Buitenlanders willen geen 'wegwerp'-omroepers zijn dezeggenschap Niet te vaak, niet te heet Achtergrond van conflict bij Wereldomroep: krijgt f4500 Gemeente mag niet aan vluchtelingen geven maandblad De stichting Wereldomroep Onschuldig gevangene andbladen maandbladen teveel ei musketier wennen keverbaby bel voorbeeld ni WE\LAND/CO-\DIE-\TAAR T5/K7 ©PIB comnucm ttfff/KWARTET ZATERDAG 17 MAART 1973 el niemand zal ons ervan verden- dat wij tegen medezeggenschap dat wij inspraak zouden afwij- dat wij degenen die. op welke dan ook, bij het arbeidsproces ;en zijn, als onmondige wezens willen behandelen. Integen- lij herhaling, en in allerlei toon- is in onze commentaren uit- dat het een rechtvaardige volwassen burgers als mondi al te behandelen. [gaande democratisering van teming, om maar een belang- •ctor van de samenleving te heeft onze volle instemming ioral omdat de mens als beeld- Gods daardoor ook in zijn Issfeer wezenlijk tot zijn recht Van onze correspondent HILVERSUM De medewerkers van de Wereldomroep, voor zover zij zijn aangesloten bij een vakbond, hebben besloten geen kandi daten te stellen voor de bij dit bedrijf in te stellen ondernemingsraad. Op een donderdagavond gehouden vergadering hebben de betrokke nen de eis gesteld dat de vakbonden eerst een gesprek moeten heb ben met de directie om de voorwaarden aan te geven, waaronder een dergelijke ondernemingsraad naar behoren kan functioneren. Pas als het klimaat binnen het bedrijf veranderd is, willen de vakbondsleden deze boycot opheffen. De directe aanleiding tot het conflict dat nu binnen het bedrijf van de Wereldomroep is uitgebroken, betreft de contracten waarop de meeste bui tenlandse medewerkers van de Wereld omroep zijn aangesteld. Bij de Wereldomroep aan de Witte Kruislaan in Hilversum werken onge veer 300 mensen. Dagelijks wordt een groot aantal radio-uitzendingen in vreemde talen verzorgd. Deze uitzen dingen worden naar de verste uithoe ken van de wereld gebracht via de korte golfzender. Een belangrijke afdeling binnen het omroepbedrijf is met name de Engel se afdeling (voor Noord-Am^rika, Au stralië en de Afrikaanse en Aziatische landen waar engels als tweede taal geleerd wordt) en verder de Spaanse afdeling (ook voor Zuid-Amerika) en Ook veel bezwaar tegen de directeur de Arabische afdeling. Bij deze afde lingen werkt een dertigtal buitenland se omroepers, afkomstig uit de landen waarop de korte golfzenders zijn ge richt. Zij brengen de programma's in Van een onzer verslaggevers ARNHEM De Arnhemse rechtbank heeft bepaald dat de staat een bedrag van 4.500 gulden moet betalen aan de 20-jarige opperman Bennie S. uit Westendorp. S. heeft ongeveer een jaar onschuldig in voorarrest gezeten, verdacht van moord op het meisje Rinie Wielhee- se uit Gaanderen (gemeente Doetin- chem). De bouwvakker had via zijn raads vrouwe, mevrouw imr. E. de Vries Robbé-Van Tricht, als schadeloosstel ling onder meer een jaar loon ge vraagd. Al eerder heeft de rechtbank in deze moordzaak een bedrag toegekend aan een jongeman, die er eveneens niets mee te maken bleek te hebben en ook langdurig in voorarrest werd gehou den. De moord is tot nu toe niet opgelost. Bij het onderzoek, waarvoor een speciaal rechercheteam werd sa mengesteld, werd destijds een contro verse openbaar tussen justitie en de gemeentepolitie van Doetinchem. Van een verslaggever DEN HAAG Bij koninklijk besluit is het besluit van de gemeenteraad van Krimpen aan de IJssel om tien duizend gulden beschikbaar te stellen aan de actie voor de Oostpakistaanse vluchtelingen vernietigd. Volgens de Kroon is er geen sprake van een uitgave die enig gemeentelijk belang behartigt, omdat er geen band is tussen de gemeente Krimpen aan de IJssel en de vluchtelingen. de lucht, maken reportages over het leven in Nederland en vertalen in en uit hun landstaal wat er uit de hele wereld aan berichten binnenstroomt. De contracten van deze buitenlandse medewerkers zijn nu in discussie ge komen Het officiële beleid van de directie van de Wereldomroep is deze medewerkers op een kortlopend con tract van drie, vier of hoogstens vijf jaar aan te nemen. Deze contacten kunnen in principe niet verlengd wor den, maar van dit principe is de directie in het verleden meermalen afgeweken. En is zelfs wel eens de suggestie gewekt van permanente con tracten, maar sinds kort is het duide lijk dat er een veel stringenter beleid wordt gevoerd waarbij geen sprake meer is van verlengingen. Het doel van de regeling met de kort lopende contracten is volgens de di rectie te verhinderen, dat deze buiten landers zich in Nederland gaan 'sette len'. De directie ducht het gevaar dat de buitenlandse omroepers overscha kelen op de Nederlandse mentaliteit dat zij vervreemden van de sfeer in hun geboorteland, waardoor de uit zendingen voor hun landgenoten min der aantrekkelijk zouden worden. Volgens de buitenlandse omroepers zelf gaat deze redenering niet op: de wereld wordt steeds kleiner, afstan den tellen nauwelijks meer. Nu de vliegprijzen sterk gedaald zijn, zouden Marja heeft het toch gedaan.... De schrijver-dichter A. Marja (pseu doniem van A. Th. Mooij. 1917-1964) heeft zijn plaats in de Nederlandse literatuurgeschiedenis gekregen min der op grond van zijn literaire activi teiten als wel op grond van zijn practi cal jokes. Als een hoogtepunt van de Nederland se literatuur-geschiedenis in dit op zicht mag ongetwijfeld gelden dc kwestie Marja-Stuiveling. Terecht ruimt een literair tijdschrift als 'Maatstaf' daarom in het deze week verschenen januari-nummer ruimte in voor een studie door A. J. Govers over deze affaire, temeer nog nu Go- vers kans ziet een einde te maken aan heel wat martelende onzekerheid. Voor de nieuwsgierigen en de vluchti ge lezers, die nooit verder komen dan de eerste drie alinea's hier alvast de conclusie van Govers verhaal: in de kwestie Marja-Stuiveling heeft Marja Stuiveling onheus bejegend en toen Marja zijn eigen rol ontkende, jokte hij. Voor de stugge volhouders nu nog even een samenvatting van Govers' verhaal. In de winter van 1962 stuur de Marja aan de leden van de Vereni ging van Letterkundigen een verval ste circulaire met de mededeling, dat de voorzitter van de vereniging, prof. dr. Garmt Stuiveling zou aftreden om dat een 'ereraad' de staf had gebroken over Stuivelings aandeel in de tijdens de oorlog verschenen herdruk van De Vooys' Historische Schets van de Ne derlandse letterkunde. (In deze her druk had Stuiveling de daarvoor in aanmerking komende schrijvers voor zien van de voor de betrokkenen toen zeer gevaarliike toevoeging jood of communist. Dat was 11 et waar; althans dat 'van die ereraad en het aftreden niet. Mar- zij regelmatig bezoeken kunnen bren gen aan de landen waarvoor zij de uitzendingen verzorgen, zonder dat dit de Wereldomroep veel hoeft te kosten. Het feit, dat zij geen beginne lingen in het vak zijn, kan volgens hen de uitzendingen alleen maar ten goede komen. Zij vrezen dan ook dat bij de directie een ander motief meespeelt, namelijk het geen eigen verantwoordelijkheid willen geven aan de Nederlandse en buitenlandse medewerkers. Velen van de buitenlandse medewer kers van de Wereldomroep zijn ge trouwd en hebben kinderen op Neder landse scholen. Zij voelen er niets voor om als een soort 'wegwerp-gast- arbeiders op hoog niveau' behandeld te worden. Als hun contract niet verlengd wordt, betekent dit dat zij niet alleen hun baan kwijt zijn maar ook Nederland moeten verlaten, tenzij binnen de door de vreemdelingenpoli tie gestelde termijn een andere be trekking hebben gevonden. Dat laatste is bijna onmogelijk, omdat hun oplei ding en ervaring zo gespecialiseerd zijn. Oorzaak dieper De kwestie van de buitenlandse werk nemers is de aanleiding voor deze moeilijkheden, maar toch schuilt de ja werd door de Vereniging als lid geroyeerd. Dat gaf een geweldige hei bel, want Marja ontkende de beschul diging dat hij de circulaire had rond gestuurd. Het gevolg van die bezweringen van onschuld was, dat Marja weer in ge nade als lid werd aangenomen. Ten 'onrechte, zoals Govers inmiddels is gebleken. Govers heeft niet alleen de schrijfmachine achterhaald waarmee Marja de circulaire typte en die hij van zijn vriendin, mevrouw E. leende om het spoor naar zijn eigen schrijf machine uit te wissen; er bestaat ook nog een stuk carbonpapier waarop de door Marja getypte tekst is na te lezen voor wie daar enige moeite voor doet. 'Ik wist niet dat een mens zo kon liegen', was het onthutste com mentaar van de humanist Stuiveling op deze onthullingen. Simon Carmiggelt heeft ooit eens ge spot over het Letterkundig Museum in Den Haag en de vele dossiers, daarin opgeborgen: 'wat jammer dat wij over honderd jaar nóg niets we ten over Shakespeare en wèl alles over A. Marja'. Govers, een geschoold en gediplo meerd psycholoog uit Rijswijk (ZH) zet in zijn studie Carmiggelts spot echter in een schril licht. Wie zal ooit 'alles' over Marja Weten? moet de sombere conclusie luiden, ook van wie bereid is deze kolom nu nog verder uit te lezen Marja. zo wordt uit Govers' verhaal duidelijk, beschikte over een afgeslo ten la, waarin hij het materiaal voor zijn practical jokes opborg materi aal dat hij 'met een satanisch plezier had voorbereid in lediger uren. Deze snel en veelvuldig gefrustreerde man beoefende de wraaklust als een conti nu handwerk, zoals een edelsmid of glasbbzer ook hum métier hebben. De producten lagen klaar, maar het toezenden aan personen of aan welge kozen tijdschriften wachtte op het echte oorzaak dieper. Bij grote groe pen werknemers van de Wereldom roep, met name in de creatieve sector, bestaan grote bezwaren tegen de auto ritaire en keiharde manier van optre den van de directeur, drs. L. F. Tymstra. Daarom ook zal nu een delegatie uit de aangesloten personeelsleden con tact zoeken met het bestuur van de Wereldomroep om het in te lichten over de dagelijkse gang van zaken binnen het bedrijf. Veel personeelsleden hebben kort ge leden geweigerd hun handtekening te zetten onder een solidariteitsverkla ring met de in moeilijkheden geraak te buitenlandse werknemers. De initi atiefnemers van de actie kregen toen de indruk dat een aantal personeel '2- den het wel eens was met het doel van de actie, maar niet durfden teke nen uit angst dat zij op hun beurt moeilijkheden zouden krijgen met de directie. Deze door angst ingegeven houding was voor een aantal vak bondsleden aanleiding om de verhou ding tussen directie en personeel in het algemeen aan de orde te stellen. Tegelijk zou dan met het bestuur gesproken kunnen worden over een verandering van het sysyteem, waaron der de buitenlandse werknemers aan gesteld worden. deuvelse moment'! Marja was dan alleen in huis, een coma nabij. Hij moet in deze toestand van mach teloosheid (fysiek en psychisch) nogal eens de la geopend hebben en zijn 'uiterste' machtsmiddelen hebben ge liefkoosd. Wanneer hij nog de kracht had om een luchtje te gaan scheppen, nam hij wel eens een gereedliggende brief of kaart met spot-rijmpjes mee, en postte deze. Ook wanneer hij een dag tevoren had ingezien, dat de aan val unfair of onverantwoord zou zijn. Met zijn laatste krachten wankelde hij van de brievenbus naar huis terug en viel dan in de gang bewusteloos'. Toch doemt er, alle duidelijkheid van Govers ten spijt, een nieuw probleem voor de literatuur-geschiedenis op: wie is de door Govers opgevoerde mevrouw E.? In 'Hollands Maandblad' van februari een amusant verhaal van Battus/Piet Grijs/Raoul Chapkis/IIugo Brandt Cortius over het beeld, dat een denk beeldige maar desondanks scherpzin nige Chinees zich van onze Neder landse taal zal hebben gevormd aan de hand van een met bezorgmoeilijk- heden kampend Amsterdams ochtend blad en een uitvoerige bespreking door J. J. M. van Dijk van enkele recente feministische puritanisme geen schijn van kans, want 'in tijden van welvaart is sexualiteit een onmis bare vorm van recreatie'. Zijn conclusie: 'Waarom zou de vrou wenemancipatie niet net als iedere an dere emancipatoire beweging gewoon in dc maatschappij kunnen beginnen? Vrouwen voelen zich daar misschien minder thuis dan in bed maar dat moet dan ook juist veranderen'. Helaas is William D. Kuik nog steeds ziek. Kopers van losse nummers van 'Hollands Maandblad', omwille van Kuiks feuilleton 'De held van het potspel', zijn bij deze gewaarschuwd. Wij geven wel een seintje als hel weer zover is. HILVERSUM De Wereldomroep is een stichting met een bestuur, waarvan alle leden worden benoemd door de minister van C.R.M. Het bestuur wordt gevormd door dc heren: II. Algra, voorzitter; drs. H. A. Korthals, plv. voorzitter; prof. mr. A. D. Belinfante; mr. C. A. Bos: W. Ch. J. M. van Lanschot; mr. M. v. d. Stoel; prof. dr. N. Cramer; drs. J. A. Ritmeester v. d. Kamp en dr. J. E. de Quay. De dagelijkse leiding berust bij de directie, die wordt gevormd door de heren drs. L. F. Tijmstra, directeur, en J. W. Acda, onderdirecteur. Stap een willekeurig uit de adver tentiekolommen geprikte sauna in de grote stad binnen en in acht van de tien gevallen blijk je dan in een gelegenheid vol exotische verlokkingen te staan, die niet veel met een sauna te maken heb ben en waar het deskundig ge noemde personeel niet veel om het lijf heeft. Buiten de grote steden valt het aantal malafide sauna's best mee, maar in Amsterdam bij voorbeeld, zegt bedrijfsleider Ten Hove van de sauna 'Viking' in een van de betere wijken van de hoofdstad, kun je rustig stellen dat van de vijfentwintig sauna's er niet meer dan vijf die naam met recht mogen dragen. Om het publiek attent te maken op die goede sauna's, is indertijd de Nederlandse Saunavereniging op gericht. Van de 350 sauna's in het land zijn daar nu zo'n 130 bij aangesloten wat natuurlijk niet wil zeggen dat het resterende deel uit louter onbetrouwbare institu ten zou bestaan. In Harderwijk zit de uitgeverij Sauna, die geregeld vaklectuur verspreidt en elk kwar taal de 'Saunapost' laat verschij nen. Allemaal omdat de sauna erg bevorderend voor een goede ge zondheid is, mits op de juiste ma nier en met mate gebruikt, want dat laatste gebeurt niet altijd. Hoe je precies met en in een sauna moet omspringen heeft de bio- en klinisch chemicus dr. A. G. Hilvers in samenwerking met anes thesist C. Zegveld en een aantal proefpersonen in het Centraal Zie kenhuis in Alkmaar diepgaand on derzocht. Vrij vertaald uit hun rapport: doe je niet stoerder voor dan je bent door het langer dan een ander in je saunabadje uit te houden. Daar is het te heet voor: 90 tot 100 graden Celsius heet in de sauna normaal en twaalf minu ten in die vochtige hitte is al meer dan voldoende. Te lang in een warme sauna is beslist nadelig voor een goede functionering van met name de hersenen, omdat er geen of nauwelijks zuurstof wordt opgenomen. En hoewel juist altijd het tegendeel tvordt beweerd, wordt de stofwisseling bij zo'n ho ge temperatuur op een laag pitje gezet en daardoor zijn de heren er nog niet uit hoe een saunabader zich na zijn bad fitter dan ooit kan voelen. Er zijn trouwens nog vragen genoeg, waarop het team later nog eens terug wil komen. Deze bijvoorbeeld: normaliter zou je beivusteloos worden of zelfs dood kunnen gaan, als de weefsels geen of vrijwel geen zuurstof op nemen. maar waarom gebeurt dat (gelukkig) in een sauna niet? Ook hierover is men het nog lang niet eens: is een ijskoude douche na een verkicikkend hete Finse sauna wel zo verschrikkelijk ge zond? Een stuk of wat deskundi gen, onder icie artsen, hebben na een privéonderzoekingstocht langs sauna's en medici in Finland zelf het akelige gevoel overgehouden, dat het aantal gevallen van hart en vaatziekten ten gevolge van veelvuldig saunagebruik schrikba rend is toegenomen. 'Maar die Fin nen gaan er dan ook wel twee keer per dag in en duiken vervol gens in een van die ijskoude me ren', zegt de heer Ten Hove, die zelf zijn wekelijkse saunabad niet wil missen. Want als je verstandig van een saund gebruik maakt 'voel je je als het ware opnieuw geboren. Door het transpireren krijg je het zelfde effect als na tien kilometer hardlopen. Het is erg gezond als je maar niet overdrijft. Twee keer per week is wel genoeg'. Waarschuwing van de Australische kinderarts prof. Donald Cheek: overvoeding van baby's is niet al leen niet gezond voor het kind, maar kan op latere leeftijd zelfs leiden tot hart- en vaatziek ten, vetzucht en suikerziekte. Moe ders die hun baby de fles geven maken zich het meest 'schuldig' aan overvoeding. 'De opvatting: hoe groter de baby hoe beter, is onzinnig', zegt de professor. Na de Friese zijn nu ook de Zaanse kievitseieren onderwerp van grote zorg. De kring van Zaanse burge meesters - dat zijn er tien - zeggen er dit van: 'Met alle begrip voor de omstandigheid, dat het vinden van het eerste kievitsei voor ons de lente inluidt, moet toch worden vastgesteld dat het aktiveren van de eieren-zoekerssport door het in ont vangst nemen van het eerste ei in de gemeente in strijd is met de steeds groeiende natuurbescher mingsgedachte'. De burgemeesters die er bij zeggen dat ze besloten hebben het eerste ei ongeopend te rug te sturen, vinden zelfs dat het zoeken en rapen van kievitseieren 'beter verboden zou kunnen wor den'. D'Artagnan. de door Alexandre Dumas' boek 'De drie musketiers' beroemd geworden vechtjas, komt dinsdag naar Maastricht. Dat zal althans een echte nazaat met de zelfde familienaam zijn, die een driehonderd man sterke compagnie des mousquetaires aanvoert, alle maal omdat op die dag in Maas tricht de dood van zijn grote voor vader wordt herdacht die driehon derd jaar geleden tijdens het beleg van de stad sneuvelde. Nu is niet iedereen zo zielsgeluk kig met deze herdenking, want de Franse troepen namen in -1673 Maastricht niet alleen in, maar lieten ook ergerlijk duidelijk mer ken dat zij de overwinnaars waren en dat zit veel Maastrichtenaren nog steeds niet lekker. Maar dat burgemeester Baeten tot lid van het Franse musketiersgilde wordt geclagen, maakt ook voor deze 'on- gelukkigen' weer een hoop goed. Een fijne baan tussen kinderen. Dat werd twee jaar geleden be loofd aan de ongeveer drieduizend (meisjes en enkele jongens) die toen begonnen met de opleiding voor jeugd- en kinderverzorging. Nu zij binnenkort met een diplo ma van school komen lijkt de kans op zo'n fijne baan minder groot dan ze dachten. De opleiding is tc weinig bekend en de doorstroming naar andere opleidingen (bijvoor- Net op het nippertje, op dc laatste dag van het visscizoen. heeft de oude sporthengelaar Geert Smit (85) een kolossale karper van ruim twintig pond verschalkt. Het ge vecht met het wezen aan de andere kant van het simmetje, dat even huiten Enschede aan dc oever van het Twentekanaal plaatsvond, duurde wel een half uur. beeld kinderbescherming) valt ook tegen. Anna de Jong (20), leerling van de Amstelacademie in Amsterdam, heeft al veertien sollicitatiebrieven dc deur uit. Tot nog toe heeft ze bot gevangen. De meest positieve reactie die ze krijgt is: kom maar eens terug als je het diploma hebt. Maar vaak blijkt ook dat de oplei ding te weinig bekend is of het niveau te laag wordt aangeslagen. Het werkterrein (peuterspeelzalen, kinderdagverblijven, kindertehui zen) moet nog wennen aan de nieuwe opleiding. Toch zijn het met alleen de moeilijkheden van het inspelen. In sommige provin cies kan het inderdaad moeilijk worden, zegt de inspectie voor het huishoud- en nijverheidsonderwijs. Volkswagen heeft in dc Vex-enigde Staten een turflijstje bijgehouden en het zal dus wel kloppen: sinds 1964 zijn daar 24 'keverbaby's geboren, van wie de moeders on derweg op de achterbank van hun Amerikaanse V W moesten beval len. Vorig jaar werden er 29 ge turfd en 1969 is dan ook met 35 'keverkinderen' topjaar gebleven. Er waren ook twee tweelingen die de VW-aehterbank als kraambed uitzochten. 'Aan deze manier van reclame doen we hij een bank niet. Simpkins.' ;omen. s in deze krant gisteren nogal i:rig bericht over wat deining die xa gymnasium in Utrecht is over de benoemingsprocedure ^Tifeen nieuwe rector. Het lijkt ons uns redelijk, dat B. en W. de gemeentelijke deskundigen op prijsgebied zoveel mogelijk le- van de school in kwestie en een atie van meelevende ouders een iele rol laten spelen in de benoe- procedure. Dat evenwel een ngenraad' daarbij ook een niet angrijke taak toebedacht krijgt, lij ons twijfels rijzen, tan nuttig zijn, dat met name de igen van de hoogste klassen zo mogelijk vertrouwd worden ge- met de uitgestippelde benoe- procedurc. Maar de selectie, de acht en de benoeming moeten eerste plaats een zaak zijn van daartoe de kwaliteiten bezit- [n van hen die, naar gehoopt rorden langdurig met de rector zullen mogen samen- nEn dat zijn met name de van de school, en niet de n, die over enkele jaren dc leur voorgoed achter zich zul- ihtslaan. ie Prawda het niet zelf had t, zou niemand het hebben ge- de Sowjet-regering vindt, dat de ag prijs voor de vrede dit jaar moet 1 w n toegekend aan maarschalk Ti- daarom het Kremlin zich dit heeft veroorloofd jegens een lan die in een nog niet eens zo 1 erleden door Moskou werd uit- voor een 'Hitleriaans-trotskis- boef', valt vooralsnog moeilijk rgronden. De veronderstelling is d' :rd, dat de Sowjets aldus een richt willen scheppen voor Ame- ïui se pogingen om president Nixon lobclprijs te bezorgen. Maar m dan Tito op het schild gehe- n niet hun eigen Breznjew, van en beetje communist toch moet n bewijzen, dat hij er zelfs een op zijn communistische princi- tor over heeft gehad om een lijke bijdrage te leveren aan de Vietnam? Waarom dan een ilaaf voorgedragen, die er jaren ijn leven aan heeft besteed, dc t-Unie tegen te werken, en die de euvele moed had, achter ters in Praag te gaan staan? 'achting van het echte antwoord :e vraag is de verleiding groot ikening te houden met de moge- |d, dat een geest van radicale ling en zelfverloochening is geworden over de Sowjet- ig. Zo bezien verdient haar op ruimer navolging dan de gedragingen van het Kremlin. Nederland zou ervan kunnen Weliswaar ontbreekt het onze :i aari vijanden die ze met enige waardigheid kunnen voordragen de Nobelprijs, maar op ander a is er ook voor hen volop nheid. de wenk van Moskou op Igen. Onze kabinetsformatie zou ui nzienlijk door worden vergemak- Als mr. Burger maar een oog had voor het lichtend voor door Moskou gegeven, zou het voor de CHU nog moeilijk wor- eU voldoende ministers te leveren be het nieuwe kabinet. conflict in dc Sociaal-Economi- 15 Raad over dc toekenning van een aan de Nederlandse Centrale van Nt ir Personeel (NCHP) is tijdelijk jit Drcn. Daarmee is in elk geval le geschapen voor nadere bezin- en op taak en samenstelling van dit er laamste sociaal-economische Z n. 61 is hard nodig. Achter het conflict 15 Ie SER gaat méér schuil dan »r!' 'gheid 'over de vraag, of *het |u t personeel nu al dan niet apart worden vertegenwoordigd. De er cweging is de laatste tijd niet zo n kig meer met dc rol die ze in dit 'n speelt, en steeds meer politici n, dat het samenspel van SER en du ing zoals dat in de loop der jaren Ite heeft gekregen, de positie van 'arlement ondergraaft. is een pluspunt van het conflict fr de NCHP, dat het de discussie ib deze problematiek versneld heeft 0 de stoot heeft gegeven tot een 0 ic waarin samenstelling en werk- m van de SER zullen worden :,sl aan dc maatschappelijke ont- j1 ding die zich sinds dc oprichting dc SER, in 1950, heeft voltrok-

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7