Dood Palestij nen geëist in Soedan Zijlstra: munten moeten zweven eoeo pö22eleo Smi' Grootste vakbond var Curacao protesteert tegen koers Suriname Indrukwekkende zang van Robert Holl Haags orkest zoekt repetitie-ruimte Triomf vof Gaullisten- Tornado teisterde Texas 'Defensie-budget in elk geval omlaag' 'Bomaanslag' in r.k. kerk Verontrusten praten over: hoe nu verder? Schietpartij bij bordeel: 5 gewonden Verzekeraar herstellen auto's zelf Nederlander in België verongeluk TROUW KWARTET MAANDAG 12 MAART 1972 BINNENLAND/BUITENLAND/KUNST Mevrouw Meir tevreden terug uit Washington KHARTOEM (AFP, Reuter, UPI, AP) Duizenden Soedanezen hebben zaterdag op een massa bijeenkomst in Khartoem de terechtstelling geëis t van de acht leden van de Palestijnse terreurorga nisatie Zwarte September, die ruim een week gel eden in het gebouw van de ambassade van Saoedi- Arabië drie westelijke diplomaten hebben verraoo rd. De betoging in Khartoem was georganiseerd door de Soedanese vakbonden om steun te betuigen aan president ei-Nimery. die heeft verklaard, dat de acht Palestijnen voor hun daden terecht zullen staan. De Soedanese minister van binnenlandse zaken, generaal Mohammed Bakir. verklaarde in een rede voor de betogers dat een lid van het bureau van de Palestijnse verzetsbeweging Al Fatah in Khartoem, een zekere Karam, een volledige bekentenis heeft afgelegd over zijn rol en die van het hoofd van het bureau. Fawaz Jassine, in de overval op de ambassade van Saoedi- Arabië. Jassine is vlak voor de overval naar Libië gevlucht. 'We hadden liever gezien dat Al Fatah niet bij deze misdaad betrokken was. maar de feiten zijn nu eenmaal zo', aldus de Soedanese minister. Hij zei verder dat de acht Palestijnen hebben bekend dat 'zij hun afschuwelijke misdaad uitsluitend onder verantwoordelijkheid van Al Fatah hebben begaan'. 'Zij wachten nu op een proces en een rechtvaardig vonnis'. De menigte joelde toen: 'Stel ze terecht, we willen hun hoofden en geen genade voor moordenaars'. De bekentenissen van de Palestijnen hadden ook aan het licht gebracht waar de wapens vandaan kwamen, die zij hebben gebruikt en hoe die Soedan zijn binnengesmokkeld. De Soedanese minister van voorlichting heeft gisteren ontkend, dat de vertegenwoordiger in Khartoem van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina is gearresteerd. Hij is thuis en kan Soedan verlaten wanneer hij dat wil. aldus de minister. Het persbureau van de Palestijnse beweging had zaterdag gemeld -dat hun man in Soedan gearresteerd was. Doodvonnis Het Jordaanse parlement heeft zaterdag het doodvonnis goedgekeurd dat over de Palestijnse leider Aboe Daoed en negentien van zijn medestanders is uitgesproken. Het Golda Meir tevreden terug parlement betuigde ook zijn instemming met de houding van Soedan tegen de acht Palestijnen die de diplomaten in Khartoem gijzelden ondermeer om Aboe Daoed vrij te krijgen. Al Fatah heeft gedreigd elk Arabisch staatshoofd 'binnen enkele uren' te zullen doden die een verdrag met Israël tekent. 'Dit is een resolutie van de Palestijnse verzetsbeweging: elke Arabische leider die overeenkomsten met Israël tekent ten koste van het Palestijnse volk. zal worden doodgeschoten', aldus Hani el-Hassan, lid van het centrale comité van Al Fatah. Premier Golda Meir van Israël is uit Amerika in haar land teruggekeerd. Haar minister van buitenlandse zaken. Abba Eban, heeft verklaard dat het bezoek een succes is geweest. De betrekkingen tussen Israël en Amerika waren niet verslechterd door het neerschieten van een Libisch passagiersvliegtuig door Israëlische straaljagers. Eban omschreef de betrekkingen van zijn land met Amerika als 'een deelgenootschap in de sfeer van een bondgenootschap'. Amerika heeft toegezegd het machtsevenwicht in het Midden- Oosten te zullen helpen handhaven door Israël van wapens te blijven voorzien. Er zijn nog geen definitieve afspraken gemaakt over de levering van Phantom-jachtbommenwerpers. Israël heeft om deze vliegtuigen gevraagd. Mevrouw Meir merkte over de betrekkingen met Egypte en Jordanië op, dat er geen nieuwe ontwikkelingen zijn. Vlak voor zij in Washington was, zijn daar ook koning Hoessein van Jordanië en Hafez Ismail, de adviseur van president Sadat van Egypte, geweest. 'Ik heb van Amerikaanse functionarissen gehoord wat zij te zeggen hadden. Israël en de VS zijn van mening, dat koning Hoessein noch Ismail iets nieuws voorgesteld hebben en dat de politiek van Israël daarom niet gewijzigd hoeft te worden', zei mevrouw Meir bij aankomst in Tel Aviv. Het Israëlische leger heeft gisteren in Gaza een huis opgeblazen dat eigendom was van een VN- functionaris uit Birma. Deze had zijn huis verhuurd aan dr. Rashad Mosmar. die de Palestijnse verzetsbewegingen steunt. Vorige week ontdekte een Israëlische patrouille een ondergrondse bunker in het huis. Drie guerrillastrijders openden vanuit het huis het vuur op de Israëli's. De militairen schoten terug en doodden de drie commando's. Het is een officiële taktiek van de Israëli's huizen op te blazen van mensen die guerrillastrijders helpen. De regering van Marokko heeft een aantal mensen gearresteerd die tegen de regering zouden hebben samengezworen. Onder de arrestanten is een advocaat uit Casablanca die het oppositionele weekblad Al Moeharrir leidt. De samenzweerders zouden gewapende groepen hebben gevormd, die waren opgeleid in Libië. j*0$$Èk: ;i' Bewoners van het dorp Burnet in de Amerikaanse staat Texas bekijen mismoedig de ravage, die een tor nado daar zaterdag heeft aangericht. De materiele schade was groot, maar er is geen melding gemaakt van ernstige persoonlijke ongelukken. A an onze financieel-economische redactie BRUSSEL oigens de president van de Nrtlerlandsche Bank, prof. Zijlstra. moeten volgende week maandag bepaalde munten zeker gaan zweven. Dc vraag is alleen welke valuta dat zullen zijn, aldus dr. Zijlstra gistermiddag bij het begin van het ministerieel monetair beraad in Brussel. Argumenten regering niet steekhoudend Van een verslaggever WILLEMSTAD De Curaqaose Federatie van Werknemers (CFW de grootste vakbond op Curaocjao, heeft geprotesteerd te gen de houding van dc Surinaamse regering tegenover de vakbon den en bun leiders. De CFW deed dit in een telegram aan de re gering in Paramaribo, waarin de argumenten van de regering- Sedney om dc vakbondsleiders en journalisten gevangen te nemen, 'niet steekhoudend" worden genoemd. De CFW meent dat het optreden van de Surinaamse regering is 'gericht op het elimineren van de vakbeweging'. Aangedrongen wordt op onmiddellijke vrijlating van alle gevangengenomen vakbondsleiders en journalisten. Ook de Curacaose Vakbond van Leerkrachten (VLC) heeft in een Horizontaal. 1. gebrek. 10. buitenhaven, 11. drietenige struis, 12. rund, 14. achting. 16. kever, 17. familielid, 19. bedorven. 21. titel (afk.). 22. zwak, 24. teken in de dierenriem. 26. strandwachten. 28. tam. 31. smart, 33. doortochtgeld. 35. familielid. 37. zoutziederij. 39. bergplaats. 40. behoeftig. 42. klinknageltje, 44. Romeins keizer, 45. oningewijde. telegram geprotesteerd en vrijlating geëist. De VLC zegt: 'Het wordt hoog tijd voor een naar onafhankelijkheid strevende regering om arbeidsorganisaties hun rechtmatige plaats in de maatschappij te geven, om zodoende te tonen dat de leiding van een jonge natie de democratische rechten van de. arbeiders niet verkracht'. Arrestaties Kruiswoord-puzzel Vertikaal. 2. voertuig. 3. keurig. 4. wending. 5. pers. voornaamw.. 6. mier tgew.). 7. kommer. 8. kleur. 9. schijf vis. 13. vloeibaar voedsel. 15. prul, 18. gemalen graan. 20. mak. 23. handegge. 25. dof. 27. kloof. 29. heks. 30. tweetal, 32. part. 34. jong schaap. 36. vlaktemaat. 38. internationale trein. 41. titel (afk.), 43. voorzetsel. Oplossing van vrijdag 1. cent, 2. ader, 3. teen. 4. hees. 5. abel. 6. riet, 7. idem; 8. naar. 9. aker, 10. veer. 11. eden. 12. niet. 13. stam. 14. toer, 15. egel, 16. roem. De politie in Paramaribo heeft vrijdagavond en -nacht drie redacteuren aangehouden van het regeringsgezinde blad 'De Anti- Kommunist'. Het drietal, mevrouw J. Esseboom en de heren T. Rudge en G. van Holt, is voor verhoor overgebracht naar het politieburea De arrestaties zijn verricht op grond van dezelfde artikelen van het Surinaamse wetboek van strafrecht als die waarop de vakbondsleiders Rusland (CLO) en Rodgers (PWO) vrijdag werden aangehouden. De Anti- Kommunist heeft zich steeds tegenover de staking opgesteld en het optreden van de politie verdedigd. In Den Haag wonënde Surinamers hebben de Surinaamse Revolutionaire Beweging 'Insaaf' afgekort SRBI, opgericht. De oprichters delen mee dat dit is gebeurd 'na een grondige analyse van de huidige situatie in Suriname en naar aanleiding van de eenzijdige berichtgeving over fundamentele kwesties als onafhankelijkheid en vakbondsrechten'. De SRBI stelt zich onder meer ten doel: het bestrijden van negatieve elementen, die de democratie in Suriname in gevaar brengen; het corrigeren van eenzijdige berichtgeving over Suriname in Nederland; de onafhankelijkheid van Suriname na te streven, doch zich te verzetten tegen een opgedrongen onafhankelijkheid op korte termijn. Inmiddels zijn vrijdagavond de Nederlandse en Surinaamse secties, die deel uitmaken van de Koninkrijkscommissie, aangekomen. De commissie, die alternatieve voorstellen moet doen voor een nieuwe status aan de regering van het koninkrijk, komt vandaag voor het eerst bijeen in de vergaderzaal van de staten van de Nederlandse Antillen. DEN HAAG De PvdA moet niet aan een regering deelnemen als niet van tevoren vaststaat dat de defensie uitgaven worden verlaagd en onderwijs en bedrijfsleven worden gedemocratiseerd. Dat is de mening van de grote meerderheid van de afdelingsafgevaardigden van het gewest Den Haag van de PvdA. De afgevaardigden die vrijdagavond vergaderden hebben mei grote meerderheid van stemmen een motie aangenomen, waarin staat dat het kabinet bij een conflict met de Kamer enkele hoofdpunten van het regeerakkoord 'Keerpunt '72' als breekpunten moet beschouwen. SITTARD Tijdens de zaterdagavonddienst in de Heilige Petrusparochie in Sittard zijn even na de aanvang van de dienst twee 'bommen' ontploft. De kerkgangers hoorden tijdens de dienst, opgedragen door cle Sittardse deken L. J. Feiter kort achter elkaar twee forse knallen en zagen vervolgens een steekvlam in de laatste bank van het middenschip. In paniek vluchtten de kerkgangers uit de banken en renden naar buiten. De aanslag bleek echter bij onderzoek minder beangstigend dan het leek. Onder de bank waren vijf speelgoedbommetjes met een lont aan elkaar verbonden met als ontsteking een batterij. De bommen moeten volgens dc politic, een half uur tot drie kwartier voor de dienst in de kerk zijn gedeponeerd. De batterij zorgde ervoor dat de lont ging gloeien. Na een pauze van vijf minuten hervatte de deken de dienst. Hoewel de heer Feiter bekend staat als een felle tegenstander van de ideeën en werkwijze van bisschop Gijsen sluit hij een 'wraakoefening' van pro-Gijsen gezinde gelovigen uit. Ook gelooft de heer Feiter niet dat de 'bomaanslag' een mogelijk protest kan zijn van parochianen van de Michaëlparochie waarvan de kerk binnenkort gesloten zal worden en waarvan de parochianen dan zullen worden ingedeeld bij de Heilige Petrusparochie. Vooralsnog houdt cle politie het echter op het laatste. HILVERSUM De heer J. J. Rippen uit Ede, ds. E. J. Oomkes uit Uithuizen en ds. J. B. van Mechelen uit Urk zijn de drie sprekers in de landelijke bijeenkomst. die de vereniging van verontrusten in de gereformeerde kerken 'Schrift en Getuigenis' en de persvereniging 'Waarheid en Eenheid' zaterdag 24 maart samen beleggen in Amersfoort. De lieer Rippen spreekt 's morgens over 'Het feest nadert'. Vervolgens zal ds. Oomkes zijn visie geven op de besluiten van de laatste synode en de vraag stellen 'Hoe nu verder?' 's Middags is er discussie waarna ds. Van Mechelen het slotwoord spreekt. Het doel van de vergadering van de ELG-ministers van financiën was overeenstemming te bereiken over de houding die vrijdag wordt aangenomen tijdens de vergadering van de Groep van Tien rijke landen. Zoals bekend heeft de vergadering van de Groep van afgelopen vrijdag geen concrete resultaten opgeleverd, o.a. doordat de Verend'gde Staten weigerden in te gaan op EEG- voorstellen om zelf de koers van de dollar op buitenlandse valutamarkten te gaan steunen. Volgens doorgaans goed ingelichte kringen in de Belgische hoofdstad heeft de Europese Commissie de ministerraad een gezamenlijke zweven van alle EEG-valuta voorgesteld om geld crisis als de huidige te voorkomen. Zoals bekend zijn de wisselmarkten de afgelopen week gesloten geweest en ook cle komende week blijven ze dicht. Dit zweven houdt in dat cle koers van de dollar op de geldmarkten in de EEG niet langer met steunaankopen wordt geschraagd, maar wordt overgelaten aan vraag en aanbod De Europese Commissie meent echter door Jac. Kort AMSTERDAM Tijdens dc VARA-matinee dirigeerde Willem van Otterloo het Radio Filharmonisch Orkest, een ensemble waar mee hij reeds jaren geregeld werkt en dat hem volkomen vertrouwd is, naar men uit alles merkt. Hij opende het matinee met Mozarts Symfonie nr. 39 in Es. waarvoor hij mijnentwege de strijkersbezetting nog wel iets kleiner had mogen houden dan thans het geval was. Ik kan mij niet voorstellen, dat de fortissimi in Mozarts dagen zo fors geklonken hebben als deze middag het geval was. Ook geloof ik niet, dat een Finale zozeer als een vliegende storm voorbij moet razen als Van Otterloo van zijn orkest vroeg. Al met al een vertolking. waarbij nogal wat kanttekeningen te maken waren. De 25-jarige bas. Robert Holl. zong hierna de Kindertotenlieder van Gustav Mahler, waarbij aan de zanger hoge vocale en expressieve eisen worden gesteld. Ik moet zeggen dat ik diep onder de indruk was. van de wijze, waarop Robert Holl deze aangrijpende Liederencyclus heeft gezongen. Prachtig van stem, ongelooflijk vol en kloek van toon en met een innige en doorleefde voordracht. Soms leek het mij toe, dat door Adr. Hager DEN HAAG De Amerikaanse, in Engeland werkende dirigent Charles Mackerras leidde de korte en succesvolle toernee van het Residentie-orkest door Zwitserland. Ter afsluiting van deze toernee stond hij voor het Haagse orkest bij het zaterdagavond-concert in het Congresgebouw. Op diezelfde zaterdag plaatste het Residentie-orkest een dagbladadvertentie waarin repetitieruimte met een goede akoestiek (niet te droog, geen echo of nagalm) werd gevraagd. Het orkest had zich niet duidelijker kunnen distantiëren van het Nederlandse Congresgebouw. De vraag is nu of men van de zijde van het Congresgebouw dc ruimten boven de Concertzaal zal aanbieden. Naar men van deze zijde verzekert is daar na een verbouwing van circa een half miljoen, een ideale repetitieruimte beschikbaar. Dirigent Charles Mackerras was in ons land alleen nog bekend van de grammofoonplaat o.a. met een de zanger zich in de krachtigste passages tot matiging dwong, mogelijk uit zorg voor een fraaie klank, op welk gebied hij m.i. een groter risico mag nemen. Het orkest begeleidde over het geheel uitstekend, waarbij de hoorngroep echter bepaald niet de uitblinkers was. Na de pauze Elgars Enigma variaties, een zeer mooi voor het orkest geschreven werk van rond de laatste eeuwwisseling, waaraan Van Otterloo kennelijk zijn hart heeft verpand. Te begrijpen is dat in zoverre, dat dit stuk weliswaar nogal gedateerd klinkt, maar m zijn soort toch een getuigenis aflegt van dc grote kwaliteiten van de componist, die de grondslagen heeft gelegd van de Engelse scheppende toonkunst der twintigste eeuw. Het Radio Filharmonisch Orkest was in dit werk op zijn best, hetgeen een geweldiige ovatie: compleet met bravo geroep, tot resultaat had. ■BfS Dr. J, Zijlstra dat niet alle EEG-valuta sterk genoeg zijn om een gezamenlijk zweven te weerstaan. Di't gezamenlijke betekent nl. dat dc verschillende munteenheden tegenover elkaar wèl vaste wisselkoersverhoudingen blijven behouden. De zwakke broeders binnen de Gemeenschap pond en lire kunnen daarom beter eerst nog afzonderlijk blijven zweven, zoals ook thans het geval is. Na verloop van enige tijd kan dan voor de Engelse en Italiaanse valuta een nieuwe pariteit uitsluitend ten opzichte van de overige EEG-munteenheden worden vastgesteld. Volgens dezelfde kringen in Brussel kan het gezamenlijk zweven behalve voor EEG-staten ook open staan voor andere landen als Noorwegen, Oostenrijk, Zweden en Zwitserland. Dit plan zou reeds voorgelegd zijn aan de gouverneurs der centrale banken (de 'Zijlstra's) van deze landen. De belangrijkste gouverneurs uit de westerse wereld hebben gisteren in Brussel in plaats van in Basel hun maandelijkse routinevergadering gehouden. Over deze .bijeenkomst vlak voor het overleg- van de ministers van financiën is niets bekend gemaakt. uitstekende Messiah-opname. Op dit concert maakte het publiek kennis met een dirigent die een vlotte weergave gaf van de simfonda van Johan Christian Bach, die orkest- virtuositeit ten toon spreidde in de Capriccio Espagnol van Rimsky Korsakof en die weer eens de z.g. enigma-variaties van de Engelse componist Elgar tevoorschijn haalde. Kennelijk waren dirigent en orkestleden vermoeid van de toernee, hoewel de inzet er was, ontbrak het aan perfecte afwerking. Dankzij de goede samenwerking wist het melodisch rijke en stemmingsvolle werk van Elgar wel te boeien, doch de spanning was er een beetje uit. De Frans-Nederlandse pianiste Janine da Costa is een regelmatig terugkerende soliste bij het Residentie Orkest. Van de nog net niet vergeten Karl Maria von Weber (Freischütz en Oberon) speelde zij het virtuose Konzertstlick. Het 150 jaar oude werk klonk fris. kernachtig en levendig. TJtO Vervolg van pag. 1 K Al voor de verkiezingen 1 J gespeculeerd dat Schumann ven zou worden ook al zou hij winni kans dat Frankrijk een n or minister van buitenlandse krijgt, is nu nog groter gw, 5TI Hoewel de Franse grondwet Pnd' voorschrijft dat ministers ook 1 teel parlement gekozen moeten word erl de politieke toekomst van SchtJimi en Pléven er niet rooskleuri» zoi geworden. Ier Lecanuet jid Succes was wel weggelegd votfokl leiders van de Mouvi rzil Réformateur, Jean Lecanuet en bal Jacques Servan-Schreiber. Lec P won in Rouaan, waar 'ov burgemeester is en J-J. S-S. in N aai De laatste moest in de tweedecei de strijd aanbinden met plu onafhankelijke gaullist en oen communist. [eb Andere bekende persoonlijkhede ief herkozen zijn, zijn André Betten: onder-minister van buitenlj zaken, Jean Noel de Lipsko 1 Jacques Chaban-Delmas oud-pre lol Gaston Deferre, burgemeester n Marseille en oud-partijleider vijncr socialisten Jacques Soustelle, - minister, die zich in de Algerije bel tegen de Gaulle richtte. tsla In de tweede, beslissende rond» oej de Fransen gisteren massaal n« ee stembussen gegaan. Volgens ministerie van binnenlandse i Üd heeft 82 procent van »r stemgerechtigde kiezers gestemd betekent dat het aantal thuisbli bij deze verkiezingen tot het klf uit de geschiedenis van de Fri/ verkiezingen behoort. De linkse federatie is niet verslagen door de kiezers maal door het kiesstelsel. Het if kiesstelsel is niet gebaseerd evenredige vertegenwoordiging, in een district de meerderheid is gekozen en links had het handicap dat haar hoofdzakelijk in de dichtbc stedelijke kiesdistricten woonl regeringscoalitie krijgt haar sti vooral uit de t plattelandsdistricten. Zo kondi gaullisten en hun medestandt» 1968 met slechts 44 procent \t stemmen ruim 360 van de 487 i H veroveren. Francois Mitterrand en communistische leider Ge rd Marchais hebben gisteren gewj Oi commentaar op de verkiezinge geven voor de Franse staatste di Zij deden dat uit protest tege 11 televisierede die Pompidou za i hield. De televisie had gew ht Mitterrand en Marchais gelegArnr te geven voor het schertr Pompidou's rede te reageren. "I oori EINDHOVEN Zaterdagavond heeft zich even voor het middernachtelijk uur rond een Eindhovens bordeel een schietpartij voorgedaan, waarbij zeker vijf mensen gewond raakten. Een man werd door een kogel in zijn been getroffen, terwijl vier anderen, twee mannen en twee vrouwen, snijwonden opliepen toen zij in paniek dwars door de ramen naar buiten vluchtten. De politie heeft drie mannen aangehouden, de 29-jarige J. K., de 19- jarige J. W., en de 26-jarige J. C. allen afkomstig uit Eindhoven. J. K. had eerder op de avond het pand bezocht. Tijdens zijn aanwezigheid daar zou uit zijn voor de deur geparkeerde auto tienduizend gulden zijn ontvreemd. Hij deed hiervan aangiftigc op het politiebureau waarna hij samen met zijn twee kornuiten terug ging naar het bordeel. De drie probeerden het pand binnen te dringen. Dit lukte echter niet. Ook niet toen het trio een ruit indrukte. Op dat moment werd er op de straat geschoten, naar later bleek door 'J.K. met een 12 mm pistool. In het pand bevonden zich op dat moment acht mannen en vrouwen die in paniek aan de achterkant probeerden te vluchten. Hier ontstond opnieuw tumult waarbij werd geschoten. Volgens de politie door anderen dan J. K. Toen de politie arriveerde namen de drie overvallers de benen. Uit de gevonden afgeschpten munitie is de politie gebleken dat er met zeker drie verschillende wapens moet zijn geschoten: het 12 mm pistool van J. K, een flaubert geweer en 6 mm pistool. K. heeft bekend zijn pistool in een kanaal bij Son te hebben gegooid. Het geld is nergens terug gevonden. de BRUSSEL De Belgis^) verzekeraars gaan samen het bedrijf Fabric* (elektrische apparatuur) auto herstellen. Er wordt nieuwe garage opgericht waai 57 verzekeringsmaatschappijl iï voor 60 procent deelnemen e t( Fabricom voor 40 procent. In de garage worden aut gerepareerd die bij ongevall betrokken zijn geweest; in begin 33 wagens per dag, i ,je verloop van tijd ongeve tachtig. In dit proefbedrijf, in Ukkel (bij Brussel) verrijs willen verzekeringsmaatschappijen derzoeken wat het herstelleL. van bij een ongeliu beschadigde auto's precies Rost Twee jaar wil experimenteren om daarna i trachten niet de overig li verzekeringsmaatschappijen met dc Belgische garages to 1] overeenkomsten te komen. D garages zouden dan mocte|<0 toezeggen reparaties v verongelukte auto's uit voeren tegen tarieven die er de 'proefgarage' uitgekonieiui zijn. De verzekeringsmaatschappijen d_Ia meedoen regelen sa procent van autoschadegcvpllen in Belgitjul Op langere termijn hoopt m de kosten van het reparei van auto's te kunnen drukkci^ul Het plan van verzekeringsmaatschappijen bij cle Belgische garagcbondu iel niet zeer gemengde gevoelcElei ontvangen. ANTWERPEN De 24-jarige Hamakers uit Schiedam is zate:-- omgekomen bij een verkeerson? e op de rijksweg AntwerpenTurnt e Zijn verloofde uit Rotterdam ernstig gewond. Het slachtoffer op een Belgische auto, waarvan jarige bestuurster zeer verwondingen opliep. NCRV-filmportret van Jo Vincent Van onze radio- cn tv-redactie HILVERSUM Dinsdag bren?] NCR V-televisie een gefilmd pol van de zangeres Jo Vincent, diej week 75 jaar is geworden. Een Nm team heeft de zangeres in Cap d'Ai] Zuid-Frankrijk bezocht. I De zangeres verblijft regelmatig aa| Rivièra. Naast een gesprek met zullen gedeelten te horen zijn 1 platen, die zij heeft gemaakt. I programma is samengesteld door W van den Hurk. is in kleur r ontvangen, en begint om 22.10 uu-T Nederland 1.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8