u TL ang-eer-code- egister anno 1973 5 dagen Ameland f 105.- ,abc voor caravan-kopers' lossing van opgave nr. 546 Roofovervallers maakten in 1972 ƒ4.5 miljoen buit De aanleg van een rotstuin Boekenetalage brengt je weer bij! p/KWARTET ZATERDAG 17 MAART 1973 BINNENLAND/PUZZELS T19/K19 3 maal 10 gulden aan prijzen utaal: 1. interest, 5. bloeiwijze, irentuin, 11. meisjesnaam, 12. schaap, 14. Europeaan, 16. jler, 18. van de leeftijd (afk. 20.' bereide dierenhuid, 23. ak, 24. vreemde munt (afk.), 25. 27. teken in' de dierenriem, 28. 30. afk. van pint, 31. eringsbrief, 33. aardappel, 34. geluld, 36. lengtemaat, 38. ■plant, 39. oude rekening (afk.), terstand, 42. sein, 44. boom, 45. 6. tweetal, 48. peulvrucht, 50. jaam, 52. vaartuig, 53. aantal, rier, 55. deel, 57. kweker, 59. ig, 61. lord (afk.), 62. vreemde 63. inwendig orgaan, 66. noot 67. in het jaar der (afk. Lat.), 68. telwoord, 69. 71. familielid, 73. mist, 75. in Afrika, 76. muzieknoot, 78. nd van haring, 79. stevig, 81. zoete wijn, 82. stoomturbine 83. lied, 85. adreskaartje, 87. bier, 88. romeins keizer, 90. •est, 91. teugje, 93. lipharen, 94. wsten, 95. middeleeuws ardijschip, 96. schoenvorm. al: 1. hoepel, 2. loot, 3. sel, 4. oude lengtemaat, 5. in N.Br., 6. gordel, 7. voertuig, likeiement, 9. opening van een I. pas, 11. draagstuk, 13. reeds, 15. voorvoegsel, 17. organische verbinding, 19. verfbordje van de kunstschilder, 21. waterkering, 22. ketting, 25. masker, 26. inhoudsmaat, 28. huisdier, 29. bitter vocht, 32. wijn van de Canarische eilanden, 33. bode aan een universiteit, 35, vierhandig dier, 37. deugniet, 39. boom, 41. ros. 43. plant, 45. rivier in Azië, 46. vruchtenat, 47. doorweekt, 49. jongensnaam, 50. boom. 51. voorkomen, 53. buitenmuur, 56. bergweide, 57. platte steen, 58. witte suiker, 60. water in Utrecht. 62. drukte, 64. heidemeertje, 65. hoofdster van Orion, 67. bijbels figuur, 68. zelfkant, 70. eikenschors, 72. bloem, 74 werkplaats (afk.), 77. nobel, 79. wandelplaats, 80. soort kabeljauw, 82. kasteel, 84. eer, 85. muzieknoot, 86. chinese lengtemaat, 87. meisjesnaam, 89. koning van Basan, 90. stoomschip (afk.), 92. meervoud (afk. Lat.), 93. scheik. element. Oplossingen tot en met woensdag a.s. per briefkaart sturen naar: Trouw/Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Linksboven vermelden: Weekendpuzzel. Oplossing van vorige week: Hor. 1. malaria, 7. passant, 13. akta, 14. kader, 16, emoe, 17. sa, 18. N.T., 20. kat, 21. nl. 22. Dr., 23. slalom, 26 Pieter, 28. neger, 30. frons, 31. eb, 33. garderobe, 35. nu, 36. fel, 38. si, 39. me, 40. nor, 41. lom, 42. darre, 43. pat en mat, 44. tel, 45. o.i., 46.n.m., 48. Ria, 50. It, 51. spaarzaam, 55. em., 56. staar, 57. adres, 59. Milaan, 62 einder, 64. ed, 65. pk, 66. eer, 68. et, 69. ma, 70. Nede, 72. erker, 74. ozon, 76. telling, 77. steriet. Verticaal: 1. massief, 2. akal, 3. Lt., 4. aanleg, 5. ik, 6. aak, 7. pet, 8. ar, 9. Selene, 10. A.M., 11. node, 12. terreur, 15. dal, 19. togas, 21. Niobe, 24. An, 25. meridiaan, 26. promenade, 27. ts-, 29. R.D., 30. fr., 32. belet, 34. error. 35. notie, 37. lol, 40. nar, 44. torment, 45. opaak, 47. Marie, 49. amarant, 51. stapel, 52. ar, 53. z.a., 54. mentor, 56. s.l., 58. s.d., 60. idee, 61.nek, 63. emoe, 66 erg, 67. res, 71. dl, 72. en, 74. Rt., 75. Z.L. De prijswinnaar zijn: Mej. M. Barreveld, Lidenstraat 19, Berg en Terblljt (Z.L.); mevr. W. van Eden, Van Zegwaardstraat 370, Voor burg; A. van Rossum, Koning Haakon- straat 14, Stellendam. piekeren maar puzzelen door mr. G. van Vorden fcpgave, die een aspect van de computerwetenschap op bijzon- ijze populariseert via het soepele brein van de heer L. A. 50) te Doorn, werd door zeer velen opgelost J )gave bevatte de minnecode, Lokko en Kieks de ouderlij- ^Naking trachtten te omzeilen, ^werd een codewoord van vijf jekozen alsmede een in het g stelsel geschreven getal van its. Deze vijf cijfers werden vijf letters geplaatst Door jjg van bepaalde regels volg- het eerste getal een rij getal vijf cijfers, waarbij elk vol- tal uit het vorige werd verkre- daarbij toegepaste regel luid- plaats het laatste getal één k aar rechts; daardoor komt de P linkse plaats open. Op die het op het laatste volgende Imt een 1 als het aantal 1-en iet laatste getal onder mede- van het codewoord staat one en een nul in de overige P 1. Gevraagd werden: een rd en het laagste daarbij be- begingetal, zodanig, dat een van zeven getallen ontstaat dus op het laatste getal der et eerste weer aansluit. Een lorden is (kan het anders) met als begingetal 3 (of 5) ;n( weetallig stelsel: woord, dat bestaat uit achtereenvol gens twee medeklinkers, twee klin kers en een medeklinker, zoals TROUW,BRUID, en dergelijke voor de liefde passende woorden. Maar het kunnen ook anders gevormde woorden zijn, die tot een zevencyclus leiden als BRAVO (beginnend met 2 of 7), CA CAO (5), MOOIS en LUIER (7). ELFJE (3 of 5), ACTIE of ORGIE (7), OOGST (2 of 7) en EIERS (5). Probleem 2: Hierbij werden codewoor den gevraagd, die tot een cyclus van 31 getallen (welke cyclus derhalve steeds met het getal 1 begint) voeren. Dit gaat met zes verschillende (wat betreft de volgorde der medeklinkers en klinkers woorden: KERST, SCHAT, SPORT, ERNST, IDOOL (en ALAAF) en OUDER. Probleem 3: Wederom werd een cyclus van 31 gevraagd, waarbij op het getal 19 zo dicht mogelijk volgen de onmiddellijk achter elkaar komen de getal 3 en 7 (samen dus 1937). Dit kan bijvoorbeeld met het woord KRANT (of het reeds genoemde SPORT): t, dat men na zeven getallen het begingetal terugkomt. Dit iet zich uiteraard voor met elk T 3 0 17 1 8 0 20 1 26 1 13 0 6 0 3 0 U W K 19 1 25 1 28 1 14 0 7 0 3 0 Hierbij liggen tussen 19 eh 3-7 slechts drie getallen, hetgeen in de overige vijf cyclussen van 31 niet het geval is; daarin is de afstand óf groter, óf de 3 en de 7 volgen niet op elkaar. Aanvankelijk had ik nog de vraag willen stellen, de drie problemen op te lossen met drie bij elkaar behoren- ADVERTENTIE Vrijdan de caravan. Graag!, zegt u. Maar welk type caravan moet u kopen? Er zijn zóveel verschillende soorten en modellen Een caravan „naar maat" kopen is niet eenvoudig. Daarom wil het boekje „ABC voor caravan-kopers" een wegwijzer door caravan-land zijn, om u te helpen bij uw keus. U ontvangt het boekje na overmaking van 3,50 op postgiro 162120 t.n.v. SRC, Amsterdam. Vermeld „ABC." de woorden, maar dit zou bepaald geen exact antwoord opgeleverd heb ben. achteraf kan ik wel zeggen, dat de bedoeling was v oor probleem 1 TROUW ,voor probleem 2 KERST en voor probleem 3 KRANT te kiezen, zodat de drie woorden samen TROUW KERST-KRANT zouden vormen! De min-nelyke methode van Lokko en Kieks werd niet algemeen bewonderd. Zo meent de heer J. D. Binnendijk (130) te Naaldwijk: Wie vrijt met behulp van codegetallen is ergens op zijn achterhoofd gevallen. Misschien zul je straks nog wel beleven, dat zij een zoen per paardesprong gaan ge ven. De heer P B. van Dalfsen (50 te Assen vond drie woorden, die óók samen iets zinnigs opleveren. ELFJE WACHT DWERG: een sprookje dus. De heer H F. Pels te Ede koos landboüwwoorden: OOGST, GERST EN SPELT. Merkwaardig is ditmaal de cijfertoe- kenning: degenen die oorspronkelijk heid waarderen gaven hoge, de oplos sers die vooral moeilijkheid als ideaal zien lage cijfers. Gemiddeld werd het waarderingscijfer 7.48; verkregen uit: 2 (2.1 pet) 3 (0.1%), 4 (1.23, 5 (10.7), 6 (11,8%), 7 (17,1%), 8 (28,6%), 9 (18,3%), 10 (10,1%). Een viertal deelnemers behaalde meer dan 157 punten: 1) E. W. van der Burgh, Rozenhof 82, Epe (voor de tweede maal); 2) W. Eijgenbrood, Py- thagorasstraat 51-hs, Amsterdam-O (voor de tiende maal!); 3) H. F. Pels, W. J. Bitterstraat -44, Ede (voor de achtste maal); 4) dr. J. G. van de Putte, Verkeersweg 13, Harderwijk (voor de zevende maal). Pyromaan tot tien maanden veroordeeld Van een verslaggever MIDDELBURG De rechtbank heeft de 25-jarige pyryomaan P. C. B. uit Haamstede veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk (met een proeftijd van twee jaar), toezicht van de protestants-christelijke reclasse- ringsvereniging en behandeling door een psychiater. P.C.B. veroorzaakte vorig jaar grote paniek op Schouwen- Duiveland nadat er herhaaldelijk branden waren uitgebroken bij alleen staande boerderijen in de omgeving van Haamstede. B. stak op 15 juni de brand in een eigen bedrijfspand, omdat hij zijn col lega's van de vrijwillige brandweer wilde verrassen met een échte brand. Op 1 september en 28 oktober brand den twee grote aan boerderijen ge bouwde schuren af. Volgens het psycyhiatrisch rapport zou B. tijdens de brandstichting niet volledig toere keningsvatbaar zijn geweest De offi cier van justitie had tien maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf geëist Van een verslaggever DEN HAAG Roofovervallers heb ben vorig jaar voor ongeveer 4,5 mil joen gulden buitgemaakt. Dit heeft minister Van Agt (justitie) gezegd in aniwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Van Wijk (PSP). In bijna vijftig procent van de geval len werden deze misdrijven opgelost. Er werden in totaal 248 daders aange houden maar meer dan 206 bevinden zich nog op vrije voeten. 1972 was tot dusver het opjaar. 'Ro versresultaten' in vorige jaren: 1969: 2,2 miljoen, 1970, 2,0 miljoen, 1971: 2,7 miljoen gulden. Het aantal overvallen in 1972 was 247 (hier in begrepen 69 gevallen, waarin het bleef bij een poging). In 53 gevallen richten d e overvallers hun activiteit op banken. Postkantoren werden 28 keer het mikpunt Noord- en Zuid-Holland en Noord- Brabant zijn de onveiligste oorden geweest met resp. 71, 49 en 40 over vallen. Drenthe, Friesland Zeeland en Groningen waren het rustigst met 2, 3, 5 en 7. Overvallen eisten verleden jaar het leven van drie mensen, dertien liepen ernstige verwondingen op. Er is een tijd geweest dat rotstuint jes geweldig in de mode waren. Tegenwoordig zie je ze nauwelijks meer. althans geen werkelijk goed aangelegde. Het mooist is een rots- tuin op een van nature hellende bodem en het best komt hij tot zijn recht in een grote tuin. In stads tuintjes maken ze vaak een nogal gekunstelde indruk. Toch is daar wel wat aan te doen, maar daar kon ik straks op terug. Bergplanten vragen een iets ver hoogde bodem, want hoewel ze het graag koel en vochtig rondom hun wortels hebben, is een natte bodem funest, vooral in de winter. Het beste effect geeft een nabootsing van een puinhelling. Toch mogen de stenen, al zijn ze nog zo mooi, nooit de hoofdrol spelen: het gaat om de planten. Hoe moet u te werk gaan als u een rotstuin wilt aanleggen? U maakt eerst een goede drainlaag van puin. Daarvan kunt u een heuvel storten of een helling, dat laatste als u een geschikte achtergrond hebt Zomaar k\ti*33rde m*st «ie ••.•...yv^.'Sqg bcvankj/rt schu/st Vi^ Jf/opancJ nsarae L cinmjjsr tegen een huiismuur levert kans op inwatering met allerlei nare gevol gen. Daarvoor moet de voorziening getroffen worden, die op de schets is weergegeven. Op een decimeter afstand van de muur graaft u een eternietplaat een eind in de grond, die u even onder de bovenrand met een aantail lange bouten stevig aan de muur bevestigt Die bouten die nen vooral als steun om het gewicht van de tegen de plaat aangebrachte grond op te vangen. De bovenrand van de eternietplaat mat niet boven het hoogste punt van uw toekomsti ge rotstuin uitsteken. De spleet tus sen plaat en muur kunt u maskeren door hoge planten langs de boven rand van de plaat te poten. Vooral brem leent zich daar uitstekend voor. Na de drainlaag goed aangestampt te hebben dekt u deze af met plag gen. Op die graszoden stort u goede tuinaarde, een decimeter of twee, drie. Daaruit moeten van tevoren alle wortelstokken van onkruid ver wijderd zijn, want als uw tuin een maal klaar is, kunt u die niet meer kwijtraken, tenzij u uw hele zorg vuldig opgebouwde steenlaag sloopt. Kies liefst stenen van dezelfde soort en niet te klein. Dat ziet er het natuurlijkst en dus het mooist uit. Een rij grote stenen legt u aan de voet van de aardhelling. Let daarbij op dat de lagen in de stenen hori zontaal liggen. Iets scheef mag ook, maar dan moeten de lagen in alle stenen wel in hetzelfde vlak komen te liggen. De onderkant van de stenen mag plat op de aarde liggen, als de bovenkant maar schuin afloopt in de richting van de drainlaag. Tweeder de van de bovenkant bedekt u met een dikke laag grond, een mengsel van tuinaarde en veel klei, die ste vig aangedrukt moet worden. Daar op komen de volgende stenen, steeds met een laag aarde plus kled en alle met de bovenkant schuin aflopend naar het midden. Door de klei blijft het verband in uw steenhelling be waard en door de schuine stand van de bovenkant van de stenen kan er geen water op de helling blijven staan. Regenwater vloeit van de ste nen de aarde in, komt de planten ten goede en zakt via de drainlaag snel in de bodem weg. In een stadstuin bestaan ook wel mogelijkheden voor bevredigende rotstuinen. Ik heb wel eerder ge schreven dat niveauverschillen een kleine tuin groter laten lijken dan hij in werkelijkheid is. Daarvan kunt u voor een rotstuin gebruik maken. Door deels de grond uit te graven, deels op te hogen schept u die verschillen in bodemhoogte, waarbij u de hellingen het best zo steil mogelijk kunt maken. Een goe de oplossing is de verhoogde border, een soort grote bloembak, waarvan de wanden van natuursteen, maar evengoed van met klei en aarde 'gemetselde' bakstenen kunnen be staan. De wanden moeten iets achter over hellen en minstens een halve meter hoog zijn. Bergplanten houden bijna allemaal van zon, dus de beste plaats voor een rotstuin is pal op het zuiden. Voor het planten hebt u een poot- schopje nodig met een smal blad, zodat u gemakkelijk tussen de ste nen kunt komen. U moet zorgen voor een goed plantgat, want de wortels moeten diep onder de ste nen komen te liggen, zodat ze niet kunnen uitdrogen. Er zijn heel veel echte alpenplanten (zelfs edelweiss) in de handel en bovendien een groot aantal soorten die zich erg goed voor rotstuinen lenen. Nu tegenwoordig veel mensen hun vakantie in het buitenland doorbrengen, maken ze allicht ook kennis met de bergflora, waarvan de overstelpende soortenrijkdom ge woon uitnodigt daarvan wat mee te nemen voor de tuin. Beter dan plan- tenamen noemen kan ik u een boek aanraden dat in een paar honderd kleurenfoto's alpenplanten in hun natuurlijke omgeving laat zien. Het is 'Alpenbloemen in kleur5 van Pau la Kohlhaupt, uitgegeven door Zo mer Keuning in Wageningen. Niet alleen tonen de foto's de enor me veelvormigheid van de alpenflo ra, maar ze zijn ook een onschatbare hulp bij het bepalen van een na tuurlijke standplaats van rotsplanten in uw eigen tuin. Veel tekst wordt in beslag genomen door allerlei we tenswaardigheden over de toepassing van alpenplanten in de volksgenees kunst, als toverkruid, over bijgeloof, met citaten uit oude geschriften, waardoor uw planten nog meer voor u zullen gaan leven. Denkt u er wel om dat veel alpen planten wettelijke bescherming ge nieten en dus niet uitgegraven of geplukt mogen worden. En ook van onbeschermde soorten kunt u maar beter zaad of één enkel plantje mee nemen. Als het zich in uw tuin thuisvoelt zal het zich snel uitbrei den. Bangkok In 'Nader Bekeken' van de EO keerde de heer Vermaat zich tegen de koers van de zendingscommissie van de we reldraad van kerken. Uw tv-commen- tator schreef erover: 'Hij deed dit op grond van hetgeen hij uit de stukken meent te mogen opmaken en zonder dat hij de bekritiseerde conferentie of welke andere activiteiten ook zelf had bezocht. Dat lijkt mij, mede gelet op zijn jeugdige leeftijd, te weinig om zich zo pertinent te keren tegen men sen, die toch ook met christelijke bedoelingen bezield moeten zijn'. Legt u aan andere jonge mensen in de nieuwsvergaarbak deze zelfde maatsta ven aan? Potter, de nieuwe secretaris generaal van de wereldraad, heeft in een Engelse tv-uitzending toegegeven: 'Ik ben bereid chaos en anarchie te accepteren, als daarmede de wereld naar onze voorstellingen veranderd kan worden'. Sassenehelm W. Barnhoorn Boycot Het mensdom wordt toch nooit wijzer. Ieder die van boycot-akties op de hoogte is, weet dat welke boycot ook, steeds ten nadele van de minder draagkrachtigen werkt. Ondanks dit niet te loochenen feit, begint men werkelijk weer een boycot, nu tegen de sinaasappelen uit Zuid-Afrika. Wat is er van de koffie-boycot terecht gekomen? Niets van betekenis. Wat Nederland niet wil, neemt een ander land graag. De Nederlandse bemoeizucht toont zich in deze zaken op zijn slechtst. Maar bovendien: Wanneer begint men een boycot tegen Russiche, Griekse, Turkse, Zambiase en een aantal andere produkten? Als men dan met alle geweld zich wil bemoeien met zaken die ons niet aangaan, zou het toch voor de hand liggen vele andere landen met een boycot aan te vallen. Den Haag dr. F. C. Domlnicus Zuid-Afrika In Trouw/Kwartet heeft Harm Lam berts zijn zoveelste, Zuid-Afrika niet welgezinde artikel geschreven met als suggestieve kop: Joel Carlson: 'In Zuid-Afrika is de oorlog al begonnen'. Aangezien het daarin vermelde eigen lijk vraagt om enige reactie, doe ik dat hierbij punstgewijs: 1. In Zuid-Afrika bestaat de vrijheid om oppositie te voeren (dit gebeurt dan ook dagelijks), maar dat geldt niet voor hen die terreur en sabotage voorstaan. 2. In het artikel komt één van Zuid- Afrika's oppositiekranten (die mogen daar verschijnen!), de Rand Daily Mail, ter sprake die mishandelingen in de gevangenissen van Zuid-Afrika aan de kaak heeft gesteld. Er wordt echter niet vermeld dat in een serie van vier artikelen daarover in ge noemde krant 48 onwaarheden ston den. Een cipier, Van Schalkwijk ge naamd, kreeg voor zijn uit de duim gezogen verhalen 750.- 3. In 1961 al sprak mr. E. A. M. Kammers, toen directeur-generaal van het Nederlandse gevangeniswezen, zijn waardering uit voor het Zuidafri- kaanse gevangenissysteem. Jaren later werd hij daarin gevolgd door prof. G. Duisterwinkel, hoogleraar in het Strafrecht aan de Universiteit van Leiden. 4. De als vrijheidsstrijder geziene Nel son Mandela van het (communistisch beïnvloede) ANC is betrokken ge weest bij bijna 200 sabotage- en ter reurdaden, waarbij doden zijn geval len. 5. Bij het in hechtenis nemen wordt geen onderscheid tussen blank en niet-blank gemaakt 6. de helft van de Zuidafrikaanse politiemacht bestaat uit Bantoes. Er is minder politie dan in de stad New York. Amstelveen G. K. Timmerman (ADVERTENTIE) Vergeet de muizenissen. Geniet van de rust en de ruimte. In Ameland vindt u die volop. Volledig verzorgd, dus incl. logies, maaltijden en reis: van elk station. Vertrek dagelijks t/m 15 juni 1973. Alle informatie in de brochure „Toeren met NS" op de stations. voordelig uit met NS Escalatie De geruisloze invoering van het 'schieten om te doden' toont, hoe dun de christelijke vernis op het kabinet was. Het volledig ontbreken van zake lijke argumenten bij deze escalatie lijkt bovendien eerder een stalinist dan een demokraties minister te pas sen: na zorgvuldig alles wat betreft wapens en politietaktieken geheim te hebben gehouden, wordt de slager als redder in de nood aan het publiek voorgehouden. Of narkosegeweren, rubber kogels, traangas e.d. minder mogelijkheden hebben? Dat hoeven wij, leken, niet te weten. Of 'de andere partij' niet zal overgaan op zwaardere wapens? Daar moet ook Biesheuvel naar raden. De rechter zal getroffen onschuldigen er taktvol op wijzen dat ze best hadden kunnen zorgen, ergens anders te zijn. Den Haag G. F. van Wijnen WIE DE KLEINE KUNST NIET EERT.door Jan van der Kley, uitg. Semper Agendo 188 blz. met foto's, 12.50. Jan van der Kley van de Nieuwe Apeldoornse Courant wist in de loop van de jaren vele figuren van de 'kleine kunst' zoals hij die nog noemt, aan het praten te krijgen. Over hun werk, hun opvattingen, hun eigenaardigheden, hun gewoonlijk niet-geëngageerd zijn, hun veel voorkomende verbroken verbondenheid met geloof en kerk. Afhankelijk van de geïnterviewde nu eens oppervlakkig, dan weer dieper gaand, voor zover dat mogelijk is in een gesprekje met 'de pers tussen het werk door. Van der Kley's deskundige belangstelling voor cabaret, show en amusement heeft de vragen en antwoorden wel enige inhoud gegeven. Maar zijn stukjes bleven, zoals hij zelf in de ondertitel ook vermeldt, maar 'momentopnamen uit het cabaret en zijn omgeving', geschreven voor een dagblad, beperkt tot de plaats (meestal Orpheus), de omstandigheden, de stemming van toen. En 'toen' is soms weer jaren geleden. Toen zat Toon Hermans voor een inzinking, was Cor Witsche nog Pipo, kwam Rients Gratama pas op buiten Friesland, werkten Paul van Vliet en Liselore Gerritsen nog samen, zat Leen Jongewaard nog in Ja Zuster, Nee Zuster. Later kwamen bijvoorbeeld Herman van Veen, Jules de Corte, Gerard Cox aan de beurt, in actueler en trouwens ook betere interviews. Er zijn er ook die van der Kley niet te pakken kreeg: Wim Kan, Wim Sonneveld, Sieto Hoving, of de nieuwste generatie. Journalistiek van de goede soort heeft deze verzamelbundel bepaald en beperkt. Portretten van de eenentwintig wel getroffen artisten zijn de stukjes lang niet altijd, maar hun foto staat er wel bij. En het is wel aardig om te lezen wat ze toen zeiden. B.H. (ADVERTENTIE) PB ZENUWEN gieren NU al poor m'n keel../ VERGETELHEID XOEKEN IN J>B slaa1? dat is HET beste. VERSCHRIKKELIJK...' als ik m'N OCjBN dicht j>oe, zie ik pie" engerp IN z'n witte oas al voor. me../ raftr# "TANDHEEL KUNDE VROEGER EN NÜ!.." h'm, leuk onderwerp./ TOCH VOEL interessant:. MORGEN toch eens aan hem VRAGEN OF h'j ook zon SUPERSONISCHE boor -HEEFT../ ...daar sc-hün oe niets van TB voelen... zzzzz... aardigh mam. onze tandarts... MORGEN ben ik DE sigaar... ...om half negen moet ik BD de tandarts zdn../

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 19