ohan Cruijff houdt been stokstijf Ik werk graag net injecties' KEES VAN IERSSEL TE BESCHEIDEN Fiat Stars houdt kans op sponsor Verrassing in tafeltennisstrijd MVV wijst opvolger voor Knobel aan Duyndam gestraft olinks positie steeds sterker tW/KWARTET WOENSDAG 21 MAART 1973 SPORT Tll/Kll ben voor George Best die besloot te stoppen met voetbal. Is dat niet type rend? Rolink: 'Dat kan best. Johan kan anderzijds terugvallen op zijn gezin. Dat dóét hij ook'. Is het geen zaak om hem anders te begeleiden, nu blijkt dat hij zich beslist niet op zijn gemak voelt Rolink: 'Hij heeft nog nooit opmer kingen gemaakt in die richting. Ook niet in de periode dat Zeven en Grünwald aanwezig waren. Die men sen heeft hij nooit geraadpleegd. Vrij wel niemand trouwens. Maar we kun nen ze wel weer inschakelen. Dat hebben we hem ook aangeboden. Maar Johan toonde geen interesse'. Je kunt moeilijk om de conclusie heendat Cruijff een bom heeft laten exploderen door tegen alle Ajax-eisen Vinkeveen boven München te prefere ren. Rolink: 'Hij heeft met opzet een situa tie geschapen waarbij hij zelf niet aanwezig is. Dat blijkt uit de hele gang van zaken. Hij vervoegt zich zonder mijn advies bij Kriek. Terwijk ik veel met hem over zijn blessure heb gepraat. En hem steeds heb laten beslissen over wel-of-niet spelen. Ik heb geen enkele dwang uitgeoefend. Hij speelde dan een halve, dan een hele wedstrijd. Goed, Kriek bevestigt mijn diagnose en bevestigt dat Cruijff kan spelen. Dat doet Kriek op zater dag, maar daags daarna gaat Johan naar wéér een andere arts. Hans Tetz- ner. Die door Johan dermate beïn vloed wordt dat hij zegt: Het is beter onze sportredactie fCHEN/AMSTERDAM Ajax beleeft onverwachts woelige dagen. De controverse Cruff-Rolink de gisteren naar een nieuwe climax, toen het Ajax- ur Johan Cruijff sommeerde om alsnog naar ^en te komen. Cruijff wenst echter onder geen ig de behandeling van fysiotherapeut Salo Milller te rbreken (lees: toe te geven aan de eisen van xts John Rolink). Cruijff voelt zich sterk in zijn ,ring omdat zijn beslissing medisch-wetenschappe- wordt onderschreven door meniscus-specialist Hans ner. De Ajax-aanvoerder heeft bovendien niet alleen itastrofale ontwikkeling van de blessure van clubge en vriend Jan Mulder voor ogen, maar weet ook jayern-troef Gerd Milller slechts ten koste van veel elijke injecties de recente wedstrijdenreeks heeft 5n volbrengen. ebeurtenissen rond deze voetbalrel droegen In de elijke uren van maandag op dinsdag en in de loop linsdag een kolderiek karakter. Voornamelijk door lactie van het Ajaxbestuur op de inderdaad aan- t>are beslissing van Cruijff om de reis naar de ■ense hoofdstad niet mee te maken. Na een be- sraad in de nacht van maandag op dinsdag besloten Jaap van Praag c.s. om toch nog een telegram naar de vedette te doen uitgaan, waarin hem werd gesommeerd onmiddellijk naar München af te reizen. De stok achter de deur in dat telegram, was de laatste opmerking van bestuurszijde, waarin Cruijff erop werd gewezen, dat hij indien hij aan deze sommatie geen gevolg zou geven disciplinaire maatregelen kon verwachten. Cruijffs schoonvader. Cor Coster, die in eerste instantie buiten dit conflict was gehouden, dook dinsdagmiddag plotseling ook weer op. Hij plaatste zich uiteraard zonder meer achter zijn schoonzoon. 'Johan is vannacht om drie uur door de postbode uit zijn bed gebeld voor een telegram, waarvan we gisteravond al de inhoud wisten. Ik zie niet in dat zoiets bevorderlijk is voor zijn herstel. Toen de heer Van Praag hoorde dat Johan maandag niet meeging, met het vliegtuig, heeft hij hem gesommeerd naar het vliegveld te komen. Een speciale taxi zou voor hem gereed staan en het vliegtuig zou worden opgehouden. Dat heeft Johan geweigerd. Daarna zijn er wat telefonades geweest vanuit München. Iemand van Ajax heeft zich hier in Amsterdam met de zaak bemoeid. Piet Keizer wilde bemiddelen, Johan werd vanuit München opgebeld dat er namens het bestuur een telegram onderweg was. Daarin werd hij gesom meerd zich bij de ploeg te voegen. In de avonduren is er daarna een telefonisch gesprek geweest tussen Keizer en Cruijff. Bij Johan thuis heeft het lid van de Ajax- ledenraad, De Wit, een gesprek gehad dat bijna vier uur heeft geduurd. In die tijd is Johan zo vaak gebeld, dat het mogelijk is dat de heer Van Praag vanuit München geen contact heeft kunnen krijgen. Johan heeft daarop gisterochtend zelf met Van Praag gebeld. Toen werd hem opnieuw verzocht naar München te komen'. Ajax-voorzitter Jaap van Praag kon nog niets meedelen over de disciplinaire maatregelen, die Ajax van plan is te nemen. 'Ik heb al gesteld dat wij eerst met de spelers en het bestuur zullen overleggen. Na de besprekingen op zaterdagmorgen zullen wij ons standpunt bepalen. In het telegram aan Johan heb ik speciaal genoemd 20 maart met het jaartal 1973 erbij, opdat over de dag waarop wij Cruijff in München wilden hebben geen enkel misverstand zou kunnen bestaan'. Naast Cruijff zal Ajax vanmiddag waarschijnlijk ook Johan Neeskens moeten missen. Zaterdag liep Ajax' grote breker een blessure op in een duel met NAC- speler Ad Bakker. Aanvankelijk zag het er niet zo ernstig uit, maar in München bleek, dat de verwonding zijn opstelling uiterst discutabel maakt. Neeskens: 'Als het morgen nog is zoals nu, speel ik per se niet. Ik laat me niet ompraten'. Niet alleen Ajax, maar ook Bayern kampt met proble men. Vier spelers van de Duitse kampioensploeg zijn geblesseerd: de middenvelder Roth (bloeduitstorting bij de enkel) en Zobel (spierblessure in beide dijbenen, doelman Sepp Maler (kneuzing van enkele ribben) en invaller Krauthausen (enkelbanden bijna gescheurd). Bovendien toont een röntgenfoto van het scheenbeen van Gerd Müller duidelijk aan, dat er een breuk zit in het bot. De spelers van Bayern zijn gisteren in tegenstelling tot Ajax niet aan de bal geweest. Trainer Lattek hield een looptraining waarbij ook Maier, Zobel en Roth aantraden. In de Duitse pers werd de affaire-Cruijff breed uitge sponnen. De kwalificaties van de geruchtmakende zaak lopen uiteen: van simpel 'Cruijff gebleseerd' tot 'Cruijff staakt'. In Bild lanceert Cor Coster een aanval op Ajax- voorzitter Jaap van Praag. 'Van Praag is een goede voorzitter, maar te emotioneel. Hij had de blessure, evenals in het geval-Müller, geheim willen houden. Maar wat heb je eraan als Johan twintig minuten speelt en daarna lange tijd is uitgeschakeld? Hij is nu zesentwintig en het is de bedoeling dat hij nog vier of vijf jaar voor Ajax behouden blijft'. VOORSCHOTEN het winnen van de nationale beker, gisteravond met 9282 tegen RZ, de daaraan verbon den deelname aan het Europa Cup II toernooi, het volgende week woensdag te behalen dames kampioenschap en het ook daaruit voortvloeiende Euro pese bekergebeuren zijn de grootste troeven van Fiat Stars in de aanstaan de strijd om via het aantrekken van een nieuwe sponsor ook volgend jaar topbasketbal te bedrijven. Fiat Stars, enkele weken geleden al uitgescha keld in de strijd om de zaterdag door Flamingo's in de wacht gesleepte nati onale titel, domineerde gisteravond in de bekerfinale van begin tot eind en greep daarmee het presentje van Fla mingo's uit de halve eindstrijd met beide handen aan. In die halve finale had Flamingo's een voorsprong van zo'n twintig punten laten lopen om daarna geenszins over het verlies en de uitschakeling de titel was toen immers nog slechts een kwestie van tijd te treuren. Fiat Stars liep gisteravond in de eer ste helft vooral door de betere Ameri kaanse inbreng van RZ weg. Tom Chestnut (16), Mike Rowland (13) en de internationals Kees Smit (12) en Ton Boot (8) zorgden voor het me rendeel van de 63 Amsterdamse tref fers (53-37). Na de wisseling liep Fiat Stars zelfs tot twintig punten uit (67- 47) voordat Rotterdam-Zuid wat terug kon doen. Dichter dan negen punten (81-72) kwamen de Rotterdammers echter niet. Het einde kwam met 92- 82. Scorers: Fiat Stars: Chestnut 30, Rowland 19. Boot 19, Smit 18, Rotter dam Zuid: Loorbach 19, Jones 15, Hugo Harrewijn 18, Van Eek 13. AMSTERDAM De tafeltenniscom- petitie bij de dames heeft gisteravond een sensationeel slot gekregen. Door dat de dames van Delta Lloyd verloren van De Treffers, werd het reeds uit gespeelde TT landskampioen. Veronl- que van der Laan won alle drie par tijen, waaronder het dubbelspel met Mary Thuis. MAASTRICHT —MVV heeft officieel bekend gemaakt dat Maarten Vink is aangewezen als opvolger van de naar Ajax vertrekkende trainer George Knobel. Zoals deze krant al geruime tijd geleden berichtte, verlaat Vink aan het einde van dit seizoen de eerstedivisieclub Wageningen. Hij is daar vijf jaar werkzaam geweest en voordien zes jaar bij NOAD met een onderbreking van een jaar, waarin hij Fortuna (VI) trainde. Volgens Haarlem-voorzitter Henk Hut is nog steeds niet definitief dat Barry Hughes van Go Ahead naar Haarlem terugkeert. 'Ik ontken niet, dat er eventueel iets kan veranderen, maar zekerheid is er per sé nog niet', aldus Hut ANTWERPEN (België) De 24-jari- ge Westlandse beroepswielrenner Leo Duyndam is gistermiddag door een rechtbank in Antwerpen gestraft met een boete van 50.000 francs (ongeveer 3500 gulden) en acht dagen voorwaar delijke gevangenis wegens het op 1 augustus 1972 te Schoten in het bezit hebben van een fles endrine met de verboden efedrine. Duyndam verklaar de het flesje enkele maanden daar voor gekocht te hebben bij een apo theker te Wuustwezel tegen een ver koudheid. Hij zou vergeten zijn de fles uit zijn tas te verwijderen. niet naar München te gaan. Johan heeft zich derhalve zélf uitgerangeerd. Ter onderstreping van die conclusie: Ajax stuurt op maandag een telegram waarin Johan gewezen wordt op zijn verplichtingen en een mogelijkheid van een disciplinaire maatregel. Des ondanks weigtrt hij te komen. En niet vanwege de blessure. Al kan hij niet spelen, hij kan wel in München aanwezig zijn. Er moet dus iets an ders achter zitten'. Wat dan? Rolink: 'Daar kan ik geen antwoord op geven. Ik weet het niet'. Het is niet de eerste keer, dat dokter Rolink op een dergelijke manier op de voorgrond wordt geplaatst. Rolink: 'Deze situatie komt inderdaad regelmatig voor. Ik heb met Piet Keizer ook wel eens dergelijke proble men. Ik kan goed opschieten met Keizer, praat veel met hem over dit soort zaken. Als hij kritiek heeft op mij, maakt hij een fout. Hij weet onvoldoende over het vak. dat ik uitoefen'. De vertrouwensrelatie tussen de arts Rolink en de Ajax-voetballer Cruijff is verstoord, Rolink: 'Dat zou ik niet durven ont kennen. Dit is echter een incidenteel geval. Als de andere jongens zich achter Cruijff zouden scharen, als de sfeer tussen hen en mij dus niet meer goed zou zijn, zou ik vertrekken. Maar de andere spelers onderkennen dat Cruijff de ploeg in de steek heeft gelaten. Hij probeert'over de rug van een dokter een zeker doel te bereiken. Clubarts John Rolink (rechts) met Johan Neeskens (midden), toen hij met Salo Muller (links) nog een team vormde. Hij is letterlijk en figuurlijk ge vlucht'. De discussie spitst zich inmiddels op u toe. Rolink: 'Dat is niet zo erg. Dat ben ik wel gewend. Het bestuur en ik willen elk misverstand vermijden. Er is met de hele spelersgroep over deze zaak gesproken. Er wordt niets verborgen gehouden. En de publiciteit, ach, dat is inherent aan hetgeen ik doe: het medisch begeleiden van topsport'. In de Duitse pers bent u een 'Sprit- zenkönig' genoemd. Rolink: 'O jawat aardig. Ik moet die krant toch eens op de kop tikken. Ik werk inderdaad graag met injec ties. Ik heb altijd veel resultaat ge kend. Zonder nadelige gevolgen te kunnen constateren'. Er zijn foto's van Cruijffs enkel ivaaruit blijkt, dat er slijtagever- schijnselen optreden. Rolink: 'We hebben die foto's enkele jaren geleden genomen. Daar kon je vanaf lezen dat het enkelgewricht in derdaad slijtage vertoonde. Een maand geleden hebben we dat nog eens gecontroleerd. Die opname heb ben duidelijk gemaakt dat het proces tot stilstand is gekomen. Dat was voor mij ook een verrassing. Ik was er eigenlijk een beetje bang voor. Ik verwachtte dat die blessure zich pro gressief zou ontwikkelen'. Verschillende Ajax-spelers bezoeken artsen en specialisten buiten u om. Ervaart u dat niet als een aantasting van uw positie? Rolink: 'Nee, beslist niet. Ik ben be drijfsarts van Ajax. Als de spelers een andere arts willen consulteren, dan is dat goed. Dat mag. Daarover zul je van mij nooit iets horen. Ik vind het een fundamenteel recht voor welk individu ook om zijn eigen arts te kiezen'. U bent arts, maar u behandelt de Ajax-blessures die eigenlijk buiten het terrein van een huisarts vallen. Rolink: 'Ik heb een jarenlange erva ring als arts van topsporters. Daar door kan ik de meeste blessures voor eigen rekening nemen'. Geen moeite met delegeren? Rolink: 'Nee. Over de blessure-Cruijff: 'Ik heb het niet nodig geoordeeld dat er foto's van Johans knie werden gemaakt. Ook bij het nemen van röntgenfoto's moet je je beperken. Dat is op de lange duur ook schade lijk'. De ene Ajax-speler schat u zeer hoog, de ander oefent voortdurend kritiek uit. Enig idee hoe dat kan? Rolink'De magie slaat bij de een wel bij de ander niet aan. Je moet geloof hechten aan een dokter. Weet je wat de spelers het liefst zouden hebben? Dat de dokter steeds aanwezig is. Dus ook bij de trainingen. Dat kan ik niet. Ik heb meer te doen. Een top- speler als Cruijff wenst eigenlijk, dat de hem begeleidende arts hem 's a- vonds ook in bed bijstaat'. JOHN LINSE an onze speciale verslaggever UNCHEN Enkele jaren gele en stond de medische begeleiding Ajax zijn vedetten verleend odel voor een geperfectioneerde ganisatie. Rond de centrale fi- Dur dokter John Rolink had de msterdamse club specialisten ver meld, die elders hun verdiensten méér dan waar hadden gemaakt, jlink kon steunen op dc asslsten- van een psychologisch team, dr. ven en drs. Grünwald, van een Irurg, Hans Kriek en van de Iks al het gekrakeel rond deze maakt John Rolink geen geïr- le indruk. 'Op zich is het een normaal lijnsel dat Johan zich ongerust Dat hij ook andere medici con- rt. Het bedrijven van topsport svaarlijk zijn. In de regel zijn chter enorm gezonde mensen, een groep atleten, die zich zelf ;eselecteerd. Een natuurlijke se- dus'. ook door andere kwaliteiten bereiken. Via aanleg voor deze sport. Zoals Cruijff bijuoor- 'Cruijff is een natuurtalent, [sprekend. Hij heeft uitzonder- atletische kwaliteiten'. ^/fmin kan zijn conditie de verge- met die van collega's niet n. 'Dat klopt. Er spelen dan ook factoren een rol. Topsport om een sobere leefwijze. Johan een zekere mate van welvaart dat kunnen we toch niet inen, nietwaar. Die twee zaken _niet hand in hand. Welvaart is MElijk een vijand voor een sportbe- als Ajax. Het treedt belemme- )ENop. Johan rookt ook te veel. Ik ndig geen schokkend nieuws als 1 dat dót een ernstige belemme- 1,001 betekent bij het opbouwen van ^onditie'. ruijff zich nog wel volkomen in zijn beroep? 'Dat is ook een vraag die mij houdt. Zijn alle zakelijke be heringen, die hij op zich heeft lma nen, niet te veel voor zijn pri- vak, voetbal. Johan heeft zich ilf eveneens afgevraagd. Dat be- ens t dat hij de gehele ontwikkeling st beleefd. Zó moet hij zich ook mid lien en gedragen. Misschien trekt r de juiste conclusie uit. Dat zijn rice jke belangen buiten het voetbal schtfiet parallel kunnen lopen met lelangen bij Ajax'. rj maakt eigenlijk een bijzonder seizoen door Voelt zich kwets- door het uitblijven van de juiste Grijpt hij deze blessure aan om e verontschuldigen? ife: 'Hij staat onder een abnor- hoge psychische druk. Meer dan "ilke andere speler dan ook het is. Dat zal zijn houding onge ld beïnvloeden'. e film 'Hummer 14' Johan merkt hij op begrip te heb- ADVERTENTIE UNCH IS.F.C. mpioens» Kampioens. y/ j poule amingo's gerard oe lange rc 24 MAART A S HEREN 19.00 UUR ir-~ ZATERDAG 24 MAART A S. 4THAI-OE BUITENHOF - SPORTHAL "BLOKWEEA" NUHOFFl AAN 14 lESDOORNLAAN ALBLASSERDAM Idvc dokkum O AU ES 1700 UUR ZATERDAG 24 MAART A.B. lOEM SPORTHAL H ARDORAVERSPARK I DOKKUM "INK RAAK BIJ ELKE SPORT ervaren fysiotherapeut Salo Mul ler. Inmiddels is de siatuatie dras tisch veranderd. De assistenten zijn allen vertrokken, Rolink heeft zich gehandhaafd. Sinds 9 jaar be paalt hij in feite het medische beleid. En zijn positie wordt steeds sterker. Ondanks de toegegeven diplomatiek uitgesproken bezwaren die enkele spelers van Ajax tegen Rolinks dictatuur uiten. Rolink weet zich voortdurend gedekt door het bestuur van Ajax, dat onvoor waardelijk gelooft in de met alle 'in en outs' van het sportbedrijf bekende Rolink. Het 'conflict- Cruijff stelt eigenlijk opnieuw Ro links positie ter discussie. Dat wéét Rolink. Maar hij acht zich niettemin zó sterk, dat hij open hartig op verschillende aspecten ingaat. Crutjff-Rolink, een confron tatie die Johan niet met een schijnbeweging kan winnen. in de diepte is echter nog te gering Zelf noemt hij Hans Venneker en Wim Suurbier als opkomende verdedi gers, die meer resultaat bereiken. Van Ierssel: 'Als er uit zo'n actie niets komt, dan Is dat een gebrek aan klasse. Ik vraag het mezelf ook wel eens af wat de oorzaak van dat gerin ge rendement is. Het zal wel aan mezelf liggen. Misschien heb ik een bepaalde situatie niet op tijd door, zodat ik kan profiteren'. Trainer Kohn: 'De lef, brutaliteit en het ka rakter. Kees van Ierssel heeft het soms. Niet altijd. Dat is misschien Vermoedelijke opstellingen: FC Twente: Schrijvers, W. v. d Kerkhof. De Vries, Drost, Oranen, Achterberg, Van der Vall. René van dc Kerkhof. Jeuring. Pahlpl.nz OFK Belgrado: Borta, Popadlc. Mesanovic. Stojanovic. Mltrovlc. Stepanavic. Turudija. Zee. Santrac. Luklc, Petrovlc. zijn grootste gebrek'. Van Ierssel windt zich nooit op. Ook niet tegen medespelers. 'Wat bereik je daarmee. Ik kan in het veld best eens een potje gaan schelden, maar ik weet, dat iedereen zijn best doet, dat niemand expres een fout maakt'. Van Ierssel relativeert voortdurend. Ook zijn eigen prestaties en het totale voetbalgebeuren. 'Ik ben steeds met voetbal bezig. Maar op het juiste moment kan ik er ook afstand van nemen. Ik praat graag over voetbal, de hele dag hoeft echter niet Daarom ben ik blij, dat ik 's morgens op een kantoor in Hengelo werk. Zodoende neem je automatisch afstand van de sport'. De bedeesdheid van Van Ierssel is lange tijd in het gehele optreden van FC Twente zichtbaar geweest. De uit wedstrijd tegen OFK Twente in de kwartfinale van het toernooi om de UEFA-beker heeft op dat gebied nu ook een kentering laten zien. FC Twente manifesteerde zich bij vlagen agressief, intimideerde, durfde uit te delen. Van Ierssel: 'Dat hebben we via onze internationale ervaring ge leerd. We durven nu van ons af te bijten. En van die eigenschappen pro fiteren we ook in de competitie. We zijn zelfverzekerder geworden'. Dat laatste demonstreerde FC Twente vorige week zondag vooral tegen Feyenoord, toen de Rotterdamse for matie in eigen huis werd wegge speeld. Drie dagen later bleek in de verloren bekerwedstrijd tegen AZ ech ter ook weer Twentes kwetsbaarheid. Van Ierssel weer: 'We spelen nog niet constant genoeg. Dat komt ook, omdat we niet zo gemakkelijk doelpunten maken. Als dat niet snel genoeg lukt. wordt het vertrouwen aangetast Of dat ooit verandert, betwijfel ik. We hebben nu genoeg en-aren spelers. We kunnen dan ook niet altijd blij ven wachten'. Kees van Ierssel heeft Twentes triomf bij Feyenoord en de afgang tegen AZ vanaf de tribune meegemaakt. Tijdens de eerste wedstrijd tegen OFK raakte hij al na vijf minuten geblesseerd. Pas vorige week donderdag heeft hij de training hervat. Vermoedelijk pre cies op tijd om vanavond met Twente voor de tweede keer tegen de Joego- slaven aan te treden. Van Ierssel: 'De uitschakeling in de bekercompetitie is een geweldige slag voor ons geweest. Als Twente zich wil blijven ontwikke len, dan moeten we volgend jaar weer Europees bekervoetbal spelen. Alleen in het toernooi om de UEFA-beker hebben we de kans nog in eigen hand. Voor de vierde plaats in de competitie zijn we afhankelijk voor een misstap van Sparta. En dat is een wankele basis. Daarom moeten we vanavond OFK pakken. Al geloof ik, dat we het nog lastiger dan in Belgra do zullen krijgen. Een 3-2 achterstand van het begin van een thuiswedstrijd is gunstig. OFK blijft echter een zeer merkwaardige ploeg*. GERRIT DEN AMBTMAN ENSCHEDE De bescheiden heid van Kees van Ierssel kent letterlijk geen grenzen. Of de stil le verdediger nu in Alkmaar, Tiflis of Belgrado door een te genstander 'neergelegd' wordt, verontwaardiging zullen die ac ties niet bij hem opwekken. Van Ierssel schudt op dergelijke mo menten hooguit het hoofd uit te leurstelling, sjokt weg en zal ze ker geen revanche voor een on heuse bepegening gaan zoeken Spitz Kohn, trainer van FC Twen te over van Ierssel: 'Kees is niet alleen als voetballer te beschei den, ook gewoon in de omgang. Ik heb nog nooit iets in zijn optre den kunnen ontdekken waardoor ik kwaad op hem kan worden. Misschien is dat wel jammer'. Kees van Ierssel is wellicht te be scheiden om ooit als een topvoetbalier gekwalificeerd te kunnen worden. Niet alleen buiten de lijnen verkoopt de in Twente neergestreken Braban der zich nauwelijks, ook in het veld acteert hij veelal vrij onopvallend. Van Ierssels explosieve ploeggenoot Eddy Achterberg: 'Als die jongen niet zo bescheiden was geweest, had ieder een hem nu de beste verdediger van Nederland genoemd'. Van Ierssel zelf reageert, natuurlijk, weer uiterst nuchter op dit compliment. Daanoor ben ik al te oud. Als je 27 jaar bent dan kun je niet plotseling agressiever worden. Het is nu eenmaal een feit, dat ik weinig overtredingen maak. Misschien ben ik daarom wel geen echte verdediger'. Kees Rijvers maakte van Kees van Ierssel bij FC Twente een sluitpost, die zich door zijn snelheid, techniek en inzicht staande houdt. Vier jaar Kees van Ierssel (links) in duel met Hans Eijkenbroek. geleden speelde hij bij het Bredase Baronie nog op het middenveld. Van Ierssel: 'Op een gegeven moment raakten zowel Willen de Vries als Benno Huve in onze defensie gebles seerd. Rijvers stuurde me toen als noodoplossing naar de achterste linie. Daar Hen ik verder altijd gebleven'. De mentaliteit van Van Ierssel is door de meer berekende functie niet veranderd. Nog steeds blijven zijn overtredingen tot een duwtje en een soms iets te ongecontroleerde poging om de bal te spelen beperkt. Van Ierssel: 'Iemand neerleggen, ook als hij doorgebroken is en alleen op de doelman afgaat, dat heb ik nog nooit gedaan. Ik ben ook nog nooit met een dergelijke situatie geconfronteerd. Ie dereen praat er maar over, dat het onderuithalen van een tegenstander professioneel is. Dat zie ik niet zo. dat het 'neerleggen' als een normaal verschijnsel wordt beschouwd, ook door de pers, vind ik tekenend. Maar verwerpelijk. Dergelijke acties leiden al snel tot anti-voetbal. Dat wil nog niet zeggen, dat ik me zomaar laat passeren. Als ik bijvoorbeeld een sli ding moet maken, dan schuw ik die niet. De sliding is echter geen specia liteit van me. Ik probeer dergelijke problemen gewoon anders op te losse Ex-middenvelder en de aanvaller Van Ierssel zoekt graag de ruimte, houdt niet van een voortdurende mandek king en kiest daarom als het maar even mogelijk is voor opkomende ac ties. Het rendement van zijn sprints

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11