■Slagers willen het slachthuis behouden Kort nieuws uit de regio Zeven jubilarissen bij Uni in Katwijk EHBO Lisse ontving veel waardering Agenda Leiden hteressante avond met Residentie Orkest oofdstraat ^ssenheim zonder erschoor' Speelterreinen bij 'De Rondedans' Rheumafonds klopt aan Rijnsburgs corso Tennisvereniging 'Alkemade' gaat leuteravonden houden VVV Rijnsburg [leerlingen zorgden por musical 'Het beest in Oegstgeest' Trou moet Blijcken gaf jubileumconcert Publiek mag vragen stellen in Voorhout tajW/KWARTET MAAND \G 10 MAART 1973 REGIO LI ■plaatsing Veemarkt naar maandag en dinsdag iKIDEN De Slagersfederatie I Ir Leiden en Omstreken heeft ^gemeenteraad van Leiden een jef gezonden waarin zij de aan- fcht vestigt op het belang van [Openbaar Slachthuis. Aan de- brier ontlenen wij het volgen- ipe< dt [reerst willen wij onder uw aan- an it brengen, dat de slagers ver in ht zijn. de slachtingen te doen iti oeren op het Slachthuis, 't Weg en van deze mogelijkheid zal veel ers in moeilijkheden brengen; lefchten in andere dus verder ét egen plaatsen zal prijsverhogend rt lijdrovendwerken rolgens willen wij u wijzen op het it dat de koelruimte op het slacht- intensief wordt gebruikt, omdat het geslachte vee kan blijven c gen tot op het ogenblik, dat de t er een en ander nodig heeft. De et ruimte in de slagersbedrijven is ie op afgesteld. Het wegvallen van t, koelruimte op het slachthuis zal rcfte investeringen vereisen voor ieningenin de slagerijen. Overi- is het Leidse Slachthuis ook nog ftldslachtplaats. Dit is een noodzake- i voorziening die niet gemist kan E den. |erse vleesgrossiers, handelaren in 01 et afvalprodukten, darmhandelaren en ook de slagersinkoopcentrale oefenef hun bedrijf op het slachthuis uit, en hebben daarvoor grote voorzieningen getroffen op het gebied van installa ties, koelruimten, voorraadmagazijnen. kantoren, machineriën e.d. die groten deels verloren zouden gaan bij ophef fing van hetsl achthuis. Sommige van die voorzieningen zijn nog van zeer recente datum. Speciaal willen wij uw aandacht vra gen voor het feit, dat ruim 90 mensen op het slachthuis hun brood verdie nen. Het komt ons voor, dat dit punt wel heel zwaar moet wegen bij een eventuele beslissing omtrent het voortbestaan vanh et slachthuis. Veemarkt De slagers reageren ook op de geruch ten rond de veemarkt. Daarover zeg gen zij: Als opheffing van de Rotterdamse veemarkt een feit wordt, is de Leidse markt nog de enige belangrijke in de Randstad. Waar uiteraard de Rand stad een bijzonder groot vleesverbruik heeft (zowel voor de bevolking als voor de seizoendrukte in de badplaat sen) zal de aankoop van slachtvee voor de gehele Randstad praktisch in Leiden worden geconcentreerd. Het is een logisch feit. dat men de inkoop niet verder zoekt, als men deze in de ei DEN De gastdirigent, Michael en heeft het zich niet gemakkelijk aakt bij zijn optreden met het ■r dentie-Orkest. Het was niet alleen omvangrijk programma dat zater- •Ji vond in de Stadsgehoorzaal voor talrijk publiek werd uitgevoerd, bovendien behoorden de vier ^voerde werken geen van alle tot standaardrepertoire. •oijts symfonische gedicht 'Du ber- jusqu'è la tombe' uit 1881-82, laat werk dus van deze wat s raarloosde meester, wordt eigen- ju nooit meer gespeeld en was dus d ekere zin een novum. Bartóks de vioolconcert is natuurlijk niet erkend maar tegenwoordig toch zo gangbaar meer. Het uitgebrei- d idagio uit de onvoltooid gebleven m le symfonie van Mahler is eerst e rt een dozijn jaren weer toegan- L En Debussy's Ibéria, wel be- uiteraard, stelt niettemin hoge aan het orkest, e^op zij gesteld, dat Michael Gielen taak op technisch zeer knappe heeft vervuld, dat er meestal i eet werd gemusiceerd en dat vele jlijke opgaven knap werden vol- ht. ik bijna overal de klank van het ^st nogal hard en ongenuanceerd zal tendele wel aan de Gehoor- ikoestiek liggen, maar deels ook de dirigent die aan dit aspect van zaak te weinig aandacht heeft :ed. Jammer, want de werken wa- merendeels boeiend genoeg, it gold voor Liszt betwijfel ik szins; ik voel veel voor meer ïgstelling voor Liszt en speciaal de late Liszt, maar in dit cycli- levensbeeld kon ik toch niet el actualiteit ontwaren, ag Walta speelde Bartóks concert iterlijk en ontving daarvoor te lt warme hulde. SENHEIM Het bekende weg restaurant 'de Uiver' dat van 1933 december '72 gerund werd door er en zoon Van Zoen, wérd zater- niddag feestelijk heropend door nieuwe directie, de heren P. M. Ïeveen en M. Verschoor. Het café- jrant, met een capaciteit van 100 zitplaatsen, is geheel ver- iwd. Het is de bedoeling dat de r Verschoor z'n bergings- en ver- rbedrijf, dat nu in de Hoofdstraat »de Teylingerlaan wordt uitgeoe- achter 'de Uiver' voortzet, rerhuizing naar 'de Uiver' bete- ook dat het auto-kerkhof dat het in van de Hoofdstraat ontsiert, tot verleden behoor. Het is de bedoe- t achter 'de Uiver' een grote hal te wen waarin voldoende ruimte is het wagenpark en voor de au- ei rakken. Besprekingen zijn nog nde, zodat vestiging van Super set Digros, die op de plaats van huidige bergingsbedrijf Verschoor komen, nog niet geheel zeker is. n 1 Mahlers adagio uit symfonie no. 10 is een navrant, obsederend stuk van ie mand die de wanhoop tot in de diepte van zijn ziel geproefd heeft; uiterst schrijnende polyfonie, de atonaliteit rakende, blijkt de uitkomst te zijn van een aanvankelijk op heimwee naar de vroege romantiek geënt oeu vre. Om hierna Debussy's late, niet meer impressionistische orkeststijl met zijn streven naar felle contrastrijke kleu ren te plaatsen vond ik minder geluk kig. Alles tezamen een interessante avond die mij evenwel meer verstandelijk dan emotioneel heeft aangesprokn. Dr. J. van der Veen LEIDEN De afdeling Stedebouw van de dienst gemeentewerken wil met de bewoners van de Bernhardka- de, Anna Paulownastraat en Juliana- straat gaan praten over de bestem ming van twee stukjes grond bij kleu terschool 'De Rondedans'. Naar aanlei ding van klachten over o.a. voetbal lende jeugd stelt gemeentewerken voor de terreinen geschikt te maken als speelterrein voor de jeugd. De bespreking vindt plaats op donderdag 22 maart 's avonds om 8 uur in 'De Rondedans' aan de Bernhardkade. LEIDEN Nog steeds lijden zeer veel mensen aan reumatiek. Om de reuma te bestrijden, te verminderen of wellicht te bedwingen, is geld nodig. In 1972 gaf de Stichting Het Natio naal Rheumafonds aan individuele hulp te Leiden een bedrag van 28.000. In Leiden hebben de bewoners in hun brievenbus een envelop ontvangen met een berichtje van het Rheuma fonds. In deze enveloppe bevindt zich een stortingskaart waarop het giro- nummej 2900545 vermeld staat. eigen naaste omgeving kan krijgen. Wij hebben uit kringen van veehan delaren vernomen dat zij gaarne naar Leiden zullen komen! Zij vinden n.l. dat Leiden een unieke gelegenheid heeft, een grote parkeerruimte, en goed bereikbaar zonder verkeersmoei lijkheden. Indien de markt naar Lei den wordt verplaatst, houdt dit in, dat de veehandelaren in groten getale de weg naar Leiden zullen vinden. En indien hier de sendee geboden wordt, die Leiden inderdaad kan geven, zijn wij ervan overtuigd, dat in de toe komst praktisch de gehele Rotterdam se markt naar Leiden wordt overge bracht; en de mogelijkheid zit er levensgroot in, dat de Leidse markt in de toekomst die van de Rotterdam se zal kunnen overtreffen. Hoewel wellicht van ministeriële zijde de overname van de Rotterdamse markt niet als een monopolie voor Leiden zal worden aangemerkt, zijn wij ervan overtuigd, dat een grote meerderheid van de gebruikers van de Rotterdamse markt naar Leiden zal komen. Dit betekent, dat de monopo lie-positie howel niet wettelijk toch feitelijk wel tot stand komt. Een ander aspect en wel van minder belang maar toch niet weg te cijferen is de aantrekkingskracht van de markt op toeristen. Het is bekend, dat de schapenmarkt een in ternationale faam bezit, en dat zowel in de 'schapentijd' als in de zomer, duizenden binnen- en buitenlandse gasten de markt bezoeken. Namens de slagersfederatie Leiden en Omstreken contact hebbend met veel collega's uit andere regio's, verzoeken wij u dringend de Leidse veemarkt niet op te heffen, maar te verplaatsen naar de maandag en de dinsdag. Als de Leidse veemarkt blijft bestaan, wordt het slachthuis aantrekkelijker voor vleesgrossiers, vleesverwerkings bedrijven, verzendgrossiers en export bedrijven. Dit zal dan tevens ook een grotere vraag naar werkkrachten met zich brengen. RIJNSBURG Het corso van Rijns burg zal op 15 september te zien zijn in Hamburg. Het plan hiertoe bestond al in 1971. Besloten werd de bloe- menstoet te laten rijden tijdens de Hamburgse Internationale Gartenbau- Ausstellung, welke expositie voor de derde keer wordt gehouden. ABBENES Personeel van de r.k. lagere school in Buitenkaag en de meesters en jufs van de christelijke basisschool (Meester Pieter Boekei- school) in Abbenes hebben al gerui me tijd les in handvaardigheidsvak ken. Dinsdagmiddag om de veertien dagen komen ze bij elkaar in de school in Abbenes om zich te laten onderwijzen. De dames leren onder meer timmeren en de mannen houden zich ook bezig met vakken die tot voor kort als 'typisch vrouwelijk' wer den gekenmerkt. 'Wij vinden dat het eigenlijk onjuist is dat een meisje per se moet hand werken en jongens moeten timmeren. Op onze school zijn meisjes die best met de hamer kunnen omgaan en het gewoon erg leuk vinden. Onze jon gens krijgen ook wel gelegenheid om bijvoorbeeld te weven. Waarom moet het gek zijn als een jongen sokken breit?', aldus hoofdonderwijzer A. van der Griend. Omdat het nuttig is als de onderwijs krachten 'van alle markten thuis zijn', werd destijds besloten zélf les te nemen in handvaardigheidsvakken. De collega's van de katholieke school in Buitenkaag voelden er ook voor en dus besloot men gezamenlijk de han den uit de mouwen te steken. Niet alleen is het leerzaam, maar nog gezellig ook: 'Wij beginnen na school tijd, zo om een uur of vier en gaan door tot ongeveer half acht. Er tus sendoor houden wij een paar keer pauze.' KATWIJK AAN ZEE De chr. Mu ziekvereniging Uitspanning Na In spanning (UNI) gaf, onder aanvoe ring van de heer N. Houppermans. de jaarlijkse uitvoering in de Triumfa- torkerk. UNI méént het de laatste paar jaren. Niet dat dit oude korps vroeger in trouw tekort is geschoten, maar de kritisch, dus meer dan wel willend luisterende toehoorders con stateerden, méér nog dan verleden jaar een professionele aanpak, vaart en uitdrukking. Zij ontdekten geen amateuristische aarzelingen en onze kerheden meer. Bij een zorgvuldige afwerking tot in détails, zoals UNI die toonde, kon ook alle aandacht aan de muzikale uitbeelding worden be steed, kreeg het spel een boeiend élan. Geen enkele groep mag van dit gunstige oordeel worden uitgesloten, dus ook niet de jeugd, die in verheu- OUDE WETERING —De tennisvere niging 'Aikemade' hield vrijdagavond in het clubgebouw haar jaarvergade ring als voorbereiding op het nieuwe tennisseizoen dat 31 maart a.s. aan vangt. In het bestuur werden mevr. J. Dijkstra-Zaanen en de heer H. Suasso herkozen. De contributie werd voor het komende seizoen vastgesteld op 75 voor seniorleden en 37,50 voor junior-leden. Uit de conceptbegroting voor 1973 kwam het ingestelde ballen- fonds ter sprake. Het bestuur stelde voor ieder lid voor zijn eigen tennis ballen te laten zorgen, doch de verga dering besliste anders: een voor ieder verplicht ballenfonds a 7,50 per sei zoen. Er werd nog aangedrongen op een vrijwillige medische keuring van alle leden. Als nieuwe trainer werd de heer Nysen benoemd. Naast privé- lessen zal hij ook de gratis-groepsles- RIJNSBURG De jaarvergadering van de VVV Rijnsburg die vanavond zou worden gehouden is tot nader aankondiging uitgesteld. DE WETERING Vrijdagavond i ld de Chr. Nat. Schoolvereniging dl )ude Wetering haar jaarlijkse le- a "ergaderipg. Hieraan voorafgaande r; d door de leerlingen van de school a: ieugdmusical: 'De wonderlijke ma- irpie van Professor Knap' opgevoerd, 'kzij de intensieve voorbereiding -t hulp van ouders voor het ver- rdigen van de costuums) werd het enthousiaste en geslaagde voor- hng, die met luid applaus werd oond. het vertonen van enige school ss, kwam het huishoudelijke ge- 'te aan de beurt. De vooraftoege- den verslagen van de secretaris, zingmeester en bouwcommissie fden goedgekeurd. Een voorstel bestuurszijde tot verhoging van contributie van 7,50 tot 10 aangenomen, nieuw bestuurslid werden geko- mevr. Westra-de Jong en de heer 'boon in de plaats van de heren ighout. Schoenmaker en Enthoren i wie afscheid werd genomen onder voor de vele diensten aan de 'eniging. LISSE Zaterdag 17 maart was het 40 jaar geleden, dat de afd. Lisse van EHBO werd opgericht. De sympathie die deze vereniging heeft weten te verwerven is zaterdagmiddag op dui delijke wijze gedemonstreerd bij de receptie in Rehoboth. Burgemeester A. J. Berends, verge zeld van zijn echtgenote, liet zijn lof prijzende woorden vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Namens het hoofdbestuur van de EHBO in Neder land werden gelukwensen overge bracht door mr. Warmelink, die niet alleen bestuur en leden complimen teerde, maar ook de opdracht had 3 leden te huldigen, n.l. de heer P. de Koning, die ruim 25 jaar lis is, de heer Randsdorp, die vanaf het begin medewerker is, en mej. Spaargaren, die het 40-jarig jubileum mocht mee vieren. De heer W. Duyts vertolkte de waardering van het District, de Kring en de plaatselijke afdelingen van EH BO. De heer H. J. C. van der Kroft voerde namens het 'Comité Huldeblijk EH BO' het woord en mocht namens de burgerij van Lisse oefenmateriaal aan bieden, bestaande uit een torso, een VOORSCHOTEN/LEIDEN De 20- jarige Leidse student E. Q. P. Vink is gisternacht na een ongeval bij De Vink in zijn auto verbrand. Het onge luk gebeurde toen hij vanaf de Haag se Schouw in de richting van Leiden reed. In de flauwe bocht bij de spoor wegovergang verloor hij de macht over het stuur en ramde een afsluit boom. waarna de auto kantelde en in brand vloog. Gezien de enorme ravage denkt de politie dat de student op slag gedood moet zijn. skelet en bovendien nog een bedrag van 1000 voor aanschaf van oefen materiaal naar eigen keuze. Namens alle leden bood de heer G. Hoogtei- ling het bestuur oefenmateriaal aan plus een dia-projector. De jubileumviering werd afgesloten met een feestavond voor alle mede werkers in Rehoboth. De 'Randstad spelers' presenteerden: 'Winterpara- de'. OEGSTGEEST Van 24 maart tot 1 april wordt in het raadhuis te Oegst geest een tentoonstelling gehouden met het motto 'Het beest in Oegst geest'. Op initiatief van de culturele commissie uit de gemeenteraad is een aantal voorwerpen afkomstig uit mu sea te Leiden, Den Haag on Schiedam bijeengebracht, die alle als onderwerp 'het dier' hebben. De collectie omvat ruim 70 voorwerpen, waaronder houtsnijwerk uit India, kleifiguren uit Ceylon, figuren van gevlochten riet en papiermaché uit Japan. Verder olieverfschilderijen, tekeningen in krijt en pastel en figuren in brons en gebakken klei. Het geheel zal worden opgesteld in de raadzaal, de trouwzaal en de vergader kamer van burgemeester en wethou ders. De collectie is ook in het week-end te bezichtingen tussen 2 en 5 uur 's mid dags. Op werkdagen is het raadhuis voor een bezoek aan de tentoonstel ling geopend van 9 tot 12 uur, 16 tot 18 uur en 's avonds van 19 tot 21 uur. sen verzorgen. Een aantal actieve le den is doende de accommodatie te verbeteren zoals een oefenmuur. Tot slot werd nog een oproep gedaan om de milieu vervuiling rond de tennisbaan gezamenlijk te bestrijden door het plaatsen van afvalbakken. Om het onderlinge contact tussen de leden tot stand te brengen of te verbeteren zullen z.g. 'leuter avonden' worden gehouden. LISSE Er waren vrijdagavond eni ge honderden belangstellenden geko men naar het Fioretti-College aan cle Sportlaan om in de grote aula het concert bij te wonen van de 75-jarige Harmonie 'Trou moet Blycken'. Deze avond is een groot succes geworden door de wijze waarop T.M.B. naar voren is getreden. De dirigent, de heer P. A. van der Spek, had met zijn korps een feestelijk programma inge studeerd en wist dit op sublieme wijze te brengen. Niet minder dan 10 nummers werde.i geheel door T.M.B. verzorgd. Naast T.M.B. als orkest was er ook het optreden van de Majoret tes senioren, het Jeugdorkest en de Majorettes junioren, waarna ook de drumband zich nog op verdienstelijke wijze liet horen! Outspan sinaasappelen De Leidse actie tegen de Outspan Sinaasappelen is een groot schandaal. De Bantu in Transvaal zullen er in hoofdzaak de dupe van zijn. Zij die de sinaasappelen oogsten zijn onderge bracht in grote ruime gebouwen met mooie keukens die hun eigen soort eten en drinken voorbereiden. De om standigheden zijn definitief niet on menselijk! In tegendeel ze zijn buiten gewoon goed in de frisse zonnige buitenlucht waar ze net zo veel si naasappelen kunnen eten als ze maar willen. De lonen zijn lager dan in Europa omdat de levenskosten in Zuid Afrika uiterst laag zijn. Men draagt dezelfde kleren het hele jaar door, met een extra trui of jas voor de zogenaamde wintermaanden. Door dat het leven grotendeels buitenshuis is. heeft men geen behoeften aan alle overdreven luxe artikelen waarmee wij in Europa ten gronden gaan, dank zij de vervuiling! Het is opvallend dat alle sprekers bij de Outspan actie Engelsen zijn! In Holland zitten de gevangenen in kille gebouwen dwangarbeid te verrichten. In de sinaasappelenoorden in Trans vaal hebben de gevangenen het beter met zonneschijn en eindeloze sinaas appelen te eten! Laat Holland, dat geen regering in elkaar kan zetten, uitscheiden met op Zuid Afrika te fitten: Het is niets anders dan onkun de en verwaandheid, liussum Pauline J. van Lutsenburg Maas Mevr. P. J. van Lutsenburg Maas- Loopuyt. gend aantal UNI's gelederen ver sterkt. We hoorden, dat het geheim van deze opgang in een serieuze studie, onder leiding van de vakman Van der Nagel gelegen is. Hij komt tweemaal per week als repetitor het korps trainen. Dirigent Houppermans, een bekwaam nusicus en vertrouwenwekkend lei der, vindt dus geen gebrekkige techni sche riemen om mee te roeien. Deze UNI-uitvoering vlóóg om. Ook viel mij op, dat pikante stukken als 'Hey, look me over', 'Paso doble', 'Donaudixie' en 'La cuccaracha' zo schijnbaar moeiteloos werden weg- geblzen. Een waardig korpslid, Philip Heek- man, bliesd e niet eenvoudige solo in het clarinet-concert van Jan van der Waart, gaaf en met duidelijk muzi kaal begrip- Tot slot gaf de kleurige drumband, onderleiding van de heer W. Sip, een knappe demonstratie, die uitliep in de finale (samen met het korps): de mars Saint-Triphon (Ney). De voorzitter van de christelijke bond was speciaal overgekomen om de heer N. Hoek (50 jaar lid, 25 jaar UNI- voorzitter) en die heren Dubbelaar. Van der Plas en Sneyders (40 jaar lid) het gouden, en de heren Van der Luyt, Meyvogel en Ouwehand (25 jaar lid) het zilveren federatie-speldje aan het uniform te hechten.H un dames kregen bloemen. Johan van Wolfswinkel NOORD WIJKERHOUT. Op 27 maart om half 8 vergadert de raad van Noordwijkerhout. Agenda: be stemmingsplan voor grond aan de Delf- weg; verzoek oen voorziening van Klerk's Plastic Industrie B.V. tegen de weigering van een bouwvergun ning; reis- en pensionkosten voor on gehuwd onderwijzend personeel; vor ming van een regionaal bedrijf voor de gas- en electriciteitsvoorziening in het Leidse energieverzorgingsgebied; financiering onderwijskosten. NOORD WIJK De raad van Noord- wijk heeft een brief ontvangen van de heer L. J. Lamboo inzake een door hem zonder vergunning in het Mid dengebied geplaatste plastic kas. Onmiddelijk na de bouw hebben B. en W. de heer Lamboo meegedeeld, dat de kas diende te worden afgebro ken. Uit een gesprek is later geble ken, dat verwijdering grote schade kon veroorzaken aan de daarin ge plante tulpen. Bovendien bleek bij agrariërs algemeen de mening te heersen, dat voor het plaatsen van plastic kassen geen bouwvergunning nodig zou zijn. Deze faktoren hebben B. en W. er toe gebracht te bewilli gen, dat de kas tot 1 april blijft staan. Thans schrijft de heer Lamboo, dat de kas in verband met het teeltplan tot 1 juni moet blijven staan. Uit gesprekken is B. en W. duidelijk geworden, dat de plastic kas boven de iriss niet strikt nodig is. Zij hand haven dan ook de datum van 1 april. NOORDWIJK B. en W. van Noord- wijk stellen de gemeenteraad voor. de subsidie aan de VVV voor 1973 te bepalen op 80.000. BOLLENSTREEK Voor de ouders en vrienden van het gehandicapte kind wordit op woensdag 21 maart een filmavond gehouden in Noordwijk, Geref. Jeugdgebouw, Hoofdstraat, 8 uur. LISSE Na de reorganisatie van de afd. Lisse van de Industriebond N.K.V. heeft het bestuur zich als volgt geformeerd: 1ste voorzitter H. Huizer; le penningmeester J. vande r Hulst, Julianastraat 29; 1ste secretaris VOORHOUT Omtrent de openbaar heid van commissievergaderingen is men het in de raad van Voorhout nog lang niet eens. Gehoor gevend aan uitlatingen van raadsleden brachten burgemeester en wethouders nu een voorstel ter tafel, om als experiment in de vergaderin gen van de raad in april en mei van dit jaar. het publiek gelegenheid te geven, nó afloop van de officiële zit ting vragen te stellen. De PPR (me vrouw Wijling) vond tweemaal niet genoeg en stelde zeker viermaal voor. De heer F. C. Meije r(CCP) ontpopte zich als een fel tegenstander. Zag er een politiek steekspel van ontstaan en wenste, zoals hij zie, na een eventueel lange of korte vergadering niet nog maals 'in de schoolbanken te willen gaan zitten'. Toch werd het voorstel aangenomen. Het ontwerp reglement van orde voor de vergaderingen van de gemeente raad bracht ook nog een moeizame discussie. Ondanks dat werd dit punt tnch unaniem aanvaard. Het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met een aantal gemeenten ter vorming van een 'Streekenergiebedrijf Rijnland' te Leiden vond geen tegenwerking. 5.30 tot spreekuur MAANDAG 19 MAART Zuiderkerk. 2 tot 4.30 en 5 30 tot 8 uur; bevolkingsonderzoek Stadhu:s. kamer 3 2.30 tot 4 30 uur spreek uur ambtenaar Alg. Burgerlijk Pensioen fonds. Foyer Gehoorzaal 8 uur K en O.. lezing met film over de Berbers. DINSDAG 20 MAART Zuiderkerk 9 tot 12 en 2 tot 4 30 uur: bevolkingsonderzoek Zuiderkerk 8 uur afd Centrum Christen vrouwenbond. inevr. Waverijn over het ge. handicapte kind «reestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chrt. Emigraticcentralc Stadhuis 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Xed Gemeenten. Hooigracht 38, 7 30 tot 8.30 uur. spreekuur huisvesting werkende Jongeren Arbeidsbureau Herengracht 9.30 tot 10.30 uur Man-Vrouw.Maatschappij. spreekuur over parttime-werk Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Museum Volkenkunde, 8 uur: K. en O.. Filmclub 16 WOENSDAG 21 MAART Schelpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plant kunde. Zuiderkerk 2 tot 4.: bevolkingsonderzoek. Dijkstra,-.t 2a 10 tot 11 uur spreeku raadsvrouw Stadhuis 4.30 tot raadsvrouw. Gehoorzaal 12.45 uur: pauze-orgelconcert Wim Maddcrom. DONDERDAG 22 MAART kuiderkerk 9 tot 12 en 2 tot 4 30 uur: bevolkingsonderzoek. Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Zuiderkerk. 8 uur concert Leid» Kamerkoor. Uitvoering van Matth. Passion van Schiitz en Via Crucis van Liszt. Lucia Kertens mezzo-sopraan, Nicolette Dekkcr-v.d. A. mezzo-sopraan. Marius van Altena tenor. Hans Zomer bas, Huub Kerstens orgel. Het geheel o.l.v. Huub Kertens, VRIJDAG 23 MAART Zuiderkerk, 2 tot 4.30 en 5 30 tot 8 uur: bevolkingsonderzoek Microtheater Vestestraat 40 8.30 uur: Impe rium met 'Fantastische vertellingen' \an Edgar Allan l'oe Jazz-zolder Hot House. Rapenburg 24, 10 uur nam: Wave ZATERDAG 24 MAART OEGSTGEEST Rijnlands lyceum 8.15 uur: Litteris Sacrum, opvoering van blijspel 'Mercadet' van Honoré de Balzac. Herhaling 30 maart om 8 15 uur. Doelcnkazerne. 3 uur: Jaarvergadering afd Zuid Holland-Noord Bond van Ned Mil. Oorlogsslachtoffers. Microtheater Vestestraat 40. 8 30 uur: Impe rium mmet 'Fantastische vertellingen' van Edgar Allan Poe. APOTHEKEN LEIDEN Apotheek Kok. Rapenburg 9. apotheek Voor schoten en apotheek Leiderdorp. Tot 23 maart. TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat 3: Reliëf werk en grafisch werk van Leo Bolt tot 30 maart. Open maandag t.e.m. vrijdag van 8-5 uur. De Lakenhal: keramiek Harm Henrck KA- merlingh Onnes van 17 febr. tol 25 maart, dag 10 tot 6 uur, zond. 13 tot 16 uur. Galerie v.d. Vlist, Botermarkt 3: schilderijen Ben Mone, wandkleden Ans Lompus, brnn- splasticken Peter v.d. Meer, grafiek Kees Ilauwert en potterie Kees Hoogendam. Febr. t l. en met maart. Kabinet Gaper: Johan de Winstraat 40 aquarellen en tekeningen van Hans Dingjan, zeerdrukken van Willem Breddels en siera den van Jozef v.d. Horst, tot 21 maart. Open dinsdag-zaterdag van 2 tot 5.30 uur. Donderdag ook van 7 tot 9 uur en na tclef. afspraak. Galerie l Duivrnhuys. Rapenburg 94; kleu. rendrukken van Will Tweehuysen. tot 24 maart. Open dinsdag tot en met zondag van 14 lot 20 uur. Wassenaar: Galerie.blbliotheek: Luifelbaan 1 touwknmpositiev van Lilian Westhoek en keramiek van Jeltje Nikkels-de Bosch Kern- per. van 10 maart tot 1 april, open 10 tot 12.30 en 14 tot 17 en 19-21 maandagmorgen, dinsdagavond dag. Zaterdag van 10 tot 13 uur. WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag in de hal van het Gemeente centrum Lijlweg 9 van 11 tot 3 uur. ACTIE VOOR MOEDERS Hofdijk 32 Oegstgec-i: Actie Moeders voor Moeders mevr. zr. E. Janssen-Niemeyer. tel. 01710-53652 DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 li. Groennordhal: iedere vrijdag van 04.00-14 00 u veemarkt. Bezoekhuren ACAD. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.00 16 00 uur en van 18.3020.00 uur: voor de kinderafdelingen elke dag: 15.00—16.00 uur en van 18.30—19.00 uur. Voor de prematurenafdeling gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders i: Maandag t.e.m. vrijdag 18.30-18.45 uur en zaterdag aan ernstige patiënten: Wanheer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. LEIDEN Bezoekuren ziekenhuizen Bezoekuren St. Elisabeth-ziekenhuis LEI DERDORP: Ouders 18.00-18.30 u. Klasse-afdelingen: Volwassenen: dag. van 11.15 tot 12.00 uur van 14 00 tot 14.45 en van 18.45 tol 19.45 uur. Kraam klasse-afdeling van 11 15 tot 12.00 (alleen voor echtgenoten) 15.00 tot 16.00 en van 18.45 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dag. van 15.00 tot 18.30 uur. Derde klasse dag van 15.00 tot 16.00 en van 18.45 tot 19.45 uur. Diaconessonhuis: le klasse dagelijks 11.00- 12.00 u, 13.15-14.00 u. 18.45.19.30 u. 2e en 3e 3c klasse dagelijks 13.15.14.00 u en 18.45- 19.30 ii. Kinderafdeling dagelijks 1.45 u en 15.30 u Maandag- -woensdag- en vrijdagsa vond 15 00-18.30 u.. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13.00-14.00 u. 's zondags 11.00-12.00 u en 14 00-15.00 u. le klasse de gehele dag. Annakliniek; dag 13 30-14.30 u en 18.00-19.00 ALPHKN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse: 10.30-11 00. 14 00- 14 45 en 18 00-19 00 u 3e klasse 14.00-14 45 en 18.00-19.00 u Kraamafdeling 16 00-17.00 u alleen voor echtgenoten 19.00-20.00 u. Kin. derafdeling 15.00-15.30 u ARCHITEKTKN-Informatiecentrum Rijnland donderdagavond 19.30-21.30 uur zitting in Leids Volkshuis. Apothekersdijk 33. Telt/nni- sche afspraak noodzakelijk. Tel. 01710-26385. op alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. J. Verhaar. Veldhorststraat 35: 2e penningmeester L. Bouwmeester. Em- mastraat 13; 2e secr. M. P. Cozijn, Prins Hendrikstraat 18. LISSE Dinsdagavond 20 maart wordt de jaarvergadering gehouden van de Chr. Nat. School in de Kleu terschool, Geraniumstraat la, 8 uur. Na de pauze wordt de instructiefilm voor het onderwijs 'De lage Landen' vertoond. HAZERSWOUDE De verenigingen, die zijn aangesloten bij de Sportraad Hazerswoude, zijn van plan, dit jaar een sportweek te organiseren. De af gevaardigden van de verenigingen, die zich met de organisatie van de sport week willen belasten, zullen tijdens de openbare vergadering van de Sport raad op 2 april hun ideeën ter be spreking voorleggen. HAZERSWOUDE De Vredeswerk- groep Hazerswoude b elegt op maan dag 26 maart om 20.00 uur een open bare bijeenkomst, waarin Vietnam centraal staat. Om de Vietnam-avond, waarvoor ook burgemeester en wet houders en gemeenteraadsleden wor den uitgenodigd, een vervolg te ge- ven.he eft de Vredeswerkgroep B. en W. verzocht vergunning te geven voor een huis-aan-huis-collecte, waarbij de actie 'Heel Vietnam' en het Medisch Comité Nederland-Vietnam elk 50 pet van de opbrengst krijgen. Tijdens de Vietnam-avond zal de film 'Kerken en Vietnam'wor den vertoond. HAZERSWOUDE De wijkavond, die de Commissie Miliehygiëne Ha zerswoude in het Michelshuis organi seerde, stond 'bol' van de vragen omtrent het leefmilieu in Hazerswou- de-dorp. Zo werd gepleit voor de plaatsing van meer afvalbakken in de diverse straten. En vroeg een ander zich af, hoe het toch mogelijk is, dat er niet wordt opgetreden tegen chauf feurs van wagens, die zondigen tegen de verkeersregels. Voorzitter L. Ver- weij deelde mee dat de tafeltennisver eniging Avanti binnenkort in Hazers- woude-dorp containers wil plaatsen, waarin glas kan worden gedeponeerd. Commissielid J. D. de Wit wees er op, dat alleb uurtbewoners een taak hebben wat betreft het leefmilieu in de woonwijk. De jeugd en de honden blijken de grootste vijanden van de plantsoenen. HAZERSWOUDE Dank zij de gift van 5150, een bedrag dat ingezete nen van Hazerswoude bijeenbrachten op initiatief van de Vredeswerkgroep, kan de uit Hazerswoude afkomstige pater Jan Koot in het Keerom-gebied van West-Irian de huisvesting van de Papoea's aanzienlijk verbeteren. Ook is het hem mede daardoor mogelijk scholen en gemeenschapshuizen te bouwen. Jan Koot heeft bericht dat in zijn Keerom-gebied hard wordt ge werkt. Momenteel wordt inWa ris een nieuwe woonkern opgezet, met een kerkje en een schooltje. SASSENHEIM In 'Ontmoeting- hield de plaatselijke afdeling van de Chr. Hout- en Bouwbond een feesta vond. Landelijk voorzitter D. van Commence richtte zich speciaal tot de heer H. Spies, die 25 jaar lid was. Hij was van '55 tot '63 penningmeester. Als blijk van waardering van het hoofdbestuur speldde hij hetgou den C.N.V.-insigne op. Van het plaatselij ke bestuur was er een attentie in de vorm van een platenbon en voor me vrouw Spies bloemen. WARMOND Zaterdag 24 maart houdt de muziekvereniging War- mond's Fanfare een tweede winteruit- voering. De uitvoering begint om 8 uur in 't Trefpunt'. Door de afde ling toneel zal het blijspel 'Commissa ris Manus vertelt' worden opgevoerd. RIJNSBURG Ledenvergadering VVV. De algemene ledenvergadering van de VVV, die maandagavond zou worden gehouden, is tot nader order uitgesteld. KATWIJK Gebroken been. De 5- jarige Erwin Berghuis uit Katwijk brak op de Hoorneslaan zijn rechter been toen hij onvoorzichtig de rij baan overstak. Een 18-jarige Katwijk- se automobilist kon hem toen niét meer ontwijken. De jongen werd door de EHD naar het AZ in Leiden ver voerd. HILLEGOM In Sporthal Treslong gaf de Chr. Gymn. vereniging 'Jahn' (plm. 400 leden) een demonstratie. In het 20 punten tellende programma was ruime plaats voor recreatieve gymnastickbeoefening en ook trokken de ludieke nummers veel belangstel ling. Eerst tegen elf uur sprak voor zitter Griekspoor tot de honderden belangstellenden een dankwoord. HILLEGOM Zaterdagavond was de belangstelling groot van de H'gomse Industriewerkers voor de propaganda- ontspanningsavond in zaal 'Flora'. NKV-industrievoorzitter J. Salman heette naast de leden met hun echtge noten de diverse vakbondsbestuurders welkom. Dezen lichtten de gebeurte nissen in de afgelopen weken bij Hoogovens summier toe. Voor ont spanning hadden de Industriebonden voortreffelijk gezorgd. Dat werd opge diend in de vorm van een kienspel. LISSE Vrijdagavond heeft men in de Lisserbroek in de 'Meerkoet' weer een fijne avond met toneel mogen beleven! Het 'Geestgrond Theater' uit de Bollenstreek gaf een produkt van eigen bodem. Opgevoerd werd het blijspel in drie bedrijven 'Een zekere Hildegard' van Eli Asser. De tonelis ten hebben zichv an hun beste zijde laten zien in heel goed toneelspel. Op vrijdag 23 maart wordt het toneelstuk gebracht in het Gemeenschapscentrum in de Poelpolder. KOUDERKERK Gezien de grote belangstelling die er is voor de ekspo- sitie De Rijke Historie van Koudekerk zal deze niet op 23 maar op 30 maart a.s. sluiten; een verlenging met een week dus. De Rijke Historie van Kou dekerk is op werkdagen geopend van 9-5 en 's maandags bovendien van 7-9 uur n.m., op de ekspositiezolder in het gemeentehuis. KOUDEKERK Gedurende de perio de van 11 maart tot en met 2 juni wordt in Nederland en andere bij de E.E.G. aangesloten landen een enquête gehouden om statistische ge gevens te verzamelen over de werkge legenheid en de werkloosheid. In deze gemeente is een aantal adressen voor dit onderzoek aangewezen door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Een gemeentelijke enquêtrice, n.l. me vrouw Bouwman zal aan de bewoners van de aangewezen adressen medewer king aan de enquête te vragen. De bewoners van de adressen zullen tij dig een circulaire ontvangen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3