Jritse overnemingen unnen nadelig zijn O-OP Nederland willen lok houden tegen bijdrage infrastructuur Suralco niet Surinaamse Doorbreken inflatie spiraal in ons land erg moeilijk 71/2% pandbrieven 1971 gesteld op 100%. Nieuwe landbouwprijzen: consument merkt niets Viesch-Gromngsche Hypotheekbank NV. Zeevervoer per ponton Herensokken DOW JOIMES INDEX New York opnieuw flauw Ned. fondsen in New York stel orde op zaken met w/kwartet vrijdag 28 maart 1978 xesteringsbank breekt lans voor kleine bedrijf FINANCTëN EN ECONOMIE T19/RHL21 een onzer verslaggever [S* HAAG Britse ondernemingen van Nederlandse bedrijven iben naast voordelen ook nadelen. Ei zijn gevallen, waarin een lenlandse onderneming een volledig of overwegend belang ver ft in een doorgaans kleine of middelgrote Nederlandse ven- Iscliap, bij wie lange tijd ondernemerschap en vennogensver- kking nauw verweven zijn geweest. de verkoop komt het bedrijf dan een voor de groei van het betrokken anden van een groep, wie het in bedrijf bepalende rol. erste plaats om een goede beleg- Dit is de mening van de Nationale gaat. Tevoren speelde de nauwe Investeringsbank, geuit in het jaarver- tussen ondernemer en vermogen slag. Mr. P. C. Maas, president-direc- Evan voorpagina or de winkels van de CO-OP er veranderingen komen de heeft bij elkaar ongeveer 300 zij hebben een redelijke klan- inding, hoeveel winkels er dicht ii gaan hangt eveneens weer af de partner. De heer Van der er stelde dat er in het verleden üj de CO-OP weinig informatie is 9 ren voor het rendement van de ,B;els. 'De administratie van de CO- s niet zo geweldig. Dat is bij het k rzoek wel duidelijk geworden. verklaart ook dat de accountants jige jaarstukken de afgelopen ja niet hebben willen tekenen', al- nde heer Van der Scheer. Van de zi van CO-OP gaf men gisteravond aqiat de vestigingen zijn verouderd e ls het vestigingsbeleid. iliciteitsmedia l lersoneel van CO-OP wordt inge- hetgeen er in de praktijk op imt dat zij het nieuws via de teitsmedia te horen krijgen, stuur van de CO-OP gaf toe dat en elegante manier was'. Aller- uses voerde men daarvoor aan. ig vergadert de raad van com- Jrissen samen met de directies en jre betrokkenen van de CO-OP jven. Het rapport Berenschot dan aan de orde. Ook is het de li ling dan te komen tot het on- engen van het gehele CO-OP jf in een N.V. De centrale onder- igsraad werd gisteravond inge- over de toestand bij de CO-OP. gezamenlijke vakbonden zijn pas ingelicht. Ze zijn 'hevig twaardigd over de wijze waarop CO-OP Nederland en CO-OP U A de bestaande moeilijkheden in de openbaarheid zijn gebracht. Deze ver ontwaardiging geldt met name het feit dat de vakbonden geen gelegen heid hebben gekregen hun leden te informeren voordat de zaak naar bui ten werd gebracht. Mede op aandrang van de vakbonden is in het najaar van 1972 zo werd gisteravond laat door de vakbonden verklaard, aan het raadgevend bureau Berenschot opdracht gegeven een on derzoek in te stellen naar de totale positie van CO-OP Nederland en CO- OP U A. Dit nadat bij de vakbonden ongerustheid was ontstaan over de gang van zaken bij CO-OP. Eind no vember werd met de raad van bestuur afgesproken dat over de voortgang van het onderzoek overleg met de vakbonden zou plaatsvinden. Pas op 21 maart is aan die toezegging gehoor gegeven. Achtergehouden 'De CO-OP heeft informaties achterge houden terwijl op 15 maart de CAO- onderhandelingen plaatsvonden. Uit de thans voorliggende informatie moeten wij de conclusie trekken, dat de conclusies uit hqt onderzoek, al thans in grote lijnen, reeds op of omstreeks 1 maart bekend waren. Bo vendien is gebleken dat door CO-OP inmiddels en zonder de vakbonden daarin te kennen mededelingen zijn gedaan aan de SER commissie voor fusiegedragsregels aldus de geza menlijke vakbonden gisteravond Over de ontwikkelingen bij de CO-OP ma ken de vakbonden zich 'grote zorgen'. 'De onderneming verkeert in gevaar lijk vaarwater waardoor de werkgele genheid van duizenden werknemers discutabel is geworden. (ECHT De Nederlandse tuinbouwveilingen willen de lurrentieverhoudiugen tussen de kopers zuiver houden. Zij :n de veilingklok als afzetmethode niet kwijt, zolang de om- diglieden niet in een andere richting dwingen. een onzer v erslag; Nederlandse tuinbouwveilingen steeds meer te maken met ntratie van inkoopmarkten, in lijzonder bij buitenlandse groot- slbedrijven, maar het Centraal iu Tuinbouwveilingen acht de van concurrentie nog voldoende an het veilingsysteem de voor- te geven boven andere afzetme- ,n. W. H. Huyts, voorzitter van lentraal bureau, zei dit gisteren algemene vergadering van deze igorganisatie die in Utrecht werd uden. eer Huyts sceptisch over de wens irootwinkelbedrijven hun voorzie- met dagprodukten op (korte) ijn te plannen. Tijdens die de mag de klokprijs dan echter dalen beneden de termijnprijs it het betreffende grontwinkelbe- dan in een nadelige positie zou n. Ook dringen de grootwinkel bedrijven aan op korting voor de afname van grote hoeveelheden. Beide wensen achtte de heer Huyts onvere nigbaar met het veilingsysteem. Hij wilde. zich echter niet voor altijd op dit standpunt vastleggen: 'Wij hebben open oog voor alle veranderingen in de structuur van de afzetketen en zullen niet nalaten onze mening te wijzigen als de belangen van de Ne derlandse telers dit nodig, maken'. De heer Huyts sprak voorts over de door de Nederlandse tuinders zo ge vreesde concurrentie van de Oosteuro- pese staatshandelslanden. met name Roemenië en Bulgarije. Er zijn nu inmiddels EEG-referentieprijzen (mi nimum-invoerprijzen) vastgesteld voor komkommers, terwijl die voor toma ten binnenkort worden verwacht. De referentieprijzen kunnen volgens de heer Huyts een redelijke bescherming tegen de invoer uit de Oostbloklanden bieden, wanneer dit systeem in de praktijk goed wordt toegepast. (ADVERTENTIE) Met ingang van 22 maati y afgifte - ook voor conversie - i is de koeis van van de f Amsterdam - Arnhem Eindhoven - Enschede - '«-Gravenhaga - Groningen - Rotterdam teur, zei in een toelichting, dat on danks de schaalvergroting (in dit ge val overneming) het kleinere bedrijf een wezenlijk steunpunt blijft in het economisch leven. 'Daarom staan wij', zo zei mr. Maas, 'open voor de verle ning van financieringsmiddelen, aan jonge bedrijven die verdiensten heb ben op het terrein van wat men noemt de innovatie'. Hij vond, dat op dat punt nog latente behoeften be staan, die voor bevrediging in aan merking komen. In kleinere en mid delgrote ondernemingen komt veel tot stand op het gebied van de vernieu wing van produktieprocessen en pro- dukten. Mr. Maas moest aan de ande re kant erkennen, dat de stimulansen van de Investeringsbank aan de inno vatie nog weindg hebben opgeleverd. Om terug te komen op de Britse penetratie, de Investeringsbank ver wacht, dat die in verhoogd tempo zal doorgaan. Een extra stimulans daarbij is de vrijmaking van het kapitaalver keer vanuit het Verenigd Koninkrijk. De directe investeringen vanuit Enge land mogen per 1 januari 1 miljoen 7,1 miljoen) bedragen tegen voor dien slechts 250.000 1,8 miljoen). De Nat. Investeringsbank, diie als hoofdbezigheid de verstrekking van krediet op lange termijn heeft, denkt dat de vraag naar dat lange krediet zal blijven toenemen. Binnen afzien bare tijd zijn investeringen op diverse niveaus te verwachten, bijv. in voor zieningen voor het milieu en in de off-shore aktiviteiten. Ook zal het be drijfsleven doorgaan met diepte-inves teringen, al hoopt de Investerings bank, dat ook de breedte-investerin gen zullen toenemen (goed voor de werkgelegenheid). In het afgelopen jaar verleende de bank investeringskredieten voor een bedrag van 225 (241) miljoen. Hoe wel ook het aantal afgesloten contrac ten lager was, nl. 144 (tegen 164 in 1971) is het gemiddelde contractbe drag verder gestegen. ARBEIDSVERDELING De directie bepleit de noodzaak van verdergaande investering, vooral in het licht van een kwalitatieve aanpas sing van de nationale produktie. Deze woorden zijn ook elders wel eens geuit, maar de Investeringsbank doet ze in het verband van de internatio nale arbeidsverdeling. Bepaalde indus trietakken worden daardoor in Neder land minder belangrijk, waardoor ver vangende werkgelegenheid moet wor den gevonden. Of dat gebeurt, hangt van het investeringsklimaat af. Daarop zijn factoren van invloed, die zich niet steeds gunstig ontwikkeld hebben. Het verslag noemt de inflatie, de toenemende kosten voor milieu voorzieningen en de naar de winst geheven belastingen, die in ons land de neiging hebben een steeds zwaardere druk uit te oefenen. Ook langzaam teruglopend rendement op het geïnvesteerde vermogen, wordt ge noemd en de sociale stabiliteit. Naarmate deze factoren ongunstiger worden beoordeeld, zal de neiging om niet of elders te investeren, toene men. Dit geldt vooral voor de grotere en internationaal georiënteerde onder nemingen. FAILLISSEMENT Mr. I.Iaas stond in het verslag ook nog stil bij een door hem gewenste verandering van het faillissements- recht. Zijns inziens moet surseance van betaling alleen verleend worden in gevallen waarvoor het uitstel oor spronkelijk bedoeld is, nl. in gevallen waarin een gezonde onderneming in Iiquiditeitsmoeilijkheden zit. Tegenwoordig wordt surseance ver leend aan bedrijven, die eigenlijk niet levensvatbaar meer zijn. Er is dan sprake van een 'voorhof' tot het fail lissement. Mr. Maas wil in zulke ge vallen het onderscheid tussen sursean ce en faillissement laten vervallen. De bewindvoerder tijdens de surseance zou eigenlijk de zoveel grotere be voegdheden moeten krijgen van de curator in het faillissement. Dat fail lissement moet (in overeenstemming met de maatschappelijke ontwikkelin gen) in een breder kader geplaatst worden. Er moet meer ruimte kunnen zijn voor overwegingen van algemeen belang en economische aard. Het fail lissement zou mede dienstbaar moeten zijn aan instandhouding van een on derneming of onderdelen van een on derneming en het weer gezondmaken daarvan. Een voorbeeld van zo'n ont wikkeling is KNTU. EFFECTBNKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avond- verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes staat de officiële slotkoers van dezelfde dag. AKZO 84.70 (85.00): Hoogovens (85.60): Kon. Olie 123 80—121.20 gl (124.60): Philips 58.20—58.40 gl (58.40): Unilever 156.00— 156.30 gl (156.00): KLM (111.00). Dividend Meneba RIJSWIJK Meneba stelt voor over 1972 een dividend uit te keren van 15 pet. (v.j. 12 pet.) met daarnaast uit de agioreserve een belastingvrije bonus van 10 pet. in certificaten, die voor het eerst over 1973 dividend ge rechtigd zal zijn. De nettowinst be droeg vorig jaar ƒ7.3 min. tegen 4.7 min. over 1971. De om/et is toegeno men van ƒ411 min. tot ƒ439 min. International Transport Contractors treedt als enige be vrachter ter wereld op voor de zeesleep- en pontonvloot van de Noorse rederij Tschudi Eitzen te Oslo. De in Amsterdam gevestigde firma beschikt hiertoe over twee zeesleepboten en vier zeegaande pontons, die elk een draag vermogen hebben van 11.600 ton. Voordeel van deze vorm van zeevervoer is o.m. liet econo mische gebruik van de sleepboot. In zeer drukke havens, waar vrachtschepen soms lang op laden en lossen moeten wachten, kan de sleepboot voor andere doeleinden worden ingezet, terwijl het ponton met vracht op lossing wacht. Bovendien biedt het gebruik van één sleepboot met een of twee pontons voordelen voor de verscheping van die goe deren, die tot nu toe zeer moeilijk te vervoeren waren. Voor het vertrek wordt de ponton tot zinken gebracht, waarna de te vervoeren zuigers, baggermolens, elevator- bakken erboven worden gevaren. Daarna wordt de ponton met behulp van compressors weer drijvend gemaakt. Op de plaats van bestemming kan de ponton weer zover onder water worden gebracht, dat het vervoerde materaal weer gaat drijven. 'Ons doel is echter geld erdienen Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM 'Van de win-»l die de Suralco Suriname Aluminium Co., doch Ier van de Alumi nium Co. of America) in Suriname maakt blijft meer in liet land dan velen wel denken. Een belang rijk deel van de winst wordt door ons geherinvesteerd', zo zegt de heer Roy Fisher, directeur-be heerder van Suralco in Paramaribo, die voor enkele dagen in on« land verblijft. Hoe groot die winst in Suriname wel is wil de heer Fisher overigens niet kwijt. 'Het is geen gewoonte dat de Alcoa de winsten van haar dochters bekendmaakt. Dat is beter met het oog op de concurrentie', aldus merkt hij op. Wél zegt hij, dat behalve hetgeen uit hoofde van investeringen in Suriname blijft er altijd ook nog een aanzienlijk bedrag is dat ds Su ralco in de Surinaamse schatkist stort uit hoofde van verschuldigde belastin gen. Volgens de heer Fisher levert de Suralco een niet onbelangrijke bijdra ge aan de Surinaamse economie. 'Wij hopen echter, dat dit aandeel kleiner zal worden. Dat zou nl. betekenen dat Surname beter op eigen benen komt te staan'. Over een eventuele partici patie van de Surinaamse regering in Suralco zegt hij, dat niet moet wor den vergeten dat de Suralco een parti culier bedrijf is. 'Zou een andere particuliere ondernemer ook een over- heidsparticipatie begroeten? Wel, daar gaat het nu om'! Niet afwijzend "We staan evenwel niet afwijzend te genover de verlangens van Surinaam se regering. Ook zijn wij niet ongene gen een deel van onze winst in Suri name behaald te gebruiken voor een bijdrage in de financiering van infra structurele werken in het land (bijv. spoorwegen), alsmede voor het mede financieren van andere activiteiten in Suriname, zoals op het gebied van landbouw en veeteelt'. Besprekingen hierover met de Suri naamse regering zijn gaande. 'Enkele ontwikkelingsplannen terzake hebben wij al geformuleerd', aldus de heer Fisher. 'Voor alles moet echter wor den bedacht dat wij een particuliere onderneming zijn, die wat wil verdie nen in Suriname'. Over een mogelijke toekomstige natio nalisatie van Suralco maakt hij zich direct geen zorgen. 'Toen wij in Suri name begonnen met onze investerin gen hebben wij dit ingecalculeerd'. Het lijkt de heer Fisher echter dat het zo'n vaart niet zal lopen. Dit te meer niet waar volgens hem Suriname nog niet economisch onafhankelijk kan zijn. Sprekende in dit verband over het streven naar politieke onafhankelijk heid van Suriname zegt hij, dat het hier om een gecompliceerde zaak gaat. 'Het is een probleem dat niet in EEG-commissie: centraal akkoord herzien één dag uit de wereld kan worden geholpen. Een 'instant-oplossing' is er gewoon niet voor. De heer Fisher verheelt overigens niet. dat als de Alcoa vandaag de dag voor de keus had gestaan in Suriname te beginnen of niet het wel eens nee had kunnen worden. 'Er zijn buiten Suriname al rijkere ertsvoorkomens ontdekt. De ertswinning in Suriname gaat boven dien met - nog voortdurend stijgende - kosten gepaard Maar dat betekent niet. dat wij er in Suriname nu maar mee stoppen. Zo is het nu ook be paald niet. zo stelt de heer Fisher vast De Suralco kan op 1972 terugzien als een goed jaar. Weliswaar daalde de export van bauxiet, doch dc aluinaar- de-export steeg. Het jaar 1973 zal als gevolg van mogelijke prijsdalingen en stijgende kosten niet onverdeeld gun stig zijn. Het uiteindelijke resultaat zal echter wel ongeveer gelijk zijn aan dat van 1972. NAARDEN De omzet van Naarden International is in 1972 met 6.1 pet. (v.j. 7.4 pet) toegenomen van ƒ195.3 min. tot ƒ207.1 min. De nettowinst vertoonde als gevolg van een achter uitgang van de resultaten van de Nederlandse werkmaatschappijen een daling van 13.3 pet. tot 5.2 min. (ƒ6 min). De gecorrigeerde netto-winst per aandeel daalde van ƒ3.44 in 1971 tot ƒ2.98 in 1972. Mede op grond van een verbetering van de gang van zaken in de eerste UTRECHT Vorig jaar zijn in ons land 18 miljoen paar heren sokken verkocht cn 25 miljoen paar kinderkousen en -maillots. In 1980 zullen er naar waar schijnlijkheid 35 miljoen paar herensokken worden verkocht, zo verwacht het blad 'het lcvens- middelenbedrijf' in een artikel waarin wordt geconstateerd dat in supermarkten de zgn. 'non food-sector' een steeds belang rijker plaats in gaat nemen. In 1967 werden voor 12.7 mil joen Nederlanders 77,8 miljoen stuks ondergoed aangeschaft, in 1971 was de omzet met een half miljoen stuks teruggelopen naar 77,3 miljoen stuks terwijl er 600.000 Nederlanders waren bij gekomen. Bij jongens- en heren ondergoed is de kleur wit nog steeds favoriet met een markt aandeel van naar schatting 76 pet. Dc omzet in pantykousen en nylons bedroeg vorig jaar 210 miljoen, hetgeen neerkomt op 24 paar stuks per Nederlandse vrouw boven dc 14 jaar. Pantynylons nemen hiervan 90 pet. voor hun rekening. In 1971 werden er 3.5 miljoen ritssluitingen verkocht. 87 pet. van alle huisvrouwen naait, 45 pet. maakt regelmatig zelf kle ren, 35 pet. doet dat af cn toe en 23 pet. komt niet verder dan verstellen, zo is uit een vorig jaar gehouden onderzoek geble ken. AMSTERDAM De Westland Utrecht Hypotheekbank heeft de koers van haar 7..5 pet pandbrieven 1971 verhoogd van 99.5 naar 100 pet. Koersen in Montreal Uom har i tic Huskv maanden van 1973 wordt een overan- Nat. cas derd dividend voorgesteld van 1.80 afSReso»"?rre»T in contanten per aandeel van 10 dan sheii cannd-i wel naar keuze ƒ0.90 in contanten plus 0.50 in aandelen ten laste van 1111 het agio. 20/3 2.65 19% BRUSSEL Nederland zal op korte termijn het buitengewoon moeilijk krijgen om de infïatie- spiraai te doorbreken en de prijs stijgingen van dit jaar te houden binnen de 4 procent, die vorig jaar december in de EEG als streefpercentage werd aanvaard Dat staat in een mededeling van de Europese Commissie over de economische politiek in 1973. Het rapport wordt donderdagmiddag door de ministers van financiën van de 9 EEG-lidstaten behan deld. De opleving van de conjunctuur in ons land, die de afgelopen zomer begon, zal volgens Brussel in de ko mende maanden doorzetten. Dit zal het gevolg zijn van de snelle groei van de export en van een heropleving van de privé-investeringen. De EEG-commissie voorziet een toene mende terugdringing van de werkloos heid. De stijging van de consumenten prijzen in ons land dreigt dit jaar hoog te blijven. De commissie zegt dat het niet moge lijk schijnt om het 'centraal akkoord' dat in december werd afgesloten, te herzien in zodanige zin dat het meer overeenkomt met de huidige conjunc turele toestand. Onder deze omstan digheden zal dc monetaire politiek gericht moeten blijven op beperking. De liquiditeitsruil moet verminderd worden en de krediet-expansie, speci aal iie van het consumentenkrediet. dient afgeremd te worden. Op het terrein van de openbare finan ciën moet ons land strikt de begrotin gen onder controle houden. Uitgaven moeten, voor zover mogelijk, beperkt worden en eventuele meeropbrengsten van de belastingen moeten zoveel mo gelijk bevroren worden. Een oplossing voor c'e onevenwichtigheden in de economie kan niet anders verkregen worden dan door een ingrijpende wij ziging van de doelstellingen van de economische en sociale politiek. OSS Dc vooruitzichten voor Konink lijke Tapijten fabrieken Bergoss blijven onverminderd gunstig. Het bedrijf verwacht dat de expansie zich ook in 1973 zal voortzetten. De orderporte feuille is beduidend hoger dan in voorgaande jaren het geval is geweest. Men blijft streven naar een verdere evenwichtige groei waarbij wordt ge tracht door diepte-investeringen de rentabiliteit te vergroten. 20 mrt. 949 43 194.60 108.83 74.67 509 5 21 mrt 938.37 192.08 108.38 74.59 511.8 22 mrt. 925.20 189.22 107.11 74.53 511.6 20 mrt. 13.250 17.830 1.777 499 922 21 mrt 16.080 1.776 405 1.055 22 mrt. 17.130 16.510 1.790 233 1.293 NEW YORK Al'F Industries Airco Allied Chemical Alum C11 nl Am Phltïps^JU-WVit*»,Unilever Ami?,'can Can"1" ■if #00 Am Cyanamid Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smell C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlani Richfield Kon. olie noteerde gisteren J 42',2-42% i42' tADVERTENTIE Rendlx Bethl Steel Roetng Burlington Ind 41»; 40-H 30'; 30V1 28 27% 26% 25% 27% 20 V. 30% BRUSSEL De nieuwe prijsvoorstellen voor de landbouw zullen niet van in vloed zijn op de consumentenprijzen voor de landhouwprodukten. Dat heeft landbouwcommissaris ir. Lardinois in Brussel in een toelichting op zijn prijs voorstellen gezegd. Vooral in de Beneluxlanden en Duitsland zal de consument in de huidige actuele situatie bijzonder weinig merken van de nieuwe prijzen. De vleesprijzen bijvoorbeeld liggen in deze landen 1111 al stukken hoger dan de huidige garantieprijzen, die voor de producent gelden. Het gaat er ons alleen maar om meer zekerheid voor de producent te scheppen, aldus Lardinois. Boter zal. als gevolg van de nieuwe prijsvoorstellen, in de EEG voor de consu ment goedkoper worden en wel (afhankelijk van het land) vijftien tot twintig procent. Men hoopt dat deze prijsvei laging er toe zal bijdiagen om de boterberg van 400.000 ton sneller weg te werken. can Pacafic Ry Celanese Chase Manhaltan Chesap Ohio R Chrysler Cities Service Colgate Paltnollve Cult Industries Commonw Edlsnn Cons Edison Gunt Can Cunt oil Curtiss Wright Curtiss wrlahi A Dart Ind Deere and Co Duw Chemical Du Pont (Eli Eastman Kudak First Nat City 28% 18% 29% 47 45' 47% 47 32% 31% 47% 463', 96% 93% 17% 17% 32% 32-'- 24% 24% 35% .4,; 44% 3 10* tnn". 165 163' 1001 opbergvariaties f=f=js stapel- cassettes Verkrijgbaar pij ejke moderne kantoorboekhandel Admiral Corp Allenuheny l'uv Akrutia Am Standard Amsted Ind Can breweries Cêlto Chadhuuru lïoth Chase Select Fd Columbia Gas Comtuco Cont Telephone 12% 12% 20% 20 L 29% 28% 11% 11% 10:79 10.7u 29% 28'. 31% 31% 23 22% Fruehauf Gen Electric Gen Fiuids SS K;r;„,i Gen Tel Sr Tel Getlv oil Gilette Gimbel Uruthers Goodvear I and F Gulf (lil Illinois Cenir Insllcn Inl Busin Mach Intern Harvesier Inl Nick of Can Int Paper Inl Tel Tel Ling-Lemco Vougl Litton Ind l.nckheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Uoiigla Mobil Oil Corp Nat Biscuit Nabisco Nat Distillers Nat Gypsum Nat Sleel Nul l.ead Ind Inl Bnk fur Ree Inl Flav Flay Inl Paper 114) 25% 25'', 72% 71% 20% 20', 27 27% 111% 109% 56% 55% 23% 22% 'Ity Ind Madisuii Fund 32% 32% 33% 33 34% 35% 42% 43 23% 23% 19% 19% 27% 27% 46% 46% 8% 8% 9 8% 7% 7% 22 21% 10% 16% 36% 35% 36 "3 35% 66% 66% 53 52", 30 29% 14% 14% 15% 15% 38% 38% 14% 14% 17% 17% »7Vb 7%b 93% 89 61 24.50 24.40 24% 6 24% 38 38 67% 66% 12% 11% 17% 16% 15 16% 12% 12% Philip Murns Phillips l'eir Procter Gambl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Duich Pelr Santa Fé Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Raitwav Sperrv Hand Stand oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Siudebaker-Worth Sun Oil Texas Gulf Texas lust Transamerlca Onliever Onion ('arhide Uni Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel Westinghouse El Woolwnrth NY Cenir A North West R N Am 1'hilln* Co occidental Petr Standard Brands Western Barico'i 131 126% 42% 41% 105% 104 28% 28% 27% 27% 47% «5*4 42% «2% 25% 25% 105% 101% 46% 46% 18% ISA, 82% 82% 91 89% 44% 43% 41 49 36% 38% 164 163% 14% 14 53% 43% 43% 13% 13 35% 35% t 7% 31% 31% 2( 28 36% 35% 22% 22% 13% 13% 7% 7% 67% 66% 28% 28% 23% 23% 19% 49% 49% 31% 31 17% 17 8% 8% 17% 17% 32% 32%

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 21