uit de sterren had kunnen lezen dat een vliegtuig het presidentiële paleis met bommen zou bestoken. Dat ge beurde een week geleden. Nol kwam er goed van af. Pramoni was eerder door de president tot kapitein be vorderd wegens zijn voorspellende vermogens. Nu is hij uit Phnom Penh verbannen naar het platteland. Sterrenwichelaars zijn in Cambodja gezaghebbende personen. Dat jeugdige mode toch stijlvol kari zijn bewijst deze verrassende combinatie. De sportieve lijn van de flannel wikkelcoat wordt nog eens extra geaccentueerd door de brede kraag en lacetstiksels. In off-white, rood, camel en kobalt. 159,- De Trevira ruitpantalon met wijduitlopende pijpen maakt er een geslaagd geheel van. In diverse kleuren Breestraat 151-153 Begrafenisonderneming Haagweg 31 - Leiden GEMEENTE LEIDEN Agenda voor de op 27 maart 1973 in kamer 263 van het stadhuis te 20.00 uur te houden openbare vergade ring van de commissie stadsontwikkeling. Overneming beheer en on derhoud gedeelte Haagse Schouwweg. Kredietverlening voor opho gen/bestraten van grond nabij Plesmanviaduct. in binnen- en buitenland. Onder garantie. Verwarmde bergplaats voor inboedels. Middelstegracht 36. Leiden. Tel. 25468-24060. UITZENDBUREAU lolef 01710-31610 Korevaarstraat 33 Leiden iidAsu RIJNLANDS LYCEUM REVUE Funhouse een crazy show met zang. dans. poppenspel, mime cn muziek prijzen 7.50 5,— CJP 3.75 inschr. K&O 6.50 3.— RIJNLANDS LYCEUM OP HOOP VAN ZEGEN door het Amsterdams Volkstoneel met Bep Nooy sr. in haar glansrol als ..kniertje'' prijzen 15.— 10.— CJP 3.75 inschr. K&O 14.— 8.— kaartvork. en plaatsbespr. 5 dgn. voor de dag der voorst. Oude Vest 45 (niet op zo.) v. 9.00-15.00 u.. zat. v. 9.00-12.00 u tel. v. 10.00-12.00 u. (41200) en v.a. 19.30 u. a.d. zaal. Voor Inschr. K&O v. 9.00-15.00 u.. zat. v. 9.00-12.00 u. (niet op zo.), tel. v. 15.00-17.00 u. (31841) GEMEENTE BENTHUIZEN ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN „BUITENGEBIED" De burgemeester van de gemeente Benthuizen maakt, ingevolge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ingaande 27 maart 1973, gedurende één maand, voor een ieder ter gemeen tesecretarie, ter inzage ligt het ontwerp-bestemmings- plan „Buitengebied". Gedurende dez« termijn kunnen door een ieder schrif telijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp worden ingediend. Benthuizen, 21 maart 1973. Nieuwe Beestenmarkt 7-11 Leiden - Telef. 26627 Ruime parkeergelegenheid natuu rlijk bij NIEUWE AUT0hurei^ st.aagtenstra.-jt14 telefoon. 01710 -25709 *53627 leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7