'Oude rederswoning voldoet niet meer als politiebureau' Gemeente dreigt caravans te zullen wegslepen Toch sociale bouw in Benthuizen Dertigste Lucas Passion in Noordwijj Gereformeerd jeugdhuis in Hillegom gaat vandaag officieel open Kort nieun uit de regi Auto Heemskerk Politiebureau uitgebreid Nieuwe Leidse Courant Lido-theater gaat sluiten Mr. Vrolijk plant boom in Alphen Koopman verdacht van oplichtingen Bejaarde man na ongeluk overleden Marktberichten Visserij berichten Jan Verburg exposeert in Nw.-Vennep TROUW/KWARTET VRIJDAG 23 MAART 1973 REGIO Korpschef Laméris van Katwijkse gemeentepolitie: KATWIJK Hoofdinspecteur F J. Laméris, korpschef van de Kat wijkse gemeentepolitie. Een vriendelijke pijproker. Helemaal niet de barse politiebaas die je zou verwachten. Zo'n kleine drie maanden is hij nu aan het werk in z'n nieuwe funktie. 'Het is me uitstekend bevallen', zegt hij in de fraaie kamer van het politie bureau aan de Voorstraat. 'Boven verwachting. Ik kende de plaats een beetje en het werk globaal. Het eigenlijke werk heb ik hier ontmoet. De kontakten intern en extern zijn bijzonder plezierig'. Na een driejarige opleiding aan het 'Hilversums Rijksinstituut tot oplei ding van hogere politieambtenaren' studeerde hij in 1960 af. Na zijn werkzaamheden bij de rijkspolitie ging hij als adjunct-direkteur naar de politie-opleidingsschool Noord-Oost Nederland in Lochem. 'Na drie en een half jaar deed zich de mogelijkheid van Katwijk voor en die heb ik dankbaar aangegrepen'. De heer Laméris vond dat hij nu nog gemakkelijk van werkkring kon ver anderen. Zijn kinderen, een jongen van 3 en een meisje van anderhalf, zitten nog niet op school. 'Je bent daardoor een stuk mobieler', zegt de hoofdinspecteur die zelf de nadelen van het steeds van school veranderen heeft moeten ondervinden. Zijn vader werkte bij de marechaussee, een 'mo biele' funktie. De heer Laméris heeft dan ook drie lagere en drie middelba re scholen bezocht. 'Er waren dit jaar wel vakatures in andere plaatsen, maar niet als korps chef. Watwijk was gewoon een gunsti ge mogelijkheid voor een zelfstandige funktie'. Verhoorkamer Zijn eerste, al bij z'n installatie aan gekondigde grote 'klus' heeft de heer Laméris aangevat: een rapport aan burgemeester A. G. Vermeulen over het feit dat het politiebureau te klein is. Toen de oude rederswoning in 1953 als politiebureau in gebruik werd ge nomen was het een erg representatief gebouw. Het voldeed toen wel. De bezwaren ertegen golden niet zo sterk, omdat het politiekorps kleiner was. Er waren toen 37 man. Maar met de bevolking groeit het aantal politie ambtenaren evenredig. Nu is het te klein. En als gevolg daarvan is het aantal lokaliteiten te gering. 'We zijn aan het denken geslagen over de vraag aan welke eisen het politiebureau in Katwijk zal moeten voldoen. Welke verbeteringen er moe ten worden aangebracht'. Men kwam tot de conclusie dat er onvoldoende ruimte is om publiek te ontvangen. Er is geen verhoorkamer. Er is te weinig bureauruimte, evenals een tekort aan bergruimte voor de in beslag genomen voorwerpen. De afde ling fotografie heeft onvoldoende ruimte. Kortom er is een tekort aan lokaliteiten, waardoor geen volledige en efficiënte bedrijfsvoering kan plaatshebben. Urgente zaak Al die bezwaren heeft de heer Lamé ris aan het gemeentebestuur kenbaar gemaakt 'Daar zal het een punt van beraad vormen. Het is naar mijn gevoel een urgente zaak. Als je ziet dat het bureau nu al te klein is en je ziet de groei van de Katwijkse bevol king, dan is het over een paar jaar helemaal een onhoudbare toestand'. Volgens de verwachtingen zal het korps binnen tien jaar uitgroeien tot 65 man. Daarom moeten voorzienin gen worden gevonden voor langere termijn. 'Ik vind het een prachtig gebouw', beklemtoont de korpschef, 'maar het is eenvoudig te klein'. ADVERTENTIE DATSUN DEALER ROELOFARENDSVEEN LEIDEN Alkemadelaan 01713-2866 Herengracht 79 01710-33861 HILLEGOM In Hillegom wordt vanmiddag om half vijf het nieuwe Geref. Jeugdhuis (achter de Stations weg-kerk, zeggen de Hillegommers), ingang Karei Doormanplein, officieel werd een Jeugdhuiscommissie ge- geopend. Al ruim 20 jaar geleden vormd. Die zamelde zo'n 40 mille in de loop der jaren in. Daar kwam de subsidie bij van de gemeente (15 mille), gevolgd door 15.000 van de provincie en de derde vijftien mille van het rijk. Dan was er nog iemand die 5500 aan goederen ter beschik king stelde. Dat waren tuinmeubelen, die in deze lente graag aan de man of vrouw worden gebracht. Er resteerde nog een tekort van 25.000; de gemeenteleden brachten hiervan binnen enige dagen 'na ont vangst van de bedelbrief' 10.000 bij een. Ook aan de exploitatie werd gedacht en gewerkt. De Stichting Hillegomse Peuterspeelplaatsen zal in het jeugd huis worden ondergebracht. Het ontwerp van architectenbureau Koster uit Heemstede kon men vorig jaar tijdens een gemeentevergadering bezichtigen. In december begon het plaatselijke bouwbedrijf Kalkers Zoon met het werk. dat dank zij de milde winter in snel tempo vorderde. Voor dakbedekking, verwarming en sanitaire voorzieningen droeg de fir ma Van Rijn zorg, alle elektriciteits werken kwamen onder de hoede van de firma Schoonderbeek, Zwaan-Te gels uit Lisse leverde tegels, firma Ketel zorgde voor vitrage en gordij nen. 'Naakt' werd het jeugdhuis (kosten ruim 100.000) afgeleverd en dus verzorgden ploegen vrijwilligers het schilderwerk, enz. Maar ook de naaste omgeving werd onder handen genomen. De firma Bos uit Nieuw Vennep stond garant voor de tuinaanleg. Aan de voorzijde prijkt een kunststuk, vervaardigd door jeugdouderling G. Werkhoven. NOORDWIJK De villa 'Karei' aan de Oude Zeeweg, waarin vanaf 1954 het hoofdbureau van de Noordwijkse politie is gevestigd, wordt aan de achterkant met een vleugel uitge breid. Tot nog toe vond slechts een deel van het korps onderdak in de 'politievilla'. De recherche was nog altijd gehuisvest in het bureau aan de Voorstraat. De nieuwbouw bevat in het beneden gedeelte, garage- en bergruimten en op de etage de cellengang. verhoorka mers, kantoorruimten voor verkeers politie en recherche, alsmede ver trekken voor de afdeling sporenonder zoek en fotografie. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving OP DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Korpschef Laméris: onvoldoende ruimte. De naam moet nog worden aange bracht; dat gebeurt vanmiddag tijdens de officiële overdracht van Bouwcom missie Jeugdhuis (bouwvoorzitter A. L. de Graaf en secretaris D. Dekkers) aan de Commissie van Beheer. Zo'n elf jeugdclubs, de in oprichting zijnde soos 'Cosy y Cave' (voor jonge ren boven de 16 jaar), de toekomstige (winter)gespreksgroepen, maar ook de bejaardensociëteit 'Onder Ons' zullen er een onderdak vinden. Het jeugd huis heeft een grote zaal, die kan worden 'gesplitst' en die nog 13 x 9.50 meter ruimte biedt. Dan is er een kleinere zaal die dienst kan doen als studie- dan wel discussiegelegenheid. Een vierkante, grote keuken met de modernste apparatuur is er ook. Zaterdag 24 maart is ieder welkom: men houdt 'OPEN HUIS' van 1012 uur en van 1418 uur. Burgemeesters planten bomen Vijfde-Baanbos HAARLEMMERMEER De burge- meesters van resp. Haarlem (mr. dr. L. de Gou), Haarlemmerliede en Spaarnwoude (drs. F. IJsselmuiden) en Haarlemmermeer (C. van Stam) zullen zaterdag om 12 uur een boom planten in het Vijfde Baanbos. De Stichting Vijfde Baanbos is initiatief nemer en stelt iedereen in de gele genheid een stukje grond te kopen en er een boom te planten op de plaats waar de luchthaven Schiphol de vijfde baan heeft gepland. Eind vorig jaar was er een zgn. 'open boomplantdag' en zaterdag 31 maart wordt wederom gelegenheid geboden bomen te plan ten. Vooruitlopend daarop en om het bo men planten ten behoeve van het Vijfde-Baanbos te stimuleren, heeft men de drie burgemeesters uitgeno digd elk een boom te planten. Daar ook de gemeentebesturen van de drie gemeenten tegen uitbreiding met de vijfde baan zijn, hebben de burge meesters toegezegd aan de wens ge hoor te geven. Burgemeester Bonnike koperen jubilaris NOORDWIJK In de raadsvergade ring werd burgemeester mr. J. M. Bonnike gehuldigd in verband met het feit, dat hij 12^ jaar het burge meestersambt bekleedt. In 1960 werd mr. Bonnike benoemd in Kerkdriel en zes jaar later volgde zijn benoeming tot burgemeester van Noordwijk. NOORDWIJK Tijdens de raadsver gadering stelde mevrouw Van Nes vragen over de sluiting van het Lido- theater. Zij betreurde dit, omdat het theater een belangrijke plaats in neemt in het verenigingsleven. Het heeft de aandacht van het gemeente bestuur, deelde burgemeester mr. Bonnike mee. ZOETERWOUDE Vorige maand werd besloten tot oprichting van een winkeliersvereniging. Er meldden zich direct 16 deelnemers. Volgende week dinsdag komt men opnieuw in het Don Boscohuis bijeen om het geheel meer gestalte te geven. BENTHUIZEN Dit is geen beleids nota, maar een inventarisatie van de lopende zaken', vonden mevrouw Lal- leman (WD) en de heren Rensink (VVD) en Slootmaker (AR-CH). Ilun kritiek op de door de beide wethou ders opgestelde beleidsnota was vrij wel identiek. Alleen de heer Leune (SGP) die raad en publieke tribune zijn op stencil gezette betoog Het meelezen, kon zich met de nota vere nigen. Wethouder Seybel wierp echter olie op de golven van de lerittiek. 'Alles valt me best mee', verklaarde hij opge lucht. 'Ik constateer dat de raad zich constructief wil opstellen', hield hij zijn verbaasde kritici voor. 'Wij heb ben alleen maar de opdracht van de raad uitgevoerd door met behulp van de in januari gehouden algeipene be schouwingen een nota voor het beleid samen te stellen. Mijn eigen mening doet hier niet ter zake, het gaat om de mening van de raad. Die moet u in het stuk kunnen terugvinden. De raad vormt het beleid'. De heer Leune vond dat er wel degelijk van een beleidsnota sprake was. Er wordt immers geschreven hoe het college denkt over de woning bouw, de omleidingsweg, de openheid e.d. zei hij. leden uit de bevolking aantrekken. Uitwendige restauratie van de molen kost 2 ton zei de heer Rensink. Voor al als de omleidingsweg doorgaat, zal hiervoor geen financiële ruimte zijn. De raad vroeg zich af of de bevolking v/el zoveel waarde aan de molen hechtte, omdat er op de recente publi- katies niet gereageerd was. De bijdra ge van de bevolking zal minstens 20.000 moeten zijn. De raad vond het echter te ver gaan om zonder alles te kunnen overzien de molen te laten vallen. Aan het eind van de discussie stelde burgemeester Keyzer voor de nota voor kennisgeving aan te nemen. Wet houder Seybel kon zich hiermee ver enigen als dat inhield dat de verschil lende onderdelen uit de nota, waaro ver de raad zijn mening had laten horen, binnenkort op de raadsagenda komen. De voorzitter stelde voor het als nieuw begin (het was intussen 21 maart lente geworden) te be schouwen. Schilder Gortzak veertig jaar in het vak OUDE WETERING Dinsdag 10 april is de heer C. Gortzak (53), wonende aan de Kerkstraat 74, veertig jaar schilder. Op 13-jarige leeftijd be gon hij zijn schildersloopbaan bij het bedrijf van P. van der Velde. Toen de heer Van der Velde elf jaar geleden overleed nam de heer Gortzak het bedrijf over. Momenteel zitten twee zonen van de heer Gortzak tn de zaak en het laat zich aanzien dat zij in de toekomst het bedrijf zullen voortzetten. In de familiekring zal volgende maand het feest worden gevierd. ALPHEN Mr. M. Vrolijk, commis saris der koningin in Zuid-Holland, zal dinsdag 27 maart om 3 uur de eerste boom planten in het kader van de nationale boomplantdag, op het terrein ten zuiden van de Wilhelmi- naflat langs de Herenweg-west. Daar na zal hij een bezoek brengen aan 'De Bron'. Politienieuws SASSENHEIM De rijkspolitie Sas- senheim heeft een 27-jarige koopman in automaterialen uit die plaats aan gehouden onder verdenking van een reeks oplichtingen tot een bedrag van ongeveer 80.000. De activiteiten vonden plaats in een groot deel van het land; vele goederen konden noch tans worden achterhaald. Het onder zoek wordt voortgezet LISSE Omstreeks halfvier donder dagmiddag werd het bejaarde echtpaar H. uit de Crocussenstraat te Sassenheim op de Gladiolenstraat te Lisse aangereden door een uit de uitrit van de HBG-hallen komende bloemenwagen. De man (80) werd met een schedelbasisfractuur naar het Academisch ziekenhuis te Leiden ge bracht, waar hij gisteravond is overle den. Mevrouw H. (77) liep een zware heersenschudding op. vle 80. 72-103. Spruiten A 153-167, B 137-146, C 101. Tomaten A 17.10-19.00. C 14.80. Witlof 130. 171. Komkommers AA 77. A 62-66, B 56-60, C 54-57, D 52-54, E 43-44. Sla A 22-25, B 18-21. Radijs 41-56. Selderij 14-26. DKAT\VIJK AAN DEN RIJN Groentevel- 350-700 Radijs 38. Spruiten 117. Witlof 119- 141. Aardappelen 15. Aanvoer waspeen 315.000 kg. NOORDWIJK De verenigde koren Cantate Domino (Noordwijk) en Hal lelujah (Katwijk) gaven in de St. Jeroenkerk de dertigste uitvoering van de Lucas-passion (door Bach ten minste genoteerd). Door de jaren heen heeft zich deze combinatie vol komen op dit merkwaardig werk inge zongen klamktechnisch en vooral in de (plastische) uitbeelding bereikte men ook nu weer een hoog niveau. Dirigent Johan Admiraal stelde zich nooit tevreden met een louter objec tieve weergave. Voor hem zegt de gewijde tekst alles; de muziek is in dit geval, wat hem betreft, slechts een bepaalde soort van overdrachts - en intensiveringsmiddel. Hieruit zijn dan ook de vrijheden in tempi, de voort durende klankgolvingen, versnellin gen en vertragingen te verklaren. Ad miraal heeft ze nodig om de evange lie-boodschap zo indringend en effec tief mogelijk te doen overkomen. Men moet deze visie repecteren, ook zon der die, om historische en muzikale redenen, geheel te kunnen beamen. Een feit is intussen, dat de doorgaan de bewogenheid van uitdrukkingen de muziek levend houdt en de toehoor ders treft. Nu leent de homofone schrijfwijze zich er ook wel heel goed voor. Het is trouwens de vraag, of deze vaak vrij simpele, niet zelden zelfs vlakke muziek zonder Admiraals krachtige, ingrijpende, door oprechte muzikaliteit gedreven behandeling, wel zo veel indruk zou maken. De zang van de massa-koren en talrij- SCHEVENINGEN 22 maart. Besommingen trawlers: SCH 11 7040. SCH 25 1540, SCH 43 3400. Besommingen kustvissers: OD 2 9050, GO 2 19.930. GO 6 26.660. GO 18 15.720, TH 21 7880. Noteringen per kg tong g 6,60-6,99. tong gm 8,73-9,13. tong km 9,96-10,29, tong I 9.73- 12,50. tong II 11.97-12,57. tarbot I 10.49- 11.27, tarbot II 6.51-7.55. tarbot III 6,17-6.40. tarbot IV 6.13-6,29, griet I 5,02-5,65. griet II 5,03-5,53. Per 40 kg: schol gm 46-60. schol m 56-63. schol kl 42-50. wijting gestr. 50-64, wijting dicht 34-44, schar 45-70, kabeljauw m 68-80, kabeljauw I 56,80-87,50, kabeljauw II 48,50- 68, kabeljauw III 58-72. Aanvoer: 250 kisten kabeljauw, 220 scijol. 60 wijting. 20 schar en 6380 kg tong en tarbot. Verwachte aanvoer voor vrijdag: v.d. kust ca 25 kustvissers. AANVOER VERSE ZEEVIS IJMUIDEN, 22 maart 2 oa kg tong. 5 kisten tarbot en griet, 461 cisten kabeljauw, 698 kisten koolvis, 10 kisten leng, 65 kisten schelvis, 62 kisten wijting, 170 kisten schol, 13 kisten schar, 11 kisten heek 2 kisten makreel, 12 kisten haring, 12 kisten diverse. Prijzen per kilogram: tarbot 10.68, gr. tong 6.93-6.75, gr. m. tong 9.39-9.12, kl. m. tong 10.25-9 74, tong I 12.04-11 71, II 12.11-11.87, zalm 9-8.50, heilbot 9.71. Per 125 kilogram: gr. leng 140.130. Per hoop: roggen 50, vleet 144. Per 50 kilogram: scholvis I 55-50, II 56- 50, III 78-51, Wijting I 69-62, II 70-62. schartong 53-50, schol I 82-56, II 88-76, III 97-82, IV 90.63, kabeljauw I 101-55, II 124-59, III 92-65, IV 89-70. V 86-60, blanke koolvis 70. zw. koolvis I 47-42, II 48.43, III 51-46, IV 45-43, tarbot 425-295, griet 250-237, gr. heek 183, middel heek 205, heek I 116, II 85, III 43, kl. leng 81, hammen met kop 132-70, poontjes 75, makreel I 70, haring 33.60. BESOMMINGEN VAN DONBERSAG Acht solovissers en drie spannen: Deense kotter RI 266 22.900, KW 39 44.730, IJM 23 2,060, SCH 82 2.420, VD 15 2.000, 46 1.520, GO 24 14.600, 26 14.800. UK- 54 en 208 320. UK 135 en 145 2.400, UK 196 en 234 1,880. Mevrouiv Post: ivij laten het zo maar niet toe Herindeling' Een van de volgende raadsvergaderin gen komt de gemeentelijke herinde ling aan de orde. Alle besprekingen en studies zullen daarvoor op een rijtje gezet worden, waarna de raad moet beslissen of Benthuizen zelfstan dig moet blijven of opgaan in een nieuwe gemeente. Binnen het college wordt hierover niet eensluidend ge dacht zei wethouder Van Noort (AR- CH). Daar hebben drie mensen drie menin gen. Is het niet mogelijk in plan west op de strook grond van de gemeente ten westen van het voetbalveld woningen in de sociale sector te bouwen? vroeg de heer Leune. Dit vond hij nodig omdat er elders weinig ruimte voor sociale bouw is. Op deze grond zou eerst een gedeelte van een bungalow park komen, maar dat is door G.S. afgekeurd. Wethouder Van Noort voelde wel iets voor deze suggestie. Omleidingsweg In de raadsvergadering van 26 maart komt de omleidingsweg opnieuw aan de orde. Deze weg gaat de gemeente aanzienlijk meer kosten dan aanvan kelijk gedacht was, doordat de provin ciale bijdrage verminderd is. Wil de raad toch prioriteit aan dit projekt blijven verlenen, dan houdt dat finan cieel een beknotting in van vele ande re projekten. Vooral bij de WD- fraktie waren aarzelingen. Er komt een commissie die de moge lijkheden van restauratie van de mo len gaat onderzoeken. Namens de raad hebben hierin de heren Seybel en Rensink zitting in. Zij zullen andere NIEUW-VENNEP Nieuw-Vennep heeft een kunstgalerij. Reng Verkuyl, onder meer ook bekend van het Rijns- burgse bloemencorso, heeft een nieu we bloemensalon geopend en daar een kunstgalerie aangekoppeld. De eerste die werken tentoonstelt is Jan Ver burg uit Haarlem, met een aantal werken onder het motto 'mens en techniek'. De schilderijen, die te koop zijn, zullen veertien dagen in de bij zonder geschikte expositieruimte zijn te zien. Daarna komt Rob Clous, even eens uit Haarlem exposeren. Dr. I. Samkalden opent Keukenhof LISSE Woensdag 28 maart zal 'Keukenhof officieel worden geopend door burgemeester dr. I. Samkalden van Amsterdam. Tevens is er de pre sentatie van de Haarlemse bloemen meisjes 1973 door de directeur van de VVV Haarlem, J. A. Schipper. Dertien caravans langs de Leimuiderdijk zullen binnenkort worden weggesleept. BURGERVEEN De gemeente Haarlemmermeer heeft gedreigd dertien caravans te zullen laten wegslepen van een boerenerf, als de eigenaar van de boerderij, de heer P. A. Post, Leimuiderdijk 196, er zélf niet voor zorgt, dat ze voor het weekeinde zijn verdwenen. De gewezen veehouder Post is al enkele jaren bezig toestemming te krij gen voor het stichten van een camping. Maar zijn verzoeken werden tot nu toe afgewezen, zowel van gemeentezijde als vanwege de pro vincie. De boerderij, die echter niet meer als zodanig dienst doet, grenst aan de bestaan de A.N.W.B.-camping, 'De Westeinder'. ten zijn', aldus een hoofdambtenaar belast met deze zaak. Volgens me vrouw Post staan er nu dertien toer- caravans, waarvan het de bedoeling is dat die er de hele zomer blijven. 'Misschien halen wij ze niet allemaal weg, maar een paar, om zodoende de andere caravanbezitters nog gelegen heid te geven hun eigendom zélf weg te halen. Wij vinden het jammer dat zij misschien de dupe worden'. 'Er is hier in Haarlemmermeer een groot gebrek aan staanplaatsen voor caravans. Camping 'De Westeinder' is vol en er zijn veel mensen uit de .stad die hier rust willen zoeken en de weekeinden willen doorbrengen. Wij doen het ook niet van rijkdom dat wij caravans bij onze boerderij neer zetten. Als ze worden weggesleept, zullen wij dat niet zonder meer toe staan', aldus mevrouw Post, die het onbegrijpelijk vindt dat de gemeente geen toestemming geeft. Volgens de gemeente zullen de cara vans op korte termijn worden wegge sleept en dat natuurlijk voor rekening van de heer Post 'Wij hebben nog geprobeerd de namen en adressen van de eigenaren van de caravans te pak ken te krijgen, maar de heer Post verleende geen medewerking. Sommi ge caravaneigenaren zijn misschien te Vandaafi' goeder trouw en weten van niets'. Aldus een gemeentelijke woordvoer der. Waarschuwing De heer Post stond vorig jaar enkele caravanbezitters toe een plaats op zijn erf in te nemen. Van de gemeente ontving hij waarschuwingen waar hij zich niet aan stoorde. 'Waarom mag het elders wel en bij ons niet? In andere provincies wordt ook toege staan dat er caravans bij boerderijen een plaats krijgen cn juist in deze omgeving is er zo'n behoefte aan', zegt mevrouw Post. In het najaar liet de gemeente al één sta caravan wegslepen. 'Dat had voor de heer Post een waarschuwing moe- Volgens mevrouw Post zouden de ca ravans vandaag worden weggesleept. De gemeente weet echter de juiste dag en het juiste tijdstip nog niet. 'Maar het gebeurt wel gauw", aldus wordt gezegd. De caravans die worden verwijderd gaan naar een gemeente lijk terrein, tot de eigenaren ze weg halen. De zaak Post is momenteel niet de enige in Haarlemmermeer. Steeds meer ziet men caravans bij boerderij en staan. De gemeente heeft dan ook aangekondigd strenger te gaan optre den tegen deze 'klandestiene cam pings'. Ook de provincie staat er afwijzend tegenover. ke (waaronder een paar waaji oeroude) koralen heeft mij, oolT lange reeks voorgaande audita nieuw geboeid door de helder! re, levende, beheerste klank I kennelijke betrokkenheid van gers, van wie geen enkele stei de andere onderdeed. De uits akoestiek van de enorme kerj gaf er nog extra luister aan. o r Het solisten-team bestond behi de tenor-evangelist, Johan K die zijn niet te moeilijke, ma )Èj. nig imponerende partijen r goed en met duidelijk begrip i I6K de verdienstelijk, de Petrus-par lT, beeldende, tenor Cor te Heidi het leraren-paar Henk van den rpfi Martha van Kerkhoff en drie v leerlingen, de veelbelovende, nog met wat flakkerende kla: ,e gende sopraan Iram Bogers, dt .Her Theo van Eijk en de bas Jules ,mer mes (beiden voor de aria's). Ot lt a aankomende kunstenaars ver L hun taak met prijzenswaardig ho en muzikaal gevoel. V. van den Brink zong de wat Christus-partij sonoor, waardig expressief mogelijk, maar niet Jj v( even beheerst. Zijn echtgenot ;n fraaie vertolkingen van de al', et Het zogenaamde 'Haags Orkest ,rh0 speciale gelegenheden als deze, -cjj de hand gehouden, deed zijn 7 0 even geroutineerd als de kon er spelers sloten zich nauw bij d aan, streken en bliezen heel J(je waarbij enkele obligaten-hout een aparte vermelding verdien ïj organist Jos. Carpay speelde 66 kwaam de continuo-partijen. )Vat JOHAN VAN WOLFSW rtij - ann Fij iert RIJNSBURG Villa's. Als dfij i het goedvindt zal aan Bouw- i nemingsbedrijf W. Hennipmai ën te Leiderdorp bouwgrond wordi in j kocht in Frederiksoord, ten b jn i van zeven villa's en een bui eun Verkoopprijs: resp. 191.91 i'&é 420.900. RIJNSBURG Oegstgeesterwp gemeente heeft met een aantal ren overeenstemming bereikt o1 aankoop van stroken grond ten ve van de verbetering van de geesterweg. t HILLEGOM Luidsprekers. >t lijk gestoorden zijn de luidsj Jtra waaruit de kwalen van onze ti j^ schien het duidelijkst weerklin' Deze uitspraak van de Amsteiem psychiater citeerde dr. J. J. V< hol tijdens zijn lezing voor de a eec Hillegom van de Christen Vijrsi Bond. Dr. J. J. Versluys bespi et best-seller van Jan Foudraine 1 eld van hout.een gang door de atrie. RIJNSBURG Gcmcenteraa 'ree maart om 7.30 uur). De agen«en meldt o.a.: aangaan pachlfcowtl IP met fa. H. van Voorbergen en ln8 grondverwerving t.b.v. recons Oegstgeesterweg; verkoop bouv in Frederiksoord aan W. Henixv B.V.; krediet voor inrichting oi kamer; krediet voor verbouwing ,P denverdieping Kerkstraat 11 t.l bliotheek; huurharmonisatie, sl nergiebedrijf, drinkwatervoorzie h KATWIJK De bijbelstui Amos 5 6a houdt op 30 maart Oranjezaal van het jeugdhui jaarvergadering. De inleiding |y| verzorgd door ds. D. W. Koelma HAZERSWOUDE Premieboifljg nauwe samenwerking met de W bouwvereniging 'Volksbelang' i'an plan ontworpen voor de bouw i premiewoningen voor eigen inw ,yd De afgifte van de verklaring vai|u's bezwaar voor de bouw zal naaers wachting zeer binnenkort pla 'er den. «rl B. en w van Hazerswoude stellis gemeenteraad voor de subsid 'e i 750 voor het Proefstation Boo ien kerij te Boskoop op 2500 per jlchi brengen, dit met ingang van 197 n.n HAZERSWOUDE Kastan K Het noord-zuid lopende gedeelt de Kastanjelaan is slechts 4 m Langs het trottoir aan de oof staan veel auto's geparkeerd. EjDe ander heeft tot gevolg dat het v roo nogal eens over het aan de we De van de verharding grenzende i zon gaat en dit grondig vernielCij Verbreding van de straat tot 5 en de aanleg van enkele pari jjt vens aan de westzijde zijn no< fo, hebben B. en W. de raad beric kosten worden geraamd op 21 HAZERSWOUDE Onbewofl Door de dienst van gemeentel is een onderzoek ingesteld na toestand van de woning Rijndi Daarbij is gebleken, dat dit ongeschikt is ter bewoning meer in een bewoonbare staat brengen. BENTHUIZEN Het aantal ners van Benthuizen bedroeg maart 2483. BENTHUIZEN De gemeei van Benthuizen komt maandEjl' maart om 8 uur bijeen. Agenda: d, stel tot het treffen van een g< hu schappelijke regeling voor de ex tie van een gemeenschappelijk giebedrijf; Voorstel tot vastsf^ hog A $zi ei Vai UT ties .hst ter van de 'Verordening op i vaaion de heffi t invordering van rechten voor b bruik van de algemene begraafp Voorstel tot het in gebruik geve gronden aan het Zuidplein; Vc tot het uitbreiden van de ope lagere Arnoldus van Osschool; stel tot het garanderen van e sluiten aanvullende geldlening de Stichting Dorpshuis Bentl 'De Tas', wat betreft rente en sing. WOUBRUGGE Braderie. Op dag 25 maart wordt in de kantim de voetbalvereniging een bijeen! gehouden van afgevaardigden vil plaatselijke verenigingen, waaii plannen worden besproken van i 5 september te houden braderü het sportcomplex. HILLEGOM Jubileum. Schot hi del Van der Hoogt aan de Mol» wi bestaat volgende week 75 jaar. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4