Leiden krijg tóch wel iet veemarkt-monopolie' Leidse forumdienst mikt op de dialoog V VD-fractie verwacht nog meer bezettingen !)e Spartaan, Docos en Leidse portstichting in Groenesteeg Agenda Leiden Auto Heemskerk Z ;uwe Leidse Courant Werf mee! Win een abonnee Forumdienst op Breestraat 19 - £l°gus ïïAoW/KWARTET DINSDAG 20 MAART 1972 REGIO L3 'oorsitter Nederlandse Bond van Veehandelaren: een onzer verslaggevers )EN Mochten er binnen de Leidse gemeenteraad nog twijfels ^an over het al dan niet 'overkomen' van de Rotterdamse vee- n dtkt naar Leiden, nadat deze per 1 januari 1974 definitief zal zijn "j idoekt, na gisteravond hebben die overwegingen vrijwel geen meer om op te staan. Tijdens een informele bijeenkomst inge- n de wekelijkse raadsvergadering kwam de heer J. W. Diepe- voorzitter van de Nederlandse Bond van Veehandelaren, de Rot- f anise markt in hoogst eigen persoon te koop aanbieden. En wel bl gedekte handelstermen als: 'Neemt u hem maar gerust, u zult er spijt van krijgen'. ;ite ipasf de reden was van het ijlbezoek deze veemarktkoning, valt gemak- jkt k te raden. Het is al zo vaak ge- nac! het Rotterdamse marktgebeuren sluit dt aan het eiind van dit jaar op te le iMaan. Leiden ziet deze handel graag •ie komen naar de Groenoordhal, die of i jat geval volgens veler verwachtin- oor in één klap weer een beetje ren- t n; el wordt. Maar Leiden wil de zaak n en, anders is men nog geen stap van Ier. Het ministerie van landbouw ofd, echter geen reden om de mark- pnit in Utrecht en Den Bosch te ver- it a jen him poorten op maandag en «lag open te zetten (nodig om de id 1 erdamse 'overloop' op te vangen), et omdat de laatste tijd toch op de aar ligt, is de paniek in Leiden een lis je compleet. In een voorlopig rap- itus heeft de werkgroep Groenoordhal t t onlangs zelfs zeer boud gesteld: d dffe Rotterdam niet in zijn geheel awe »en, kunnen we het best de hele ant markt maar opdoeken. e taal, die niettemin vraagtekens 1 'l erlaat. Om nog maar te zwijgen :um de gevolgen voor het sportgebeu- Sp« (de- korfbalvereniging Noorder c'al rtier moet o.a. een stuk speelveld re sgevcn) is de hamvraag bij veel I sleden: komt die Rotterdamse at oer wel naar Leiden? Krijgt Lei- nn ffel een monopoliepositie? De heer oei ^veen gisteravond: 'Ik heb me er 'k'nlijk over verbaasd dat dit voor u belangrijk punt is. Ik ben er na- jk zeker van. Het handelsgebeuren t na 31 december een andere «Mts. En Utrecht is te ver weg. De itere kalverenmarkt, en ook de pen, Leiden is daarvoor dé plaats', er aan toevoegend: 'Of het ministe- u dat monopolie nu geeft of niet, ijgt het toch wel. Dat is helemaal -- ADVERTENTIE DATSUN DEALER 5LOFARENDSVEEN LEIDEN :emadelaan 1 Herengracht 79 utj3-2866 01710-33861 Het eigen ochtendblad r èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving geen punt. Wij hebben dit in onze or ganisatie zeer goed doorgepraat. Lei den is dé plaatsvervanger van Rotter dam. U krijgt een unieke kans, en die moet u aangrijpen. Daarvoor moet u ook investeren. Doet u dat niet, dan is dat te betreuren voor de veehandel èn voor Leiden.' En als een goed koop man liet de heer Diepeveen er nog op volgen, dat men Gouda altijd als slag om de arm houdt, in het geval dat Leiden mocht afzien van het risico. Een risico, omdat de werkgroep Groenoordhal heeft berekend dat bij overname van de Rotterdamse vee markt een extra hal gebouwd moet worden, die bijna 1 miljoen zou gaan kosten. De heer Diepeveen echter zag dit nog niet zo somber in. 'U kunt voorlopig volstaan met een goedkope ijzeren constructie met een dak er op. Zijmuren hoeven niet eens. Mocht de zaak gaan floreren, dan kunt u altijd nog zien.' Uit het vragenlijstje van raadsleden kwam kolonel b.d. Wessels (VVD) het meest concreet uit de hoek. Hoe de rol van het slachthuis te bezien in het licht van de Rotterdamse veefnarkt? vroeg hij. 'Dat kan alleen maar een gunstige invloed hebben op de prij zen van het vlees', aldus Diepeveen. De heer Driessen (KVP) vroeg nog waarom de markt in Utrecht op maan dag was mislukt. Diepeveeji moest dit feit beamen, maar liet in zijn ant woord doorschemeren dat juist dit de kans voor Leiden is om op Rotterdam aan te sluiten. Van Dam (PvdA) wilde nog weten wat voor maatregelen Lei den nu allemaal zou gaan moeten ne men. Diepeveen: 'Alleen een eenvou dige hal om 1000 runderen op te van gen. Verder niets. En voor die mono poliepositie hoeft u echt niet bang te zijn.' Tussen de bedrijven door deed de Leidse raad gisteravond ook nog iets anders dan praten over koetjes en kalfjes. Het 15-jaren plan voor de aanleg en vernieuwing van walmuren. riolerinen en bestratingen in de bin nenstad, kwam er definitief door. Waal (PvdA) sputterde nog wat na met het viertal amendementen, dat hij vorie week had ingediend. Twee wer den er aangenomen (B en W moeten bij bestratingen van te voren aange ven in hoeverre de binnenstad beter toegankelijk wordt voor fietsers en wandelaars: bij de werkzaamheden zullen als het even kan Leidse werknemers worden ingeschakeld), twee andere haalden het niet. Trammelant ontstond nog even bij het garanderen van een lening van het Oudeliedenhuis, dat nieuwbouw gaat plegen aan de Nieuwe Rijn. Ooster man (D'66) zag de Waardgracht al gedempt. Wethouder Kret zei slechts voor een deel. Oosterman weer: 'Dan hoor ik het Hoogheemraadschap al zeggen: demp hem dan helemaal maar. aan een blinde darm hebben we niets'. Hij stemde tegen, evenals Waal, die de hele procedure onbillijk vond. Deze foto geeft een beeld van de situering van de korfbal velden van Noorderkwartier, waarvan een gedeelte zal moe ten wijken voor de bouw van een extra rundcrloods. Dit alles indien de Rotterdamse veemarkt wordt overgenomen DINSDAG 20 MAART Zuiderkerk 9 tot 12 on 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek Zuidcrkeck 8 uur afd. Centrum Christen- vrouwenbond. mevr. Waverijn over het ge. handicapte kind. Iireestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chrt. Kmigratiecentrale. Stadhuis 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Hooigracht 38. 7.30 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende jongeren Arbeidsbureau Herengracht 9.30 tot 10.30 uur: Man-Vrouw.Maatschappij. spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Museum Volkenkunde, 8 uur: K. en O.. Filmclub 16. WOENSDAG 21 MAART Schelpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plant kunde. Zuiderkerk 2 tot 4.30 en 5.30 tot 8 uur: bevolkingsonderzoek Dijkstraat 2a 10 tol 11 uur. spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal 12.45 uur: pauze-orgelconcert Wim Madderom. Lakenhal, 8.15 uur concert Residentie Kwartet (Alexander Cascae viool, Antonin Rous viool. Liviu Stanes altviool en Agnes Jas cello i. Werken van W. G. Berger, A. Dvorak. M. Ravel en W. Thijsse. DONDERDAG 22 MAART kuiderkerk 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: bevolkingsonderzoek Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Zuiderkerk. 8 uur concert Leids Kamerkoor. Uitvoering van Matlh. Passion van Schtitz en Via Crucis van Liszt. Lucia Kertens mezzo-sopraan, Nlcolette Dekker-v.d. A. mezzo-sopraan. Marius van Altena tenor. Hans Zomer bas, Huub Kcrstens orgel. Het Eeheel o.l.v. Huub Kertens. eiderdorp Nieuw Ouderzorg. 8 u.: afd. Leiden Ned. Chr. Bond van Plattelandsvrou wen, G. H. Derkzen over 'Het Hoogcland'. VRIJDAG 23 MAART 1 Zuiderkerk. 2 tot 4.30 en 5.30 tol 8 uur: bevolkingsonderzoek. Microtheater Veslestraat 40 8.30 uur. Impe rium met 'Fantastische vertellingen' van Edgar Allan Poe Jazz-zolder Hot House. Rapenburg 24. 10 uur nam: Wave. ZATERDAG 24 MAART OEGSTGEEST Rijnlands lyceum 8.15 uur: Litteris Sacrum, opvoering van blijspel 'Mercadet' van Honoré de Balzac. Herhaling 30 maart om 8.15 uur. Doelenkazerne. 3 uur: jaarvergadering afd. Zuid Holland-Noord Bond van Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers. Microtheater Vestcstraat 40, 8.30 uur: Impe rium mmet 'Fantastische vertellingen' van Edgar Allan Poe. APOTHEKEN LEIDEN Apotheek Kok. Rapenburg 9. apotheek Voor schoten en apotheek Leiderdorp. Tot 23 maart. TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3: Reliëf werk en grafisch werk van Leo Bolt tot 30 maart. Open maandag t e m. vrijdag van S-5 De Lakenhal: keramiek Harm Henrck KA- merlingh Onnes van 17 febr. tot 25 maart, dag 10 tot 6 uur, zond. 13 tot 16 uur. Galerie v.d. Vlist. Botermarkt 3: schilderijen Ben Mone, wandkleden Ans Lempus. bron splastieken Peter v.d. Meer. grafiek Kees Hauwert en potterie Kees Hoogendam. Febr. t.t. en met maart. Kabinet Gaper: Johan de Wittstraat 40: aquarellen en tekeningen van Hans Dingjan, zeerdrukken van Willem Breddels en siera den van Jozef v.d. Horst, tot 21 maart. Open dinsdag-zaterdag van 2 lot 5.30 uur. Donderdag ook van 7 tot 9 uur en na telef. afspraak. Galerie 't Duivenhuys. Rapenburg 94; kleu. rendrukken van Will Tweehuysen. tot 24 maart. Open dinsdag tot en met zondag van 14 tot 20 uur. Wassenaar: Galcrle.blbllothcek: Luifelbaan 1 louwkomposities van Lilian Westhoek en keramiek van Jeltje Nlkkels-de Bosch Kern- per. van 10 maart tot 1 april, open 10 tot 12.30 en 14 tot 17 en 19-21 uur. Behalve maandagmorgen, dinsdagavond en donder dag. Zaterdag van 10 tot 13 uur. WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag in de hal van het Gemeente- centrum Lijtweg 9 van 11 tot 3 uur. ACTIE VOOR MOEDERS Hqfdljk 32 Oegstgeest: Actie Moeders voor Moeders mevr. zr. E. Janssen-Niemeyer. tel. 01710-53652. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 u. Groenoordhal: Iedere vrijdag van 04.00-14.00 u veemarkt. Bezoekhuren ACAD. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor alle patiënten (behalve kinderenl ziji: de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.00 16.00 uur en van 18.3020.00 uur; voor de kinderafdelingen elke dag: 15.0016.00 uur en van 18.3019.00 uur. Voor de prematurenafdeling gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders i: Maandag t.e.m. vrijdag 18.30-18.45 uur en zaterdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. LEIDEN Tamïï^iniaïït^ninc^^^vömn^^ O Van een onzer verslaggevers LEIDEN Enigszins verwonderd door de gang van zaken, zoals die zicli donderdag heeft afgespeeld na de bezetting van het Ge meentelijk Bureau Huisvesting door twee gezinnen uit de Haver- en Gortebuurt. heeft de voltallige WD-fractie in de Leidse raad hierover ecu aantal vragen gesteld aan B en W. i gesi De liberalen vragen of het juist is dat op de dag van de bezetting aan de be trokken gezinnen inderdaad een woning is toegewezen en zo ja, of dit is ge beurd naar aanleiding van de bezetting. Een andere vraag luidt, of bij de toe wijzing rekening is gehouden met an dere woningzoekenden, die even urgent, zo niet urgenter zijn. Zo ja, hoeveel ge vallen zijn dan als even urgent of urgen ter te beschouwen, zo vraagt de VVD- fractie. En dan. concluderend: 'Indien er "geen urgenter gevallen warerf, haddon deze gevallen dat niet eerder geholpen kun nen worden? De vragenstellers ver wachten dat meerdere bezetting zijn te verwachten, indien zelfs maar de in druk is gevestigd dat naar aanleiding van een bezetting de kans groter wordt op het toewijzen van een woning. De laatste vraag luidt dan ook: hoe stelt het college zich voor bij volgende be zettingen te handelen? Intussen is één van de beide gezinnen (de fam. Kramer) daags na het blijde nieuws van wethouder Ham (er was, voorlopig een ruimere woning gevon den) in woede ontstoken, omdat het be wuste huis (Leemansstraat 32) te klein bleek. De familie beweert dat de wet houder een andere woning had beloofd (no. 22) en heeft uit protest nu een wo ning gekraakt in de Munnikenstraat. LEIDEN De werkgroep 'Alternatie ve Zondagsviering' organiseert op zon dag 25 maart een forumdienst in het jeugdhuis Breestraat 19. Thema: 'Ho ren. zien en zwijgen?'. Van 11 uur tot 11.30 uur binuenkomen en koffie; om 11.30 uur beginnen. Iedereen hartelijk welkom. (ADVERTENTIE) DE GROTE_ zomer j'lls plannen doorgaan is ook schooladviesdien st uit de ruimtenood n een onzer verslaggevers 1IDEN De kans is groot, dat 11 gebouw van de gemeentelij st sociale werkplaats aan de uenesteeg binnenkort in ge- uik zal worden genomen door krachtsportvereniging De j artaan, de tafeltennisvereni- ig Docos en de Sportstichting, idat alle gemeentelijke sociale nrkplaatsen in de loop van april len worden ondergebracht in één 'ot complex (in het industriegebied i Waard) komen in de binnenstad i iele gemeentelijke gebouwen vrij. Kit voo- ««.n aantal van die gebou- o no^ naar een bestemming ge- l M, ten aanzien van het pand lOenesteeg bestaat er al een vastom- 1 !d plan. De bedoeling is om op de 'enverdieping ruimte te creëren 'r de krachtsportvereniging De :wtaan. Het raadslid Kwik (PvdA) O't enige maanden geleden nog aan- :ht gevraagd voor het enorme ruim- okort van deze vereniging. Hij deed en W. de suggestie om deze te svesten in het al geruime tijd leeg Hjde schoolgebouw aan de Boom- Kit, samen met de muziekvereni- '8 Werkmans Wilskracht. erkmans Wilskracht het stadhuis bestond echter de Kik dat beide elkaar niet zo best 'den 'verdragen'. De suggestie werd 'ter overgenomen in de studie naar oplossen van het ruimteprobleem Veel verenigingen. Het is inmid- vrijwel zeker dat Werkmans iskracht inderdaad het schoolge- uw aan de Boommarkt zal betrek- en dat De Spartaan naar de oenesteeg verhuist. de benedenverdieping zal de tafel- Docos een fraai on- Dc sociale werkplaats aan dc Groenesteeg, die in de loop van april ontruimd zal worden. derdak kunnen vinden. Het achterste gedeelte van het complex zou dan kunnen worden betrokken door de Sportstichting, die op haar beurt aan de Stationsweg weer een verdieping vrijmaakt voor de Schooladviesdienst, eveneens kampend met een groot te kort aan ruimte. De S.A.D. is thans gehuisvest op de bovenverdieping van het gebouw van de Sportstichting (Stationsweg 32). Omdat deze nieuwe bestemming van het complex aan de Groenesteeg geen grootscheepse verbouwing vergt, is de verwachting gerechtvaardigd dat al deze plannen op korte termijn door gang vinden. De dienst gemeentewer ken heeft de zaak in studie. Huidige liturgie: nog steeds eenrichtingverkeer Van een onzer redacteuren LEIDEN Een van de oorzaken van de teruggang in het zondagse kerkbezoek zou liet tradi tionalisme zijn waaraan de kerkdiensten lijden. De geijkte vormen zijn eeuwen geleden vastgesteld en ze zijn in deze tijd niet meer vol te houden, willen althans de kerken niet leger worden dan ze al zijn. Zo hoort men wel beweren. Er zijn dan ook 'kerkmensen' die graag willen denken en praten over nieuwe vormen. En dan niet alleen 'kerkmensen' die de traditionele kerk nog niet de rug hebben toegekeerd, maar ook mensen die zich in de oude liturgie niet meer kunnen vin den, maar die het instituut 'kerk' zeker nog niet hebben afgeschreven. Dat de kerkdienst, zoals die gang baar onder ons geworden is, ter discussie wordt gesteld, kan van een diepe verbondenheid met de kerk getudigen. In de regel zijn de men sen, die deze discussie voeren, zich er goed van bewust dat van wilde experimenten geen heil kan worden verwacht. Het gaat veeleer om de wezenlijke vraag of de bedoelingen van God en van Christus met het leven van de mens en met de we reld in het samenkomen van hen, die zich naar Christus noemen, dui delijk gestalte krijgen. De kerk dienst mag geen vrijblijvende aange legenheid zijn. Geestelijk niet, maar politiek of maatschappelijk evenmin. Muziek Zondag wordt in het jeugdhuis Breestraat 19 een 'forumdienst' ge houden, uitgaande van de Oecumeni sche Werkplaats (die enkele jaren geleden ontstond uit het hervormde jeugdwerk) en een groep van het jeugdhuis. Om 11 uur gaat de deur open. Het eerste half uur is gereser veerd voor onderlinge ontmoeting. Om half 12 begint de dienst. Hij staat onder verantwoordelijkheid van de gemeenschappelijke werk groep. Na een gebed en een korte inleiding over de bedoeling van de dienst wordt een stukje van een plaat van Louis van Dijk gedraaid. Dan worden citaten en bijbelteksten gelezen, die, als ze gelezen zijn, aan de muur worden gehangen. Een forum van vier mensen zal vervolgens iets zeggen over een tweetal hoofdvragen. Deze vragen zijn' 'Heb je de kerkdienst nodig om te kunnen geloven?', en: 'Moeten politiek en maatschappij in de kerk aan de orde worden ge steld?' Terwijl de forumleden daaro ver iets zeggen is er gelegenheid hen te interrumperen. De inleiding van het forum resulteert in een groepsdiscussie. Bij dit groepsge sprek kunnen ook forumleden wor den betrokken. In ieder geval kun nen na het gesprek opnieuw vragen aan het forum worden gesteld. Na een voorbede volgt de sluiting van de dienst. Samenwerking De jeugdwerkleider P. J. Dierkx, Samuel de Zeehof 1 Leiden, die bij de voorbereiding van deze forum dienst nauw betrokken is, vertelde ons, dat in de kwantitatief nogal geslonken Oecumenische Werkplaats op een gegeven ogenblik de vraag naar voren kwam wat nu te gaan doen. Een van de mogelijkheden was: samenwerking met anderen te zoeken. En zo kwam men op het spoor van het jeugdhuis aan de Breestraat, waar een groep was ont staan rond het theima 'alternatieve zondagsviering'. Tussen beide groe pen bleken weliswaar verschillen te bestaan, doordat bijv. de Oecumeni sche Werkplaats vooral maatschappe lijk geëngageerd was, maar in een aantal gesprekken ging toch de con- P. P. Dierkx: probeersel voor jongeren en ouderen. clusie domineren dat het de moeite waard was om samen verder te gaan. Ten aanzien van de kerkdienst zijn beide van mening, dat hij veelal op het luisteren van de gemeente is ingesteld en uitgaat van het spreken van de predikant. Er wordt hier en daar wel gelegenheid gegeven te rea geren op wat de predikant zegt, maar als dat gebeurt is het vaak nogal negatief. 'Wij hebben de in druk dat het zin heeft, het zwijgen van de mensen die naar een dienst toe gaan, op een verantwoorde wijze te doorbreken. Het geloof in Chris tus en de verbondenheid aan de Bijbel geven mogelijkheden om je verantwoordelijk te weten voor de politieke of maatschappelijk werke lijkheid. Je kunt toch wel zeggen, dat de huidige liturgie duidelijk een eenrichtingverkeer te zien geeft. De predikant is verantwoordelijk. Goed, hier en daar worjjen bij de voorbe reiding van kerkdiensten wel groep jes mensen betrokken, maar zij vor men maar een heel klein gedeelte en resulteren niet in een directe inbreng van de kerkgangers'. Geen behoefte Dierkx is zich ervan bewust, dat dit bij een heleboel kerkgangers niets- leeft. En dat kan hij heel goed begrijpen. Zij hebben er geen be hoefte aan, dat de structuur van de kerkdienst fundamenteel verandert. Het zou voor hen een reden kunnen zijn weg te blijven. Bij de mensen die zich bezinnen op andere vormen voor de kerkdienst, leeft dan ook beslist niet de gedachte, dat de tra ditionele vorm zou moeten worden beëindigd. Maar anderzijds kan niet worden ontkend, dat anderen en dat zijn er niet weinigen niet meer naar de kerk gaan omdat de vorm waarin de kerk haar bood schap brengt, hen niet meer aan spreekt. Hun twijfels, vragen proble men en verwachtingen komen daar in niet meer tot hun recht. Daarom hebben wij het gevoel, zon der pretentieus te willen zijn, dat wat ons voor ogen staat voor veel mensen toch wel een belangrijke zaak kan zijn. Want het is zeker niet zo dat mensen, die zich in de gewone kerkdienst niet meer kun nen vinden en die zich daarin door welke oorzaak dan ook nau welijks nog weten aangesproken, geen belangstelling hebben voor za ken die op het geloof in de God van dc Bijbel betrokken kunnen wor den'. Dierkx onderkent de mogelijkheid dat de groep een eigen kader zou gaan vormen. Maar ook dan is het niet zonder zin, in een groter ver band dan de Oecumenische Werk plaats en de werkgroep van het jeugdhuis over deze zaken met el kaar te praten. Bovendien sluit de groep dc mogelijkheid zeker niet uit, op den duur in een groter kader te worden opgenomen. 'Men moet ons eigenlijk als een soort proeftuin zien. Ons niet het etiket opplakken dat wij het nu al zo goed menen te weten. Dit is gewoon een proef, die ten doel heeft de kerkgan ger te activeren, misschien iets meer bewust te maken. Voor onszelf moe ien de contouren ook nog duidelijk worden. Dat hangt uiteraard ook af van de regelmaat waajmee zo'n dienst zou worden gehouden'. Probeersel De jeugdwerkleider typeert de fo rumdienst van zondag dan ook als een 'probeersel voor jongeren en ouderen'. Natuurlijk ook ouderen, omdat hun inbreng vanuit de tradi tie belangrijk kan zijn voor het behoud van liturgisch w ezenlijke elementen. De groep hoopt dat in en na de dienst van zondag mensen bereid gevonden worden, het experiment nader uit te werken en te leiden naar een concreter vormgeving. Ook hier geldt: hoe meer mensen zich hiermee werkelijk bezighouden, hoe meer mogelijkheden er komen om iets te doen. De mogelijke conclu sies waartoe de forumdienst leidt, kunnen van belang zijn bij het voorbereiden van een volgende dienst. Ze zullen ook kunnen dienen als uitwisselingsmateriaal naar lan delijke organen, kritische gemeenten en plaatselijke organen van bijstand. En men mag aatmemen dat de ker keraden er op z'n minst met interes se van zullen kennisnemen. Per slot van rekening is deze poging hoe men er persoonlijk ook tegenaan kijkt een eerste aanzet om te trachten, binnen de kerk tot aan sprekende alternatieven te komen. Wie het experiment al te vlug zou rangschikken onder de noemer 'mid delpuntvliedende krachten', doet on recht aan de serieuze bedoelingen waaruit het is voortgekomen. De krachtbron is dezelfde. Over de con sequenties van dat ene geloof valt te praten. Soms heel veel te praten. Maar dan moet het middel van de dialoog ook worden aangegrepen, zegt de werkgroep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3