Boeiend theater uit Oeganda eoeo Lekkere koffie met de nieuwe sneffilterauStomaat van Douwe Egberts» avonturen yan I My Fair Lady in Carré Bach authentiek door Nederlandse Cantorij Douwe Egberts koffie lekkere koffie. 3 1 TROUW/KWARTET DONDERDAG 22 MAART 1973 Vanaf 3 april zal in Theater Carré in Amsterdam door Opera Forum de musical 'My fair lady' van Lerner en Loewe, in de vertaling van Seth Gaaikema en Alfred Pleiter worden vertoond. De regie is van Svcn Age Larsen. Op de foto Jacco van Rcnesse als Freddie, en Jfcnne Lucardic als Eliza. door Ber Huising AMSTERDAM Afrikaans theater mag clan vreemd en voor one niet verstaanbaar zijn, maar zoals het wordt gebracht in Mickery, door Theatre Limited uit Kampala. Oeganda, is het boeiend bij zonder en toch ook nabij, doordat de dramatische gebeurtenissen en emoties toch pakkend overkomen. Met de Oegansese theatermiddelen: hartstochtelijke tromme, zangerige tokkelinstrumenten, liederen, rituele dansen met persoonlijke uitingen, vertellende stemmen in een bewogen klinkende taal, mimiek en toneelspel, en koren als in een klassieke tragedie. Het gaat telkens verrassend over van het een in het ander, en het verbeeldt een verhaal. Een vreemd verhaal. Van Renga Moi, die vader van een tweeling werd en daarom een ceremo nie van zuivering moest ondergaan, waarbij hij geen bloed mocht vergie ten. Maar het dorphwerd overvallen en Rwnga Moi kon zich aan de oorlog niet onttrekken. Hij vergoot bloed en daarvoor moest, op bevel van de priester, de tweeling worden gedood. Renga Moi doodt dan de priester, en de tweeling wreek zich weer op de ouders. De noodzaak van de noodlot tigheden ontgaat pns (zoals eigenlijk ook bij de Griekse tragediën) maar het geweld van de oorlog, de angsten, de bezweringen, de tederheid voor de twee kinderen en de smart der vrou wen om hun dood, de menselijke emoties, en zelfs, dach ik, de humor van de doodkistenmaker zijn mee te voelen. Doordat er overgegeven wordt gespeeld, gedanst, gezongen, doordat er voortdurend iets met deze mensen gebeurt. Robert Serumaga, 32 jaar, in Oeganda gebore ne daarheen weergekeerd na een studie in Dublin, schrijver, fil mer, acteur (de hogepriester), en re gisseur van dit spel, is de leider van Theatre Limited. Hij volgce, voor zo ver ik dat kan raden, de traditionele volkskunst van Oeganda - ook in de dracht met struisveren, scheplen, kra len, haar en hujden - maar voegde daar vermoedelijk ook westerse in vloeden aan toe, zoals aan de kos tuums en aan sommige vormen van toneelspel is af te zien. De groep van dertien werkt en aan sommige vor men van toneelspel is af te zien. De groep van dertien werkt fantastisch. Jane Majoro Maria Murekatere zijn opwindende danseresjes, Mukasi Mpa- gi (Renga Moi) en Seruwagi (de doodskistenmaker) zijn heftige ac teurs, anderen weer bespelen de in strumenten opwindend. Ze geven met elkaar een mooie, exotische voorstel ling. In Mickery y tot aan 2 april, daarna nog in Arnhem, Amstelveen, Leiden, Rotterdam, Eindhoven, Leeuwarden, Enschede, voor zij naar de Sowjet- Unie en daarna nog naar het theater festival te Nancy ygaan. AMSTERDAM Naast de uitvoerin gen van Bachs passies met grote koor bezettingen, uitgebreide instrumentale ensembles en gerenomeerde solisren, gen te horen geweest waarbij gepoogd zijn er in ons land steeds uitvoerin- werd de oorspronkelijke uitvoering spraktijk uit Bachs tijd toe te passen. Zelfs de befaamde uitvoering van de Mattheua Passion op Palmzondag in het Amsterdamse Concertgebouw zal dit jaar onder Ferdinand Leitner voorzichtig een stapje in de richting van een meer historisch verantwoorde vertolking zetten. Een van de eersten die zich in ons land beijverden om muziek uit de baroktijk zo authentiek mogelijk uit te voeren, is Maarten Kooy, ydie sinds zijn benoeming in 1950 tot organist van dc Oude Kerk in Soest met de door hem opgerichte 'Muziekkring de Nederlandse Cantorij' op dit terrein baanbrekend werk heeft verricht. Hoe de Nederlandse Cantorij dat doet, met vocale solisten uit het koor, met klei ne instrumentale bezetting, met welis waar 'moderne' strijkinstrumenten zij het dan met darmsnaren bespannen en met oud-model strijkstokken be speeld, en vooral met een instelling die van elk concertmatig prestatie bejag afziet, dat kunt u allemaal bin nenkort op diverse plaatsen in Neder land horen. De Nederlandse Cantorij gaat nl. Bachs Johannes Passion uit voeren in Apeldoorn (in de kapel Klein Seminarie) op 24 maart, in Soest (Oude Kerk), op 7 april, in Heeswijk (Abdij van Berne) op 14 april, in Culemborg (Grote Kerk) op 18 april en in Utrecht (Dom) op 20 april. Speciaal voor de snelfiltermethode werd nieuwe apparaat ontworpen. Een ideale automaat om snel en handig verse koffie te zetten. j Bovendien gezellig in de keuken door l de moderne, strakke vormgeving en de leuke glazen schenkkan. j Twee belangrijke punten. 1 Voor een lekker kopje koffie rijn de zettemperatuur en de filtertijd van groot belang. Zonder dat u er een hand naar hoeft uit te steken, regelt de nieuwe D.E.- snelfilterautomaat deze beide faktoren perfekt. i Altijd versgemalen koffie. Als u zelf uw koffie maalt, doet u dat natuurlijk vlak voor het zetten. D an gaat er zo min mogelijk van het 8 lekkepet kopjes koffie. Met de iwieuwe snelfilterautomaat kunt u in éénii keer acht koppen koffie zetten. Per t\[\fee kopjes doet u een afgestreken maatschep koffie in het papieren filtaryakje (formaat 4 van Douwe Egberts). U giet koud water in het reservoir, schakelt het apparaat met het knopjie\in en... kort daarna staat de verse kpffie voor u klaar. i Geurig en win! En precies op de juiste schenkklare tem^oeratuur, dankzij een ingebouwd verwarmingselement. 4000 D.E. puorten f 44: Stuur per aangetekende brief (met uw naam, adres eiï de vermelding „snelfilterautomaat, bestelnummer422") 4000 waardepunten naar Douwe Egberts, Postbus 2076, Utrecht. Tegelijkertijd ma akt u f 44,- over op giro 79.900. Binnen enkele weken is de snelfilterautomaat irn, [uw bezit. geurige aroma verloren. Roodmerk van Douwe Egberts i is dan een goede keus, want daarvan weet u zeker dat het door de grote vraag altijd vers is. Als u liever gemalen koffie wilt, kant-en-klaar voor de snel- filter, neem danvacuum-verpakte koffie van Douwe Egberts. U kunt het appartSat ook afhalen tegen inlevering van de 4000 waarde punten en betaling v«n f 44,- bij onze geschenkencontra te Amsterdam, Amsteldtijk 13 Den Haag,Theresiastraat 32; Rotterdam, Meent 83'; Utrecht, Keulsekade 143 Joure, Slachtedijk 16. J En vanaf begin april ook Arnhem, Stationsplein 25. Geopend maandag t/m vrijdag van 8.30-16.30 uur; pi bi- Magisch kruiswoord-puzzel 1 2 1 2 3 m MAGISCH KRUISWOORD PUZZEL Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. openbare verkoop, 2. Pelgrimsstaf, 3. gevaarlijk. Oplossing Hor: 1. Tali, 5. Lama, 9. ora, 10. mee, 11. roe, 12. laan, 14. veer, 15. genegen, 19. Dakar, 21. priem, 22. pekel. 23. reder, 26. minaret, 29. Taag. 31. Neer, 33. ala, 34. ben, 35. ene, 36. leng. 37. ante. Vert.: 1. tolk. 2. ara, 3. laag. 4. Te rek, 6. aren, 7. moe, S. aera, 13. nederig, 14. vereren, 16. Namen. 17. gaper, 18. are, 20. fee 24. dadel, 25. stal, 26. maan, 27. teen, 28. tree, 30 ale, 32. ent. Modehuis Voss presenteert: Hirtveroverende beelden van 'n nieuw mode-epos. erstfwas er gewoon denim en nog 'ns denim. is't rijkelijk met bloemetjes versierde (geborduurde) ek-blauwè spijkerbroeken-stof waarvan de ilfterende jakjes, jasjes, rokken en salopettes lëerd. ia*#. Links 36-40, 59,-, rechts 36-42, 49,-. Venestraat 4, Den Haag Elke week gaat er bij Voss-'n nieuw fnode-avontuur in Première en iedereen is-er- verrijkt van.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8