Toenemende misdaad verontrust juweliers Gezondheidszorg zou heel anders kunnen werken ITT-concern erkent actie tegen Allende Acht jaar in zaak Schiedamse moord geëist bij het hof Centrum voor buitenlanden\ (Bluf 'Binnensteden zijn 's nachts niet genoeg beveiligd' Ook makken in parkeermeter personalia Meerderheid: laat studenten met acties ophouden VU-weekblad geeft informatie en registreert oninies Recept voor 17 jaar slaap achter elkaar 'jen FME wil geen versnipperde stages Onderzoek geluidshinder circuit was correct Niets bekend over uitmoorden indianen FAMILIEBERICHTEN GESPRONGEN SCHRALE Lite TROUW/KWARTET DONDERDAG 22 MAART 1973 Grote risico's schrikken verzekeraars af Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De federatie goud en zilver (de overkoepelende organisatie van alle verenigingen in de goud- en zilvernijverheid en -handel) in Den Haag heeft in een brief aan vier ministers ernstige bezorgdheid kenbaar gemaakt over de grote onveiligheid in de juweliersbranche. De federatie wijst erop, dat het aantal inbraken en berovingen elk jaar groter wordt evenals het scha debedrag. 'Het steeds agressiever worden van de misdaad in Neder land leidt ertoe, dat de juweliers zaak steeds meer op een vesting begint te lijken Het toenemend ge voel van onvrede, zelfs van angst en frustratie wordt nog versterkt door dat er een verschuiving merkbaar is van inbraak en ruitinslag naar be dreiging en overval'. Volgens de federatie, is het risico inmiddels zo groot geworden, dat de Nederlandse verkeraars niet meer zijn geïnteresseerd in het afsluiten van een verzekering. Daardoor moe ten steeds meer verzekeringen in het buitenland worden onderge bracht. Bedrijven, die op bepaalde punten in steden zijn gevestigd, waar veel inbraken worden ge pleegd, worden zelfs helemaal niet meer verzekerd In de brief (gestuurd naar de minis ters van justitie, financiën, binnen landse zaken en economische zaken) zegt de federatie zich er bewust van te zijn, dat het voor de politie gezien de toenemende flexibiliteit van dï misdadigers, de internationa lisering van de criminaliteit en de verflauwde grenscontrole steeds moeilijker wordt met succes te ope reren in de strijd tegen de misdaad. Eveneens zegt zij echter het gevoel te hebben dat de binnensteden voor al 's nachts onvoldoende beveiligd worden. Daarnaast signaleert zij on voldoende samenwerking tussen de politiekorpsen van de verschillende gemeenten. In een lijst van acht wensen pleit de federatie voor verbetering daar van en voor versterking van het politie-apparaat, zowel op het gebied van de mankracht als op dat van de techniek. Voorts meent de federatie, dat de rechter nogal eens vergeet rekening te houden met de wenselijkheid een herhaling te voorkomen. Zij vindt, dat een snelle rechtspraak betere mogelijkheden voor reclassering geeft. Ten aanzien van de kosten vraagt de federatie de mogelijkheid te creëren de veelal zeer kostbare beveiligings installaties fiscaal in één jaar te mogen afschrijven. Dit omdat de meeste juweliers toch al voor hoge investeringen staan. In dit verband wijst de federate erop, dat meestal ook de voorraad juwelen door de juwelier zelf moet worden gefinancierd. 'Dat betekent, dat de betrokkene, als hij niet verze kerd is, in de meeste gevallen door een inbraak wordt geruïneerd', al dus de federatie. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Ook de modernste vormen van gezondheidszorg komen niet verder dan bijna wanhopige pogingen om lekgeslagen schepen boven water te houden. Bijvoorbeeld: de samenleving maakt brokken; de wijkverpleegkundige signaleert de brokken; de maat schappelijk werker verdeelt ze; de huisarts ruimt de brokken zoveel mogelijk op De betekenis van deze gezondheidszorg is uiteraard niet groot. Het oogmerk van de gezondheidszorg behoort te zijn: het wegnemen van de bedreigingen voor het menselijk bestaan. Dit was een van de tien stellingen die de sociaal geneeskundi ge Gerard van Urk gisteren in het kader van het studium generale van de Erasmusuniversiteit inbracht in een gesprek over 'Strategie van de veranderingen in en door de gezond heidszorg'. Er werden drie mogelijke strategieën onderscheiden. De meeste artsen en ENCHEDE In Enschede rillen sinds kort de eerste D-marken in Nederlandse parkeermeters. uiteraard naast de Nederlandse kwartjes en gul dens. Andere grensssteden zullen deze service aan het grensverkeer snel vol gen. aldus de importeur voor Neder land van deze parkeermeter. de nv Taxameter Centrale in Amsterdam. Volgens de firma is deze eerste 'bila terale' parkeermeter in ons land een primeur. Een volgens taxameter inge nieuze constructie van het mechanis- t maakt de parkeermeter na de gewenste afstelling geschikt voor de inworp van alle mogelijke valuta-com binaties. Een speciale 'vals-geldver- sperring' sluit misbruik uit, aldus de Amsterdamse firma. andere betrokkenen houden het erop dat de gezondheidszorg dient om men sen beter opgewassen te laten zijn tegen kwalijke factoren in hun omge ving. Maar je kunt de gezondheids zorg ook gebruiken als middel om foute structuren achter die factoren aan het licht te brengen. Dat gebeurt al in verschillende gezondheidscentra zoals die in Ommoord (Rotterdam) en Hoensbroek. Veranderen En tenslotte kun je de gezondheids zorg zien als middel om foute structu ren te veranderen. Dat doet hier nog niemand. In België werkt een groep marxistische artsen die het wel doet. (Het IKOR interviewde ze vorige maand; het filmpje werd in Rotter dam nog eens gedraaid). Zij lopen dan ook prompt tegen de lamp (het tuchtrecht van de Belgische Orde van geneesheren). Hun gezondheidszorg bestaat ook uit het uitdelen van pam fletten aan de poort van een scheeps werf, die uitleggen waarom de arbei ders daar twintig keer zo vaak bron chitis hebben als anderen. En wat je daar tegen kunt doen. Maar zij lopen stuk op wat iemand in Roterdam vriendelijk noemde 'de cultuur van het gezondheidszorgapparaat'. Wat dokter Van Urk in de eerste plaats nodig vindt: dat er van nu af aan alleen nog artsen afstuderen die God en het leven beminnen, niet de mammon. 'Ik vind nou gewoon eens dat iedereen die afstudeert, zich in dienstverband moet vestigen, tegen een gewoon fatsoenlijk salaris. Het woord is aan jullie'. Iedereen was erg stil. 'Is er een dokter in de zaal?' vroeg even later een discussieleider. Er waren er verscheidene. En de meningen waren verdeeld. Burgemeesters Tot burgemeester van Ootmarsum is benoemd drs. G. J. Fleers (30) uit Haren (Gr), weten schappelijk medewerker aan de rijksu niversiteit te Groningen. Hij is rooms- katholiek en lid van de KVP. Benoemd tot burgemeester van Rhe- den is dr. G. W. B. Borrie (47) sinds 1968 burgemeester van Tiel. Hij is hervormd en lid van de P.v.d.A. Tot burgemeester van Amtfland is be noemd drs. P. Zevenbergen te Zoeter- meer. De heer Zevenbergen (32) is wethouder van Zoetermeer. Hij is her vormd en lid van de VVD. Al deze benoemingen gaan in op 16 april. 'Zij hadden onze eigendommen gesto len zonder compensatie of zij had den althans gezegd dat zij dit zouden doen', zei William Merrian, een direc teur van ITT tegen een subcommissie voor buitenlandse betrekkingen van de Amerikaanse Senaat. Merriam gaf toe, dat ITT in 1971 geprobeerd heeft druk uit te oefenen via het bureau van de adviseur van president Nixon. Henry Kissinger, in het Witte Huis en via het ministerie van buitenlandse zaken om de Ameri kaanse hulp aan Chili op te schorten, leningen van internationale banken te weigeren en andere economische sanc ties toe te passen. De bedoeling was, zo zei Merriam, om de regering van Chili er toe over te halen compensaties te betalen voor de naaste eigendommen, die in het geval van ITT bestonden uit de telefoon maatschappij in Chili. Merriam zei, dat zijn maatschappij 25 keer tegenover het ministerie van buitenlandse zaken duidelijk had ge maakt. wat de bedoeling was, maar dat 'zij het niet gedaan hebben'. Hij gaf toe. dat hij als hoofd van het bureau van de ITT in Washington in Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Zestig pet. van de bevolking vindt dat de studenten eens op moeten houden met hun akties tegen de duizend gulden collegegeld. Bijna een derde van de (door het NIPO) ondervraagden vindt dat ze moeten doorgaan. Negen pet. hëeft ceen oordeel. De vraag van het NIPO luidde: 'Wat vindt u van de studentenakties tegen de duizend gulden collegegeld met bezettingen en dergelijke: moeten zij doorgaan of ophouden? Alleen bij aanhangers van de PPR is een meer derheid voor doorgaan. Van de PvdA- stemmers is bijna de helft (49 pet.) voor doorgaan. Hoge percentages tegenstanders vin den de studenten bij de ARP en CHU-stemmers (82 pet.) en bij de DS'70-stemmers (87 pet.). Het was dan ook niet voor niets een DS'70 minister (De Brauw) die de duizend guldenwet er in het parlement door sleepte. Het NIPO heeft ook gevraagd hoeveel studenten er volgens de mensen ach ter de studentenakties staan. Slechts zeventien pet. antwoordt: een kleine minderheid. Een kwart zegt: een gro te meerderheid en 31 pet.: tamelijk veel. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het weekblad van de Vrije Universiteit Ad Valvas zal informatie verstrekken en opinies re gistreren. Daarbij zullen de eigen op vattingen van de redactie doorgaans niet naar voren komen. De universiteitsraad van de VU heeft met dit besluit het rapport van de commissie-Traas aanvaard. Het redac tionele beleid zal worden uitgestip peld door een commissie die benoemd wordt door de universiteitsraad. Er komt een redactie van beroepsjourna- listen, die alleen functioneel onder het bureau pers en voorlichting staat. De universiteitsraad heeft zich nit*t uitgesproken over de ontslag-kwestie van redacteur P. Buckmann. De bespreking van de verhouding tot de universiteit van Potchefstroom werd uitgesteld tot een volgende vergade ring. WASHINGTON (AP) Een van de directeuren van International Telephone and Telegraph Corp. heeft dinsdag bevestigd, dat de maat schappij heeft geprobeerd de Amerikaanse regering er toe over te halen om president Salvador Allende van Chili te bedreigen mot economische chaos in zijn land. 1970-71 aan het hoofd had gestaan van een commissie van vertegenwoordi gers van andere multinationale maat schappijen, die soortgelijke doelein den nastreefden in Chili. De andere maatschappijen varen volgens hem Anaconda en Kennecott Copper, W. R Grace, Kaiser Chemical en Ralston Purina. Merriam verklaarde verder, dat hij in 1970 informatie over de politieke situ atie in Chili had uitgewisseld met het hoofd van de afdeling voor Latijns- Amerika van de Centrale Inlichtingen dienst (CIA). Hij gaf tevens toe. dat hij en andere functionarissen van ITT contact hadden opgenomen met de assistenten van president Nixon John Ehrlichman en Charles Colson en an dere hoge functionarissen van de Amerikaanse regering. Merriam werd uitgenodigd voor de subcommissie voor buitenlandse be trekkingen van de Senaat te verschij nen aan het begin van het onderzoek van deze subcommissie voor multina tionale maatschappijen over de rol van deze maatschappijen bij het for muleren van de Amerikaanse buiten landse politiek. Van een verslaggever UTRECHT De Unie van Zie kenfondsen blijft een beperkte groep artsen hinderlijk volgen in hun beroepsuitoefening. Dit maal is in het maandblad van de Unie een recept van een internist afgedrukt dat goed is voor zeventien jaar achter el kaar slapen. Als de patiënt trouw zou slikken gaat hij al lang voor die tijd dood aan bijniervergiftiging, noteert advi serend geneeskundige B. Hon- hoff in een commentaar. Dit soort 'kwaadaardige' recep ten komen gelukkig niet veel voor, aldus dokter Honhoff. Maar wel zien de ziekenfondsen regelmatig tussenvormen, met grote aantallen herhalingen. Van een betrokkenheid met de patiënt, die zich moet uiten in een recept-op-maat, is bij enkele artsen geen sprake. Van een geneeskunstenaar wordt een persoonlijke benadering ver zocht. en verwacht, meent dok ter Honhoff. Maar een dergelij ke benadering blijkt niet uit de selectie van 'eindeloze en mateloze zoethouders tot de dood erop volgt' die hij in zijn artikel als voorbeeld geeft. Van een onzer verslaggeefsters DEN HAAG De procureur-generaal bü het gerechtshof in Den Haag heeft gisteren in de 'Schiedamse roofmoord' tegen de beide verdachten acht jaar gevangenisstraf geëist. De rechtbank in Rot terdam veroordeelde het tweetal tot vijf jaar celstraf. in Schiedam. In de hal op de derde verdieping van het flatgebouw wilden zij de tas met 12.000 gulden roven onder de uitroep 'Dit is een overval'. De heer Van den Bosch verzette zich. waarop de autohandelaar een dodelijk schot loste. De twee zijn onmiddellijk gearres teerd, doordat de politie die op de hoogte was van de plannen van de Rotterdammers het gehele flatge bouw hadden omsingeld. De politie van Rotterdam en Schiedam heeft veel kritiek gekregen over de gang van zaken. Later heeft zij verklaard dat de situatie verkeerd was beoor- De procureur-generaal eiste conform de uitspraak in Rotterdam tegen de 31-jarige autohandelaar Bertus H. F. bovendien onvoorwaardelijke ter be schikkingstelling van de regering. De autohandelaar en zijn mededader Aad V. (29) beiden uit Rotterdam, ston den terecht voor diefstal met geweld pleging met dodelijke afloop. Hun slachtoffer was de Schiedamse winke lier J. van den Bosch. De twee Rotterdammers hebben de winkelier op 6 juli 1972 overvallen toen hij met een tas geld op weg was naar zijn flat aan de Nieuwe Damlaan deeld ei> dat er niet was verwacht dat het tweetal geweld zou gebruiken. Reeds voor de Rotterdamse reel, bank verklaarde Bertus dat hij geen flauw idee had wat Aad van plan was toen hij hem vroeg naar Schiedam te gaan. Bertus verklaarde ook voor het ge rechtshof dat het gebeurde een onge luk was geweest. Toen hij Aad met de heer Van den Bosch zag vechten, zou hij hen juist hebben willen scheiden. Daarbij zou het pistool per ongeluk zijn afgegaan. En psychiater achtte Bertus vermin derd toerekeningsvatbaar. 'Wanneer hij in crisissituaties komt te verkeren is hi] een gevaarlijk mens'. De procu reur-generaal, mr. G. J. de Lindt. stelde dat Bertus bekend staat als wapenhandelaar en altijd met een ge laden pistool rondloopt. Het hof wijst op 4 april arrest. Ziekenfondsraad verg adert over: Van een onzer verslaggevers UTRECHT De Ziekenfondsraad zal vandaag vergaderen over een verzoek tot financiering van een gezondheidscentrum voor buiten landers in Utrecht. Een verzoek voor dit experiment is gedaan door een werkgroep ontstaan uit een groep van de medische facul teit. Deze werkgroep voert aan: 'Voor namelijk door de taalbarrière is de huisarts in vele gevallen niet moge lijk om te komen tot een aanvaardba re communicatie, een eerste vereiste om een verantwoorde diagnose te kunnen stellen. Noodgedwongen wordt de huisarts er daardoor toe gebracht een overmatig gebruik te maken van technische hulpmiddelen en volgt een te veelvuldig doorsturen naar ziekenhuizen. Hier spelen dezelf de problemen opnieuw. De hele gang van zaken vormt een extra belasting voor patiënt, arts en zo voor de hele gezondheidszorg'. Om in deze situatie verbetering te brengen heeft de werk groep gepraat met de Utrechtse huis artsenvereniging, de GGD, het GAK, de stichting Buitenlandse werkne mers, de gemeente en de kruisvereni gingen. In deze gemeenschappelijke vergaderingen is het plan geboren om te komen tot de oprichting van een gezondheidscentrum voor buitenlan ders met als doelstellingen: het verle nen van hulp door een (speciaal des kundig) arts, bijgestaan door medisch geschoolde tolken en om te komen tot een betere preventie door van voorlichting. 1 Voorop is steeds blijven beginsel van vrije artsenki iedereen gehandhaafd moet] dat het centrum alleen fu als extra-service. De gemeente Utrecht heeft in het centrum ter beschikkii Om het geheel te realisei stichting opgericht onder voorzitterschap van de h« Jansen, huisarts in Utrecht DEN HAAG Wanneer werkende jongeren stage gaan lopen in bedrij ven oeten die stages in aaneengeslo ten blokken plaats vinden. De stages mogen niet verdeeld worden over twee of drie dagen in de week afhan kelijk van het lesrooster van de school. Dit standpunt is neergelegd in een :r<|CHE het jite i toen ek a rwenl ipa's rapport van de federatie M tuige electronische industrie (F.M Dat het onderwijs van de (nu d ietiti€ kende jongeren. nog In de toekomst zullen werke nene geren de status van leerling natioi Nu is er één dag gedeeltel jr no plicht, maar dat wordt geleld otale gebreid tot twee, drie da; eerst HAARLEM Gedeputeerde staten van Noordholland zien geen reden om een onderzoek in te stellen naar de geluidshinder die de autoraces bij Zandvoort veroorzaken. Het besluit van Zandvoort om het circuit te hand haven is genomen op basis van een correct voorbereidend onderzoek, zo zeggen G.S. in antwoord op vragen van het statenlid Van der Knoop (PvdA). Zandvoort heeft stringente bepalingen opgelegd ter beperking van geluids hinder, aldus G.S. Zij zullen de finan ciële kanten van het Zandvoortse be sluit afzonderlijk beoordelen. DEN HAAG De Nederlandse rege ring kan berichten als zouden de Braziliaanse indianen dwangarbeid moeten verrichten en worden uitge moord niet bevestigen, en ziet dan ook geen aanleiding voor stappen bij de Braziliaanse regering. De minister van buitenlandse zaken, drs. Schmelzer, heeft in antwoord op vragen van het Eerste Kamerlid Van Hulst (CHU) verklaard dat de Neder landse ambassade in Brasilia, noch andere bronnen, de berichten hebben kunnen bevestigen. De regering is ervan overtuigd dat de Braziliaanse autoriteiten die zijn be last met de bescherming van inheem se stammen 'zeker na de ingrijpende reorganisatie yan de betrokken dienst enkele jaren geleden' op serieuze wij ze het probleem van het voortbestaan van de indianencultuur in het Amazo negebied onder ogen te zien. De Braziliaanse regering is zich zeer wel bewust van haar verantwoorde lijkheid wat betreft de problemen die voortvloeien uit de confrontatie van de indianenstammen met de hun vreemde westerse cultuurpatronen, al dus drs. Schmelzer. Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeien worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020 - 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneir.de correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. 1948 1973 Onze geliefde Ouders en mijn geliefde Grootouders C. Sclierpenzeel en J. A. Scherpenzeel-Keijneveld hopen D.V. 25 maart a s. de dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkind. Koudekerk a/d Rijn, 22 maart 1973, Van Poelgeestlaan 3. Zacht cn kalm ging van ons hcon onze lieve Vader en Schoonvader en mijn beste Broer Gijsbertus de Goeijer Lelden: P. de Goeijer M S. de Goeijer- Kolderman De overledene is opgebaard tn het Rouwcentrum Van der Lult. Haagweg 31 te Leiden. De rouwdienst is bepaald op zaterdag 24 maart a s. om 12 30 uur in de aula van de begraafplaats ..Rhijnhof" te Leiden, waarna de begrafenis zal plaats vinden. Geen bloemen. Heden is van ons heengegaan na een langdurige ziekte onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Flora Bijpost up de leeftijd van 84 jaar. Namens de familie: 's-Gravenhage, 19 maart 1973 Verpleegtehuis „Mariahoeve" Hongarenburg 240. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van boven genoemd Verpleegtehuis. Be zoek van 3-5 uur en van 7-8 uur n.m. De begrafenis zal plaats hebben zaterdag 24 maart a s. omstreeks 9.45 u. op de begraafplaats ..Nieuw Eykenduynen". ingang Kam- perfoellestraat Vertrek van Hongarenburg 240 om 9.30 u. Heden nam de Heer tot Zich, onze lieve Man, Vader en Grootvader Johannes Willem Nicolaas Boot echtgenoot van Maaike Duym, op de leeftijd van 78 jaar. M. Boot-Duym W. F. Boot R. Boot-Brqnt Avine Hans Rotterdam: M. A. Boot Schiedam, 20 maart 1973, Westfrankelandsestraat 86 B. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer Nassaulaan 68, Schiedam. Gelegenheid tot bezoek aldaar: donderdagavond van 7.30 tot 8.30 uur Vrijdag 23 maart a.s. wordt er te 2.30 uur n.m. een rouwdienst gehouden in de aula van de Alg. Begraafplaats, Laan van Spieringshoek, Schie dam, waarna de begrafenis zal plaats hebben op de begraafplaats aldaar. Aan het woonhuis geen bezoek. Geen bloemen. Heden is in Jezus ontslapen onze lieve Zoon, Broer, Zwager en Oom Cornelis van der Spelt gewoond hebbende Lange Hilleweg 174c. in de ouderdom van 51 jaar. Rotterdam: C. van der Spelt B. van der Spelt-van Kempen A. van der Spelt A. H. van der Spelt-Henkens J. A. van der Spelt A. M. vut der Spelt- van der Sluis II. J. van der Spelt-van Vliet J. van Vliet A. van der Spelt A. D. van der Spelt-Broer Achterberg M. L. Wervers (gem. Khenen): M. Wervers-Vermeulen Neven en nichten Rotterdam, 21 maart 1973 De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 24 maart a.s. om 1.30 uur n.m. op de Zuiderbegraaf plaats te Rotterdam. Geen bezoek aan huis Zie, ik sta aan de deur, en ik klop; indien iemand mijne stem zal horen en de deur opendoen, ik zal tot hem inkomen, en ik zal met hem avondmai houden, en hij met mij. Openb. In Christus ontslapen onze lieve Vader, en Overgrootvader tijde ite ze r Coenraad Wilhelm de Rijk ln de ouderdom van 90 jaar. Utrecht; C. de Rijk noon dage doen golc opni dat ste e gele n. K te o Act .nde E. de Rijk-Veldhuizen jn j( A. J. de Rijk G. E. de Rijk-Hulstijn J. Kamphorst-de Rijk G. Kamphorst J. G. Hartog-de Rijk P. Hartog C. W. de Rijk M. de Rijk-Roebeling Zuidhom Chr. W. de Vringer-d ie^ 's-Gravenhage- Hilversum: Sydney- Australië- C. N. de Vringer J. H. de Rijk H. de Rijk-Pelster I. C. de Rijk G. de Rijk-Akkerman Klein- en achterkleinkinderen helft •ls ii een reen ;e e: ble de o in A-tot meer ite uit en n lat F biji Kc ;eze Leiden, 21 maart 1973 Huize „Groenhoven", Witte Rozenstraat 21 Corresp.adres: Heilostraat 202, 's-Gravenha Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwk van Huize „Groenhoven", ingang Witte R( straat 19, bezoek: zaterdagmiddag a.s. van tot 4.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden maa 26 maart a.s. in Huize „Groenhoven" aan 10.00 uur, waarna de begrafenis te 12.00 uu, plaatsvinden op de algemene begraafplaats de Kerkhoflaan te 's-Gravenhage. Na de be* nis gelegenheid tot condoleren in de ontv^yy kamer van de begraafplaats. "jent Vei >ge If de iiri] ren Hiermede geven wij u tot onze grote droe£0< kennis van het plotseling overlijden van geliefde Broer, Zwager en Oom Aldert van Nieuwkoop echtgenoot van A. R. Hoogstraten op de leeftijd van 79 Jaar. Sassenhelm: A. van Nieuwkoop P. van Nieuwkoop- Heems|ïeu Hoofddorp: B. van Nieuwkoop R. van Nieuwkoop van der B Llsse: G. E. Huls-van Nieuwk Nichten en neven klei om nte Sassenheim, 20 maart 1973. leeli com per Voor uw medeleven en deelneming na het ov&r z van onze geliefde Moeder, Groot- en Overgroot^ a' Sophia Eleonora van Iperen-Café zeggen wij u hartelijk dank. Rijnsaterwoude, maart 1973 Familie van Ipe },et ie DANKBETUIGING Het is mijn wens om mijn vriendinnen, vrien j kennissen die hun medeleven, liefde en hulp tiji t verpleging van mijn Moeder hebben getoond deelneming bij haar overlijden, hartelijk dank te Mevrouw d llsei het Haastrecht, maart 1973. Kievitstraat 3. Heden ls in haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Plèuntje Johanna Oostrijk weduwe van C. van Leeuwen, in de leeftijd van 83 jaar. Psalm 42:3 (oude berijming) Berkel (Z.H.): C van Leeuwen H. S. van Leeuwen- Vogelaar L M. van Leeuwen J. M. van Leeuwen van Tilburg Zeist- H W. v. d Sluls- van Leeuwen G. A. v. d. Sluis Klein- en achterkleinkinderen. Berkel (Z.H.) 20 maart 1973. Corr adres-. L. M. van Leeuwen. Noordeindscweg 7. Condoleantlebezoek donder dag 22 maart, van 19,30-20 00 uur in de rouwkamer van Hu'ze 'Hergerborch', Raad huislaan 7. De rouwdienst zal plaats hebben vrijdag 23 maart a.s. ln bovengenoemd huls. aan vang 14.15 uur. waarna de teraardebestelling zal plaats vinden op het Ned Herv. Kerkhof te 15.00 uur. ik en ergerlijk: de hele dag. Gelukk Blistex - de nieuwe ame se lippencrème-direkt. maakt je li] ippen zd we e d en zacht: je leunt weer, lachen. Bedorven m en diarree Het gebeurt zo gemaï Te zwaar tafelen. Uit Berechten. Scherpgt spijzen. Ieta rerkeexdi drinken. Of Bewoon I maag en bolk. Plotv overkomt het u. Be maag. Diarree. Eenr' maag- en dnrmatoorniJtë u ln z'n greep. Neeïist ENTOSORBINE: witt fisi( gename tabletten. Met werkende middelen, nw maag tot rust. Zuil :si late De uw ujottK WJÖ rusu. ZiUltJyp ingewanden. Stopt d ,vt ENTOSORBINE neemt 'st£ tig in en helpt direkt ral datuso'nbnlsjeinhnli h ENTOSORBIS zuivert maag en ingrjirrii lt je ppu eter

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 14