De lelijke eend werd ZILVEREEND Leiden en omgeving uitzonderen van investeringsheffing Agenda Leiden Noord-Hofland ontstemd over sluiting van postagentschap ISEH Hp VI ïinde lokalennood :e"De Rank in zicht Expositie van speelkaarten Reliefs van Kees Sabee Een halve eeuw de verpleging Huren Endenoel 11 onder 280 gulden Piano akkoord bender opvallers - meevallers - afvallers - tegenvallers - uitvallers - aanvalle Feest bij Citroën Daarom welkom op onze JUBILEUMEXPOSITIE met alle Citroën's op 22 - 23 - 24 maart VAN DER VELDE CITROËN KWVRTET DONDERDAG 22 MAART 1973 REGIO L3 en iv.: regeling is niet selectief Van een onzer verslaggevers LEIDEN Indien de wet selectieve investeringsregeling ook vooi Leiden en omgeving van kracht wordt, zou dat voor deze regio we' eens een fatale klap kunnen betekenen. Daarom zullen burgemeester Vis, wethouder Lijten (economische zaken) en de heer Wolterbeek (chef secretarie-afdeling E.S.S.) volgende week aanwezig zijn bij ona een hoorzitting van een commissie uit de Tweede Kamer over deze bijzondere heffing. ndust wil estige igen, een extra heffing geëist, die .jrêlsnog neerkomt op ongeveer 20 procent van de vestigingskosten. Tij- 0Iï lens de begrotingsbehandeling heeft 'he ign aantal raadsleden hiertegen al irnstig bezwaar gemaakt, hetgeen uit- I nondde in een motie van Van Aken PvdA), waarin het college werd ge- raag 'in een goed gedocumenteerd ee! chrijven argumenten bij regering en erlement kenbaar te maken, die de loodzaak bepleiten om Leiden en de 1 lijnstreek uit te zonderen van deze latregel'. Overwegingen bij het in- >nen van de (motie waren o.a. de tructurele aspecten van de werkloos heid in Leiden, het aanzienlijk hogere rerkloosheidscijfer in deze omgeving af n bovenal het ontbreken van )en op deze regio georiënteerde be let wetsontwerp beoogt o.a. vestiging ian naeuwe industrieën zo weinig mo- •elijk in de provincies Zuid-Holland, jtreoht en Noord-Holland te concen- reren. Met het oog hierop wordt van investeringsheffing wordt aangetast. Juist dit weinig genuanceerde karak ter vervult het college met zorg, ge zien de onbevredigende situatie van de arbeidsmarkt in Leiden en in de Rijnstreek. Door het op gelijke voet behandelen van alle gebieden in de drie provin cies (met uitzondering van enkele gemeenten in de kop van Noord- Holland), wordt aan de verschillen tussen de regio's teveel voorbij ge gaan, vinden B. en W. Zij geven in overweging dat de economische ont wikkeling en de arbeidsmarktsituatie in het Leidse gebied wezenlijk ver schillen ten opzichte van bijvoorbeeld Rijnmond en IJmond. Het college vraagt de Kamer-commis- sue Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, Rijnsburg, Alkemade, Valkenburg, Warmond, Katwijk en Zoeterwoude van de regeling uit te zonderen. m Misconceptie van nik of provincie. Inventarisatie m Ingenuanceerd en W. hebben nu aan dit verzoek oldaan, en zeggen in de brief dat zij nerzijds kunnen begrijpen dat de loj nevenwichtige situatie in bepaalde m pbieden maatregelen vergt. Ander- jds stellen zij dat door het toepas- en van een gelijke regeling voor alle igjj ebieden in de drie provincies juist uitet selectieve karakter van de nieuwe OUDEKERK Vrolijk wapperde dd tg dinsdagochtend voor de Christe- jke school 'De Rank' in Koudekerk an den Rijn. De lokalen waren leeg- estroomd en de kinderen stonden net zelfgemaakte feestmutsen op, sa- len met de leerkrachten achter ccn ersierd hek te wachten op de dingen ie komen gingen. lun school, die pas 13 oktober 1971 'iicieel in gebruik werd genomen, alweer te klein geworden en de achine, om de eerste paal in de ond te heien voor twee nieuwe kalen, stond klaar. Een extra attrac- was dat die machine voor deze r( elegenheid werd be'mand door het van de school, de heer W. De brief is gedocumenteerd met een inventarisatie van de werkloosheidssi tuatie in Leiden en omgeving. Hieruit komt een aantal schrikbarende gege vens naar voren. In de periode 1968 1972 is de arbeidsreserve meer dan verdrievoudigd. Het aantal vrouwelij ke werklozen is sinds 1968 verdub beld. Cijfers, opgesteld in oktober van het vorig jaar, leren dat in Leiden 5,3 procent van de mannelijke beroepsbe volking werkloos is. Vrouwen: 2,3 pro cent. Het arbeidsoverschot aan man nen bedraagt in Katwijk 4 procent; in Oegstgeest, Warmond en Leiderdorp ongeveer 2 procent. Onder de bouwvak arbeiders bevinden zich d meeste werklozen. Was het werkloosheids percentage in deze categorie in 1968 nog 9, vorig jaar was dat al 22 pro cent. Zesentwintig procent van het aantal werklozen in deze omgeving bestaat uit de.z.g. 'minder geschikten'. Losse arbeiders en metaalbewerkers elk 11 procent. Het postkantoortje in Noord-Hofland, dat per 1 april (geen mop) wordt gesloten. Zakelijke aanpak van drogist begrijpelijk OORSCHOTEN Het dictrict9postkantoor 's-G ravenhage heeft besloten met ingang van 1 april liet postagentschap in de Voorschotense wijk Noo rd-Hofland te sluiten. De wijkbewoners zijn aller minst te spreken over deze, volgens hen 'misplaat ste 1 april-grap'. Bijna vier jaar geleden werd het postagentschap gevestigd in de nood- winkel van drogisterij Van Groen aan de Abraham van der Hulstlaan. Het betekende voor de wijik e enuitkomst, omdat zowel het postkantoor te Voor schoten als te Leiden ongeveer vier kilometer uit de wijk gevestigd is. De heer Van Groen werd bereid ge vonden in zijn pas gevestigde drogis terij een ruimte in te richten voor het postkantoortje. Met de groei van de wijk groeide de klantenkring van de drogisterij en het postagentschap. Thans is het postagentschap een vol waardige dagtaak geworden evenals de drogisterij. Een simpele berekening leerde de accountant van de drogiste rij, dat het agentschap van de PTT allerminst winstgevend was. Vorig jaar leverde dit agentschap rond 6.000 op, te weinig om hiervoor zelfs maar een winkeljuffrouw in dienst te nemen. Bij de laatste controle door het dis trictspostkantoor verzocht de heer Van Groen het agentschap te laten meegaan in de omzet, zodat hiervoor een vaste kracht zou kunnen worden aangetrokken. Het districtskantoor vond een verhoging niet nodig, heeft naarstig gezocht naar een eventuele andere vestiging en ten slotte beslo ten tot sluiting van het agentschap. Geen blaam imP' "•S' )nder luid gezang van de kinderen rifie een prachtig lied hadden ingestu- eerd op de wijs van: 'In Holland taat een huis', werd dan ook gepoogd ie eerste paal in de grond te krijgen. 1 pe eerste pogingen luktc'n niet al te est, maar na veelvuldig gebruik van en oliespuit en met het aanmoedi gende gezang van 'In Koukerk staat en school, die school is veel te klein n er komt een stukje bij' werd de aal er degt'lijk ingeheid, wat met le: en hoeraatje en applaus werd be- Gfiond. Iet is de bedoeling dat de nieuwe choollokalen voor het volgende cur- usjaar gereed komen, zodat alle leer jongen dan weer onder eigen dak zijn. LEIDEN Tot woensdag 18 april zullen reliëfs van Kees Sabee te be zichtigen zijn op een door het Leids «Gebouw Rehoboth kreeg 4nooie bar en keuken ISSE Er is de laatste weken in - dftehoboth hard gewerkt aan een gron- Academisch Kunstcentrum^ georgani- lige restauratie. Al geruime tijd was J iet een probleem om in de bestaande antine naar behoren te werken. Aan Ie Achterwegzijde is de hoofdingang «net de gang verdwenen en verlegd wiaar de zijgevel. De vrijgekomen uimte is bij bar en keuken getrok- len en er is tevens een gedeelte als nagazijn ingericht. De bar is uitgebouwd en nu kan men ta met meer personen het publiek vlot helpen. De hele accommodatie is er n geweldig op vooruitgegaan. LEIDEN Op vrijdag 23 maart be gint in het theater van het Leids Academisch Kunstcentrum, Levendaal 150, Leiden, ccn expositie van oude en nieuwe speelkaarten. Op de ten toonstelling, die duurt tot woensdag 18 april, zijn onder meer te bezichti gen Duitse, Spaanse, Zwitserse en Ita liaanse kaartspelen, die met andere kleuren werken dan de gebruikelijke Franse harten, schoppen, ruiten en klavdr. De Duitse kleursymbolen zijn bellen, eikels, bladeren en harten, de Zwitserse bellen, eikels, schilden en rozen, terwijl zowel de Spaanse als de Italiaanse kaartspelen met stok ken, munten, zwaarden en bekers wer ken. Op de tentoonstelling zijn ook twee transformatiespelen te zien. Op deze seerde (verkoop) tentoonstelling het Academiegebouw, Rapenburg 73. Kees Sabee, die vormleer doceert aan de Technische Hogeschool te Delft, is structuuralist. Het werk dat op de expositie te zien is. is óf wit óf zwart. In dd witte reliëfs (van hout) heeft hij vooral de schaduwwerking als uitgangspunt ge nomen. De zwarte reliëfs zijn gemaakt vanwege het gezichtsbedrog vanuit be paalde hoeken in verband met uit springende en terugwijkende reliëfvel- den. kaarten zijn de kleursymbolen van aas tot dn met tien vernuftig verwerkt in tekeningen. Behalve politieke spelen, kaarten met historische gebeurtenissen, mytholo gische en reclamespelen, zijn ook twee kaartspelen te zien. die in de Tweede Wereldoorlog in het concen tratiekamp Buchenwald en in het In donesische kamp Tjimahi door de ge vangenen zijn gemaakt. KATWIJK De Vereniging 'De Ver pleging' in Katwijk herdenkt dit jaar het vijftigjarig bestaan. Een opmerke lijk feit daarbij is dat de heer L. v. d. Zwan vanaf de oprichting deel uit maakt van het bestuur. In verband met de jubilea wordt dinsdag 27 maart een receptie gehou den van 5 tot 7 uur in restaurant 'Cleyn Duin', aan de Stadhoudersdreef 1. ALPHEN Het uit boerengeslachten stammende echtpaar P. J. Captein (84) en J. A. van der Tol (77) hoopt dinsdag 10 april zijn gouden huwe lijksfeest te vieren. De bruidegom is in de Weipoort te Zoeterwoude gebo ren. Zijn echtgenote zag het levens licht in Nieuwkoop. De heer Captein en zijn vrouw hebben ongeveer zes jaar in Aarlan- derveen gewoond, daarna vestigden zij zich in een hoeve aan de Toegangs weg te Alphen. Daar heeft de bruide gom 45 jaar zelfstandig geboerd. Dinsdag 10 april is er van 5 tot 6 uur een receptie in hotel 'Toor'. De heer Van Groen was eerst in de wijk de 'kwaje pier', nu begint het bij de wijkbewoners door te dringen dat de heer Van Groen gewoon zakelijk een gesprek wilde met de PTT, waar van het resultaat puur negatief is ge weest. Van Groen zegt zelf: 'Ongeveer 70 pet van de tijd ben ik aan het werk voor de PTT en 30 pet voor mijn drogisterij. Hoewel ik het zeer belangrijk vind dat de wijkbewoners voor hun postzaken in de eigen wijk terecht kunnen, moet ik ook denken aan mijn eigen zaak, dat is ook in het belang van de wijk'. De andere winkeliers in het noodwin- kelcentrum van Noord-Hofland staan volkomen achter de heer Van Groen en ook de wijkcontactraad 'Noord- Hofland' vindt de zakelijke aanpak van de drogist begrijpelijk. De secretaresse van de wijkcontact raad, mevrouw A. van Otten-van An gelbeek zegt: 'De drogist treft geen enkele schuld. We kunnen alleen maar blij zijn dat hij bereid is ge weest beneden het minimum-loon voor een staatsbedrijf te werken. Maar er moet wel een goede oplossing komen, daar zullen we zeker naartoe werken'. WARMOND Het enige maar belang rijke discussiepunt in de raadsverga dering was het woningbouwplan En depoel II. Men kon beter spreken van een informatieve bijeenkomst, omdat de raad geen besluit werd voorgelegd, maar het standpunt vernam van b. en w. en het Instituut Stad en Land schap. In de eerste plaats werd het voorstel toegelicht door de burgemeester, bij gestaan door ambtenaren van dit in stituut. Na onderling overleg waren de frac ties unaniem van mening dat voor het plan Endepoel II de volgende uitgang spunten moeten gelden: de maximum huur voor woningwetwoningen zal niet meer mogen bedragen dan 280 gulden per maand. Met de bouw van premiewoningen wordt niet begonnen als ook de bouw van woningwetwo ningen nietsvaststaat, de woningwet woningen zijn alleen bestemd voor Warmondse woningzoekenden, de pre miewoningen voor economisch aan Warmond gebondenen. DONDERDAG 21 MAART kuiderkerk 9 tot 12 en 2 lot 4.30 bevolkingsonderzoek. Stadhuis. 6 tot 8 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Zuiderkerk, 8 uur concert Le'ds Kamerkoor. Uitvoering van Malth. Passion van ScnUtZ en Via Crucls van Liszt. Lucia Kertens mezzo-sopraan. Nicolette Dekker-v. d. A. mezzo-sopraan. Marjus van Altcna tenor, Hans Zomer bas. Huub Kerstens orgel. Het geheel, o.I.v. Huub Kertens. Leiderdorp Nieuw Ouderzorg. 8 u.: afd. Leiden Ned. Chr. Bond van Plattelandsvrou wen. G. H. Derkzen over 'Het Hoogeland'. VRIJDAG 23 MAART Zuiderkerk, 2 tot 4.30 en 5.30 tot 8 uur: bevolkingsonderzoek. Microtheater Vestestraat 40 8.30 uur: Impe rium met 'Fantastische vertellingen' van Edgar Allan Poe. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, 10 uur nam: Wave. ZATERDAG 24 MAART OEGSTGEEST Rijnlands lyceum 8.15 uur: Litteris Sacrum, opvoering van blijspel 'Mercadet' van Honoré de Balzac. Herhaling 30 maart om 8.15 uur. Doelenkazerne. 3 uur: jaarvergadering afd. Zuid Holland-Noord Bond van Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers. Microtheater Vestestraat 40. 8.30 uur: Impe rium mmet 'Fantastische vertellingen' van Edgar Allan Poe. LEIDEN FILMS TOT 29 MAART Camera: 'De Peetvader' 14 jr. Dag. 20 en ma-di-do en vr 14. Matinee. 'Robin Hood en zijn schelmen' a l wo en za 14.30 zo 14 en 16.15 uur. Nachtv 'The Damned' 18 jr vr 'za 23.30 uur. Lido: 'Turks fruit' 1 8jr. Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. zo 16.45 extra. Studio: 'The Salzburg Connection' 14 Jr. Tijden zie Lido. Luxor: 'Niet voor de poesen' 18 jr. Tijden zie Lido. Trianon: 'The Poseidon adventure' 18 jr. dag. 14.30. 19 en 21.15. zo 14.15. 16.30, 19 en 21.15 uur. Rex: 'Johan Cruyff' a l. Dag. 14 30. 19 en 21.15. zo 14.15. 19 en 21.15 uur. APOTHEKEN LEIDEN Apotheek Kok. Rapenburg 9. apotheek Voor schoten en apotheek Leiderdorp. Tot 23 maart. TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3: Reliëf werk en grafisch werk van Leo Bolt tot 30 Residentie-kwartet in Lakenhal LEIDEN Woensdagavond stelde zich aan een geestdriftig, doch klein publiek in de 'Grote Pers' van de Lakenhal het Residentie-Kwartet voor, bestaande uit leden van het Residen tie Orkest, te weten Alexandru Lasca- le en Antonin Rous viool, Liviu Sta- nese alt, en Agnes Jas cello. Het ensemble maakte in het algemeen een goede indruk, ondanks het feit dat de akoestiek in deze zaal nogal dof is en derhalve niet gunstig voor een strijk kwartet. Het programma behelsde twee standaardwerken van de kwartet literatuur, namelijk Ravèls Kwartet in F en Dvoróks Negerkwartet opus 96, eveneens in F, en twee onbekende stukken, te weten een tweedelig kwar tet van de Roemeen Wilhelm G. Ber ger, in 1965 te Luik bekroond en een slechts enkele weken oude compositie van de vroegere redacteur van het dagblad Het Vaderland, W. H. Thijs- se. Het kwartet van Berger klinkt niet bijzonder actueel, maar moet in de trant van Sjostakowitsj, zeker een uitstekend werkstuk genoemd worden en dat in elk geval aangenaam klinkt. Het driedelige werk van Thijsse maakte op mij de indruk van een niet zonder moeite vervaardigde kracht toer, waarbij tamelijk heterogene ele menten krachtdadig zijn samenge voegd en waarin vooral de ijselijk naar klinkende glissandi wat mij be treft geschrapt hadden kunnen wor den. Ravel deed het uiteraard goed en kreeg ook technisch een knappe ver klanking; Dvorók vormde het hoogte punt van de avond en wekte terecht een zeer geestdriftig applaus. dr. J. van der Veen maart. Open maandag t.e m. vrijdag van 6-5 uur. De Lakenhal: keramiek Harm Henrck KA- merlingh Onnes van 1" febr. tot 25 maart, dag 10 tot 6 uur, zond. 13 tot 16 uur. Galerie v.d. Vllst. Botermarkt 3: schilderijen Ben Mone. wandkleden Ans Lempus, bron splastieken Peter v.d. Meer. grafiek Kees Hauwert en potterie Kees Hoogendam. Febr, t.t. en met maart. Kabinet Gaper: Johan de Witlstraat 40: aquarellen en tekeningen van Hans Dingjan, zeerdrukken van Willem Breddels en siera den van Jozef v.d. Horst, tol 21 maart. Open dinsdag-zaterdag van 2 tot 5.30 uur. Donderdag ook van 7 tot 9 uur en na telef. afspraak. Galerie 't Duivenhuys. Rapenburg 94: kleu. rendrukken van Will Tweehuysen. tot 24 maart. Open dinsdag tot en met zondag van 14 tot 20 uur. Wassenaar: Galerlc.blbliotheck: Luifelbaan 1 touwkomposities van Lilian Westhoek en keramiek van Jeltje Nikkels-de Bosch Kem per. van 10 maart tot 1 april, open 10 tot 12.30 en 14 tot 17 en 19-21 uur. Behalva maandagmorgen, dinsdagavond en donder dag. Zaterdag van 10 tot 13 uur. WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag in de hal van het Gemeente- centrum Lijtweg 9 van 11 tot 3 uur, ACTIE VOOR MOEDERS Hofdijk 32 Oegstgeest: Actie Moeders voor Moeders mevr. zr. E. Janssen-Nlemeyer< tel, 01710-53652. DIVERSEN Lcidsc koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 u. Groenoordhal: iedere vrijdag van 04.00-14.00 u veemarkt. Bezoekhuren ACAD. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.00 16.00 uur en van 18.3020.00 uur; voor de kinderafdelingen elke dag: 15.0016.00 uur en van 18.3019 00 uur. Voor de prematurenafdeling gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders): Maandag t.e.m. vrijdag 18 30-18.45 uur en zaterdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. LEIDEN (ADVERTENTIE) „Een piano? Daar ko men wij niet aan toe". Mag Bender-K&D vooi zichtig veronderstellen dat mensen die zoiets zeggen, de prijs van een piano mis schien een tikje verkeerd taxeren? Voor nog geen 310C gulden namelijk hebt u a een piano van een kwalitei waar Bender-K&D volledig achter kan staan. En dar niet van een merk want keus hebt u bij ons in over vloed (wij voeren minstens 11 merken). Het moet dus we! vreemd lopen, wilt u na eer rustig en bijzonder info: matief gesprek niet tot eer- akkoord komen. kenner SC duwaer deskundig in klank Leiden: Hogewoerd 90 ADVERTENTIE En win een WEEKEND naar PARIJS voor 2 personen. Leiden: Zoeterwou dseweg 23 Wassenaar: v. Zuylen v. Nijeveltstraat 372 Leiderdorp: v. d. Valk Boumanweg 180 redactie: willem schrama Communicatie Er zijn natuurlijk duizend manieren om van iets onwettelijks iets wette lijks te maken. Je kunt jaran protes teren en uiteindelijk succes hebben. Je kunt op allerlei slinkse manieren de wet ontduiken, enzovoort, enzo voort. Maar vindingrijk wordt het pas als je het gezag over de bol streelt. Zó teder, dat het burgerlijk wetboek serene poëzie wordt. Een stroper bij voorbeeld, die elk jaar bij de plaatse lijke politiepost tien geslachte ko nijntjes aflevert om vervolgens zijn voetangels en klemmen weer een jaar lang legaal te hanteren. Oogjes dicht, mondjes open. Allemaal maar gekheid natuurlijk, maar wat hedenmorgen om half tien bij het Leidse politiebureau staat te gebeuren, is niet veel anders. De Communicatie Club Leiden (C.C.L.), een soort overkoepelend orgaan van illegale zendamateurs in de Sleutel stad, laat op dat tijdstip aan het bureau in de Zonneveldstraat een pracht van een zend-ontvang-installa- tie bezorgen. Waarde: zeshonderd gul den. De politie mag het hebben. Gra tis. kado, voor niets. Het ding is toegerust met een gestabiliseerde voe ding en een pracht van een antenne. Vuilnisbakkenband Mocht de politie niet goed weten wat ze daar nou mee aan moet, een bege leidende brief zal een en ander duide lijk maken. De C.C.L. bestaat in Lei den cl tweeëneenhalf jaar als vereni ging van zendamateurs. De club is aangesloten bij de landelijke stichting S.R.C.A. De leden leven zich dagelijks uit op de z.g. 11 meterband, in vakjar gon ook wel het 'vuilnisbakkenbandje' genoemd. Deze band telt zo'n veertig kanalen, die door de etherpiraten eveneens frequent worden bevaren. Zich bewust van hun illegale activitei ten, hebben de communicatie-ama teurs zich twee dingen ten doel ge steld. Eerstens willen zij de mensen leren om 'netjes gebruik te maken' van de vuilniubakkenband, zo luidt de brief aan de politie. Ten tweede wil len zij langs deze weg bewerkstelligen dat ze eens legaal van de band ge bruik mogen maken. De leden beweren dat ze zulks al meerdere malen hebben bewezen, 'al ging dat vaak niet direct via de politic'. Ze herinneren aan het feit dat een illegale zendamateur eens bij- Deze installatie zal hedenmorgen om half tien aan de Leidse politic worden aangeboden. na het slachtoffer was geworden van een uitslaande brand in zijn woning. Omdat hij geen telefoon had, greep hij naar zijn installatie en waar schuwde een 'collega', die op zijn beurt ogenbld'kikelijk de brandweer belde. 'De brandweer was op deze ma nier snel ter plaatse', zo staat in de brief te lezen. Burgerwacht Het gaat nog verder: 'Bij een hartaan val zijn we op dezelfde manier snel behulpzaam geweest. Dit heeft mis schien wel een mensenleven gered.' Ook wordt er veel hulp geboden bij 'pech onderweg', doordat veel zenda mateurs de installatie in hun auto hebben. En hierom is nu het kadootje voor de politie bedoeld. Men wil de politie gaan helpen. Door kanaal 2 van de 11-meterband hiervoor te re serveren is er volgens de C.C.L. een unieke mogelijkheid om bij ongeval len en dergelijke waar ook in Leiden het bureau aan de Zonne veldstraat in te lichten. De amateurs hebben een zendbereik van ongeveer 15 kilometer. Zodoende zijn hun mo gelijkheden onbeperkt, vinden ze. Het zou een soort burgerwacht moe ten worden, die meteen alarm slaat bij diefstal, vernielingen en andere misdadigheden. Als tegenprestatie zegt de C.C.L, geen gebruik meer te maken van het bewuste kanaal 2. Onder meer via het landelijke stich tingsorgaan zullen zij de leden er opmerkzaam op maken, dat kanaal 2 voortaan gekuisd moet zijn van ande re dan alarmeringsactiviteiten. Hoe wel valse meldingen uiteraard nooit uitgesloten zullen zijn, willen de C.C.L.-ers meehelpen de ordeverstoor ders te bestraffen door indien mogelijk namen en adressen t e geven. De politie zou voortaan via de zender worden opgeroepen met: 'CQ politie om met iets in zee te gaan, dat Een 'maar' Aan al dit schoons is echter één 'maar' verbonden. De dienstige ama teurs werken illegaal. In de brief aan commissaris Barends zeggen zij het zo: 'Het lijkt ons moeilijk voor de pblitie om met iets in zee te gaan, dat schijnbaar bij de wet verboden is. Wij hebben maar één verlangen. Ziet u onze actie alstublieft zakelijk en eerlijk. Vooral als u weet dat onze schenking tot stand is gekomen door een vrijwillige inzameling van onze leden op de onlangs gehouden verga dering. Indien u het wenst, wordt de installatie geheel gratis geïnstalleerd. Een briefje naar onze postbus is vol doende'. En: 'De gehele mensheid zal er profijt van hebben, en naar wij hopen, de Leidse politie ook veel'. De brief wordt met 'de meest eerbie dige hoogachting' ondertekend, waar na nog wat uitleg volgt bij de te volgen nieuwe methode. Daaruit blijkt ook nog dat eventuele repara ties van de te schenken installatie telkens gratis door de C.C.L. zullen worden verzorgd, en: 'De telefoon zal steeds nummer één blijven. We hopen dat u ons nooit nodig zult hebben'. Commissaris Barends was gistermid dag voor commentaar afwezig. Hoewel de politie nog niets van het aanbod wist, kon hoofdinspecteur Oudman al vast meedelen dat de C.C.L. weinig kans heeft. 'Het is verschrikkelijk aardig, maar we kunnen een illegale club nu eenmaal niet legaliseren', zo luidde zijn voorlopige commentaar. Geen raad Na de gemeenteraadsvergadering van maandag j.l. wist een aantal van de raadsleden even geen raad. Tijdens de slopende debatten was er iemand in de garderobe gaan grasduinen en had uit tal van jassen de sleutelbossen en/of -hangers gestolen. Toen de ver gadering was afgelopen ontstond de paniek. Sommigen konden hun auto niet in en besloten maar te gaan lopen. De heer Van Baajen (PvdA) was zelfs zó ongerust dat hij in overleg met burgemeester Vis zijn auto door de brandweer liet wegsle pen om het voertuig vervolgens in de kazerne te beschermen tegen diefstal. Het viel allemaal nogal mee. De vol gende morgen trof de bode de hele rits sleutels weer aan in de brieven bus van het stadhuis, waar de buit weer werd verdeeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3