bereidheid om geld voor port uit te geven daalt Duitse pers troost uitgeschakeld Bayern Blessures vallen mee Daume: 'Spelen niet nog eens in München' NBSB wacht nog steeds op keuze: topsport of breedtesport >n Sij brands ieelt niet Hoogezand Hasil, Schilcher en Kreuz in selectiegroep Placidus moet carrière afbreken Straffen in betaald voetbal Militair elftal tegen Frankrijk Britten boos op Santos AZ'67-NEC in Utrecht ^/KWARTET VRIJDAG 23 MAVRT 1973 SPORT T13/K13 FRANKFURT (AP/DPA) De Duitse pers heeft gisteren de 2-1 overwinning en de uitschakeling van Bayern Miinchen heel gelaten becommentarieerd. Er was vooral een woord van troost voor de équi pe van Udo Lattek omdat tenmin ste iets van het gezichtsverlies van de 4-0 nederlaag in Amsterdam was weggewerkt. Hamburgs massaprodukt Bildzei- tung zegt: 'Bayern ligt eruit, het wonder van Miinchen is niet geko men. Maar de Duitse kampioen heeft zichzelf en het Duitse voet bal door de 2-1 winst gerehabili teerd. Ajax bewees dat ook zonder Johan Cruijff gevaarlijke aanvallen uitgevoerd kunnen worden. Ook als de ploeg onder druk staat. De blessure van Blankenburg had in vloed op zijn hele ploeg. Toen hij van het veld werd gedragen viel de gelijkmaker en kort daarop werd het 2-1. En heel München betreurde op dat moment de fout van Breitner, waardoor het te snel duidelijk was geworden dat er van inhalen van de achterstand geen sprake kon zijn.' Het liberale blad Frankfurter Rundschau: 'Meer dan een troost prijs zat er voor Bayern München tegen Ajax niet in. Tenminste één keer van de Nederlanders gewon nen. zegt men nu in München. En 77.000 toesohouwers hebben die overtuiging meegenomen uit het Olympia Stadion. Maar Ajax de monstreerde ook in München dat het Europa's sterkste elftal heeft. Ajax bewees zich als een perfekte Van onze sportredactie AMSTERDAM De blessures bij de Ajacieden na het duel in München, blijken na een onderzoek toch mee te vallen. De kans bestaat dat Johan Neeskens zondag al weer mag voetballen. Gerrie Mühren en Horst Blan kenburg zullen echter eerst een paar dagen volstrekte rust moeten hou den. Masseur Henk de Haan over het gewonde trio: 'Johan Neeskens heeft gelukkig niet zoals eerst werd gedacht z'n neus gebroken. Er zit een aardige verdikking, maar het bot is niet gebroken of verschoven. Met wat rust komt dan snel goed. In het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis zijn fo to's gemaakt van het been van Mühren dat gekwetst was. Daarmee gaat hij morgen via zijn huisarts naar dokter Tetzner. Maar ook dat lijkt mee te vallen. Hetzelfde geldt voor Horst Blankenburg. Een huidje aan het bot bij de kniebanden is beschadigd. Dat zal behandeld moeten worden, maar het is minder erg dan eerst verondersteld werd'. eenheid, dde in iedere situatie het hoofd koel weet te houden, die ieder tempo kan volgen en zelfs in de grootste moeilijkheden een machtige indruk achterlaat. De Ne derlanders kunnen met het volste gelijk van de wereld zeggen dat ze alleen verloren hebben door een buitenspel-doelpunt van Müller.' De Frankfurter Allgemeine: 'Het meest verbazingwekkende van deze wedstrijd was dat Ajax verloor. De Nederlanders hadden meermalen de kans door snelle tegenstoten in de tweede helft de gelijkmaker te scoren. Dat hen dat niet lukte was alleen maar een schoonheidsfout. Het leverde de Bayern-spelers ten minste nog een premie van 5000 mark op voor de overwinning.' De Hamburger Morgenpost stelde zich kritisch op ten opzichte van het Bayern dat Ajax tweemaal be vocht: 'Wat blijft is een bittere nasmaak. De fouten van Maier in Amsterdam en de fout van Breit ner in München die naar een 1-0 achterstand leidde, waren tenslotte beslissend voor het feit dat Bayern de kwartfinales niet overleef de Een duidelijk geschenk van de Engelse scheidsrechter bracht Bayern zeven minuten voor rust een 2-1 voorsprong. Zobel had Müller de ruimte in gezonden, maar hij stond buitenspel. Bescha mend was wat Franz Beckenbauer zich een kwartier voor tijd veroor loofde. Hij trapte Keizer in de knieholte en had zich niet kunnen beklagen als hij door Burns van het veld was gezonden.' De kop boven het artikel in Die Welt luidt: 'Met wilde onbeheerst- Johan Neeskens en Gerrie Mühren wachten kort na hun aankomst uit Duitsland al op een bank in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis in Amsterdam tot hun blessures onderzocht kunnen worden. heid liep Bayern in de val.' En het blad vervolgt: 'Er zijn wel eens wonderen geschied, maar het won der van München vond niet plaats. Wat Bayern in de slotfase van deze wedstrijd ook ondernam, het liep op niets uit. De passes beland den prompt bij de tegenstanders, Müller kwam nauwelijks meer in het spel voor en de Ajax-suppor- ters ongeveer 7000 waren hun feest reeds lang voor het eind signaal gaan vieren. Drie minuten voor het einde werd Gerd Müller tot ontzetting van de toeschouwers opnieuw aan zijn reeds geblesseer de been getroffen, maar hij speel de hinkend verder, zonder enige kans. hulpeloos, zoals de hele ploeg in de laatste minuten van deze ontmoeting was.' onze speciale verslaggever TERDAM De Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond, voorheen Koninklijke Neder- se Honkbal Bond en eerder nog gewoon Nederlandse Honkbal Bond, heeft in de 60 jaar die de bond estaat zeven voorzitters versleten. Misschien wel een laagterecord, want doorgaans sneuvelen er nog- at mensen aan de top bij conflicten. En zeker in een bond die van een sudderend ledenbestand plot g een excessieve groei kende en daarna weer op hetzelfde niveau (nu rond 12.000 leden) bleef. Des «nerkelijker was het dat de nieuwe voorzitter, Guus van der Heijden, amper op de voorzittersstoel p de laatste jaarvergadering als opvolger van voorzitter Van der Stek en meteen al met z'n porte- le begon te zwaaien. van der Heijden, directeur van ■foto, kent de problemen van bonden uit en te na. Hij is journalist geweest en speelde jarenlang honkbal. Omdat hij die emen kent, nu vooral hunkering e top naar een meer professione- GEZAND (ANP). Wereldkam- Ton Sijbrands zal niet deelne- aan het zevende internationale toernooi, dat van 3 tot en met 14 istus in Hoogezand wordt ge- Ook KNDB-bondscoach drs. Roozenburg heeft zich terugge- ken. rands heeft de organisatoren uit ig ingelicht over de redenen, om hij de invitatie voor dit toer- niet heeft kunnen accepteren, beslissing is uitermate moeilijk lest', aldus Sijbrands, 'omdat aan ïeming bepaalde voordelen - zoals ontmoeten van sterke spelers het en in een vertrouwde gastvrije oving en uiteraard de geldprijzen itzitten. Tenslotte heeft het argu- dat uitkomen in dit toernooi te ingrijpende wijziging in mijn individueel gerichte training de match met Andreiko met zich zou brengen, naast andere bezwa- van tactische aard de doorslag Even'. Organisatoren hebben volledig be- voor het standpunt van Sijbrands ond. De vervangers van Sijbrands Roozenburg zullen pas na afloop het toernooi om het Nederlands pioenschap, dat 31 maart in Apel- rn begint, worden aangewezen. Russische damfederatie heeft in- dels drie ex-wereldkampioenen dit toernooi aangewezen: Andrei- Koeperman, en Tsjegolev. Ook de st van Harm Wiersma staat vast. zes resterende plaatsen worden inomen door de Senegalese groot ster Baba Sy, de Zwitsers Andreas iken en Jan Cazemir, de Amerka- 'Earl Smith en Alfred Barrow en Canadees Gerard Lefèbvre. De laatstgenoemde spelers maken in gezand hun internationale debuut, ens een bespreking tussen delega- Eden van de KNDB, afgevaardigden de Russische damfederatie cn net sische comité voor sport en cul- f te Moskou is men in principe riengekomen de revanchematch het wereldkampioenschap tussen houder Ton Sijbrands en de Rus «is Andreiko in oktober in Den te spelen. De tweekamp gaat 20 partijen. Sijbrands heeft dan °eg aan een gelijkspel om zich eldkampioen te kunnen blijven Jnen. Ie benadering terwijl de acherban be staat uit goedwillende amateurs, die veelal ook als echte amateurs denken, gaf Guus van der Heijden zijn voorzit- tersbaan ook weer niet zo snel op. Het conflict speelde rond de contribu tieverhoging die het KNBSB-bestuur had voorgesteld. Van der Heijden: 'Zoals dat was voorgesteld is het er niet doorgekomen. We hadden voor de senioren voorgesteld van tien naar twaalfeneenhalve gulden. En voor de jeugd van vijf naar zes. In procenten uitgedrukt is dat heel wat, vijfentwin tig en twintig procent. Maar als je kijkt hoe de loonindex over de afgelo pen tien jaar is gestegen, dan is het zeker zo gek niet. We zijn er wel in geslaagd een voorstel er door te krij gen om de contributie te indexeren in de toekomst volgens de cijfers van het CBS. Er zijn maar een paar bonden die het ook doen. Maar het is beter zo, anders hou je die jaarlijkse gevechten over contributieverhogin gen'. Van der Heijden signaleert een steeds mindere bereidheid bij de mensen om veel geld uit te geven voor het beoe fenen van hun sport. 'In alle sportor ganisaties worden de kosten alleen maar hoger, maar je ziet steeds meer dat men er zo'n prijs niet voor over heeft. AJs je dan ziet dat van onze hele begroting maar achtentwintig procent gedekt wordt door de contri butie, dan zie je ook meteen hoe hoog de nood is. De rest moet komen van subsidies en bepaalde evenementen. We hebben nu ons nationale team voor een stage twee weken naar Ame rika gestuurd. Ja, dat kón eigenlijk helemaal niet als je de begroting bekijkt, maar we hebben het toch maar gedaan omdat juist daar zoveel waardevols geleerd kan worden.' De sport zou in Nederland aanmerke lijk beter kunnen functioneren en dan vooral aan de basis, wanneer er een vérgaande centralisatie zou wor den doorgevoerd. Van der Heijden noemt op dat punt Italië als groot voorbeeld. 'Daar zijn veel zaken cen traal geregeld. Maar niet alleen admi nistratie. Daar is ook een eigen reis bureau. En eigen hotels. Faciliteiten die normaal handen vol geld kosten, maar die met zo een organisatie extra mogelijkheden bieden. De denkfout hier in Nederland is, dat de bonden bang zijn dat de autonomie wordt aangetast. Wat is echter het geval, de marges waarbinnen gewerkt moet worden, zijn alleen maar kleiner aan het worden. Dat zou voor een aantal kleine bonden maar dat geldt niet voor ons wel eens dodelijk kunnen zijn.' Guus van der Heijden kwam op braakliggende terreinen in het nu volgebouwde Amsterdam-Zuid in aan raking met de honkbalsport 'Ik voet balde bi] Blauw Wit. In 1939 ben ik daar gaan honkballen. Ik heb jaren in het eerste gespeeld, ook in het be stuur gezeten. Als redacteur van het bondsblad kreeg ik voor het eerst te maken met de sportjournalistiek. La ter ben ik ook in het bondsbestuur gekomen. Daar ben ik vooral de inter nationale zaken gaan behandelen. Ik was er altijd een groot voorstander van om in de internationale organisa tie te gaan. Zo'n voorstel had ik al ingediend toen ik nog lid was van Blauw Wit.' In die internationale federatie kreeg Van der Heijden ook te onaken met 'het grote conflict'. Nederland was al sinds 1956 Europees kampioen. Er speelden in die teams nogal wat An- tillianen mee. Italië ging daar niet mee accoord, kreeg het merendeel van de leden achter zich en Nederland werd een (boos) 'slapend' lid. 'Was Nederland sterk in dat bestuur? Ik ben secretaris geworden toen de ver houdingen nog vrij goed lagen. Toen was Borghese nog de grote baas. een aristocraat en een slappe figuur, ja dat kan wel blijven staan. Een nadeel is het natuurlijk altijd geweest, dat we met baseball aangewezen waren op Italië of Amerika. Dat heeft alles wel aanmerkelijk bemoeilijkt.' In 1970 maakte de honkbalbond zich aanzienlijk sterker, door een samen gaan met de softballlbond. Van der Heijden zat in de fusiecommissie die het werk succesvol afsloot 'Ik geloof wel dat dit werkt. Het is beslist niet zo dat de softballers er alleen maar zijn voor de contributie. Nee beslist niet. Maar de grote doorwerking van die fusie moet nog komen. Ik ben een groot voorstander van het uitbouwen van het heren-softbal. Er zit een grote ontwikkeling in die sport. Ten eerste omdat je ziet dat er een trend bestaat om van veldsport naar zaalsport te gaan. Kijk maar naar zaalhockey en korfbal. Ten tweede omdat je ziet dat de beoefening van de sport ook ver plaatst wordt van de weekeinden naar de weekavonden. De weekeinde-sport zit wat in de knel. Ik vind dat niet zo erg. Waarom moet je ach en wee roepen, als iemand in z'n auto goed kan relaxen, dat is net zo goed be langrijk". Er zit maar één gevaar aan het mas saal beoefenen van recreatie-sport, dat is dat sportbonden er financieel zwak ker op worden. Van der Heijden: 'Ik heb er geen moeite mee als mensen onze sport ongeorganiseerd beoefenen, 't Moet alleen niet onze mogelijkhe den gaan aantasten. Ik vind dat er op de weekavonden een kans moet zijn vo^r de teams, laat ik het zo zeggen, waar het competitiebelang minder zwaar weegt dan bij hoofklasse-teams. Of dat nu baseball of softball is maakt niets uit.' Guus van der Heijden is voorzitter geworden van de KNBS5B op een mo ment dat de bond zijn toekomstplan nen nog niet duidelijk heeft kunnen ontvouwen. Van der Heijden weer: 'Er zal een principiële uitspraak moe ten komen, verenigingspromotie of spelerspromotie. Als die uitspraak er is. dan is de kous af. Maar nu weet men het nog niet. Er zijn rapporten gekomen, zodat nu niemand meer door de bomen het bos kan zien. Wat wil men? Topsport met alle conse quenties of gewoon op een goede manier baseballen. Topsport met meer wedstrijden, met meer trainingen en ga zo maar door. Of gewoon zoals overal in Europa, teampromotie. Nee, ik zeg niksik wil alleen die uitspraak. Die moet later dit jaar ook komen.' Van der Heijden heeft al wel begre pen uit problemen die in het recente verleden gerezen zijn onder meer WENEN (APA) In de zeven tien spelers tellende selectie voor hel Oostenrijkse elftal dat woensdag in het Praterstadion in Wenen tegen Nederland uit komt, zijn zes in het buitenland voetballende Oostenrijkers opge nomen. Daarbij zijn er drie die in Nederland spelen: Franz Ha sil (Feyenoord), Heinz Schil cher (Ajax) en Willy Kreuz (Sparta). Kreuz, die enkele malen van Sparta geen toestemming kreeg om voor het Oostenrijkse elftal te spelen is er ditmaal wel bij. Heinz Schilcher is in de selectie gekomen door zijn goede presta ties in de Europa Cupwedstrij den van Ajax tegen Bayern München. Leopold Stasntny, de Oosten rijkse bondscoach maakte giste ren de zeventien namen van de Oostenrijkse selectie bekend. Het zijn: Ilarreither (Lask), Koncilia (SW Innsbruck) Sturmberger (Lask), Krieger (Austria Wien) Starek (Lask), Hattenberger (SW Innsbruck), Jara (SW Innsbruck), Hasil (Feyenoord), Kreuz (Sparta), Schilcher (Ajax), Hlckersberger (Kickers Offenbach), Schmi- dradner (Kickers Offenbach), Parits (Eintracht Frankfurt), Köglberger (Austria Wien), Gallos (Rapid). Sara (Austria Wien) en Pumm (Alpine Dona- witz). DEN HAAG (ANP) De OVVO- speler en international Roy Placidus zal zijn honkballoopbaan op medisch advies moeten staken. Bij de Antilli aan is een hartafwijking geconstateerd waardoor het spelen gevaarlijk kan zijn. Een ernstig verlies voor de Amsterdamse vereniging. ADO krijgt zo goed als zeker bij haar rentree in de hoofdklasse twee Ameri kanen in het team. Een sponsor heb ben de Haagse hoofdklassedebutanten, die dit jaar met de heer Keus als voorzitter starten, nog niet gevonden. Hans Corpeleijn steunt de Haagse club, maar van sponsoren is geen sprake. Corpeleijn zal tevens als tus senpersoon optreden tussen de scheidsrechtersvereniging en het bondsbestuur. Bij de Haagse club heeft Leen Volkerijk, die jarenlang coach is geweest de wens te kennen gegeven, het wat rustiger aan te wil len doen. Hij wordt opgevolgd door Hans van der Lande, die vorig jaar deze functie uitoefende bij VUC. ADO beschikt over vier werpers, iets wat menig hoofdklasser de debutant zal benijden. Roy Blijden die zich belast had met de training van de softbal- sters, zal waarschijnlijk dit seizoen niet voor het eerste negental aantre den. De Antilliaanse speler weigert aan de trainingen, die in januari met drie maal per week zijn gestart, deel te nemen. Het Bussumse Orwo-HCAW zal het zonder de twee Antilliaanse internati onals, Lewis en Hallman, moeten stel len. Deze spelers waren na de Haarlemse baseballweek in ons land achtergebleven en hadden zich bij de Bussumse vereniging als lid aange meld. Beide spelers zijn door de An tilliaanse bond wegens wangedrag voor twee jaar geschorst. De KNBSB heeft deze schorsingen over genomen. Haarlem Nicols zal alle thuiswedstrij den, met uitzondering van die tegen Sparta, op vrijdagavond, bij kunst licht, spelen. De Rotterdamse ploeg maakte tegen het spelen bij kunst licht bezwaar, omdat zij niet in de gelegenheid zijn regelmatig bij licht te trainen. De andere verenigingen deelden weliswaar dit bezwaar, maar vonden aan de andere kant de voor delen sterker wegen. DEN HAAG (ANP) De tuchtcom- missie betaald voetbal heeft de vol gende spelers uit het betaalde voetbal gestraft: NEC: Fr. Janssens een wed strijd geschorst alsmede een voor waardelijke schorsing van een wed strijd. Tevens een boete van 150. FC Den Bosch: A. de Ruiter (tweede trainer) een berisping. FC Amsterdam: G. Meyer een wed strijd geschorst plus een voorwaarde lijke schorsing van een wedstrijd met een proeftijd van een jaar. Fortuna VL: D. Verburch een wed strijd geschorst. Heracles: H. Mulderij een wedstrijd geschorst plus een boe te van 100. De Graafschap: W Meij- ers geschorst voor een wedstrijd plus een boete van 150. en een wedstrijd voorwaardelijke schorsing en G. Deij- kers twee wedstrijden geschorst plus boete van 150. Veendam: H. Georg twee wedstrijden geschorst. Als Montreal organisatie niet aankan MÜNCHEN (UPI) Franz Josef Strauss, oud minister van defensie en financiën in de Bondsrepubliek en groot CSU-leider heeft gesug gereerd dat als Montreal er niet in slaagt de Olympische Spelen van 1976 te organiseren, München zich kandidaat moet stellen. De uit spraak van Strauss ontlokte politie-chef Manfred Schreiber een 'Ik word al nerveus bij de gedachte alleen al aan de veiligheidsaspec ten'. KNBSB-voorzitter Guus van der Heijden: 'Er zal een principiële uit spraak moeten komen, verenigingspromotie of spelerspromotie'. met spelers van de nationale selectie dat de consequenties van topsport nog niet voldoende bekend zijn. 'We zijn afhankelijk van de zomer. We hebben hier een grassprieten-cultuur, als er een beetje water is gevallen worden de velden afgekeurd. Kijk dan eens even in Engeland. Maar goed. Wij moeten dus in de zomer spelen en dan komt ook nog de druk van de vakanties. Dat was ook niet zo'n pro bleem, maar hoe gaat het. Dan zijn de schoien dicht en dan en dan gaat Philips pas op vakantie. De een kan wel spelen, de ander niet. Ik heb er geen moeite mee hoor. Als ze drie weken weg willen dan gaan ze. Maar ais je hebt gekozen voor de topsport, dan moet je weten wat dat betekent met baseball.' Guus van der Heijden heeft gekozen voor een realistische benadering van /ijn sport. 'Zoals het nu is praten we ons in de sport ook wel een beetje naar een crisis toe. Met 'n kretologie: 'Je moet het niet allemaal bewust negatief benaderen. Je moet alleen accenten leggen. Wat hebben we no dig? Dat, mooi zo. En voor iets meer zijn nu de kansen niet. Dat is jammer dan. Maar er gaat toch nog genoeg goed op het ogenblik?' RUUD VERDONCK DEN HAAG (ANP) Het Neder landse militaire voetbal elftal zal zijn eerste wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het internationa le kampioenschap op 26 april in Bour- ges tegen Frankrijk spelen. Bij Neder land en Frankrijk is ook het elftal van Irak ingedeeld. De winnaar van de voorronde krijgt het recht om uit te komen in het eindtoernooi, dat in juni in Congo wordt gehouden. Het was aanvankelijk de bedoeling dat Irak in de halve competitie twee uit wedstrijden zou spelen. Irak wil nu echter van die aanvankelijke toezeg ging af. Wanneer Irak zich mocht terugtrekken dan speelt Nederland nog een thuiswedstrijd tegen Frank rijk. Het is echter nog niet zeker dat de Nederlandse militairen wanneer zij het eindtoernooi bereiken in derdaad naar Congo gaan. Dat is af hankelijk van het feit of West-Duits- land zich ook voor Congo plaatst. Door de geringe financiële mogelijkhe den is het niet mogelijk dat Neder land alleen de reiskosten naar Afrika betaalt. Schreiber was de leider van de Münchense politie-macht tijdens de incidenten op de Spelen van 1972 toen acht Palestijnse guerrilla's twee Israëlische deelnemers vermoordden acht anderen gijzelden. In een schiet partij, die daarna op het vliegveld FUrstenfeldbruck plaatsvond, kwamen en 8 anderen gijzelden. In een sch'iet- politieman om het leven. Schreiber vond het een uiterst moei lijke zaak om het Olympisch Dorp volstrekt af te sluiten zodat andere akties voorkomen kunnen worden. 'Dit Olympisch Dorp kan in de toe komst nooit een ontmoetingsplaats zijn voor de jeugd van de wereld. Het zou eerder een streng bewaakt sport- ghetto zijn.' Willi Daume, voorzitter van het orga nisatie comité van de Spelen van München, was ook niet te vinden voor de gijzelaars vijf Guerrilla's en een het voorstel van Sbrauss. 'Als Montreal het is nog niet gebeurd, dan moet München in geen geval zich kandidaat stellen. Dat zou weinig smaakvol zijn ten opzichte van iedereen.' Daume vertrok gisteren naar een IOC verga dering in Canada. Volgens Strauss zou München twee maal achter elkaar de Spelen toegewe zen kunnen krijgen omdat alle nodige accommodatie er al is. Voor andere WASHINGTON (AFP) Tom Okker heeft zich met zijn Amerikaanse part ner Marty Riessen geplaatst voor de Tweede ronde van het herendubbel spel van het Union Trust Clasic ten nistoernooi dat in Washington wordt gehouden. Het Nederlands-Amerikaan se paar won in drie sets van Ismail El Shaffei (Egypte) en Brian Fairley (Nw Zeel) 6—3, 0—6, 6—1. steden zou dat een te kostbare zaak worden.' LONDEN (Reuter) De En gelse voetbalond (FA) heeft de Braziliaanse bond in een brief gevraagd om hun excuses aan te bieden en 2000 bond te betalen. Dit naar aanleiding van de toer- nee die Santos door Engeland heeft gemaakt. De Braziliaanse club chanteerde Plymouth Argyle. door een half uur voor de wedstrijd te dreigen weg te lopen als niet nog eens 2000 pond werd betaald. De Britse club was overeengekomen met Santos dat de club voor 12.000 pond (ruim honderdduizend gulden) zou optreden. Plymouth betaalde onder pro test. Fulham wil dat er excuses wor den aangeboden omdat Santos bestuurderen hadden gezegd dat Fulham de zaak had opgelicht door niet eerlijk uit te komen voor het totale bedrag dat door de toeschouwers aan de kassa's was betaald. De FA heeft de Braziliaanse bond een kans ge geven zelf iets aan de zaak te doen. Wordt er echter niet be vredigend geantwoord, dan zal de FA de zaak voorleggen aan de Internationale Voetbal Fe deratie. FIFA. NIJMEGEN (ANP). De wedstrijd AZ'67-NEC voor de halve finales van het toernooi om de KNVB beker zal op 4 april in het stadion Galgewaard te Utrecht worden gespeeld. Het aan- vangstijdstip van dit duel is bepaald om 20.00 uur. 'Het woncler van Miinchen kwam niet'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13