EO-documentaire schenkt veel aandacht aan de overbevissing P0K0N dsgpecept NIEUW VAN Een valk voor 'n koningin Servet-show: 'ordinair striptease' bij spierpijn blad glans A TROUW/KWARTET DONDERDAG 22 MAART 1973 i BINNENLAND/RADIO EN TV Tl/ Urker vloot steeds groter maar tong is er weinig MARY PERKINS HILVERSUM Betekende de afsluiting van liet IJsselmeer de dood van de havens van Marken en Volenda, de Urker vissers beleefden nadat zij de bakens verzet hadden, op de Noordzee een bloei tijd. Zij hebben de grootste vloot van ons land opgebouwd, terwijl een derde van de tong, die in Eu ropa wordt geconsumeerd, door Urkers is gevangen. De vloot blijft grcjeien, dc motoren van de kotters worden steeds groter, bet aantal pk's stijgt, de netten worden groter, maar in scherpe tegen stelling hiermee is de laatste jaren de stand van de tong in de Noordzee. In de documentaire 'Heersers der Zee' van cineast Jan Willen Muller, die de EO vanavond (van 20.20-21.40 uur via Nederland 1) uitzendt, wordt veel aandacht geschonken aan het pro bleem van de overbevissing. Kent de Urker visser zijn verantwoordelijk heid voor de vissen in de zee? Wat moet in de huidige situatie gebeuren? Omdat de EO vaak dezelfde raakvlak ken heeft als de meeste Urker vissers is Jan Willem met zijn documentaire bij deze omroep terecht gekomen. Hij zegt: 'Vanuit de invalshoek van de bijbel wordt deze kwestie bekeken. In de kajuit van ieder Urker schip ligt een bijbel. Op de eerste bladzij staat, dat de mens is aangesteld als heerser (rentmeester) over de aardbodem en de zee en alles wat daarop rondhup pelt, vliegt en zwemt. Vandaar de naam 'heersers der zee'. In het eerste deel van de film heeft hij schipper Hendrik Kramer van de UK 87 met de camera gevolgd. Deze bezint zich op de situatie, zegt dat hij wel mee moet gaan met vlootvernieu- wing anders vangt hij minder. Om dezelfde hoeveelheid vis te blijven vangen is een grotere motor nodig. Kramer heeft een zoon. die ook visser wil worden. Hij kan hem toch geen achtergebleven en onverkoopbaar schip aanbieden. Zijn conclusie is ech ter dat de tijd dringt dat de koppen bij elkaar worden gestoken om geza menlijk een afspraak te maken. Deze vissers zijn aangesloten bij de Nederlandse Vissersbond. De andere horen bij de plaatselijke vereniging 'Visserijbelangen'. De rijkste vissers hebben de grootste schepen, zij ont kennen vaak het verband tussen grote boten en overbevissing en geven de milieuverontreiniging de meeste schuld. Ze willen liever niet over deze kwestie praten en gewoon blijven doorgaan'. 'Als milieuvervuiling de oorzaak was', Discussie Het tweede deel van de documentaire bestaat uit een discussie van vissers en wetenschapsmensen in de visafslag te Urk. Cineast Muller licht toe: 'Er zijn twee groepen vissers. De eerste erkent dat de sterke toename van het motorvermogen de visstand aantast. Officier vervolgt niet Van een verslaggever AMSTERDAM Officier van justitie mr. Hartsuiker zal geen strafvervolging tegen de VPRO Instellen naar aanleiding van de op 25 januari uitgezonden Ba rend Servet-show. HIJ vindt een strafvervolging 'geen adequaat middel om dit soort ordinaire striptease-vertoningen tegen te gaan'. Bovendien is volgens mr. Hart suiker 'de uitzending van een dergelijk niveau dat de ver wachting gerechtvaardigd lijkt dat het merendeel van de kij kers zich zal afwenden'. Ook heeft de officier niet de zeker heid dat een strafvervolging tot een veroordeling zal leiden. Mr. Hartsuiker heeft dit geant woord op klachten die hem had den bereikt over de uitzending van 25 januari. Leden van het actiecomité 'anti-beeldbuisver vuiling' hadden geklaagd over 'openbare schennis van de eer baarheid, openlijk tentoonstel len van afbeeldingen om dc zinnelijkheid van de jeugd te prikkelen'. Ook bij minister En gels hadden zij geprotesteerd. is het antwoord van bioloog J. F. de Veen, als tongspecialist verbonden aan het iRIVO (rijksinstituut voor Visserij Onderzoek) te IJmuiden, eveneens lbij de discussie betrokken, 'dan zou èr ook schaarste zijn bij kabeljauwen en schollen. Maar uit onderzoekingen is gebleken, dat deze juist vetter worden. Er wordt minder intensief op jhen gevist'. Hoe het preeies met de tongstand is gesteld blijkt uit de cijfers van het RIVO. Daaraan ontlenen wij alvast enkele. In J960 werd gevist met in totaal 60.000 pk aan motoren, de vangst van tyng bedroeg toen veertien kilo per uur. In 1965 was het aantal pk's 112.000, de tongvangst negen kilo per uur, in }970 was het aantal pk's 190.000, de tongvangst vier kilo per uur. Vorig jaar was het aantal pk's 210.000, de fto.ngvangst 4,5 kilo per uur. Cijfers dus, die een duidelijke taal spreken. Laagste De verwachtingen zijn, dat in 1974 het aantal pk's 27.000 zal bedragen, tegen een vangst van 3.5 kilo. Dat zal de laagste stand zijn, die ooit werd bereikt. De heer De Veen baseert deze prognoses op de zestig nieuwe kotters van elk meer dan 1000 pk, die de Urker vissers met Kerstmis hebben besteld. De levertijd is een jaar, dus is het logisch, dat de zestig nieuwe schepen in 1974 in de vaart zullen zijn. 'Zo'n schip kost vaak twee mil joen gulden. Dat .zijn hele bedragen waarvoor de mensen zich dik in de schulden moeten steken'. Voor veel mensen, staat het vast, dat er iets gebeuren moet. Om uit de impasse te komen is voorgesteld, dat er een internationale afspraak komt zodat een aantal jaren beperkt wordt gevist. Er mag dan niet meer worden aangevoerd dan een bepaald gewicht Iedereen zal dan de buikriem strakker moeten aanhalen, maar de verwachtin gen zijn, dat de tongstand zal toene men. Dit is echter een afspraak waar aan ook landen als België, West-Duits- land en Frankrijk zich moeten hou den. 'Bij de besprekingen zijn we in een vergevorderd stadium', aldus de heer De Veen. Hans Glashouwer, hoofd van de afde ling televisie van de EO antwoordt positief op de vraag of deze omroep de ingeslagen weg van het uitzenden van 'milieubewuste' films zal voortzet ten. Na 'Heersers der zee' is Jan Willen Muller op het ogenblik bezig met de research voor ee.i documentai re over de Oosterschelde, die ook door de EO zal worden uitgezonden. Voor hem verschenen al 'De slag om de Waddenzee', 'Exploitatie van de Noordzee' en de serie 'Achtergronden van de bijbel', alleen bij de NCRV uitgezonden. (ADVERTENTIE) Leerhuis Tomatensoep 500 gr. tomaten 60 gr. boter 1 uitje 40 gr. bloem zout, peper 1/8 1. slagroom suiker De tomaten in heet water leggen en er vervolgens de schilletjes van afha len. Smelt een lepel boter in een pan en smoor hierin de tomaten. Giet er dan een halve liter water bij en laat één en ander een minuut of tien koken. Zeef de tomaten door een fijne zeef en doe er nog zoveel water bij dat er totaal een liter soep is. De fijngehake uit in de rest van de boter fruiten. Strooi er dan de bloem over en roer er de tomatensoep door. Nog een minuut of vijf koken en op smaak brengen met zout, peper en een mespunt suiker. Klop de slagroom stijf en leg die vlak voor het serveren op de soep. Menutip: Tomatensoep, lamsvlees met kruidenboter, gemengde sla, aardappe len, kaas. ADVERTENTIE Geeft een prachtige natuurlijke glans aan de bladeren van uw planten. Pokon-kwaliteitl Verkrijgbaar bij uw bloemisten zaadhandel. BENDIEN - NA ARDEN - HOLLAND Veel van wat je ziet en hoort via de televisie is eigenlijk al uit je directe memorie verdwenen voordat je het toestel hebt uitgezet. Als je een groot aantal van zulke pröbramma's te ver werken krijgt, heb je weieens het ge voel dat de televisie'ken uitvreter is, en ding dat je verarpit en leeg maakt en dan ineens is er, laat op de avond, een gesprek over de1 dood tussen pa ter J. van Kilsdonk én dr. J. J. Bus hes. Even denk je: daarover heb ik de laatste tijd al zoveel1 gehoord. Wordt het niet modieus? Maar vanaf de eer ste aarzelend uitgesproken zinnen was er die bijzondere vonlc die slechts zeer sporadisch van het beeldscherm op je over springt. Het werd een uitermate verrijkende ervaring, woensdagavond met deze hevig vibrerende mensen in het Leerhuis ie mogerf zijn. Zij gingen de reserves, het overal le vende wantrouwen tegen kerken en De Kerk niet uit de iqeg. Tussen de eigen woorden door klgnken ook de vraagtekens. De dominee en de pater droegen geen pasklareantwoorden op de laatste levensvragen, aan. Maar wat zij zeiden kwam uit een zuivere bron. De technici die bij dit hoogstaande en diep indringende gesprek de cameraas hanteerden moeten gegrepen zijn door de sfeer die hier naar buiten kwam en die zij met veel gevoef voortreffelijk wisten te registreerden Twee ohogtepunten (pr waren er meer) wil ik even vósthouden. De eerste ontstond toen pater Van Kils donk sprak over het lac^ste oliesel. Ik door CathPHno Gackin 59 'Je hebt een goed handschrift', zei hij, 'en je kunt tenminste niet direkt zien dat het een vrouwenhand is, hoewel sommigen het zullen vermoeden. Mis schien is het niet goed om hen te laten weten dat hier een vrouw zit. 'U kunt een schrijfmachine nemen, grootvader. Dan kan niemand meer weten wie het geschreven heeft'. 'Een schrijfmachine! Die moderne on zin! Straks ga je me nog voorstellen dat we onze whisky moeten vermen gen'. 'Ach', zei ik spottend. 'Ik weet het niet. Het is niet goed om al te ver te gaan, of wel?' 'Jij zult mij niet uitlachen, dame. dat zal ik je wel vertellen! Cluain heeft het prima gered voordat jij kwam. en zal het redden als je vertrokken bent'. En hij vertrok bulderend en knalde de deur achter zich dicht zodat de papieren opfladderden van het bu reau. Eerst glimlachte ik in mezelf, en toen hield ik daarmee op. Plotse ling dacht ik aan de wereld buiten Cluain, en aan de tijd voordat ik Cluain kende, en aan de tijd dat ik misschien niet meer hier zou zijn. Dat was een kille gedachte. Ik wijdde me haastig aan mijn werk. om de gedachte aan vertrekken uit mijn hoofd te zetten. Samuel Lachlan vond het in het be gin niet prettig mij in grootvaders kantoor aan te treffen en op de dagen dat hij kwam zorgde ik er niet te zijn. Hij was in de loop der jaren vertrouwd en verknocht geraakt aan Cluain. en het bijhouden van de boe ken betekende voor hem een ontspan ning. Hij verzette zich tegen de ge ringste indringing in zijn domein. De grootboeken waren van hem. nu al bijna veertig jaar lang. Hij was oud geworden met Cluain. met Angus Macdonald, en met het ordenen van de ruwe aantekeningen die mijn grootvader maakte over zakentransak- ties. Ik was iets nieuws, en hij was te oud om nog belang te stellen in het nieuwe, en bovendien was ik een vrouw en die hoorde niet in een zakenkantoor thuis. Maar ik voelde dat er achter dat tanige, smalle ge zicht en de neerhangende schouders in het versleten zwarte kostuum een hartstocht leefde voor Cluain, bijna even hevig als die van mijn grootva der. Dat had ik te respekteren, en ik moest de man proberen te begrijpen die die hartstocht voelde. De eerste keer dat we elkaar ontmoetten, ont week hij mijn blik en mompelde: 'Het spijt me van uw broer, ja, het is heel erg spijtig, dat van William'. Maar de spijt betrof hemzelf en Cluain, niet mij. Natuurlijk kwam de dag waarop ik de tijd vergat en niet uit het kantoor verdwenen was voor zijn komst. Mijn grootvader was weggeroepen om naar een zieke stier te kijken, en ik was alleen toen Samuel Lachlan de kan toordeur opende. Hij fronste zijn wenkbrauwen toen hij de kasboeken open zag liggen. Die waren zijn bezit. 'Laat uw grootvader u deze dingen doen?' 'Een beetje. Ik probeer alleen maar zijn notities te rangschikken, werke lijk. En schrijf een paar brieven over rekeningen, stuur ze uit. bevestig en kele afspraken met kopers en help met de lonen. Echt heel erg eenvou dig'. Ik voelde dat ik mijn grootvader moest verdedigen. Hij kwam en boog zich over me heen; ik rook de ouderdom van zijn glim mende pak. 'Begrijpt u dit soort din gen?' 'Ik heb natuurlijk niet^ precies het zelfde werk gedaan, vroeger. Maar ik hielp mijn vader met de administratie van het bisdom. Dat maakte een van zijn assistenten vrij voor»ander werk'. 'En de Chinezen probeerden u te bedriegen?' Het was zinloos om te veinzen: hij zou het weten. 'In het begin, ja. Maar toen ik dat ontdekte en er een eind aan probeerde te maken, werkte het systeem niet meer. Het was net als de omgang met de Chinese kok, maar dan op een groter schaal^ In bepaald opzicht ging ik stilzwijgend voorbij aan een zekere hoeveelheid diefstal. Op die manier worden in China altijd zaken gedaan. Als de limiet overschre den wordt dan ontstaat er een boel heibel, waarbij alles wordt gedaan om gezichtsverlies aan beide zijden te voorkomen. Dat is heel belangrijk. Maar ik leerde het, en genoot er zelfs van. Ik denk dat ik mijn vader wat geld bespaarde; we hadden daar altijd gebrek aan. En de Chinezen vonden het vermakelijk een vrouw in mijn vaders kantoor te zien zitten, maar zij lachen om alles wat die Buitenlandse Duivels doen. Ze denken dat we alle maal erg raar zijn, vooral de vrou wen. met grote handen en >voeten en lange, scherpe gezichten. Je raakt er in China aan gewend dat er altijd een menigte om je heen is dié naar je wijst en je uitlacht.4 Hij vergat zijn achterdocht 'voor een ogenblik en ging tegenover me zitten. 'Interessant... verkochten ze konces- sies voor kontrakten, bevoorrading van de missieposten?' 'O. ja. Dergelijke dingen maakten al- vermoed dat het mysterie van een sacrement nog nooit zo ontroerend op de televisie voelbaar is geworden als bij zijn uitleg. En bijna aan het slot viel het andere hoogtepunt in het ver haal van dominee Buskes over de ster vende man, die er lang 'niets aan had gedaan', maar toen zei: 'het is er weer. Het dak boven mijn hoofd en de grond onder mijn voeten'. Misschien he^ft dit tweegesprek meer uitgericht ten goede dan de oneindige discussies over hori- zontalisme en verticalisme, over dog ma's. Dit programma vraagt om herha ling of tenminste een beschikbaar stel len van de waardevolle tekst. De aflevering Kenmerk-Kort zal wel licht hier en daar verwarring hebben gesticht. Bij het bespreken van de 55 verschillende kinderbijbels die thans verkrijgbaar zijn, werd met enkele zinnen vertolkt waarom de boeken van Van der Hulst en Anne de Vries eigen lijk een beetje uit de tijd zijn. Ik heb de indruk dat niet zorgvuldig is over wogen hoeveel misverstanden je kunt oproepen met enkele kanttekeningen over de Almachtsidee die je niet dui delijk genoeg uit de doeken doet. Het door de AVRO uitgezonden toneel spel Recht in eigen hand van Gore Vidal is het zoveelste teleurstellende Nederlandse televisiespel geworden. Er werd, met slechts een geringe uit zondering, houterig geacteerd. Geen enkele figuur vond ik geloofwaardig worden. Er was geen sprake van een idaloog met spankracht maar veel meer van een goedkoop literair ge- wauwel. 16. Toen smidje Verholen zijn naam hoorde noemen, wendde hij zich ver baasd naar de spreker om. Hij zag toen een indrukwekkende oude heer staan die in zijn uiterlijk duidelijk aantoonde, dat hij zich op een oud kasteel naar alle waarschijnlijkheid opperbest thuisvoelde. De smid meen de, dat hij er 't beste aan deed discreet weg te wandelen, maar daar wilde de graaf niets van weten. 'Nee, nee', zei hij. 'Blijf staan! Of liever: kom binnen! Ik bedenk daar plotse ling, dat ik je best gebruiken kan!' Tot grote verwondering van de smid opende de graaf het hek en nodigde de smid uit het landgoed te betreden. 'Bennick van Rykensteyn!' stelde hij zich voor met die ferme handgreep, die zo kenmerkend is voor oude he ren van adel. 'Aangenaam.mompel de de smid, die zo beduusd was, dat hij er niet zo gauw aan dacht, dat-ie véél beter zijn eigen naam nog eens had kunnen noemen dan dat rare woordje aangenaam. De graaf nam het hem evenwel helemaal niet kwalijk en zei: 'Wandel eens even rustig met mij, brave man. Laten wij enkele ogenblikken gezellig babbelen. Ik zal U dan straks wel vertellen waarvoor ik u nodig heb. Laten wij echter eerst even langs het hekwerk lopen, dat mijn landgoed afscheidt van de om ringende landouwen. Misschien moet het hier en daar een verfje hebben. Daar moet dan onmiddellijk in voor zien worden.' En terwijl de graaf en de smid binnen langs 't hek wandel den, viel het hun plotseling op dat er buiten langs het hek allerlei raar uitgedoste jongelui met starre gezich ten over de weg liepen, die naar de uitspanning van Leendert dc Sik leid de. 'Zeg!' riep de graaf uit. 'Zie j fts Verholen? Wat zijn dat voor indi erc an? Dat zijn toch beslist geen lif ohs dorp wel?' 'Nee.ik gelooL het lui uit de stad zijn, die medo' elektrische tram hier zijn gekois antwoordde de smid. 'Ze gaan k<)01 lijk naar het oude herbergje Léjendert de Sik. Dat is namelijk in bedrijf, ziet u. Twee lui uit de en hebben het gelegenheid je gekiur 'Alslik er dan maar geen overlast krijg', zei de graaf. 'Mijn lande rust' is mij heilig, zie je. Enffm komfi mee naar huis, beste ;de Kijldr.daar ginds ligt al een vl vanhet slot. Die oude toren ds nog';uit de dertiende eeuw.1 wandelde de smid samen met de op net kasteel af, terwijl de a schemering al inviel. lat FERDINAND Radio vandaag tijd deel uit van de onderhandelin gen'. 'Sprak u de taal?' 'Mandarijns, de officiële taal .Ik sprak het. maar schreef het veel minder goed. Het is erg moeilijk, gekompli- ceerd. Ik moest dikwijls mijn vaders hoofdklerk te hulp roepen; hij was het die William en mij de taal leerde. Maar ik leerde zaken met de mensen af te handelen die om kontrakten kwamen; het was een systeem van hoeveel diefstal je toestond. Mijn va der was blij het niet te hoeven doen, hij was geengeen zakenman. Hij was evenmin goed in het vragen om geld. Hij zou nooit kathedralen ge bouwd hebben'. 'Kathedralen', zei Samuel Lachlan. 'Alleen maar show en geldverspilling. En wat deed je nog meer in China? Wat leerde je er nog meer?' Ik praatte en vergat tegen wie ik sprak. Ik praatte gemakkelijker en vrijer met hem dan met grootvader. Deze eenzame man, vervuld van ver langens die hij onbedoeld verried. 'China.mompelde hij, 'het is erg ver weg. Ze zeggen dat er fortuinen worden gemaakt. Ik ben een keer naar Londen geweest, toen de spoor lijn naar Iverness klaar was. Bleef er maar twee dagen. Erg duur. China is te ver'. We zaten nog te praten toen Morag ons voor de middagmaaltijd kwam halen. Ik zag Samuel Lachlans ver warring en Morags ongeloof. Ik was blij dat mijn grootvader te laat kwam voor de lunch; achter Lachlans voor gevel was een zwakheid blootgelegd en het zou wreed zijn geweest hem te laten merken dai ik die had gezien. (Wordt vervolgd) HILVERSUM i AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgvmn. 7 20 <S< Dag mei een gaatje. <8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van loen. 9.35 Waterst. 9.40 School radio 10.00 V.d. klueters 10.10 Arbeidsvita minen. i u.oo Nws. 11.03 Radiojournaal.) 11 30 Rondom twaalf een uur allerlei voor iedereen <1155 Bcursber.) 12.30 iS) Sport- revue 13.00 Nws 13.11 Radiojournaal 13.21 Alert op hei vlak van muz. en maatschap- pil 13.50 (S) De wereld van de opera: Zar und Zlmmermann, opera van Albert Lort- zing. 15.000 <S> V.d. zieken. 18.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 18 05 fS) Aspecten: kunstmbr 17 00 <s> Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. 18 00 Nws. 18.11 Radiojournaal. P.P. 18.20 Ultz. van de K V P. IKOR: 18.30 Kleur: inf. en comm. over zaken van kerk en samenl. NCRV 19.00 Bij de tijd serie uitz. van de ondernemingsraad. 19 20 De kerk vandaag. 19.55 Kunst- en vliegwerk inf. over act. tentoonstellingen. 20.00 Veel gevraagde ge wijde muz. 20.35 (S) De laars op de nek, seriehoorspel. 21.00 (S) Regio Rechtstreeks: gevar. progr. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 <S> Hier en Nu. 22.50 Wereldpa norama 23.00 Mijmeringen ln een Japanse tuin: een ontmoeting tussen Oost en West, TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Kinderkrant 19.30 Land in zicht NOS 20.00 Journaal Eö 20.20 Heersers der zee: doc.film over Urk 21.40 Met woorden en muziek: Koorzang: geestelijke liederen 21.55 Tenslotte VPRO 22.00 Het gat van Nederland NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 De betoverde eilanden - natuurfilm HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 <S) Preludium klass.muz. 7.30 Nws. 7 41 SHier en Nu. 7.55 Progr. overz. 8.00 iS) Te Dcum laudamus: geestelijke liederen. 8 2.4 Op dc man af: evangelisch comm. 8.30 Nws.. 8.36 Gymn v.d. vrouw. 8.45 (S) Tot uw dienst klass.muz. op uw verzoek. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Podium v.d. vrouw: maatschappelijke inf. 11.05 (S) V.d. zieken. 11.40 Elementair: serie van 8 poézjeprogr.'s. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia volkse. 12.15 (S) Orimoaradio: kin derkoor met instrumentale begeleiding. 12.26 Mod. t.v.b. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.50 Middagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensem ble. 13.45 (S) Ork.parade: lichte muz. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Componist van de maand: Max Reger kamerihuz. 15.15 De Bijbel maakt nieuwsgierig gesprek over Schriftwoorden. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: middagmag. met verstrooiing en inf. 16.30 (S) Hier en Nu. 16.32 (S) Regio Recht streeks: gevar. muz., regio- en nat. allerlei. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. 18.00 (S) Rijd vrij voor muz. in vrije tijd Fanfare 18.30 Nws. 18.41 (S) Leger des Hellsmuz. 18.54 Zojuist verschenen: boekbespreking. AVRO: 19.00 (S) O jongerenprogr. 19.30 Trefpunt act. zaken ter disc. NOS 19.50 Den Haag vandaag. AVRO 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Klass.muz. 21.30 (S) Oorlog en vrede, hoorspelserie. 22.35 (S) Dat zit goed fout: korte ludieke- NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Goeie ouwe koffer- grammoffoon: Muzikale show 21.25 Celia 22.00 Nationaal Zangers congres 1973 NOS 22.25 DOn Haag vandaag NOS 22.35 Journaal NCRV 22.40 Hier en Nu Extra: 'Misbruik van onze sociale uitkeringen' DUITSLAND I 0.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Sport. 11.15 Doe. progr. 12.00 Act. 12.50 Intern, persoverz. 13.00 en 16.15 Journaal. 16.20 Fortifeif. 17.05 v.d. kinde ren. 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30 Sesamstrasse. 18.00 Bonner Notlzen. 18.30 Act. 18.45 Zand- WDR 8.20 en 8.55 Schooltv. 9.30 Sesamstras se. 11.00 en 11.45 Schooltv. 18.00 Reg. journaal. 18.10 V.d. kleuters. 18.15 Die Patridge-FamlUe. TV-serie. 18.40 Act. 19.20 Die Karawane. TV-serle.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Vater sein dagegen Sehr. speelfilm. 21.45 Kontraste. 22.30 Journaal, comm. en weerber. 22.50 Fllmrep. 23.35 Journaal. 17.00 V.d. kinderen. 17.25 Wintersport- weerber. 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Achter de schermen van de TV. DUITSLAND II mak'e-up: sayiprogr waarin over kunst wordt L geplaat. 23.50 Radiojournaal. 23.55 Ne HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hugof* Cellieren Show. (8.00 Nws.) KRO: 9.00 9.03 KRO-op-Drle dlscjockeyshow. (10 ll.pO Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Van tw*l 1 twee pauzeprogr. (13 00 Nws: 13.03 maar.) 14.00 Nws. A" (15.00 Nws.) NOS daterende dertig. (17, IJ UU lO.UO I 14.03 Discjockej «1 16.00 Nws. 16.0 .„i (17.00 Nws.) x' 19 02 Club ^Trop feuilleton. 21.30 Kabarettcketet.22.00 'n 22.02 De Hugo van Gelderen Show. iet Med. 23.00 Nws. 23.02 T.S.T.: TroS'! Tijg. 24.00 Nws. 0.02 Act. 0.12 Jazz Slrjt BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 muz.progr. (12.50 Buitenl. persoverz. Nws, act., weerber. en toneelagenda.) Beursber. 14 Oo Nws. 14.03 School er| med. 17.10 Voor oudere luisteraars. Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. Pa'ardesportber. 18.30 Wegwijs wezen. Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lichte muz. 19.00 Nws en act. 19.30 Inten 19,38 PollUcke ultz. 19.45 Lichte muz. Country and Western. 20.30 Gevar. progr. (21.00 Splinternws. 22.00 en P(jys.) 23.40 Nws. &8'0! 5 eB-le. 8.05 Act. en muz. 18.35 Drel Partner!,,. _,le. 19.10 Eln Tag unter anderen, kor >UI spél. 19.45 Journaal, act. en weerber. Muz.show en Journaal. 21.45 Interview. ei 19.10 Eln Tag unter 9.45 Journaal, act. 'uz.show en Journaal. 21.45 Interview. Journaal, comm. en weerber. Aansl.t tersportweerber. DUITSLAND III NDR 8.20-12.20 en 16.00-17.30 Schooltv. i 18.00-18.30 Sesamstrasse. 19.00 Geozr ei sche Strelfzuge. sorie ultz. 19.30 Ma: riient fur alle Führungskrüfte ln Wlrts tti und Verwaltung, serie ultz. 20.00 Jou-j, en weerber. 20.15 Fllmrep. 21.00 Sym! ue fdr the Devll, serie muz.progr.'s. interview. DUITSLAND III WDR '8.20 en 8.55 Schooltv. 9.30 Sesamstt Ee, 1V0Q, 11.45. 17.00 en 17.30 Schooltv. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Ausbildunj (1 AUsbllder. TV-cursus. 19.00 Zandmana 19.05 Voor Turkse werknemers. 19.15 lande - Heutzutage. 19.45 Reg. nws. a. Comm. 20.00 Journaal en weerber. Klrche und Staat, serie ultz. 21.00 A on Koestier, fllmportret. 21.45 Journaal. Die Stripperin, film. ELGIE (Frans) 14.00. 14.30 en 15.00 Schooltv. 18.05 Journaal. 18.10 V.d. kinderen. na: kleuterprogr. 18.30 Pop-Shop. 19 temps de vlvre, le temps d'aimer. tv-t 19.30 Het uitgaansleven. 19.45 Weerbel journaal 20.15 La grande sauterelle, 21.50 Nieuwe films. 22.20 Basket-Ball, Cup. 22 55 Journaal. 23.05 La decUf yii fispale. TV-cursus. BELGIE (Nederlands) zi 14.00-16.00 en 17.00 Schooltv. IS.00 Fabeltjeskrant. 18.05 Koning Af fll Jeugdserie. 18.30 Voor oudere kijkers, i; Uit do dierenwereld, serie ultz. 19.35 X licht. 19.40 Med. 19.45 Journaal. 20.1» wraak. TV-film. 21.00 Basket Ball, beker <Eurovlsie). 21.45 Nieuwe films, j Socialistische gedachte 22.45 SA iN

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6