Mr. Burger: 'Zo blijft dat gemier maar aan de gang' dichtbij K!éberf waar is Kiêber? Mummerrr.... IO!$ Kléber bij de eerste tien! k \Ü- ïsequentie ;nalen jelissen wil niet nieuw kabinet Nog éénmaal prima de luxe frappant haché voorbeeldig T (^/KWARTET ZATERDAG 24 MAART 1973 BINNENLAND T5/K7 iémineiitaar Christelijke Historische Unie bereid zijn ook in deze dagen jAuwen te hebben in de christen- Wtischc partners. Het samen- :o aan een gemeenschappelijk ai vanuit een gemeenschappelijk ngsPunt *s ccn hoog goed'. Deze van dc hand van mr. O. W. in Verschucr, voorzitter van de staan te lezen in de laatste •ring van het ledencontactblad de unie 'Dc Nederlander'. Het was al op de post op het moment jnderdagavond dat de Twee- merfractic van de CHU besloot, medewerking te verlenen aan de tie-Burger. Zij deed dat naar moet aannemen in het volle tzijn dat daarmee de goede ver- louding met KVP en ARP op spel zou komen te staan. Wij m nog een andere alinea uit Ifde artikel: 'De christendemocra- samenwerking wordt op de gesteld en met name KVP en moeten de CHU heeft daar om gevraagd en zal er niet om door hun antwoord aan leer Burger laten zien wat 'wij waard zijn'. Men hoeft slechts e woorden in deze laatste regels rwisselen om te beseffen hoe de Aantjes en Andriessen zich die Ite donderdagavond moeten heb- •evoeld toen de fractie van de besloot haar eigen weg te gaan. ;omt er te staan: 'De christende- itische samenwerking wordt op :f gesteld en met name de moet KVP en ARP hebben niet om gevraagd en zullen er om vragen door haar ant- aan de heer Burger laten zien 'ij haar waard zijn'. Van ARP cn kan in elk geval worden gezegd, CHU hun zoveel waard is it dat dc heren Aantjes cn An- in ervoor hebben gevochten dat rmateur de Unie in zijn werk zou kken. neerderheid van de CH-fractie heeft dat naar achteraf wel blijken slechts matig gewaar- iftj Men kan niet zeggen dat de S waarin de heer Burger in zijn en over dc CHU heeft geschre- geschikt was om deze fractie tot •oöperatieve houding te bewegen, tof dat kan voor de CttU toch reden zijn geweest, behalve de Burger ook haar christen-demo- >r che vrienden juist-op-dit-moment r aeilijkheden te brengen. De wer- te reden moet zijn geweest dat meningsverschil met KVP en over de oplossing van de kabi- risis zo fundamenteel is dat zij in lerspectief daarvan de samenwer- van de drie van geringere beteke- :ht. Het landsbelang en de chris- èmoeratische samenwerking zijn heden die blijkbaar niet in el- .„J verlengde liggen. De fracties VKVP en ARP moeten, van hun tl hieruit dan ook maar de conse- $tie trekken week moesten wij tot ons verdriet tellen, dat de ministerraad op een, ons voorkomt, ongelukkig mo- de eigen inkomens met 7,4 int had verhoogd, moet worden vastgesteld, dat een iter in vergelijking met de top van bedrijfsleven en een aantal vrije :pen nog niet eens een buitenspo- loog inkomen geniet, lemin vinden wij dit besluit op dit moment niet getuigen staatsmanswijshcid. is zijn wij opnieuw teleurgesteld ie ziekenfondsorganisaties hebben ,4 >ten de tarieven voon specialisten 10,49 procent cn die van tand- a met 11,88 procent (let op de cijfers achter de komma) te ver des te meer sympathie begroeten daarom het gebaar van acht gere- icerde dominees, die hebben ver- rd hun inkomensverbetering voort in centen in plaats van in procen- le willen ontvangen. In vergelijking allerlei specialisten verdient een linec ook nog aanmerkelijk minder. rv( wie durft er te beweren dat een inee een minder zware taak zou ►en is te hopen dat er meer van deze Jj| :re signalen worden uitgezonden at men in Den Haag deze geluiden kan opvangen zonder dat het ont- iststation (lees: regering) al te gestoord wordt door hinderlijke duiden van het zo langzamerhand crkwikkelijke lawaai van de kabi- formatic. De formateur, de duidelijkheid, het rare bootje en de geleende sokken Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - Kabinetsformateur Burger is behalve een 'doordouwer', een 'zeeman' en een 'prettige tegenstander' ook iemand 'met de typische hardnekkigheid van een Nederlander uit de klei'. De formateur is ook aan de echtgenote van de schrijver Den Doolaard nog altijd een paar sokken schuldig. Dit weten we allemaal sinds de uitzending, die VARA's Achter het Nieuws deze week aan mr. Burger wijdde. Een paar frag menten uit deze uitzending laten we hieronder volgen. een onzer verslaggevers HAAG Minister Nelissen van nciën wil niet terugkeren in enig Uw kabinet. Hij zei dit gisteren na Pop van de bijeenkomst van EEG- listers van financien in Brussel. |t enige wat ik voorlopig op het I heb is de crocussen in mijn tuin tijken', aldus de bewindsman. 'Nou, dan ga ik', - en weg was Jaap Pier Tania: Houdt u van schaken? Burger: Ik doe het graag, maar breng er weinig van terecht. Tania: Deze formatie lijkt ook op een partijtje schaken. Burger: Nou. Ach, ik kan me een gezelliger partijtje schaak voorstellen dan dat je nooit duidelijk weet waar je aan toe bent; het is een hele vervelende zaak. Als ik de zaak erbij neerleg, dan zitten we, voor zover ik kan zien, erg moeilijk. Ik kan dat dus eigenlijk pas doen als de situatie werkelijk helemaal duidelijk is, maar als het haast niet mogelijk gemaakt wordt om die duidelijkheid vast te stellen dan zit je maar steeds in twijfel: moet ik nou de verantwoorde lijkheid nemen ermee op te houden of moet ik. na al die dagen, nog weer een paar dagen vérder gaan? Ik kan me levendig voorstellen dat de men sen zeggen (dat heb ik ook aan de heer Tilanus geschreven): we doen dat niét onder die .conditie. Dat is hun goeie recht, maar laten ze het in hemelsnaam duidelijk zeggen. Tania: In ieder geval dacht ik dat uw optreden wel hier en daar enige dui delijkheid heeft gebracht. 'Niet in de war komen' Burger: Ja, ja. maar zodra er iets gebeurt, ja vóórdat er iets gebeurt staat een aantal fractievoorzitters voor de televisie en voor de radio hun commentaar te geven. Zij hebben hun mening al vastgelegd, vóórdat die tot mij toe doorgedrongen is. Ik zag de heer Tilanus voor de televisie, terwijl ik nog geen letter had. In de tweede plaats: ik vind niet dat ik mij kan permitteren in die onderlinge discus sies in te treden. De formateur moet het min of meer over zich laten komen, behalve zo nu en dan: dan zet hij toch even de zaak recht, en dan is het 'heel verschrikkelijk', wat ik dan allemaal voor ongenuanceerde taal heb uitgeslagen Enfin, ik haal er zelf wel m'n schou ders bij op Als dc mensen er maar niet van in de war komen, dat is het enige punt. Ik vind het allemaal best, maar ja, ik moet een progressief kabi net maken en dat kan ik niet met de heren die zich conservatief opstellen en ik moet ze dus vragen, hoe zit het, wat wilt u nou eigenlijk? Ik bedoel: ik hoef niet het hart en de nieren te proeven, Als de heren zeggen: wij zijn bereid mee te doen, om welk motief dan ook, dan is dat mij goed. Tania: Dat betekent een zevende zetel voor de confessionelen? Burger: Dat is een heel andere zaak, dat ligt heel moeilijk, want de drie progressieve partijen hebben zich alle maal voor tien-zes uitgesproken en nog is het een verhouding die ik zelf een beetje geforceerd heb om tot een' oplossing daarover te kómen, ja: als het kan Het is bij de politiek altijd zo hè, we willen net nog die millimeter meer hebben die er net niet in zit hè; dat is over en weer. Als het tien-vijf geweest was, dan zou het nou tien-zes moeten wezen en nou is het tien-zes en nou zal het wel tien-zeven moeten worden of zo, zo blijft dat gemier maar aan de gang. 'Onverzettelijk' Oud-VARA-voorzitter J. B. Broeksz: 'Onder alle omstandigheden is Burger een man van de grote lijn, dat bleek ook al meteen dadelijk na de oorlog toen hij dat conflict had met premier Gerbrandy. Hij zei bij de berechting van de oorlogsmisdadigers: niet dege nen die een fout hebben gemaakt, degenen die fout gewéést zijn, die moeten we hebben, want anders loopt die berechting mis. Gerbrandy wilde dat niet en de berechting liep ook naar mijn mening mis. Als je Burger voor de eerste keer ontmoet, dan zul je niet zeggen: de man is politicus, dan krijg je eerder de indruk van een man die iets met een zeebedrijf te maken heeft, die een sleepbootbedrijf leidt, een baggerbedrijf of zoiets. Hi] heeft dat ronde, dat onverzettelijke, dat kortaffe en toch tegelijkertijd dat joviale. De bron van veel politieke ellende ligt in ons land in de confessionele indeling van de politieke partijen, dat zei ik in '45 en dat zeg ik vandaag nog. En Burger zégt het niet alleen, maar die schiét erop. Freule Wttewaal van Stoetwegen: 'Het gaat er maar om: hij moet het nou óf halen óf niet-halen. Dan wordt ie natuurlijk wat straf, wat stoer en misschien ook weieens onbillijk. Het is een doordouwer. Tilanus zei altijd, het is een zeeman, zó moet je hem zien. Hij zwom als jongen al het Haringvliet over en hij is toen met dat rare bootie naar Engeland gegaan. En als ik had gezegd: je had moeten zwemmen, dan had ie het misschien ook nog gedaan. Och, hij staat voor niks. 'Fout goedmaken' Minister Geertsema: 'De heer Burger was een prettige tegenstander. Hij was indertijd natuurlijk voornamelijk Formateur Burger: alsmaar overwegen de tegenstander van de heer Oud, die toen de leiding van de V.V.D.-fractie had. De heer Oud kon de heer Burger altijd tot bijzondere grote opwinding en kwaadheid brengen, maar het is wel heel typerend als je terugkijkt op die tijd en die vergelijkt met Burgers formatie nu. Ik heb het gevoel dat hij bezig is een schuld te vereffenen die in die tijd ontstaan is. De heer Burger heeft destijds (no vember '58 - red. Trouw) bij de Fakkeldragersdag eigenlijk de stoot gegeven tot het gaan van de Partij van de Arbeid in de oppositie, waar ze met een korte onderbreking nooit meer uitgekomen zijn. Je hebt het gevoeld dat hij nu tot elke prijs probeert de fout van toen weer goed te maken en de Partij van de Arbeid weer in de regering te krijgen. Tania tot Broeksz: 'Vindt u iets terug van zijn karakter, zoals u dat in de oorlog in Londen hebt ervaren in de manier waarop hij nu aan het werk is?' Broeksz: 'Ik vind dat de typische stug ge hardnekkigheid van, ik zou bijna zeggen, de Nederlander uit de klei. Ik heb ze later ook op Walcheren leren kennen hè. Ik wil niet zeggen dal-ie perse hoorde bij dat volk aan de rivieren, maar dat is toch een mentali teit die in die streken voorkomt: stug, doorzetten, je niet van je stuk laten brengen en dat doet ie nu ook weer en ik hoop dat hij slagen zal. want het duurt nu wel een beetje lang. Het is een man die slimme taktiek combi neert met een onthullende openhar tigheid, indirectheid in zijn stijl-van- opereren. welke door lang niet ieder een wordt gewaardeerd en wordt be grepen, maar waar ik op-zich erg blij mee ben'. 'Klein hart' Freule: 'Ja, hij vloekt je stijf als je niet doet wat hij zegt. Toen is er een artikel verschenen van de heer De Kat, in geloof ik. 'Socialisme en De mocratie'. Dat is typisch Burger hè, dat vind ik ook moedig. Hij zei: 'Nou, moeten jullie me niet meer? Nou dan ga ik' en weg was Jaap. Zo ging dat, dat was helemaal geen punt voor hem. Dat deed hem wel pijn van binnen, want de man heeft een klein hart. Als je ziet, en dat heb ik ook wel meegemaakt, hoe hij voor zijn moeder was, dat was iets buitenge woons. Maar die moeder die was zo christelijk-historisch dat de stukken eraf vlogen hè. Hij was toen, in 1946 was dat, lijstaanvoerder van de P.v.d.A. in Dordrecht. Broeksz: 'Het is geen man die gemak- Freule Wttewaall van Stoetwegen: man met klein hart ADVERTENTIE Maar Kléber is dan ook het enige bandenmerk in Nederland dat zich moeiteloos meet met nummert Kijk naar de tv. en zie met eigen ogen hoe Kléber oprukt. Kléber, de franse radiaalband die zo goed op weg is kelijk nederlagen incasseert. Je kunt ook niet zeggen dat hij niet zo nu en dan een beetje humeurig is, of dat de ochtend de beste tijd is om hem te benaderen, dat niet. Maar tezelfdertijd mag ik zeggen dat hii een goed kame raad is en een zeer trouwe vriend. Sokken Mevrouw Den Doolaard, echtgenote van de schrijver, gevraagd naar haar herinneringen aan 'Jaap Burger' in de Londense (oorlogs)-tijd: 'Ik herinner mij dat een van de eerste keren dat hij bij ons kwam (ik weet niet of hij toen al minister was, er werd in elk geval al wel over gesproken) toen zat hij op een bank en ik keek op een gegeven moment zo naar beneden en ik zie. hij had geen sokken aan. Dus zei ik 'Jaap heb jij geen sokken aan? Zo warm is het toch niet.' Toen zei hij: ja ik heb nog geen punten en je kon alleen maar sokken en kleren op punten kopen. Ik vond dat werkelijk voor een bijna of-niet-bijna minister toch een beetje zielig, dus ik heb hem toen twee paar sokken van mijn man geleend onder voorwaarde dat hij ze terug moest, want hij had ook niet zoveel sokken. Maar ik heb ze nog niet terug.' Burger: 'k krijg maar fanmail. Die is zeer gevarieerd vanochtend, van het ene uiterste tot het andere. Enerzijds wordt er geschreven over een 'valse hyena' en anderzijds over een 'als van God gezondene'. En dat gaat elke dag zo door. Ik heb de nodige lijsten gekregen van complete kabinetten zo als ik die zou moeten samenstellen'. Tania: 'Het wordt een formatiestop?' Burger: 'Ja, nou wat moet je op het ogenblik hè. We zitten natuurlijk in, zoals ik zondag van meneer Hilterman hoorde, een situatie van dictatuur omdat de minderheid zijn wil aan de meerderheid wil opleggen. De werke lijkheid is natuurlijk dat de meerder heid, als we aannemen dat het een meerderheid zou zijn, niet in staat is om een kabinet te maken, want daar kunnen zij elk kwartier van de dag mee beginnen. Wat dat met dictatuur te maken heeft is mij niet helemaal duidelijk maar het werd toch maar ge zegd door dokter enzovoort.' In Parijs Burger: (over de formatie van '56): 'Toen heb ik er negentien dagen over gedaan en dat was toen voor mij lang Ik weet nog dat ik een keer in Parijs aankwam en daar was meteen de telefoon van de heer Drees: of ik maar direct wou terugko men omdat de Koningin naar mij gevraagd had en iedereen begreep wel wat dat inhield. Toen heb ik hem gezegd of het niet verstandiger zou zijn als ik nog even zou blijven, omdat het mij bekend was dat de heer Romme ook in Parijs was. Dat vond de heer Drees ook wel zinvol. En dat hebben we toen gedaan, we hebben samen gegeten en samen ge sproken en hen in ieder geval tot elkander kunnen brengen.' 'Hard' Burger: (op vragen over het feit dat hij de CHU zo 'hard' en 'grof aange pakt zou hebben): 'Had ik heelmaal niet aan moeten pakken, niks moeten doen? Dan had het zeker wèl goed gelopen dan kan het allemaal Je begrijpt heel goed dat een CHU die eigenlijk hiertégen is, ja, die moet niet meedoen, dat is heel eenvoudig. Hard aanpakken, dat is op de meest simpele wijze de waarheid zeggen en dat is ongebruikelijk, dat is alles wat er aan de hand is. Ik zit gewoon op antwoord te wachten en dan moet ik maar overwegen wat ik daarmee doe en alsmaar door overwegen of ik er met goed fatsoen mee op kan houden als de heren toch wérkelijk niet willen, maar ik moet dan natuur lijk duidelijke aanwijzingen hebben, want op de dag dat ik ermee ophou vertelt iedereen dat het niet nodig isHet zal dan altijd de formateur zijn die tekort schiet Terwijl het Nederlandse volk zich mentaal voorbereidt op de klap, die de uitzending van de laatste Barend Servet Shore donderdag zal veroorzaken, is er een boek ver schenen over dc Fred Haché Show, het programma waarover het vorig seizoen zoveel te doen was. Het is een lijvige pocket, uitgegeven on der verantwoordelijkheid van de serieuze Leidse uitgeverij Sijthof], met de volledige teksten van dc vijf shows, veel foto's, persreacties cn brieven van kijkers. De niet uitgezonden interviews met o.a. minister Udink) zijn in het boek wel opgenomen. Een inleiding van een deskundige mocht aan dit standaardwerk niet ontbreken. Daarvoor heeft de uit- qever de hooggeleerde dr. A. C. Zijderveld weten te strikken. Die begint met de stelling dat Neder land een doctorandussocraiie is. Daarmee bedoelt hij dat het in Nederland gewoonte is om over alle problemen de mening van een doctorandus te vragen. Dat is dus een akademisch gevormde, die nog niet is toegekomen aan het schrij ven van een proefschrift. Dr. Zij- derveld wijst ook op de belangrij ke rol die journalisten hierbij ver vullen. De mensen van radio, tv en kranten, die niet zelden bij hun pogingen om een titel te verwer ven zijn gestrand, maken zich nu verdienstelijk met het speuren naar problemen, die dan aan de doctorandussen kunnen worden voorgelegd. Het eigenlijke onderwerp van zijn inleiding, de Fred Haché Shoto dus, vergelijkt Zijderveld met zoge naamde dadaïstische kunst. De be oefenaars wilden kunst belachelijk maken, maar moesten het meema ken dat ze vervolgens tot kunste naars werden uitgeroepen. De ma kers van de Fred Haché Show tril den de televisie, inzonderheid de tv-shows, belachelijk maken. Ze gingen daarom spotten met alle toetten op het gebied van televisie. De Nederlandse kijkers, die televi sie nog steeds als iets bijzonders en niet als een gewoon gebruiks voorwerp zien. raakten daardoor in de opperste verwarring. Maar zoals er destijds mensen uaren, die het gedoe van Dada als echte kunst gingen bewonderen, zo wa ren er ook nu mensen die de Fred Haché Shoiv als een echte en een heel goede tv-show nog wel gingen beschouwen. Daarmee zijn de ma kers van het programma op hun beurt ook bij de neus genomen. Aan het eind van zijn betoog zegt Zijderveld zeer stellig, dat Fred Haché nooit terug zal keren op de televisie, hoogstens als zijn eigen cliché. Dat kan worden uitgelegd als een ongunstig oordeel over de Barend Servet Show, waarmee de VPRO ons nu probeert te vernia- ken. Of dit vervolg op Haché wel nodig was, is inderdaad aanvechtbaar. Vast staat echter dat, als de be denkers van Haché niet door wa ren gegaan, wij nu nooit de on weerstaanbare protestsong hadden gekend met het messcherpe refrein 'Waar moet dat heen? Hoe zal dat gaan? Waar komt die rotzooi toch vandaan?' Dit lied staat met alle andere krakers de Servet show be treffende op een lp, die deze week gelijk met het boek op de markt is geworpen. De aardigste ontdek king bij het beluisteren van deze olaat was voor ons, dat dc stem van Harry Touw (Fred Haché dus als het wareveel lijkt op die van Joop den Uyl. De bijeenkomst waarop plaat en boek ten doop werden gehouden, was zeer druk bezocht. Iedereen teas er eigenlijk en kon ook een gratis boek bemachtigen. De ver koop zou daardoor wel eens wat tegen kunnen vallen, maar de uit gever zal wel beter weten. Zes jaar geleden begon de Schotse stad Aberdeen met het gratis be schikbaar stellen van de pil en andere voorbehoedsmiddelen voor iedereen, voor elk wat wils dus. Die vrijgevigheid heeft volgens een juist verschenen rapport tot frappante resultaten geleid. Het geboortecijfer daalde tot 14,1 per 1000 inwoners (in de rest van Schotland is dat 17,4). De bevol kingsgroei is nog maar half zo groot als in de rest van het land. Vergeleken bij heel Schotland, waar 10,6 procent van alle baby's onwettig is, is dat in Aberdeen nog maar 7,7 procent. Schoolklas sen zijn zo langzamerhand klasjes geworden: een onderwijzer had in 1967 gemiddeld nog 23,6 hinderen in de klas. in 1971 nog maar 21,2. Niet één Aberdeense moeder is de laatste jaren overleden bij de ge boorte van haar baby en het aantal kindertjes dat in dc eerste levens maanden sterft is nog nooit zo klein geweest: 20 per 1000 (in Glasgow zijn het er 29). Vrijwel alle Aberdeense dames, ge trouwd of ongetrouwd, maken gre tig gebruik van de gemeenteservi ce. Volgens het rapport gebruikt nu zeker 90 procent een of ander voorbehoedsmiddel. In heel Enge land schijnt trouwens ook hoogno dig iets meer aan geboorteregeling gedaan te moeten worden. In Lon den is een officieel regeringsstuk publiek geworden, waarin gepleit wordt voor een 'minister van be volking' en voor soortgelijke maat regelen als in Aberdeen, maar dan voor het hele land. 'Vandaag of morgen zal Engeland toch onder ogen moeten zien dat de bevolking maar niet tot in het oneindige kan blijven doorgroeien', staat in het papier. Met een onmiskenbare 'prima dc luxe'-blik beziet Harry Touw het juist verschenen boek over de ver richtingen van hem cn zijn maat Barend in de voorbije Fred Haché- show (zie ook 'Nog éénmaal pri ma dc luxe'). 'Dit is een advies van de politie 's Hertogenbosch: een bekeuring? Trap er niet in! Wees milieube wust'. Het advies om kleine niet-milieu- bewuste zonden achterwege te la ten staat op een gele waarschu- wingskaart, die de Bossche politie tot 1 mei aan iedere inwoner uit reikt die iets doet wat de stad vies maakt. Want Den Bosch moet schoon worden en blijven, vindt de genneente, die huis aan huis kleuri ge kaarten heeft verspreid met plaatjes en rijmpjes over een voor beeldige stadgenoot, die dan ook alleen op het plaatje bestaat: 'Ik gooi een leg friteszaak altijd in de papierbak; ik laat buiten afval al tijd belanden in de daarvoor be stemde manden; als ik mijn stoep je schoon laat werk ik mee aan een schone straat; mijn hondje is pas werkelijk net als hij de goot gebruikt als zijn toilet' en nog zes van die keurigheden. Elke Bosschenaar wordt geacht het goede voorbeeld na te volgen. Laat het hondje het onderlijf toch mid den op de stoep zakken, gooit iemand schillen en proppen op straat of begaat hij/zij een andere milieuzonde, dan is er onmiddel lijk een sterke arm in de buurt met aan het eind zo'n gele kaart. Tot 1 mei, de dag waarop de gemeente met een flinke bezem door. het dan nog vuile Den Bosch gaat en de politie niet meer met een lieve gele, maar een keiharde rode kaart aan komt: de bekeuring. Van de dag van de arbeid af (moet iedereen maar voelen dat je er met z'n allen aan moet werken om een stad schoon te houden. Fruit Turks fruit smaakt naar méér. Tij dens het beleven van die film in de Groningse bioscoop Cinema kreeg deze week tot tweemaal toe een verpleegde uit de Dr. van Mesdagkliniek trek in de vrijheid. Eerst was het een 24-jarige veroor deeld wegens het plegen van on tucht, die met een begeleider mee mocht naar Turks Fruit, en tijdens de voorstelling wist te ontsnappen. Twee dagen later ging een bege leider kennelijk zó op in het ooft op het witte doek, dat ditmaal een 27-jarige stiekem wist weg te ko men. Deze verpleegde, drie jaar geleden wegens doodslag ter be schikking van de regering gesteld, is intussen in Groningens binnen stad weer opgepakt, maar de ander bevindt zich nog ergens op het hazepad. 'Hij krijgt uitbetaald in reis-cheques on toch begrijpt hij niet wat ze daarmee bedoelen.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7