GEEN REVANCHE VOOR BAYERN Kovacs: 'Te zware tol voor inspanningen' Juventus terug uit verloren positie Cruijff ziet Ajax Kriek contra Rolink Overwinning (2-1) op Ajax niet overtuigend en onvoldoende voor halve finale fi2 oek goedkoper uw rijbewijs Bon de echte OUW/KWARTET DONDERDAG 22 MAART 1973 SPORT T9/K13 5UROPA CUP 1 f«Bayem MUnchenAjax EUROPA CUP 2 (bekerwinnaars) toarta PraagSchalke '04 jajduk SplitHibernian Edinbur japid BoekarestLeeds United AC MilanSpartak Moskou UEFA CUP Borussia MönchengiadbachKaiserslautern yittoria Setubal-r-Tottenham Hotspur 2—1 (0—4) 2—2 (0-O) 2—0 (0—1) 3—0 (0-0) 3—0 (1—2) 3—0 (2—4) 1—3 (0-5) 1—1 (1—0) 7—1 (2—1) 2—0 (2—3) 2—1 (0—2) l—O (0—2) De tussen haakjes geplaatste uitslag is het resultaat van de eerste wed- itrijd; de vet geplaatste clubs hebben zich geplaatst voor de halve fina- es, waarvoor morgenmiddag in Zlirich de loting plaatsvindt. Van onze sportredactie AMSTERDAM Johan Cruijff volgde gisteravond het treffen tussen Bayern en Ajax voor het televisiescherm. Cruijff om commentaar ge vraagd: 'Ik ben natuurlijk tevreden met de uitslag. De halve finale is bereikt. Het is logisch dat Ajax vrij verdedigend speelde. Niet alleen was er een 4-0 voorsprong, er waren ook problemen met de middenlinie. Neeskens was niet helemaal fit, Schilcher moest te snel naar achter te rug en Blanketnburg viel uit'. Johan Cruijff had uitgesproken meningen over enkele zaken. Het twee de doelpunt van Müller: 'buitenspel'. De uitshcakeling van Blankenburg: 'Een samenloop van omstandigheden, ik dacht geen opzet'. Het eigen doel punt van Krol: 'De bal kwam ongelukkig op zijn knie; hij kon er niets aan doen'. Van onze sportredactie AMSTERDAM Hans Kriek, oud-lid van het medisch begeleidingsteam van Ajax heeft stelling genomen tegen de uitspraken van dr. John. Rolink. Chirurg Hans Kriek: 'Het is volstrekt in tegenstelling met de feiten, dat ik Cruijff zou hebben geadviseerd tegen NAC te spelen'. En: 'Niet alleen op basis van de gemaakte röntgenfoto's is de diagnose gesteld. Ook erva ring en medische kennis hebben er toe geleid, dat Cruijff voor tenminste twee weken volledige rust is voorgeschreven'. Johan Cruijff slet zich zoals bekend op het ogenblik tweemaal per dag onder behandeling van fysiotherapeut Salo Muller. Cruijff na het zien van het tv-verslag van Bayern-Ajax: 'Het was hard. Het had mijn bles sure niet ten goede gekomen. Los daarvan, ik kon gewoon niet spelen'. i onze speciale verslaggever UNCHEN Bayern Hünchen kreeg zijn revanche niet. De pioen, e na het echec in Amsterdam zo het mikpunt van kritiek is geweest iit zijn aanhang niet tevreden kunnen stellen. De 2-1 overwinning Ajax was én niet overtuigend én ruimschoots onvoldoende om de lve finale van het Europa Cuptoernooi te halen. Niettemin voer n Bayern en Ajax een spectakel op in het Olympia-stadion. Vooral ór de pauze, toen het duel gekenmerkt werd door onbegrip, fou- eve passes en blunders. arna corrigeerde de even aangesla- n Amsterdamse formatie zich bijzon- r knap. Er werden geen uitgespeel kansen meer toegestaan, terwijl »p Maier de grootste moeite had met uitbraakpoigngen van Ajax. Voor derde keer op een rij heeft Ajax de halve finale van een toernooi de meest begeerde bokaal be- lld. 'drama-Amsterdam' bood Bayern erhaupt geen perspectief meer op alificering in de halve finale van Europa Cup-toernooi. Ajax degra- erde zijn tegenstander toen niet >en tot hooguit een sparringpart- de formatie distantieerde zich k nadrukkelijk door een onthutsen- 4—0 overwinning te realiseren, sondanks gloorde de hoop de afge- len dagen MUnchen. Immer nog nnen de Duitse fans en de pers ;t geloven in de suprematie van de ropese kampioen. 'Dit kan ons Dit meer gebeuren', merkte Udo ttek, de trainer, op. En: 'Hoe vaak jsenteert een ploeg het uit vier osen ook vier keer te scoren? Zel- n. Maar Ajax deed het wel'. ERLEVINGSKANSEN t was nieuwe gespreksstof. De over- ingskansen voor Bayern kregen g meer aandacht toen bekend werd t Bomber Müller hersteld was van I a kuitbeenblessure en dat Johan I uijff een verblijf in Vinkeveen pre- fceerde boven de trip naar MUnchen. fporal dat gegeven werd gebruikt als kapstok, waar alle nieuwe optimis- Airopa cup 1 che prognoses aan opgehangen kon- n worden. Ajax was ineens, zo rede- erde Bayern en het publiek, een terst kwetsbare ploeg, omdat het ii kracht ontleent aan de kwalitei- van het duo Cruijff-Keizer. wens is en was de vader van de dachte. De redenatie van Bayern ïg enkele jaren geleden nog op, 3$ar de Amsterdamse formatie heeft :h inmiddels zo sterk in de breedte twikkeld, dat zelfs het gemis van han Cruijff via een simpele in- eep is te compenseren. Natuurlijk, aanvalskracht van Ajax was ver- inderd. Maar verdedigend trad de oeg niet minder zelfverzekerd op in anders. Zoals Udo Lattek al voor- eld had: 'Ik had eigenlijk een aan- llend georiënteerde speler op I ruijff willen zetten. Het is bekend t de Ajax-spits vrijwel nooit de hterhoede assisteert of zijn direkte genstander achtervolgt. Zo gelukkig sn ik daarom niet met zijn afwezig- lid. Anderzijds heeft het op mijn ipillen waarschijnlijk een stimule- inde invloed dat de wereldvoetballer ruijff er niet bij is', at klopte. Bayern hanteerde volko en terecht de enige overgebleven rategi eAjax onmiddellijk onder ote druk zetten. De Amsterdamse rmatie pareerde die in praktijk ge- achte opvatting lakoniek. Men liet ich geen moment verleiden tot roeke- ize akties, weigerde daarentegen zich ok uitsluitend te verschuilen in de fweer. Hoe correct dat was, bleek al ia acht minuten. Doelman Stuy lan- eerde met een uittrap Piet Keizer, ie achtervolgd werd door Breitner. >e linksachter van het Duitse natio- ale team veroverde inderdaad de bal. laar plaatste onnauwkeurig op Sepp iaier. De alert reagerende Keizer ifiteerde magnifiek van die blun- ir. Hij lokte de bal over de toch al gefixeerde Sepp Maier heen. it betekende, zo leek het. voor de irveuze formatie van Udo Lattek het lotakkoord. En inderdaad wekte de ploeg de indruk niet langer in het ónmogelijke te geloven. Ajax nam Wms zeer hautain het initiatief over. pas met counters over de spitsen paan en Rep zeer gevaarlijk, veront rustte zich kortom in geen enkel Dat gebeurde wel, toen de tot solide opererende ausputzer Horst plankenburg met een blessure aan kniebanden van het veld moest afgedragen. Hetgeen de orga- jlffl nisatie in de defensie even verstoorde. .Daar maakte het aangeslagen en zeer slordig passende Bayern gebruik van. De ploeg constateerde plotseling dat de hoge voorzetten in het centrum verwarring stichten. Daar volgde ook de eerste tegentreffer van Bayern uit. Zobel deponeerde uit een hoekschop de bal in de doelmond. Drie Ajacie- den sprongen naar de bal, incluis Stuy maar de bal werd niet effectief weggewerkt. Sterker nog: Ruud Krol. de aanvoerder raakte de bal dermate verkeerd dat Stuy geen ~edding meer kon brengen. IMPULSEN Dat doelpunt bleek Bayern nieuwe impulsen te bezorgen. Beckenbauer liet zich ineens weer aan de bal zien, Müller sprintte steeds sneller weg van Barry Hulshoff en Höness was anders dan in de thuiswedstrijd een nauwe lijks te bedwingen tegenstander voor Krol. Höness verstuurde ook de pass waaruit Gerd Müller bijna vijf minu ten voor de -pauze de tweede Duitse treffer realiseerde. Hij ontdeed zich op de hem eigen en niet te definieren wijze van Hulshoff en rekende koel bloedig af met de wanhopig uitgelo pen Heinz Stuy. Müller ontving de voorzet in buitenspelpositie: Ajax pro testeerde wel maar was blijkbaar zo verbijsterd dat er niet al te sterke aandrang op de discutabel optredende arbiter Burns werd uitgeoefend. Der Bomber had toegeslagen, Bayern zag opnieuw perspectief. TIJDELIJK De impasse van Ajax bleek evenwel van tijdelijke aard. Terwijl in het tweede bedrijf opnieuw een furieus of fensief, van Bayern verwacht kon wor-, den, stelde Ajax orde op zaken. En toen bleek opnieuw dat Ajax' midden veld, de motor van de ploeg, in voor naamste gedragen wordt door Johan Neeskens. De bikkelharde schakelaar had aanvankelijk geen enkel idee in deze confrontatie. Hij ervaarde de na delen van een tegen NAC opgelopen blessure en mengde zich slechts in 't gevecht uit collegiale overwegingen: hij offerde zich op voor de ploegbe- langen. Voor de rust spaarde Neeskens zich duidelijk. Hij beperkte zich tot het schaduwen van Roth. Na de pauze, toen zijn hulp uitdrukkelijk gewenst was, plaatste hij zich weer op de in middels gebruikelijke wijze op de voorgrond. Hard werken, fel jagen in de verdediging en de frontlinie steu nen. Het evenwicht op het zo belang rijke middenveld was hersteld en Ajax controleerde het gebeuren weer. Bayern mocht komen. Tot de 16 meter- lijn. Niet verder. De zo gevreesde ak ties van Gerd Müller konden een voudig niet uitgevoerd worden. Ajax schermde de Europese topscorer doel matig af. Bayern bouwde het even wicht op, Ajax verzamelde kansen. De contra-attaque werd soms weer vloei end uitgevoerd, zeker zodra de excel lerende Arie Haan zich met de con structie bemoeide. Haan manoeuvreer de zo ook Piet Keizer in kansrijke po sitie. De Ajaxcied lokte Maier uit zijn doel, trapte tegen de doelman aan, maar volgde de verdere ontwikkeling geïnteresseerd. De rebound immers belandde opnieuw bij Haan, die Johnny Rep liet uithalen. Diens schui ver ketste evenwel op de paal af. Zoveel provocaties kon Bayern niet Ajax neemt in München de leiding. Piet Keizer lobt de bal over de ui t zijn doel gekomen Sepp Maier. Blessures Blunkenbur q. Gerrie Mühren en Neeskens verwerken. De formatie van Udo Lat tek viel steeds wanhopiger aan. En deed dat op een weinig sympathieke manier. Immers, men permitteerde zich steeds grovere charges, waarvan ondermeer Neeskens de dupe leek te worden. Hij werd door 'Bulle' Roth vol op het gezicht gemept en moest minu ten lang op verzorging wachten. Ook daar had scheidsrechter Burns geen en kel begrip voor. Desondanks hoefde Ajax zich geen zorgen te maken. Bayern was aan het eind van zijn krachten. De ploeg wilde wel, maar kon niet langer. Ajax sloot Bayern steeds beter op en dicteerde het duel in de slotfase. Treiterend lang koes terden de volgelingen van Stefan Ko- vacs de bal in de ploeg. Bayern was inmiddels zo gedesillusioneerd, dat het geen tegenstand meer kon bieden. Toen ook maakte Ajax zijn grote faam in Europa waar. Het vernederde de Duitse kampioen, al wees het score bord nog altijd een 2-1 achterstand aan. Zelfs de 'Grote Keizer', Franz Beckenbauer, reikte niet langer naar een passend niveau. Hij verschoof de bal puur plichtmatig, legde zich eigen lijk neer bij de suprematie van het in eens op alle fronten sterkere Ajax. BAYERN MÜNCHEN—AJAX 2—1 (z—-1). 8: Keizer 0—1. 30: Krol (eigen doel) 1—1, 38: Müller 21. Scheidsrechter: Burns (GB). Toeschouwers: 77.000. BAYERN: Maier. Hansen. Beckenbauer. Schwarzenbeck. Breitner: Krauthausen Roth. Zobel (Schneider); Töness, Müller Dürnberger. AJAX: Stuy; Suurbier. Blankenburg (Arnold Mühren). Hulshoff. Krol; Schilcher. Nees kens. Gerrie Mühren (öwart); Rep. Haan, Keizer. JOHN LTNSE Van onze speciale verslaggever MÜNCHEN Udo Lattek, trainer van Bayern München. had duide lijk moeite met de 21 overwinning, die gezien de uitslag van het eerste treffen en het na een korte periode van moeilijkheden toch overheersende spel van Ajax in feite een beschamende nederlaag was. (ADVERTENTIE) te cijfers van sporttoto no. 35 van 17 en 18 "aart 1973: Deelnemers: 581.824; bruto in- 1.276.198,-; prijzenbedrag: I o3»-831,75le. 2e. 3e prijs en premie ,iJ34?57,94. le prijs: 8 winnaars, die bruto 16.869.70 ontvangen. 2e prijs: 176 'Jnnaars. die per kolom 766.80 ontvangen. Pf'Js: 2821 winnaars, die per kolom <'.80 ontvangen. cijfers van sporttoto no. 36 van 18/22 1973 zijn: aantal deelnemers: 420.176: in]eg 794 994i.prijzenbedrag ol6;282— le. 2e, 3e prijs en premie elk 84.070,-, aan. %Vant er is "o manier om xekerder - dus uw rijbewijs ten. -Link zij de nieuwe n..ervan rijden. Volautomatisch. Met DAF. Alles wat u erover wilt weten, staat in onze gratis brochure. St#ir mij' snel uw boekje „Dc nieuwe manier van slagen". DP 905 A9 jjj Opsturen in envelop, zonder postzegel, aan DAI^ Antwoordnummer 2000, Eindhoven Uiteraard kon Lattek er niet onderuit dat de achterstand van vier doelpun ten, in weerwil van alle pogingen van de Duitse pers om München reeds vooruit in het tegendeel te doen gelo ven, eenvoudigweg niet te overbrug gen was. Maar aan de opmerking dat hij er nooit op gerekend had dat Bayern een ronde verder zou komen, voegde hij onmiddellijk een als-mijn- tante-wieletjes-had-theorie toe: 'Als niet direkt na acht minuten dat doel punt was gevallen had het met de rust 2-0 gestaan en was het een ge heel andere wedstrijd geworden, dan had ik het nog niet zo zeker geweten. Bovendien zijn er, door de, laat ik het voorzichtig stellen, niet zo goede leiding, dingen gebeurd die niet had den moeten en mogen gebeuren. Goed, de beste ploeg, Ajax is een ronde verder gekomen maar de beste ploeg in het Olympia-stadion, Bayern heeft met te klein verschil gewonnen.' Een weinig met de realiteit overeen stemmend beeld want Ajax contro leerde. uitgezonderd de periode na het uitvallen van Blankenburg de wedstrijd. Stefan Kovacs, trainer van Ajax: 'Ik had op niet meer gehoopt dan de kleine nederlaag die wij nu hebben geleden. Het was een wed strijd met een echte Cupsfeer. Het is alleen jammer dat wij een te zware tol hebben moeten betalen voor onze inspanning. Blankenburg, Gerrie Mühren en Neeskens zullen zondag waarschijnlijk niet kunnen spelen. De wedstrijd was ook veel te hard. In ieder geval had de scheidsrechter Gerd Müller van het veld kunnen sturen na zijn actie tegen Piet Keizer als hij al een gele kaart liet zien voor een klein vergrijp.' Udo Lattek echter schoof de schuld van het ruwe verloop geheel in de schoenen van Ajax. Lattek: 'De over tredingen zijn van Ajax uitgegaan en dat is jammer voor een ploeg van zo'n klasse. Müller het veld uit? Ach, hij is wat impulsief.' Franz Beckenbauer sloot zich bij zijn trainer aan: 'Het is verwonderlijk dat een ploeg als Ajax zoveel overtredin gen nodig heeft, om deze grote voor sprong vast te houden. Overigens heb ben wij bewezen, dat we zeker niet slechter zijn dan Ajax.' De wegens een blessure vervangen Zobel stelde zich iets bescheidener op. Hij was al gelukkig met het feit, dat Ajax door Bayern even in de verdruk king werd gebracht. Zobel: 'Zo gemak kelijk als in Amsterdam heeft Ajax het hier in ieder geval niet gehad.' Ondanks de succesvol verlopen expe ditie naar München telde Ajax na afloop dus een aanzienlijke schade. Daar was uiteraard allereers tde nog altijd slepende affaire met Johan Cruyff, maar daarnaast kent de Am sterdamse formatie meer zorgen. Dok ter Rolink somde op: 'Blankenburg is vrij ernstig aan zijn knie geblesseerd. Voorzover ik het nu kan bekijken, is er geen sprake van een meniscus blessure. Het betreft een bandenkwes tie. Met enig geluk kan hij binnen twee weken weer gezond worden verklaard. Gerrie Mühren heeft zijn knie verdraaid. Ook dat is een ban denkwestie. Johan Neeskens heeft een trap tegen zijn neus gekregen. Voor de zoveelste maal. Ik weet niet, of het neusbeen gebroken is, dat kan wel, maar foto's zullen uitsluitsel moeten bieden'. Horst Blankenburg doolde waarschijn lijk als de meest gedesillusioneerde Ajacied rond door de catacomben van het Olympia Stadion. Nog tekende de angst zich op zijn gezicht af: 'De overtreding die Schwarzenbeck tegen mij beging, was totaal onnodig. Op dat moment kon hij de bal niet bereiken. Ik schrok me dood, toen ik de pijn voelde. Realiseerde me ineens het schrikbeeld van de voetballer: een meniscus. Ik heb notabene nog nooit een ernstige blessure gehad. Gelukkig dat Rolink van mening is, dat dat niet aan de orde is. Het was overigens een enorme klap voor mij. Ik wilde me juist zo goed mogelijk presenteren aan het Münchense publiek, waar ik ooit voor gevoetbald heb. En het ging ook goed; erg goed zelfs'. Het ontbreken van Horst Blanken burg in de defensie had tot gevolg, dat er plotseling sprake was van enige verwarring. Bayern profiteerde daar van door de bal voortdurend in de doelmond te plaatsen, waar paniekerig werd gereageerd. Ruud Krol die de openingstreffer van Bayern voor zijn rekening nam: 'Ik moet toegeven, dat we een korte periode naar de juiste maatregelen hebben lopen zoeken. Daar maakte Bayern gebruik van. Na dat tweede, overigens geheide buiten spel-doelpunt van Müller, hebben we ons hersteld. Vooral in de tweede periode kwam Bayern er niet meer aan te pas. De ploeg bewoog de bal over te veel schijven. Koos steeds hetzelfde patroon. Elke combinatie Johan Neeskens wordt opgelopt, nadat Roth hem hard op zijn neus heeft geraakt. eindigde in het strafschopgebied, waar Hulshoff, Schilcher en ik zich hadden verzameld. Er was toen geen doorko men aan'. HANS SCHMIT AMSTERDAM De Italiaanse kampioen Juventus is er in Boe dapest vanuit een verslagen posi tie toch nog in geslaagd de halve eindstrijd van het Europa Cup toernooi te bereiken. De Italia nen, die op eigen terrein tegen Ujpest Dosza niet verder dan 0—0 waren gekomen, kwamen na een 20 achterstand in Boe dapest op een 'winnende' 22 uit. Ujpest leek de kwalificatie voor de halve finales na een half uur stevig vast te hebben. Bene, in de eerste minuut, en Toth, in de veertiende minuut, passeerden doelman Zoff en met die 2-0 score had de plaats bij de laatste vier een kwestie van tijd moe ten zijn. Juventus slaagde er evenwel in zich onder de druk van de Honga ren uit te werken. Een kopbal van Anastasi in de 30e minuut bracht de achterstand tot 2-1 terug en in de achtste minuut van de tweede helft werd het door dezelfde speler ook 2-2. Juventus, veertien keer gekroond als Italiaans kampioen, is door het 2-2 resultaat een stap dichter bij het fel nagestreefde doel, het winnen van een Europa Cup, gekomen. Juventus, op het ogenblik opnieuw leider in de Italiaanse competitie, heeft de succes sen in de Europa Cup 1 centraal gesteld. Ujpest Dosza-Juvcntus 2.2 (2-1) 1. Bene 1-0. 14. Toth 2-0, 30. Anastasi 2-1. 58. Anastasi 2-2. Scheidsrechter: Delcourt (Bel- Opstelling Juventus; Zoff; Salvadore. Splnos, Longobucco. Morlnl; Cuccureddu. Caoello, Furino; Causio. Anastasi. Altalinl. DERBY COUNTY Treffers van Kevin Hector in de 39e en 50e minuut hebben ook Derby County een plaats in de halve finale bezorgd. Derby begon aan de thuis wedstrijd voor 38.000 toeschouwers te gen het Tsjechoslowaakse Spartak Trnava met een 1-2 achterstand, maar de ploeg maakte opnieuw de dit jaar verworven bijnaam van het 'voetbal- raadsel' van Engeland te zijn, waar. Derby, op de zevende plaats in de eerste divisie, werkte van het eerste fluitsignaal van de Italiaanse arbiter Aurelio Angonese hard om de achter stand weg te werken. De beslissende treffer kwam mede omdat er wei nig krachtsverschil was tot Hectors eerste doelpunt pas in de tweede helft. Hector handelde uiterst actief in een verwarrende situatie voor het Spartak-doel, waarbij Derby-spelers voor een strafschop appelleerden na een overtreding tegen Roger Davies. In Engeland wordt Derby County na de uitschakeling van Spartak Trnava de op één na grootste favoriet voor het winnen van de Europa Cup 1 genoemd. Favoriet bij de bookmakers is Ajax. DERBY COUNTY—SPARTAK TRNAVA 2—0 (10). 39: Hector 1—0, 50: Hector. Scheidsrechter: Angonese (It). Toeschouwers: 38.000. Opstelling Derby: Boulton; Webster. Nlsh. O'Hare. McFarland; Todd, McGovern, Gemmlll: Davies, Hector. Hinton. REAL MADRID Ook Real Madrid drong gisteravond tot de laatste vier door. In de eerste helft legden Santillana (tweede mi nuut) en Aquilar (35ste minuut) de basis voor de zege op het Russische Dynamo Kiev, ncdat het eerste treffen in 00 was geëindigd. Twee minuten voor het einde werd het door Amancio nog 30. Real MadridDynamo 30 (20) 2: San tillana 10. 35: Aquilar 20, 88: Amancio 30. Toeschouwers: 70.000. Real Madrid: Garcia Remon: Jose Luis. Tou- rino, Grande, Benito; Zoco. Amancio. Plrrl; Santillana, Velazquez (Gonzalez). Andagullar. EUROPA CUP 2 De kleine 2-1 voorsprong waarmee Schalke '04 aan de returnwedstrijd tegen Sparta Praag begon, bleek niet voldoende voor een plaats in de halve finales van het toernooi om de Euro pa Cup 2 (bekerwinnaars). De Tsje chen kwamen in de eerste minuut door Jurkanin al op 1-0 en na de wisseling bezweek Schalke definitief. Kara (63e minuut) en Barton (82e) bepaalden de eindstand op 3-0. Sparta- doelman Brabec zorgde voor enige goede reddingen. Ook het Schotse Hibernian Edinburgh had niet voldoende aan de op eigen grond opgebouwde 4-2 voorsprong. Hafduk Split plaatste zich na een 2-0 voorsprong bij de rust met een 3-0 zege. Ilajduk had daarbij uiteindelijk de hulp van de Schot Blaekley, want toen Hajduk door treffers van Surjak en Hlevnjak al met 2-0 voorstond, deponeerde de Schot in de 51e mi nuut de bal voor de derde keer achter doelman Herriot Met de Oosteuropese ploegen Sparta Praag en Hajduk Split kwamen ook Leeds United (na de gemakkelijke 5-0 zege op eigen terrein werd in Boeka rest met 1-3 van Rapid gewonnen na een 0-2 ruststand door treffers van Bates en Jones; na rust scoorde Dimi- tru tegen en bepaalde Jordan de eind stand op 1-3) en AC Milan bij de laatste vier. (ADVERTENTIE) Brengt verlichting bij verkoudheid, griep en verstopte neus. Bestrijdt rheumatische pijnen, spit, stijve nek, spiervermoeidheid en (trainings) stijfheid in de spieren. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13