en G. - 45 jaar naakt de muziek genda voor Leiden Rijnzichtflat voor werkende jongeren kennismaking Schaschlik voor halve prijs X3? ui:: Burgemeester benut mogelijkheden niet Stationskap 150 m langer Ter 4?7, ^p31 maart groots festival in de Groenoordhal Nieuwe bestemming voor fabrieksgebouw ^/KWARTET ZATERDAG 17 MAART 1973 REGIO L3 jed DEN Kunst en Genoegen, bet nationaal én internationaal bekende tamboer-, trompetter- en sl srskorps, wordt dit jaar 45 jaar. Het is een heel knap blazend en trommelend gezelschap. Toch :dei it maar een deel van de waarheid. hji Been-voorzitter A. J. Truijers en meen-adjunct A. Aldenkamp, met k in de bestuurskamer van K en «nis, de voormalige school aan de jrstraat, een genoegelijk gesprek zeiden het zo: 'K en G is een oe, Jvereniging, met vele aktivitei- 1 Eén ervan is muziekmaken; en ojdoen we toevallig nog goed óók. binden de jongens, houden ze 'l durend in beweging met allerlei s izaamheden, broeden nieuwe idee- it, maken het gezellig, zodat de ins van de straat blijven. Ze en bij ons altijd terecht'. s langzamerhand toch wel veel iderd. Vroeger hadden de heren van Leeuwen (voor de muziek) jen de Reede (als secretaris en ngmeester) alleen het heft in en. Ze zeiden het en de jongens en maar te luisteren en te bea- ,ek Ni Nu zitten de jongeren in het ur. Nu ja, het is toch wel ge- b t, dat een paar mensen van de garde, de voorzitter en algemeen ikt onder anderen, blijven bege- i« i en een al te groot jeugdig Resultaten dt (usiasme wat afremmen. idorgels G, oorspronkelijk te vertalen als t en Genot' (maar dit tweede lid nogal weerstand) werd opge- door de heren H. van den H. Roman en J. Sira, alle drie eg in leven. Het is voortgekomen uit i erkelijk CJMV-werk, aan het Le- ai al. Deze organisatie had ver- 'dejende onderafdelingen. Merkwaar- vofeenoeg dankt K en G aan de w -afie-beoefenaars, verenigd in de 'De Inktvis' zijn ontstaan. Het is men als mondorgelvereniging, erd pas in 1949 omgeschakeld in tamboer- en pijperkorps. Die jongens (al gauw tussen de 70 besloten dan op één oktober onder aanvoering van de drie d mde mannen-van-het-eerste-uur, muziek te gaan maken. 'Na de oorlog waren er nog wat oude mondorgels over, maar te weinig. En nieuwe instrumenten waren óf niet te krijgen (goede mondharmonica's kwa men voorheen uit Duitsland) óf veel te duur. Om de jongens toch te helpen, werden er fluiten bij geno men. Er moet toch immers wat gebeu ren. Het sociaal aspect heeft bij ons altijd een grote rol gespeeld. Die eerste fluiten werden van glaspijpen gemaakt. Eén van de leden experi menteerde zelfs met een ijzeren pijp. 'De grote stimulans kwam toen K en G 'Jubal' uit Dordrecht zag marche ren, in keurige uniformen met mooie instrumenten, zo'n honderd muzikan ten. Ja, dat was het. Maar die waren net als Amersfoort al voor de oorlog overgestapt, ze hadden uniformen, in strumenten, die ze al die tijd ergens hadden ondergebracht. Toen is K en G van de weeromstuit, eigenlijk op nieuw begonnen, met Joop van Leeu wen en Rien de Reede als de twee grote mannen'. K en G heeft een grote naam. De militaire orkesten willen opgaven van spelers, die voor hen in aanmerking komen. Aan Taptoe Delft werken ge regeld K en G-muzikanten mee; die zitten dan tussen de beroepsmensen; soms zelfs levert K en G een complete pijperband. Zoiets is nog nooit door enig ander amateurkorps gepresteerd. De vraag rijst dan hoe het zo ver of liever zo hoog gekomen is. Het ant woord volgt prompt, zoals alles bij K en G. 'Sinds 1953 zijn we bezig met beroeps instructeurs aan te trekken. Dat moest wel, want onze jongens gingen méér vragen, wilden hoger op. We betrokken ze altijd uit de Mariniers kapel. H. M. Swetler hebben we jaren lang, tot aan zijn pensioen toe, gehad. Hij was een geboren instructeur, die ook in Indonesië veel orkesten op poten heeft gezet. Herman Freijzen hebben we nog steeds. Hij bracht de pijpers op een hoog peil en men kan gerust zeggen, dat hij het wereldsuc ces in Kerkrade bewerkstelligd heeft. Hij voelt de jongens aan, dat is zijn geheim'. krijgen allemaal een kans. Eerst wil zo'n negentig procent tamboer wor den, dat trekt aan, begrijpt u wel. Maar dan gaan we met de ouders praten, zeggen dat er nog veel meer is. Ze kunnen overschakelen op hoorn, of fluit. Maar we gaan ervan uit, dat we niemand kwijt willen. Het loopt eigenlijk volgens de natuurlijke selectie. En het gebeurt maar weinig, dat er iemand verdwijnt, omdat hij er genoeg van heeft'. Binding K en G mag met enige trots op de resultaten wijzen. Uit zijn gelederen zijn, nu bekende, beroepsmuzikanten voortgekomen, zoals de fluitist Rien de Reede junior, de muziekleraar Lens Derogé (nu bij Philips, o.a.), de dirigent-pianist Peter Bontje, vroeger tamboer bij K en G., Luc. Nagtegaal, die nu voor beroepsdrummer stu deert. Die werden bij K en G zó door de muziek gepakt, dat ze naar het conservatorium gingen. Hun hobbyy werd hun vak. Ook gaan vele knapen naar muziekscholen, om nog verder te komen. Of ze beginnen zélf muziek te schrijven; een" paar stukken worden door het korps gespeeld, een staat er zelfs op de eerste plaats. Vele leden zijn ook instructeur bij andere vereni gingen. Telkens komen er aanvragen om tamboers en hoornblazers op te leiden. Opleiding K en G heeft een eigen opleidings systeem, dat beslist niet bestaat uit allemaal hetzelfde min o fmeer verve lende lesje leren. Iedere jongen be paalt hier eigen tempo, krijgt een taak, bijvoorbeeld zoveel bladzijden studeren. Van hun zevende jaar af, dit is de minimumleeftijd, leren ze spelenderwijs bekende melodieën en tegelijk zonder opzet de noten. Na een half jaar kunnen ze soms al, van het blad, een eenvoudige mars blazen. Daar hebben ze schik in. Zo'n klein kereltje, die de noten kent en muziek uit een instrument haalt, is de trots van de familie. 'Een sysyteem? Nee, het is zo maar een plan, waar we mee werken. En de deur staat voor iedereen open, uit wat voor milieu hij dan ook komt. Ze K en G is in de allereerste plaats een jeugdvereniging; de binding onderling is héél sterk. Dit was ook het oor spronkelijke ideaal van de Levendaal- CJMV. Dat het voor het grote publiek lijkt alsof die K en G's alleen maar aan muziek doen, komt alleen door het hoge niveau, de reputatie, de presentatie naar buiten. Maar de lei ders zijn constant bezig deze jeugd te binden. 'Dat is ons geheim: altijd bezig blijven. En dan is het wel eens erg moeilijk, altijd weer hoogtepun ten te vinden. Maar het moet: want stilstand is achteruitgang. Ze moeten allemaal méé doen. Onze opdracht aan de instructeurs is daarom: schrijf zó, dat de zwakkeren het één kunnen en de sterkeren zich toch niet vervelen. Dat is een enorme opgave, even enorm als de intelligentie-verschillen. We hebben jongens van blo tot de universiteit. Die werken toch broeder lijk naast elkaar'. De K en G-instructeurs zijn er alleen voor het hele korps, voor de instru mentale opleiding zorgen de jongens zelf. Daarbij wordt dankbaar gebruik gemaakt van de omstandigheid dat ook leerlingen van de pedagogische academie lid zijn. 'We eisen van alle leden een inzet van om zo te zeggen, van tweehonderd procent. Wie zich niet helemaal geeft, bederft het voor de anderen, die van hem afhangen'. En toch komt het maar zelden voor, dat er één wegloopt of geroyeerd wordt. 'In mijn periode maar vier of vijf keer. En dan komen ze soms later vragen of ze alsjeblieft weer mee mogen doen'. Behalve de heren Freyser en Jaap de Jong (bij de mariniers resp. tweede dirigent en tamboer-maitre), voor fluit en drums, heeft K en G de heren Th. Lemmens en B. de Jeu als instructeurs voor het koper. Er zijn plm. 110 senioren (van 16 tot 40 jaar), plm. 80 junioren (van 7 tot 16) en 40 leerlingen. De maximumleeftijd van 40 is zo gesteld, om de doorstro ming te bevorderen. 'Je raakt er toch wel kwijt, afgestudeerde studenten bijvoorbeeld. Er gaat nu weer een arts weg'. Overgang De overgang van junioren naar senio ren is een hele gebeurtenis. Eerst waren ze grote pieten en dan ineens kleine jongetjes. Om dat overgaan te vergemakkelijken worden ze eerst een half jaar bijgeschaafd. Het is ook een kwestie van begeleiden en opvangen. 'We zeggen altijd weer tegen de oude ren: houd die jongens niet apart, neem ze tussen je in. Anders krijg je groepsvorming'. Hoeveel geld dat allemaal kost? Per jaar loopt het al vrij dicht tegen de ton aan. 'En weet u hoeveel subsidie we van de gemeente krijgen? Schrikt u niet: 1500 gulden. Kijk, dat doet ons zéér, dat mag u best weten. Aan de ene kant wordt er voor mindere doelen vaak met geld gesmeten en K en G, overal bekend en gewaardeerd, moet het met zo'n grijpstuiver doen'. Het gebouw, waar K en G kwartier houdt, de school aan de Oosterstraat, die destijds leeg stond, is voor 20.000 gulden in negen maanden tijd door onze jongens zélf opgeknapt. Dat is maar één voorbeeld. Men moest toch wel goed beseffen dat K en G voor de Leidse jeugd enorm veel, ook sociaal heel belangrijk werk verricht Ziet de gemeente dat niet? Maar hoe krijgt men dan al dat geld bij elkaar? 'De senioren reizen overal heen, naar Duitsland en Frankrijk en laten zich betalen. Ze verdienen het geld voor de junioren. 'Het lijkt er op dat K en G buiten Leiden méér erkend ivordt dan erin', verzuchten de beide bestuursleden. Dat is toch maar een heel verdrietige zaak'. De K en G-jongens doen ook aan handenarbeid, creatief werk, voetbal len, noem maar op. En 's zomers gaan ze kamperen. In de acht kamers van hun gebouw is de hele week wat te doen. En alles ziet er keurig uit want het wordt steeds weer vlot opge ruimd. Het hele bedrijf is, bij alle idealisme, toch noodgedwongen, een keiharde business geworden. Dat móet wel. De jongens hebben tegenwoordig ook in spraak; ze komen met hun kritiek, het zijn echt geen makke schaapjes meer, slikken niet zo maar wat de voorzitter zegt. 'In ons werk hebben we eigenlijk dezelfde stijl als de voormalige trom- melaere van roeseldaele. Maar we zoe ken nu weer naar andere vormen. Anderen kijken het van ons af, maar ze kunnen toch niet alles aan de weet komen'. Dit werk is feitelijk onbetaalbaar. Voor het vele geld hoeven de instruc- telrs het heus niet te doen. Ze ver dienen veel meer dan ze nu krijgen. Het is nog een hele kunst ook; lang niet iedereen kan dit werk aan'. K en G gaat 31 maart met een groots festival in deGroenoordhal zijn 45ste verjaardag vieren. Dan kan Leiden, zijn burgers èn bestuurderen, weer eens goed horen èn zien, wat een rijk bezit dit Kunst en Genoegen betekent. Johan van Wolfswinkel DAG 17 MAART Vestestraat 40 chr. toneel- ï^lmperium met 'Fantastische vertellin- Edgar Allan Poe. useum Volkenkunde. Steenstraat kinderfilm "De grote race', ndse Kerk. 7 uur: avondgebed, naai. 8.15 uur Residentie-Orkest Jaring Walta - viool. AG 18 MAART dorp hervormde kerk, 8.30 uur: K. en derdorp. concert bij kaarslicht door um Musicum Roterodanum. >AG 19 MAART kerk, 2 tot 4.30 en 5.30 tot 8 uur: i Ingsonderzoek. "lis. kamer 3. 2. Is, kamer 3, 2.30 tot 4.30 uur: spreek- ïbtenaar Alg. Burgelijk Pensioenfonds Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., lezing over de Berbers. AG 20 MAART 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur: igsonderzoek. erk. 8 uur: afd. Centrum Christen- nbond, mevr. Waverijn over het ge- ipte kind. aat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. decentrale. s. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds lemeenten. 'fccht 38. 7.30 tot 8.30 uur: spjeekuur Hisilng werkende Jongeren. sbureau Herengracht, 9.30 tot 10.30 Man.Vrouw-MaatschappiJspreekuur lartime-werk. raat 49, 10.30 tot 11.30 uur: spjeekuur aadsvrouw. m Volkenkunde, 8 uur: K. en O., ib 16. tot 4.30 en 5.30 tot 8 uur: ngsonderzoek. aat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuur soc. rot... t< Kft Is, 4.30 tot TOUW. 12.45 ladderom. uur: spreekuur soc. ir: pauze-orgelconcert Cf ZRDAG 22 MAART 2' lis, 6 tot 8 p Er- 2 tot 4.30 uur: uur: spreekuur soc. kerk. 8 uur: concert Lelds Kamer- Uitvoering van Matth. Passion van "n Via Crucis van Liszt. Lucia rif" mezzo-sopraan, Nicolette Dekker mezzo-sopraan, Marius van Altena 'lans Zomer bas, Huub Kerstens Het geheel o.l.v. Huub Kerstens. 'AG 23 MAART kerk, 2 tot 4.30 en 5.30 tot 8 uur: u Ingsonderzoek. Jllieater Vestestraat 40, 8.30 uur: Impe- met 'Fantastische vertellingen' van Allan Poe. older Hot House, Rapenburg 24. 10 »m.: Wave. UAG 24 MAART GEEST Rijnlands Lyceum. 8.15 Uteris Sacrum, opvoering van blijspel det' van Honoré de Balzac. Herhaling rpart om 8.15 uur. kazerne. 3 uur: jaarvergadering afd. «olland-Noord Bond van Ned. Mil. slachtoffers. Theater Vestestraat 40. 8.30 uur: Impe- met 'Fantastische vertellingen' van Allan Poe. IEKEN LEIDEN 'ek Kok, Rapenburg 9. apbtheek Voor- en apotheek Leiderdorp. Tot 23 (ADVERTENTIE) TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3: Reliëf werk en grafisch werk van Leo Bolt, tot 30 maart. Open maandag t.m. vrijdag van 8-5 uur. De Lakenhal: keramiek Harm Henrlck Ka- Gelerie v.d. Vlist, Botermarkt 3: schilderijen Ben Mone, wandkleden Ans Lempus, brons plastieken Peter v. d. Meer, grafiek Kees Hauwert en potterle Kees Hoogendam. Febr. tot en met maart. Kabinet Gaper. Johan de Wlttstraat 40: aquarellen en tekeningen van Hans Dingjan, zeefdrukken van Willem Breddels en siera den van Jozef v. d. Horst, tot 21 maart. Open dinsdag-zaterdag van 2 tot 5.30 uur. donderdag ook van 7 tot 9 uur en na telef. afspraak. Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg 94: kleu rendrukken van Will Tweehuysen, tot 24 maart. Open dinsdag tot en met zondag van 14 tot 20 uur. Wassenaar: Galerie-bibliotheek Luifelbaan 1. touwkomposlties van Lilian Westhoek en keramiek van Jeltje Nikkels-de Bosch Kem per. van 10 maart tot 1 april, open 10 tot 12.30, 14 tot 17 en 19-21 uur. Behalve maandagmorgen, dinsdagavond en donder dag. Zaterdag van 10 tot 13 uur. WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag in de hal van het Gemeente- Hofdijk 32. Oegstgeest: Actie Moeders voor Moeders, mevr. zr. E. Janssen-Nlemeyer, tel. 01710-53652. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 u. Groenoordhal: iedere vrijdag van 04.00-14.00 u. veemarkt. Bezoekuren ACAD. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.00 16.00 uur en van 18.30—20.00 uur. Voor de kinderafdelingen: elke dag: 15.00— 16.00 uur en van 18.3019.00 uur. Voor de prematurenafdeling gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders): Maandag t.m. vrijdag: 18.3018.45 uur en zaterdag en zondag van 15.3015.45. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. LEIDEN Bezoekuren ziekenhuizen Bezoekuren St. Ellsabeth-ziekenhuls LEI DERDORP: Ouders 18.00-18.30 u. Klasse-afdelingen: Volwassenen: dag. van 11.15 tot 12.00 uur. van 14.00 tot 14.45 en van 18.45 tot 19.45 uur. Kraam klasse-afdeling: van 11.15 tot 12.00 (alleen voor echtgenoten), 15.00 tot 16.00 en van 18.45 tot 19.45 uur. ALLE VERZEKERINGEN PENSIOEN-ADVISEURS. firma J. GROENEVELD JR. makelaars in assurantiën «otterdam - sedert 1931 eisverzekeringen pleziervaartuigen iipeeruitrusting 18.45 tot 19.45 uur. Dlaconessenhuls: le klasse dagelijks 11.00- 12.00 u, 13.15-14.00 uur. 18.45-19.30 u. 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14.00 u en 18.45- 19.30 u. Kinderafdeling dagelijks 14.45 u. en 15.30 u., maandag-, woensdag- en vrijdaga vond 15.00-18.30 u. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13.00-14.00 u.. 's zondags 11.00-12.00 u en 14.00-15.00 u. le klasse: de gehele dag. Annakliniek: dag. 13.30-14.30 u en 18.00-19.00 ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse: 10.30-11.00, 14.00- 14.45 en 18.00-19.00 u. 3e klasse 14.00-14.45 en 18.00-19.00 u. Kraamafdellng 16.00-17.00 u. alleen voor echtgenoten 19.00-20.00 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. LEIDEN De Stichting Huisvesting Werkende Jongeren heeft een voorlo pig koopcontract gesloten met de fir ma Van der Marei uit Wassenaar, die een flat heeft laten bouwen aan de Morsaeg bij de Rijnzichtbrug. Het flatgebouw, dat onlangs gereed kwam, zal voor een deel (benedenverdieping) worden ingeruimd als garage-show room. Op de bovenverdiepingen zijn achtentwintig eenkamerwoningen ge creëerd, die zijn toegerust met een halletje, douche, toilet, bergruimte, een kleine keuken en een balkon. De Stichting koopt deze mini-flatjes aan voor een bedrag van één en een kwart miljoen gulden, mits voor dit bedrag een rijkssubsidie wordt verkre gen. Gebeurt dit, dan zal de kale huur een bedrag van rond de twee honderd gulden per maand worden. De Stichting hoopt het gebouw in de loop van de maand mei te betrekken. De firma Van der Marei is ook nog voornemens geweest om in de bene denverdieping een doe-het-zelf-zaak in te richten. Omdat zulks in strijd is met het geldende bestemmingsplan, heeft de gemeente laten weten hier voor geen toestemming te geven. Open brief aan burgemeester en wet houders, Men heeft het op de commissieverga dering steeds over het beleid gehad. Welk beleid? De burgemeester zegt dat b en w verantwoordelijk zijn. Heeft de burgemeester als hoofd van het college dan niet de stevigste vin ger in de pap? Al was het alleen maar doordat hij bij stemming als laatste de doorslaggevende stem kan geven in het college. De burgemeester zegt dat hij met het wetboek in de hand niets doen kan. Maar met de sluitingstijden in de hand kom je vast en zeker héél ver, vooral na de mede deling dat het 'laatste uur* financieel het aantrekkelijkste is. De kroegbaas kan ook aan de herrie buiten heel wat doen. Vooral als dat gestimuleerd wordt door een dreigen de eerdere sluiting zal dat wel blij ken. Barrera mag dan stinken (en ik hoop dat ze daar iets aan gaan doen). Ze blijken volgens de verhalen hun klanten wél in de hand te hebben. Men zegt, door de dreiging: Geen moeilijkheden in de buurt, anders kom je hier niet meer in. De politie heeft steeds hetzelfde ex cuus: geen mankracht. Dat is geen excuus om dan maar helemaal niets te doen. Een slachtoffer hoeft niet noodzakelijk door vier man naar het ziekenhuis te worden begeleid. En in het ontbreken van een psycholoog bij de politie zit het heus niet. U verdeelt het kroegencentrum in moten. Een bepaald percentage aan mankracht laat u bij toerbeurt zo een moot afwerken. Uiteraard niet in een vaste volgorde en uiteraard niet met (ADVERTENTIE) f auto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten omzékertezijnl vraag uw assurantieman inlichtingen over Rijnmond-verzekeringen of wend o rechtstreeks tot vliegende vaandels en slaande trom, hoofdzakelijk in het uitgebreide week end. Met de bedreiging van 'vroege' sluiting zullen ze vast en zeker eieren voor hun geld kiezen. En zo'n moot is dankbaar werk, want de afstand tus sen de ene kroeg en de volgende is zó gering dat er in korte tijd héél wat 'afgewerkt' kan worden. Ook al gaat commissaris Barendse spoedig met pensioen, dat houdt niet in dat hij er nu maar als vast mee moet ophouden, dat zou het zelfde zijn als vervroegd pensioen en dat is dacht ik wat anders. Ik wil niet zeggen dat u de zaak bagatelliseert, maar u schijnt wel de mogelijkheden die u heeft niet of nauwelijks te willen gebruiken. En dat nemen we u bijzonder kwalijk. We hebben uit het geheel begrepen dat u het verder in de 'geheime' commissie wilt behandelen. Dan we ten we nu al wat dat wil zeggen. Dat wil dan zeggen dat u de mogelijkhe den die u wèl heeft niet of nauwe lijks zult gebruiken omdat de kroeg bazen er dan financiële schade van ondervinden. Het voorstel van de heer Wiebenga met een huis-aan-huis papiertje (dit keer dan ongetwijfeld zonder kracht termen) is natuurlijk zinloos én geld- verspillend. Daar schiet niemand wat mee op. De heer Driessen woont nu al 10 jaar in een kroegloze buurt. De ellende waar we nu mee zitten is ook nog geen 10 jaar aan de gang. Ik meen dat het tempo van de afgang in 1967 begon. Onder het bewind van Koos Goeiee hadden de buurtbewoners geen overlast van 'L'esperance'. Wat er nu aan de hand is sinds enkele jaren, daar moet wat aan worden gedaan en dat kan. Als men het niet meer ziet zitten, denk dan aan wat commissaris Barendse moest zeggen tegen het ge meentebestuur: 'Het gaat niet meer!!! Namens het actiecomité Pieterswijk, J. W. M. van der Post en mevrouw Bos-Gans. LEIDEN Wat bij de bouw van het Leidse station omstreeks 1950 om financiële redenen niet tot uitvoe ring kon komen, zal volgend jaar (1974) gebeuren: een langere overkap ping van het station. Het is de bedoe ling, de overkapping boven beide per rons aan beide zijden met 75 meter uit te breiden. Met de voorbereidin gen op papier is al een begin ge maakt Volgend jaar moet het werk beginnen en gereedkomen. n.v. verzekeringsmaatschappij \r BrawnJIJkwil 88 ridam-a t»l. 0l0-368844y (ADVERTENTIE) Onze chef-kok heeft een nieuwe specialiteit: Pittige Schaschlik, gezellig geser veerd op een houtskool-roostertje om het lekker warm te houden. Liefhebbers van "doorgeroosterd" kunnen de Schaschlik aan tafel nog wat bruineren krokanter roosteren. Eethuisje Blokjes varkenshaas, lek!*r af'^isseld met spek, paprika en ui, aan een thokje geroosterd en geserveerd met pikante saus, rijst en Bulgaarse salade. Normaal 9.95 Ter kennismaking op dinsdag-en woensdag- avond (tot 9 uur) ~aJL9 Reserveer telefonisch om zeker te zijn van een tafel. ie. van AC-Restaurant Leiderdorp, aan de Rijksweg Amsterdam- Rotterdam, afslag Hoogmade. Telefoon 01710-30066. LEIDEN De voormalige fabriek van Clos en Leembruggen aan de Langegracht, één van de vele bedrijfs gebouwen, die momenteel in Lelden leeg staan, krijgt een nieuwe bestem ming. De meubelhandel Mljnders, nu nog gevestigd in de Consumarkt aan het Levendaal, gaat zich er op korte termijn vestigen. Ook voor het leeggekomen gebouw van de conservenfabriek Sleutels (Morsweg zijn onderhandelingen gaande met een zclfbedienlngsbedrijf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3