etalen psychische ^handelingen is chaotisch geregeld Bouw van nieuw huis voor premier is nog onzeker Centrales in Rij nm ond ij vorst op oliestook Synode Hernhutters weer in Zeister Slot Monumenten-wachters met busje op controle Politieman bepleit scherpschuttersteam voor de Rijnmond Te weinig nieren beschikbaar voor transplantaties Medisch Contact stelt zich achter arts-assistenten Rolbezettingen van 'Theater' gestolen Bestelling door misverstand op de vuilnisbelt brengt je onw/kwia'rtet zaterdag 24 ma art 1973 binnenland T9/K9 Onderscheid tussen therapie door psychiaters en psychologen jor Frans Janse FRECHT - De directeuren van de in Nederland werkzame IMP's (Instituten voor edische psychotherapie, waar patiënten met psychische defecten worden behan- sld) hebben in een brochure hun nood geklaagd over de verwarde, zo niet chaoti- :he manier waarop in ons land de betaling van behandelingen wegens een psychi- :he aandoening geregeld is. betreft dan vooral de zogenaamde bulante therapie, de behandeling, arvoor de patiënt niet opgenomen irdt, maar bezoeken brengt aan de erapeut, om daar de behandeling te dergaan. •t beeld is tamelijk ondoorzichtig: wordt onderscheid gemaakt tussen liandelingen door psychiaters (me- ch geschoolde therapeuten) en •chologen, die zich gespecialiseerd »ben als psychotherapeut. In som- ge gevallen betaalt het ziekenfonds, andere gevallen weer niet. Meestal et dan de bijstandswet (sociale nst van de gemeente) voor een kering zorgen, maar in een niet aanzienlijk aantal gevallen wordt dergelijke uitkering geweigerd, idat de desbetreffende sociale inst van mening is dat de bedrijfs- reniging, die belast is met de uit ering van de wet op de arbeidson- ichiktheidsyerzekering, een uitke- ig moet doen. osten vergoed tikel 60 van deze wet zegt namelijk de verzekerden, voor wie een xapie nodig is voor het opnieuw •krijgen of het behoud van hun leidsgeschiktheid, de kosten van de- therapie vergoed kan krijgen. In aantal principiële uitspraken is ilist, dat de bedrijfsvereniging in rgelijke gevallen ook zal moeten alen. igevolge van deze onduidelijkheid mt het maar al te vaak tot touw- kken tussen de verschillende in- nties, die tenslotte de opdracht iben de wet zo goed mogelijk uit te iren. Als zodanig dus niet eens legrijpelijk, maar de cliënt, voor een snel begin van de therapie far al te vaak een dringende nood- is er natuurlijk niet bij iaat te moeten wachten tot de he- an de verschillende instanties wijls na een tijdrovende beroeps- icedure hebben uitgemaakt, wie eigenlijk aansprakelijk is voor de ïandelingskosten. t meest sprekende voorbeeld van n dergelijke gang van zaken is gele- rd door de Groningse wethouder p sociale zaken mr. A. A. M. Staat- Touwtrekken tussen sociale diensten sen, die aangekondigd heeft dat de gemeentelijke sociale dienst over weegt alle uitkeringen ten behoeve van cliënten van het plaatselijke IMP te staken, omdat naar de mening van het gemeentebestuur de ziekenfondsen de uitkeringen voor h un rekening moeten nemen. Een groot aantal IMP- cliënten komt echter niet in aanmer king voor een ziekenfondsuitkering. Onrust De gemeentelijke plannen hebben gro te onrust veroorzaakt bij de staf van het IMP, maar ook bij de cliënten. De staf is vanzelfsprekend van mening dat deze onrust niet in het belang is van de behandeling van de cliënten. Het kalf dreigt dus te verdrinken terwijl de redders rondom te put staan en ruzie maken over de vraag wie het eruit moet halen. Psychotherapie, is zoals ieder specia lisme, eigenlijk voor iedereen onbe taalbaar geworden. De ziekenfondsen vergoeden een maximum van 45 be handelingen per twaalf maanden, waarbij dan nog de beperking geldt in ieder geval ten aanzien van de IMP's dat de therapeut na een onderhoud met de cliënt eerst nog moet verklaren dat hij wel kans ziet het karwei in 45 behandelingen af te maken. Prof. dr. J. H. Dijkhuis, directeur van he Utrechtse IMP: 'Juist bij onze instituten, waarvan het de bedoeling is dat een team van therapeuten, die weer zoveel mogelijk gespecialiseerd zijn in één of meer van de verschil lende therapieën en waar in voortdu rend onderling overleg wordt vastge steld welke specifieke therapie voor de betrokkenen het beste is, komen de gevallen, die over het algemeen een langdurige behandeling nodig hebben. Daarbij doet zich bovendien nog het probleem voor dat een rela tief groot aantal van onze medewer- l^tn een onzer verslaggevers OTTERDAM Elektriciteitscentrales in het Rijnmondgebied zul- n bij vorst gedwongen zijn van gas op olie over te gaan omdat de ederlandse Gasunie niet in staat is bij kou voldoende gas te leveren. ntracten waarin zo'n 'afschakelbaar- lusule' is opgenomen, zijn al in erleg met de minister afgesloten. Gasunie wil verder met lagere rieven ook andere afnemers laten ergaan op olie. Een aanmoediigings- emie tenslotte moet grote indus- eën tot eenzelfde methode overha- zegt drs. J. P. van den Berg, ecteur gasverkoop van de Gasunie het bedrijfsorgaan 'Energie'. Vol- ns drs. Van den Berg is oliestook l kou een simpele economische zaak. it is goedkoper om reserves aan olie j de centrales te hebben dan om n praktisch nooit gebruikte pijplei- ng uit Groningen (kosten een mil- en gulden per kilometer) aan te Sgen. Gasunie is volgens drs. Van den irg genoodzaakt deze politiek te vol- n. omdat de onverwacht grote vraag ar aardgas de Unie voor lei'erings- oblemen stelt. het Rijnmondgebied bestaan al eni- tijd plannen om bij een sterke :htverontreiniging het stoken met ie te verbieden, alarmfase vier, die wordt gegeven smog, wordt bijvoorbeeld aan de dustrie gevraagd van zwavelrijke andstof (olie) over te gaan op zwa- larme (gas). Jlgens drs. Van den Berg zou, in- en zo'n maatregel genomen wordt temperaturen van nul graden of ger, het Rijnmondgebied verstoken blijven van elektriciteit omdat de cen trales er contractueel bij nul graden uitgaan. De Gasunie heeft overigens met zo'n beslissing niets te maken aldus drs. Van den Berg. We hebben een keuze probleem: als de centrales niet afscha kelen komen onze kleinverbruikers in de kou. ROTTERDAM Terwijl de discussie over het oprichten van landelijk te coördineren anti-terreurbrigades nog maar juist is begonnen, heeft zich de eerste politieman, die ook regionale scherschuttersteams wil, gemeld. Com missaris B. van Toledo van de Vlaar- dingse politie vindt dat Rijnmojd een eigen korps moet hebben dat in geval van harde criminaliteit of van terreur kan ingrijpen. Hij meent dat een regionaal team beter kan opereren omdat het beter bekend is met de omstandigheden ter plaatse. 'Ik wil niet de indruk wekken graag hard op te treden, maar je kunt je ogen ook niet sluiten voor de ontwikkelingen in het buitenland op het gebied van de criminaliteit', aldus Van Toledo. Van een verslaggever LEEUWARDEN Staatssecretaris Vonhoff heeft in het Friese St. Nicolaasga een monumentenwacht- busje In gebruik gesteld. Het busje ls eigendom van de stichting mo- numentenwacht. Twee- monumentwacliters gaan met dc wagen monumenten controleren. Zij kunnen met behulp van de in de auto aanwezige ladders, dakpan nen, leien enz. kleine onderhouds werkzaamheden verrichten. De monumcntenwacht is een initi atief van dc heer R. Kramer, archi tect bij de rijksdienst voor monu mentenzorg. De stichting Aide Fryske Tsjerken en de Stichting Oude Groninger Kerken hebben het initiatief overgenomen. Hieruit is de stichting monumentenwacht geboren. Volgens de initiatiefne mers kan de monumentenwacht uitgroeien tot een landelijke orga nisatie. Leden van de monumentenwacht kosten honderd gulden per jaar krijgen twee keer per jaar een inspectie. Zij moeten ook de in spectie-uren betalen en de kost prijs van de uitgevoerde werken. Twee aannemers uit Friesland en Groningen zullen de eventuele gro tere werken uitvoeren. De wacht begint voorlopig met zeshonderd objecten: de vierhonderd kerken van de Stichting Fryske Tsjerken en tweehonderd kerken van de Groninger Stichting. Monumenten- wacht-voorzitter Kramer zei, dat het werkterrein van de wacht bin nenkort wordt uitgebreid. Ook Stinsen en stadsgebouwen zullen dan door de wacht worden geïn specteerd. Tankwagen in de berm Op de beruchte rijksweg Breda-Turnhout, in de buurt van Chaam, is gister morgen een Belgische tankwagencombinatie gekanteld in de zachte berm. Foto: de benzine uit de tank loopt langzaam maar zeker de sloot in. kers psycholoog is en de ziekenfonds wet kent uitsluitend verstrekkingen aan medici. Toch zijn er wel zieken fondsen, die een bij of via een IMP gegeven therapie vergoeden, maar je blijft altijd vastzitten aan het maxi mum van 45 behandelingen'. Wanneer iemand een therapie niet of slechts gedeeltelijk kan betalen en hij niet in aanmerking komt voor uitke ring uit een andere voorziening, moet in principe een betaling krachtens de bijstandswet gedaan worden, die er is om uitkeringen te doen aan diegenen, die niet over de middelen beschikken om in de noodzakelijke kosten van het bestaan te voorzien. De praktijk is dat een therapie wordt beschouwd als een noodzakelijk mid del van bestaan, wat overigens nog eens wordt onderstreept door een be sluit van de Kroon van 15 juni 1971, waarbij werd uitgemaakt dat dit in derdaad het geval is. In dit zelfde KB (genomen naar aanleiding van een beroep tegen geweigerde bijstand voor psychotherapie door de gemeente Rot terdam) werd overigens ook bepaald dat het weigeren van uitkering voor behandeling door psychologen 'voorbij ziet aan de praktijk, welke zich naar algemeen bekend is hier te lande met betrekking tot de verrich tingen van psychologen 'voorbij ziet aan de praktijk, welke zich naar algemeen bekend is hier te lande met betrekking tot de verrichtingen van psychologen heeft ontwikkeld; dat immers deze praktijk van dien aard is, dat voor de behandeling van be paalde menselijke tekortkomingen ook psychologen worden ingeschakeld, zij het, dat een zodanige behandeling op een geheel eigen wijze wordt verricht'. 'Verschuiving kosten' Hiermee is een belangrijke stap ge daan op de weg om door psychologen verleende behandelingen ook als me dische voorziening te beschouwen. De ziekenfondsraad heeft trouwens ook plannen op dit gebied. Door psycholo gen verleende therapieën zouden dan betaald moeten worden uit het zoge naamde aanvullingsfonds. Hiervoor is echter wel een wetswijziging nodig. Over het touwtrekken tussen sociale diensten en bedrijfsvereniging zegt J. C. Sorber, secretaris van de Neder landse vereniging voor ambulante gees- stelijke gezondheidszorg (NVAGG): 'De vrees dat een vloed van uitkerin gen voor psychotherapie krachtens de WAO tot een aanzienlijke kostenstij ging, met als gevolg premieverhoging zal leiden, is ongegrond. Door op tijd ingrijpen en door een goede preventie zal een eind gemaakt kunnen worden aan een groot aantal langdurige uitke ringen, die nu krachtens deze wet worden gegeven. Er is hooguit sprake van een verschuiving van de kosten'. Prof. Dijkhuis: JHier in Utrecht func tioneert het de laatste tijd goed. Wan neer de gemeentelijke sociale dienst vindt dat een cliënt recht heeft op uitkering krachtens de WAO treft zij een voorlopige voorziening, zodat met de therapie begonnen kan worden en claimt als gemachtigde van de cliënt de uitkering terug bij de bedrijfsvere niging. Voor uitkeringen krachtens de WAO worden de GMD's (de gemeen schappelijke medische diensten van de bedrijfsverenigingeningeschakeld. Vroeger was dat een tijdrovende zaak, maar het loopt tegenwoordig aanzien lijk soepeler'. 'Volksverzekering' Zowel prof. Dijkhuis als de heer Sor ber zijn het er overigens over eens dat de uitkeringen voor psychische behandelingen onder één overkoepe lende volksverzekering moeten wor den gebracht. Zolang dat niet het geval is zien zij als beste oplossing dat deze voorzieningen zolang worden ondergebracht bij de Algemene wet bijzondere ziektekosten. De inspecteur voor de geestelijke volksgezondheid, dr. P. A.H. Baan, heeft gezegd dat een regeling van de financiële problematiek van de geeste lijke volksgezondheid nog wel twee ti drie jaar kan duren. Zolang zullen we het dus met de bestaande verbrokkel de wetgeving moeten doen. Een bete re coördinatie tussen de verschillende instanties zou in deze overbrugging- stijd al een grote verbetering beteke nen. Van een verslaggever LEIDEN In Nederland zijn vorig jaar 92 niertransplantaties verricht, dat is niet de helft van de naar schatting 200 die medisch noodzake lijk waren. Dat komt doordat er te weinig donors waren. Er werden er 86 aangemeld, van wie in 77 gevallen de organen gebruikt konden worden. Dit blijkt uit het jaarverslag van de organisatie Eurotransplant, die inter nationaal de beste combinaties van donornieren en patiënten tot stand brengt Van de Nederlandse donornie ren gingen er zo 26 naar het buiten land, terwijl er voor 4 Nederlandse transplantaties organen uit het bui tenland kwamen. Het aantal benodigde donors is ruim schoots haalbaar, aldus Eurotrans plant. er komen per jaar ongeveer duizend mensen in het verkeer om het leven van wie de nieren bruik baar zouden zijn. Maar het blijkt om menselijke redenen erg moeilijk, de familieleden van een ongevalsslachtof fer toestemming te vragen, de nieren tc gebruiken. Van de actie eind vorig jaar, die iedereen opwekte zelf een met de hand geschreven verklaring op te stellen dat in een dergelijk geval organen mogen worden gebruikt, zijn nog geen resultaten bekend. Eurotransplant als geheel heeft in 1972 bemiddeld bij 356 niertransplan taties, tegen 261 het jaar daarvoor. UTRECHT De hoofdredactie van het weekblad Medisch Contact van de Maatschappij tot bevordering der ge neeskunst stelt zich in een commen taar achter de actie van de arts- assistenten voor verbetering van him werkomstandigheden. De landelijke vereniging van assistent-geneeskundi gen (LVAG) heeft aangekondigd dat de leden in de grote Amsterdamse opleidingsziekenhuizen donderdag één uur het werk zullen neerleggen voor zover het belang van de patiënten dat toestaat. Hun voornaamste eis is dat de minis ter een officiële commissie benoemt die voor hun problemen een oplossing vindt 'Voor de assistent-geneeskundi gen is de weg van het redelijk over leg geblokkeerd' aldus het commen taar in Medisch Contact. Mèt de Landelijke vereniigng van artsen in dienstverband en de LVAG hopen wij dat de aangekondigde actie, die in een verdere toekomst zou kun nen escaleren, geen doorgang zal vin den omdat de weg intussen is gede blokkeerd. Het woord is aan de minis ter*. De assistenten klagen over onverant woordelijke lange werktijden en een gebrekkige rechtspositie. Enkele van de 450 betrokken Amsterdamse assis tenten zijn volgens hun afdelingsbe stuur door de opleidende specialist met ontslag bedreigd als zij aan de actie deelnemen. Nieuwe broedergemeenten door migratie Van een onzer verslaggevers ZEIST Voor het eerst sinds 1746 vergadert de Europese vaste landssynode van de Hernhutters weer eens in het Zeister Slot. En dan nog niet eens helemaal, want de gemeenten in de DDR die er histo risch ook bij horen hebben naar bekend model inmiddels ook een eigen synodaal bestuur gekregen, met gevolg dat de vastelands provincie in twee districten uiteen is gevallen. In tegenstelling tot de provincie Tsje- choslowakije waarvan de vertegen woordiger geen visum kon krijgen, was het district DDR wel vertegen woordigd, en nog wel door een predi kant uit Hernhut... De aandacht van deze synyode kon door de keuze van de vergaderplaats vooral gericht worden op het vol strekt unieke gebeuren dat bij de ARNHEM Gistermorgen ontdekte men op het kantoor van 'Theater' aan de Rijnstraat in Arnhem dat de ont- werp-rolbezettingen van de stukken, die het Oost-Nederlandstoneelgezel schap voor het aanstaande seizoen op het repertoir heeft gezet, gestolen zijn. Aan een vorm van bedrijfsspio- nage wordt niet gedacht, maar men vindt het wel een vervelende zaak. De concept-rolbezettingen bevonden zich in een afgesloten bureaulade. Het is voor de derde keer in enkele maanden, dat er bij Theater werd ingebroken. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De leden van de Haagse gemeenteraad staan voor een moeilijke beslissing. Op 2 april moeten zij zich uitspreken over de vraag of er in het park Zorgvliet, waar liet Catshuis staat, al dan niet een ambtswoning voor de minister-pr esident gebouwd moet worden. Aanvankelijk had de commissie stads ontwikkeling negatief gereageerd op het via b. en w. gedane regeringsvoor stel, om in het ontwerp bestemmings plan Zorgvliet een dergelijke woning op te nemen. In een brief aan b. en w. heeft de regering er vorige week echter op aangedrongen, de woning wel in de plannen op te nemen. De argumenten, die men daarbij ge bruikte, waren: de minister-president sport en recreatie spitste de discussie Van onze correspondent MEPPEL De zakenman J. Nijenhuis uit Meppel heeft een forse verliespost geleden door dat een lading tinnen bekers, bloempotten en lampen door een misverstand op de vuilnis belt terecht is gekomen. Personeel van Van Gend en Loos had de lading ter waarde van 500 gulden op de stoep voor de winkel neergezet, maar toen de heer Nijenhuis zijn be stelling later naar binnen wilde halen, bleken de kartonnen do zen verdwenen te zijn. Een onderzoek van de verbaas de ondernemer bracht aan het licht, dat het personeel van de vuilnisdienst de pakketten had meegenomen en inmiddels diep op de stortplaats had begraven. Het is nog niet bekend wie verantwoordelijk is voor dit verlies. Het personeel van de reinigingsdienst heeft namelijk strikte opdracht alles mee te nemen wat langs de kant van de weg staat. moet in de nabijheid van het rege ringscentrum wonen, het Catshuis zelf is niet geschikt als ambtswoning en bvendien worden de minister-presi dent en zijn gezin de laatste tijd steeds meer bedreigd, zodat de wo ning in een veilige omgeving moet staan. De meeste commissieleden hadden echter nog grote bezwaren. 'Waar om moet die ambtswoning juist daar komen? Een uniek stuk natuur wordt zodoende aangetast', zo stelde men. Ook het argument van de veiligheid werd niet helemaal serieus genomen, vooral niet nu de politie van Aerden- hout, waar mr. Biesheuvel woont, heeft verklaard niets van bedreigin gen af të weten. Discussie Gistermiddag laaide de discussie rond Zorgvliet weer hoog op. Toen de com missies stadsontwikkeling en sport en recreatie het park gingen bezoeken, bleek, dat zij het Catshuis niet in mochten, terwijl in de uitnodiging sprake was van een ontvangst in het Catshuis. 'Een misverstand' aldus een woordvoerder van het ministerie van algemene zaken. De commissieleden hadden graag willen zien, of het Cats huis inderdaad niet geschikt is als ambtswoning. Nu kon men alleen maar de plaats zien, waar de woning eventueel zou komen te staan. Het betreft hier wel iswaar een open plek, maar er zal toch nog een aardig aantal bomen moeten verdwijnen, wil men de bouw van een bungalow realiseren. Een door de gemeente aangetrokken bio loog, de heer J. A. Nijkamp, heeft gisteren echter verklaard, dat het bio logisch evenwicht in het park geen nadelige gevolgen zal ondervinden van een bouw op die plek. In de na het werkbezoek gehouden vergadering van de commissie voor zich toe op de vraag: ligt het in onze verantwoordelijkkheid om te zeggen waar de minister-president moet gaan wonen? Wethouder P. Vink beantwoordde de ze vraag, vooral met het oog op het feit dat Zorgvliet rijkseigendom is. ontkennend. Maar vooral mevr. Gel- derblom-Lankhout (D'66) en de heer Lampe (KVP) bleven van mening dat de zakelijke argumenteringen tegen het voorstel niet op hoger gezag mo gen wegvallen. 'Tenslotte ligt Zorg vliet op Haags grondgebied', aldus de beide opponenten. Honderd keer parachutespringen op één dag Van een onzer verslaggevers APELDOORN De heer Ro nald Pesch uit Apeldoorn zal woensdag a.s. een poging doen het Nederlands record parachu tespringen te verbeteren. Het record staat nu op 30 sprongen per dag. De heer Pesch wil woensdag tussen zeven uur 's morgens en zeven uur 's avonds honderd keer springen. Dat be tekent dus ook honderd keer starten en landen voor het vliegtuig waarmee de heer Pesch op de gewenste hoogte zal worden gebracht. De echtge note van de heer Pesch bekent dat ze niet zo geweldig enthou siast kan zijn over die plannen van haar man. En op onze vraag of de affaire niet een beetje kostbaar zal worden, ant woordt ze: Ja, dat zou wel eens ln de papieren kunnen lopen. broeders in Nederland plaatsgrijpt, namelijk de grote toename van het ledenbestand als gevolg van migratie uit Suriname. De voorzitter van de centrale raad van de broedergemeenten in Neder land, ds J. J. Legéne tevens voor zitter van de stichting Welsuria zei op een persconferentie in het Zeister slot dat hierdoor ook de samenstelling van de Nederlandse uniteit volkomen verandert: omstreeks 900 leden zijn Nederlandse 'autochtonen' en ruim 2700 zijn Surinamers. De synode heeft de nieuwe gemeenten van Rotterdam en van Den Haag inmiddels zelfstan dig verklaard. Ook in Utrecht is een gemeente ontstaan en verder komt men ook al bijeen in Groningen, Til burg, Eindhoven en Arnhem. Integra tie van Surinamers in andere confes sies wil niet lukken door de gelijk heid van de liturgische gegevens over de hele wereld van de Hernhutters is ook hier de aansluiting bij broederge meenten of de vorming van nieuwe broedergemeenten in de praktijk de enige weg. Racisme De synyode heeft opnieuw een resolu tie aanvaard inzake het racisme, waar in erkend wordt, dat ook de kerken schuld treft voor dit verschijnsel. 'De maatschappij waartoe wij behoren vindt de oplossing van de Oost-West problemen nog altijd het belangrijkst maar schijnt het feit te verdringen dat de tegenstelling tussen noord en zuid steeds dreigender wordt, aldus de resolutie. Zij zegt verder: 'De oecu menische beweging die weldra Azië en Afrika ging omvatten heeft de blanke kerken opnieuw duidelijk voor ogen gesteld hoezeer zij met het racis me verstrengeld zijn. Het verzoenings werk van Jezus Christus kent echter geen rangorde van rassen, door Hem weten alle in het evangelie wortelen de kerken zich verplicht de strijd tegen iedere vorm van rasdiscrimina tie aan te gaan. De synyode heeft de gemeenten opge roepen haar solidariteit met verdruk te rassengroepen in woord en daad te doen blijken door steun aan het anti- racisme-programma van de Wereld raad van Kerken of op andere wijze Zij betreurt het dat het programma van de Wereldraad licht kan worden misverstaan als ondersteuning van ge weld maar zelf verstaat zij het als een teken van solidariteit van de kerken met de slachtoffers van het racisme. Het gesprek tussen de kerken om elkaar waakzaam te houden tegen ra cisme moet vooral ook gevoed worden uit de uniteit in Zuid-Afrika waar men rechtstreeks onder het racisme lijdt, aldus de resolutie. Een van de gasten van de synyode, ds. K. Zeefuik uit Suirname die met studieverlof in Nederland is, prees zich gelukkig de vastelandssynyode zo volledig te hebben kunnen inlichten over de problemen van de gemeenten in Suriname. Zijn provincie maakt deel uit van de broedergemeenten in Suriname. Ze zijn ook betrokken bij het bemiddelingswerk tussen stakers en regering, dat een comité van ker ken thans verricht. De synode heeft toegezegd in de Westeuropese ge meenten een oproep te zullen laten uitgaan om hulp die via de broederge meenten in Suriname aangewend kan worden 'ter leniging van de door de arbeidsonrust ontstane menselijke nood'. Ds. Zeefuik waarschuwde overigens tegen de neiging om elke blaam voor het ongezonde economische klimaat op de zittende regering te werpen. Tedere volgende regering zal met pre cies dezelfde problemen worden ge confronteerd,' zei hij. Hij wilde wel kwijt dat 'economische machten bui ten Suriname het zeer moeilijk maken om te regeren'. XB&T 'IE GISTERAVOND TEGEN ME: IK WIL NlET FLAUW POEN), PUS IK ZEG 'GOED, EEN TOE DAAJ/' AVUN. ARlE GEEFT EEN RONDOE.., EN VOOR IK HET WE ET- ZITTEN WE SAMEN ZINGEND JN EEN, TAX/../ DIE IK MOEST BETALEN NATUURLIJK... DE KRENT../ TOONGE./ 'T/6 WAAR (N DIE NIEUWE WOONWIJKEN ZUN DE MENSEN VAAK ERG EENZAAM- ...EN DAT |S^ ALLEMAAL DE SCHULD VAN DIE ELLENDIGE ARlE../ O E 10 El../ VERSCHRIKKELIJK, WAT HEB IK EEN KATER../

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9